Tai Reis

Tai on Kagu-Aasia reisisõlm. See on piirkonna enimkülastatud riik – ja seda mõjuval põhjusel!

Oma lopsakate džunglite, kuulsate randade, maailmatasemel sukeldumise, suurepärase toidu ja odavate hindadega ei tohiks üllatada, et Tai on üks maailma lemmikriike!

Tail on reisijatele palju pakkuda – olenemata teie eelarvest või huvidest. Saate reisida piiratud eelarvega või elada luksuslikku reisielu uhketes rannakuurortides. Või lihtsalt reisige tagasihoidliku eelarvega ja saate oma raha eest palju; riigis on igaühele midagi.

Kuna riik on seljakotirajal nii kulunud sihtkoht, on kõik mugav ja lihtne. Siiski on endiselt palju inimesi, kes on rahvahulgast eemal ja ka need toovad kõrgemaid hindu.

See Tai reisijuht võib teile näidata, kuidas reisida riigis nagu proff, mida vältida, kui palju asjad maksavad, parimad asjad, mida näha, ja kõike, mis jääb vahele!

Tai vaatamisväärsused

Külastage Bangkok’i

Bangkok on kaootiline linn, mida peab nägema. Avastage templeid, paleesid, hämmastavaid turge, poode, üht hullumeelsemat ööelu maailmas ja loomulikult imelist Tai toitu.

Seiklus Chiang Mai ümbruses

Chiang Mai on vana linn, mis on täis templeid, toiduturge, ööturge, hämmastavat toitu ja jahedat õhkkonda. See on hea stardiplatvorm piirkonda džunglis matkamiseks ja läheduses on elevantide varjupaik. See on üks parimaid Tais.

Matk Khao Yai rahvuspargis

Khao Yai rahvuspark, mis asub Bangkokist umbes 2,5 tundi põhja pool, on üks Tai parimatest rahvusparkidest. See on tõeliselt hämmastav – visuaalselt vapustav, turistidest tühi, täis lopsakat taimestikku ja loomastikku ning isegi mõningaid metsikuid elevante. 

Visake Songkrani ajal vett

Igal aprillil tähistavad tailased oma uut aastat, pidades maha tohutu kolmepäevase veevõitluse. Songkran on mõeldud selleks, et pesta maha vana ja alustada aastat uuesti. Olge valmis selleks, et neil päevil saate igal pool märjaks (nii et hoidke oma elektroonika plastikus suletud).

Külastage Ko Lanta’t

Kuigi Ko Lanta on viimastel aastatel arenenud, on see arenenumate naabritega võrreldes endiselt paradiis. Laiad valge liivaga rannad, odav toit, suurepärased päikeseloojangud, suurepärased koopad, snorgeldamine ja sukeldumine muudavad selle riigi üheks lemmikkohaks.

