Sloveenia Reis

Sloveenia on üks Euroopa kõige vähem külastatud sihtkohti, mis on minu jaoks hull, sest see on uskumatu! Sloveenia, mis on tuntud oma mägede, suusakuurortide, vapustava veini, ulatuslike koopa süsteemide, uskumatu toidu ja postkaartidele sobivate järvede poolest, pakub kogu Lääne-Euroopa ilu – kuid rahvahulgast murdosa ja kuludega.

Ljubljanat, riigi elavat pealinna, peetakse üheks kontinendi rohelisemaks ja elamisväärsemaks linnaks, samas kui Bledi järv, Sloveenia Insta-kuulus leviala, on isiklikult sama vapustav kui fotodel.

Eelajaloost saati asustatud roomlased rajasid tänapäeva Sloveenia ümber arvukalt eelposte. Hiljem liideti piirkond erinevate võimudega, sealhulgas Püha Rooma impeerium ja Habsburgid. Sloveenia sai Esimese maailmasõja ajal suuri kaotusi ning Teise maailmasõja ajal vallutasid natsi-Saksamaa ja fašistlik Itaalia. Pärast sõda kuulus piirkond Jugoslaavia koosseisu kuni Sloveenia (ja Horvaatia) iseseisvumiseni 1991. aastal.

Tänapäeval on see sageli tähelepanuta jäetud riik oma karmi maastiku ja vastuolulise mineviku tõttu matkajate ja ajaloohuviliste lemmik. Siin on palju väli tegevusi, mistõttu on see ideaalne sihtkoht aktiivsetele reisijatele, kes otsivad vähem rahvarohkeid maastikke.

See Sloveenia reisijuht aitab teil oma reisi planeerida, raha säästa ja selle uskumatult vähekülastatud riigi külastusest maksimumi võtta.

Sloveenia vaatamisväärsused

Rännake Ljubljanas

Ljubljana (hääldatakse lyoo-blyah-nuh) on müütide ja legendide põhjal ehitatud linn. Kreeka mütoloogia järgi tapsid Jason ja argonaudid siin draakoni. Tutvuge vanalinnas, vaadake barokkstiilis arhitektuuri ja ronige kellatorni, et vaadet imetleda.

Külastage Piran'it

Piran on üks maalilisemaid linnu Aadria mere rannikul. Selle kroonijuveel on selle vanalinn, mis on Vahemere üks paremini säilinud ajaloolisi keskusi. Nautige ajaloolist Veneetsia arhitektuuri ja lõõgastuge ühel paljudest väljakutest.

Nautige vaadet Bledi järvele

Üks Sloveenia populaarsemaid sihtkohti, Bledi järv meelitab igal aastal tuhandeid külastajaid. Selle peamine vaatamisväärsus on järve keskel asuv saar, kus asub 17. sajandist pärit kirik. Külastage ka lähedal asuvat Bledi lossi, kust avaneb vaade järvele (sissepääs on 13 EUR).

Tehke veespordi- alasid

Sloveenias on 7 suurt järve. Alates püstises aerulauasõidust kuni kajakisõiduni kuni koskede alla laskmiseni – leidub midagi igale füüsilisele tasemele ja huvile. SUP-i või süsta rentimise eest maksate umbes 15-20 eurot ja kanjoni retke eest 65 eurot.

Minge veini degusteerima

Sloveeniat külastavad veinisõbrad peaksid suunduma Vipava oru poole. Itaalia piiri äärde peidetud pehme kliima ja merelähedus loovad ideaalsed veini valmistus tingimused. Kogu päevase veinireisi eest tasub maksta vähemalt 150 eurot.

