Kreeka on üks Euroopa ilusamaid sihtkohti, kus leidub maalilisi saari, maitsvaid toite, tuhandeid aastaid ajalugu ja imelisi inimesi. See on ka ülisoodne. Saate Kreekas ringi reisida murdosa eest sellest, mida kulutate Lääne-Euroopas.
Kreeka külastamine on alati suviste Euroopa reiside tipphetk. Selles riigis on lihtsalt midagi maagilist. Õhus on energiat ja te ei saa jätta mõtlemata: “Äkki ma ei peaks kunagi lahkuma?” See imeb sind endasse. Ja kuigi saared saavad kõige rohkem tähelepanu, jäetakse riigi sisemus – oma väikelinnade, ajalooliste varemete ja mägimatkadega – liiga sageli tähelepanuta. Ehkki teil võib olla suur soov saartele jääda, proovige võimaluse korral mõnesse sisemaal asuvasse kohta jõuda. Te ei kahetse seda.
See Kreeka reisijuht ühendab kõik teadmised ja kogemused, et aidata teil planeerida imelist ja taskukohast reisi!
Külastage Akropoli
See Ateenas asuv suurepärane tempel on suurepärane koht linna ajalooga tutvumiseks, samal ajal kui naudite avarat vaadet siluetile ja lähedalasuvatele varemetele. Suvel on koht turistidest kubisev, nii et minge kohale varakult. Sissepääs on 20 EUR.
Avastage ajaloolist Kreeta’t
Kreetal on pikk, pikk ajalugu. See oli kunagi koduks iidsele Minose tsivilisatsioonile (mis eelnes Kreeka tsivilisatsioonile). Saar on kogu Kreeka suurim ja seal on kaunid rannad, rohked matkad, omapärased linnad ning maitsev toit ja vein.
Matkake Olümpose mäele
Olümpose mägi on Kreeka jumalate legendaarne kodu. Igasugune ronimine Olümpose mäele algab Litochoro linnast (150 km Thessalonikist lõuna pool). Jalutuskäik sellest mäest üles on nii pingeline kui ka müstiline. Ronides saab täiesti selgeks, miks kreeklased arvasid, et see mägi on see mägi, kust valitsesid jumalad!
Vaadake Meteora kloostreid
Meteora on kuulus oma kloostrite poolest, mis asuvad kaljumägede tipus. Need on vapustav vaatepilt ja väärivad järsku matka tippu. Kuigi nendel järskudel kaljudel asus varem üle kahekümne kloostri, on tänapäeval alles vaid kuus.
Uurige saari
Kreeka saared on ühed parimad ja populaarsemad maailmas. Leota päikese käes, imetle valget liiva ja sinise katusega maju ning lihtsalt lõõgastu. Mõned esiletõstmised on Milos, Santorini, Ios, Mykonos, Zakynthos, Rhodos ja Kos. Suvel saared täituvad, seega broneeri aegsasti!
Mida teha Kreekas
- Külastage Thessalonikit: Rohkem kui 1 miljoni elanikuga Thessaloniki on Ateena järel Kreeka suuruselt teine linn. Kuigi see pärineb aastast 315 eKr, hävis suur osa linnast 1917. aastal tulekahjus ja seejärel II maailmasõja ajal pommitamises. Tulemuseks on kombinatsioon kaasaegsemast Euroopa linnaplaneerimisest koos varakristliku, rooma ja bütsantsi monumentidega. Tegelikult on Thessalonikis rohkem UNESCO maailmapärandi objekte (15!) kui üheski teises Euroopa linnas. Külastage kindlasti Valget torni, Rotundat, Galeriuse kaare ja Galeriuse paleed, samuti paljusid kirikuid (nt Hagia Sofia ja Hagios Demetrios). Siin on ka mitmeid suurepäraseid muuseume, sealhulgas arheoloogiamuuseum, Bütsantsi kultuuri muuseum, juudi muuseum ja olümpiamuuseum.
- Minge Zakynthosesse: Kefaloniast Joonia meres lõuna pool asub Zakynthos, üks Kreeka populaarsemaid saari. Oma pehmete liivarandade ja võluvate küladega on lihtne mõista, miks see saar on fännide lemmik. See võib olla hõivatud, eriti suvel, nii et suunduge peamisest turismipiirkonnast eemale (minge põhja, läände või sisemaale) või külastage kui hooaega ei ole, et rahvahulga eest põgeneda. Zakynthos on ka kaljukilpkonnade pesitsusala ja võite neid näha Lagana rannas või Kilpkonnasaarel, kuid tehke seda vastutustundlikult. Muud tegevused hõlmavad Siniste koobaste, Marathonisi saarekese ja Shipwrecki ranna vaatamist (sinna jõudmiseks peate tegema paadireisi). Vaatamiseks on ka palju kirikuid, kloostreid ja varemeid.
