Uus-Meremaa Reis

Uus-Meremaa nimi inspireerib pilte mägedest, liustikest, metsadest, puutumatutest maadest ja paljudest lammastest.

Riik on maailma seiklus pealinn. Matkamine, langevarjuhüpped, koobashüpped, benjihüpped, suusatamine – kõik siin on mõeldud selleks, et teid õue saada ja midagi uskumatut teha.

Uus-Meremaa seljakoti reisimine on üks populaarsemaid tegevusi maailmas, kuhu lähevad oma ümbermaailmareisil tuhanded inimesed (seljakotireisijad pühivad need tööpuhkuse viisad ära!).

Olenemata sellest, kas olete seljakotireisija või lihtsalt eelarve reisija, Uus-Meremaa ei vea teid alt.

 Inimesed on sõbralikud, riik on üle mõistuse ilus (näete siin, miks sõrmuste isand on tehtud), vein on odav ja kohtate palju rändureid. See on üks parimaid riike maailmas.

Sa lahkud siit tahtega tagasi tulla.

Ja õnneks on Uus-Meremaal rahakotiga reisijate maana lihtne reisida, kui tead mõnda nippi, kuidas raha säästa.

Kasutage seda Uus-Meremaa reisijuhti eluaegse seikluse planeerimiseks – ja seda eelarvega.

Uus Meremaa vaatamisväärsused

Avastage Fiordland

Fiordlandi rahvuspark asub Uus-Meremaa lõunasaare edelaosas. See on koduks Doubtful Soundile ja Milford Soundile. Võite kõndida mööda liivast Milfordi kallast mööda metsarada, kust avaneb suurepärane vaade Mitre Peakile, või jalutada Chasm Walk’il Cleddau jõel, et jõuda võimsate koskede lähedale. Siin on ka mitmed mitmepäevased matkad, sealhulgas 4-5-päevane Milfordi rada.

Matk Franz Josefi liustikul

Matkamine sellel liustikul on päris hämmastav. Matkaga saate maalilise lennu üle liustiku ja saate minna kaugematesse piirkondadesse, kus saate jalgsi uudistada. Kuigi 2–3-tunnine matk on kurnav, saavad paljud reisikorraldajad ka kuumades basseinides tasuta leotada. Matka eest tasub maksta umbes 485 NZD.

Lõõgastuge saarte lahes

Aucklandist põhja pool on selles piirkonnas mõned parimad võimalused delfiinide ja vaalade vaatamiseks, rannas lõõgastumiseks, ujumiseks, paadisõiduks ja mereandide söömiseks. Piirkond on väga tagasihoidlik ja on Aucklandersi jaoks populaarne suve- ja nädalavahetuse puhkusekoht.

Vaadake Waitomo Glowworm koopaid

Avastage neid koopaid puhtas pimeduses, juhatades oma teed ainult hõõguvate usside säraga. See on põnev tegevus, kui hõljute mööda jõgesid ja hüppate üle koskede ning vaatate koopas tähistaevast. Samuti saate läbi koobaste tuubelda ja raputada. Eeldatavasti maksate koopa eest umbes 55 NZD ja torude eest 150 NZD.

Matkata Tongariro Alpi ristmikule

Uus-Meremaa parimaks ühepäevaseks matkaks tituleeritud jalutuskäik viib teid läbi Mordori filmimise filmis Sõrmuste isand. Kõnnite läbi vulkaanilise maastiku kõrgete tippude ja väävlisisaldusega järvede lähedal, enne kui lõpetate tihedas metsas. Jalutuskäik kestab terve päeva ja on tegelikult üsna keeruline. Transpordi eest rajale ja tagasi peaksite maksma umbes 40 NZD inimese kohta.

