Argentiina Reis

Argentiina on üks populaarsemaid riike Lõuna-Ameerikas. Olenemata sellest, kas reisite kogu kontinendi seljakotiga või külastate lihtsalt lühikese puhkusena, et juua veini, süüa liha või matkata, Argentiina ei valmista pettumust.

Alates Buenos Airese lõõgastavast kohvikukultuurist kuni tohutute Iguazu jugade loodusliku iluni, imelisest Perito Moreno liustikust kuni Mendoza võluvate viinamarjaistandusteni – Argentiina on imekaunis riik, kus on maailmatasemel maastikud, mis sobivad maitsvate praadide ja auhinnatud roogade vahel. Veini leiad siit. Rikkalik ajalugu, kultuur ja köök muudavad selle toidusõpradele, õuesõpradele, veinisõpradele ja ajaloohuvilistele hädavajalikuks.

Kuigi Argentiina pole täiuslik – tal on oma sotsiaalsed, majanduslikud ja poliitilised raskused –, lööb see siiski kõik ootused õhku.

Võtke aega selle imelise riigi avastamiseks, kuna tohutul maastikul on aeglane navigeerimine ning avastades on palju asju, mida näha ja teha, alates veinitootjate külastamisest kuni tango õppimiseni kuni matkamiseni Patagoonia kõrguvates lumistes mägedes.

See Argentiina reisijuht aitab teil oma reisi planeerida, turvaliselt püsida ja tagada, et kasutate seda praadide, veini ja mägede maa külastamisel maksimaalselt ära.

Argentiina vaatamisväärsused

Nautige Buenos Airese kultuuri

Hüüdnimega “Lõuna-Ameerika Pariis” on Buenos Aires hämmastav ja lõbus linn, kus on palju klassi ja kultuuri, fantastiline ööelu, toit ja ostlemine. See on linn, kus veini, einestada ja lõõgastuda. Ärge kiirustage siit läbi. See on linn, mida tasub maitsta!

Imetlege Iguazu juga

Kuna 275 kaskaadi tagant vuliseb igas sekundis 450 000 kuupjalga vett, on lihtne mõista, miks see tohutu juga on nii populaarne. Internetist leiate mitut tüüpi giidiga reise, mis väljuvad Buenos Airesest või minge ise kohaliku bussiga. Argentiina poole jääva Iguazu Fallsi rahvuspargi sissepääsutasu on 800 ARS.

Rännake Salta’s

Salta on väike linn silmapaistvate muuseumide, väljaku poolsete kohvikute ja elava rahvamuusika traditsiooniga. Kolooniaar hitektuur on siin hästi säilinud, nii et ringi jalutamine on nagu ajas tagasi astumine. See on suurepärane vahepeatus teel Buenos Airesest Mendozasse.

Õppige tangot

Argentiina on kuulus oma rahvusliku tantsu, tango poolest. Kindlasti puutute sellega kokku kõikjal, kuhu lähete, kui inimesed sõna otseses mõttes tänavatel harjutavad. Seal on palju stuudioid, mis pakuvad tunde, kui soovite õppida, ja veelgi rohkem tasuta avalikke kohti, et vaadata, kuidas kohalikud tantsivad.

Avastage Mendoza’t

Mendoza on kuulus oma veini (eriti suurepärase Malbecsi), praadide ja kaunite maastike poolest. Siin saate veeta aega veinimajades jalgrattaga sõites, matkates, kanjoneid külastades ning praade ja veini nautides. Linn on suurepärane koht paljudeks välitegevusteks ümbritsevates mägedes.

