Ungari on üks paljudest Euroopa alahinnatud pärlitest. Võrreldes hinnalise Lääne-Euroopaga pakub Ungari uskumatut väärtust. Sellel on kaunid maastikud, rikkalik ajalugu, rikkalik toit ja taskukohane ööelu. Leiate vähem rahvahulki, odavamaid hindu, kauneid rahvusparke, ajaloolisi linnakeskusi ja sõbralikke inimesi.
Kuigi enamik inimesi külastab ainult Budapesti, on mujal üle riigi nii palju näha.
See Ungari reisijuht aitab teil riiki eelarvega külastada ja tagab eepilise reisi ilma panka rikkumata.
Tutvuge Budapestiga
Budapest on oma odava majutuse, paljude termide ja lossidega reisijate seas alati suur hitt. Siin on palju tegevust, odav toit ja elav õhkkond.
Külastage varemebaare
Pärast Teist maailmasõda jäid paljud linna hooned varemeis ja maha jäetud. Neisse kolisid skvotterid, siis artistid ja nüüd hipsterid, kes on muutnud neist eklektilised “varemekaarid”, mida isegi kohalikud armastavad. Szimpla Kert ja Fogasház on peamiste lemmikute hulgas.
Leotage maailma suurimas termaal- järves
Hévíz asub Balatoni järve lähedal ja seal asub maailma suurim termiline järv Hévíz. Linnas pole palju peale selle, kuid see teeb piirkonnas viibides korraliku päevareisi. Ühekordse sissepääsupileti hind on 3500 HUF kolmeks tunniks ja saadaval on ka erinevad spaateenused.
Matk Gulácsi mäel
See passiivne vulkaan on umbes 400 meetri kõrgune ja teeb sellest suurepärase matka. Rada on karm ja sageli kaetud tiheda metsa või langenud puudega, seega ei sobi see lastele ideaalselt. Saate kogu piirkonnale suurepäraseid vaateid ja see on vaid 3 km pikkune matk. See teeb lihtsaks ühepäevareisi Budapestist.
Tehke reis Egerisse
See Põhja-Ungaris asuv linn on tuntud oma ajaloolise lossi, vapustava baroki ja arhitektuuri ning Türgi varemete, termide ja riigi parima punase veini poolest. Veini saab osta otse selle tegijatelt, nii et see on hea koht suveniiride jaoks – või endale varumiseks!
Mida teha Ungaris
- Leotage koobasvannis: kui teile meeldivad spaad ja vajate turgutust, on Miskolctapolca koobas vann kohustuslik. Asub looduslikus koobas süsteemis kaks tundi Budapestist ida pool, siin on vesi rikas looduslike mineraalide poolest ja väidetavalt sisaldab see raviomadusi. Vesi on lõõgastav 30 °C ja nautida on mitmeid erinevaid basseine ning saadaval on ka mõistliku hinnaga spaahooldused. Vannid on avatud aastaringselt (välja arvatud jaanuar) ja sissepääs algab 3500 HUF.
- Osalege Busójárási festivalil: see veidi hirmutav festival toimub igal aastal kuni tuhkapäevani Mohácsi linnas. Selle aja jooksul paraavad kohalikud elanikud läbi linna, olles riietatud traditsioonilistesse riietesse ja kandes deemonlikke näomaske. Keegi pole 100% kindel, kust traditsioon pärineb, kuna on kaks väga erinevat lugu, nii et see sõltub tõesti sellest, kellelt te küsite. Üks lugu on see, et see tuleneb katsest Osmanite sissetungijaid eemale peletada. Teine on see, et talve peletamine on osa paganlikust traditsioonist. Igal juhul on see huvitav festival, mille tunnistajaks. Festivali kuupäevad muutuvad igal aastal, et need langeksid kokku lihavõttepühadega.