Kuhu minna Tais

 • Õppige süüa tegema: Tai toit on maitsev ja seda on suhteliselt lihtne valmistada – kui tead, mida teed. Kokakoole on üle kogu riigi, kuid parimad on Chiang Mais ja Bangkokis. Isegi kui te ei kavatse kodus süüa teha, on see lõbus kogemus, sest saate veeta ühe päeva maitsva toidu valmistamise ja söömisega. Klasside hinnad jäävad vahemikku 1000–1300 THB.
 • Avastage khmeeri templeid Isaanis: Kogu Isaani piirkonnas on ehitatud palju templeid, mööda iidseid teid, mis ühendavad Angkori (Khmeeri impeeriumi pealinn) teiste küladega. Suurim neist on Phimai, mis asub iidse kiirtee lõpus. See pärineb 11. sajandist ja on üks suurimaid hindu khmeeri templeid Tais. Burirami provintsis asuvad veel kaks suurepärast khmeeri templit (Phanom Rung ja Muang Tum), mis asuvad üksteisest vaid mõne kilomeetri kaugusel. Phanom Rung on ehitatud mäe otsa ja Muang Tum asub mäe põhjas.
 • Sõitke päeva rongiga: Päeva rongiga Bangkokist Chiang Maisse sõitmine pole mitte ainult odavam, vaid ka palju parem viis maastikku näha kui öörong. Muidugi “raiskad” päeva, aga näed maapiirkonda, koged, kuidas tailased rongiga sõidavad ja igas peatuses peale- ja maha sõitvatelt müüjatelt süüa saavad. Veenduge, et teil oleks hea raamat, sest teekond on 10-13 tundi pikk!
 • Külastage Elevandi loodusparki: Kuigi võite tulla Taisse elevandi seljas ratsutama, võite selle ebaeetilise tegevuse üle järele mõelda, kui teate, kuidas nad kannatavad väärkohtlemise all. Veelgi parem viis loomadega lähedalt tutvumiseks on Chiang Mai lähedal asuvas elevantide looduspargis vabatahtlikuna käimine või külastamine. See on fenomenaalne koht, mis võimaldab teil kogukonnale tagasi anda ja laseb teil neid suurepäraseid loomi korraga aidata. Pärast siia tulekut saate teada, miks te ei tohiks KUNAGI elevandi seljas ratsutada. Ühepäevane külastus maksab täiskasvanutele 2500 THB.
 • Külastage Suurt paleed ja Wat Pho templit: Tai kuninglik palee, mille ehitas 18. sajandi lõpus kuningas Rama I, on praeguse monarhi ametlik elukoht (kuigi ta ei ela seal enam, nüüd kasutatakse seda ainult tseremooniateks). See on silmatorkav koht, mis on täis arvukaid templeid, sealhulgas Wat Pra Kaeo, kus asub 15. sajandist pärit Smaragd Buddha. Lähedal asuv Wat Pho on kuulus kahe asja poolest: 46-meetrine lamav Buddha kuju ja väga lõõgastav massaažikool. Grand Palace’i sisenemine maksab 500 THB ja Wat Pho sissepääs 200 THB.
 • Matk Khao Soki rahvuspargis: Tai lõunaosas asuv Khao Soki rahvuspark on pidevalt hinnatud üheks parimaks rahvuspargiks riigis, pakkudes uskumatuid matkamist, telkimist, lubjakivikarste, jahutavaid jõgesid ja sädelevat järve. Park pakub pooleldi väljakutsuvaid matku, tonni metsloomi (sealhulgas päikesekarud, elevandid, gibonid ja palju muud), jalutusradu ja uskumatuid päikeseloojanguid. Parki sissepääs maksab 200 THB.
 • Hüppake iidsetes pealinnades ringi: Tai kolm iidset pealinna – Sukhothai, Lopburi ja Ayutthaya – asuvad Chiang Mai ja Bangkoki vahel. Nende külastamine oma teel põhja poole on ainulaadne viis Bangkokist Chiang Maisse suunduda. Saate õppida iidse Tai kohta ja näha maaelu selle parimal kujul. Üks lemmikutest on Ayutthaya, mis asub Bangkokist umbes 1,5 tunni rongisõidu kaugusel. See oli Siiami pealinn aastatel 1350–1767 (birmalased hävitasid selle 1767. aastal Birma-Siami sõja ajal).
