Kambodža Reis

Kambodža püüab ikka veel oma jalgealust leida pärast Pol Poti ja punaste khmeeride režiimi poolt aastatel 1975–1979 korraldatud kohutavat genotsiidi, mille käigus hukkus üle 3 miljoni kambodžalase. See konflikt jättis sügava, sügava haava riigile, mis on tänaseni eksisteerinud.

Sellest hoolimata on Kambodža täis kõige sõbralikumaid inimesi, keda kunagi kohanud oled, rikkaliku ajaloo, maitsva toidu, kaunite rannajoonte ja elava ööeluga.

See Kambodža reisijuhi juhend aitab teil oma reisi planeerida, raha säästa ja tagada, et saate oma külastusest piirkonna ühte parimasse riiki maksimumi võtta.

Kambodža vaatamisväärsused

Avastage Angkor Wat

Angkor Wati templi varemed on tohutud ja teil on vaja paar päeva, et oma sisemist Tomb Raiderit rahuldada. Kui te pole ajaloohuviline, ostke lihtsalt ühe päeva pilet (37 USD). Kõik teised võivad kaaluda 3-päeva piletit (72 USD), kuna siin on palju vaadata!

Veedke aega Sihanoukville'is

Valged liivarannad, lähedal asuvad mahajäetud saared, suurepärane sukeldumine, mereannid ja elav ööelu, mis on täis odavat märjukest, muudavad Sihanoukville’i seljakotirändurite seas lemmikuks. See ei ole vaikne koht, kus aega veeta, kuid see on hea koht, kus juua või kasutada lähedal asuvate saarte külastamiseks, mis on vaiksed ja rahulikud.

Vaadake Phnom Penh'i

Kambodža pealinnana on Phnom Penhis metsiku lääne õhkkond. Kuid see on kasvav toiduhuviline, kus on palju näha ja teha, nii et saate siin veeta paar päeva turiste mängides. Ärge jätke vahele kainestavaid, kuid olulisi tapmisväljakuid väljaspool linna.

Külastage Tonle Sapi

Sellest jõest ja ümber järve purjetamine näitab, kui tihedalt on Kambodža elu selle suure veeteega seotud. Võite sõita paadiga kogu tee allajõge või lihtsalt ringi sõita ühe päeva reisil. Ekskursioonid algavad umbes $ 20 USD inimese kohta.

Avastage Battambang'i

Kambodža suuruselt teises linnas ja seda ümbritsevas provintsis leiate suurepäraseid templeid, bambus rongi ja vapustavat arhitektuuri. See on Kambodža ilma turismita – praegu! Proovige sõita jõepaadiga tagasi Phnom Penhi või Siem Reapi, et saada ainulaadset kogemust (piletid on tavaliselt umbes 20 USD).