- Tutvuge veinipiirkonnaga: kui olete veini fänn, siis Põhja-Ungaris asuvast Egeri piirkonnast leiate riigi parimad veinid. Siin on palju viinamarja istandusi, kus saate ekskursioone teha ning veini proovida ja osta. Privaatne veinireis ja degusteerimine maksavad kuni 60 000 HUF, nii et kui teil on kitsas eelarve, hoidke silma peal erilistel veini degusteerimise õhtutel. Siin saate tutvuda keldritega ja nautida rohkelt proove soodushinnaga. Kaks kõige populaarsemat veinitootjat, mida külastada, on Gál Tibori veinikelder ja Bolyki Pincészet.
- Avastage Aggteleki karsti koopaid: Aggteleki karsti koopad on osa Aggteleki rahvuspargist, mis on üks ainsaid UNESCO maailmapärandi nimistusi riigis. Ungari ja Slovakkia piiril on 712 koobast, mis asuvad 55846,6186 hektaril. Sait koosneb seitsmest piirkonnast, millest viis Ungaris ja kaks naaberriigis Slovakkias. Koobastes näete Euroopa suurimaid stalaktiite ja stalagmiite. Samuti saate broneerida ekskursiooni, mis viib teid üle piiri, et näha Slovakkia koopaid. Koobastesse sisenemiseks peate osalema giidiga ekskursioonil. Sissepääs on 2200 HUF.
- Minge matkama Hortobágyi rahvuspargis: see asub Ungari idaosas ja on riigi suurim kaitsealune maastik. Park loodi 1970. aastatel ja sai 1999. aastal maailmapärandi nimistusse. Rohuga kaetud tasandikud (tuntud ka kui stepid) on koduks kõikvõimalikele koduloomadele, sealhulgas veistele, hobustele ja vesipühvlitele, keda traditsioonilised karjakasvatajad armastavad. Siin võib kohata mõningaid haruldasemaid loomatõuge, sealhulgas suur-tihas, väike-hane, merikotkas ja pistrik. Maastik on uskumatult vapustav.
- Vaadake Bokodi ujuvaid maju: Bokod ja Oroszlány on kaks linna, mis asuvad Budapestist umbes 80 km kaugusel. Linnad on koduks Bokodi järve rannikul asuvatele vaiadele püstitatud majakestele ja majakestele. Majakesed ja suvilad on suvekuudel kohalike seas populaarsed, kuigi on ka kalureid, kes veedavad siin aega ka talvel (järv on kuulus selle poolest, et peaaegu kunagi ei külmu, kuigi Ungaris on külmad talved). See on teest kõrvale kalduv sihtkoht, mida külastavad vähesed turistid.
- Tants Szigeti muusika festivalil: Szigeti muusikafestival on üks suurimaid muusikafestivale Euroopas. See toimub igal augustil ühe nädala jooksul Budapestis, Doonau jõe ääres asuval Margareti saarel. Selle suuruse ja rahvusvahelise populaarsuse tõttu kogunevad Budapesti nii turistid kui ka kohalikud elanikud, et sündmuskohaga tutvuda. Rohkem kui 1000 etendusega leidub midagi enamikule muusikalistele maitsetele. Pileteid saate broneerida Internetis. Ühe päeva pileti hinnad algavad 24 000 HUF.
- Lõõgastuge Balatoni järve ääres: Balatoni järv on Kesk-Euroopa suurim mageveejärv ja seda tuntakse hellitavalt Ungari sisemerena. Tänu oma randadele ja vulkaanilistele mägedele on see populaarne turismisihtkoht nii külastajate kui ka kodanike jaoks. Tihanys saate külastada benediktiini kloostrit, mis pärineb aastast 1065 CE (sissepääs on 1200 HUF). Järve põhja pool on viinamarjakasvatus piirkond, märgalad ja mõned eepilised matkarajad. Neile, kes otsivad rohkem lõõgastust, leiate siit üle 1000 kuumaveeallika, mis on kuulsad oma ravi omaduste poolest. Üks populaarsemaid on Hévizi järv (eespool mainitud), mis pakub külastajatele ka tervet valikut erinevaid spaahooldusi. Hoolitsused algavad 2100 HUF 30-minutilise massaaži eest.