Mida teha Argentiinas

 • Ronige Cerro Aconcaguale: Ligi 7000 meetri kõrgune Cerro Aconcagua pole mitte ainult riigi kõrgeim mägi, vaid ka läänepoolkera kõrgeim mägi. See ronimine pole mõeldud nõrganärvilistele – tippu jõudmiseks ja kõrgusega kohanemiseks kulub hinnanguliselt paar nädalat – seega pole see päris algaja matk. Kuid kui teile meeldib väljakutse ja olete harjutanud matkaja, on see seiklus, mida tasub kaaluda! Giidiga matkad tipphooajal maksavad umbes 463 545 ARS-i, samas kui 8-päevane matk ümber mäe (mitte tippkohtumiseni, vaid erinevate laagrite ümber) maksab umbes 146 554 ARS-i. Populaarseim variant on 4-päevane matk ümber mäe, mis maksab 65 135 ARS inimese kohta.
 • Tutvuge Valle de la Lunaga: See dramaatiline maastik, tõlgituna “Kuu oruks”, pärineb triiase perioodist. Tuuled ja vihm on raiunud kivid kummalisteks moodustisteks, andes sellele kohale kuumaastiku ilme. Hoolimata kuivadest tingimustest on piirkond suurepärane metsloomade vaatlemiseks, kuna seal elavad rebased, öökullid, vöölased ja kondoorid. Ametliku nimega Ischigualasto provintsipark, ainulaadsed geoloogilised moodustised ja fossiilide voodid on pälvinud oma staatuse UNESCO maailmapärandi nimistusse. Sissepääs on 800 ARS.
 • Matk Perito Moreno liustikul: Ulatuslikus Los Glaciarese rahvuspargis asub muljetavaldav Perito Moreno liustik. Peaaegu 4570 meetrit lai ja 61 meetrit pikk on see üks lahedamaid vaatamisväärsusi, mida kunagi nähtud. Saate liustikul matkata (mis on eepiline kogemus) või sõita paadiga, et seda lähedalt näha. Terve päeva pikkune ekskursioon koos paadisõiduga maksab umbes 10 000 ARS-i.
 • Päevareis San Rafaeli: Mendozast mõne tunni kaugusel asuv väike väike linn on suurepärane koht veinitootjate vaatamiseks, rattasõiduks või lähedal asuva vapustava Atueli kanjoni avastamiseks. See on võluv väike koht, kus lõõgastuda ja aeglustada, et nautida kohalikku elutempot. Buss Mendozast San Rafaeli maksab 540 ARS ühe suuna pilet.
 • Sõidke rongiga pilvedesse: Muidugi, see on turistidele ehitatud ja ülimalt ülehinnatud rong, kuid selle rongiga läbi pilvede ja lopsaka metsa sõitmine on nii hingemattev. See on 400-kilomeetrine ja 16-tunnine edasi-tagasi reis Andidesse Salta linnast. Kui rong tõuseb 4200 meetri kõrgusele, saate auhinnaks suurepärased vaated mägedele, metsadele ja orgudele. See töötab ainult hooajaliselt ja kindlatel nädalapäevadel, seega kontrollige enne minekut kindlasti ajakava. See maksab 6700 ARS ja sisaldab einet.
 • Külastage Cajon del Azulit: The Blue Canyon asub Andide mägede lähedal asuvas hipilinnas El Bolsonis, kus on kaunid poolläbipaistvad türkiissinised veed, mida ääristavad maalähedased rippsillad, alkoovid ja kaljud. See on veidi inimtühjem kui teised Argentiina looduskaitsealad, kuigi selle populaarsus mägironijate ja lendkalameeste seas kasvab. Kui lähete, tasub veeta selles piirkonnas vähemalt paar päeva, kasutades ära kõiki välitegevusi. Kui teil on telk, on see populaarne telkimiskoht.
 • Vaadake Casa Rosada: Buenos Airese Plaza de Mayo domineerib Casa Rosada, presidendi kantselei ja vaieldamatult linna kõige tähelepanuväärsem maamärk. Iseloomulik roosa värv on väidetavalt tingitud lehmavere segunemisest värvi sisse, et hoonet säilitada. Esimene leedi ja tööjõuaktivist Eva Perón (Evita) esinesid kuulsalt hoone rõdult tööliste rahvahulkadega (seal on 1996. aasta film, mille peaosas Madonna põhineb tema elul). Sissepääs on tasuta.
