Rootsi Reis

Külmunud maadest üles põhja karmi läänerannikuni kuni maaliliste Stockholmi saarteni.

Kuigi riigi kõrged hinnad hirmutavad eelarve reisijaid, on Rootsi riik, mida tasub uurida. Siin on keskaegsed linnad, kaunid saared, tuhanded lossid, virmalised, kasvav toiduhuviline, sõbralikud inimesed, uskumatu kunst, suurepärased matkamisvõimalused ja ülikõrge elukvaliteet.

Kui enamik inimesi külastab, sõidavad nad paariks päevaks suurematesse linnadesse ja suunduvad seejärel odavamatesse sihtkohtadesse. Vähesed inimesed veedavad siin pikemat aega – see on suur viga. Siin on palju teha ja inimesed võtavad turistid väga vastu. See on ka palju odavam, kui arvate (eriti kui võtate omaks õues).

Riik ei ole kõige odavam, kuid see Rootsi reisijuht aitab teil oma külastust planeerida, säästa raha ja tagada, et kasutate selles Skandinaavia pärlis oma aega maksimaalselt ära!

Rootsi vaatamisväärsused

Tutvuge Stockholmiga

Stockholmis on nii palju tegevust muuseumidest ööeluni, et igav ei hakka kunagi. Nautige maalilist sadamat, võluvat vanalinna, kauneid parke ja kõike, mis sinna vahele jääb. Soovitatav on siin veeta vähemalt 3 päeva.

Külastage jaanipäeva festivali

Rootslased tähistavad suvist pööripäeva hiigel peoga. Tantsitakse ümber maipuu, süüakse, juuakse ja nauditakse loodust. Kõik riigi omavalitsused korraldavad üritusi, seega leidke kindlasti mõni kohalik, kes saaks teile ümbrust näidata. See on aasta suurim pidu!

Külastage Gotlandi

See saar on rootslaste jaoks populaarne koht suvel külastamiseks. Pealinn Visby on keskaegne müüriga ümbritsetud linn, mis on uskumatult ilus ringi rännata. Juuli on kõige populaarsem kuu, seega broneerige majutus ette.

Matk Kungsledenil (kuninga rada)

See 440-kilomeetrine rada ulatub läbi riigi kõige kaugemate ja puutumatumate maastike. Kogu raja läbimiseks kulub umbes üks kuu, kuigi see on jagatud nädala pikkusteks või päevasteks matkadeks.

Kannatage Lapimaal külma

Kaug-põhjas asuv Lapimaa on koht, kus saamid, Rootsi põlisrahvad, jätkavad oma kodu rajamist ja kus saab näha põhjapõtru (ja süüa), suusatada ja kogeda põhjapoolset Arktikat. Suunduge siia riigi avastamata osasse, millel on palju kultuurilist tähtsust.

