Hollandi Reis

Kui enamik inimesi mõtleb Hollandisse reisimisele, tuleb neile meelde Amsterdam, kus on pooleldi räige punaste laternate piirkond, võluvad kanalid, ajaloolised tuulikud ja rahulikud kohvipoed, kus saab kanepit suitsetada.

Kuid riigis on palju enamat kui selle suurim linn.

Holland on riik, mis on täis sajandeid vanu tellistest maju, omavahel ühendatud kanalite süsteemi (saate suurema osa riigist vee kaudu reisida), ulatuslikku põllumaad ja isegi mõnda tõeliselt kena randa. Inimesed on suurepärased, seal on palju väikelinnu, mida uurida, ja selle väiksus tähendab, et seda on lihtne lühikese ajaga külastada.

Enamik reisijaid tuleb siia lihtsalt selleks, et enne edasiliikumist mõneks päevaks Amsterdami näha. Ärge tehke seda. Veetke aega väljaspool Amsterdami avastades.

Olenemata sellest, kas reisite Hollandis seljakotireisil või lihtsalt väikese eelarvega, aitab see Hollandi reisijuht teil reisi planeerida, raha säästa ja siin veedetud aega maksimaalselt ära kasutada.

Hollandi vaatamisväärsused

Külastage Amsterdami

Riigi pealinn ja turismikeskus Amsterdam on nii ilus kui hull. Seal on kuulsad kanalid, ilusad ja ajaloolised majad, mitmeid parke, muuseume, toidupoed, kunsti, kohvikuid ja loomulikult kurikuulus punaste laternate piirkond ja selle metsik ööelu.

Avastage Rotterdami

Rotterdam on üks aktiivsemaid laevandus sadamaid maailmas. See ei pruugi saada Amsterdami tähelepanu, kuid see linn on suurepärane koht, mida külastada, kui soovite häid parke ja kaasaegset arhitektuuri (kuigi suurem osa vanast hoonest pommitati Teises maailmasõjas).

Tehke kanalituur

Olenemata sellest, kas olete Amsterdamis või mõnes teises linnas, võtke kindlasti ette kanalituur, et näha kanaleid, mis tegid riigi kuulsaks. Kanalid on nii lahutamatu osa elust, et riigist ei saa päriselt aru enne, kui veedad aega kanalitel paadiga sõites.

Leideni ringreis

Suunduge sellesse väikelinna ja vaadake, kus palverändurid elasid enne Ameerikasse lahkumist. See on ajalooline linn, mis on täis kauneid 17. sajandi hooneid ja haljastatud parke. Selles väikeses linnas on üle tosina muuseumi, sealhulgas antiigimuuseum ja riiklik etnoloogiamuuseum.

Uudistage The Hague

Haag on kosmopoliitne linn, kus asub Rahvusvaheline Kriminaalkohus. Siin näete ka mõnda kuningapaleed ja kuna Haag asub rannikul, saate ilusa ilmaga rannas puhata.