 • Jalutage La Recoleta kalmistul: Kalmistu külastamine lõbu pärast võib tunduda pisut morbiidne, kuid Recoleta on üks linna külastatavamaid vaatamisväärsusi. Kalmistu on paljude linna kõige tähelepanuväärsemate kodanike, sealhulgas Eva Peróni (teise nimega Evita) ja Pazi perekonna viimane puhkepaik. Vaatamist väärib ka Rufina Cambacerese haud, kes legendide järgi traagiliselt elusalt maeti. See on avatud iga päev kella 8-18.
 • Avastage San Ignacio Miní: Need San Ignacio linnas asuvad 17. sajandi misjoni varemed on Argentiina kõige täiuslikumad, kusjuures märkimisväärne hulk nikerdatud kaunistusi on endiselt nähtaval. Ehitatud Hispaania barokkstiilis ja tugevalt mõjutatud põlisrahvaste disainidest, on varemed kauni ja omanäolise punaka värvusega. Külastuskeskuses on palju taustateavet vana missiooni põneva ajaloo kohta ning varemete juures on ka interaktiivsed paneelid lisateabe saamiseks. Sissepääs on 350 ARS.
 • Külastage veinitehast: Argentiina on üks kuulsamaid veinivalmistamise piirkondi maailmas ja veinireis veinikeldrisse on veinisõprade jaoks kohustuslik. Mendoza on riigi kuulsaim veinipiirkond ja parim koht esmakordsetele külastajatele. Seal on palju ekskursioone, mis viivad teid mõne veinitehase juurde, räägivad veini tootmisest ja annavad teile tasuta näidiseid, kuigi saate ka jalgratta rentida ja ise veinitootjate juurde sõita. Kui olete tõeline veinigurmaan, toimub Mendoza veini koristus festival (“Fiesta de la Vendimia”) iga aasta veebruaris ja märtsis ning sellel on rahvatants, muusikalised etteasted, ilutulestik, iludusvõistlused, vabalt voolav vein ja värvikad paraadid.
 • Külastage Ushuaia’t: Ushuaia on maailma lõunapoolseim linn ja Tierra del Fuego suurim linn. See on väga populaarne linn reisijate jaoks, kes jõuavad oma Lõuna-Ameerika reisi lõppu, või neile, kes reisivad Antarktikasse. See on kõikide Antarktika kruiiside stardikoht, kuna kontinent asub vaid 1100 kilomeetri kaugusel. Üldiselt on see seiklusreiside keskus, mis on väga maaliline oma värviliste klappmajade ja Andidega taustaks.
 • Minge vaalu vaatama: Juunist detsembrini on Patagoonias vaalavaatlus hooaeg haripunktis, kuna vaalad lähevad rannikule paarituma. Vaalavaatlus on kallis ekskursioon, kuid rändeajal tasub see seda igati väärt, sest kindlasti märkate mõnda vaala. Valdese poolsaar on parim koht ringreisiks. Siin on lubatud tegutseda vaid kuuel ettevõttel, et vaalasid mitte häirida ja üle ujutada. Terve päeva reisid maksavad 11 000 ARS-i ja mitmepäevased reisid algavad 57 000 ARS-ist. Valmistuge, et näete orkat, küürvaala, lõunapoolseid vaalu ja sinivaalasid.
 • Avastage Quebrada de Humahuaca: Quebrada de Humahuaca on 155 kilomeetri pikkune org, mille on välja raiunud Rio Grande. Sügav org on kaetud ainulaadsete kivi moodustistega ja asustatud juba vähemalt 10 000 aastat, muutes piirkonna iidse inkade ajaloo ja kultuuri poolest rikkaks. Humahuaza koloniaal tänavate ja arhitektuuri ning selle ümbruse uurimine on hämmastav seiklus. Piirkond kuulub UNESCO maailmapärandi nimistusse tänu oma eripärasele loodus maastikule ja kultuuriloole.

