Vietnami Reis

Tõenäoliselt olete seda näinud lugematute sõjafilmide taustal, kuid miski ei valmista teid Vietnami reisimise eepilise ilu jaoks ette.

Alates Sami mäe ja Halongi lahe looduslikust ilust kuni pühade templite ja pagoodide kunstliku kunstini ning lõpetades riisiterrasside ja randadega, on Vietnamil reisijatele palju pakkuda.

Enamik inimesi armastab või vihkab Vietnami reisimist.

Selles riigis on raske ringi reisida, kuigi viimastel aastatel on turismitööstus laienenud ja kohalikud on turistidega rohkem harjunud. Riik on palju soojenenud ja Ho Chi Minhi linnast on saanud isegi digitaalsete nomaadide keskus.

Selles riigis on palju tegevust, nii et võtke aega!

Ja sööge kõike maitsvat!

See Vietnami reisijuht aitab teil oma reisi planeerida, vältida tavalisi pettusi ja armuda riigi ilust, inimestest ja toidust.

Vietnam vaatamisväärsused

Tutvuge Mekongi deltaga

Delta on 60 000 km pikkune omavahel ühendatud veeteede võrk, mis hõlmab kolme Vietnami provintsi. Piirkond on täis väikseid külasid, pagoode, mangroove, viljapuuaedu ja ujuvaid turge. Parim viis piirkonna kogemiseks on minna paadi- või ratta retkedele. Saate veeta paar päeva piirkonnaga tõeliselt tutvumiseks.

Tutvuge Hanoi’ga

Vietnami pealinn. Avastage vana kvartali kitsaid tänavaid, külastage lugematuid templeid ja galeriisid, ajaloomuuseumi või Ho Chi Minhi mausoleumi. Hanoi on ka hea baas mitmepäevaste ekskursioonide tegemiseks Halongi lahte. See on kirglik ja kaootiline linn – võtke see omaks!

Avastage Halongi lahte

Rohkem kui 3000 saart asuvad Halongi lahe smaragd rohelises vees, mis on üks riigi populaarsemaid turismisihtkohti. Cat Ba saarel on suurepärane võimalus matkamiseks ja paljud turistid leiavad end ühe koopareisi tegemas. Siinsed ekskursioonid väljuvad tavaliselt Hanoist ja kestavad 3 või 5 päeva.

Veedke aega Hoi An’is

Hoi An on täis ajaloolisi maju ja hooneid ning omapäraseid kohvikuid. See on väike ja suurepärane jalutamiseks, ülikondade ostmiseks (neil on tohutu moe- ja rätsepa turg), söömiseks, lähedal asuvates randades ja jõe ääres lõõgastumiseks.

Olge seiklushimuline Hapa’s

See on Põhja-Vietnami peamine matkapiirkond ja see on väga populaarne igasuguste reisijate seas. Sapa on kuulus oma mägihõimude, lopsaka taimestiku, kaunite matkarongide ja hingematvate mägede poolest. Turistide vältimiseks tulge väljaspool hooaega või tehke pikemaid matku kohtadesse, kuhu rahvas ei lähe.

