Taani Reis

Taani on üks lemmikriike maailmas. Oma kauni maastiku, võluvate keskaegsete linnade, puhta õhu, rattateede ja kohalike elanikega, kes armastavad mõnusalt aega veeta (taanlased viibivad sageli koiduni väljas), ei saa te Taanit kunagi piisavalt külastada.

Taanlastel on väga korrastatud, kuid õnnelik elustiil. Nende jaoks on elu mõeldud elamiseks – mitte kontoris veetmiseks. Enamik turiste veedab Kopenhaagenis vaid paar päeva, enne kui riigi kõrged kulud sunnivad nad edasi liikuma. Need inimesed jäävad aga paljust enamast ilma (ja siin on palju võimalusi raha säästmiseks). Ärge minge lihtsalt Kopenhaagenisse! Avastage kindlasti rannajooni, pisikesi linnu ja kauneid parke, mis täidavad seda väikest, kuid imelist kohta.

See Taani reisijuht aitab teil oma seiklusi planeerida, aidates samal ajal kulusid vähendada!

Taani vaatamisväärsused

Külastage Kopenhaagenit

Üks lemmiklinnu maailmas on Taani pealinn Kopenhaagen. See on ilus, arhitektuur on hämmastav, seal on suurepärane ööelu ja kohalikud on sõbralikud. Kruiisige kindlasti sadamas ja külastage Tivoli parki.

Avastage Aarhus’i

Taani suuruselt teine linn on tuntud oma kunsti ja kultuuri poolest. Paljude muuseumide ja galeriide kõrval on ainulaadsed lõbustuspargid, nagu Legoland ja Tivoli Friheden. See on suur kolledžilinn, kus on ka aktiivne ööelu ja head eelarve sobilikud restoranid.

Vaadake Roskilde’t

Roskilde oli Taani pealinn aastatel 960–1536. Seal toimub igal juunil Euroopa suurim muusikafestival. See on hämmastav linn, kus saab vaadata riigi ajalugu, olgu selleks siis erinevad kirikud, telliskivi hoonetega ääristatud tänavad või viikingitest mõjutatud muuseumid. Katedraal on riigi kuulsaim.

Minge matkama

Nagu nende Skandinaavia kolleegid, armastavad taanlased õues viibimist. Ükskõik, kas soovite linnast lühikest päevamatku või midagi keerukamat, on Taanis kõik olemas. Mõned ilusad matkarajad on Camønoen Trial (174 km) ja Gendarmstien Trial (84 km).

Külastage randa

7400 km pikkuse rannajoonega Taanis on õiglane osa randu. Kuigi ilm võib olla keeruline, on päikesepaisteline päev Taani rannas suurepärane viis lõõgastumiseks. Vaadake üle Hornbæki rand, Bøgebjergi rand ja Blokhusi rand.