Mida teha Rootsis

 • Külastage Vasa muuseumi: See on Stockholmi muuseum, mida peab nägema. Siin asub kuulus Vasa laev, mis uppus kohe sadamasse 1628. aastal teele asudes, kuna oli hõljumiseks liiga raske. Külm meri hoidis laeva tervena (nii palju, et sellel on isegi originaalvärv). Muuseum teeb suurepärast tööd, et panna laev 17. sajandi ja Rootsi kuldajastu ajaloolisse konteksti. Seal on ka inglise keele giidiga ekskursioonid. Sissepääs on 170-190 SEK.
 • Lõbutsege Lisebergis: Göteborgis asuv see on Skandinaavia suurim lõbustuspark. Seal on rullnokad, kummitus maja, palju atraktsioone lastele ja hiiglaslik vaateratas, kust avaneb võrratu vaade linnale. Populaarsete artistide kontserdid on siingi tavalised ning Halloweeni ja jõulude jaoks muutub see tohutult! Sissepääs on 95 SEK ja sissepääs ja piiramatu sõit on 255 SEK.
 • Avastage Universumit: Kui reisite lastega (või soovite lihtsalt käituda nagu laps), minge Göteborgi Universeumi. See on 2011. aastal avatud interaktiivne teaduskeskus, mis pakub siseruumides asuvat vihmametsa, keemialaborit, dinosauruste näitusi ja palju muud. See on suurepärane võimalus lõbutseda ja oma teekonnal üht-teist õppida. Sissepääs on 225 SEK täiskasvanutele ja 175 SEK alla 16-aastastele lastele.
 • Vaadake virmalisi: Virmalised, tuntud ka kui aurora borealis, valgustavad igal talvel Skandinaavia taevast, meelitades tuhandeid külastajaid selle vaatemängu tunnistajaks. Parim aeg tulede nägemiseks on septembri lõpust märtsi lõpuni, umbes kella 21.00-2.00. Soovite reisida põhja poole hõredalt asustatud Lapimaale, et saada parim võimalus tulesid näha (Lõuna-Rootsis neid tegelikult ei näe).
 • Vaadake Stockholmi vapustavat metrookunsti: Stockholmi metroo süsteem on ka maailma pikim kunstigalerii. Alates 1957. aastast on kunstnikke kutsutud oma töödega maa-aluseid jaamu kaunistama ja tänapäeval on 100-st enam kui 90 jaamast avalik kunst. Kungsträdgården on üks kuulsamaid jaamu ja sellel on värvikas abstraktne aed koos varem palees asunud skulptuuridega.
 • Osalege fikas: Nagu Ühendkuningriigi “teatime”, on fika ka Rootsi viis aeglustada. Kohv, vestlus ja mõned küpsetised (sageli kaneelisaiad) on Rootsi ühiskondliku struktuuri oluline osa, võimaldades sõpradel ja kolleegidel igapäevaselt puhata ja lihtsalt lõõgastuda.
 • Minge suusatama: Skandinaavlased armastavad oma talispordialasid. Üks piirkonna populaarsemaid suusakuurorte on Åre, mis asub Östersundist 80 kilomeetri kaugusel (ja Stockholmist umbes 600 kilomeetrit põhja pool). Kuurordi kõrgeim tipp on üle 1400 meetri. Igapäevased rongid sõidavad piirkonda Stockholmist. Liftipiletid on üldiselt umbes 600 SEKi. Teised suusatamiseks sobivad piirkonnad on Sälen, Vemdalen ja Branäs (Sälen ja Branäs on kaks lõunapoolseimat võimalust, kuigi kõik asuvad Göteborgist ja Stockholmist mitu tundi põhja pool).
 • Pöörduge tagasi Uppsalas: Uppsala on vaikne ülikoolilinn, mis asub Arlanda lennujaamast umbes 25 minuti kaugusel ja Stockholmist rongisõidu kaugusel tund aega. See on täis omapäraseid poode, maalilisi veeteid, ilusaid parke ja kauneid rattaradasid. Suur osa sellest, mis siin on, on keskendunud ülikoolile – alates tohutust raamatukogust, kus on enam kui 5 miljonit köidet; Evolutsiooni muuseumisse, kus on üle 5 miljoni zooloogilise, botaanilise ja fossiilse eksemplari; Linna aedadesse. Kindlasti tuleks ka ülikooli külastades tutvuda.
 • Tähistage Valborgi päeva: See iga-aastane festival, mis toimub 30. aprillil, tervitab kevadet. Seda iseloomustavad tohutud lõkked, veelgi suuremad peod ja see on traditsioon, mis pärineb keskajast. Omavalitsused korraldavad üritusi, sealhulgas tohutuid lõkkeid, ja paljud kohalikud korraldavad ka oma pidusid.
 • Vaadake Wallanderi Ystadit: Wallander on üks Rootsi populaarsemaid väljamõeldud tegelasi. Ystadi linnas töötav detektiiv Wallander on peategelane tosina romaani ja nende vastavate telesaadete puhul – kõik toimuvad Ystadis või selle ümbruses (seriaalist oli isegi Ühendkuningriigis kohandatud Kenneth Branaghiga peaosas). Skånes asuv linn on üsna maaliline ja täis ajalugu. Kui olete Wallanderi suur fänn, võite korraldada ekskursiooni turismibüroos, kuid isegi kui te seda ei tee, on linnal endal palju iseloomu ja see on avastamist väärt. See on vaid ühe tunni kaugusel Malmöst ja teeb mõnusa päevareisi.