Mida teha Vietnamis

  • Olge Mui Nesis aktiivne: vaatamata sellele, et Mui Ne on kaluriküla, on sellel märkimisväärne turismimaastik tänu oma populaarsusele tuule- ja lohesurfi sihtkohana. Läheduses asuvad lainetavad liivaluited on peamine vaatamisväärsus ja tasub vaadata!
  • Vaadake My Son: My Son on Vietnami hindude varemete kogum, mis pärineb Chami impeeriumist. Champad valitsesid Kesk-Vietnami 3.–19. sajandil. Siin asuvad templid on uskumatu ajaloolise tähtsusega, kuid ümbritsev džungel on need suures osas tagasi võtnud ja on väga lagunenud. Ärge tulge siia, oodates midagi nii suurepäraselt säilinud kui Borobudur või Angkor Wat. Sissepääs välismaalastele on 100 000 VND (5 USD).
  • Roomake läbi Cu Chi tunnelite: roomake läbi ulatusliku, ligi 500 km pikkuse tunnelivõrgustiku, mida Viet Cong kasutas sõjas USAga 1960. aastatel. Ekskursioonid hõlmavad tunnelite kirjeldust, mille järel lubatakse turistidel labürindis roomata ja tulistada AK47-sid sihtmärkide pihta. See on kainestav kogemus ja see pole mõeldud kõigile, kes on klaustrofoobilised. Kuid kui soovite Vietnami sõja terrorit paremini mõista, on see kohustuslik külastus. Sissepääs on umbes 100 000 VND (5 USD) inimese kohta.
  • Lõõgastuge või leidke seiklus Dalatis: Dalat asub Kesk-Highlandi küngastel ja on populaarne turistide seas, kes soovivad mägises õhus lõõgastuda, nii et inimesed kogunevad siia vaikuse pärast. Teised lähevad Dalatisse, et osaleda paljudel seiklus spordialadel, mis toimuvad looduslikult kaunil taustal. Dalati ümbruse künkad on täis traditsioonilisi hõimukülasid, mida saate külastada, kuid ka linnas endas on palju tegevust. Külastage fantaasiarikka pealkirjaga paleed: palee I, palee II ja palee III.
  • Imetlege pagoode: Vietnami kõige iseloomulikum arhitektuur võib olla pagoodides, mida võib leida üle kogu riigi. Nad on tuntud oma kaunilt keerukate nikerduste poolest. Pagoode kasutatakse pühapaikade ja templitena ning Vietnami inimesed hindavad neid.
  • Külastage Phong Nha-Ke Bangi koopaid: Hang Son Doong on tuntud kui maailma suurim koobas ja asub Phong Nha-Ke Bangi rahvuspargis. Kohalik avastas selle 1990. aastal ja Briti koopatöö meeskond avastas selle uuesti 2009. aastal. Saate korraldada reise, et seda vapustavat koobast näha. Teid lummab selle ilu. Sissepääs koobastesse on umbes 150 000 VND (6 USD) inimese kohta.
  • Tutvuge riisiterrassidega: väljaspool Vietnami sõjaga seotud seoseid on Vietnami stereotüüpne pilt paljudest riisi põldudest. Need leiate Muong Hoa orust. Kui te pole kunagi riisiterrasse külastanud, peaksite neid Vietnamis vaatama. Külastage neid, et õppida tundma riisi tootmist ja teha suurepäraseid fotosid uskumatust Vietnami maapiirkonnast. Eeldatavasti maksavad ekskursioonid umbes 300 000 VND (13 USD) inimese kohta.
  • Lõõgastuge Hue’is: Huest möödutakse üldiselt, mistõttu on see turismi raja ääres veidi vaiksem peatuspaik. Jalutage mööda kaunist Parfüümi jõge ja minge keiserlikku tsitadelli. Ärge jätke vahele keisrite haudasid.
  • Külastage Cuc Phuongi rahvusparki: Hanoist umbes 120 km edelas asub Vietnami esimene rahvuspark Cuc Phuong. See 222 ruutkilomeetri suurune koht on koduks üle 2000 puuliigile ja mõnele tõeliselt haruldasele metsloomale, sealhulgas pilvede leopard, Delacouri langur ja Owstoni tsivet. See on üks lemmik parkidest kogu Vietnamis ja ainus koht, kus turistide horde ei leidu. Sissepääsutasu on 40 000 VND (2 USD).
  • Avastage Ho Chi Minhi linna: Ho Chi Minh City, tuntud ka kui Saigon, on Vietnami suurim linn ja seda tasub kindlasti uurida. Nagu enamik Vietnami linnu, kohtab teid koloniaal tänavatel kihutavate mootorrataste mürin. Ben Thanhi turg on hämmastava toidu jaoks kohustuslik nägemine ja seal on palju tegevust. Kui lendate SGN-i lennujaama, tasub veeta päev või paar linnaga tutvumiseks. Suurepärase hosteli kogemuse saamiseks soovitame ööbida The Common Room Projectis.

Vietnami hinnad

Majutus – kõige elementaarsema majutuse puhul algavad hostelid umbes 100 000 VND (4 USD) öö kohta. Ilusama koha eest saab maksta peaaegu topelt. Privaatsed toad maksavad kahekohalise toa eest vähemalt 350 890–425 000 VND (15–20 USD) öö kohta. Kuigi hosteleid oli kunagi vähe, on neid kogu riigis hakanud kerkima, et majutada reisijaid.

