Austria Reisijuht

Austria on vapustav riik, mis on täis ajalugu ja kultuuri. Alates Viini keiserlikust arhitektuurist kuni laiaulatuslike viinamarjaistanduste, lumiste alpi tippude ja maailmatasemel ooperi ja balletini – Austrias on igaühele midagi.

Olenemata sellest, kas reisite mööda riiki seljakotiga või lihtsalt reisite siia lühikesele reisile, on Austrial palju pakkuda.

Viin on värav suurele osale Kesk-Euroopast, Grazis ja Linzis on ajaloolised vanalinnad ja lõbusad kohvikud ning Salzburg on maaliline barokk-linn mägede ja järvede lähedal.

Siin on dramaatiline “Helisev Muusika” alpimaastik, kus saate suvel matkata, talvel suusatada ja läbi mägede joostes laulda.

See Austria reisijuht jagab kõiki näpunäiteid ja näpunäiteid riigi eelarvega külastamiseks, et saaksite planeerida ülimat seiklust ilma panka rikkumata!

Austria vaatamisväärsused

Külastage Viini

Viin oli sajandeid Austria-Ungari impeeriumi Habsburgide valitsejate paigaks. Impeerium on ammu kadunud, kuid traditsioone armastavad viinlased, sealhulgas Belvedere palee ja Schonbrunni palee, on meeldetuletusi hoolikalt säilitanud.

Tutvuge Salzburg’iga

Mozarti sünnikoha linnas on palju vaatamisväärsusi, mis on seotud linna kuulsaima pojaga. Siiski on seal ka ajalooline kindlus (Hohensalzburgi loss), maalilised matkad, munakivitänavad, lõbusad kohvikud ja barokk stiilne võlu. Leiate palju tegevust, kuid ilma Viini rahvahulgata.

Minge Arlbergi suusatama

St. Anton on eriti armas linn suvel, kuid suusa hooajal kubiseb see külastajatest. See on tuntud kui tõsiste suusatajate sihtkoht oma keeruliste nõlvade ja paljude off-piste võimaluste tõttu.

Minge veinituurile

Austria elav veinimaastik on pälvinud ülemaailmse maine kvaliteedi ja uuenduste poolest. Riigi veinipiirkonnad on ilusad ja neid on lihtne külastada. Näiteks Burgenland ja Alam-Austria jäävad Viinist tunnise autosõidu kaugusele. Ekskursioonid algavad 80 eurost.

Sõitke rattaga mööda Doonau’d

See on üks tuntumaid jalgrattateid Euroopas, mis ulatub Saksamaalt Passaust Austriasse. Sõltuvalt sellest, kus te alustate ja lõpetate, võib kogu teekond kesta 4–6 päeva. Mitmepäevase giidiga ekskursiooni eest võite tasuda 500-600 EUR.

