Soome Reis

Soome on ilus maa. Soome on eepiliste mägede, maaliliste koskede, vapustavate fjordide ja virmaliste nägemisega suurepärane sihtkoht õues reisijatele ja seiklushuvilistele.

Selle kõrvalise asukoha ja asjaolu tõttu, et Soome on kallis, jätavad paljud reisijad külastamise vahele. See on viga! Soomel on palju pakkuda ja siin on palju võimalusi raha säästmiseks.

See Soome reisijuht aitab säästa raha ja näitab, kuidas oma reisist sellesse imelisesse Põhjala riiki maksimaalselt ära kasutada!

Soome vaatamisväärsused

Tutvuge Salla põhjapõdra pargiga

See polaarjoonel asuv park on koht, kus saate toita põhjapõtru, külastada huskysid, teha kanuumatku, matkata või proovida räätsadega sõita ja suusatada. Toimuvad põhjapõtrade võistlused, husky-kelgusõidud ja kesköised kanuumatked, kui päike paistab terve öö. Sissepääs on 9 EUR (ekskursioonid on lisatasudega).

Vaadake Lapimaa virmalisi

See on üks parimaid asju, mida riigis teha saab. Saate liituda paljude giidiga ekskursioonidega, kuid raha säästmiseks võite ka ise välja minna. Kolmetunnine ringreis mootorsaaniga virmaliste vaatamiseks maksab umbes 145 EUR. Nende nägemiseks on parim aeg september-aprill.

Külastage Rovaniemi jõuluvana küla

See jõulude lõbustuspark sobib suurepäraselt kõigile, kes reisivad lastega. Saate kohtuda jõuluvanaga, teha räätsa safareid, toita põhjapõtru ja õppida tundma Soome jõulutraditsioone läbi aegade. Sissepääs on tasuta ja küla on avatud aastaringselt.

Vaadake Helsingit

Ajalooline, väike, rohelist ruumi täis ja Läänemere kaldal asuv Helsingi on maaliline linn, kuhu ei tule nii suuri turiste nagu teised Euroopa pealinnad. See on täis maailmatasemel muuseume ja restorane ning sobib suurepäraselt mõne päevaseks avastamiseks.

Ööbige jäähotellis või klaasist iglus

Lapimaal asuvas SnowHotellis on kõik jääst tehtud – ka teie voodi (saate soojad karusnahad ja magamiskotid, ärge muretsege)! Siin on ka jäärestoran. Lihtne kaheinimesevoodiga tuba maksab 200 EUR öö. Ööbida saab ka väiksemates klaasist igludes.