Mida teha Taanis

 • Tutvuge Skagensi muuseumiga: Selles muuseumis on ulatuslik 19. sajandi lõpus ja 20. sajandi alguses Skagenis elanud kunstnike rühma Skageni maalikunstnike tööde kogu. 1908. aastal avatud kollektsioonis on peaaegu 2000 kunstiteost (peamiselt maalid) ja ka ajutiste näituste vahelduv nimekiri. Sissepääs on 100 DKK.
 • Külastage Randersit: Jüütimaa poolsaarel Koldingi fjordi sadamas asuv väikelinn on tore koht rajamiseks, kui soovite matkata, linnuvaadelda või jalgrattaga sõita. Munakivisillutisega tänavad ja kõverad alleed viivad teid ajas tagasi. Clausholmi loss on üks riigi viimaseid allesjäänud losse. See ehitati 1690. aastatel ja on üks Taani vanimaid barokkstiilis mõisaid. Paljud toad on säilinud algses seisukorras. Ümbritsev territoorium on koduks 1000 pärnale ja see on ideaalne koht pikniku pidamiseks soojal päikesepaistelisel päeval pärast lossiga tutvumist. Sissepääs ainult alale on 50 Taani krooni, samas kui sissepääs parki ja lossi on 110 Taani krooni. Peamine turismiatraktsioon on siin Randersi vihmametsa loomaaed (Põhja-Euroopa suurim kunstlik vihmamets), kus asuvad Lõuna-Ameerika, Aasia ja Aafrika vihmametsade kohalikud taimed ja vabalt ringi liikuvad loomad. Sissepääs loomaaeda on 195 DKK.
 • Külastage Kronbergi lossi: Helsingøri rannikul asuv ja aastatel 1220–1230 ehitatud loss kuulutati 2000. aastal UNESCO maailmapärandi nimistusse. See on ka loss, kus Shakespeare esitas 1609. aastal oma näidendi “Hamlet”. See on suurepärane koht ekslemiseks ja avastamiseks. ja see on vaid tunni kaugusel Kopenhaagenist. Saate tutvuda lossiga ja näha kuninglikke kortereid (mis pärineb aastast 1576), samuti söögisaali (kodus 40 seinavaibale, millel on kujutatud 100 erinevat Taani kuningat) ja kabelit (mis avati 1582. aastal). Piletid on 95 DKK.
 • Minge Dyrehavenis metsikuks: See 1669. aastal ehitatud park, mida tuntakse tavaliselt kui hirveparki, asub Kopenhaageni lähedal. Siin on üle 11 km pikkune võimalus jalgrattaga sõita, matkata ja ratsutada. Vaadake kindlasti ka pargis asuvat Bakkeni lõbustusparki, kus on kõikvõimalikud atraktsioonid (seal on viis rullmäestikku ja klassikat nagu põrkerauad ja vaateratas), karnevali mänge ja mänguautomaate. Sissepääs nii parki kui ka lõbustusparki on tasuta.
 • Külastage Svendborgi: Lõuna-Taanis Funeni saarel asuv Svendborg on ajaloos juurdunud linn. Võite külastada Vlademars Sloti, paleed, mille ehitas kuningas Christian IV oma pojale Vlademarile. Mõned territooriumi osad, sealhulgas kolm muuseumi ja armas kohvik, on avalikkusele avatud (sissepääs on 110 DK). Svendborgis viibides ärge jätke vahele Naturamat, metsloomade muuseumi, kus on palju interaktiivseid eksponaate, ega ka Forsorgsmuseumi, mis on linna vanas vaestemajas asuv heaolu muuseum. See tõstab esile linna vaeste kohutavad töötingimused enne seda, kui Taanist sai praegune õiglane heaoluriik. Veetke kindlasti aega ka Svendborgis ringi uitades ja ajaloolise arhitektuuriga tutvudes. Linnas on igasuguseid võluvaid kitsaid sõiduradasid ja ajaloolisi maju ja poode.
 • Vaadake Hans Christian Anderseni paraadi: See oma muinasjuttude poolest kuulus paraad on etendus, milles osaleb üle 30 tegelase Hans C. Anderseni kirjandusteostest. See toimub iga päev suviti Anderseni muuseumi taga Odenses (Anderseni kodulinn) edelaosas Funeni saarel. See on kena üritus, mida tasub külastada, eriti lastele.
 • Osalege muusikafestivalil: Roskilde on suurima rahvusvahelise mainega Taani muusikafestival (osaleb 80 000 inimest), kuid see pakub ainult maitset Taani muusika maastikust. Muude suurte sündmuste hulka kuuluvad Smukfest (august), Kopenhaageni jazzfestival (juuli), Tønder Festival (august) ja Skive Festival (september). Taanlastele meeldivad head festivalid, seega broneerige piletid ja majutus varakult, sest asjad müüakse kiiresti välja.
 • Vaadake Den Japanske Have (Jaapani aiad): See kaunis ja peen Jaapani aed asub Århusi linnas ning sisaldab teemaja, kauplust, kohvikut, mitut alaaeda ja Jaapani maja. Aia ehitamiseks kulus kaks aastat ja see on kujundatud “kaiyu” stiilis, ringikujuliste jalutusradadega, et imetleda koskede, Jaapani puude ja lillede, koi tiikide ja miniatuursete mägede maastikku. Ja mis kõige parem, aed on tasuta!
 • Käige läbi Tivoli: Kopenhaageni pea raudteejaama kõrval asuv Tivoli on linna kuulus lõbustuspark. Vaateratta, mängude, rullmäestiku ja kontserdisaaliga on see suurepärane koht pärastlõuna veetmiseks. See pole odav, kuid kindlasti lõbus. Vältige nädalavahetust ja koolivaheaega, kui koht on peredest üle tulvil. Nädala päevane sissepääs maksab 135 DKK ja nädalavahetustel 145 DKK.
 • Suunduge Põhja-Meremaale: Kopenhaagenist vaid rongisõidu kaugusel asuval Põhja-Meremaal on idülliline rannajoon, kaunid maastikud ja Kronborgi lossi Shakespeare’i keskkond. Piirkonda kutsutakse sageli “Taani Rivieraks” selle rohkete liivarandade ja arvukate kultuuriikoonide tõttu. Kui soovite lõõgastuda ja päikest nautida, ärge jätke mööda Tisvildeleje, Dronningmølle ja Gudmindrupi randa. Kui soovite päevaks või rohkemaks linnast eemale saada, on see suurepärane koht, kuhu turistid sageli ei külasta. Külastage Hillerødis asuvat 17. sajandist pärit Frederiksborgi lossi, mida peetakse Taani Versailles’ks. Taani meremuuseum ja Louisiana moodsa kunsti muuseum asuvad ka Põhja-Meremaal. Helsingør ja Hillerød on piirkonnas head tugipunktid, kui plaanite avastada.
 • Külastage Jellingi kive: Jellingi kivid on massiivsed ruunikivid (ruunikirjadega kõrgendatud kivid), mis pärinevad 10. sajandist. Need kuulutati 1994. aastal UNESCO kultuuripärandi nimistusse ja neid tasub vaadata, kui olete selles piirkonnas (need asuvad Jellingis, mis on Legolandist vaid 25-minutilise autosõidu kaugusel). Vanima ruunikivi tõstis kuningas Gorm Vana oma naise mälestuseks ja suurima kivi jättis Harald Bluetooth, et tähistada Taani ja Norra vallutamist (meie juhtmevaba Bluetooth on saanud nime Haraldi järgi). Århusist saab rongiga Jellingisse. Sõit kestab veidi üle tunni. Sissepääs on tasuta.