Enamik hosteleid pakub tasuta WiFi-ühendust ja paljud sisaldavad ka tasuta hommikusööki või tasuta õlut teatud kellaaegadel. Toiduvalmistamise võimalused pole eriti levinud, kuna väljas söömine on nii odav. Kaheinimesevoodiga soodsa hotelli puhul maksate umbes 225 000 VND (10 USD) öö kohta. Tavaliselt sisaldab see tasuta WiFi-ühendust ja tasuta hommikusööki.

Vietnami toit – kausitäie pho-d või riisirooga saate 20 000 VND (alla 1 USD) eest. Enamik istumise restorane on ka odavad, umbes 45 000–95 000 VND (2–4 USD). Mida uhkem (ja turistlikum) restoran, seda kallim. Ka lääne toit läheb kallimaks. Liiter vett lähi kaupluses maksab umbes 15 000 VND (alla 1 USD), samas kui õlu või sooda restoranis on umbes 20 000–35 000 VND (1–2 USD).

Need, kes soovivad ise süüa valmistada, maksavad põhi toidukaupade eest vähemalt 400 000 VND (15 USD) nädalas. Ostke kindlasti kohalikel turgudel, et saada kõige odavamat ja värskemat toitu. Nagu öeldud, on toit maal nii odav, et lihtsalt tänavatoitu on lihtsam – ja sageli ka odavam – süüa.

Transport – Vietnamis on bussireisid väga odavad. Avalik buss Ho Chi Minhi linnas maksab maksimaalselt 4000 VND (alla 1 USD) sõidu kohta. Ööbussid, kuigi ebamugavad, maksavad vaid umbes 100 000–600 000 VND (4–25 USD) ja võivad teid viia paljudesse Vietnami linnadesse (see säästab ka ööbimise eest tasumist).

Bussi eest Ho Chi Minhist naabruses asuvasse Phnom Penhi Kambodžas peate maksma umbes 320 000 VND (15 USD) inimese kohta. Rong on ka veel üks odav viis reisimiseks, 791 km pikkune rongireis Da Nangist Hanoisse maksab umbes 750 000 Vietnami dongi (30 USD). On väga odavaid lennufirmasid, mis võivad teid kiiresti riigis ringi sõita kõigest 600 000 VND (25 USD) eest.

Tegevused – Paljud Vietnami vaatamisväärsused põhinevad selle looduslikul ilul ja maksavad seetõttu väga vähe. Organiseeritud ekskursioonide (nt Cu Chi tunnelite ring reisimine) eest võite maksta 100 000–200 000 VND (5–10 USD). Halongi lahe ekskursioonid Hanoist algavad umbes 850 000–1 403 377 VND (35–60 USD) kahepäevaste reiside eest ja kasvavad sealt eksponentsiaalselt. Poolepäevased kokandustunnid ja jalgrattamatkad on tugevalt suunatud turistidele, seega maksavad need veidi rohkem. Hinnad algavad umbes 300 000 VND-st (15 USD). Da Latis kanjonisõidu hinnad algavad umbes 450 000 VND-st (20 USD), kuid võivad ulatuda 1 707 440-ni (75 USD).

Vietnami soovituslikud eelarved

Kui palju maksab Vietnami külastamine? Kui reisite Vietnamis seljakotireisile, planeerige eelarveks 680 000–900 000 VND / 25–35 USD päevas. See eeldab, et viibite hostelis, sööte kogu maitsvat tänavatoitu, ei joo liiga palju ja kasutate kohalikku transporti. Tõenäoliselt saate odavamalt hakkama, kui valite ühiselamutoa oma privaatse toa või ilma konditsioneerita toa asemel.

Kui soovite ööbida konditsioneeriga privaatsetes tubades, nautida õhtusööki istumise restoranides, süüa lääne toitu, võtta rohkem tegevusi ja võib-olla eratransporti, on soovitatav kasutada keskmist eelarvet (umbes 1 165 125 VND / 50 USD). See hõlmab ka mitmeid tegevusi ja ühepäevareise.