 • Lõõgastuge troopilistel saartel: Tais on palju kauneid troopilisi saari. Mõned neist on liiga arenenud, samas kui teistel on ainult üks bangalo. Mõned lemmikud on Ko Samet, Ko Taruato, Ko Lanta, Ko Chang, Ko Tao, Ko Jum, Ko Lipe, Similani saared ja Ko Samui.
 • Osalege täiskuu peol: Maailmas pole paremat pidu kui kuulus Full Moon Party. Full Moon Party on hiiglaslik festivali laadne pidu, kus on palju joomist, tantsimist ja narkootikume. Igal baaril on oma helisüsteem, nii et kuulete iga paari jala tagant randa valjult paiskuvat erinevat muusikat. Rand ise on ääristatud inimestega, kes müüvad alkoholi, esinevad tuletantsijad, ja väikeste putkadega, kus müüakse pimedas helendavaid näovärve. Muidugi, see on super turistlik, kuid see ei tähenda, et see pole lõbus. Ärge osalege tulehüppes – mõned inimesed on saanud kõvasti põletushaavu!
 • Minge džunglimatkale: Põhja-Tais on mõned suurepärased mitmepäevased džungli matkamise võimalused. Pikemate matkade jaoks on suurimad lähtekohad Chiang Mai ja Chiang Rai. Seda tüüpi väljasõite saate broneerida hosteli või hotelli kaudu, kus peatute. Kui broneerite veebis enne tähtaega, maksate rohkem. Kuid jätke vahele lühemad matkad, mis hõlmavad kohtumist “autentsete” mägihõimudega – need on ekspluateerivad ja külastused tunduvad ebaeetilised.
 • Sukeldumine Similani saartel: Sukeldumine on siin kristallselge vee ja majesteetliku mereelu tõttu populaarne tegevus. Odavaim õppimiskoht on Ko Tao saarel, mis on mõeldud spetsiaalselt sukeldujatele. Kuigi saate sukelduda üle kogu riigi, pakuvad Similani saared parimat sukeldumist. Kui sukeldute siia, vaadake kindlasti Elephant Head Rocki, kuna sealsel riffil elab palju kalu, snappersid, raid ja kilpkonnad. Ühepäevareisid algavad 5900 THB-st kahe sukeldumise eest, sealhulgas varustuse ja pargitasud.
 • Imetlege Wat Doi Suthepi: See vapustav budistlik tempel asub Doi Suthep-Pui rahvuspargis, Chiang Maist 16 kilomeetri kaugusel. Tramm või trek 300 trepist üles viib teid Doi Suthepi tippu, kus ootab teid särav kullast templitorn. Tempel pärineb 14. sajandist ja sisaldab haruldasi Buddha säilmeid. See on liiga ilus vaade, et seda mööda vaadata, nii et ärge lahkuge Chiang Maist Wat Doi Suthepi külastamata. Sissepääs on tasuta.
 • Ostke ujuvatel turgudel: Tai on turge täis. Võib-olla on neist kõige kapriissemad ujuvad turud, mida võib leida kogu riigis. Mõned parimad on Damnoen Saduak Ratchaburis ja Taling Chani nädalavahetuse ujuv turg Bangkokis. Ujuvatel turgudel on räsitud paadid täis värvilisi kaupu ja eineid, mis sobivad suurepäraselt suurepäraste fotode tegemiseks! Kuigi nad on turistid, on neid siiski tore lähedalt näha.
