Indoneesia Reis

Indoneesia on üle 17 000 saarega maailma suurim saareriik ja koduks üle 261 miljonile inimesele.

Äärmiselt odava kohaliku toidu ja mõistliku hinnaga majutusega pole ime, et Indoneesia on paljude reisijate seas populaarne sihtkoht.

Indoneesia seljakoti reisimine võib võtta kuid, sest siin on lihtsalt nii palju näha ja teha: kirglikud ja kaootilised linnapildid, lahedad valge liivaga rannad ja ägedad vulkaanid. Enamik seljakotireisijaid veedab kaks või kolm kuud Indoneesias ringi reisides, püüdes võimalikult palju näha.

Kuid isegi kui te ei kavatse Indoneesiast seljakotti reisida, näete siin külastades palju.

Ja Indoneesiat on lihtne külastada ka eelarvega. See on äärmiselt odav (isegi Bali, kui turismi keskustest välja jõuate).

Kuigi enamik reisijaid lendab Balile, külastab Gili saari või suunduvad Lomboki poole, soovitatakse teil püüda jõuda vähem turistlikesse sihtkohtadesse ja rohkem harjunud rajalt kõrvale. Otsige Lombokist draakoneid, minge matkama, vaadake Java ajaloolisi varemeid, minge Sumatrale!

Kasutage seda Indoneesia reisijuhti, et planeerida sinna suurepärane reis, õppida, mida näha ja teha, kuidas säästa raha, kulusid ja kõike, mida peate riigi külastamise kohta teadma!

Indoneesia vaatamisväärsused

Lõõgastuge Balil

Bali on tõenäoliselt Indoneesia kuulsaim saar. Kuigi see on sageli reisijatest rahvarohke, ei saa mööda sellest, et see koht on ilus. Proovige surfata Bingini rannas või külastage Pura Besakihi, ematemplit, mis on tõeliselt vapustav hoone. Veenduge, et näete Ubudis mõnda traditsioonilist Bali tantsu.

Sukelduge Gili saartel

Tõelise paradiisisaare tunde saamiseks suunduge Gili saartele. Gili Trawanganil on suurepärased sukeldumis- ja snorgeldamise võimalused ning suurepärane ööelu. Need saared on seljakotirändurite seas ülipopulaarsed.

Hämmastage end Borobudur’is

Borobudur on tohutu budistlik templikompleks, mis pärineb 9. sajandist. Kõndides tippu näete reljeefe, mis on mõeldud budistlike õpetuste esiletõstmiseks. Öeldakse, et te ei saa tippu edasi liikuda enne, kui olete avastanud iga reljeefi tähenduse. Välismaiste täiskasvanute sissepääs on umbes 275 000 IDR (20 USD).

Vaadake Komodo draakoneid

Komodo draakon, mille teemaks on rohkem loodusdokumentaalfilme kui ükski teine sisalik, on jõud, millega tuleb arvestada. Komodo rahvuspark, mis on osa Väike-Sunda saartest, on ainus koht, kus näha looduses maailma suurimat sisalikku. Sissepääs on nädala jooksul 150 000 IDR (11 USD), pühapäeviti ja pühade ajal tõusevad hinnad 225 000 IDR-ni (16 USD).

Bromo-Tengger-Semeru rahvuspark

Bromo-Tengger-Semeru rahvuspark hõlmab Ida-Jaava keskuses kokku 800 ruutkilomeetrit. Tõuse varakult üles, et näha oma elu üht meeldejäävamat päikesetõusu. Lihtsaim viis siia saada on Probolinggost läbi Ngadisari küla. Mitmed reisikorraldajad korraldavad ka giidiga reise läbi pargi.