- Külastage Terrori maja muuseumi: Ungari on kurikuulus oma juhtide jõhkruse poolest natside ja nõukogude režiimide ajal. See hoone on nii muuseum kui ka mälestusmärk, mis avaldab austust tuhandetele inimestele, keda siin piinati ja julmalt tapeti. See ei ole kerge viis pärastlõuna veetmiseks, kuid saate kuhjaga ülevaate Ungari keerulisest ajaloost. Sissepääs on 3000 HUF.
- Jalgrattaga maastikul: Ungari maal on üle 2000 km jalgrattateid (200 km ümber Budapesti). Balatoni järvel on populaarne jalgrattatee, mis kulgeb kogu selle perimeetri ümber. Neile, kes soovivad minna mitmepäevasele ekskursioonile kaugemale, ühendavad Ungari teed ka Saksamaa ja Austria marsruutidega. Marsruute on lihtne navigeerida, kuid kui eelistate giidiga ekskursiooni, on neid palju. Ühepäevane giidiga ekskursioon maksab 22 220–55 550 HUF inimese kohta. Kui reisite jalgrattaga, saate seda Ungari piires rongiga transportida.
- Avastage Tengerszemi looduskaitseala: see looduskaitseala asub vanas kivikaevanduses, mis suleti 1907. aastal. Loodus on ala aeglaselt tagasi võtnud ja vesi on täitnud tohutu kuru. See ala kuulutati 2011. aastal kogu Ungari kauneimaks piirkonnaks. See on ainulaadne koht päeva veetmiseks, kuna selle kaitstud staatus tähendab, et seal on näha igasugust uskumatut taimestikku ja loomastikku. Kaitseala asub Sarospataki lähedal riigi kirdes (see on vaid 20 minuti kaugusel Slovakkia piirist).
- Leotage vannis: termid on Ungari kultuuri suur osa. Ükskõik, kas lõõgastute Budapesti kuulsas Szechenyi termides või külastate väikest kuuma basseini maal, ei saa te Ungarist lahkuda ilma seda kohalikku ajaveetmisvõimalust (kogu riigis on üle 1300 termilise vanni). Nädala päevane sissepääs maksab umbes 6800 HUF inimese kohta, nädalavahetusel hinnad veidi tõusevad.
- Külastage kuningalossi (Buda loss): nad kutsuvad seda lossiks, kuid Budapesti kuningapalee on pigem paleekompleks kui korralik loss. Kuigi see ehitati algselt 13. sajandil, näete tohutut barokk stiili. tänane ehitati aastatel 1749–1769. Palee luksusliku elamispinna ajad lõppesid Teise maailmasõjaga, kui natside (ja seejärel Venemaa) väed selle rüüstasid. Tänapäeval on see koduks muuseumide kollektsioonile. Lossi all on õudne labürint, kus turistid võisid kunagi vabalt ringi rännata, kuid nüüd on see suletud (mis on kahju, sest see oli tõesti puhas!).
- Rännake suures turuhallis: Budapesti Vaci Utca, linna kitšiliku ostutänava eesotsas asub Suur turuhall. See 1897. aastal ehitatud turg on riigi vanim ja suurim siseturg. Selle uskumatu välisilme on kaetud samade keraamiliste plaatidega, mis on Buda mäe otsas asuva Matthiase kiriku katusel. Jalutage mööda vahekäike ja tutvuge kohalike toodete ja käsitööga, ostke kohalikke vürtse, nagu paprika, ja proovige maitsvaid toidukioskeid. See on ideaalne koht vaatamiseks, lõunasöögiks ja suveniiride hankimiseks. Toidureisid on saadaval ka igal laupäeval kell 11.00 ja maksavad umbes 9000 HUF kahetunnise ekskursiooni eest. Turg on avatud esmaspäevast laupäevani.