 • Seljakott Kanchanaburi provintsis: See piirkond on koduks lopsakale metsale, mis sobib suurepäraselt matkamiseks, kuigi selle piirkonna ajalugu on üsna tume. Siit jookseb läbi Myanmarit ja Taid ühendav kurikuulus surmaraudtee, mille ehitasid Teise maailmasõja ajal sõjavangid ja tsiviilisikud. Raudtee ehitamisel hukkus umbes 90 000 Kagu-Aasia tsiviil sunnitöölist ja üle 12 000 liitlasvangi. Siin asub ka sild üle Kwai jõe, mis on ehitatud sõjavangide tööjõu abil ja mille teemaks on nii kuulus film kui ka raamat. Kuigi külastamine on kummitav meeldetuletus, on see oluline osa Tai ajaloost.
 • Mootorrattaga läbi Põhja-Tai: Üle kogu riigi, kuid eriti Chiang Mai ja Chiang Rai lähedal on palju maalilisi mootorrattasõidu marsruute. Paljud inimesed rendivad jalgrattaid ja tutvuvad maastikuga, tehes ühepäevase või mõne päevase reisi. Mai Hong Soni provints pakub suurepärast ringi, mida saate teha alates Chiang Maist ja lõpetades Paiga. Märkus. Mootorratta rentimisel veenduge, et tunneksite seda mugavalt ja ärge kunagi (kunagi) jooge ja sõitke. Õnnetused on uskumatult levinud.
 • Lõõgastuge Pais: Pai on viimastel aastatel kasvanud turismisihtkohaks, kuid see on endiselt suurepärane koht, kus pääseda suuremate linnade hullusest. See asub Põhja-Tais ja asub veerevates rohelistes mägedes, mida ümbritsevad kosked ja uskumatute matkaradade lähedal. Tehke kindlasti päevareis Tham Loti koobastesse, kus saate peatada, et ujuda jugades ja kuumaveeallikates. Ööbige selle seljakotirändurite linna ääres armsas väikeses bangalos, rentige jalgratas, sõitke mööda mägesid ja supelge lahedates koskedes.
 • Minge Phuketisse: Phuket on Tai suurim turismisihtkoht. Sellel saarel on suurepäraseid randu ja hämmastavaid tegevusi ning kui jääte Patongi rannast eemale, saate vältida suuremat osa ülearendusest ja rahvahulgast. Phuket tõmbab palju turiste ja kui soovite piirkonda tõesti nautida, minge peamistest kohtadest välja.
 • Külastage kuldset kolmnurka: Kohta, kus Mekongi jõgi kohtub Ruaki jõega, nimetatakse kuldseks kolmnurgaks. See on ka Laose, Tai ja Myanmari kohtumispaik ning oli kunagi tuntud oma oopiumi tootmise poolest. Võite sõita paadiga mööda jõge ja külastada Kuldse Kolmnurga parki, vaadata mõnda paljudest Buddha kujudest, maalilistest vaatepunktidest ja turgudest. See asub Chiang Saenist vaid 9 kilomeetrit põhja pool.
 • Pidu Ko Phi Phil: Ko Phi Phi on Tai populaarseim turismisaar. Alates kurikuulsast Maya Bayst (mis sai kuulsaks 2000. aasta filmis “The Beach” koos Leonardo DiCaprioga) kuni ahvideni sobiva nimega Monkey Beachil kuni sukeldumise ja ööeluni on põhjuseid, miks inimesed siia kogunevad. 2004. aastal tsunami poolt hävitatud saart on uuesti üles ehitatud ja senisest veelgi suuremal määral arendatud.
 • Lõõgastuge Ko Lipel: See Lõuna-Tais asuv saar on üks lemmikpaiku maailmas. Siin Ko Lipel toovad ülisõbralikud kohalikud elanikud igapäevase saagi suurepäraste mereanni toitude jaoks. Rannad on ilusad, vesi on soe ja saar on odav. Tulin kolmeks päevaks ja jäin lõpuks kuuks ajaks. Viimastel aastatel on see arenenud ja see ei ole unine väike saar, mis varem oli, kuid see on siiski palju vähem arenenud kui paljud teised Tai sihtkohad. Pealegi olete lähedal puutumata ja arendamata rahvusliku merepargi lähedal, kus saate snorgeldada ja omaette randu nautida!