Hinnad Taanis

Majutus – hinnad võivad olenevalt linnast, kus viibite, oluliselt erineda (Kopenhaagenis on hinnad kõrgemad). Keskmiselt maksate 6–8 voodikohaga hosteli ühistoa eest umbes 200 Taani krooni. Privaatse toa hinnad algavad umbes 675 Taani kroonist öö kohta. Tasuta WiFi-ühendus on standardvarustuses ja enamikul hostelitel on ka toiduvalmistamise võimalus. Tasuta hommikusöök pole siin siiski nii tavaline.

Soodsa hotellitoa puhul maksate kahetärnihotellis umbes 500 Taani krooni öö kohta.

Airbnb on üsna kallis, kui seda varakult ei broneerita (eriti Kopenhaagenis). Eeldate, et maksate privaatse toa eest keskmiselt 500 Taani krooni öö kohta (kuigi varakult broneerides leiate need 300 Taani krooni eest), samas kui terved kodud/korterid maksavad teile umbes 700 Taani krooni.

Kui telkimine teile meeldib, on teil üle kogu riigi palju valikuvõimalusi. Metsik telkimine on illegaalne, kuid avalikes metsades võib otsida “vabatelkimise” tsoone ja sinna telkida! Ainus konks on see, et igas laagripaigas saab peatuda ainult üks öö. Tasuliste kämpingute puhul peate maksma 60–100 Taani krooni põhikrundi eest ilma elektrita. Paljud suuremad laagriplatsid müüakse varakult välja, seega tehke tipphooajal (juuni-august) kindlasti ette broneering.