Mida teha Soomes

 • Vaadake Sodankylä vana kirikut: Lapimaal asuv kirik on Soome kõige paremini säilinud puukirik. Tornita kirik ehitati 1689. aastal puidust ja selle tellis Rootsi kuningas Karl XI, kes selle eest tasus. Välis- ja sisekujundus on uskumatult hästi säilinud, tumedast puidust sise- ja välisilme meenutab rohkem palkmaja kui traditsioonilist Euroopa kirikut. Suvel peetakse siin sageli jumalateenistusi ja pulmi. Sissepääs on tasuta.
 • Õppige Soome kultuurilugu: Kemijärvel asuv koduloo etnograafiline muuseum tutvustab, milline oli elu Soome maapiirkondades 20. sajandi vahetusel. Pea hoones asuvad traditsiooniline talumaja ja eluruumid, neiu kamber, äi kamber ja elutuba, nii et saate täpselt näha, milline oli Soome töölisklassi elu. Lisaks majale asuvad krundil ait, töökoda, suitsusaun, ait ja tall, kus saab hulkuda ja uudistada. Sissepääs on 10 EUR.
 • Minge matkama: Soomes on ligi 40 rahvusparki, millest igaühes on matkarajad ja telkimiskohad. Talvel on need suurepärased kohad murdmaasuusatamiseks või räätsadega sõitmiseks. Nuuksio rahvuspark on Helsingist vaid 45 minuti kaugusel ja on täis rahulikke järvi, rohelisi metsi ja kiviseid radasid. Saarestiku rahvuspargis Edela-Soomes on rohkem saari kui üheski saarestikus maailmas. Oma rahulike saarekeste ja värviliste küladega on see park kanuu- või süstaga sõitmine kohustuslik. Kui soovite läbimõeldud rajalt kõrvale jääda, külastage kindlasti põhjaosas asuvat Pallas-Yllästunturi rahvusparki, kus saate matkata ja traditsioonilistes külades peatuda. Lisaks on metsik telkimine kõikides rahvusparkides tasuta, kuna Soomes kehtivad “rändamise vabaduse” seadused (Jokamiehen Oikeudet), mis võimaldavad teil rahvusparkides metsikult telkida, kui olete vaikne ja lugupidav.
 • Avastage sadamasaari: Helsingi saarestikus on üle 330 saare. Suomenlinna on kõige lihtsam jõuda tavaliste munitsipaal praamidega (praamiga saab sõita otse Turuväljakult). Vallisaari ja Kuninkaansaari on veel kaks külastamist väärt saart, kuna need olid varem avalikkusele suletud sõjaväebaasid (viikingite ajal kasutati Vallisaarit eelpostina, mis süütas tule alati, kui viikingite rüüsteretke saabumas, et inimesed saaksid valmistuda) . Saared on sellest ajast peale loodus tagasi võtnud ja muutunud mahajäetud kindlustustega täis parkideks. Saate uurida omal käel või teha giidiga ekskursiooni; Valikus on palju, enamik kestab 1-2 tundi ja maksab umbes 20 EUR.
 • Minge jääronimisele: Soome on tuntud oma muljetavaldavate jäämoodustiste, sealhulgas külmunud koskede ja kõrgete jääseinte poolest sügavates kanjonites või orgudes. Sellised ettevõtted nagu Bliss Adventure võivad varustada teid õige varustusega ja tutvustada teile jääronimist sellistes kohtades nagu Tajukangase juga ja Korouoma kanjon (Korouoma on kõige populaarsem koht jääronimiseks riigis). Hinnad on erinevad, kuid plaanid kulutada umbes 100 EUR-i lühikese ekskursiooni eest. Kui te ei karda kõrgust ja kui olete põnevuse otsija, proovige raputada Tajukangase jääkose tipust (see on umbes 30 meetrit kõrge).
 • Tutvuge Raanua looduspargiga: See on maailma põhjapoolseim looduskaitseala ja lõbus koht lastega külastamiseks. Siin elab üle 50 erineva loomaliigi, sealhulgas Soome ainsad jääkarud, aga ka ilvesed, hundid ja pruunkarud. Kuna tegemist on valdavalt väljas asuva pargiga, näete loomi palju loomulikumas elupaigas kui enamikus loomaaedades. Puudub kunstlik valgustus ega siseruumid, nii et kui külastate talvel (kui päike varakult loojub), peate oma taskulampi kaasa võtma. Sissepääs 23,50 EUR.
 • Võistelge õhukitarri maailmameistrivõistlustel: Igal aastal Oulu muusikavideo festivalil peetav konkurss sai alguse naljast 1996. aastal, kuid on arenenud suureks festivaliks, mis meelitab kohale tuhandeid. Kui satute augustikuus Oulusse, siis vaadake kindlasti seda omapärast võistlust. Sisse pääsevad kõik soovijad vaid 35-eurose osalustasuga. Isegi kui te ei soovi võistelda, peaksite võimalusel kindlasti osalema – see on üks ainulaadsemaid festivale maailmas!