Tai hinnad

Majutus – Tai on väga odav, kuigi põhjaosa ja suuremad linnad on tunduvalt odavamad kui saared. Üha enam kogu riigis levivate hostelite hind on 270–450 THB öö kohta 4–6-kohalises ühiselamus. Suuremad 10 või enama voodikohaga ühistoad on saadaval hinnaga 170-250 THB.

Võite leida odavaid külalistemaju, mille hind on linnades kõigest 400 THB öö kohta ja maal 300 bahti öö kohta, kuigi suurtes linnades, nagu Chiang Mai ja Bangkok, maksavad toad umbes 400–700 THB öö kohta.

Saartel või kenama konditsioneeriga toa eest maksate 600-850 THB öö kohta. Tavalised bangalod maksavad umbes sama palju.

Hotellid algavad umbes 1350 THB-st öö kohta ja tõusevad sealt edasi. Suurte saarte kuurortide hind algab 2100 THB öö kohta rannas asuva bangalo eest.

Airbnb kasvab ka Tais ja paljudes linnades on hea valik. Privaatsete tubade rentimine ei ole tavaline, kuid täis korterite rentimine on saadava kvaliteediga võrreldes väga taskukohane, alates umbes 600–900 THB öö kohta.

Tai toit – Tai naaberriigid mõjutavad kõik selle riigi aromaatset, vürtsikat ja maitsekat kööki, mis kasutab maitsekihtide loomiseks paljusid koostisosi. Tüüpilised vürtsid ja värsked ürdid on küüslauk, basiilik, galangal, koriander, sidrunhein, kaffir laimi lehed, tšilli ja kalakaste. Olenemata sellest, millises piirkonnas te asute, võite oodata erinevaid karrit, salateid, suppe ja friikartuleid.

Riis ja nuudlid on Tai toidus kesksel kohal, samas kui lihaks on tavaliselt sealiha, kana, kala või mereannid, mida leidub kõikjal saartel ja rannikualadel. Populaarsete roogade hulka kogu riigis kuuluvad pat tai (praetud nuudliroog, mida lääne inimesed tunnevad rohkem kui pad thai), tom yum goong (kuum ja hapu supp krevettidega), massaman karri, som tam (vürtsikas papaiasalat), kao phad ( praetud riis), khao man gai (riis keedetud kanaga) ja satay (grillitud liha varrastel, serveeritakse maapähkli dipikastmega).

Toit on Tais tõesti odav, eriti suuremates linnades. Tänavatoit võib maksta nii vähe kui 20 bahti, kuigi keskmiselt kulutate ühe söögikorra kohta umbes 45–80 bahti, kui soovite midagi tõeliselt maitsvat. Kui jääte kohaliku tänavatoidu juurde, saate süüa umbes 180–275 THB eest päevas.

Istuvad Tai restoranid algavad 65 THB-st selliste roogade nagu pad thai või karri eest. Suuremates linnades on kaubanduskeskustes tohutud (ja populaarsed) toiduväljakud, kust saab kõhutäiendava eine umbes 60-100 THB eest.

Teades, et nende sihtkliendid on peamiselt turistid, võivad lääne toidukohad olla Tai toiduga võrreldes kallid. Enamik lääne roogasid (burgerid, pitsa, pasta jne) maksavad 170–340 THB, kuigi uhkemates asutustes võivad need olla kõrgemad. Enamik lääne toite kahvatub ka originaaliga võrreldes, nii et parem on see üldse vahele jätta. Ma mõtlen, et sa ei tulnud kogu selle tee selleks, et süüa närust burgerit või pitsat, eks?

Kui rääkida joomisest, võib baarides käimine muutuda kalliks. Odavaimad õlled maksavad umbes 60-85 THB tükk, klaas veini 120 THB ja kokteilid umbes 290-400 THB. Saate säästa raha, kui ostate 7-Elevenist õlut poole odavamalt.

Üksikasjalikumad hinnajaotused ja konkreetsed toidusoovitused igas kohas leiate konkreetsest linnajuhist.

Ja kuna toit on nii odav, pole mõtet poes käia, välja arvatud juhul, kui otsite eelnevalt valmistatud salateid või puuvilju.

Tegevused – Jungle trekking maksab 2000-2685 THB päevas, kokandustunnid on 1000-1300 THB ja Muay Thai võitluse nägemine on umbes 1500 THB. Enamikesse parkidesse ja rahvusmuuseumidesse sisenemine maksab 50–200 bahti (mittetai elanikuna maksate alati kõrgemat tasu). PADI sukeldumistunnistuse kursus (Tais väga populaarne) maksab umbes 10 000 bahti, kuid sisaldab sageli ka majutust. Kahe sukeldumisega paadireis maksab umbes 2500 THB.Broneerige oma ekskursioonid ja tegevused alati saabudes. Pidage kinni reisibüroodest, kes müüvad kohapeal (neid on lihtne leida ja tõenäoliselt on teie külalistemajas keegi, kes saab teile tegevusi broneerida). Pidage meeles, et kui lähete grupiga, on teil suurem läbirääkimisjõud. Kui esimene reisibüroo teiega läbirääkimisi ei pea, minge järgmise juurde. Reiside broneerimine Internetis on alati kallim.