Mida teha Hollandis

 • Külastage Edamit: Edam on populaarne Hollandist pärit juust. See on ka linn, mis asub Amsterdamist 21 km põhja pool. Edam on täiuslik Hollandi linn ikooniliste tuuleveskite, lainetava põllumaa ja omapäraste majadega. See on üks olulisemaid Hollandi linnu. Saate uurida 18. sajandi juustu ladusid, minna paadireisile või lihtsalt tulla siia juustu sööma ja olla võimalikult hollandlane!
 • Suunduge Keukenhofi: Keukenhof on maailma suurim lilleaed, millel on 0.32 ruutkilomeetri suurune suurejooneline lillenäitus. Amsterdami ja Haagi vahel asuv aed on avatud iga aasta märtsist maini, kui tulbid on hooajal. Aastas istutatakse üle 7 miljoni sibula ja aias on umbes 800 erinevat tüüpi tulpe. Hollandit kujutades kujutate ette lilli ja nende nägemiseks pole paremat kohta kui siin! Sissepääs 18.50 EUR.
 • Sõitke rattaga läbi Hoge Veluwe rahvuspargi: Hoge Veluwe rahvuspark on Hollandi suurim rahvuspark. Umbes 55 ruutkilomeetri suurune park koosneb liivaluidetest ja metsadest ning on koduks hirvedele, metslammastele, rebastele, mäkradele, metssigadele ja muule. Avastamiseks saab rentida jalgrattaid 5 euro eest. Ärge jätke siin viibides Kröller-Mülleri muuseumit mööda. Sellel on teoseid kunstnikelt nagu van Gogh, Picasso, Rodin ja teised meistrid. Sissepääs parki on 11.50 EUR.
 • Päevareis ajaloolisse Haarlemisse: Amsterdamist vaid 30 km kaugusel asuv Haarlem oli Hollandi kuldajal (1588–1672) kultuuri- ja majanduskeskus. Rännake linnas ja tutvuge linna silmapaistvamaks muutnud kaupmeeste klassi ajalooliste kodudega. Siin pole palju teha, kuid kesklinnas on hea turg, kõrguv gooti ning see on tagasihoidlik alternatiiv Amsterdami saginale. See on mõnus põgenemine pärastlõunaks.
 • Tähistage kuningapäeva (Koningsdag): Iga aasta 27. aprillil (26. aprillil, kui 27. kuupäev on pühapäev) tähistavad hollandlased oma kuninga Willem-Alexanderi sünnipäeva Koningsdagis. 33 aastat tähistasid nad kuninganna Beatrixit 30. aprillil kuninganna päeva raames, kuid 2013. aastal andis ta trooni üle oma pojale, nii et puhkus muutis kuupäevi ja kuninganna päev sai kuningapäevaks. See on rahvuspüha, mis on täis välikontserte, palju oranži (rahvusvärv), rohket joomist ja meeletuid pidustusi kanalitel. See on üks pöörasemaid riiklikke pühi, mida eales peetud.
 • Lõõgastuge Maastrichtis: Üks Madalmaade lõunapoolseimaid linnu on see linn kuulus selle riigi ainsa “mäe” poolest. 322 meetri kõrgune Vaalserberg on siiski pigem künklik ja ei võta kaua aega. Kuid see sageli tähelepanuta jäetud linn on suurepärane koht Hollandi elu kogemiseks eemal Amsterdami külastavatest turistide hordidest.
 • Imetlege van Goghi loomingut: Alates 1973. aastast avatud Amsterdami muuseumis on lisaks mõnede tema kaasaegsete ja sõprade teostele üle 500 Vincent van Goghi originaalteose. Eksponaadid kirjeldavad tema elu, näidates tema töö edenemist ja arengut koos Gaugaini, Monet’ ja Toulouse-Lautreciga. Van Gogh ei teeninud oma eluajal kuulsust ja tegelikult võitles pidevalt vaesusega, muutes tema saavutused veelgi muljetavaldavamaks ja inspireerivamaks. Sissepääs 19 EUR. Märkus. Broneerige piletid veebis ette, et vältida suuri järjekordi saabumisel.
 • Külastage “Põhja Veneetsiat”: Aeglase tempoga Giethoorn, mis asub Amsterdamist 120 km ida pool, on võluv koht, kus on palju maalilisi kanaleid. Kuna kesklinna autosid ei lubata, on see rahulik linn hea vaheldus Hollandi suuremate linnade kiirele tegevusele. Rendi väike paat ja veeda päev võluvate suvilate juures vedeledes ja aeglasemat elutempot nautides.
 • Tutvuge Hollandi minevikuga: 1912. aastal avatud Hollandi vabaõhumuuseum on laialivalguv 100 aakri suurune ruum, mis tõstab esile elu ajaloolises Hollandis. Saate näha traditsioonilisi kajuteid ja maju, tutvuda ametite ja käsitööga ning avastada rohkem riigi ajalugu keskajast tänapäevani. Muuseum asub Arnhemis ja on suurepärane koht lastega külastamiseks. Sissepääs 19.50 EUR.
 • Lõbutsege lõbustuspargis: Kaatsheuvelis asuv Efteling on üks maailma vanimaid teemaparke (avati 1952. aastal) ja Hollandi suurim lõbustuspark. Sellel on kõik tavalised teemapargi atraktsioonid, nagu rullnokad, mängud ja etendused, ning see on avatud aastaringselt (igal hooajal on erinevad funktsioonid, nagu haldjatuled ja lõkked talvel ning tulbid ja Hollandi terrassid kevadel). Sissepääs on umbes 40 EUR (hinnad erinevad päevade ja aastaaegade lõikes).
 • Minge rattaga sõitma: Ühe populaarseima tegevusena kogu riigis tunneksite end rattaga sõitmata peaaegu kohatuna. Madalmaad on kaetud enam kui 20 000 km kaherattalise transpordi jaoks mõeldud radadega. Hoge Veluwe rahvuspark on eriti ilus koht sõitmiseks, kuid kogu riigi maastik on samuti üsna maaliline. Teised populaarsed jalgratta sõidukohad on Texeli rahvuspargi luited, Kinderdijk (tuulikute vaatamiseks) ja Lauwersmeeri rahvuspark. Jalgrattarent maksab umbes 10-12 EUR päev.
 • Delfti ringreis: See on põnev väike linn, mis muudab selle ideaalseks sihtkohaks ühe päeva reisiks. Linn on tuntud oma sinise keraamika (Delftware) poolest, kuid seal on ka peotäis muid väärt vaatamisväärsusi, sealhulgas vanalinnas asuv gooti kirik koos kaldus torniga (vundamendil tekkis ehituse käigus probleeme, nii et torn kaldub 2 meetrit) ; Oostpoort, 1400. aastast pärit linnavärav, mis on säilinud algsest linnamüürist; ja jämeda linnahalli hoone, millest osa pärineb 17. sajandist. Linn asub Haagist ja Rotterdamist vaid 20 minuti kaugusel, nii et saate külastada ühepäevareisi mõlemast.