Mida teha Kambodžas

 • Külastage maamiinimuuseumi: maamiinid on Kambodžat laastanud, sandistades ja tappes aastakümnete jooksul tuhandeid. Vietnami sõja ülejäänud miinid (mis kandus üle Kambodžasse) avastatakse endiselt igal aastal. Siem Reapis asuv maamiini muuseum on silmi avav muuseum, mis avardab teie vaatenurka sõjale ja maamiinide kohutavale mõjule. Sissepääs väliskülalistele, sealhulgas ingliskeelne giidiga ekskursioon, on 5 USD inimese kohta.
 • Ostke turgudel: Tänava-, sise- ja öö turgude uurimine on Kagu-Aasia reisimise oluline osa ja Kambodža ei erine sellest. Igas suuremas linnas on laiaulatuslikud turud, mis pakuvad igasuguseid kioske alates valmistatud tänavatoidust ja toodetest kuni rõivaste ja majapidamistarveteni, millest valmistatakse suurepäraseid suveniire. Kauplemine on tavaline, nii et ärge kartke seda teha.
 • Õppige valmistama Kambodža roogasid: Kambodža toidu valmistamise õppimine on üks parimaid suveniire, mida saate koju tuua. Sukelduge Kambodža kokandusse klassiga, kus õpite valmistama 3-4 erinevat rooga – ja sööte need lõpuks ära! Tavaliselt lähete ka turule tooteid ostma ja saate ka retsepti kaardi, et saaksite retsepte kodus uuesti luua. Klasside suurus on tavaliselt umbes 6 inimest, see võtab umbes 3 tundi ja maksab umbes 20 USD inimese kohta.
 • Tehke toidureis: traditsioonilist khmeeri toitu jäetakse teiste Aasia toitudega võrreldes sageli tähelepanuta, seega on toidutuur parim viis selle kultuuri suurepäraseid nuudli roogasid, värskeid mereande, maiustusi ja tänavatoitu proovida, tutvudes samal ajal ajaloo ja kultuuriga, mis on selle taga. köök. Siem Reap Food Tours pakub mitmeid ekskursioone, sealhulgas hommikuseid ekskursioone turule ja õhtuseid ekskursioone toidukioskites. Ekskursioonid algavad 75 USD-st ja sisaldavad kõiki toite, jooke ja transporti.
 • Vaadake “Tapmisväljad”: te ei saa mainida Kambodžat, kui inimesed ei loo seost riigi verise genotsiidiga. Kuigi Choeung Eki külastus, mida tuntakse ka tapmisväljadena, ei pruugi olla kõige rõõmsam viis pärastlõuna veetmiseks, on see pühitsetav ja meeldejääv kogemus, mis annab tunnistust vaidlustamatu võimu ohtudest. Kaasaegset Kambodžat ei saa mõista, kui pole õppinud tundma Pol Poti ja punaste khmeeride vägivalda, kes oli vastutav miljonite inimeste tapmises nende hirmuvalitsuse ajal. Sissepääs on 6 USD, kuigi peate korraldama sõidu piirkonda, kuna sait asub Phnom Penhist 16,09 kilomeetri kaugusel. Oodake, et maksate edasi-tagasi tuk-tuki eest vähemalt 15 USD.
 • Külastage Kepi: see omapärane rannalinn, mis asub Sihanoukville’ist kolm tundi ida pool, on Sihanoukville’i vaikne versioon. See on mõnus koht lõõgastumiseks ookeani lähedal ilma peo meeleoluta. See linn on kuulus oma piprakrabi ja tühjade randade poolest. See on üsna unine ja siin pole palju teha, mistõttu on see hea koht seisakuteks. Lähedal asuv Kepi rahvuspark, mis ulatub peaaegu 70 ruutkilomeetrini, on suurepärane koht mägimatkadeks, kust avaneb võrratu vaade veele ja ümbritsevale džunglile.
 • Trek Koh Kong: saar Tai piiri lähedal Cardamom Mountaini piirkonnas, Koh Kongi piirkond pakub suurepäraseid džungli matkamise võimalusi, samuti võimalust lõõgastuda valge liivaga randadel. Koh Kong on riigi suurim saar ja seda peetakse üheks parimaks rannakohaks Kagu-Aasias. Seal on ööbimine ebaseaduslik, kuid saarele pakuvad päeva reise palju operaatoreid. Külastades hoidke silma peal ahvidel, metssigadel ja igasugustel põlis lindudel.