Mida teha Uus-Meremaal

  • Külastage Stewarti saart: Stewarti saar asub Lõunasaarest 19 miili lõuna pool. Üle 85% saarest on rahvuspark ja enamik inimesi tuleb siia matkama ja linnuvaatlema. Saarel on vaid 28 km maanteed, kuid 280 km jalutusradasid, mis sobivad lühikesteks jalutuskäikudeks, päevasteks matkadeks ja mitmepäevasteks ekskursioonideks. Kõndige kolmepäevasel Rakiura rajal, et kogeda täielikult Stewarti saare loodusilu. Avamerel, Ulva saarel, leiate röövloomadeta linnukaitseala kümnete kohalike liikidega. Stewarti saarele jõudmine tähendab, et peate sõitma praami või lennukiga. Parvlaevad kestavad üks tund ja maksavad 79 NZD, samas kui lennud Invercargillist kestavad 15 minutit ja maksavad edasi-tagasi 225 NZD.
  • Lõõgastuge maalilisel raudtee reisil: Uus-Meremaa keerulised maastikud nõudsid varajastelt raudtee inseneridelt märkimisväärseid saavutusi. Kuigi nende raudteevõrk pole lai, on tänu nende oskustele ja sihikindlusele pakkuda uskumatuid rongireise. Reisige läbi kaugete rahvusparkide, mööda kauneid rannikujooni ja karmide vulkaaniliste maastike. Marsruudid on Northern Explorer, Coastal Pacific ja TranzAlpine. Võtsin TransAlpine’i ja armastasin iga minutit sellest. Möödad jõgedest, mägedest, ületad kurusid ja elavat rohelist põllumaad. See oli minu Uus-Meremaa reisi tipphetk ja üks rahulikumaid kogemusi, mis mul oli. Ma ei saa seda piisavalt soovitada. Piletid varieeruvad olenevalt marsruudist 99-159 NZD (üks ots).
  • Tehke üks suurtest jalutuskäikudest: Uus-Meremaal on tuhandeid miile matkaradu, kuid nende kõigi kohal on kümme suurt jalutuskäiku, mis rändavad läbi riigi kõige suurepärasemate paikade ja ikooniliste paikade. Põhjasaarel kestab Waikaremoana järve rada 3-4 päeva, mis viib teid läbi eelajalooliste vihmametsade ja kaunite metsloomade ala. Kuulus Tongariro Northern Circuit on kurnav 3-4-päevane ekskursioon, kus näete aktiivseid vulkaane, smaragdjärvi ja eepilisi koskesid. Lõunasaarel on ka oma ainulaadsed marsruudid, sealhulgas Milfordi rada, mis lookleb läbi Milford Soundi fjordide. Pidage meeles, et nende populaarsuse tõttu tuleb Great Walks ette broneerida (ja mõnikord võivad need täituda kuid enne tähtaega).
  • Avastage veiniriiki: Uus-Meremaa veinipiirkonnad ulatuvad 1609,34 kilomeetrit subtroopilisest Põhjamaast kuni Kesk-Otagoni, kus asuvad maailma lõunapoolseimad viinamarjaistandused. Hawke’s Bay, Martinborough, Marlborough ja Central Otago on Uus-Meremaa veinipiirkonnad ning seal asuvad mitmed erinevad viinamarjaistandused. Väiksemate veinitootmispiirkondade hulka kuuluvad Auckland, Gisborne ja Waipara. Kui soovite näha kiivi viinamarjaistanduste parimat, vaadake klassikalist Uus-Meremaa veini rada – veini degusteerimise seiklust Uus-Meremaa viinamarjakasvatus piirkondade südames. Kui teil pole oma sõidukit, on saadaval palju bussi- (ja isegi jalgratta) ekskursioone.
  • Proovige benjihüpet: iga adrenaliini otsija, kes on oma soola väärt, teeb 152,4 meetri kõrguse Nevise benjihüppe väljaspool Queenstowni. Kui see on liiga kõrge, on Aucklandis ja Queenstownis väiksemaid. Seikluse hind pole aga odav, üks hüpe Nevises maksab 275 NZD.