Taani toit – Taani köök toetub tugevalt lihale ja mereandidele. Tursk, heeringas ja sealiha ei ole kunagi ühestki söögikorrast kaugel. Tume leib ja avatud võileivad, tuntud kui smørrebrød, on nii hommiku- kui ka lõunasöögi põhitoit. Liverpaste on kohalike lemmik, nagu ka krevetid leival. Enamik traditsioonilisi õhtusööke keerleb liha ja kartuli ümber.

Väljas söömine – nagu kõik Taanis – on kallis. Traditsioonilist kööki pakkuvas restoranis einestamine maksab umbes 125 Taani krooni. Odavad kaasavõetavad võileivapoed maksavad 80 Taani krooni, samas kui kiirtoidukombo (mõelge McDonald’sile) on umbes 80 Taani krooni. Kolmekäigulise eine ja joogi eest tasub maksta vähemalt 300 Taani krooni. Hiina toitu ja Tai toitu saab kätte juba 85-80 DKK eest. Pitsa eest maksate umbes 60–80 Taani krooni.

Toiduautod ja toiduhallid on riigi suuremates linnades populaarsed. Ärge jätke mööda Kopenhaagenis asuvast Torvehallerne’ist ja Tivoli toiduhallist, mis pakuvad kõike alates tapastest ja jookidest kuni värskete toodete ja kohalike juustudeni. Eeldate, et kulutate söögile vähemalt 100 Taani krooni. Århusis minge Aarhusi tänavatoidu juurde, kus toiduautode kollektsioon pakub kõike alates Türgi ja Korea toidust kuni kala ja krõpsude ja magusate roogadeni.

Õlu maksab 45 Taani krooni, cappuccino/latte aga umbes 40 DKK. Pudelivesi on 20 DKK.

Kui kavatsete ise süüa valmistada, maksate umbes 400 Taani krooni nädalas põhitoidu eest, nagu köögiviljad, pasta, riis ja liha.

Tegevused – Taanis on palju väljas tegevusi; matkamine, jalgrattasõit, lohesurf, ratsutamine, paadisõidud/ekskursioonid on vaid mõned paljudest saadaolevatest valikutest. Enamiku laenutuste (kanuud, süstad jne) hinnad algavad umbes 350 DDK-st. Lossid, muuseumid ja ajaloolised paigad on kogu riigis rohkesti, sissepääsutasud algavad umbes 115 Taani kroonist.

Taani soovituslik eelarve

Seljakotireisijate eelarvega 450 Taani krooni võite ööbida hosteli ühiselamus või kämpingus, süüa teha, kasutada ringiliikumiseks kohalikku transporti, piirata joomist ja teha tasuta tegevusi, nagu tasuta jalutuskäike ja matkamist. Kui soovite väljas süüa või juua, peate lisama veel vähemalt 100–200 Taani krooni päevas.

Keskmise eelarvega, umbes 950 Taani krooni, saate peatuda privaatses Airbnb-s, süüa aeg-ajalt soodsalt väljas einet (odavad võileivad, Hiina/Tai toit), nautida siin-seal paar jooki, juua. reisida linnadevahelise bussiga ja teha tasulisi tegevusi, nagu muuseumid ja lossid.

Luksusliku eelarvega, mis on 2150 DKK või rohkem, saate ööbida hotellis, süüa kõik söögikorrad väljas, sõita linnade vahel rongiga, juua rohkem, teha nii palju tegevusi kui soovite ja sõita taksoga (või rentida auto), et vajadusel ringi liikuda. See on aga luksuslik alumine korrus. Taevas on pärast seda piiriks!

Taani reisijuht: näpunäiteid raha säästmiseks

Taani võib olla külastamiseks väga-väga kallis riik. Kui te ei ole ettevaatlik, kulutate kogu oma eelarve kiiresti läbi! Kuid kuigi see on raske, pole siin võimatu raha säästa. Siin on mõned viisid, kuidas Taanit külastades raha säästa:

Täitke oma veepudel uuesti – Taani vesi on joomiseks ohutu ja seda hoitakse väga kõrgete standardite kohaselt. Jätke pudelivee ostmine siin ja täitke pudel uuesti. 