Argentiina hinnad

Majutus – Hostelid on laialt levinud kogu riigis. Eeldatavasti maksate Buenos Aireses 6-8-kohalise ühiselamu eest 1300–1800 ARS-i. Turistirikkamates linnades, nagu Mendoza, maksate sama eest 2200 ARS-i ja rohkem. Ühise vanniga hosteli privaatsed toad on üldjuhul kahekordsed ühiselamutoa hinnad, makstes 4000–5700 ARSi öö. Hooajavälisel ajal saate nendest hindadest sageli 1500 ARS-i maha võtta.

Tasuta WiFi-ühendus on standardvarustuses ja enamikul hostelitel on ka toiduvalmistamise võimalus. Tasuta hommikusöök pole Buenos Aireses tavaline, kuigi Mendozas on see tavaline.

Telkimine on laialt levinud üle kogu riigi (sh maailmakuulsas Patagoonia piirkonnas), eriti rahvusparkide läheduses. Põhikrundi eest maksate umbes 800–1000 ARS-i.

Hotellid maksavad 4500–6700 ARS-i ja sisaldavad alati tasuta WiFi-ühendust. Enamik sisaldab tasuta hommikusööki ja privaatset vannituba.

Airbnb maksab keskmiselt 1050–1800 ARS öö kohta privaatse toa ja 2200–3800 ARSi kogu korteri eest.

Argentiina toit – Argentiina toit on segu Vahemere mõjudest: algul Hispaania kolonisaatoritelt ja hiljem 19. ja 20. sajandil Euroopa immigrantidelt, eriti Itaaliast ja Hispaaniast. Empanadas, pitsa, polenta ja pasta on Argentina köögis tugevalt esindatud.

Argentiinlased on kuulsad oma asado (grill) ja tohutu veiseliha, eriti praadide ja ribide tarbimise poolest. Kõige tavalisemad köögiviljad on tomatid, sibulad, salat, baklažaanid, kõrvitsad ja suvikõrvits. Kondenspiimast valmistatud karamellikaste Dulce de leche on populaarne maiustus.

Yerba mate on lemmik rahvusjook. See on kofeiini sisaldav taimne jook, mida valmistatakse traditsioonilises kõrvitsas. Seda tarbitakse sotsiaalsetes oludes kõrvitsa ja sellega kaasneva metall kõrrega möödaminnes.

Üldiselt on toit Argentiinas üsna kallis, eriti populaarsetes kuurorti- ja väliseikluslinnades. Kasutage hommiku- ja lõunasöögi eripakkumist, et oma rahast maksimumi võtta. Hommikusöögi pakkumised maksavad 200–400 ja koosnevad tavaliselt kohvist ja saiast, röstsaiast või munadest.

Lõunasöögipakkumised on väga erinevad, kuid üldiselt on need umbes 550–900 ARSi. Söögid odavas kohvikus algavad umbes 540–780 ARS-ist, et saada kerge võileiva või salati lõunasöök.

Tänavatoidu osas on ökonoomsed ja maitsvad empanada, choripán (vorst leival) ning kohalikud auguga burgeri- ja pitsapoed. Empanadade hind on umbes 50 ARS, choripán 500 ARS ja kiirtoidu pitsa või burgerid umbes 350–500 ARSi eest. Kiirtoit (mõelge Mcdonald’sile) maksab kombineeritud söögi eest umbes 470 ARS-i.

Suuremates linnades maksab roog Hiina toidurestoranis umbes 500 ARSi, samas kui India restoranis on roog umbes 600–800 ARS.

Kenas traditsioonilises Argentiina liharestoranis maksate hea steigi ja veini eest 2875–3500 ARS-i. Juhuslikumates restoranides maksavad praed umbes 950–1350 ARS, köögivilja põhised pastaroad aga 580–700 ARS.

Jookide osas on õlu umbes 300, klaas veini 200 ARS, kokteil umbes 450 ARS ja cappuccino 175 ARS.

Kui lähete toidupoodi, kulutage toidukaupadele, sealhulgas veinipudelitele, umbes 2500–3500 ARS-i nädalas. Nii saate põhitoiduaineid, nagu riis, oad, pasta, hooajalised tooted ja liha.

Tegevused – tegevused on siin üldiselt kallimad kui teistes Lõuna-Ameerika riikides. Väliseiklustegevused maksavad poolepäevaste ringreiside puhul 3400–5200 ARS ja tervepäevaste ekskursioonide puhul 12 000–17 500 ARS (mis sisaldavad tavaliselt lõunasööki). Terve päeva Mendoza päevane veinireis maksab umbes 8300–12 500 ARS-i.

Patagonia 3-4-päevane ringreis algab 24 000 ARS-ist, kuid enamik neist on umbes 57 000 ARS-i ja rohkem.

Muuseumi sissepääs on sageli tasuta, kuigi tasulised piletid jäävad vahemikku 400–800 ARS. Rahvuspargi sissepääsutasud jäävad vahemikku 1200–3500 ARS inimese kohta.

Argentiina soovituslikud eelarved

Seljakotireisija eelarvega kulub 3700–6200 ARS-i päevas. Selle soovitatud eelarvega ööbite hosteli ühiselamus, einestate odavates toiduputkades, valmistate enamiku oma einetest, kasutate ühistransporti, sõidate linnade vahel bussidega, piirate joomist ja tegelete enamiku tasuta tegevustega, nagu matkamine ja reisimine. Tasuta jalgsimatkad.