Tai soovituslikud eelarved

Kui reisite Tais seljakotireisile, siis eelarveks on 800–1125 THB päevas. Selle eelarvega ööbite ühiselamutoas, sööte tänava putkadest toitu, naudite paar jooki päevas, kasutate liikumiseks ühistransporti ja tegelete peamiselt tasuta või odavate tegevustega, nagu ujumine, matkamine ja lõõgastumine. rannas.

Keskmise eelarvega 1750–2700 THB päevas saate ööbida privaatses konditsioneeriga hostelitoas või külalistemajas, süüa mõned õhtusöögid lääne- või istumise restoranides, rentida mootorratta või rolleri, reisida linnade vahel. rongi või odavlennuga ning tehke tasulisemaid tegevusi, nagu džunglimatkad ja sukeldumine.

Luksusliku eelarvega, mis on umbes 3725–5450 THB päevas või rohkem, saate ööbida hotellis, süüa kõikjal, kus soovite, juua rohkem, liikuda saarel nii palju kui soovite ja teha mis tahes ringreise ja tegevusi, mida soovite. . See on aga luksuslik alumine korrus. Taevas on limiidiks!

Tai reisijuht: näpunäiteid raha säästmiseks

Tai on odav riik, nii et siin on raske üle kulutada, kui just välja ei püüa. Kui teil on väga kitsas eelarve (või soovite lihtsalt kulusid kärpida), saate oma külastuse ajal veelgi rohkem raha säästa järgmiselt.

Ostke õlut 7-Elevenist – Tai üldlevinud 7-Elevensist õlut ostmine ja õues joomine säästate oma baari vahekaardilt üsna palju. Tavaliselt on see 50% odavam kui baaris joomine.

Ärge broneerige ekskursioone enne saabumist – kas soovite osaleda kokandus kursusel? Kas kasutada lukuga vooderdust? Trek džunglis? Sukelduda? Midagi broneerimiseks oodake, kuni jõuate Taisse. Reisibürood asuvad kõikjal turismipiirkondades ja soovivad oma ekskursioone müüa. Kuigi saate neid ringreise enne saabumist veebist osta, maksate sel viisil palju rohkem. Selle asemel broneerige saabumisel, et saaksite soodsama pakkumise nimel kaubelda.

Olge nagu kohalik – Lihtsaim viis Tais raha säästmiseks on lihtsalt elada nagu kohalik. Sõida kohalike bussidega, söö tänavatoitu, joo kohalikku õlut. Keskmine tai elab Bangkokis vähem kui 7750 bahti kuus ja maal veel vähem. Taskukohaseks hoidmiseks tehke seda lihtsaks.

Söö tänavatoitu – Tai parim toit on tänaval ja see maksab murdosa restorani söögist. Pidage kinni tänavatoidust, kui teil on eelarve.

Pakkige veepudel – puhastiga veepudel on eriti kasulik Kagu-Aasias, kuna kraanivesi ei ole joogikõlbulik.

Kasutage õnnelikku tundi – Tai paljudel õnnelikel tundidel on poole hinnaga joogid ja 2-1 eripakkumised. Kui tahad latti lüüa, jää joomise juurde õnnelikel tundidel.

Ööbige kohalikuga – miski pole odavam kui tasuta magamine. Couchsurfing ühendab teid kohalikega, kes ei anna teile mitte ainult tasuta ööbimiskohta, vaid tutvustavad teile kõiki suurepäraseid vaatamisväärsusi. Lihtsalt saatke oma taotlused varakult!