- Külastage Ungari Versailles’d: Eszterháza on suur palee, mis asub Austria piiri lähedal ja seda peetakse sageli Prantsusmaa Versailles’ ungari versiooniks. Hilisbarokk stiilis ehitatud palee ehitati kogu 18. sajandi jooksul pärast seda, kui selle tellis prints Nikolaus Esterházy, kes soovis oma jahi retkedele paleelist puhkust. Palees on 126 tuba ja raamatukogus on üle 22 000 raamatu. Igapäevased ekskursioonid on saadaval inglise keeles, kui soovite seda dekadentlikku puhkust oma silmaga näha. Sissepääs maksab 5300 HUF ja giidiga ekskursioonid 6350 HUF.
- Kruiis mööda Doonau: Doonau on pikim jõgi Euroopas (Volga on pikim). Jõgi läbib kogu riiki ja saate külastada paljusid väikelinnu, mis ääristavad selle rannikut, tehes paadi kruiisi (kui teil on aega, võite isegi Saksamaale sõita). Eeldatavasti maksate kogu päevase kruiisi eest, mis sisaldab lõunasööki, umbes 22 000 HUF. Lühema 4-tunnise ilma toiduta kruiisi hinnad algavad 4000 HUF.
- Külastage Pécsi nekropoli: see UNESCO maailmapärandi nimistus asub vaid paari tunni kaugusel Budapestist ja pärineb 4. sajandist. See on Euroopa suurim nekropol, kus on mitmed üldsusele avatud matmiskambrid, sealhulgas mitmetasandilised kambrid. Sissepääs on 1700 HUF.
- Tehke toidutuur: Ungari köök on nii maitsev kui ka südamlik. Kui olete toidu sõber ja soovite maitsta riigi populaarsemaid roogasid (õppides samal ajal tundma nende kultuurilist tähtsust), minge toidu reisile. Food Tour Budapest korraldab põhjalikke giidiga ekskursioone mööda Budapesti, mis tutvustab teile piirkonna parimaid roogasid ja õpetab teile, kuidas need tekkisid. Ekskursioonid kestavad paar tundi ja algavad 27 000 HUF.
- Imetlege rahvusgaleriid: 1957. aastal asutatud ja Budapesti kuninglikus palees asuv rahvusgalerii on koduks silmapaistvate Ungari ja Euroopa kunstnike teostele. Siin on palju maale ja skulptuure ning 1400. aastatest pärit altarimaalide kogu. Saate ka hoone kuplil linnavaateid vaadata. See ei ole suur galerii, nii et selle sisseviimiseks kulub vaid paar tundi. Sissepääs galeriisse on 3200 HUF inimese kohta ja audio giidi hind 800 HUF.
- Minge linde vaatlema: Ungaris elab üllatavalt palju linnuliike. Kuumad kohad linnuvaatluseks on Hortobágy, Ferto järv, Kiskunság, Tisza järv, Bükk ja Zempléni mäed. Nendes kohtades on teil hea võimalus näha suur-putkaid, sakereid, kotkaid, pügmee kormorane, rähne ja isegi uurali öökulli. On mitmeid ettevõtteid, kes saavad korraldada väikese rühma reise nendesse kohtadesse (sageli kombineerituna muude tegevustega, näiteks veinide degusteerimisega). Reisid ei ole aga odavad – mitmepäevased ekskursioonid maksavad üle 240 000 HUF – seega kaaluge isejuhitavat reisi, kui teil on eelarve.
Ungari hinnad
Majutus – Ungaris on hostelid uskumatult taskukohased, 6-8 voodikohaga ühiselamus maksab ööbimine umbes 3200 HUF öö kohta. Privaatsete tubade leidmine on kõigest 5500 HUF öö kohta. Tasuta WiFi-ühendus on tavaline ja mõned hostelid pakuvad ka tasuta hommikusööki. Enamikul hostelitel on köök, kui plaanite ise süüa valmistada.
Kämpingud on üle riigi, tavaliselt maksab 3500 HUF kahele inimesele mõeldud telgiplatsi eest ilma elektrita. Metsik telkimine pole seaduslik.