Mida teha Austrias

  • Külastage Püha Stefani katedraali: Stephansdom on 12. sajandi romaani ja gooti stiilis katedraal Viinis, mis on tuntud oma värvika katuse poolest. Katedraal on aastate jooksul hävinud ja uuesti üles ehitatud, praeguse versiooni algatas suuresti hertsog Rudolf IV (1339–1365). Selle viimane rekonstrueerimine toimus vahetult pärast Teist maailmasõda. Võite teha ringkäigu katedraalis, katakombides ning ronida põhja- ja lõuna tornidesse (mis pakuvad suurepäraseid vaateid linnale). Katedraali all on kambrid, kus hoitakse üle 10 000 inimese säilmeid, sealhulgas olulise aadli ja katkuohvrite säilmeid. Sissepääs on 14.50 EUR.
  • Kõndige mööda ringteed: See ajalooline ring ulatub veidi üle 5 km ja on täis kaunist arhitektuuri. Siit leiate parlamendihoone, raekoja, kaunite kunstide muuseumi ja riikliku ajaloomuuseumi ning riigiooperi. See on lõõgastav (ja tasuta) viis veeta aega linnaga tutvumiseks ja selle ajaloo imetlemiseks.
  • Külastage Schloss Hellbrunni: See barokkstiilis palee ehitati 17. sajandil Salzburgis ja seda peetakse üheks kaunimaks renessansiajastu ehitiseks Alpidest põhja pool. Palee on tuntud oma trikitatavate purskkaevude poolest, mis on peidetud pinkidesse, laudadesse ja territooriumi ümber. Need “salajased” purskkaevud pritsivad külastajaid, kui nad seda ei oota. Seda on naljakas vaadata – seni, kuni sind ei pritsita! Siinsed aiad on osaliselt haljastatud ja on suurepärane koht lõõgastumiseks, kuid seda on lõbus külastada isegi talvekuudel, kui sisehoov muutub jõuluturuks. Sissepääs 13,50 EUR.
  • Külastage riiklikku ajaloomuuseumi: Riiklik ajaloomuuseum, kus on üksikasjalik antropoloogia näitus, planetaarium ja eelajalooline näitus, on muuseumi huvilise jaoks väärt uurimiseks aega. Nende kollektsioonis on üle 100 000 eseme, sealhulgas tohutu meteoriitide kollektsioon. See on koduks ka 25 000-aastasele Willendorfi Veenuse kujule, mis avastati Austrias. Sissepääs on 12 EUR.
  • Külastage kaunite kunstide muuseumi: See on riigi suurim kunstimuuseum, kus on teoseid Vana-Egiptusest ja Kreekast kuni 18. sajandini. Kollektsioonides on üle 700 000 eseme, seega tasub selle uurimiseks aega varuda (eriti kui olete ajaloohuviline). 1891. aastal avatud esmane kollektsioon kuulus algselt Hapsburgidele, mis sisaldab mitmeid portreesid ja raudrüüd. Sissepääs on 16 EUR.
  • Minge kallakutele: Austria mägine maapiirkond pakub palju võimalusi talvel suusatamiseks (see on ju ikkagi Alpid!). Suusa- ja lumelaua rent algab umbes 50 eurost, nagu ka liftipiletid. Kui soovite paremat varustust või külastate mainekamat suusakeskust, maksate rohkem. Niederau, Lech ja Obergurgl on head kohad algajatele.
  • Veedke aega Innsbruckis: Üks kauneimaid linnu kogu riigis, Innsbruck asub Alpides ja täis munakivitänavaid, ajaloolist keskust ja palju kohvikuid. See toimib stardiplatvormina lähedalasuvatesse Nordkette mägedesse, kus saate matkata ja telkida. Ärge jätke vahele Golden Roof, muljetavaldavat alkovirõdu, mille katust katab 2657 vaskkivi, ja minge kindlasti Tirooli rahvakunstimuuseumi, et näha piirkonna kuratlikke puidust maske, traditsioonilisi rõivaid, mööblit ja tööriistu (sissepääs). on 8 eurot). Kohtu kirik ja linnatorn (mis on valvanud peaaegu 450 aastat) on veel kaks vaatamisväärsust, mida siin näha.
  • Lõõgastuge Hallstattis: Hallstatt teeb suurepärase päevareisi Salzburgist (see on vaid ühe tunni kaugusel). See on pisike, kuid maaliline linn, kus on luikedega täidetud järv, kosk ja lähedal asuvad mäed, mis pakuvad rohkelt matkamisvõimalusi. Tulge siia lõõgastuma, sööma ja loodusega suhtlema. Võite teha ekskursiooni lähedal asuvates soolakaevandustes või teha maalilise paadisõidu järvel. Hallstatt on ka värav Salzkammerguti piirkonda, kust leiate veelgi rohkem järvi, metsaga kaetud mägesid ja ajaloolisi külasid.
  • Vaadake klassikalist esitust: Austria on panustanud maailma oma suure osa heliloojatest, seega pole üllatav, et leiate siit palju võimalusi klassika nautimiseks. Kui olete kunagi kaalunud ooperi, sümfoonia või balleti mängimist (Viini osariigi ballett on üks maailma parimaid), on see õige koht. Hinnad varieeruvad olenevalt etendusest, kuid tavapiletite eest tuleb maksta vähemalt 20 eurot.
  • Avastage Sigmund Freudi muuseum: Sigmund Freud, kuulus psühhoanalüüsi rajaja, elas selles kortermuuseumis aastatel 1891–1938. Muuseum avati 1971. aastal Anna Freudi (tema noorima tütre) abiga ning seal on originaalmööbel, Freudi antiikesemete erakogu ja tema teoste esmaväljaanded. Seal on ka filme tema eraelust. See on väike ja selle külastamiseks kulub vaid umbes tund. Sissepääs on 5 EUR.
  • Minge matkama: Austria matkarajad on hästi märgistatud ja paljude radade ääres on isegi mägimajakesi, mis pakuvad peavarju. Kuna peaaegu 30% riigi loodusmaastikust on kaitstud, on lihtne mõista, miks matkamine on siinse kultuuri nii oluline osa. Pakkige lõunasöök, minge radadele ja nautige kõike, mida riik pakub! Pinzgauer Spaziergang marsruut Zell am Sees on üks parimaid matku, mida saate teha, hõlmates 17 kilomeetrit Saalbachist Schmittenhöhe tippu. Kui otsite tõsisemat matka, proovige 280-kilomeetrist Eagle Walki St. Johannist St. Anton am Arlbergini.
  • Külastage Grazi vanalinna: Sellel UNESCO maailmapärandi nimistusse kuuluval saidil on üle 1000 hoone, millest paljud pärinevad keskajast. See on maaliline piirkond, mida tasub uurida, eriti kui teile meeldib ajalugu ja arhitektuur. Siit leiate ka tänavakohvikuid, kunstigaleriisid ja palju ostuvõimalusi. Kui soovite piirkonnas giidiga ringkäiku, maksate umbes 10 eurot. Kuigi Graz on Austria suuruselt teine linn, näeb seal palju vähem turiste kui Viin.
  • Külastage Mozarts Geburtshausi: See Salzburgis asuv maja, kus Mozart 1756. aastal sündis (ta oli pere seitsmes laps). Maja on muudetud muuseumiks, kus on palju kirju ja mälestusesemeid muusiku elust. Mõned tähelepanuväärsed teosed hõlmavad mitut Mozarti enda portreed, samuti tema enda viiulit ja klavikordi (mida ta kasutas Võluflöödi loomiseks). Sissepääs on 12 EUR.
  • Külastage Belvedere’i: UNESCO maailmapärandi nimistusse kuuluv Belvedere koosneb kahest paleest. See on koduks uskumatule kunstikogule Renoiri, Monet ja Van Goghi teostega ning suurele portree kollektsioonile. Seal on ka pöörlev näitusesaal, kus on esindatud tuntud Austria ja rahvusvaheline kunst. Tasuta alal on kaunid purskkaevud, kruusatest kõnniteed, tiigid, kujud, taimed ja lilled ning need sobivad suurepäraselt kenal päeval jalutamiseks. Sissepääs on 16 EUR.
  • Rännake Hohensalzburgi lossis: Salzburgi linna kohal kõrguv suurepärane loss domineerib linnas. Kindlus on olnud kasutusel alates 11. sajandist, kuigi seda on korduvalt laiendatud ja renoveeritud. Kuni lossi on mõnus matk (see võtab umbes 30 minutit) või võite sõita köisraudteega. Lossist leiate iidsed varemed, laheda ajaloolise ringkäigu ja panoraamvaated linnale. Kindluses on ka muuseumide kogu, sealhulgas Marionette’i muuseum ja Raineri rügemendi muuseum (mis on endises Salzburgi maja sõjaväe rügemendis). Sissepääs on 13.30 EUR ja sisaldab köisraudteed.