Vietnami reisijuht: raha säästmise näpunäited

Vietnam on üsna odav riik ja te ei pea palju asju tegema, et seljakotiga reisida või eelarvega siia reisida. See on juba üsna odav riik, mida külastada. Kui aga soovite reisida veelgi odavamalt ja säästa raha, siis siin on näpunäited Vietnamis säästmiseks:

Tehke kõva pakkumine – turistidelt küsitakse tavaliselt rohkem tasu kui kohalikelt kõige eest, alates tsiklitest (kolmerattaline jalgrattatakso) kuni riiete ja tänava toiduni. Tehke tavapärasest kõvemini tehinguid ja ärge alahinnake ära kõndimise väärtust.

Jäta SIM-kaart vahele – Vietnam on suure WiFi-ühendusega – leiad selle peaaegu igast hotellist, poest, restoranist ja lähi kauplusest tasuta! Kui teil pole vaja ühenduvust pika bussisõidu ajal või maapiirkondades, loobuge SIM-kaardist ja tehke ühenduses pausi.

Küsige oma hosteli töötajatelt – enne hostelist lahkumist paluge neil hinnata, kui palju see, mida soovite teha, peaks maksma. Kui palju peaks maksma sõit muuseumisse? Kui palju peaks maksma sellise kleidi valmistamise eest? Nad saavad anda teile läbirääkimise juhiseid.

Sööge maitsvat tänavatoitu – toit on tavaliselt suurepärane, tõesti odav ja saate vaadata, kuidas see teie ees valmib. Pidage kinni kohalikust toidust ja säästate raha. Tänava äärne pho, leib, võileivad (nn bahn mi), sõõrikud ja banaanid on teie parimad pakkumised, mis kõik on saadaval umbes 20 000 VND (1 USD) eest.

Lennake odavalt – Vietnami odavlennufirmad VietJet ja FlyVietnam on äärmiselt odavad ning pagasi lisamine lennule võib maksta kuni 150 000 VND (6 USD). See on suurepärane võimalus inimestele, kellel on piiratud aeg Vietnami erinevate piirkondadega tutvumiseks. Mõlemad lennufirmad pakuvad sageli eripakkumisi – selle kirjutamise ajal on Hanoist Da Nangi hind vaid 818 635 VND (35 USD)! See on 13-tunnine sõit.

Pakkige veepudel – puhastiga veepudel on eriti kasulik Kagu-Aasias, kuna te ei saa kraanivett juua. Säästke raha ja tuhandeid plastpudeleid ning hankige pudel, mis suudab teie eest kraanivett puhastada.

Hilisõhtune reisimine – kui reisite pikkade reiside ajal, proovige kasutada hilisõhtuseid “magajate” busse või ronge, kuna see säästab öö majutuse kulusid. Olenevalt ettevõttest võib teil olla isegi võimalus mugavalt lamada, kui sõidate läbi pimeda maakoha järgmisesse sihtkohta.

Sõitke turismibussiga – bussijaamas saadava “turisti” hinna tõttu on tegelikult odavam sõita mööda riiki turismibussiga kui kohaliku transpordiga. Piletid ühest riigi otsast teise maksavad umbes 1 200 000 VND (50 USD).

Vietnami transpordivahendid

Teil on palju võimalusi Vietnamis soodsalt ringi liikuda.

Ühistransport – mõnes linnas on cyclo (jalgrattarikša) üks odavamaid liikumisviise. Lühike sõit maksab teile kõigest 12 000 VND (alla 1 USD), pikem öösõit aga kuni 40 000 VND (2 USD). Populaarsem variant on ze om – mootorratta takso, mille hinnad algavad 15 000 VND (alla 1 USD). Peate kõvasti kinni hoidma! Avalikud bussid pole Vietnamis suured võimalused.

Taksod – Vietnamis on taksod väga soodsad ja suuremates linnades mõõdetakse neid. See on turvaline ja usaldusväärne viis ringi liikumiseks. Hinnad algavad umbes 12 000 VND-st (alla 1 USD) kilomeetri kohta.

Lennukiga – Vietnamis riigisisene lendamine on hea mõte, kui soovite lühemale reisile palju mahutada. Näiteks lend Hanoist Ho Chi Minhi linna kestab kaks tundi – rongisõit kestaks vähemalt 30 tundi (ja ühe suuna lend algab umbes 590 000 VND/25 USD!).