Kuhu minna Indoneesias

 • Avastage Bada oru megaliite: Lore Lindu rahvuspargi lähedal on 400 iidset kivist megaliiti, mis on mägede ümber hajutatud. Keegi ei tea nende struktuuride päritolu, kuid arvatakse, et need on üle 5000 aasta vanad. Piirkonnast ei leitud kunagi asulajäänuseid ega tööriistu. Siin on kõige parem palgata kohalik giid, kuna megaliite pole lihtne leida.
 • Külastage Danar Hadi maja: Surakartas (Kesk-Jaava) asuvat Danar Hadi maja peetakse üheks maailma parimaks batikamuuseumiks, kus on käsitsi valitud lemmikute valik omaniku 11 000 tükist koosnevast kollektsioonist. Selle kõige nägemiseks peate tegema ringkäigu, kuid see on seda väärt. Näitusel on palju antiikseid ja kuninglikke näiteid. Näete ka batika demonstratsiooni. Sissepääs on 15 000 IDR (1 USD).
 • Vaadake Kelimutu rahvuspargi järvi: Florese saarel asuv Kelimutu rahvuspark on tuntud oma kolme värviliste kraatri järvede poolest. Kraatrijärved on aastate jooksul pidevalt värvi muutnud, tõenäoliselt vee mineraalse koostise tõttu. Mõnikord on need rohelised, mustad, pruunid, punased, sinised jne. Järved on väga pühad kohalike elanike seas, kes usuvad, et need on lahkunud hingede lõplikud puhkepaigad. Moni on järvedele lähim linn; sealt saab ühistranspordiga parki sõita. Sissepääs parki on 150 000 IDR (11 USD).
 • Tutvuge Hindi Prambananiga: selles maailmapärandi nimistusse kuuluvas kohas on 244 templit, mille keskne ühend on peamine vaatamisväärsus. Siin on kaheksa väiksemat templit ja kaheksa suuremat templit, millest kõrgeim on 45,72 meetrit – see on tegelikult kõrgem kui Borobudur. Näha on palju, nii et planeerige siin terve päev. Sissepääs on umbes 350 000 IDR ($ 24 USD) välismaalastest täiskasvanutele ja 210 000 IDR ($ 15 USD) lastele.
 • Avastage Jakartat: Indoneesia pealinn on suur ja elav linn, kus elab üle 10 miljoni inimese. Siin on mõned tähelepanuväärsed asjad, mida Jakartas teha: imetlege presidendilossi Istana Merdekat väljastpoolt (külastajaid sisse ei lubata); näha Monase torni, Indoneesia iseseisvuse sümbolit; vaadake Ancoli randa; külastada rahvusmuuseumi; ja ostlege Jalan Surabaya kirbuturul. Rahulikuks hetkeks vaadake inimesi ühest kohvikust, kust avaneb vaade Vana-Batavias, Hollandi kvartalis, Fatahillah väljakule, kus saate nautida ajaloolist arhitektuuri.
 • Avastage külaelu Kalibarus: Kalibaru on väike küla Java kaguosas. See on vaikne, eraldatud ja suurepärane koht, et tutvuda kohaliku kakaoistanduse või mõne muu piirkonna istandikuga, kui olete teel Balile või sealt tagasi.
 • Vaadake Bogori botaanikaaeda: Jakartast 65 kilomeetri kaugusel asuvas Bogori botaanikaaias on üle 0,809371 ruut kilomeetri maad ja 15 000 taime- ja puud. Aiad on armas koht, kus end paariks tunniks kaotada. Sissepääs on umbes 14 000 IDR (1 USD). Bogori ja Jakarta vahel sõidab linnalähirong, mis peatub otse aedade kõrval.