Keskmise eelarvega 7 100–11 500 ARS päevas saate peatuda privaatses Airbnb-s või erahostelis, nautida mõnda jooki, sõita aeg-ajalt taksoga ning teha mis tahes ringreise ja tegevusi, mida soovite, näiteks veinireise ja tantsu.

“Luksusliku” eelarvega 13 800–23 500 ARS päevas saate ööbida hotellis, süüa kõik söögikorrad väljas, juua rohkem, matkata Patagoonias, lennata linnade vahel ja teha kõike muud, mida soovite. See on aga luksuslik alumine korrus. Taevas on limiidiks!

Argentiina reisijuht: näpunäiteid raha säästmiseks

Kuidas säästa raha Argentiinas? Siin on mõned näpunäited oma kulude vähendamiseks – sest kõik need ringreisid ning veini- ja praad õhtusöögid võivad kokku võtta, kui te ei ole ettevaatlik:

Laenutage jalgratas – enamikus suuremates linnades saate hostelitest ja laenutuspoodidest jalgrattaid rentida ligikaudu 500 ARS-i eest päevas. See on eriti kasulik, kui viibite Mendoza veinimaal ja proovite jõuda veinitehasest veinitehasesse.

Telk kaasa – kui hakkate lõunasse Patagooniasse sõitma, lähevad majutuskulud kalliks. Hostelid maksavad siin sageli 2200 ARS-i või rohkem (erinevalt Buenos Aireses nii odavast kui 1400 ARS-i öö). Otsige telkimisvõimalusi nii sageli kui võimalik. Kui te ei viibi rahvusparkides (kus saate ilmselgelt telkida), võimaldavad paljud hostelid väikese tasu eest telgi püsti panna.

Jääge veini juurde – 350 ARS-i pudelit veini supermarketis on fenomenaalne tehing. Haarake pudel, jooge see ära. See on ka tõesti hea!

Kasutage sooduskaarte – õpilaste ja õpetajate allahindlused võivad teile uskumatult säästa. Samuti saate allahindlusteks kasutada La Nacioni ajalehega seotud La Nacioni klubi ja La Nacion Premium klubikaarte. Igal nädalal on La Nacion Club Cardi veebisaidil loetletud osalevad asutused, mis annavad kaardiliikmetele allahindlusi. See on hea reisijatele, kes veedavad riigis pikka aega, kuna peate ajalehes registreeruma.

Hitchhike – kuigi see pole riigi põhjaosas tavaline, näete Patagoonias sõites palju kohalikke ja turiste, kuna pikamaabussid võivad selles riigi osas olla väga kallid ja harvad. Hääletamisega on lihtsalt mugavam sõita. See levinud viis ringi liikumiseks on väga soovitatav.

Reisimine väljaspool hooaega – märts-juuni ja september-november on madalhooaeg, mil saate leida odavamaid majutusvõimalusi ja nautida vähem rahvahulka vaatamisväärsuste juures.

Otsige odavaid toite – Empanada, choripán (vorst leival) ning kohalikud burgeri- ja pitsapoed on teie parimad võimalused odavate einete jaoks. See ei ole kõige tervislikum toit, kuid see on ökonoomne ja maitsev!

Ööbige kohaliku juures – Couchsurfing ühendab teid kohalikega, kes saavad teile pakkuda tasuta ööbimiskoha ning jagada oma siseringi näpunäiteid ja nõuandeid. See on parim viis kohalikega kohtumiseks ja raha säästmiseks.

Tantsige tasuta – kui satute pühapäeval Buenos Airesesse, leiate San Telmos tasuta tangoüritusi. (Esmaspäeva õhtuti toimub seal kuulus La Bomba de Tiempo, muusika- ja tantsuüritus, mis on minimaalset sissepääsuhinda väärt.)

Peatuge Hola hostelis – Hola Hostels on peamiselt Lõuna- ja Kesk-Ameerikas asuvate hostelite võrgustik. Nad pakuvad oma liikmetele 10% allahindlust, samuti muid kohalikke allahindlusi toidule ja tegevustele. Liitumine on tasuta ja nende hostelid on samuti pühendunud keskkonnasäästlikele tavadele.