Tai transpordivahendid

Ühistransport – kohalikud bussid maksavad kõigest 8 bahti reisi kohta ning metroo ja taevarong Bangkokis maksavad 16–52 bahti reisi kohta. Songthaews on paljudes kohtades levinuim kohaliku transpordi liik. Need ümberehitatud pikapid ei järgi määratud peatusi, vaid lähevad lihtsalt sinna, kuhu nende ratturid paluvad. Tavaliselt maksavad nad sõidu eest 30-50 THB.

Taksod – mõõdetud taksosõidud on tavaliselt 60–100 THB. Pidage alati kinni mõõduga taksodest, vastasel juhul võetakse teilt tasu ülehinnatud sõidu eest. Kui märkate, et teie juht ei kasuta arvestit, minge välja ja leidke juht, kes seda kasutab.

Tuktukid on mõõtmiseta ja üldiselt kallimad, maksavad 100-235 THB sõidu kohta. Enne õhkutõusmist leppige kindlasti hind kokku. Üldiselt püüan tuk-tukke vältida, kuid väga lühikestel vahemaadel võivad need olla lõbusad.

Mootorrattataksod (oranžides vestides) on saadaval üle kogu riigi lühikeste reisidega, mis maksavad umbes 35-80 THB, kuid hinnas tuleb kaubelda.

Sõidujagamine – Grab on Aasia vastus Uberile. See toimib samamoodi: palgate Grabi äpi kaudu juhi, kes teid kuhugi viib, ja saate maksta rakenduse kaudu või sularahas. See on sageli soodsam kui tavaline takso, kuigi juhid on pisut ebausaldusväärsed.

Paadid ja parvlaevad – Saarte ja randade vahel reisimiseks on kõige parem sõita pika sabaga paadiga, mis maksab lühemate reiside puhul umbes 150–275 THB inimese kohta. Suuremates linnades, nagu Bangkok, on regulaarsed parvlaevad, mis maksavad 13-32 sõitu.

Buss – bussid Tais on uskumatult odavad ja suurepärane viis riigis ringi liikumiseks. Linnadevaheliste reiside puhul maksate rohkem paremate teenuste eest, nagu magamisbussid ja kliimaseade.

Soodsa hinnaga buss Bangkokist Chiang Maisse kestab 10 tundi ja maksab umbes 529–617 bahti, samas kui esimese klassi pilet samale reisile maksab 825 bahti. Bangkokist Trati (kus saab siis ümber istuda parvlaevale, mis viib Ko Changi) kestab 5 tundi ja maksab umbes 250-300 THB. Kahetunnine bussireis Bangkokist Kanchanaburisse on vaid 120-140 THB.

Rong – Tai rongid kipuvad olema aeglased, kuid need on uskumatult maalilised võimalused liikumiseks. Rongiga sõitmine on ehtne Tai kogemus, mis muudab reisi nii teie reisi osaks kui sihtkohaks. Kuigi need ei pruugi olla nii kiired, on rongid suhteliselt mugavad ja odavad ning ohutumad kui maanteel sõitmine.

Rongiteenus üle riigi on odav. Päevased rongid maksavad vaid 30–50 bahti ja öörongid algavad 875 bahtist teise klassi ilma konditsioneerita. Rong Bangkokist Chiang Maisse kestab 11-13 tundi ja maksab 715-900 THB, Bangkokist Pattayasse aga 4 tundi ja maksab 30-50 THB.

Laosesse jõudmiseks on uus Bangkok-Vientiane rong, mis kestab 11-13 tundi ja maksab umbes 1000 THB. Rongiga sõitmine on ka mugav viis Bangkoki, Penangi, Kuala Lumpuri ja Singapuri vahel reisimiseks.

Lendamine – lennud kogu riigis on odavlennufirmade hiljutise tõusmise tõttu märkimisväärselt langenud, kusjuures hinnad jäävad vahemikku 825–4500 bahti.