 • Vaadake Banyu Wana Amertha jugasid: need on ühed Bali ilusaimad juga, kuid siiski ei tee siin palju inimesi. Need asuvad Ubudist umbes 90 minuti kaugusel ja siis joa juurde jõudmiseks peate matkama läbi banaaniistanduse. See on seda väärt – võtke ujumisriided kaasa!
 • Lõõgastuge Weekuri järve ääres: Weekuri järv on Sumba saare üks ilusamaid kohti. See asub 10-15 meetri kõrguste kaljude taga ja seda toidavad India ookeanist pärit lained, mis põrkuvad läbi kaljude aukude. Kristallselge vesi ja väikesed koralli alad võimaldavad suurepäraselt snorgeldada. Samuti saate rentida sise torusid ja veeta lõõgastavat pärastlõunat. Sissepääs on 20 000 IDR (1,40 USD).
 • Snorgeldage või sukelduge Bunakenis: Bunakeni rahvuslik merepark asub Manado lahes ja see on koht, kuhu soovite minna, kui sukeldumine või snorgeldamine teile meeldib. Need sügavad veed pakuvad fantastilist nähtavust ja maailma kõige bioloogiliselt mitmekesisemat mereelu. Hoidke silma peal tuunikala, haide, raide, kilpkonnade ja meri madude suhtes. Sissepääs mereparki on 50 000 IDR (4 USD) inimese kohta, kuigi alla 10-aastased lapsed sisenevad tasuta.
 • Laiendage oma maitsemeeli: Indoneesias elab 17 000 saart ja üle 260 miljoni inimese, kellel kõigil on erinevad kultuurid, traditsioonid ja tõekspidamised. Kui soovite aimu sellest, kui mitmekesine see koht on, räägitakse siin üle 700 keele! See mitmekesisus peegeldub toidus väga hästi. Jaava, Sundani, Padangi ja Bali toidud on vaid mõned teie valikutest. Tulge turgudele, osalege kokanduskursustel või tehke toidureise, et saada osa riigi pakutavast.
 • Külastage Yogyakartat: Yogyakarta on Indoneesia kultuurikeskus ja on Jakartaga võrreldes palju vähem tööstuslik linn. Siin on huvitavalt segunenud vanad kombed tänapäevase elamisega ja sultan on tegelikult alles. See on stiilne koht, mis on täis tänavakunsti, galeriisid, kohvikuid, suurepärast ööelu ja tugevat kunstikogukonda. Yogyakarta on ka hea koht Borobuduri ja Prambanani avastamiseks.
 • Vaadake orangutaneid Sumatral: salapärane ja väga inimlik olend, orangutan leiab oma elupaiga Indoneesia Sumatra saarelt. Nende primaatidega tutvumine on liigutav kogemus. Arvestades piirkonna kiiret raadamist ja tulekahjusid, soovite tõenäoliselt seda teha varem kui hiljem, kuna need loomad on tõsiselt ohus. Kui lähete, veenduge, et reisite koos keskkonnasõbraliku reisifirmaga. Tehke oma uurimistööd. Mainekas ettevõte ei lase sul loomadega tihedalt kokku puutuda, kuna haigestumise oht on liiga suur. Isegi tavaline külmetus võib orangutani beebit kahjustada.