 • Külastage Kosterhaveti rahvusparki: Kosterhavet on merepark, mis asub Kosteri saartel ja nende ümbruses, mis asuvad Göteborgist kaks tundi põhja pool. See on riigi esimene merepark ja koduks Rootsi ainsale korallriffile ning üle 6000 mereliigile (neist paljusid mujal riigis ei eksisteeri). Park on ligi 400 ruutkilomeetri suurune ja saared on kaunid. Laenutage jalgratas, et liikuda ja nautida karmi maastikku ja seda koduks nimetavat metslooma (ka siin on suur hülgekoloonia). Saartele pääseb kohaliku praamiga. Edasi-tagasi piletid on 136 SEK.
 • Külastage Drottningholmi paleed: See 17. sajandist pärit palee, mis asub vaid 30 minuti kaugusel Stockholmist, on kõige paremini säilinud palee kogu Rootsis. Versailles’ palee eeskujul kujundatud UNESCO maailmapärandi nimistusse kantud kompleks sisaldab ehitud aedu, teatrit, Hiina paviljoni ja hoolikalt kaunistatud interjööre. See on Rootsi kuningliku perekonna ametlik eraresidents ja on avatud ainult nädalavahetustel. Sissepääs on 140 SEK või 170 SEK koos ingliskeelse giidiga.
 • Kogege Göta kanalit: See 19. sajandist pärit veetee ühendab järvede ja jõgede süsteemi idas asuvast Läänemerest läänes Göteborgini. Kanal on 190 kilomeetrit pikk ja sellel on 47 silda ja 58 lüüsi. Kanalit saate nautida giidiga ekskursioonil, rentides oma paati või sõites jalgrattaga mööda kaldaid ääristavaid pukseerimisradasid. Kanal on avatud maist septembri lõpuni.
 • Minge rahvusparkides välja: Looduses viibimine on Rootsi elu ja kultuuri lahutamatu osa. 1909. aastal kehtestas Rootsi esimese riigina rahvusparkide süsteemi. Tänapäeval on nautida 30 rahvusparki – kõik on tasuta. Üks populaarsemaid parke on Abisko rahvuspark Lapimaal, kus külastajad tulevad matkama, suusatama ja räätsadega sõitma, samuti vaatama keskööpäikest ja aurora borealist. Metsik telkimine on Rootsis seaduslik, mistõttu on see suurepärane sihtkoht reisimiseks, kui teil on telk ja soovite kogeda taltsutamatut õues.
 • Ööbige jäähotellis: Jukkasjärvi põhjaosas asuv jäähotell on hotell, mis on ehitatud talvekuudel (arvate ära) jääst. Seal on jääbaar, jää söögituba ja jäävoodi (suurte karvast tekkidega!). Olge valmis sellise ainulaadse peatumise eest maksma, sest ööde hind on üle 5500 SEK! Hotell on avatud ka ekskursioonidele, mis võimaldab külastajatel tutvuda muljetavaldava ehituse ja disainiga. Päevapilet hotellikompleksi maksab olenevalt aastaajast 295-349 SEK. (Hotellis on “tavalised” toad ka kõrvalhoones, mis maksavad “ainult” 1500-1900 SEK öö kohta.)
 • Tutvuge Stockholmi saarestikuga: Sõitke paadiga mööda erinevaid Stockholmi ümbritsevaid saari (neid on tuhandeid!). Suvel muutuvad nad kohalike jaoks suurteks vaatamisväärsusteks, kui nad väikestel saartel paadiga ringi sõidavad ja öid veedavad. Võite teha päevase ringreisi või veeta mõnel saarel paar ööd. See on ülirahulik ja lõõgastav ning üks parimaid asju, mida suvel teha!
 • Külastage Göteborgi: Göteborg on Rootsi suuruselt teine linn. Võrreldes Stockholmiga on seal murdosa turiste, nii et tulge sinna, et põgeneda rahvahulga eest, jalutada mööda Haga munakivisillutisega jalakäijate tänavaid, piki Avenyni vaateaknaid ja külastada Skandinaavia üht suurimat teemaparki Liseberg. Linnas on palju rahulikum õhkkond kui Stockholmis ning seal on palju läheduses matkamist, ujumist ja muid vabaõhu tegevusi.
 • Avastage Bohusläni rannikut: Sellel kaunil rannikul on üle 8000 saare ja peaaegu 300 kilomeetrit rannajoont. Piirkond on tuntud oma kalapüügi, ujumise ja matkamise poolest ning on üks parimaid kohti riigis värskete mereandide hankimiseks (ärge jätke homaari hooaega septembri lõpust kuni novembri lõpuni). Tanumshedes on ka UNESCO kaljunikerduskoht, kus on pronksi- ja rauaajast pärit nikerdusi ja maale.