  • Langevarjuhüpped: Teine populaarne seiklustegevus Uus-Meremaal on langevarjuhüpped. Parim koht selleks on Taupo järve kohal. See pakub vapustavat tausta, kui sukeldute Maale 4572 meetri kõrguselt. Hüpe 3657,6 meetrilt maksab teile umbes 279 NZD, samas kui hüpe 4572 meetrilt on 359 NZD. Franz Josef ja Wanaka järv on samuti populaarsed kohad langevarju hüpeteks.
  • Käige Kaikouras õues: see on rannikulinn, mis asub Christchurchist mitu miili põhja pool. See asub poolsaarel, mistõttu on see suurepärane koht mägimaastike nautimiseks vaalade ja delfiinide otsimisel. Whale Watch Kaikoura on parim ettevõte, kellega siin vaalu vaadelda. Nad on maooride omanduses olev reisifirma, mis garanteerib, et näete oma reisil vähemalt ühte vaala (muidu tagastavad nad teile 80% maksumusest). Lisaks on seal huvitav muuseum, käputäis ajaloolisi vaatamisväärsusi ja Maori Leap lubjakivi koobas.
  • Avastage Wellingtoni botaanikaaeda: see on kogu riigi kaunitest aedadest ehk kõige populaarsem. Siin on suur põlismets, rahvusvaheline taimekollektsioon, roosiaed ja haljastatud ala – koos parditiigi, skulptuuride, mänguväljaku ja kohvikuga. 1868. aastal loodud park hõlmab tohutut 0,246858 ruutkilomeetrit. Sissepääs on tasuta.
  • Sõitke Christchurchi gondliga: kui olete Christchurchis, sõitke gondliga Vaendishi mäele. Sõit kestab 10 minutit ja pakub parimaid vaateid linnale. Ülaosas on restoran, kui soovite maastikku nautides suupisteid süüa. Enamik inimesi kõnnib alla tagasi (võite ka üles kõndida, kui te ei pahanda selle harjutuse vastu; selleks kulub umbes 45 minutit). Piletid on 30 NZD edasi-tagasi.
  • Nautige Queenstowni: riigi tegevus pealinn Queenstown on üks lõbusamaid linnu, mida ma kunagi külastanud olen. Piirkonnas on palju väli tegevusi ja sporti (kõige populaarsem on benji hüppamine), suurepäraseid restorane ja Uus-Meremaa parimat ööelu. Kõik, kes tulevad, jäävad plaanitust kauemaks. Ärge jätke ka Fergburgerit vahele – neil on riigi parimad burgerid!
  • Vaadake maoori kultuurisaadet: maoori kultuur on oluline selle riigi elu mõistmiseks; leiad maoori sümboleid ja sõnu kogu riigis. Vaadake seal viibides maoori kultuurisaadet, et saada paremini aru riigi põliselanike elust ja ajaloost. Kõige populaarsemad saated on Rotoruas ja maksavad 110-145 NZD inimese kohta.
  • Avastage Milford Soundi: Milford Sound on nii hämmastav fjord, et see väärib eraldi mainimist. Fiordlandis asuv Milford Sound on kõige paremini tuntud kõrguva Mitre Peaki ja seda ümbritsevate vihmametsade poolest. Sellised kosed nagu Stirlingi juga ja Boweni juga langevad mööda mäekülgi ning fjord ise on koduks hüljeste ja pingviinide kolooniatele. Tihti võib näha ka delfiinide kaunasid vetes hullamas. Avastage paadiga ja külastage Milfordi avastuskeskust ja veealust vaatluskeskust, et näha haruldasi musti korallisid ja muud veealust elu. Kruiisid algavad 69 NZD-st.
  • Külastage Wanakat: Wanaka on suusa- ja suvine kuurortlinn Uus-Meremaa lõunasaarel, mis asub Wanaka järve ääres ja mida raamivad lumised mäed. Siit saate tutvuda Lõuna-Alpide Mount Aspiringi rahvuspargiga, kus on palju liustikke, pöögimetsasid ja alpijärvi. Wanaka järv ise sobib suurepäraselt paadisõidu huvilistele, sealhulgas jetboaters, purjetajatele ja süsta sõitjatele. Kui olete suusataja või lumelaudur, võiksite vaadata lähedal asuvaid Treble Cone’i ja Cardrona suusakuurorte. Omapärase lõbu jaoks minge linna lähedal asuvasse Puzzling Worldi. See on väli labürint ja skulptuurigalerii, mis on hea naermiseks!