Mida teha Sloveenias

 • Matk Lovrenci järvede juurde: lihtsaks ja ilusaks matkaks, mis ei võta palju aega, minge Lovrenci järvede juurde. See ühetunnine rada, mis asub Pohorje lähedal kirdes, algab Rogla suusakeskusest. Minge mööda puidust jalgrada, mis viib raba keskele, kus on vaatetorn, kust avaneb suurepärane vaade rabale ja metsale. Seal on ka pikemaid terve päeva kestvaid radu ja mägirattateid. Sissepääs on tasuta.
 • Tehke maa-alust jalgrattasõitu: maa-alune jalgrattasõit on üks ebatavalisemaid kogemusi, mida te ei pruugi kusagil mujal leida. Põhjas asuva Mezica lähedal saavad jalgratturid Sloveenia metrooga tutvuda, tehes ekskursiooni Peca mäe all läbi selle kasutusest kõrvaldatud plii- ja tsink kaevanduse šahtide. Siin on 5 kilomeetrit maa-aluseid radu, mida saate uurida 40-50 EUR maksvate ekskursioonidega. Kajakiga saab sõita ka allmaakaevanduses (piletid on sama hinnaga).
 • Jooge purskkaevust õlut: Sloveenia linnas Žaleci ainuke õlle purskkaev maailmas. Sloveenia humalakasvatuse pealinnas asuv Green Gold Fountain avati 2016. aastal. Valige maitsmiseks kuue erineva õlle vahel (sh spetsiaalselt purskkaevu jaoks pruulitud roheline õlu). Ostke lihtsalt spetsiaalne kruus hinnaga 8 eurot ja proovige iga kuut purskkaevus kraanil olevat õlut. Purskkaev töötab aprillist oktoobrini. Jätkake oma õlle seiklust, külastades Sloveenias lähedal asuvat humalakasvatuse ja õlletööstuse ökomuuseumi.
 • Külastage Predjama lossi: Pealinnast tund aega lõuna pool asuv Predjama loss ehitati algselt 13. sajandil. Praegu on see gooti fassaadiga renessanss-stiilis loss, mis on ehitatud otse kaljuserva. (Lõbus fakt: Sloveenia röövparun kutsus lossi kunagi koduks.) Seal on ka “salajane” tunnel, mis viib lähedalasuvasse Postojna koopasse. Koobas ulatub üle 24 000 meetri ja on üldsusele avatud (see on suuruselt teine koopasüsteem riigis). Lossi sissepääs on 13,80 EUR, koopasse 25,80 EUR ja kombineeritud pilet 35,70 EUR.
 • Minge matkama Triglavi rahvuspargis: Triglavi rahvuspark on Sloveenia ainus rahvuspark. 1981. aastal avatud ja 880 ruutkilomeetri suurune park on oma nime saanud riigi kõrgeima mäe järgi. Tänu oma mägedele, küngastele, järvedele, koskedele, allikatele ja jõgedele tõmbab park matkajatele ja õue huvilistele magnetina. Siin saate ka süstaga, parvega, langevarjuga hüpata, purje varjega sõita ja isegi sukelduda. See on ilus park ja tasub külastada. Pargis veedetud aja pikendamiseks saab ööbida ühes mägionnis (al 80 EUR) või öömajas (al 26 EUR). Pargi külastamine on tasuta, kuigi mõne vaatamisväärsuse külastamine nõuab väikest tasu (tavaliselt 2-5 eurot).
 • Minge suusatama: parimaks suusatamiseks suunduge Bohinji järve piirkonnas Vogelisse. See pakub nii allamäge kui ka murdmaaradu. Regulaarne suusahooaeg kestab detsembrist kuni maini. Liftipassi eest maksate umbes 10-30 eurot. Samuti saate hankida mitmepäevaseid pileteid, mis alandavad päeva hinda. Osovje, Luce ja Dole Pri Litiji on ühed soodsaimad suusatamiskohad, kui teil on eelarve.
 • Külastage Rogateci vabaõhumuuseumi: Rogateci vabaõhumuuseum on väike, kuid põnev elav muuseum, mis tõstab esile elu Sloveenia maapiirkondades 19. sajandil ja 20. sajandi alguses. Asudes Horvaatia piiri lähedal, saate teada kõike alates korvi punumisest kuni sepatööni kuni kariloomade pidamise ja majandamiseni. Sissepääs on 3 EUR. See on natuke juust, kuid kui teil on aega (või otsite peresõbralikku tegevust), astuge läbi!
 • Tehke toidureis: kui soovite maitsva köögi ja selle ajaloo kohta rohkem teada saada, minge toidu reisile. See on parim viis proovida uusi roogasid ja sukelduda sügavamale riigi toidukultuuri. Food Tour Ljubljana korraldab lõbusa ja põhjaliku kolmetunnise ringreisi, mis sisaldab seitset degusteerimist ja nelja veini hinnaga 75 eurot.
 • Tutvuge Ljubljana lossiga: Ljubljana loss ehitati 16. sajandil ja sealt avaneb mõned parimad vaated linnale. Linna kohal lossimäel istudes saate teha iseseisva ekskursiooni ja ise territooriumil ringi rännata või giidiga ringkäigul, et saada rohkem teavet lossi ja selle ajaloo kohta. Lossi sees on mitu püsinäitust selle ajaloost, Nukuteatri muuseum, põgenemistuba ning kohvik ja restoran. Sissepääs on 13 EUR ja sisaldab ekskursiooni giidiga ja edasi-tagasi köisraudtee piletit (kuna loss on mäest üles).
 • Veetke aega Velika Planinas: Keskaegsest Kamniku linnast kirdes asuv Velika Planina tähendab tõlkes “Suur karjamaa platoo” – ja see on peaaegu see. Sellel tohutul tühjal platool on käputäis väikeseid traditsioonilisi puitmaju, mida ümbritsevad kõrguvad lumega kaetud Alpid. Juunist septembrini kasutavad maju kohalikud lambakoerad, kelle kariloomad karjatavad platool, luues turistidele avatud hooajalise küla. Proovige kindlasti häid juustu ja kohalikke roogasid (nt odrahautis või hota, ubade ja hapukapsa pott). Siia jõudmiseks peate kas sõitma tippu või sõitma 10-minutilise gondli tõstukiga lähedalasuvast Kamniska Bistricast, mille edasi-tagasi pilet maksab 17 eurot.
 • Tutvuge Skocjani koobastega: Ljubljanast ühe tunni kaugusel asuv tohutu koobaste süsteem ulatub üle 404 686 hektari. Seda peetakse üheks kõige olulisemaks koopasüsteemiks maailmas, kuna see on üks suurimaid, koduks ainulaadsele ökosüsteemile. See on asustatud juba eelajaloolistest aegadest ning seal on maa-alused ojad ja jõed, massiivsed kivimoodustised ja 47 meetri kõrgune sild, millest saate üle minna. Koopad on olnud kasutusel aastatuhandeid, esinedes kirjalikes allikates juba 2. sajandil eKr. Nad on ägedad! Giidiga ekskursioonid algavad 18 eurost. Ljubljanast saate korraldada ka ühepäevareise.