Rootsi hinnad

Majutus – Majutus, nagu kõik Rootsis, ei ole odav. Hostelid algavad umbes 250 SEK öö kohta ühiselamu ja umbes 650 SEK privaatse toa eest. Enamik Rootsi hosteleid lisab ka 30-80 Rootsi krooni voodipesu lisatasu, et hüvitada koristamiskulud (võite kaasa võtta oma voodipesu, kuid magamiskotid pole lubatud).

Soodsad hotellid maksavad umbes 700-900 SEKi öö. Saadaval on ka odavamad valikud, kuid tavaliselt nõuavad need vannitoa jagamist teiste külalistega. Lugege peenes kirjas kirja, et te ei oleks üllatunud. Enamikus soodsates hotellides on tasuta WiFi-ühendus, televiisor ning kohvi-/teekeetja.

Metsik telkimine on hea eelarvevalik, kuna telkimine on seaduslik (ja TASUTA!) peaaegu kõikjal Rootsis. Rootsis kehtivad rändlusvabaduse seadused, mis lubavad kõigil 1 ööks telkida (isegi kui see on eraomand). Peate veenduma, et te ei telgi kellegi maja lähedal, et võtaksite lahkudes kaasa kogu prügi ja et te ei viibiks taluniku põllul või aias. Kuid peale selle saate oma telgi peaaegu kõikjale visata!

Kui metsik telkimine teile ei sobi, on laagriplatsid samuti levinud, kuigi paljud nõuavad Camping Key Europe kaarti. Saate selle osta oma kämpingust või veebist hinnaga 160 SEK. Enamikul kämpingutel on kaasaegsed ruumid, sealhulgas tualetid ja dušid. Eeldatavasti maksab enamik krunte umbes 200 SEKi öö kohta.

Rootsi toit – Rootsi toit on rikkalik ja põhineb suurel määral lihal, kalal ja juurviljadel. Üks ikoonilisemaid ja populaarsemaid roogasid on lihapallid ja kreemjas kaste kartuli ja pohlamoosiga. Vähid, krevetid, seened ja värsked suvised marjad on teised populaarsed põhitoiduained. Hommikusöögiks söövad rootslased tavaliselt tumedat saia juustu ja juurviljadega. Fika jaoks on kaneelisaiad paljude jaoks parim valik.

Väljas söömine on Rootsis kallis. Väljas asuvatelt tänavamüüjatelt saate odavat toitu alates 50 Rootsi kroonist, kuigi neid on vähe. Saate osta hot doge umbes 30 SEK eest sellistes kohtades nagu 7-Eleven ja Pressbyran.

Parim panus odava toidu jaoks (mis puudutab restorane) on Tai ja Lähis-Ida restoranid. Tavaliselt saate süüa umbes 65 SEK eest. Ka Tai restoranides on suured portsjonid, mis tähendab, et vahel saab toidujääkidest lisatoidu. Lõunasöök Rootsi lauas on veel üks hea eelarvesõbralik valik. Rootsi lauahinnad on umbes 100 SEKi, kuid saate end täis süüa ja raha teenida.

Paljud esmatarbekauplused ja kohvikud pakuvad eelpakendatud võileibu ja eineid hinnaga 50–100 SEK, kui olete liikvel ja soovite kiiret suutäit. Terved pitsad maksavad umbes 65-95 SEKi ja enamik mõnusaid restorani eineid algavad 200 SEK-ist pearoa eest. Odavaim toidupoekett on Willy’s, kuigi häid pakkumisi on ka ICA-l ja Lidlil.

Kui otsite jooki, võib õlu olla nii odav kui 40 SEK, kuigi 65–75 SEK on tavalisem. Vein maksab teie keskmises restoranis umbes 55–75 SEKi ja kokteilid maksavad teile umbes 100 SEKi. Kui teil on eelarve ja soovite juua, pidage kinni õllest. Veelgi suurema säästmise nimel saate oma alkoholi osta valitsuse hallatavast Systembolagetist.

Toidukaupade ostlemine maksab siin umbes 600–700 SEKi nädalas, kuid kui vähendate liha ja juustu (mõned Rootsi kõige kallimad toiduained) tarbimist, saate oma kulusid oluliselt vähendada.