 • Kampong Chami ringreis: kuigi see on Kambodža suuruselt kolmas linn, jätab enamik reisijaid Kampong Chamile vaatamata. Linn on säilitanud palju oma vana Prantsuse koloniaal hõngu ja on suurepärane koht Kambodžaga tõeliselt tutvumiseks. Kuigi linn iseenesest on midagi avastamist, ärge jätke mööda Nokor Wati varemeid, 10. sajandist pärit templit, mille ehitas Jayavarman VII. Üks templi tipphetki on üksikasjalik seinamaalingu seeria, mis kujutab religioosseid piinamise stseene.
 • Lõõgastuge, pakkige lahti ja mediteerige Kepis: tehke reisimisest paus ja registreeruge, et jääda mõneks ajaks Vagabondi templisse. Hinnad algavad 275 USD-st 5-päevase retriidi eest, mis sisaldab majutust, toitlustust ning täis päevaseid jooga- ja meditatsiooni tunde uskumatutelt õpetajatelt. Kui soovite jääda kauemaks, võite maksta umbes 43 USD päevas kahekuulise retriidi eest. See on suurepärane koht puhkamiseks ja mõtete kogumiseks, eriti kui olete pikal reisil. Samuti pole vaja eelnevat jooga- või meditatsiooni koolitust.
 • Matk Phnom Kuleni rahvuspargis: Siem Reapist vaid 1,5 tunni kaugusel asuv rahvuspark on ideaalne koht, kus veeta päev vihmametsas matkates, kus on majesteetlikud kosked, eepilised vaatepunktid ja peidetud templid džunglis. Ärge jätke tähelepanuta Kbal Speani, jõesängis asuvat arheoloogilist leiukohta, kus on hindu jumalaid kujutavad keerukad kaljunikerdused. Kogu pargialal on tohutu riiklik tähtsus, sest just sellel mäeahelikul asutas kuningas Jayavarman II aastal 802 e.m.a Khmeeri impeeriumi. Parki sissepääsutasu on 20 USD.
 • Matk Bokori rahvuspargis: külastage seda rahvusparki terve päeva reisina Sihanoukville’ist või lähedalasuvast Kampotist. Siin saate vihmametsas ringi matkates atmosfääriliste Prantsuse varemete vahel seigelda. Bokor oli 20. sajandi alguses Prantsuse aristokraatia suur sihtkoht ja Bokor Hilli jaamas on mahajäetud luksuskuurordi ja kasiino jäänused, mida hiljem kasutasid punased khmeerid. Sissepääs parki on tasuta. Grupi päevareisid Sihanoukville’ist algavad umbes 20 USD-st, samal ajal kui päeva privaatjuht maksab 40 USD.
 • Nautige Prasat Preah Viheari vaateid: see hingemattev mägitempel ehitati 11. sajandil ja kuulub UNESCO maailmapärandi nimistusse tänu oma erakordsele nikerdatud kivitööle ja üldisele säilivusele. Tänapäeval on see konflikti allikas naaberriigi Taiga, kes väidab samuti templi omandiõigust. Kuna see on üsna kauge, ei ole reis siia lihtne, nii et välismaalasi ei külasta palju. Oodata on 10 USD sissepääsutasu ning pikk ja järsk matk (kui te matka ei soovi, võite rentida 4 × 4 25 USD eest või mootorratta takso 5 USD eest, et viia teid tippu).
 • Külastage jõeküla: Kambodžas on kolm suuremat ujuvat küla. Nendes külades on majad ehitatud bambusest vaiadele ja alati on paate täis inimesi, kes müüvad nipsasju, toitu ja ajavad aega. Chong Khneas on riigis enim külastatud, kuid selle populaarsus on muutnud selle turistide lõksuks. Seda on huvitav külastada, kuid teil ei ole kohalikega palju suhtlemist. Enamik ekskursioone maksab vähemalt 15 USD inimese kohta. Teised ujuvkülad on Kampong Khleang ja Kampong Phluk, kuhu pääsete lähedalasuvast Siem Reapist.
 • Külastage Kampoti piprafarme: Kampoti linnast väljas ja teel Kepi on suured pipraväljad. See Kambodža lõunapiirkond on täis piprafarme, kus saate tutvuda vürtside ajalooga, näha, kuidas seda kasvatatakse, ja korjata maailma parimaks peetavat pipart. Ekskursioonid on tavaliselt tasuta, kuigi peate korraldama transpordi. Poole päevased ekskursioonid on umbes 25 USD. Ärge unustage ka lähedal asuvaid mangroove ja rahvusparki.