- Külastage Monemvasiat: Monemvasia on keskaegne lossilinn Laconias, umbes 90 km Spartast kagus. See on suurepärane saar, mida külastada, kuna see on ehitatud tohutu kivi külge! Monemvasia on vaikne linn, mis sobib ideaalselt rannas lõõgastumiseks, enne kui einestate tähtede all mereäärsetes kõrtsides või linna munakivisillutisega tänavatel. Kui soovite matkata, on mõned rajad, mis viivad teid mööda kabeleid ja asulaid üles mägede tippu, et imetleda vaadet või alla eraldatud randadesse.
- Õppige ajalugu: Kreeka on koht, kus lääne tsivilisatsioon alguse sai ja kõikjal, kuhu pöördute, leiate tuhandeid aastaid vanu varemeid. Alustage Ateenast muuseumide, Akropoli ja ümbritsevate varemetega Agoras ning seejärel asuge avastama Delphi, Sparta, Korintose ja Kreeta varemeid. See riik on ajaloo sõbra unistus!
- Matk Samaaria kurul: Õue sõpradele peetakse seda üheks parimaks matkaks Kreekas. Kuigi see pole kõige lühem ega lihtsaim rada (see on 15 km), lubab Kreetal asuv Samaaria kuru kauneid maastikke, fantastilisi pildistamisvõimalusi ja suurepärast treeningut. Võtke kindlasti kaasa vesi, päikesekaitsekreem ja müts, kuna kuumus võib olla tohutu. Vaated on siiski seda väärt!
- Kogege Patrase karnevali: Igal aastal jaanuari keskel toimub Patrase linnas (asub 2,5 tundi Ateenast läänes) sisuliselt poolteist kuud kestev pidu. Seal on hulk sündmusi, nii suuremaid kui väiksemaid; aina pöörasemad nädalavahetused; ja mitmesugused kostüümiparaadid, millel on isegi ujukid. See on elav aeg ja toob kohale palju nautlejaid, seega on tavaliselt hea mõte teha hotellibroneeringud aegsasti, kui asjad täituvad.
- Tutvuge Heraklioni arheoloogiamuuseumiga: Kreeta atraktsioon number üks, see muuseum on ka Kreeka suuruselt teine arheoloogiamuuseum (Ateena muuseum on suurim). Siin on vapustav kollektsioon, mis tõstab esile Kreeta tsivilisatsiooni (mis pärineb neoliitikumi ajast kuni Rooma impeeriumini). Siin saate hõlpsasti tunde veeta – eriti kui teile meeldib ajalugu nagu mina. Sissepääs on 12 EUR.
- Pidu Iosel: Iosel on kõigi Kreeka saarte metsikuim ööelu. See on suvine peosaar, kus päevad mööduvad pohmellis rannas ning ööd veedetakse odavat toitu süües ja juues. Kui te ei soovi seda teha, kuid soovite siiski Iost näha, on kõige parem minna saare idaossa, kus on vaiksem. Kuid ärge laske Iose peolisel mainel teid külastamast heidutada, see on ilus karm saar (ja koduks on “Iliase” ja “Odüsseia” kirjutanud Homerose haud. See on hõivatud ainult juunist augustini, nii et võite külastada õlahooajal, et peo rahvast põgeneda.
- Avastage Delphi varemed: Delfi oli iidsetele kreeklastele vaimse tähtsusega koht. Ateenast umbes 2,5 tundi loodes asuv kõiketeadja Oraakel võtab ühendust jumal Apolloga ja annab oma nõu neile, kes otsivad õnne. Kuigi igavene leek templis enam ei põle, on läheduses viibides Apollo templi külastamine kohustuslik. Sissepääs on 12 eurot ja sisaldab sissepääsu muuseumisse ja arheoloogilisse alasse (mis hõlmab palju enamat kui Apollo tempel).
- Avastage Melissani koobast: Sellesse teispoolsusse koopagrotti pääseb postkaardi väärilise paadimatkaga. Asub Kefalonia saarel Kreeka lääneosas, siin saate imetleda pealtnäha maagilist ultramariinivett ja monumentaalseid seinu, mis teid ümbritsevad, kui läbite selle peidetud maa-aluse maastiku. Sissepääs on 7 EUR ja sisaldab paadisõitu.