  • Reisimine Hobbitonile: Reis Keskmaale koos Hobbitoni filmi võtteplatsiga, mis on kajastatud filmides “Sõrmuste isand” ja “Hobbit”. See on lihtsalt üks Uus-Meremaa kuulsamaid tegevusi, nii et võite oodata rahvahulka. Hobbitoni nägemiseks peate tegema ringkäigu. See algab sõiduga läbi omanike 5,058571 ruut kilomeetri suuruse lambafarmi, kust avaneb eepiline vaade Kaimai ahelikele. Siit saate uurida Bag Endi, tiirutada hobitite aukudes ja külastada Green Dragon Innit. Kui olete LOTRi fänn, ei saa te sellest mööda vaadata. Ekskursioonid algavad 89 NZD-st.
  • Külastage Mount Cooki rahvusparki: Aoraki Mount Cooki rahvuspark on koduks kõrgeimatele mägedele ja pikimatele liustikele. Siit leiate taevast kraapivaid tippe, laiaulatuslikke liustikke ja püsivaid lumevälju. Kuigi see hõlmab 23 tippu, mille kõrgus on üle 3000 meetri, on see park väga ligipääsetav. State Highway 80 viib Aoraki/Mount Cooki külasse, mis asub maalilise Pukaki järve kõrval. Linna valgustest kaugel on siinne tähevaatlus suurepärane – Aoraki Mount Cooki rahvuspark moodustab suurema osa Uus-Meremaa ainsast rahvusvahelisest tumeda taeva kaitsealast. Mägironijad peavad seda piirkonda Austraalia parimaks ronimise piirkonnaks, samas kui vähem kogenud seiklejad leiavad palju nauditavaid matku, kust avaneb suurepärane vaade piirkonnale. Sissepääs on tasuta.
  • Külastage Abel Tasmani rahvusparki: see lõuna saarel asuv rahvuspark näeb oma türkiissinise vee, tihedate džunglite ja sooja temperatuuriga välja nagu midagi, mida leiate Aasiast. Kogu pargis on palju mitmepäevaseid matkaradu ja kaunist meresüsta. Sissepääs on tasuta, kuid kui plaanite seal ööbida, peate kämpingu eest maksma 15 NZD. Onnid on saadaval ka 40 NZD eest öö kohta.
  • Veetke aega Wellingtonis: Uus-Meremaa pealinnas on suurepärane arhitektuur, iseloom, fantastiline ööelu, restoranid ja kultuurilised tegevused. see on leitud olevat Uus-Meremaa kõige “kunstilisem” linn. Siin on palju kultuuriüritusi, nii et ärge olge nagu teised reisijad ja kiirustage läbi – see on mõne päeva väärt!
  • Minge delfiine ja vaalu vaatama: olenemata sellest, kas lähete Bay of Islandist, Aucklandist või kusagilt Lõunasaarelt, on riik paljude nende olendite rändeteel ja te näete neid kindlasti palju olenemata sellest, millal te minna (kuigi oktoober-märts on parim aeg). Kašelottid, orkad ja küürvaalad kutsuvad piirkonda koduks. Eeldatavasti maksate ekskursiooni eest 60–150 NZD inimese kohta.
  • Nautige nõlvu: talvekuudel on Lõunasaarel (eriti Queenstowni ümbruses) lumega kaetud mäed, mis pakuvad lõunapoolkeral parimaid suusatamisvõimalusi. Hinnad varieeruvad olenevalt sellest, kuhu lähete, kuidas sinna jõuate, millist varustust laenutate ja kui kauaks lähete, kuid maksate liftipileti eest umbes 140 NZD.
  • Lõõgastuge Rotoruas: Põhjasaarel asuv Rotorua on kuulus oma maoori kultuuri näituste ja väävli lõhna poolest (mis tuleneb piirkonna geotermilisest tegevusest). Kogu linna ümber on väävli mudaaugud, mis annavad linnale ainulaadse lõhna. Kuid pluss on see, et piirkonnas on palju termaalspaasid, kus lõõgastuda! Ärge unustage ka Uus-Meremaa maooride kunsti- ja käsitöö instituuti, kus on igasuguseid traditsioonilisi maoori kunsti ja käsitööd.