 • Rännake Seurasaari vabaõhumuuseumis: Helsingist põhja pool Seurasaari saarel asuv Seurasaari vabaõhumuuseum võimaldab teil tutvuda paljude traditsiooniliste Soome hoonetega, mis pärinevad 18.–20. sajandi algusest. Need pole ka koopiad; hooned korjati üle kogu maa kokku ja toodi siia. Seal on maju, suvilaid, kõrvalhooneid, tuulikut ja palju muud. Avatud 1909. aastal, korraldatakse suvel iga päev giidiga ekskursioone. Sissepääs on 10 EUR.
 • Minge suusatama: Levi on Soome armastatuim suusakuurort, mis asub Lapimaal ja seal toimuvad Alpide maailmakarikavõistlused. Siin on 43 nõlva kõigile võimetele ja üle 200 kilomeetrit murdmaasuusatamiseks mõeldud radu. Seal on isegi lumelauduritele spetsiaalne ala, lisaks koerakelgu sõit ja põhjapõdrapark. Ühe päeva pilet maksab 47 EUR. Pyhä-Luosto rahvuspark, Saariselkä, Kuusamo ja Jyväskylä on ka suurepärased suusatamiskohad.
 • Vaadake Turun Linna (Turu loss): Turun Linna (Turu loss) asub Turus Aura jõe ääres. Loss pärineb 1200. aastatest ja on üks riigi vanimaid ehitisi. See aitas piirkonda keskajal Venemaa eest kaitsta, kuigi suur osa lossist hävis II maailmasõja ajal ja ehitati hiljem uuesti üles. Sees on kaks suurt vangikongi ja ehitud banketisaalid, mida sageli kasutatakse omavalitsuste üritusteks. Ekskursioonid toimuvad terve suve (juunist augustini) ja sissepääs on 14 EUR.
 • Tutvuge saamidega: Saamid on EL-i ainsad põlisrahvad. Nende keel ja kultuur on ohus ning seetõttu juhib neid autonoomne valitsus Inaris (Soome suurim vald). Nad on tuntud oma põhjapõdrakasvatuse poolest, mis on nende kultuuri keskmes. Külastage Inari, Enontekiö ja Utsjoki kogukondi, et näha saami kultuuri lähedalt. Inaris külastage kindlasti Siida sise- ja välimuuseumi, kus saate interaktiivsete eksponaatide kaudu tutvuda kultuuri, kunsti ja loodusega. Kui aga tahad saamidega tõesti aega veeta, tulge kevadel, mil enamus saami turge, kontserte ja tantse toimub kogu Põhja-Lapimaal. VisitLapland.com-il on põhjalik nimekiri tegevustest ja ekskursioonidest saamidega tutvumiseks, sealhulgas traditsioonilise põhjapõdrafarmi külastus.
 • Külastage Pakasaivo järve: See Põhja-Soome järv oli kunagi koht, kus põliselanikud saamid kummardasid. 60 m sügavune järv on meromiktiline järv, mis tähendab, et vesi pinnal ja põhjas ei segune kunagi (tavalised järved segunevad vähemalt kord aastas, kui vesi jahtub ja muutub tihedamaks, põhjustades selle uppumist). See loob hapnikuvaba keskkonna, kus põhjas olev sisu on täiuslikult säilinud. Piirkonda tuntakse Lapimaa põrguna, kuna inimesed uskusid, et järve all on veel üks kuningriik. Siin on ka hiiglaslik veekeetja (sügav liustikuauk), mis inimeste arvates kulges põrgusse.
 • Ringkäik Kuningateel: See marsruut on vana postitee, mis kulgeb Norrast Bergenist endise Soome pealinna Turusse ja sealt üle Soome Venemaale Peterburi. 330 kilomeetri pikkune rada pärineb 15. sajandist ja kulgeb mööda Soome lõunarannikut. See on ligipääsetav aastaringselt hästi sillutatud teede ja paljude maaliliste peatustega. Saate nautida mõisahooneid, keskaegseid kirikuid, pisikesi külasid ja lõputut maalilist maakohta. Saate läbida kogu marsruudi autoga ühe päevaga, kuigi 2-3 päeva on parem, et saaksite teha palju peatusi. Kui tunnete end seiklushimulisena, võite marsruudi läbida ka umbes üks nädal.
 • Külastage Lampivaara ametüstikaevandust: Lampivara mägi on tuntud oma ametüstide (teatud tüüpi lilla kvarts) poolest. Selle piirkonna ametüstid loodi 6 miljonit aastat tagasi ja kaevandus reisil saate selle väärtusliku mineraali kohta rohkem teada ja seejärel saate seal ringi kaevata ja leida enda oma, mida suveniiriks koju viia. Kaevandus on osa Pyhä-Luosto rahvuspargist ja asub Põhja-Soomes 90 minutit Rovaniemist põhja pool. Reisi hinnad jäävad vahemikku 35-66 EUR inimese kohta ja sisaldavad transporti.