Hinnad Sloveenias

Majutus – 4-6-kohalised hosteli ühiselamud maksavad 16-22 EUR öö. Tasuta WiFi-ühendus on standardvarustuses ja toiduvalmistamise võimalused on tavalised. Privaatse toa eest tuleb maksta 40-50 EUR öö eest.

Soodsad hotellid algavad 40 eurost öö kohta. Paljud soodsad hotellid sisaldavad tasuta hommikusööki (kuid mitte kõik), nii et kui teil on eelarve, broneerige kindlasti hotell, mis sisaldab tasuta hommikusööki.

Airbnb on veel üks eelarvesõbralik võimalus Sloveenias, kus privaatsed toad algavad 35 eurost öö kohta. Kogu kodu või korteri eest maksate vähemalt 70 eurot öö kohta (kuigi hinnad keskmiselt kahekordsed, kui te ette ei broneeri).

Telgiga reisijatele on laagriplatsid saadaval kogu riigis. Elektrita põhi krundi hinnad algavad umbes 12 EUR-st. Metsik telkimine on ebaseaduslik.

Sloveenia toit – Sloveenia köök on mõjutatud Itaalia, Austria ja Balkani köögist. Vürtsikas vorst, guljašš ja šnitsel ilmuvad regulaarselt ning neid on enamikus restoranides lihtne leida. Burek, liha või juustuga täidetud helbed küpsetised, on kohalike lemmik liikvel olles. Teised populaarsed toidud on žlikrofi (kartuliga täidetud ravioolid) ja žganci (hapukapsaga serveeritud puder). Rannikul on palju rannakarpe, kala ja kalmaari.

Traditsioonilist kööki pakkuvas restoranis maksab odav roog umbes 8-11 eurot ja pitsa umbes sama palju. Rahvusvahelisi toite, näiteks Tai ja India kööki, leidub vaid pealinnas. Pearoa eest tasub maksta 7-13 eurot.

Kiirtoit (mõelge McDonald’sile) maksab kombineeritud söögi eest 6 eurot, kuigi döner kebabi saate umbes 3 euroga. Õlu maksab 2,50-3 eurot, klaas veini 3-5 eurot ja cappuccino või latte 2 eurot. Eespool mainitud kihiline küpsetis Burek on saadaval kohvikutes üle riigi hinnaga 2-3 eurot.

Kui soovite sulistada, maksab kolmekäiguline eine traditsioonilist kööki pakkuvas restoranis koos joogiga umbes 15-18 eurot. Pihvi õhtusöögi koos joogiga hinnad on lähemal 25 EUR-le.

Mõned lemmikud söögi- ja joogikohad on restoran Manna, Vino & Ribe ja My Dumplings of Slovenia.

Kui plaanite ise süüa teha, maksab nädala toidukaupade eest 30-40 eurot põhi toiduaineid nagu liha, kartul, juust, pasta ja hooajatooted.