Kambodža hinnad

Märkus: Kambodža kasutab USD. Kohalikku valuutat, Kambodža rieli (KHR) pole vaja kaasas kanda, välja arvatud juhul, kui maksate tänaval väga väikeste asjade eest. Üha rohkemates kohtades, eriti maal, võite hakata USA dollarites makstes raha tagasi saama, kuid siin saate sisuliselt teenida, kui kasutate peamiselt USD.

Majutus – 6–8 voodikohaga hostelite ühistubade hind on umbes 6–8 USD öö kohta. Privaatsed kaheinimese toad maksavad tavaliselt 10–20 USD öö kohta, olenevalt riigist. Tasuta WiFi-ühendus on standardvarustuses ning paljudel hostelitel on ka välibasseinid ja konditsioneer. Tasuta hommikusöök ja köök on haruldased.

Kaheinimesetuba koos privaatse vannitoaga mugavas külalistemajas või hotellis maksab 15-20 USD. Enamikus kohtades on konditsioneer, televiisor ja WiFi. Kenamatel hotellidel vahemikus 25–35 dollarit on basseinid ja restoranid.

Airbnb on saadaval suuremates linnades, hinnad algavad umbes 25–35 USD öö kohta terve kodu või korteri kohta.

Kambodža toit – Kambodža toit sarnaneb Tai ja Vietnami köögiga. Vietnamil ja Kambodžal on Prantsuse kolonisatsiooni riikide ühise ajaloo tõttu palju ühiseid roogasid. Näiteks Vietnamis bánh mì nime all tuntud baguette võileib kannab Kambodžas nime num pang pâté. Populaarsete Kambodža roogade hulka kuuluvad num banhchok, kergelt kääritatud riisinuudliroog, mida serveeritakse hommikusöögiks; amok trei, kala-karriroog; ja samlar kako, rikkalik supp, mis on täidetud köögiviljade, röstitud jahvatatud riisi ja säga või sealihaga. Üldiselt sisaldab Kambodža köök tohutult erinevaid nuudlisuppe, friikartuleid, karrit, praetud riisi ja maiustusi.

Riisi ja mageveekala leidub peaaegu igas Kambodža toidus. Sidrunhein, galangal, kurkum, tamarind, ingver, tšillipipar ja kaffirlaim on kõik tavaliselt kasutatavad vürtsid. Kääritatud kala pasta on veel üks laialdaselt kasutatav koostisosa, mis lisab soolasust ja maitset.

Tavaliste köögiviljade hulka kuuluvad leht- ja juurviljad, aga ka melon, pikad oad, lumeherned, oad ja baklažaan. Kambodžas on kümneid puuliike, millest kõige kurikuulsam on durian. Siiski on proovida palju vähem teravaid puuvilju, sealhulgas mangustanipuu, passionfruit, draakonipuu ja mango. Puuviljad on populaarne magustoit ja suupiste, mida süüakse üksi või tehakse erinevaid maiustusi.

Üldiselt on toit Kambodžas väga odav. Kohalike tänavamüüjate söök maksab umbes 1–3 USD toidukorra kohta, samas kui tänavasnäkid on veelgi vähem. Põhilised restorani toidud maksavad 3–5 USD tüüpilise roa, näiteks karri või kala ja riisi eest.

Lääne toidud maksavad tavaliselt 5-10 USD. Pitsa maksab 4–6 USD, burger 7–8 USD ja pastaroog 6–8 USD.

Jookide puhul maksab õlu alla 1 USD, klaas veini 3 USD ja kokteil 3–5 USD. Cappuccino maksab 1,75 USD.

Kui soovite laiutada, saate Phnom Penhis saada maailmatasemel toitu umbes 8–10 USD eest.

Kui kavatsete ise toidukaubad osta ja ise süüa valmistada, peate maksma 15–20 USD nädalas põhi toidukaupade (nt riis, tooted ja liha või kala) eest. Odavaima toote saamiseks pidage kinni kohalikest turgudest. Arvestades aga, et hostelites ja hotellides pole kööki ning tänavatoit on nii odav, ei soovita ma siin olles süüa teha.