Sööge tänaval – tänavakioskid, nagu hot dogid ja vorstid, maksavad umbes 35 Taani krooni. Kui tahate odavalt süüa, siis jääge nende juurde.

Hankige Hostelling Internationali kaart – Danhostel.dk on riiklikult akrediteeritud Hostelling Internationali võrgustik. Nad haldavad üle 60 hotelli kogu riigis, nii et soovite saada HI-kaarti, kui kavatsete viibimise ajal nende hostelites peatuda. Taanist ostes on HI-kaardid 160 Taani krooni.

Ööbige kohaliku juures – majutus Taanis on kallis. Kui plaanite ette, leiate tavaliselt Couchsurfingu võõrustajaid kogu riigis. Nii ei ole teil mitte ainult ööbimiskoht, vaid ka kohalik võõrustaja, kes ütleb teile parimad kohad, kuhu minna, ja mida näha.

Go orange – Taani raudteesüsteem pakub odavaid pileteid oma veebisaidilt “Oranži piletid”. Need on saadaval ainult Internetis ja enne rongile minekut peate pileti välja printima. Need piletid moodustavad kolmandiku raudteejaamast ostetavast hinnast.

Hankige linnaturismikaart – kui plaanite palju vaatamisväärsustega tutvuda ja paljusid vaatamisväärsusi külastada, soovitan soojalt hankida mõni linnapilet, mis pakub allahindlusi ja tasuta sissepääsu muuseumidesse ja vaatamisväärsustesse. Nendega kaasneb ka tasuta transport. Kui plaanite palju näha, võite säästa raha. Nii Aarhusil kui Kopenhaagenis on linnapiletid.

Hääletamine – Taanis, nagu ka mujal Skandinaavias, on hääletaminee lihtne (kuigi veidi ebatavaline). Kuna enamik elanikkonnast räägib inglise keelt, ei ole teil raske suhelda. Sihtkoha märgistamine sildile aitab oluliselt kaasa sõidu kindlustamisele, nagu ka asukoha lipu näitamine (inimesed võtavad külastajaid tõenäolisemalt peale). Lisateabe saamiseks kasutage Hitchwikit.

Broneerige ette – rongi- ja bussipiletite kuu aega ette broneerimine võib säästa kuni 50%.

Valmistage oma toitu – Taanis väljas söömine ei ole odav ja kuna Taani toit ei võida suuri kulinaarseid auhindu (okei, saab küll, aga kulutate selle toidu peale palju raha), ei jää te sellest ilma. .

Lõunasöögiks väljas söömine – kui peate väljas sööma, tehke seda lõuna ajal, kui eripakkumised ja Rootsi laua pakkumised muudavad restoranid mõistliku hinnaga.

Taani transpordivahendid

Linna transiit – Taani ühistransport on puhas, usaldusväärne ja turvaline. Taani ühistranspordi piletid maksavad umbes 24 Taani krooni ühe pileti eest. Saadaval on ka piiramatu arv pileteid, mis tavaliselt maksavad umbes 80 DKK 24 tunni eest, 150 DKK 48 tunni eest ja 200 Taani krooni 72 tunni eest.

Pilet Kopenhaageni kesklinnast lennujaama maksab 36 Taani krooni üks suund.

Lennureisid – Taani on väike riik, mistõttu siselennud pole vajalikud. Kopenhaagenist Aarhusi saab rongiga sõita 3 tunniga. Lend kestab vaid 35 minutit, kuid kui lisate lennujaama jõudmise ja sealt tagasi jõudmise, ei säästa see aega (ja lend maksab teile üle 1200 Taani krooni – neli korda kallim kui rong!).

Buss – Flixbus on kõige levinum viis Taanis väikese eelarvega reisimiseks. Bussisõit Kopenhaagenist Aarhusi algab 430 Taani kroonist ja kestab 4 tundi. Kopenhaagenist Odensesse sõit algab umbes 270 Taani krooniga ja kestab veidi alla kahe tunni. Bussisõit Roskildest Saksamaale Hamburgi algab 670 Taani kroonist ja kestab veidi üle 7 tunni. Broneerige varakult istekoha kindlustamiseks – eriti suvel.