Hollandi hinnad

Majutus – hostelid maksavad tavaliselt 15-35 eurot öö kohta 6-8 voodikohaga ühiselamus. Amsterdami kõige populaarsemate hostelite hind võib suvel olla ligi 50 eurot, nii et vältige külastamist kõrghooajal, kui teil on eelarve (ja broneerige varakult, kui seda teete). Privaatsed toad hostelites maksavad kahekohalise toa eest umbes 50-70 EUR öö. Tasuta WiFi-ühendus on standardvarustuses ja paljudes hostelites on ka toiduvalmistamise võimalus.

Soodsad hotellid koos põhiliste mugavustega, nagu tasuta WiFi, televiisor ja AC, maksavad umbes 55–85 eurot öö kohta. Võimalus on ka Airbnb, kus privaatsed toad maksavad keskmiselt umbes 50 eurot öö kohta ja terved kodud (kaasa arvatud stuudiokorterid) keskmiselt 80–90 eurot öö kohta (aga jällegi palju kõrgem Amsterdamis).

Hollandi toit – Holland ei ole kuulus oma toidu poolest, kuid seal on siiski head kraami. Proovige kindlasti poffertjesi (tuhksuhkruga serveeritud kohevad minipannkoogid), gouda ja edami juustu, patat (paksuks lõigatud friikartulid lisanditega) ja stroopwafels (magusad Hollandi vahvlid).

Odavad söögid kiirtoidukohtades või sellistes kohtades nagu Maoz või Walk to Wok maksavad umbes 10-15 EUR. Juhuslikud restorani söögid maksavad keskmiselt 20-30 EURi ühe pearoa eest koos joogiga.

Hiina toit maksab 10-15 eurot, suur pitsa aga umbes 13 eurot. Õlu maksab 5 eurot, latte/cappuccino aga 3,50 eurot. Pudelivesi on umbes 1 EUR.

Kui valmistate süüa, maksate toidukaupade eest umbes 60 eurot nädalas. Nii saate põhitoidud, nagu pasta, hooajalised köögiviljad, riis ja liha.

Tegevused – Sissepääs muuseumidesse maksab 15-20 EUR. Mõnesse kirikusse on sissepääs tasuta, teistesse aga kuni 15 eurot. Oma paadi rentimine kanalireisile maksab 20-50 EUR, Rotterdami sadamatuur maksab 15,25 EUR. Ratta rent on tavaliselt 10-15 EUR päev.

Hollandi eelarvesoovitus

Kui reisite Hollandisse, kulutate umbes 60 eurot päevas. See on soovituslik eelarve, eeldades, et ööbite hostelis, valmistate enamiku oma söögist, kasutate liikumiseks kohalikku transporti ja teete enamasti tasuta tegevusi, nagu jalgsimatkad ja parkides lösutamine.

Keskklassi eelarvega (umbes 150 eurot) saate ööbida privaatses hosteli toas või Airbnb-s, nautida kiirtoitu ja muid soodsaid eineid, juua paar jooki, sõita aeg-ajalt taksoga ringiliikumiseks või rentida jalgratas ja teha rohkem tasulisi tegevusi, nagu giidiga ekskursioonid ja muuseumikülastused.