Tegevused – Enamik muuseume ja vaatamisväärsusi maksavad 80-195 SEKi. Jalgrattarent maksab umbes 200–250 SEKi päevas, giidiga rattaretked aga 300–400 SEKi inimese kohta. Riigi suurima teemapargi Lisebergi sissepääs maksab 95 SEKi, pilet koos piiramatute sõitudega on 255 SEKi. Rahvuspargid ja telkimine on tasuta.

Rootsi soovituslikud eelarved

Seljakotireisi eelarve puhul peaksite kulutama umbes 775 SEKi päevas. Selle eelarvega ööbite hosteli ühiselamus või kämpingus, valmistate ise süüa, kasutate ühistransporti ja osalete odavates tegevustes, nagu muuseumide külastamine, matkamine või tasuta jalgsimatkad.

Keskmise eelarvega 1600 SEK päevas saate ööbida privaatsetes hostelitubades, süüa rohkem väljas, juua, teha giidiga ekskursioone ja külastada laiemat valikut tegevusi!

Luksusliku eelarvega, mis on 2200 SEK või rohkem päevas, saate endale lubada ööbida hotellis, rentida rendiauto, süüa iga söögikorra ajal väljas ja teha nii palju tegevusi, kui soovite.

Rootsi reisijuht: näpunäiteid raha säästmiseks

Rootsi on kallis. Selle jaoks pole lihtsalt kahte võimalust. Kuid kuigi see ei pruugi olla kõige eelarvesõbralikum sihtkoht, on siin viibimise ajal siiski palju võimalusi säästa. See nõuab natuke tööd ja te ei saa palju väljas süüa ega juua, kuid seda saab teha! Siin on mõned näpunäited raha säästmiseks Rootsis:

Minge Rootsi lauale – lõunasöök on Rootsis parim aeg väljas söömiseks. Rootsi lauas ja restoranides on seatud toitlustus umbes 105 SEK eest. See on parim pakkumine, mida kohalikud elanikud palju kasutavad. Ärge jätke kasutamata Stockholmi Ermitaaži, et nautida hubast ja kodust toitu!

Vältige klubisid – enamikul klubidel on 250 SEK (või rohkem) kate. Ärge raisake oma raha.

Hankige metrookaart – igal Rootsi regioonil on oma ühistranspordi operaator ning transpordikaardid hõlmavad busse, tramme, metrood ja paate. Hinnad on igas piirkonnas erinevad, seega küsige kindlasti saabudes. Kui viibite linnas mõneks päevaks, hankige kindlasti turistipass. Need kaardid säästavad teie raha kindlasti 415 SEK-i nädalase rongisõidu eest Stockholmis või 210 SEK-i 3-päevase bussisõidu eest Göteborgis.

Jooge õlut – alkohol ei ole Rootsis odav, kuna see on tugevalt maksustatud. Õlu on aga üsna soodne. Kui jääte õlle juurde, võite baarides käies palju raha säästa. Veelgi suurema säästmiseks ostke oma õlut Systembolagetist (valitsuse hallatav alkoholimüügi pood) ja säästke veelgi rohkem (kuni 50%).

Jätke restoranid vahele – Rootsis on väljas söömine väga kulukas, eriti kui lähed istumise restorani. Kui soovite väljas süüa, pidage kinni välistest toidumüüjatest, keda tänaval näete. Leiad korraliku sorti ja need maksavad vaid umbes 65 SEKi söögi kohta. Samuti saab odavalt hotdoge ja vorste umbes 30 SEK eest. Kui soovite kaasa võtta, pidage kinni Tai ja Lähis-Ida toidust, kuna need on tavaliselt kõige odavamad.

Kontrollige pakkumisi – Toidukaupade ostmisel vaadake esmalt flaierit ja pöörake tähelepanu sellele, mida müüakse. See ei ole “lahe” säästmise viis, kuid kui pöörate tähelepanu sellele, mis on müügil, võite tõenäoliselt säästa mõne krooni (ja paar krooni võib siin midagi muuta!).