Rong – Paljudele inimestele meeldib Vietnamis rongiga sõita, sest see on turvaline, taskukohane ja mugav ning kuigi mõned marsruudid võivad olla aeglased, avanevad suurepärased vaated Vietnami maapiirkonnale. Raudteevõrk on ka suuremas osas riigist, nii et pääsete peaaegu kõikjale, kuhu soovite (välja arvatud Keskmägismaa ja Mekongi delta). Rongi graafikute uurimiseks ja piletite broneerimiseks saate kasutada veebisaiti Baolau. Rongireis Ho Chi Minhi ja Hanoi vahel maksab alates 837 000 VND (35 USD).

Buss – Vietnami pikkusel on lihtne leida pikamaa bussireise, mis algavad Hanoist ja peatuvad Hue’s, Hoi Anis, Nha Trangis, Da Latis, Mui Ne’s ja lõpevad Ho Chi Minhis. Saate peale või maha hüpata igas peatuses teel. Nad teenindavad turiste, kuid tegelikult kasutavad seda teenust ka kohalikud (see on nii odav!).

Hinnad sõltuvad marsruudist ja operaatorist, kuid üldiselt on Hanoist Ho Chi Minhi 815 585–1 631 175 VND (35–80 USD). See on kõige populaarsem seljakotimatka marsruut, nii et kui kohalik bussisüsteem teid hirmutab, on see hea alternatiiv.

Millal Vietnami minna

Vietnami lõunaosas kestab kuiv hooaeg detsembrist aprilli lõpuni/mai ja vihmaperiood maist novembri lõpuni. Vihmahooaeg tähendab tavaliselt vaid lühikesi tugevaid vihmasaju pärastlõunal, kuigi mõnikord võib Mekongi delta üleujutada. Maist novembrini on ikka hea aeg külastada. Temperatuur langeb harva alla 20 °C, kuid mõnikord võib see kuumematel kuudel (märtsist mai lõpuni) tõusta isegi 40 °C-ni.

Kesk rannikul on sademete muster üsna erinev. Piirkonna põhjaosas (nagu Hué ja Da Nang) kestab vihm septembrist veebruarini. Veebruarist maini on parim aeg selle piirkonna külastamiseks. Temperatuur tõuseb juunist augustini, sageli kuni 30 kraadi.

Põhja-Vietnamis on ilm kõige meeldivam oktoobrist detsembrini. Vietnami ilm on piirkonniti nii erinev, et parimat aega on raske valida! Kuid üldiselt on soovitatav külastada millalgi septembri-detsembri ja märtsi-aprilli vahel, kui loodate riigis üldist kogemust saada.

Turvalisus Vietnamis

Vietnam on uskumatult turvaline koht seljakoti reisimiseks ja reisimiseks – isegi kui reisite üksi või üksi naisreisijana. Ümberringi on levinud mõned pettused, näiteks mootorratta kelmused, kus müüjad üritavad teilt oma ratta kahjustamise eest tasu võtta, kuid enamasti on see reisimiseks turvaline koht.

Kindlasti arvestage alati oma muudatust. Raha on siin sarnane, nii et sageli annavad inimesed teile “eksitult” vale raha, lootes, et te ei märka, et äsja saadud 200 000 Vietnami dongi suurune arve on tegelikult ainult 20 000. Arvestage siin alati oma muudatust!

Enamasti püüavad inimesed teid lihtsalt nihutada ja raha kulutada, sest nad teavad, et teil on turistina rohkem kui neil. Saab lihtsalt silma peal hoida. Enamik inimesi on väga ausad!

Usaldage alati oma sisetunnet. Kui taksojuht tundub imelik, peatage takso ja väljuge. Kui teie hotell on viletsam, kui arvasite, minge sealt minema. Teil on täielik õigus end olukorrast eemaldada. Tehke koopiad oma isiklikest dokumentidest, sealhulgas passist ja isikutunnistusest. Edastage oma marsruut lähedastele, et nad teaksid, kus te olete.

Kui te seda kodus ei tee, ärge tehke seda Vietnamis viibides. Järgige seda reeglit ja kõik läheb hästi.

Kõige olulisem nõuanne, mida saab pakkuda, on hea reisikindlustuse ostmine. Reisikindlustus kaitseb teid haiguste, vigastuste, varguste ja reisi tühistamise eest. See on igakülgne kaitse juhuks, kui midagi läheb valesti.