Tegevused – need, kes plaanivad Angkor Wati külastada, peaksid arvestama sissepääsutasu maksumusega, mis on 37 USD päevas (või 72 USD mitmepäevase pileti puhul). Arvestage kindlasti ka sinna reisimise maksumusega (kas jalgratta rentimise või renditud tuk-tukiga). Muud ekskursioonid, matkad ja sissepääsutasud on vahemikus $ 10-20 USD sõltuvalt tegevuse pikkusest ja populaarsusest. Erajuhi palkamine, kes teid päevaks erinevatele saitidele viib, maksab tavaliselt 15–20 USD, samas kui erajuhi litsentsitud giidi palkamine maksab umbes 40 USD päevas. Enamik muuseume on vaid mõne dollari eest.

Kambodža soovituslikud eelarved

Kui reisite Kambodžas seljakotiga, kulutate päevas umbes 45 USD. Selle eelarvega saate ööbida ühiselamutoas, süüa tänava putkadest, juua paar õlut siin-seal ja liikuda ühistranspordiga. Kui külastate Angkor Wati (tõenäoliselt külastate), vajate täiendavalt 37 USD, millele lisandub jalgratta või juhi maksumus.

Keskmise eelarvega 90 USD saate ööbida konditsioneeriga soodsas hotellis, süüa mõnusates restoranides, juua rohkem, sõita linnade vahel bussidega, külastada Angkor Wati ning teha rohkem ekskursioone ja tegevusi, nagu nägema Killing Fieldsi ja osalema kokandus klassis.

Luksusliku eelarvega, mis on $160 USD või rohkem päevas, on piiriks taevas! Saate ööbida hotellides, süüa kõikjal, kus soovite, juua nii palju kui soovite, palgata autojuhi ja teha mis tahes ekskursioone ja tegevusi, mida soovite (sh mitmepäevane Angkor Wati külastus).

Kambodža reisijuht: raha säästmise näpunäited

Kambodža on Kagu-Aasia üks odavamaid riike. Siin pole tõesti suuri raha säästmise näpunäiteid, välja arvatud juhul, kui otsite kõige kallimaid asju, mida näha või teha. Aga kui TE tõesti tahaTE mõned sendid näppida, siis siin on mõned näpunäited, kuidas Kambodžas lisaraha säästa:

Sööge tänaval – Kambodžas saate soodsalt maitsvaid kohalikke toite osta. Sööge kioskites odavalt ja vältige lääne toitu.

Tehke kõva tehing – siin pole miski nimiväärtus. Tehke müüjatega tehinguid, sest enamasti on nende pakutud hind palju kõrgem. Piirkonnas on kauplemise kultuur, nii et mängige mängu ja säästke raha. Te ei saa kunagi kohalikku hinda, kuid võite selle lähedale jõuda!

Minimeerige oma jooke – iga jook on dollar ja enne kui arugi saate, olete kulutanud rohkem raha õllele kui toidule ja majutusele. Eelarve säästmiseks piirake joomist.

Ärge broneerige ette – ärge broneerige ekskursioone ega tegevusi enne sihtkohta jõudmist. Kohale jõudes on need palju odavamad, kui saate madalama hinna osas kokku leppida. Kõik, mida veebis näete, on kallim, kui peate maksma!

Pakkige veepudel – puhastiga veepudel on Kambodžas eriti kasulik, kuna te ei saa kraanivett juua. Säästke raha ja tuhandeid plastpudeleid, hankides pudeli, millega saab kraanivett puhastada.

Töötage oma toa heaks – tavaliselt saate hostelis allahindluse üle kokku leppida, kui jääte nädalaks või kauemaks ja pakute vabatahtlikku tööd. Tavaliselt tähendab see vaid mõnda tundi päevas abistamist tasuta majutuse eest.

Broneerige ekskursioone ja ühepäevareise rühmana – teil on suurem läbirääkimisjõud, kui olete koos grupiga, kes ostab mitu piletit. Üksi reisimine? Tutvuge sõbraga hostelis ja vaadake, kas ta soovib teiega sama tuuriga liituda. Tõenäoliselt saate sel viisil parema hinna.