Soodsaid hotelle võib leida kõigest 9800 HUF öö eest. Kahekohalise WiFi-ühenduse ja tasuta hommikusöögiga toa eest peate maksma ligikaudu 15 300 HUF.
Airbnb on saadaval kogu riigis, privaatsete tubade hind algab 7000 HUF öö kohta (kuigi keskmiselt 15 000 HUF). Kogu kodu või korteri eest maksate ligikaudu 20 000 HUF.
Ungari toit – Traditsiooniline Ungari toit on odav ja rikkalik. See on väga “liha ja kartuli” riik, kus populaarsed toidud on lihahautis, suitsuliha, vormiroad ja pelmeenid. Túró on populaarne kohalik juust ja puuviljasaiad on populaarne (ja traditsiooniline) magustoit. Proovige kindlasti halászlé’t, kuuma ja vürtsikat kalasuppi paprikaga.
Traditsioonilist kööki pakkuvas restoranis einestamine maksab umbes 2000 HUF. Mitmekäigulise eine ja joogi eest lauateenindusega restoranis maksate ligikaudu 5000 HUF. Suuremates linnades saab kiirtoitu (mõelge McDonald’sile) leida umbes 1600 HUF eest.
Keskmise pitsa hind on umbes 1100 HUF, Hiina toit aga umbes 1900 HUF. Õlu maksab umbes 500 HUF, latte/cappuccino aga 450 HUF. Pudelivesi maksab 275 HUF.
Kui plaanite ise süüa valmistada, maksab nädala toidukaubad umbes 12 000 HUF. Nii saate põhi toiduaineid, nagu riis, pasta, hooajalised tooted ja liha.
Tegevused – Paljudes linnades on termid, mille leotamine maksab umbes 5500 HUF. Hungry on aktiivne sihtkoht, nii et koopasõit, jalgrattasõit ja matkamine on kõik hõlpsasti kättesaadavad. Koopatamise eest maksate umbes 2200 HUF ja jalgrattasõidu eest 4500–5500 HUF, olenevalt sellest, kas korraldate oma reisi ise või palkate firma. Reis Balatoni järvele, Kesk-Euroopa suurimale järvele, maksab Budapestist edasi-tagasi umbes 6100 HUF. Muuseumid ja ajaloolised paigad maksavad tavaliselt 1700–3000 HUF.
Seljakotireisieelarvega 11 350 HUF päevas saate ööbida hosteli ühiselamus, valmistada suurema osa oma einetest ja süüa veidi kiirtoitu, piirata joomist, kasutada liikumiseks ühistransporti ja teha tasuta tegevusi, nagu jalgsimatkad ja matkamine. Kui plaanite juua, lisage oma päeva eelarvesse veel 500–1000 HUF.
Keskmise eelarvega 26 500 HUF päevas saate peatuda privaatses hosteli toas või Airbnb-s, süüa väljas traditsioonilist kööki pakkuvates odavates restoranides, juua paar jooki, sõita aeg-ajalt taksoga ja teha rohkem tasulisi tegevusi. nagu muuseumide külastamine ja termides lösutamine.
“Luksusliku” eelarvega 49 000 HUF päevas saate ööbida hotellis, süüa kõikjal, kus soovite, juua nii palju kui soovite, rentida autot või sõita rongiga mööda riiki ning teha rohkem giidiga ekskursioone ja tasulisi ekskursioone. ekskursioonid. See on aga luksuse jaoks vaid esimene korrus. Taevas on limiidiks!
Ungari reisijuht: raha säästmise näpunäiteid
Ungari on väga soodne sihtkoht. Siin on raske raha kulutada, välja arvatud juhul, kui olete kogu aeg väljas pidutsemas või spaasid külastamas. Siin on mõned näpunäited, mis aitavad teil oma eelarvet maksimaalselt ära kasutada.
Jalutage kõikjal – Enamik Ungari linnu on üsna kõnditavad (isegi Budapest). Planeerige oma päevad strateegiliselt, et saaksite piirata ühistranspordi kasutamist ja kasutada ära võimalust jalgsi uudistada.