Tegevused – Sloveenias on palju looduslikku ilu, mida tasuta uurida. Kui soovite teha adrenaliini tekitavaid väliseiklusi, on poolepäevase raftingutree jaoks suurepärane rafting, mille hinnad algavad 45 EList inimese kohta. Suuremate losside ja muuseumide sissepääs on tavaliselt 10-20 EUR. Süstade ja kanuude rentimine maksab umbes 20 EUR. Elupääsmed maksavad üldjuhul 10-30 EUR.

Sloveenia soovituslikud eelarved

Seljakotireisijate eelarvega peaksite maksma umbes 50 eurot päevas. See eelarve hõlmab hosteli ühiselamus ööbimist, kõigi toitude valmistamist, joomise piiramist, tasuta tegevusi, nagu jalgsimatkad ja matkad, ning liikumiseks kohaliku transpordi kasutamist.

Keskmise hinnaga, umbes 120-eurose eelarvega, saate peatuda privaatses Airbnb-toas, enamiku einete puhul soodsalt väljas süüa, juua natuke rohkem, teha lossiekskursioone, sõita jalgrattaga või süstaga ning sõita mõne taksoga. ringi käima.

Luksusliku eelarvega, mille suurus on 225 eurot päevas või rohkem, saate ööbida hotellis, süüa kõik söögikorrad väljas, sõita kõikjale taksoga, teha nii palju tegevusi kui soovite, rentida auto ja broneerida mõned privaatsed giidiga ekskursioonid. . See on aga luksuse jaoks vaid esimene korrus. Taevas on limiidiks!

Sloveenia reisijuht: näpunäiteid raha säästmiseks

Sloveenia on üks odavamaid riike Euroopas. Kui proovite raha säästa, on seda lihtne teha, eriti kuna enamik õues toimuvaid tegevusi on tasuta. Siin on mõned viisid, kuidas Sloveenias raha säästa.

Jalutage kõikjal – kõik Sloveenia suuremad linnad on üsna kõnditavad, nii et jätke ühistransport vahele, kui soovite mõne lisaeuro säästa.

Nautige vabu ruume – üle riigi on palju tasuta parke ja palju tasuta matkaradu. Säästke oma eelarve ja nautige õues olemist!

Tehke tasuta jalgsimatk – tasuta jalutuskäigud on lõbus ja eelarvesõbralik viis uue sihtkoha tundmaõppimiseks. Ljubljana Free Touril on tasuta ringkäik, mis hõlmab kõiki linna peamisi kohti. Lihtsalt andke lõpus oma juhendile jootraha!

Hankige Ljubljana kaart – see linnakaart annab sissepääsu enam kui 20 muuseumisse, tasuta giidiga ekskursiooni, köisraudtee matka, paadireisi, tasuta ühistranspordi ja poolepäevase rattarenti. Kaart on saadaval 24-, 48- ja 72-tunnise versioonina, mis maksavad vastavalt 31-45 eurot.

Ööbige kohaliku juures – Couchsurfingu (või sarnase jagamismajanduse saidi) kaudu kohalikuga peatumine on suurepärane viis mitte ainult raha säästmiseks, vaid kohtute teadlike kohalikega, kes aitavad teil linna ja selle inimesi paremini mõista.

Võtke kaasa korduvkasutatav veepudel – Sloveenia kraanivesi on joomiseks ohutu, seega võtke kaasa korduvkasutatav pudel, et vältida ühekordselt kasutatava plasti ostmist.

Sõitke Flixbusiga – Flixbus on taskukohane viis riigis (ja piirkonnas) ringi liikumiseks. Neil on WiFi, pistikupesad ja piisavalt korralikud istmed ööbimiseks ja pikamaa bussireiside jaoks.

Valmistage ise süüa – kui teil on kitsas eelarve, broneerige köögiga majutus. Enda toidukaupade ostmine ei pruugi olla nii glamuurne kui väljas söömas käimine, kuid see hoiab teie eelarve puutumata.

Sloveenia transpordivahendid

Ühistransport – ühistranspordi hinnad on linnati erinevad, kuid eeldate, et täiskasvanud tavapileti eest tuleb maksta umbes 1,20 eurot.

Buss – Flixbus on üks soodsamaid viise Sloveenias (ja ka naaberriikides) reisimiseks. 90-minutiline sõit Ljubljanast Bledi on 5-9 eurot, samas kui 75-minutiline bussisõit Ljubljanast Koperisse on 8-13 eurot. 2,5-tunnine sõit Ljubljanast Horvaatiasse Zagrebi maksab 12-18 EUR.