Austria hinnad

Majutus – Hosteli ühiselamud on teie odavaim majutusvõimalus Austrias, 6-8 voodikohalise ühiselamu hinnad algavad umbes 20–27 eurot öö kohta. Privaatse toa eest tasub maksta vähemalt 50 EUR. Tasuta WiFi-ühendus on standardvarustuses ja paljudes hostelites on toiduvalmistamise võimalus.

Kõigile, kes reisivad telgiga, on telkimine saadaval kogu riigis. Ümberringi on laiali paarsada kämpingut, mis maksavad umbes 20 eurot öö kahele inimesele ja telgile. Need krundid ei sisalda tavaliselt elektrit.

Kahe tärni taskukohased hotellid jäävad vahemikku 50-70 eurot öö kahekohalise või kahe üheinimesevoodi kohta. Airbnb on veel üks suurepärane eelarvevõimalus, kus eramajutus algab 40 eurost öö kohta. Kogu kodu või korteri eest maksate vähemalt 50 eurot öö kohta (kuigi hinnad on keskmiselt peaaegu kaks korda suuremad).

Austria toit – Austria köök on lihale orienteeritud, supid, hautised ja küpsetised annavad asjale lõpu. Populaarsed toidud on rindsuppe (veiselihasupp), suitsuliha hapukapsaga, viineršnitsel, struudel ja tafelspitz (puljongis keedetud veiseliha).

Tüüpiline odav traditsioonilise köögi restorani söök maksab umbes 10 eurot. Kolmekäigulise eine eest keskklassi restoranis tasub maksta vähemalt 25 eurot.

Kui teil on väike eelarve, sööge pigem kohalikel turgudel, kust leiate suure valiku traditsioonilisi Austria toite (nt šnitsel, guljašš, vorstid ja kartulid) ning Aasia, Kreeka ja Lähis-Ida roogasid. 10-14 EUR. Kiirtoit (mõelge McDonald’sile) maksab kombineeritud toidukorra eest umbes 8 eurot. Suur pitsa maksab umbes 20 eurot, Hiina toit aga 10-15 eurot pearoa eest.