Lennud saartele kipuvad olema kõrgema hinnaga kui suurte linnade või populaarsete sihtkohtade vahel lendamine. Näiteks Bangkokist Phuketisse, Chiang Maisse või Krabisse maksab üheotsapilet 450–825 bahti, samas kui ühe suuna Bangkokist Koh Samuile saab osta umbes 2150 bahti.

Tai soodsate lennufirmade hulka kuuluvad:

 • Nok Air
 • Thai Air Asia
 • Tai Lion Air
 • Tai Vietjet Air

Hääletamine – Tais on autostopiga sõitmine täiesti ohutu, kuigi see pole tavaline. Riietuge lugupidavalt, naeratage juhtidega silmsidet luues ja kasutage papist silti, et anda inimestele teada, kuhu te teel olete. Olge valmis pikkadeks hooaegadeks, kus pealetulemist ei toimu, eriti kui reisite läbi rohkemate maapiirkondade. Pakkige kaasa palju vett ja kerge eine või kaks.

Autorent – autorent ei ole siin eriti odav, tavaliselt maksab mitmepäevane rentimine umbes 800 THB päevas.

Millal reisida Taisse

Kuigi Tai ei ole suur riik, on kliima ja temperatuur siiski olenevalt piirkonnast erinevad. Üldiselt on parim aeg aastas Tai külastamiseks novembrist märtsini. Kõrghooaeg (jahe/kuiv) on novembrist märtsini. Temperatuur on sel ajal tavaliselt 30 °C kõrgem (jah, see on Tais “jahe”).

Kui plaanite sel ajal olla põhjas, võib temperatuur õhtuti kiiresti langeda. Kaasa võtta soojad riided!

Õlahooaeg on aprillist juunini ja see on KUUM. Temperatuurid võivad olla talumatud neile, kes pole nendega harjunud. Päeval on oodata üle 35°C.

Mussoon tabab põhjaosa mai lõpus, tuues kaasa igapäevaseid vihmahooge (kuigi ilm on endiselt soe). Madalhooaeg on vihmaperiood, mis kestab juulist oktoobrini. Vihmasadu võib olla dramaatiline, ulatudes kergest hoovihmast kuni suurte üleujutusteni. Juunis ja augustis sajab kõige rohkem vihma, kuid oktoobris on olukord vaibunud. Pärastlõunast vihma võib siiski tulla, kuid oktoober on üldiselt ka hea aeg külastamiseks.

Turvalisus Tais

Tai on turvaline koht reisimiseks isegi kui reisite üksinda ja isegi üksi naisreisijana. Vägivaldsed rünnakud turistide vastu on haruldased. Inimesed, kes siin hätta jäävad, on tavaliselt seotud uimastite või seksiturismiga, nii et kui te neid väldite, ei teki teil tõenäoliselt tõsiseid probleeme.

Üksinda reisivad naissoost reisijad peaksid end siin turvaliselt tundma, kuigi kehtivad tavapärased ettevaatusabinõud (hoidke alati baaris oma joogil silm peal, ärge kunagi kõndige joobes üksi koju jne)

Võib juhtuda pisivargusi (sealhulgas koti röövimist), nii et hoidke alati oma asjadel silm peal, eriti kui kasutate rahvarohket ühistransporti.

Ümberringi on levinud pettusi, näiteks mõõtmata taksod, kuid enamasti on see reisimiseks turvaline koht. Nõuandeid konkreetsete petuskeemide kohta, mida vältida, lugege seda postitust levinumate reisipettuste vältimiseks.

Hädaolukorras helistage abi saamiseks numbril 191 (mobiilseadmest 112).

Usaldage alati oma sisetunnet. Tehke koopiad oma isiklikest dokumentidest, sealhulgas passist ja isikutunnistusest. Edastage oma marsruut lähedastele, et nad teaksid, kus te olete.

Kõige olulisem nõuanne, mida saab pakkuda, on hea reisikindlustuse ostmine. Reisikindlustus kaitseb teid haiguste, vigastuste, varguste ja reisi tühistamise eest. See on igakülgne kaitse juhuks, kui midagi läheb valesti.