Tehke tasuta jalgsimatk – suuremates linnades on mitmeid tasuta jalutuskäike. Need on parim viis maa-ala eelarve kokkuhoidmiseks ja kohaliku giidiga ühenduse loomiseks. Pidage meeles, et andke juhendile lõpus jootraha. Kaks ettevõtet, mida pealinnas proovida, on Buenos Aires Free Tour ja Free Walks Buenos Aires.

Pakkige veepudel – siinne kraanivesi on üldiselt joomiseks ohutu, nii et raha säästmiseks ja ühekordse plastiku tarbimise vähendamiseks võtke kaasa filtriga veepudel. 

Avastage õues – matkamine on tasuta ja kogu riigis leiate palju võimalusi selle ja muude välitegevuste nautimiseks, kuna Argentiinat on õnnistatud paljude linnaparkide ja looduskaitsealadega, kus saate veeta päeva ringi rännates ja lõõgastudes. (Ja loomulikult on seal palju rahvusparke, kus saate teha mitmepäevaseid trekke!).

Ärge lennake riigisiseselt – tänu välismaalaste maksule on Argentiina lennupiletid mitteresidentidele üsna kallid. Kui teil pole kiiret, ärge lendage. Minge bussiga. See on aeglane, kuid taskukohane.

Argentiina transpordivahendid

Ühistransport – Buenos Aires on ainus linn Argentiinas, kus on metroosüsteem (Subte). Metroo sõidab tööpäeviti 5.30–23.30, laupäeviti 6.00–22.00 ja pühapäeviti 8.00–22.30.

Linnade piires liikumiseks on kõige levinum viis ühisbuss. Buenos Aireses on ühe suuna hind umbes 30 ARSi reisi kohta. Mendozas algavad piletihinnad 20 ARS-ist.

Buenos Aireses, Mendozas ja Mar del Platas on ühistranspordi kasutamiseks vaja ühistranspordi kaarti, väiksemates piirkondades aga sularaha. Neid kaarte leiate kioskitest kõikjal.

Taksod – Taksod on Argentiinas väga soodsad. Hinnad algavad umbes 100 ARS-ist ja tõusevad umbes 81 ARS-i kilomeetri kohta. See tähendab, et ühistransport viib teid tavaliselt kõikjale, kus vajate, nii et võite siin taksod vahele jätta.

Bussid – Argentinal on silmapaistev lähi- ja kaugliinide bussivõrk. Tavaline on, et kaugliinibussides serveeritakse nii toitu kui ka WiFit ja alkoholi.

Näiteks sõit Buenos Airesest Mendozasse kestab umbes 14,5 tundi ja piletid algavad 3650 ARS-ist. 10-tunnine reis Barilochest El Calafatesse (Patagoonias) algab 2700 ARS-ist, samas kui buss Buenos Airesest El Calafatesse on 10 400 ARS.

“Lühem” reis nagu Mendoza ja Salta 7 tunniga maksab umbes 2580 ARS-i. Võite sõita ööbussiga ja säästa seejärel majutuselt, kuna magate bussis.

Lennud – Lõuna-Ameerikas lendamine ei ole väga odav ja Argentiina pole erand, kuna välismaalastele kehtivad piletihinnad kõrgelt (see subsideerib elanikele odavaid pileteid). Kui aga aega napib, võib see olla seda väärt, kuna need 14-tunnised bussisõidud ei ole tõhus viis reisimiseks.

Argentiina kaks populaarseimat lennufirmat on Aerolíneas Argentinas (siseriiklik lennufirma) ja LATAM.

Saate lennata Argentinast El Calafatesse 27 000 ARS-i edasi-tagasi eest või Buenos Airesest Barilochesse 17 000 ARS-i edasi-tagasi eest. Saate paremaid pakkumisi, mida kaugemale piletid broneerite.

Rong – Argentiina raudteesüsteem sõidab ainult kolmes kohas: Buenos Aireses, Cordobas ja Rosarios. Rong Buenos Airesest Cordobasse maksab umbes 1800 ARS. Samuti on spetsiaalselt reisijatele suunatud rongireisid, näiteks eepiline Pilvedesse rong, mis algab Saltast ja läbib Andrese. See on üks kõrgemaid raudteid maailmas. Esqueli ja El Maiteni vahel on ka La Trochita, Old Patagonian Express, mis maksab 4260 ARS-i.