Õlu baaris maksab umbes 4 eurot, latte/cappuccino aga 3,50 eurot. Pudelivesi on 2 EUR.

Kui plaanite ise süüa teha, maksab nädala toidukaupade eest 40-50 eurot põhitarvete, nagu riis, pasta, köögiviljad ja osa liha, eest.

Tegevused – Austria on väliseikluste meka. Matkarajad on tasuta ja rattarent maksab umbes 15 eurot pool päeva. Kuigi pileti hinnad on erinevad, oodake ooperi või balleti tavapileti eest vähemalt 20-50 eurot. Kui eelistate talispordialasid, maksavad liftipiletid umbes 50 eurot päevas, rentimine aga umbes 50 eurot. Sissepääs ajaloolistesse paleedesse on tavaliselt 16-24 EUR.

Austria soovituslikud eelarved

Seljakotireisijate eelarvega 50 eurot päevas saate ööbida hosteli ühiselamus, valmistada kõik toidud, külastada mõnda muuseumi, teha tasuta jalgsiekskursiooni, piirata joomist ja kasutada ringiliikumiseks kohalikku transporti. Kui plaanite juua, lisage oma eelarvesse 5-10 eurot päevas.

Keskmise eelarvega (umbes 140 eurot) saate ööbida Airbnb või privaatses hosteli toas, süüa enamiku einete ajal väljas, juua baaris paar jooki, näha rohkem muuseume ja paleesid, teha ühepäevareisi Bratislavasse ja võtta ette aeg-ajalt takso, et ringi liikuda.

“Luksusliku” eelarvega 260 eurot päevas saate ööbida hotellis, süüa kõik söögikorrad väljas, juua baaris nii palju kui soovite, külastada rohkem paleed või käia ooperis, rentida autoga või taksoga ringi liikumiseks ja privaatsete giidiga ekskursioonide tegemiseks. See on aga luksuslik alumine korrus. Taevas on limiidiks!

Austria reisijuht: näpunäiteid raha säästmiseks

Austria kulud võivad kiiresti kokku liita kõigi selle kallite majutuste, restoranide ja välitegevustega. Siin on mõned kiired näpunäited, kuidas külastuse ajal raha säästa:

Jätke Viini linna lennujaama rong vahele – kui te ei kiirusta kesklinna jõudma, jätke linna lennujaama rong vahele. See on 11 eurot võrreldes tavarongiga, mis on vaid umbes 4 eurot. Ajavahe on tühine ja see lisa7 EUR kulub paremini külmale õllele!

Jalutage kõikjal – kõik Austria suuremad linnad on üsna kõnditavad. Mõne lisaeuro säästmiseks jätke ühistransport vahele.

Nautige vabu kohti – üle riigi on palju tasuta parke ja palju tasuta matkaradu. Säästke oma eelarve ja nautige õues olemist!

Võtke ette tasuta jalutuskäik – Viin pakub käputäis tasuta jalutuskäike, mis on suurepärased viisid linna ja kultuuriga tutvumiseks. Original Vienna Tours on hea – lihtsalt andke giidile jootraha!

Sõitke Flixbusiga – Flixbus on eelarvesõbralik viis riigi avastamiseks. Neil on WiFi, pistikupesad ja piisavalt korralikud saidid ööbimiseks ja pikamaa bussireiside jaoks.

Valmistage ise süüa – paljudes siinsetes hostelites ei ole kööki, nii et kui soovite raha säästa, broneerige kindlasti majutus, mis sobib. Enda toidukaupade ostmine ei pruugi olla nii glamuurne kui väljas söömas käimine, kuid see säästab kindlasti teie raha!

Jääge kohaliku juurde – Couchsurfingu (või sarnaste jagamismajanduse saitide) kaudu kohaliku juures viibimine on suurepärane viis mitte ainult raha säästmiseks, vaid kohtute teadliku kohalikuga, kes aitab teil riiki ja selle inimesi paremini mõista.

Võtke kaasa korduvkasutatav veepudel – siinne kraanivesi on puhas ja ohutu, nii et raha säästmiseks ja ühekordse plastiku tarbimise vähendamiseks võtke kaasa korduvkasutatav pudel.

Kaasa võtta ISIC-kaart – Et säästa 20-50% muuseumide ja muude turismiobjektide sissepääsu kuludelt, esitage kindlasti kehtiv õpilaspilet. ISIC aktsepteeritakse tavaliselt kohtades, kus välisriigi üliõpilastunnistust ei ole.