Indoneesia hinnad

Majutus – voodikoht ühiselamu hosteli ühiselamus maksab alates 101 570 IDR-ist (7 USD), kuid väiksemate ühiselamute keskmine hind on umbes 145 100 IDR (10 USD). Privaatse duubli hinnad algavad umbes 200 000 IDR-ist (14 USD).

Enamik soodsaid hotelle algab 200 000 IDR-ist (14 USD) öö kohta kahekohalise toa eest ning sisaldavad tavaliselt tasuta WiFi-ühendust ja hommikusööki. Kolme tärni hotellide hinnad algavad umbes 400 000 IDR-ist (28 USD) öö kohta. Airbnb on samuti laialt levinud kogu riigis, kus privaatsed toad algavad kõigest 145 100 IDR-ist (10 USD) öö kohta. Tervete korterite eest peate maksma vähemalt 400 000 IDR (28 USD) öö kohta.

Kui teete broneeringu läbi Booking.com, pidage meeles, et paljud kirjed on tegelikult kodumajutused ja eramajad.

Kuna hostelid ja kodumajutused on nii odavad, pole telkimine kuigi levinud, kui just pole matkamas.

Indoneesia toit – kohalik toit on äärmiselt odav, tänavatoit maksab alla 10 000 IDR (0,70 USD). Odava eine kohalikus restoranis algavad hinnad umbes 14 000 IDR-ist (1 USD). Einestamise eest keskklassi restoranis koos jookide ja lauateenindusega maksate alates 80 000 IDR-ist (6 USD). Lääne toit on palju kallim, kuid siiski suhteliselt taskukohane, umbes 125 000 IDR (9 USD) söögi ja joogi eest.

Kiirtoit, nagu McDonalds, maksab umbes 45 000 IDR (3,20 USD). Õlu baaris maksab umbes 30 000 IDR ($ 2,10 USD), samas kui nädala toidukaubad maksavad 300 000–400 000 IDR (21–28 USD). Maal on aga toit väga odav ja soovitan võimalikult sageli väljas söömas käia, kuna kööki on raske leida!

Indoneesia soovituslikud eelarved

Umbes 464 320 IDR (32 USD) suurune seljakotireisi eelarve päevas katab tänavatoidu söömise, hosteli ühiselamutes ööbimise, ühistranspordi kasutamise ja rahvusparkide sissepääsutasude maksmise. Indoneesia on ülisoodne, nii et siin on raske kulutada palju raha, kui järgite odavat majutust, kohalikku toitu, tasuta tegevusi ega liialda jookidega! Oodake Balil ja Gili saartel rohkem maksma.

Keskmise eelarvega, mis on umbes 870 600 IDR (60 USD) päevas, saate peatuda privaatses hosteli toas, soodsas hotellis või tõeliselt kenas Airbnb majutusasutuses ning süüa ilusamates restoranides, kus serveeritakse lääne toite. aeg-ajalt takso, osaleda rohkemates ekskursioonides ja juua rohkem. 

Luksus eelarve algab 2 031 400 IDR-ist (140 USD) ja tõuseb sealt edasi nii kõrgele, kui soovite. Pean silmas, et Balil on maailma kõige kallimad kuurordid. Selle eelarvega saate peatuda kuurortides või luksus villades, süüa parimates restoranides, juua kõike, mida soovite, ja teha igapäevaseid ringreise, sealhulgas snorgeldamisreise. Indoneesia (ja eriti Bali) teeb luksust väga hästi, nii et taevas on piiriks!

Indoneesia reisijuht: raha säästmise näpunäited

Kuigi Indoneesia on üliodav, on siin mõned konkreetsed viisid, kuidas Indoneesias raha säästa, kui soovite veidi rohkem säästa:

Broneerige veebis ette – kui plaanite külastada mõnda Indoneesia kõige populaarsemat sihtkohta, nagu Bali, on tegelikult odavam broneerida oma majutus (ja mõnikord ka ekskursioonid) veebis ette, selle asemel, et kohale ilmuda ja kokkulepet sõlmida.

Makske bussi saatjatele otse – kui sõidate linnadevahelise bussiga, ärge ostke piletit pileti aknast. Odavam on maksta otse bussis!

Sööge tänaval – maitsvaid kohalikke toite saate alla 10 000 IDR (0,70 USD) eest. Tänavaäärsed suupisted, supid ja nuudlid hoiavad teie rahakoti paksuna ja kõhu täis! Turud on teie parim valik tõsiselt odava toidu leidmiseks.

Kasutage tasuta transporditeenust – kuigi taksod on taskukohased, pakuvad peaaegu kõik majutuskohad tasuta lennujaamatransporti. Kasutage neid eeliseid ja säästke raha.

Võtke kaasa filtreeritud veepudel – Balil on suur hulk plastjäätmeid. Selles on nii palju, et suur osa sellest lihtsalt põleb ära. Näete ja nuusate seda oma külastuse ajal. Võta kaasa korduvkasutatav filtriga veepudel, et säästa nii raha kui ka keskkonda.

Tehke kõva tehing – Indoneesias pole miski kunagi nominaalväärtuses. Tehke müüjatega tehinguid, kuna enamasti ei ole nende pakutud hind see hind, mida maksate tehingu tegemisel!