Hitchhike – Argentiina on hääletajatele lihtne ja turvaline. Sõite saab leida kogu riigis ja argentiinlased on välismaalaste vastu loomulikult uudishimulikud. On suur võimalus, et satute terve perega autosse! Hitchwikil on teavet Argentiina hääletamise kohta, kui soovite seda proovida.

Autorent – ​​Autorent algab umbes 5500–7300 ARS-ist päevas. Autojuhid peavad olema vähemalt 21-aastased. Siinsed juhid võivad olla agressiivsed ja teeolud on mõnikord kirglikud, seega valmistuge vastavalt.

Millal Argentiinasse minna

Argentiina on tohutu. Parim aeg aastas külastamiseks sõltub täielikult sellest, millistes piirkondades kavatsete reisida.

Argentiina kevad on septembrist novembrini. See on üldiselt üks parimaid aegu külastamiseks (kuigi Patagoonias on endiselt väga külm). Keskmine temperatuur jääb vahemikku 14°C kesklinnas, 8-14°C Patagoonias ja umbes 20°C põhjas.

Suvi on detsembrist veebruarini. See on parim aastaaeg Andide mägedes aja veetmiseks. See on ka parim aeg Tierra del Fuegosse reisimiseks, kuigi lund võib siiski olla. Põhja pool on palju soojem ja Buenos Aires võib muutuda kuumaks ja kleepuvaks. Temperatuur võib tõusta kuni 26°C.

Sügis (märts-aprill) on veel üks suurepärane aeg külastamiseks, eriti San Juani ja Mendoza piirkondades veinisaagi saamiseks. Sooja on siin 6-14°C. Patagonia on sellel aastaajal rabav ka oma erksate sügisvärvidega.

Talv on juunist augustini, mil temperatuur langeb 8–13 °C-ni. See on ideaalne aeg külastamiseks, kui olete suusataja, kes loodab suusakuurortidesse jõuda. Siiski pole see suurepärane aeg Patagoonia külastamiseks; halb ilm võib teid hätta jätta ja paljud kohad on lihavõtetest oktoobrini suletud.

Turvalisus Argentiinas

Argentiina on turvaline koht seljakotti reisimiseks ja reisimiseks – isegi kui reisite üksi ja isegi üksi naisreisijana. Kuigi vägivaldsed kuriteod on siin haruldased, on pisivargused ja taskuvargused tõusuteel, mistõttu peate olema valvas.

Ärge uhkeldage väljas viibides kallite ehete või asjadega ning hoidke oma rahakott alati turvaliselt ja kättesaamatus kohas. Mobiiltelefonide vargus on uskumatult levinud ja mõnikord haaravad vargad telefoni otse päevavalguses käest, nii et olge valvsad ja ärge kunagi tooge oma telefoni avalikult välja. Kui teil on vaja seda kasutada, astuge turvalisuse huvides poodi sisse.

Kui sõidate ööbussiga, lukustage oma kott ja veenduge, et teie väärisesemed on turvalises kohas. Kui rendite auto, hoidke seda alati lukus ja ärge kunagi hoidke selles midagi üleöö, kuna võib juhtuda sissemurdmisi.

Pangaautomaadist raha välja võttes kasuta kindlasti pangas olevat automaati, et pääseksid oma rahale turvaliselt ligi ilma võõraste pilkudeta.

Pettused on siin haruldased, kuid neid võib ette tulla.

Enne matkama minekut kontrollige alati ilmateadet ja veenduge, et riietute korralikult ja võtate kaasa piisavalt vett.

Kui teil tekib hädaolukord, helistage abi saamiseks numbril 911.

Usaldage alati oma sisetunnet. Kui taksojuht tundub kahtlane, peatage takso ja väljuge. Kui teie hotell on viletsam, kui arvasite, minge sealt minema. Tehke koopiad oma isiklikest dokumentidest, sealhulgas passist ja isikutunnistusest. Edastage oma marsruut lähedastele, et nad teaksid, kus te olete.

Pidage meeles, et kui te seda kodus ei tee, ärge tehke seda Argentiinas!

Kõige olulisem nõuanne, mida saab pakkuda, on hea reisikindlustuse ostmine. Reisikindlustus kaitseb teid haiguste, vigastuste, varguste ja reisi tühistamise eest. See on igakülgne kaitse juhuks, kui midagi läheb valesti.