Rong – rong on natuke kallim kui buss, kuid võtab vähem aega. Rongisõit Kopenhaagenist Aarhusi algab 375 Taani kroonist ja kestab 3 tundi ja 15 minutit, samas kui sõit Aarhusist Alborgi algab 500 Taani kroonist ja kestab umbes 2 tundi. Kopenhaagenist Berliini algab 7-tunnine sõit umbes 1000 Taani kroonist.

Autorent – ​​kui viibite mõnda aega Taanis ja reisite palju linnas, on auto tõenäoliselt odavam alternatiiv bussidele ja rongidele. Leiad üürid kõigest 130 DKK eest päevas. Taanis auto rentimiseks peate olema 21-aastane ja omama juhiluba vähemalt ühe aasta.

Jalgrattarent – ​​Taanis on jalgrattasõit tohutult suur. Jalgrattaid saab rentida umbes 120 Taani krooni eest päevas. Kiivrid ei kuulu komplekti ja maksavad lisatasu 40 DKK. Kopenhaagenis maksab Bycyklen (linna jalgrataste jagamise programm) 1 Taani krooni minutis ja sellel on üle 130 jaama üle linna. Igas linnas on jalgrattateed ja see on jalgrattasõbralik.

Hääletamine – Taanis on hääletamisega sõitmine lihtne (ehkki harva). Kuna enamik elanikkonnast räägib inglise keelt, ei ole teil raske suhelda. Sihtkoha märgistamine sildile aitab oluliselt kaasa sõidu kindlustamisele, nagu ka asukoha lipu näitamine (inimesed võtavad külastajaid tõenäolisemalt peale). Lisateabe saamiseks kasutage Hitchwikit.

Millal Taani minna

Kuna Taani on poolsaar ja seal on ka mõned saared, mõjutab temperatuuri suuresti meri. Suved on pehmed ja talved külmad. Nagu ka mujal Skandinaavias, oodake suvel pikki päevi ja talvel ekstra pimedust.

Talvel on keskmiselt umbes 0 °C, seega riietuge soojalt. Päikeseloojang on umbes kella 15.00 paiku, nii et kui plaanite sel ajal minna, võtke päeva jooksul kaasa võimalikult palju välitegevusi! Kuigi see pole parim aeg külastamiseks, on siiski palju teha ja hinnad on odavad.

Juuli ja august on külastamiseks kõige populaarsemad ajad. Temperatuur on umbes 22 °C, nii et ilm on ideaalne välitegevusteks ja linnaga tutvumiseks. Broneerige ette, kui külastate sel ajal (eriti Kopenhaagenis), kuna asjad võivad välja müüa. Oodake, et hinnad on ka suvel veidi kõrgemad.

Parim aeg külastamiseks on õlahooaeg. Nii hiliskevad kui ka varasügis pakuvad korralikku ilma vähema rahvahulgaga. Võib veidi vihma sadada, kuid hinnad on odavamad.

Turvalisus Taanis

Taani on turvaline koht reisimiseks – isegi kui reisite üksi. Taani on turvalisuselt maailmas 5. riik, seega on vahejuhtumid haruldased. Teie ainus tõeline mure on pisivargus – see on haruldane. Hoidke oma väärisesemed turvaliselt ja ärge vehkige raha või ehete ümber ja kõik läheb hästi.

Kui varem müüdi kanepit avalikult Kopenhaageni tahtlikus kogukonnas Freetown Christianas, siis pärast 2016. aastal toimunud tulistamist on see kauplemine enam-vähem silmist kadunud. Vältige siit narkootikumide ostmist ja veenduge, et te ei pildista kedagi, kes narkootikume tarvitab või müüb.

Hädaolukorras helistage 112. See on politsei, kiirabi ja tuletõrje number.

Kõige olulisem nõuanne, mida saab pakkuda, on hea reisikindlustuse ostmine. Reisikindlustus kaitseb teid haiguste, vigastuste, varguste ja reisi tühistamise eest. See on igakülgne kaitse juhuks, kui midagi läheb valesti.