Kambodža transpordivahendid

Ühistransport – Kambodžas on kohalik linnatransport odav. Phnom Penh on ainus linn, kus on 17 marsruudist koosnev väike bussivõrk, kus on ühistranspordivõrk. Piletid maksavad vaid 0,40 USA dollarit sõidu kohta, makstakse sularahas iga kord, kui bussile astute.

Takso – taksod maksavad tavaliselt kahe- kuni kolmekordsed kohalikud transpordikulud ja sageli tuleb hinna pärast kaubelda. Need algavad kõrgelt ja te töötate selle nimel, mida olete nõus maksma. Ühised taksod kaug sõiduks on hea mõte, kui teil on 3-4-liikmeline seltskond. Kui kahtlete, küsige oma hotelli/hostelli personalilt hinnaprognoosi, et teaksite, et teid ei petta.

Päevaks juhi rentimine maksab 15–20 USD ja enamik hosteleid aitavad teil selle leidmist korraldada.

Tuk-tuke leidub suurlinnades igal nurgal, kuigi hinnas tuleb kindlasti eelnevalt kokku leppida (tavaliselt mitte rohkem kui 5 USD olenevalt vahemaast).

Buss ja väikebuss – Lihtsaim ja odavam viis Kambodžas ringi reisida on bussiga, mis on viimastel aastatel märkimisväärselt paranenud. Seljakotireisijate rada on nii kulunud, et seal on väga hästi väljakujunenud turismibussisüsteem, mis viib teid kõikjale. Phnom Penh, Siem Reap ja Sihanoukville on peamised sõlmpunktid.

Üldiselt saate bussi kõikjal riigis alla 20 USD. Bussid väljuvad regulaarselt Siem Reapist Bangkokki ja maksavad 20 USA dollarit kummaski suunas. Reis kestab umbes 9 tundi. Nii bussid kui ka minibussid teevad iga päev 6-tunnise reisi Siem Reapist Phnom Penhi 10 USD eest inimese kohta. 5-tunnine sõit Phnom Penhist Sihanoukville’i algab 9 USD-st, samas kui Siem Reapist Sihanoukville’i kulub 10 tundi ja maksab 17 USD.

Rong – Kambodžas pole rongid levinud. Phnom Penhi ja Sihanoukville’i vahel on üks marsruut ja üks, mis kulgeb Phnom Penhist Poipetisse. Piletid maksavad 5–7 USD, kuigi väljumised ei ole väga levinud, nii et peate ette planeerima. Paranduste tegemise ajal on raudteeinfrastruktuuri hooldamata jätmise tõttu rongid halvas seisus. Mina jääksin busside juurde.

Paat – saate sõita paadiga Phnom Penhi ja Siem Reapi ning Siem Reapi ja Battambangi vahel. See ei ole kõige tõhusam ega kulutõhusam viis reisimiseks, kuid see võib olla maaliline ja lõbus reis. 6-tunnine praamisõit Siem Reapist Phnom Penhi maksab 18–25 USD ja Siem Reapi ja Battambangi vahel 25 USD.

Lendamine – Kambodžas on vaid mõned siseriiklikud marsruudid Phnom Penhi, Sihanoukville’i ja Siem Reapi peamiste sihtkohtade vahel. Peamine lennufirma on Cambodia Angkor Air. Lennud on üldiselt üsna kallid ja nende graafikud on harvad. Ühe tunnine lend Sihanoukville’ist Siem Reapi maksab 140 USD, 45-minutiline lend Siem Reapist Phnom Penhi on 90 USD. Viimase hetke broneerimisel võivad need hinnad oluliselt tõusta.

Autorent – ​​autorent on siin kallis ja teed pole kaugeltki suurepärased. Kuna õnnetused on tavalised, soovitan siinkohal autorendi vahele jätta.