Austria tranpsordivahendid

Ühistransport – ühistranspordi hinnad on linnati erinevad, kuid eeldate, et täiskasvanud tavapileti eest tuleb maksta umbes 2,40 eurot. Enamik linnu pakub mitme päeva pilet, näiteks Viini 24-tunnine pääse maksab 8 eurot, 48-tunnine pääse maksab 14,10 eurot ja 72-tunnine pääse 17,10 eurot. Ühistransport on siin puhas, turvaline ja töökindel.

Rongid – rong on parim viis Austrias ringi liikumiseks. Need on kiired ja soodsad, piletid Viinist Grazi (2,5 tundi) ja Viinist Salzburgi (3 tundi) maksavad umbes 20-30 eurot. Piletid lähedalasuvatesse linnadesse väljaspool Austriat, nagu Bratislava, Praha ja Budapest, on samuti üsna taskukohased, maksavad sageli vaid 10 eurot üks suund.

Buss – Flixbusil on marsruudid Viinist Grazi ja Viinist Bratislavasse. See on odavaim viis ringi liikumiseks. Sõit Viinist Grazisse pakub pileteid juba 9 EUR eest (rong maksab 30 EUR), Bratislavasse aga vaid 5 EUR.

Odavlennufirmad – Lennata mööda riiki on võimalik, kuid see ei säästa teie aega, kui võtate arvesse lennujaama jõudmist ja sealt tagasi jõudmist. Lennud on tavaliselt parimal juhul kahe- või kolmekordsed rongi hinnast, nii et ma väldiksin teie kohaloleku ajal lendamist.

Sõidujagamine – kasutage nii keskmiste kui pikkade vahemaade läbimiseks sõidujagamise rakendus BlaBlaCar. Tavaliselt leiate populaarsetele marsruutidele sõite, kui vaatate paar päeva ette. Kõik, mida teete, on tasuda väike tasu (sisuliselt maksate gaasi eest) ja oletegi teel. Tavaliselt pole see palju odavam kui buss, kuid see on kiirem ja huvitavam!

Autorent – ​​Autorent on vahemikus 35-50 EUR päevas. Enne rentimist veenduge, et teil on rahvusvaheline juhiluba (IDP), kuna see on vajalik.

Hääletamine – Austrias on hääletamisega sõitmine väga turvaline, kuigi mitte väga levinud. Ohutusnõuannete ja -teabe saamiseks vaadake HitchWiki.

Millal minna Austriasse

Austria külastamiseks pole vale aega! Suvekuud (juuni-august) pakuvad parimat ilma, päevane maksimum on 30°C. Seda peetakse turismi kõrghooajaks, seega oodake Viinis ja Salzburgis rahvahulka.

Talv on detsembrist märtsini. Külmaks läheb, temperatuur langeb kuni -15 °C. Sellegipoolest peetakse novembrit ja detsembrit Viinis ja Salzburgis kõige maagilisemateks kuudeks nende kuulsate jõuluturgude tõttu. See on ka parim aeg Alpides suusatamiseks.

Parim aeg Austria külastamiseks on õlahooaeg kevadel ja sügisel (aprillist juunini ja septembrist oktoobrini). Sel ajal on endiselt soe, kuid rahvast pole nii palju. See aastaaeg on eriti hea välitegevusteks, nagu matkamine ja jalgrattasõit.

Turvalisus Austrias

Austria on väga turvaline riik. Ainus tõeline probleem, millele peate tähelepanu pöörama, on pisivargused ja taskuvargused. Need on Viinis ja Salzburgis levinumad suure liiklusega piirkonnad. Üldreeglina ärge kandke toretsevaid ehteid ega lehvita väärisesemete ümber. Niikaua kui hoiate oma omandil silma peal, peaks teil olema kõik korras.

Enne matkama minekut kontrollige alati ilmateadet ja veenduge, et teil on kõik vajalik (vesi, vihmakeep, toit jne) kaasas.

Kui teil tekib hädaolukord, helistage politsei-, tuletõrje- ja kiirabi saamiseks numbril 112.

Usaldage alati oma sisetunnet. Kui taksojuht tundub kahtlane, peatage takso ja väljuge. Kui teie hotell on viletsam, kui arvasite, minge sealt minema. Tehke koopiad oma isiklikest dokumentidest, sealhulgas passist ja isikutunnistusest.

Pidage meeles: kui te seda kodus ei tee, ärge tehke seda Austias!

Kõige olulisem nõuanne, mida saab pakkuda, on hea reisikindlustuse ostmine. Reisikindlustus kaitseb teid haiguste, vigastuste, varguste ja reisi tühistamise eest. See on igakülgne kaitse juhuks, kui midagi läheb valesti.