Luksusliku eelarvega, mis on 280 eurot või rohkem päevas, saate ööbida hotellis, süüa kõikjal, kus soovite, juua rohkem, rentida avastamiseks auto ning teha nii palju tasulisi ekskursioone ja tegevusi, kui soovite. See on aga luksuslik alumine korrus. Taevas on limiidiks!

Hollandi reisijuht: näpunäiteid raha säästmiseks

Kuigi Holland pole Euroopa kõige kallim riik, pole see ka üliodav. Siin on mõned viisid, kuidas aidata Hollandis raha säästa, et te oma eelarvet ei lõhuks.

Hankige muuseumikaart (Muuseumikaart) – Mitteresidentidele kehtib üheks kuuks, selle kaardiga pääsete mitmesse muuseumisse vaid 64,90 euro eest. Saate juurdepääsu 400 muuseumile kogu Hollandis ja see sobib ka korduvaks külastuseks! Kui külastate riigis mitut linna, on see kohustuslik! Võrrelge hinda muuseumidega, mida soovite külastada, et näha, kas see on teie jaoks seda väärt.

Jalgrattaga kõikjal – jalgrattasõit on odavaim transpordivahend. Ratta saab rentida vaid mõne euro eest päevas. Kui enamik Hollandi linnu on kergesti jalutatavad, siis jalgrattasõit on see, mida kohalikud teevad. See on maailma kõige rattasõbralikum riik, nii et ärge jätke kasutamata võimalust kahel rattal avastamiseks.

Piirake pidutsemist – paljud inimesed käivad Amsterdamis pidutsemas ja suitsupotis. Kuigi linn sellele vastu võitleb, on see siiski tarbetu kulu, mis võib kiiresti suureneda. Piirake oma suitsetamist (ja piirake oma kulutusi kohvikutes; te ei pea igast poest midagi ostma).

Valmistage ise toitu – Hollandi toit ei võida ühtegi kulinaarset auhinda, nii et jätke restoranid vahele ja valmistage ise toitu. See säästab teile raha!

Võtke kaasa veepudel – siinne kraanivesi on joomiseks ohutu, nii et raha säästmiseks ja plasti kasutamise vähendamiseks võtke kaasa korduvkasutatav veepudel.

Osale tasuta festivalil – Suvel käivad kõik õues. Tasuta kontsertide, festivalide, etenduste ja turgude loendi leiate kohalikest turismiametitest. Kui ilmad lähevad soojaks, täitub seltskonnakalender!

Peatu kohaliku juures – Couchsurfing on teenus, mis võimaldab reisijatel kohalikega tasuta ööbida. See on lõbus kultuurivahetusplatvorm, mis mitte ainult ei säästa teie raha, vaid ühendab teid kohalikuga, kes saab jagada oma siseringi näpunäiteid. Kuna seda teenust kasutavad paljud reisijad, esitage oma taotlused majutajate kohta varakult (eriti Amsterdamis).

Hollandi transpordivahendid

Ühistransport – Hollandi linnades liikumiseks on lihtne ühistransporti kasutada. Ühe suuna piletid algavad suuremates linnades 4 eurost. Kõikides ühistranspordis kasutatakse OV-kiibikaarti, millele saab laadida raha. Saab ka päevasõidupassi (algushind 7-8.50 EUR).

Rong – Holland on nii väike, et kõik riigi suuremad turismisihtkohad jäävad Amsterdamist 2,5-tunnise rongisõidu kaugusele. Riiklik raudteesüsteem on Nederlandse Spoorwegen ning nende teenus on puhas ja tõhus. Rongireisid Hollandis on ilu!

Teekondade ja piletihindade vaatamiseks saate kasutada ametlikku raudteesaiti. Linnadevahelised rongipiletid Hollandis on odavad ja maksavad 10-20 eurot, kuigi ülilühikestel vahemaadel võivad need olla ka kõigest 5 eurot. Amsterdamist Rotterdami on 11 eurot ja 40 minutit, samas kui Amsterdamist Haagi on samuti 11 eurot ja 50 minutit.