Soome hinnad

Hosteli hinnad – Suvel algavad suured 8 või enama voodikohaga hosteli ühiselamud 28 eurost, väiksemad 4-6 voodikohaga ühiselamud maksavad aga 43 eurot. Hooajavälisel ajal on hinnad 2-3 EUR soodsamad öö kohta. Privaatsed toad maksavad kõrghooajal 75 EUR ja väljaspool hooaega 55 EUR. Tasuta WiFi-ühendus on standardvarustuses ja enamikul hostelitel ei ole toiduvalmistamise võimalust. Kui plaanite ise süüa valmistada, peate broneerima köögiga hosteli.

Soomes kehtivad rändlusvabaduse seadused, mis võimaldavad telgiga inimestele tasuta metsiku telkimist üle kogu riigi. Kui eelistate ööbida mugavustega kämpingus, siis oodake 14-18 eurot ilma elektrita telgiplatsi eest kahele inimesele.

Soodsad hotellihinnad – Privaatse vannitoaga soodne hotell on suve kõrghooajal 80-120 EUR. Hooajavälisel ajal soodsad toad algavad 75 eurost.

Airbnb-s algavad privaatsed toad 40 eurost (kuigi keskmiselt kaks korda rohkem). Kui otsite tervet kodu või korterit, siis oodake vähemalt 70 eurot, kuigi hinnad on tavaliselt üle 100 euro.

Soome toit – Soome köök toetub tugevalt kalale, lihale (eriti sealihale) ja maitsvatele köögiviljadele, näiteks kartulile. Tavaliselt süüakse nii põhjapõtru kui ka metsloomi nagu hirved ja põder. Populaarsed toidud on ka suitsulõhe ja suitsu- või marineeritud heeringas. Nagu nende Skandinaavia naabrid, naudivad soomlased ka tumedat leiba ja juustu, tavaliselt avatud võileiva osana (need on hommikusöögi valik).

Üldiselt on toit Soomes kallis. Teie keskmine odav vabaajarestoran maksab söögi eest umbes 13 eurot, samas kui kiirtoit (mõelge McDonald’sile) maksab 8 eurot. Kolmekäigulise eine koos lauateenindusega tasuda vähemalt 40-50 EUR.

Pitsa maksab suure pitsa eest umbes 8-10 eurot, Tai või Hiina toit aga 10-15 eurot pearoa eest. Kui soovite Helsingis viibides sulistada, on hea Soome toidu jaoks soovitatav restoran Aino (proovige põhjapõtru). Road maksavad 50-55 EUR, kuid on uskumatult maitsvad!

Õlu maksab 7 eurot, latte/cappuccino aga 4 eurot. Pudelivesi on 1.80 EUR.

Kui plaanite ise süüa valmistada, maksavad toidukaubad 55-65 eurot nädalas selliste põhitarvete eest nagu köögiviljad, leib, pasta ning kala või liha.

Soome soovituslikud eelarved

Seljakotireisieelarvega 65 eurot päevas saate ööbida hosteli ühiselamus, valmistada kõik toidud, piirata joomist, sõita ühistranspordiga ja teha tasuta tegevusi, nagu tasuta muuseumide külastamine ja matkamine. Kui plaanid juua, lisa oma päevaeelarvesse 10-15 EUR.

Keskmise 135-eurose eelarvega saate peatuda privaatses hosteli toas või Airbnb-s, süüa enamiku einete ajal odavates kiirtoidukohtades, juua paar jooki, sõita aeg-ajalt taksoga ja teha rohkem tasulisi tegevusi, nagu jääronimine ning mõne lossi ja kindluse külastamine.

Luksusliku eelarvega, mis on 285 eurot või rohkem päevas, saate ööbida hotellis, süüa väljas tavalistes restoranides ja lauateenindusega restoranides, juua nii palju kui soovite, rentida avastamiseks auto ja teha mis tahes tegevusi. tahan. See on aga luksuslik alumine korrus. Taevas on limiidiks!

Soome reisijuht: näpunäiteid raha säästmiseks

Soome pole odav – olenemata sellest, mis aastaajal te külastate. Õnneks on raha säästmiseks võimalusi, kui teate, kust otsida. Siin on raha säästmise näpunäited Soome jaoks:

Hankige Helsinki Card – linnas on palju vaatamisväärset ja 10-15 eurot atraktsiooni kohta lisandub. See turismikaart annab teile tasuta sissepääsu peamiste vaatamisväärsuste juurde (samuti juurdepääsu hop-on/hop-off-bussile) 44 euro eest (24-tunnise passi eest). Samuti saab 48 tunni pääsme hinnaga 52 eurot või 72 tunni pääsme hinnaga 59 eurot. See sisaldab ka allahindlusi mõnes restoranis. Lisatasu eest saate lisada ka tasuta ühistranspordi.