Rong – Sloveeniat teiste Euroopa linnadega ühendavad rongid sõidavad iga päev. Tänu sellele, et Sloveenia on osa Euraili võrgustikust, võib see olla suurepärane eelarve viis nii rahvusvaheliselt kui ka siseriiklikult reisimiseks. See postitus sisaldab kõike, mida peate Euraili passi kohta teadma.

Sloveenia Raudtee on ainus siseriiklikke ronge opereeriv ettevõte. Täieliku ajakava ja hinnad leiate nende veebisaidilt. Alati on parem pilet ette osta, sest viimasel hetkel ostes võivad hinnad kahekordistuda.

2,5-tunnine rongisõit Ljubljanast Koperisse maksab 11 eurot, tunni pikkune reis Ljubljanast Bledi on 5 eurot. Reis Horvaatiasse Zagrebi Ljubljanast kestab umbes 2,5 tundi ja maksab 24 eurot, Austriasse Grazi aga 3,5-tunnine reis on 13-18 eurot.

Lennake– Sloveenias pole siselende, kuna see on väike riik.

Autorent – ​​Autorent maksab umbes 25-30 EUR päevas mitmepäevase rendi puhul. Kindlasti omage rahvusvahelist juhiluba (IDP), kuna vajate seda rentimiseks.

Hääletamine – Sloveenias pole hääletamine kuigi levinud. Sel põhjusel võite oodata mõnda aega, sest inimesed pole harjunud hääletajaid nägema. Sildi omamine ja esinduslik väljanägemine aitavad sõidu kindlustamisel palju kaasa. HitchWiki on parim veebisait autostoppide kohta lisateabe saamiseks, kui soovite rohkem teada saada.

Millal minna Sloveeniasse

Kuigi Sloveenia on väike riik, on selle kolmes erinevas piirkonnas väga mitmekesine kliima. Põhjapoolsetes mägedes valitseb mägine kliima, keskosas on kontinentaalsem ja läänes vahemerelisem kliima.

Suvi on kõige aktiivsem ja populaarseim aeg külastamiseks. Juunist augustini on ilm palju usaldusväärsem, kuigi hinnad tõusevad veidi ja turiste on palju rohkem (eriti Bledi järve ääres). Päevane maksimum temperatuur on 23°C.

Rahvahulga ületamiseks on parim aeg külastada õlahooajal – kas aprill-mai või september-oktoober. Ilm on matkamiseks ja avastamiseks piisavalt soe, kuid te ei pea konkureerima kasvava külastajate arvuga.

Kui te ei plaani suusatada, on ilmselt kõige parem talvekuud vahele jätta. Sloveenias läheb külmaks ja temperatuur võib langeda alla nulli.

Turvalisus Sloveenias

Sloveenia ei ole mitte ainult üks turvalisemaid kohti Euroopas – see on üks turvalisemaid riike kogu maailmas. Ülemaailmses rahuindeksis 6. kohal olev Sloveenia on riik, kus saate vabalt reisida, ilma et peaksite muretsema oma turvalisuse pärast (Ameerika Ühendriigid on 117. kohal).

Muidugi tahad ikka mõistust kasutada. Ärge välgutage väärisesemeid ja hoidke taskuvarastel silma peal tiheda liiklusega piirkondades, nagu avalikud bussid või bussi-/rongijaamad. Hoidke oma väärisesemed alati turvaliselt ja kättesaamatus kohas, et olla ohutu.

Üksinda reisivad naissoost reisijad peaksid end siin turvaliselt tundma, kuigi kehtivad tavapärased ettevaatusabinõud (ärge jätke jooki baari järelvalveta, ärge kõndige õhtul üksi joobes koju jne).

Kui rendid auto, ära jäta ööseks sõidukisse väärtasju. Sissemurdmised on haruldased, kuid alati on parem karta kui kahetseda.

Hädaolukorras helistage abi saamiseks numbril 112.

Usaldage alati oma sisetunnet. Kui taksojuht tundub varjuline, peatage takso ja väljuge. Kui teie hotell on viletsam, kui arvasite, minge sealt minema.

Kui te seda kodus ei tee, ärge tehke seda Sloveenias!

Kõige olulisem nõuanne, mida saan pakkuda, on hea reisikindlustuse ostmine. Reisikindlustus kaitseb teid haiguste, vigastuste, varguste ja reisi tühistamise eest. See on igakülgne kaitse juhuks, kui midagi läheb valesti.