Broneerige ette – broneerides rongid või bussid kolm kuni neli nädalat ette, saate umbes 40–50% soodsamalt. Flixbus, SJ ja MTR on peamised ettevõtted, mida kaaluda, kusjuures MTR on odavaim rongiettevõte. Flixbus on eelarvesõbralik valik ka siis, kui eelistate bussiga rongiga sõita.

Kaasa täidetav veepudel – Rootsis, nagu kogu Skandinaavias, on kraanivesi täiesti joodav. Tegelikult on kraanivesi Rootsis sageli puhtam kui pudelivesi! Võtke kaasa korduvtäidetav veepudel ja säästke oma raha – ja keskkonda!

Ostke linnaturismikaart – need turistipiletid annavad teile juurdepääsu linna ühistranspordisüsteemile ja tasuta sissepääsu 99% muuseumidesse ja vaatamisväärsustesse. Kui plaanite näha enamikku vaatamisväärsusi ja muuseume, säästab üks neist kaartidest teie raha. (Sääst sõltub sellest, kui palju kaarti kasutate.) Näiteks Stockholmi pass sisaldab ligipääsu 60 vaatamisväärsusele vaid 669 SEK eest ühepäevase pileti eest ja 989 SEK 2-päevase pileti eest (mis on palju parem valik, sest vaadata on palju!).

Rootsi transpordivahendid

Ühistransport – Rootsi ühistransport on uskumatu. Saate seda kasutada mitte ainult linnade, vaid ka maapiirkondade ja vähem külastatud linnade ja külade avastamiseks. Piletid on igas piirkonnas erinevad ja põhinevad tavaliselt reisimise pikkusel. Ühepileti pilet Göteborgis maksab umbes 28 SEK, kuigi Göteborgist saab sõita ka avaliku bussiga (ja seejärel praamiga) paljudele lähedal asuvatele saartele umbes 120 SEK eest (mõned neist on 2-3 tunni kaugusel! )

Ühistransport Stockholmis maksab 38 SEKi pilet, mis teeb päevapileti (või mitmepäevase) teie parima valiku. Enamikul linnadel on rakendus, mille saate oma piletite haldamiseks ja eest tasumiseks alla laadida. Keegi ei kontrolli teie piletit pardale minnes, kuid rändluspileteid kontrollitakse ja kui jääte maksmata vahele, saate suure trahvi.

Linnadevahelised bussid – Kuu või rohkem ette broneeritud bussid on saadaval hinnaga kuni 80 SEK. Neid pileteid on aga piiratud arv ja tavaliselt maksavad bussid 225–405 Rootsi krooni. 8-tunnine reis Stockholmist Malmösse maksab üldiselt 280-370 SEKi, samas kui 6,5-tunnine reis Stockholmist Göteborgi on umbes 250-340 SEKi. Odavaima hinna saamiseks kasutage Flixbusi.

Kui saabute lennujaama, on Flygbussarna peamine transpordifirma, mille piletid suurematest lennujaamadest lähimasse kesklinna (Stockholm, Göteborg, Malmö) maksavad umbes 119 SEK. Flixbus haldab ka mõningaid lennujaamabusse, kuigi need on palju harvemad (need on siiski odavamad).

Rong – enamik linnadevahelisi ronge maksavad 350–700 SEK, kuigi ettetellimisel võib Stockholmi ja Göteborgi vahelistele liinidele (reis kestab 3–4 tundi) leida pileteid hinnaga kuni 185 SEK.

Öörongid, nagu 15-tunnine reis Stockholmist Luleåsse, maksavad 700–1215 Rootsi krooni inimese kohta.

Arlanda Express, rong Stockholmi Arlanda lennujaamast keskjaama, maksab 299 Rootsi krooni ühe suuna pilet. Sõit kestab umbes 20 minutit, samas kui buss kestab umbes 45 minutit ja maksab 119 SEK.

Lendamine – kuigi lõunas on vahemaad piisavalt lühikesed mugavaks rongi- ja bussisõiduks, siis põhja poole suundudes on lennuk mugavam. Lennud Stockholmist Kirunasse algavad umbes 700 SEK-st 4-tunnise lennu eest (rong kestab üle 15 tunni).

Kui aega napib, kestab lend Stockholmist Göteborgi veidi alla tunni ja maksab tavaliselt umbes 400 SEKi.