Uus-Meremaa hinnad

Majutus – hosteli ühiselamud maksavad 20–30 NZD öö kohta 6–10 voodikohaga ühistoas. Tasuta WiFi-ühendus on tavaline, kuigi väga vähesed hostelid sisaldavad tasuta hommikusööki. Enamikul hostelitel on toiduvalmistamise võimalus, kuid mitte kõigil, seega kontrollige kindlasti enne broneerimist. Privaatsed toad algavad 75 NZD-st, kuigi enamik on lähemal 100 NZD-le.

Soodsad hotellid algavad umbes 75 NZD öö kohta. Sageli võite leida odavamaid hotelle ja motelle, kuid need asuvad tavaliselt kesklinnast kaugel või ei sisalda privaatset vannituba.

Airbnb on laialdaselt saadaval privaatsete tubadega alates umbes 62 NZD öö kohta ja tervete kodude/korterite eest, mille hind on vähemalt 107 NZD öö kohta.

Kogu riigis on ka palju laagriplatse, mille hinnad on umbes 15 NZD öö kohta. Enamik vestlus osakonna kämpinguid tuleb eelnevalt veebis broneerida (suvel täituvad need kuid ette). Couchsurfing on ka siin tohutu.

Uus-Meremaa toit – Uus-Meremaa köök koosneb peamiselt mereandidest, lambalihast, kalast ja krõpsudest, lihapirukatest ning eriroogadest nagu maoori hangi (maa-aluses küpsetatud liha ja köögiviljad).

Eine odavas restoranis maksab umbes 20–25 NZD, samas kui mõnus eine koos joogiga maksab umbes 50–60 NZD.

Kiirtoidu kombineeritud eine (mõelge McDonald’sile) maksab umbes 14 NZD. Hiina/Tai/India hind on 15–20 NZD, samas kui pitsad maksavad umbes 10–15 NZD. Kala ja krõpsudega kaasavõetav eine maksab 12–15 NZD.

Jookide eest maksab õlu 9-10 NZD, klaas veini 12-15 NZD, latte/cappuccino 5 NZD ja pudelivesi umbes 3 NZD.

Kui otsustate oma toitu valmistada, kavatsete kulutada umbes 75 NZD nädalas põhitoiduainetele, nagu riis, pasta, köögiviljad, munad, kana ja liha. Peamiselt suurlinnades asuv PaknSave on tavaliselt odavaim supermarket.

Tegevused – Sellised tegevused nagu benji hüppamine, zorbing, mitmepäevased matkad giidiga ja vaalavaatlus pakuvad laia valikut ja võivad maksta 100–600 NZD. Väljas on palju tegevusi ja siinne turism on üles ehitatud inimeste väljaviimisele. Eelarve lisategevuste jaoks, sest need on teie suurim kulu siin viibimise ajal. Kui eelarve on piiratud, on ka palju tasuta matku.

Uus-Meremaa soovituslikud eelarved

Kui palju Uus-Meremaa külastamine maksab? Seljakotireisijate eelarvega valmistuge kulutama vähemalt 75–85 NZD päevas. Selle eelarvega ööbite hosteli ühiselamus, sõidate ühistranspordiga, piirate joomist, teete tasuta matku, külastate tasulisi kohti (nt muuseume) ja valmistate ise süüa. Kui kavatsete tegeleda suuremate tegevustega, näiteks benji hüppamisega, peate eelarvesse rohkem kulutama. Saate seda alandada ka Couchsurfides, telkides ja joomisest täielikult loobudes.

Keskmise eelarve puhul kulutate päevas vähemalt 195 NZD. Selle eelarvega saate ööbida hotellis või Airbnbis, sõita aeg-ajalt takso või Uberiga, teha suuremaid tegevusi, nagu benji hüppamine või vaalavaatlus, süüa enamiku einete ajal väljas ja nautida jooke.

“Luksuslik” eelarve, mis on umbes 395 NZD päevas või rohkem, annab teile kena hotelli, kõik soovitud tegevused, veinireisid, erajuhid, maitsvad eined väljas ja parima, mida riik pakub. Samuti saate rentida auto või võtta ette maalilise rongireisi. See on luksuslik alumine korrus. Pärast seda on piiriks taevas.