Jooge odavalt – säästke alkoholi arvelt, suundudes kohalikele õnnelikele tundidele (või ostke lihtsalt oma joogid kohalikust poest). See on odavaim viis juua!

Indoneesia transpordivahendid

Ühistransport – ühistransporti ei kasutata tegelikult linnatranspordiks, välja arvatud Java. Jakartas on ulatuslik võrgustik, mida tuntakse kui Transjakarta bussiteed. Piletihinnad maksavad 3500–9000 IDR (0,25–0,65 USD) võrgu mis tahes sihtkoha kohta. Peate maksma kaardiga, mis maksab 40 000 IDR / $ 3 USD (kaasas on 20 000 IDR / $ 1,40 USD krediit) jaamade piletikassades.

Muidu liigub enamik inimesi becakiga – kolmerattalise pedaali või mootoriga käruga. Soovite enne sisenemist pileti hinna osas läbi rääkida, kuid 5000 IDR (0,36 USD) kilomeetri kohta on mõistlik hind.

Taksod on ka taskukohased ja neid mõõdetakse suuremates linnades. Bluebird Taksod on saadaval enamikus kohtades ja need on kõige töökindlam ettevõte mõõduga taksodele ja inglise keelt kõnelevatele autojuhtidele. Seal on nutitelefoni rakendus, mis muudab taksode tellimise väga lihtsaks. Alghind on umbes 7000 IDR (0,50 USD) ja seejärel 4100 IDR (0,30 USD) kilomeetri kohta.

Grab (Uberi järglane) on Kagu-Aasias levinud nimi. See on mugav, kuid maksab mõnikord isegi rohkem kui takso. Gojek Indoneesias on sarnane võimalus. Hoiatus: kui tellite Grabi või Gojeki, võite sattuda mootorratta selga.

Parvlaev – saarte vahel reisides maksavad parvlaevad umbes 7000 IDR / 0,50 USD (ja rohkem) pileti eest Ida-Jaavalt Lääne-Balile ning muude liinide hinnad tõusevad sealt edasi. Balilt (Padang Bai) Lombokile maksab kiirpaadiga umbes 5 dollarit (üks suund), Balilt Gili saartele aga 30 dollarit (üks suund).

Kuigi ette broneerimine pole vajalik, on hea mõte seda teha kõrghooajal või populaarsematel marsruutidel. Pileteid saate osta parvlaevaettevõtte veebisaidilt või piletimüüja kaudu, näiteks 12go.asia.

Buss – bussid on kohalike elanike ja turistide peamine viis Indoneesias ringi liikumiseks. Hea mõte on kaugsõidu piletid ette broneerida, eriti kui soovite konditsioneeriga sõitu. Pileti saate osta reisibüroost või külastada bussiterminali. Tõenäoliselt suudab teie majutuskoht korraldada ka teie transpordi. Muidu on 12go.asia usaldusväärne viis busside sõiduplaanide ja hindade leidmiseks.

Kaheksatunnine reis bussiga maksab umbes 70 000 IDR ($ 5 USD). Ööbussid algavad umbes 130 000 IDR-ist (9,20 USD). Lühike reis, nagu Kuta rand Ubudi, on vaid 83 685 IDR (6 USD) üks tund.

Kui teie sõit on lühem, võite sattuda bemose (minibussi) peale. Sel juhul leppige piletihind eelnevalt kokku.

Lendamine – Garuda Indonesia on riigi peamine lennufirma, mis pakub nii rahvusvahelisi kui ka siselende. Lion Air ja AirAsia pakuvad ka palju siseriiklikke marsruute, kuigi Lion Airi ohutusrekord on täpiline ja ma ei soovita nendega reisida.

Lennud Jakarta ja Bali vahel algavad umbes 697 365 IDR ($ 50 USD) kummalgi suunal, Jakarta ja Lomboki vahel algavad umbes 836 835 IDR ($ 60 USD). Lombokist Balile algab kõigest 251 050 IDR (18 USD). See pole aga kõige odavam viis reisimiseks. See on soovitatav ainult siis, kui teil on piiratud aeg.