Autorent – ​​Rootsis saate rentida auto umbes 500 SEK eest päevas. Pidage lihtsalt meeles, et enamik siinsetest autodest on manuaalsed, nii et peate suutma juhtida keppi. Tõhusa ühistranspordi ning rohkete linnadevahelise bussi- ja rongivõimaluste tõttu soovitaks mitte rentida autot, välja arvatud juhul, kui plaanite autoreisi teha. Linnades sõitmine pole just kõige lõbusam ja parkimine on väga kallis.

Hääletamine – Rootsis ei ole hääletamine väga levinud, kuigi välismaalased saavad sellega hakkama, kui nad peavad kinni suurematest maanteedest (nt E4). Enamik rootslasi räägib inglise keelt, nii et suhtlemine pole probleem. Kui saate, kandke oma koduriigilt väike lipp, et saaksite turistina silma paista. See suurendab teie võimalusi. HitchWiki on parim veebisait, kust leiate rohkem hääletamise nõuandeid ja teavet.

Millal minna Rootsi

Ideaalne aeg Rootsi külastamiseks on juunist augustini, mil ilm on soe ja päevad (tõesti) pikad. Riik on sel ajal kõige elavam ja kohalikud kasutavad head ilma igal võimalusel. Pargid on alati täis ja linnas toimub alati lõbusaid üritusi. Suvekuudel on temperatuur sageli 20 kraadi Celsiuse järgi.

Külastamise negatiivne külg on see, et kuna Rootsis on väga lühike suvi, võivad linnad olla hõivatud, nii et broneerige majutus kindlasti ette. See kehtib eriti siis, kui külastate Midsommari, juuni lõpus toimuvat suurt Rootsi püha. See on suurepärane aeg kogeda Rootsi traditsioone (mis hõlmab palju joomist).

Maikuus on tavaliselt suurepärane ilm koos aeg-ajalt vihmaga, samas kui september pakub jahedamaid temperatuure ja vahelduvaid lehti. Võidate rahvahulka ja saate siiski jalgsi linnaga tutvuda, ilma et ilm teid segaks (liiga palju).

Vaatamisväärsused hakkavad sulgema umbes septembri lõpus ja päevad lähevad oktoobri alguses pimedaks. Ka temperatuurid hakkavad sel ajal langema. Kuid ka hinnad langevad ja tõenäoliselt leiate selle aja jooksul odavamaid lennupileteid ja majutusvõimalusi. Pakkige kindlasti kihte, kui kavatsete sellel aastaajal külastada.

Talv on väga külm ja näeb palju lund ja pimedust. Sügaval talvel on valgust iga päev vaid paar tundi ja temperatuur langeb alla 0ºC. Hooajavälisel ajal reisimise plussiks on aga see, et saad kõige odavamad majutuskohad ja ka teatud vaatamisväärsuste tasud on madalamad. Kuigi Stockholm on talvel eriti ilus, ei taha te külmaga nii palju ringi jalutada. Kuna see linn on suurepärane jalgsi avastamiseks, jääte tõenäoliselt ilma, nii et jätke talvine külastus vahele, kui te just talisporti nautima ei tule.

Turvalisus Rootsis

Rootsi on üks turvalisemaid riike maailmas. Tegelikult on see maailma turvalisemate riikide edetabelis 15. kohal! See on suurepärane sihtkoht üksi reisijatele, sealhulgas üksi naisreisijatele.

Taksod on üsna turvalised ja reisijate vastu on kuritegevus haruldane. Kuid hoidke oma mõistust ärkvel ja ärge kunagi reisige öösel üksi, kui olete joonud, ohutuse mõttes.

Nagu igas suuremas linnas, tasub taskuvarastel silma peal hoida, eriti rongijaamade ümbruses ja ühistranspordis. Ja nagu alati, ärge kunagi jätke oma jooki baaris olles järelevalveta.

Kui teil tekib hädaolukord, helistage abi saamiseks numbril 112.

Usaldage alati oma sisetunnet. Tehke koopiad oma isiklikest dokumentidest, sealhulgas passist ja isikutunnistusest. Ja pidage meeles, et kui te seda kodus ei tee, ärge tehke seda Rootsis!

Kõige olulisem nõuanne, mida saab pakkuda, on hea reisikindlustuse ostmine. Reisikindlustus kaitseb teid haiguste, vigastuste, varguste ja reisi tühistamise eest. See on igakülgne kaitse juhuks, kui midagi läheb valesti.