Uus-Meremaa reisijuht: raha säästmise näpunäited

Kulud Uus-Meremaal võivad kiiresti tõusta, kui te ei ole ettevaatlik. Väljas söömine on kallis ja kõik need seiklustegevused võivad tõesti kokku saada. Uus-Meremaal peate valima ja valima oma lahingud, vastasel juhul saate oma eelarve esimese paari päeva jooksul läbi lüüa. Siin on kõik tõhusad viisid, kuidas Uus-Meremaal raha säästa.

Tehke tasuta jalutuskäik – Uus-Meremaal on mõned tasuta jalutus reisid, näiteks Aucklandi tasuta jalutuskäik Aucklandis, mis pakuvad külastajatele iga linna kohta ülevaate. Kui soovite Uus-Meremaa pinna alla saada, on see suurepärane koht alustamiseks.

Hankige haagissuvila – Haagissuvilad risustavad Uus-Meremaad, eriti loodusrohkel Lõunasaarel, kus inimesed matkavad ja telkivad, sest need on majutuseks ja transpordiks ühte pakitud. Eelarve teadlikele reisijatele on see võit. Laadige kindlasti alla vinge Campermatesi rakendus, mis võimaldab teil leida lähedalasuvaid kämpingud, bensiinijaamad ja prügijaamad.

Otsige odavaid tegevusi – veebisait bookme.co.nz pakub viimase hetke allahindlusi tegevustele (ja pubide külastamisele) kogu riigis. Enamik tegevusi on viimasel minutil, kuid kui olete asjade tegemisel paindlik, võite säästa vaatamisväärsustelt kuni 60% soodsamalt! Ma ei saa seda piisavalt soovitada.

Jätke seljakoti reisibussid vahele – kuigi lõbus on, on sellised asjad nagu Kiwi Experience, Stray või Haka kallid, seega on parem neid vältida, kui teil on kitsas eelarve. Kui teie eelarve ei ole nii kitsas ja soovite neid vaadata, registreeruge kindlasti nende meililistides. Alati on neil soodusmüük.

Nautige loodust – pea meeles, et loodus on tasuta! Uus-Meremaal, kus asuvad maailma suured jalutuskäigud, on palju tasuta välitegevusi. Kuigi seiklussport, veinireisid, liustiku matkad ja paadi kruiisid võivad teie eelarvet kulutada, on teil palju tasuta matkaradu ja jalutuskäike, mis hoiavad teid tegevuses!

Õppige kokkama – Uus-Meremaa toidumaastik ei ole nii meeltülitav. Seal on toredaid kohvikuid, veidi stiilset gastronoomiat ja tõeliselt maitsvaid toite. Seal on head toitu, kuid pole suurt toitu. Vähemalt mitte piisavalt hea, kui üritate raha säästa. Kui soovite tõesti säästa, valmistage oma toitu ise. Toidukaupade ostmisel on odavamad supermarketid Pakn’Save või Countdown.

Valige targalt – ekskursioonid maksavad Uus-Meremaal palju raha. Mõned neist on piisavad, et eelarvet kaotada ja teid koju saata enne, kui olete planeerinud. Valige need, mida tõesti teha soovite, ja säästke ülejäänud mõneks muuks reisiks.

Couchsurf – kuigi riigis pole palju valikuvõimalusi, leidub võõrustajaid kõigis suuremates linnades. Kui te ei soovi diivanil või põrandal magada, on see suurepärane viis raha säästmiseks ja kohalikega kohtumiseks.

Hitchhike – Uus-Meremaal on autostopiga sõitmine lihtne ja see on üks peamisi liikumisviise. On palju inimesi, kes teid üles võtavad. Lisaks saate lihtsalt igas hostelis ringi küsida ja sõidu leida. Kõik teevad sama vooluringi. Wanakast Queenstowni Fiordlandi jõudsin niimoodi.

Võtke kaasa veepudel – Uus-Meremaa kraanivesi on joomiseks ohutu, seega võtke raha säästmiseks kaasa veepudel.

Õnnetund – seljakotireisijate baarides on odavad õnnelikud tunnid. Lööge neid ja jooge odavalt.