Omage ISIC-kaarti – Et säästa 20-50% muuseumide ja muude turismiobjektide sissepääsu kuludelt, esita kindlasti kehtiv õpilaspilet. ISIC aktsepteeritakse tavaliselt kohtades, kus välisriigi üliõpilastunnistust ei ole.
Hankige Budapest Card – Budapest Card on reisi pilet, mis pakub allahindlusi ja pakkumisi linna vaatamisväärsuste ja tegevuste osas. Saate tasuta ühistranspordi, sissepääsu Lukácsi termidesse ja 17 muuseumisse. 24 tunni kaart maksab 6 490 HUF, 48 tunni kaart 9 990 HUF ja 72 tunni kaart 12 990 HUF.
Tehke tasuta jalgsimatk – Budapestis on saadaval tasuta jalutus reisid, mis on parim viis soodsalt maad saada. Saate linna kohta palju teada ja saate juurdepääsu asjatundlikule kohalikule giidile, kes suudab teie küsimustele vastata. Be Original Tours korraldab teile alustamiseks huvitavat ringkäiku. Andke oma teejuhile kindlasti jootraha!
Ööbige kohaliku juures – Couchsurfingu kaudu kohaliku juures peatumine on suurepärane viis raha säästmiseks ja teadliku kohalikuga kohtumiseks, kes aitab teil linna ja selle inimesi paremini mõista.
Võtke kaasa veepudel – siinne kraanivesi on joomiseks ohutu, nii et raha säästmiseks ja plasti kasutamise vähendamiseks võtke kaasa korduvkasutatav veepudel.
Valmistage ise süüa – kuigi väljas söömine pole siin liiga kallis, on eelarvega odavam, kui valmistate ise süüa. Minge kohalikku toidupoodi ja säästa raha!
Sõidujagamine – sõidujagamise rakendus, nagu BlaBlaCar, võimaldavad teil jagada sõite kohalikega, et riigis ringi liikuda (see on parim keskmiste ja pikkade vahemaade jaoks). Kõik on registreeritud ja kinnitatud, nii et see on üsna turvaline ja kuigi see pole tasuta, on see tõenäoliselt mugavam kui rongi või bussiga sõitmine.
Ungari transpordivahendid
Ühistransport – Ungaris on ühistransport hästi arenenud. Enamikus linnades on bussid ja trammid ning Budapestis on metroo. Ühe reisi piletid on linnati erinevad, kuid eeldatavasti maksavad need umbes 350 HUF, samas kui päevapilet maksab umbes 1650 HUF.
Kui kasutate Ungaris kohalikke avalikke busse, peate pardaleminekul pileti kinnitama. Ilma piletita reisimine on karistatav rikkumine, seega kontrollige oma pilet kindlasti enne sõitmist.
Rongid – Ungari rongivõrk on endiselt moderniseerimisel ning kohalike rongide ning pikemate ja rahvusvaheliste rongide mugavuses on suur erinevus. Kuna Ungari raudteevõrk ehitati ümber Budapesti, viib enamik pikamaareise teid läbi ühe pealinna kolmest raudteejaamast (Keleti, Nyugati või Deli).
Ungaris rongiga reisides saate valida odavamate ja aeglasemate kohalike rongide vahel või maksta lisatasu kaasaegsemate ja kiiremate InterCity raudteeteenuste eest (InterCity rongiga sõites broneerige koht eelnevalt).
Budapestist Balatoni järvi sõidab rong umbes 90 minutit ja maksab 2000 HUF. Budapestist Pécsi kestab sõit umbes 2,5 tundi ja maksab vaid 4000 HUF. Kui soovite rongiga Slovakkiasse sõita, kestab rong Budapestist Bratislavasse umbes 2,5 tundi ja maksab 3500 HUF.