Sõidujagamine kogu riigis – kui soovite säästa raha üle riigi transpordi, on palju rakendusi, nagu Kyydit ja Carpool World, mis võivad aidata. Need võimaldavad teil ühendust võtta juhtidega, kes otsivad lisareisijaid. Kuigi see pole tasuta, võib see olla odavam (ja mugavam) kui bussi või rongiga sõitmine.

Jooge kraanivett – see on üks puhtamaid maailmas ja säästab teid pidevalt uute veepudelite ostmisest (ja see vähendab jäätmeid)!

Võtke osa tasuta linnaekskursioonidest – Green Cap Tours pakub iga päev tasuta jalgsimatku Helsingis. Saate näha peamisi vaatamisväärsusi, kui suhtlete asjatundliku giidiga, kes suudab vastata kõigile teie küsimustele. Lihtsalt andke lõpus jootraha!

Hitchhike – Hääletamine pole siin eriti levinud, kuid see on kindlasti võimalik ja üsna turvaline. Kasutage lihtsalt tervet mõistust ja otsige Hitchwikist konkreetseid näpunäiteid ja nõuandeid.

Ööbige kohaliku juures – Couchsurfing ühendab teid kohalikuga, kes saab teid tasuta majutada. Võimalik, et peate magama diivanil, kuid saate uue sõbra ja saate riigi kohta palju siseteavet.

Minge poodi – ostke hommikusöögiks või kiireks lõunasöögiks liikvel olles põhitoiduaineid, nagu leib, liha ja juust. See pole glamuurne, kuid ise süüa valmistades säästate palju raha, mis võimaldab teil lõpuks nautida suurepärast kohalikku õhtusööki ja traditsioonilisi roogasid.

Soome transpordivahendid

Ühistransport – Helsingi on ainus linn Soomes, kus on trammi- ja metroosüsteem, kuigi teistes linnades on avalikud bussid. Tavaliselt väljuvad nad iga 10-15 minuti järel ühe suuna piletitega alates 2.80 EUR.

Buss – bussid on Soomes peamine linnadevahelise reisimise vorm. Lisaks tavaliinidele, mis teevad sageli peatusi, saate maksta rohkem raha ka kiirbussiga sõitmise eest (kuigi kummalisel kombel pole nende kahe ajavahe tavaliselt märkimisväärne). Buss Helsingist Turusse kestab 2-2,5 tundi ja maksab 10-15 EUR, 2-tunnine sõit Tamperesse on umbes 8 EUR. 13-tunnise sõidu eest saate isegi Helsingist Rovaniemisse (Lapimaale) sõita bussiga 54 euro eest.

Matkahuolto on peamine bussiettevõte. Kasutage oma reisi planeerimiseks matkahuolto.fi/et. OnniBus on veel üks linnadevaheline bussiteenus. Hinnad on Matkahuoltoga üsna kooskõlas, kuid piletihindu saab 50% allahinnata, kui broneerite ette, mitte viimasel minutil.

Rong – Rongid on suurepärane viis Soomes ringi liikumiseks ja harva on vaja ette broneerida (saate broneerida veebis aadressil vr.fi). Rongid on veidi kallimad kui bussid, kuid need on palju mugavamad. Helsingist Turust maksab 2-tunnine reis umbes 17 eurot, Helsingist Tamperesse aga alates 20 eurost.

Kui ootate viimasel minutil, võite sageli leida veebisaidil loetletud säästupakkumisi (tavaliselt eelmisel õhtul). Näiteks selle kirjutamise ajal on mõlema ülalmainitud liini viimase hetke hinnad alla 9 euro. Nii et üldiselt saate need tavahinnast umbes 50% soodsamalt.

Jalgratas – Soome on uskumatult rattasõbralik. Kõikides linnades on jalgrattateed ja seal on lõputult vähe mägesid. Peaaegu igas linnas on jalgrattalaenutus, mille hinnad algavad 19 eurost päevas. Sageli saate mitmepäevase või nädala üürimisel allahindlusi. Näiteks Bicyclean Helsinkis on linnarattad alates 19 eurost päevas, nädala rent aga 80 eurot.