Hääelatmine – Kambodžas on hääletamisega sõitmine võimalik, kuigi see pole tavaline. Enamik inimesi arvab, et ootate taksot, seega veenduge, et täpsustate, et sõidate autostopiga. Maapiirkondades on vähe liiklust, nii et oodake pikki ootamisi väljaspool suuri kiirteid.

Millal Kambodžasse minna

Kõrghooaeg Kambodžas on novembrist aprillini, mil temperatuur on pehmem. See langeb enam-vähem kokku kuiva hooajaga, mis on novembrist maini. November-veebruar on kõige aktiivsemad kuud, mil temperatuur langeb harva alla 20 °C. Temperatuur võib tõusta kuni 38 °C, eriti aprillis ja mais, nii et kui külastate nendel kuudel, olge kuumuse jaoks valmis ja riietuge vastavalt.

Kui eelistate turismi kõrghooaega vältida, külastage maist oktoobri alguseni. Kuigi see kattub vihmaperioodiga, tähendab see üldiselt vaid lühikest tugevat vihmasadu pärastlõunal. Selle aja jooksul saab ikka palju näha ja teha, võta vaid vihmajope kaasa.

Turvalisus Kambodžas

Kambodža on turvaline koht seljakotti reisimiseks ja reisimiseks – isegi kui reisite üksi ja isegi kui reisite üksi. Vägivaldsed rünnakud turistide vastu on siin haruldased, kuigi võib juhtuda ka pisivargusi, nii et hoidke alati oma vara.

Kahjuks on vargused randades ja rahvarohketel tänavatel sagedased. Hoidke alati oma asjadel silm peal, kui olete väljas ja viibite, ja ärge kunagi välgutage oma väärisesemeid. Hoidke oma rahakott ja telefon turvaliselt ja kättesaamatus kohas ning ärge jätke ka midagi randa järelevalveta.

Ümberringi on levinud pettusi, millest peaksite teadma, näiteks mootorratta pettus. See on koht, kus müüjad püüavad teilt rattarenti tekitatud kahju eest tasu võtta. Selle vältimiseks tehke laenutamisel rattast pilte ja videoid, et teilt ei saaks olemasolevate kahjustuste eest tasu võtta.

Levinud on ka tuk-tuki pettus, mille puhul juht viib teid sihtkohast kilomeetrite kaugusele ja sunnib teid siis jääma ja kulutama raha poodi või restorani, kuhu ta teid maha jättis (juht töötab komisjonitasu alusel konkreetses restoranis, hotellis, või pood). Kui see juhtub, keelduge kindlalt ja nõudke tagasiminekut või teise tuk-tuki juhi leidmist.

Teine levinud kelmus hõlmab hämaraid või võlts politseinikke, kes nõuavad teie passi nägemist. Võimalik, et selle tagasi saamiseks palutakse teil maksta trahvi. Lihtsalt keelduge taotlusest ja öelge neile, et pass on teie hotellis seifis tagasi.

Inimesed, kes Kambodžas tavaliselt hätta jäävad, on tavaliselt seotud uimastite või seksiturismiga. Hoidke neist asjadest eemale ja tõenäoliselt läheb kõik hästi.

Vältige kuumuse käes dehüdratsiooni, tagades hüdratsiooni säilitamiseks palju vett. Pidage meeles, et kraanivesi ei ole joomiseks ohutu, seega võtke kaasa sisseehitatud filtriga veepudel.

Hädaolukorras helistage abi saamiseks numbril 119.

Usaldage alati oma sisetunnet. Tehke koopiad oma isiklikest dokumentidest, sealhulgas passist ja isikutunnistusest. Edastage oma marsruut lähedastele, et nad teaksid, kus te olete.

Kõige olulisem nõuanne, mida saab pakkuda, on hea reisikindlustuse ostmine. Reisikindlustus kaitseb teid haiguste, vigastuste, varguste ja reisi tühistamise eest. See on igakülgne kaitse juhuks, kui midagi läheb valesti.