Buss – Volánbusz on Ungari peamine bussiettevõte. See on odav ja mõnikord isegi kiirem kui rong. Flixbusil on ka marsruudid, mis ühendavad lähedal asuvaid riike, nagu Austria, Tšehhi ja Slovakkia. Sõit Budapestist Pécsi kestab umbes 4,5 tundi ja maksab umbes 3500 HUF. 2,5-tunnine buss Budapestist Bratislavasse maksab umbes 3200 HUF.
Odavlennufirmad – Ungaris ringi lendamine ei säästa teie aega ega raha võrreldes rongiga, nii et ma väldiksin seda. Siiski saate Ryanairi või Wizz Airiga lennata lähiriikidesse, nagu Austria, Tšehhi, Slovakkia ja Poola, alla 18 000 HUF.
Autorent – mitmepäevase rendi puhul on võimalik rentida autosid kõigest 6500 HUF eest päevas, kuigi see pole ilmtingimata kõige ökonoomsem viis ringi liikumiseks, kuna siinsed bussid ja rongid on ülisoodsad. Kui sõidate autoga, võtke kindlasti kaasa rahvusvaheline juhiluba (IDP) – vajate seda iga autorendi jaoks.
Hääletamine – Hääletamine on turvaline ja suhteliselt levinud Ungaris. Kui kavatsete siin autostopiga sõita, vaadake Hitchwiki näpunäiteid ja teavet.
Millal Ungarisse minna
Kõige populaarsem aeg Ungarit külastada on juuni-august. Temperatuurid kõiguvad 23–29 °C vahel ja Ungaris (eriti Budapestis) on külastajate sissevool. Ka sel ajal hinnad tõusevad, kuid linnad on elavad ning üritusi ja festivale on palju.
Talv kestab novembrist märtsini. Oodata on vihma ja lund ning paljud turismiobjektid on hooajaks suletud. Temperatuur langeb alla 3°C, mistõttu on matkamiseks ja jalgsi uudistamiseks liiga külm. Sellegipoolest toob november-detsember jõuluturge ohtralt, nii et see on lõbus aeg lühemateks linnareisideks.
Parim aeg Ungarit külastada on kevade ja sügise hooaeg. Temperatuurid on madalad 10–17 °C, nii et matkamiseks ja avastamiseks on ikka piisavalt soe, kuid hinnad on veidi madalamad ja rahvast on vähem.
Ungari on turvaline riik ja reisijad ei peaks siin vägivaldsete kuritegude pärast muretsema. Kuid Budapesti turismipiirkondades (nagu ka rahvarohkes ühistranspordis) võib ette tulla pettusi ja taskuvargusi. Vältige oma väärisesemete välgutamist ja hoidke bussis või rongis olles alati oma asjadel silm peal.
Kui lähete vareme baaridesse, võtke kaasa ainult ööseks piisavalt sularaha. Joobes olles sõitke taksoga koju.
Üksi naisreisijad peaksid end siin turvaliselt tundma, kuid soovivad järgida tavalisi ettevaatusabinõusid (vältige öösel joobes olles üksi kõndimist, hoidke baaris joogil silm peal jne).
Kui üürite sõiduki, ärge jätke sinna ööseks väärisesemeid. Sissemurdmised on haruldased, kuid alati on parem karta kui kahetseda.
LGBTQIA+ kogukonna liikmed tahavad siin tähelepanelik olla, kuna valitsus on viimastel aastatel LGBTQIA+ kogukonda karmilt võtnud.
Hädaolukorras helistage abi saamiseks numbril 112.
Usaldage alati oma sisetunnet. Kui taksojuht tundub veider, peatage takso ja väljuge. Kui teie hotell on viletsam, kui arvasite, minge sealt minema. Teil on täielik õigus end olukorrast eemaldada. Tehke koopiad oma isiklikest dokumentidest, sealhulgas passist ja isikutunnistusest.
Kui te seda kodus ei tee, ärge tehke seda Ungaris!
Kõige olulisem nõuanne, mida saab pakkuda, on hea reisikindlustuse ostmine. Reisikindlustus kaitseb teid haiguste, vigastuste, varguste ja reisi tühistamise eest. See on igakülgne kaitse juhuks, kui midagi läheb valesti.