Lendamine – Finnair on Soome peamine kodumaine lennufirma, mille piletihinnad enamiku sihtkohtade vahel on ettetellimisel alla 100 euro. Viimase hetke lendude eest maksate kahekordselt. Samuti saate peaaegu 90 minutiga või vähemaga lennata peaaegu kõikjal riigis.

Lennud Helsingist lähedalasuvasse Stockholmi ja Oslosse on samuti üsna soodsad, varakult broneerides maksavad umbes 75 EUR.

Autorent – ​​Mitmepäevase rendi puhul saab autosid rentida juba 25 EUR eest päevas. Autojuhid peavad olema vähemalt 20-aastased, neil peab olema vähemalt aasta ja neil peab olema rahvusvaheline juhiluba (IDP).

Hitchhiking – siin on hääletamisega sõitmine turvaline ja paljud seljakotirändurid teevad seda suvel. HitchWiki on parim veebisait hääletamise kohta.

Millal Soome minna

Parim aeg Soome külastamiseks sõltub suuresti sellest, mida soovite teha. Kui soovite kogeda Lapimaad selle vinge tipus, tulge detsembris või jaanuaris. Lapimaa on detsembrikuus talvine unistuste maailm tänupühade kaunistustele, jõuluturgudele ja virmalistele. Pidage meeles, et sel ajal on Soomes äärmiselt külm, olenemata sellest, kus riigis viibite. Keskmine ööpäevane temperatuur talvel on -8°C – -15°C.

Kevad ja sügis on õlahooaeg ja temperatuurid on endiselt üsna madalad. Keskmine ööpäevane maksimum temperatuur on aprillis 2°C, oktoobris aga 5°C. Mõlemad aastaajad on aga ilusad. Kevadel on kõik täies õies; sügisel tulevad sügisvärvid välja.

Suvi on täis tegevusi kõikjal Soomes, eriti Helsingis. Pikemate päevade (suvel loojub päike alles pärast kella 22.30) ja soojemate temperatuuride tõttu armastavad soomlased nautida hooajavahetust. Pargid ja rannad on täis ja kogu aeg on festivale. Riik on väga elav. Riigi lõunaosas on keskmine kõrgeim temperatuur aga 15°C, nii et kui plaanite Lapimaad külastada, tasub ikka kaasa võtta soojad riided, sest seal on jahedam.

Turvalisus Soomes

Soome on üliturvaline ja vägivaldse kuritegevuse oht on uskumatult madal. Helsingis võib taskuvargusi ette võtta avalikul teel ning tiheda liiklusega bussi- ja rongijaamades, kuid isegi see on üsna haruldane. Lihtsalt jätke oma väärisesemed koju ja olge ümbritseva suhtes tähelepanelik. Tehke seda ja teil peaks olema kõik korras.

Olge sularahaautomaatide kasutamisel ettevaatlik, kuna krediitkaartide närimine on tõusuteel.

Üksinda reisivad naissoost reisijad saavad siin vabalt ja muretult reisida. Taksod on turvalised – isegi kui olete öösel üksi ja isegi kui reisite üksi.

Kui olete baaris, jälgige alati oma jooki ja vältige öösel koju kõndimist, kui olete joobes.

Kui rendite auto, ärge jätke ööseks sinna väärisesemeid. Sissemurdmised on haruldased, kuid alati on parem karta kui kahetseda!

Teie suurim mure enamikus piirkondades on tegelikult põder. Olge sõites ettevaatlik!

Hädaolukorras helistage abi saamiseks numbril 112.

Usaldage alati oma sisetunnet. Kui teie hotell on viletsam, kui arvasite, minge sealt minema. Tehke koopiad oma isiklikest dokumentidest, sealhulgas passist ja isikutunnistusest. Edastage oma marsruut lähedastele, et nad teaksid, kus te olete.

Pidage meeles: kui te seda kodus ei tee, ärge tehke seda Soomes!

Kõige olulisem nõuanne, mida saab pakkuda, on hea reisikindlustuse ostmine. Reisikindlustus kaitseb teid haiguste, vigastuste, varguste ja reisi tühistamise eest. See on igakülgne kaitse juhuks, kui midagi läheb valesti.