Riiklikul raudteeliinil on ka reisijatele spetsiaalsed reisiprogrammid. See annab teile piiramatu reisimise järjestikuste päevade jooksul (nt 3–8 päeva piiramatut reisimist 30-päevase perioodi jooksul). Seal on ka Beneluxi pass, mis annab teile juurdepääsu ühistranspordile, nagu trammid ja bussid. Hinnad algavad umbes 161 eurost ja ulatuvad kuni 305 euroni olenevalt sellest, mitu päeva soovite.

Buss – bussid on veel üks taskukohane viis Hollandis ringi liikumiseks, kuid need pole nii kiired ega tõhusad kui rong. Flixbus on odavaim bussioperaator. Reis Amsterdamist Rotterdami maksab kõigest 3 eurot, samas kui Amsterdamist Haagi saab teha vaid 6 euroga.

Autorent – ​​Auto rentimine võib olla kuni 30 eurot päevas, kuid Hollandi bussi- ja rongisüsteemid on nii suurepärased ja taskukohased, et te ei pea isegi vaeva nägema. Kui rendite autot, vajate rahvusvahelist juhiluba (IDP).

Sõidujagamine – BlaBlaCar on sõidujagamise veebisait, mis võimaldab teil väikese tasu eest sõite jagada kontrollitud kohalike juhtidega. Te lihtsalt taotlete istekohta, nad kiidavad selle heaks ja asute minema! See on odavam ja huvitavam viis reisimiseks kui bussi või rongiga ning sobib suurepäraselt keskmise ja pika vahemaa reisideks.

Jalgrattarent – ​​Holland on üks parimaid rattariike maailmas ja rattarent on siin odav. Jalgrattaid saab rentida alates 10-15 EUR päevas (mõnikord ka vähem).

Hääletamine – Hollandis on hääletamisega sõitmine väga turvaline, kuigi see pole eriti levinud. HitchWiki on parim veebisait hääletamise näpunäidete ja teabe saamiseks.

Millal Hollandisse minna

Madalmaad saavad kõige rohkem turiste aprilli keskpaigast oktoobri keskpaigani, kuid tõeline kõrghooaeg on juuli ja august. Ilm ei ole aga kunagi väga ekstreemne ja külastamine hooajavälisel või õlahooajal on samuti oma aega väärt. Hinnad on ka väljaspool hooaega palju soodsamad ja kui tulete aprilli keskpaigast mai keskpaigani, näete uskumatuid tulbipõlde õitsemas. Kaasa võta vaid vihmajope.

Keskmine ööpäevane temperatuur on umbes 19 °C, kuid juulis ja augustis võib see tõusta palju kuumemaks. Keskmine ööpäevane temperatuur talvel on 2°C. Sellegipoolest on jõulude ajal siia tulemine alati hea aeg, kuna linnad süttivad turgude ja pidustustega.

Kuna Holland asub allpool merepinda, võite oodata mõne päeva udu või vihma, olenemata sellest, millal külastate. Ka talved võivad olla niisked. Kui lähete õlahooajal või talvel külla, võtke kindlasti kaasa üks või kaks sooja kihti ja veekindel jope.

Turvalisus Hollandis

Holland on uskumatult turvaline koht reisimiseks – isegi kui reisite üksi ja isegi kui reisite üksi naisena. Vägivaldsed rünnakud on haruldased, nagu ka pisivargused.

Siiski on mõned levinud pettused, näiteks inimesed, kes üritavad teile müüa kasutatud ühistranspordi pileteid või varastatud jalgrattaid. Vältige nendega suhtlemist ja kõik läheb hästi.

Nagu igas sihtkohas, vältige öösel joobes olles üksi koju kõndimist ja hoidke baaris viibides alati oma joogil silm peal.

Hädaolukorras helistage abi saamiseks numbril 112.

Usaldage alati oma sisetunnet. Kui taksojuht tundub kahtlane, peatage takso ja väljuge. Kui teie hotell on viletsam, kui arvasite, minge sealt minema. Tehke koopiad oma isiklikest dokumentidest, sealhulgas passist ja isikutunnistusest. Edastage oma marsruut lähedastele, et nad teaksid, kus te olete.

Kui te seda kodus ei tee, ärge tehke seda Hollandis!

Kõige olulisem nõuanne, mida saab pakkuda, on hea reisikindlustuse ostmine. Reisikindlustus kaitseb teid haiguste, vigastuste, varguste ja reisi tühistamise eest. See on igakülgne kaitse juhuks, kui midagi läheb valesti.