WWOOF it – WWOOFing on suurepärane võimalus majutuse ja toiduga tegelemiseks. Farmis või B&B-s töötamise eest saate tasuta süüa ja toitlustust. See on reisijate seas populaarne tegevus, kuna see võimaldab teil viibida kohas odavamalt ja kauem. Saate seda teha mõne päeva või mõne kuu jooksul. Pidage meeles, et enamik farme nõuab teilt kogemust, kuna liiga palju kogenematuid töötajaid on varem probleeme tekitanud.

Hankige ajutine töö – kui raha hakkab otsa saama ja Uus-Meremaal on veel palju aega, vaadake ajutisi, kuid hästi tasustatud kontserte saidilt Backpackerboard.co.nz.

Koristage oma toa eest – paljud hostelid võimaldavad mõne tunni koristamise ja voodite tegemise tasuta majutuse vastu vahetada. Küsige sisseregistreerimisel, kas see on võimalik – see võib lihtsalt raha säästa!

Autode jagamine – Aktsiad on populaarne transpordivõimalus reisijatele, kes soovivad kulusid vähendada – piisab, kui hankida bensiini. Sõite leiate veebisaitidelt nagu Gumtree või Craigslist. Sellised rakendused nagu CarpoolWorld ja Thumbs Up NZ on samuti suurepärased ressursid. Lisaks näete hosteli teadetetahvlitel inimesi, kes soovivad sõita.

Transpordivahendid – Haagissuvilate ja autode kolimisteenused tagavad teile tasuta sõiduki ja gaasi, kui sõidate sellega ühest sihtkohast teise. See võib olla suurepärane viis raha säästmiseks, kui olete ajastuse osas paindlik. Kontrollige Transfercar.co.nz, et näha, mis on saadaval.

Uus-Meremaa transpordivahendid

Ühistransport – Enamikus Uus-Meremaa linnades on bussid ning Aucklandis ja Wellingtonis on mõlemal raudteeliinid. Ühe suuna pileti hinnad algavad umbes 3 NZD-st ja tõusevad olenevalt tsoonist, kuhu reisite (enamik Uus-Meremaa linnu ja asulaid on laialivalguvad). Kontrollige, kas ühistranspordikaarte on saadaval. Näiteks Wellingtonil on Snapperi kaart, mis säästab peaaegu poole piletihinnast, ja sama kehtib ka Aucklandi AT HOP kaardi kohta.

Seljakotireisid – üks populaarsemaid viise, kuidas reisijad Uus-Meremaalt läbi saavad, on seljakotireisijate buss. Need bussid pakuvad hop-on/hop-off-teenust, mis võimaldab reisijatel nii paindlikult liikuda omas tempos kui ka mugavust korraldada neile tegevusi ja majutust. Uus-Meremaal on kaks suurt hop-on/hop-off bussi:

  • The Kiwi Experience
  • Stray Travel
  • Kiwi Experience’i reisid kestavad 2–28 päeva ja maksavad 85–1799 NZD, Stray Tours aga 10–24 päeva ja maksavad 1000–2400 NZD.

Rongid – Uus-Meremaal on kolm rongiliini: Northern Explorer, Coastal Pacific ja TranzAlpine. Need on maalilised rongisõidud koos vaateplatvormide, heli kommentaaride, teabe pakettide ja suurte akendega fotode tegemiseks. Kuid need pole liikumiseks kõige mugavamad, kuna neil on üsna piiratud ajakava.

Piletid on sõltuvalt marsruudist vahemikus 99–159 NZD.

Bussid – Bussid on Uus-Meremaal liikumiseks parim ja odavaim viis. Bussid peatuvad igas linnas ja ka kõige väiksematest linnadest väljuvad nad sageli. Piletihindade ja marsruutide vaatamiseks külastage InterCityt. Mida varem broneerite, seda soodsam on pilet. Võimalusel vältige viimase hetke broneeringuid.

Lendamine – Uus-Meremaal lendamine ei ole nii odav, kuna kogu turgu domineerivad ainult kaks ettevõtet: Air New Zealand ja Jetstar – ning enamikul liinidel on see lihtsalt Air New Zealand. Kuigi võite leida soodsaid hindu lühematel marsruutidel või paar kuud ette broneerides, kui teil pole tõesti aega või reisite saarelt saarele, jätaksin ma lendamise vahele.