Rong – Indoneesias on Jaava linnad rongiga hästi ühendatud, sealhulgas Jakarta, Bandung, Surabaya, Probolinggo (Bromo mäe jaoks) ja Banyuwangi (Bali parvlaeva terminal). Turistiklass Jakartasse Surabayasse kestab 15 tundi ja maksab umbes 104 000 IDR (7 USD), samas kui 9-tunnine tippklassi reis võib maksta kuni 1 250 000 IDR (90 USD). Surabayast Probolinggosse (Bromo mäe jaoks) kulub 2–3 tundi ja maksab 29 000 IDR (2 USD) turistiklassis või 150 000 IDR (11 USD) Executive klassis. Surabaya–Banyuwangi (Bali jaoks) kestab 6–7 tundi ja maksab kõigest 56 000 IDR (4 USD) turistiklassis või 190 000 IDR (13,50 USD) Executive klassis. Pileteid saate broneerida aadressil tiket.com.

Millal minna Indoneesiasse

Indoneesias on ainult kaks aastaaega: märg ja kuiv. Kuiv hooaeg kestab maist septembrini, vihmaperiood aga oktoobrist aprillini. Keskmine ööpäevane temperatuur on aastaringselt 28°C.

Üldiselt on parim aeg aastas külastamiseks maist septembrini, kui see on kuiv ja päikeseline. Vihmaperioodil on seda siiski meeldiv külastada, kuna sademed tulevad tavaliselt kiirete ja intensiivsete paduvihmadena, mis kestavad vaid paar tundi. Nusa Tenggara piirkonda mõjutab rohkem niiske aastaaeg, mis võib mõnikord põhjustada üleujutusi. Märg hooaeg võib olla probleemiks ka siis, kui soovite Indoneesias rajalt kõrvale jääda, kuna mudased teed takistavad teil mõnikord liikumist.

Balil ja Kalimantanis ei ole aastaaegade vahelised äärmused drastilised. Kuiv hooaeg on parim aeg vulkaanidele ronimiseks ja parim aeg sukeldumiseks on aprillist septembrini. (Kui plaanite ronida, pidage meeles, et pakkige paar soojasid riideid. Ülaosas läheb külmaks!)

Turvalisus Indoneesias

Indoneesia on uskumatult turvaline koht seljakoti reisimiseks ja reisimiseks – isegi kui reisite üksi (ja isegi üksi naisreisijana). Vägivaldsed kuriteod on siin haruldased. Pisivargus (sealhulgas koti äravõtmine) on Indoneesias kõige levinum kuriteoliik. Indoneesia ühistranspordis on vargused samuti väga levinud. Varastel on lihtne teie rahakotti haarata, kui teie tähelepanu segab kogu teid ümbritsev kaos. Olge valvel ja kaitske oma väärisesemeid. See on parim viis pisivarguste ärahoidmiseks.

Krediitkaardipettused on levinud ka Indoneesias. Selle vältimiseks on alati parem maksta võimalusel sularahas. Sularahaautomaadis teabe varastamise vältimiseks sisenege usaldusväärsesse panka, et sealt raha välja võtta.

Kui kahtlete, usalda alati oma sisetunnet. Kui taksojuht tundub imelik, peatage takso ja väljuge. Kui teie hotell on viletsam, kui arvasite, minge sealt minema. Tehke koopiad oma isiklikest dokumentidest, sealhulgas passist ja isikutunnistusest. Edastage oma marsruut lähedastele, et nad teaksid, kus te olete.

Üldiselt, kui te seda kodus ei tee, ärge tehke seda Indoneesias viibides. Järgige seda reeglit ja kõik läheb hästi.

Kõige olulisem nõuanne, mida saab pakkuda, on hea reisikindlustuse ostmine. Reisikindlustus kaitseb teid haiguste, vigastuste, varguste ja reisi tühistamise eest. See on igakülgne kaitse juhuks, kui midagi läheb valesti.