Ühesuunalised marsruudid Aucklandist Queenstowni algavad 180 NZD-st, Queenstownist Christchurchi 215 NZD ja Aucklandist Christchurchi 125 NZD-st.

Matkaautod ja autorent – ​​see on populaarne viis Uus-Meremaal reisimiseks, eriti loodusrikkal Lõunasaarel, kus inimesed matkavad ja telkivad. Peamisi rendibüroosid on viis:

  • Jucy
  • Travellers Autobarn
  • Spaceships
  • Britz
  • Wicked Campers

Teie päevahind muutub olenevalt sellest, kust te sõiduki peale võtate, kui annate selle ära teise kohta, kui kauaks te selle rendite, kui kauaks ette broneerite ja millal broneerite (läheb kõrghooajal ? Tundub, et hinnad kahekordistuvad!). Lisateavet ja hinnavõrdlusi leiate sellest postitusest.

Hääletamine – Uus-Meremaal on hääletamisega sõitmine lihtne ja see on üks peamisi liikumisviise. On palju inimesi, kes teid üles võtavad. Lisaks võite lihtsalt küsida mis tahes hostelist sõitu – kõik teevad sama ringrada. Lisateabe saamiseks vaadake neid rakendusi:

  • Thumbs Up NZ
  • Carpool New Zealand

Millal Uus-Meremaale minna

Uus-Meremaa asub lõunapoolkeral, mis tähendab, et kui enamik Põhja-Ameerika elanikke on lume ja külmakraadidega, siis kiivid naudivad oma randu. Üldiselt on siinne kliima parasvöötme. Suvi on detsembrist veebruarini ja see on kõige populaarsem aeg riiki külastada. (Sel ajal puhkavad ka kiivid, nii et asjad lähevad kiireks!) Päevad on pikad ja päikeselised, ööd pehmed. Päevane keskmine temperatuur on 20-25°C.

Sügis on märtsist maini ja see on üks parimaid aegu külastamiseks. Rahvas on laiali läinud, hinnad madalamad ja ilm mõnus. Mõnes piirkonnas on endiselt väga soe temperatuur, näiteks Aucklandis.

Talv on juunist augustini ja see on suurepärane aeg külastada, kui olete lumespordiga. Queenstown ja Central Plateau on sel ajal talvised mänguväljakud, kuid eriti juunis ja juulis! Lõunasaarel võib temperatuur langeda kuni -10°C.

Kevad (september-november) on samuti mõnus aeg külastamiseks, eriti Lõunasaarel. Sõltuvalt sellest, milliseid asju soovite teha, pole külastamiseks tegelikult halba aega.

Kuna Uus-Meremaa on nii kallis, on õla hooaeg üks parimaid aegu külastamiseks.

Turvalisus Uus-Meremaal

Uus-Meremaa on turvaline koht seljakoti reisimiseks ja reisimiseks – isegi kui reisite üksi ja isegi kui reisite üksi. Kuritegevuse tase on suhteliselt madal ja tervishoiusüsteem on suurepärane. Võtke kasutusele tavapärased ettevaatusabinõud nagu kodus, näiteks olge alati teadlik oma isiklikest asjadest ja ärge kunagi jätke oma jooki baaris järelevalveta.

Kui tegelete matkamisega või muu seiklusspordiga, kontrollige alati ilmateadet eelnevalt ning võtke kaasa vett ja päikesekaitset.

Kuna Uus-Meremaal esineb maavärinaid ja tsunamisid, kaaluge Punase Risti rakenduse Hazard allalaadimist. Sellel on kõikvõimalikke nõuandeid ja näpunäiteid loodusõnnetuste korral ning katastroofi korral saadab hoiatusi ja teateid.

Kui teil tekib hädaolukord, helistage abi saamiseks numbril 111.

Usaldage alati oma sisetunnet. Tehke koopiad oma olulistest dokumentidest, näiteks passist. Edastage oma teekond sõpradele või perele, et nad teaksid, kus te olete.

Kõige olulisem nõuanne, mida saab pakkuda, on hea reisikindlustuse ostmine. Reisikindlustus kaitseb teid haiguste, vigastuste, varguste ja reisi tühistamise eest. See on igakülgne kaitse juhuks, kui midagi läheb valesti.