- Avastage Ioannina: Loode-Kreekas Pamvotida järve kõrval on Ioannina lossilinn, mis on tulvil muuseumidest. Ärge jätke mööda Bütsantsi muuseumist, etnograafiamuuseumist, arheoloogiamuuseumist ja hõbesepamuuseumist (piirkond on tuntud oma kaunite ehete poolest). Päikeseloojangul suunduge lossi, et päev rahulikult lõpetada. Linna saate kasutada lähedal asuva Pinduse rahvuspargi, Tzoumerka mäeaheliku, Perama koopa ja Bütsantsi linna Arta avastamiseks. Siin pole vaja rohkem kui paar päeva, kuid läbisõidul tasub peatuda.
- Tutvuge Spartaga: Sparta oli Ateena iidne rivaal ja tuntud oma ägedate sõdalaste poolest (meelelahutuslik, kuid ajalooliselt ebatäpne film “300” põhines spartalastel). Linnal on pikk ajalugu ja palju varemeid, mida uurida. Linna külastades pole puudust tegevustest, külastatavatest muuseumidest, ekskursioonidest ja söögikohtadest. See on sageli tähelepanuta jäetud linn, kuigi see on vaid 2,5-tunnise autosõidu kaugusel Ateenast edelas. See on suurepärane koht ajaloo õppimiseks ilma rahvahulgata.
- Osalege Ateena Epidauruse festivalil: Igal suvel korraldatakse Ateena Epidauruse festivalil kontserte ja etendusteatreid, sealhulgas kuulsate Kreeka näidendite taaslavastusi. See on üks riigi peamisi kultuurisündmusi ja kestab terve suve. Kui see langeb kokku teie külastusega, näete, kui uhked kreeklased oma mineviku üle on. Piletid igale etendusele maksavad kõigest 10 eurot.
- Võtke päikest Korful: Küklaadide saared võivad saada kogu ajakirjanduse, kuid päikeseline Korfu Kreeka läänerannikul on samuti hea koht ranna nautimiseks. See on noorte seljakotirändurite seas populaarne sihtkoht, kuid kui jõuate pealinnast välja, saate neid ja nende pidutsemisviise vältida ning saare enda kätte saada! Avastamiseks on palju vaikseid randu ja kauneid külasid ning olete ka Albaaniast kiviviske kaugusel.
Kreeka hinnad
Majutus – olenevalt Kreeka piirkonnast, kuhu reisite, algavad hostelid ühiselamute puhul 10–15 eurost ja privaatsete tubade hind 30–60 eurot öö kohta (Ateenas vähem, kallitel saartel nagu Mykonos või Santorini rohkem).
Kahekohalises soodsas hotellis saab toa leida 40-60 EUR eest (turismihooajal on oodata tunduvalt kõrgemaid hindu — kuni 50% kõrgemaid). Nende hotellide mugavuste hulka kuuluvad tavaliselt tasuta WiFi-ühendus, privaatne vannituba, konditsioneer, televiisor ja mõnikord on hinna sees ka hommikusöök.
Airbnb-st leiate paljudes linnades privaatseid tube hinnaga kuni 20-30 eurot ning tervete kodude (kaasa arvatud stuudiokorterid) hind on umbes 70 eurot öö kohta.
Toit – Kreeka on tuntud oma toidu poolest. Mõelge hooajalistele köögiviljadele, mereandidele, grillitud lihale, leivale, fetajuustule, jogurtile – kõigile värske Vahemere dieedi põhitoodetele.
Kui soovite odavalt süüa, sööge pigem güroste, souvlaki ja kebabi. Need maksavad 2-5 eurot ja täidavad teid lihtsalt. Kui teil on väike eelarve, saate sellest ära elada vaid 10 euro eest päevas.
Traditsioonilist kööki pakkuvas tavarestoranis maksate sellise pearoa nagu moussaka eest umbes 10 eurot ja klaasi veini eest umbes 2–4 eurot. Kreeka salat maksab 6-8 EUR. Kala läheb kallimaks, makstes 15-20 eurot päevasaagi eest.
Enamik restorane küsib leiva eest tasu. Hind jääb 0,50-1,50 EUR vahele. Pudel vett on umbes 2 EUR. Kokkuvõttes, kui lähete traditsioonilisse tavernasse õhtusöögile, kulutate sõltuvalt sellest, kui palju toitu saate, 12-20 eurot. Pärast seda tõusevad hinnad sõltuvalt sellest, kui uhke restoran on!
Kiirtoit (mõelge McDonald’sile) maksab kombineeritud toidukorra eest umbes 7 eurot. Suur pitsa maksab 8-10 eurot, samas kui India/Lähis-Ida/Hiina toitu saab pearoa eest umbes 6 euroga.
Õlu on 5 EUR ja latte/cappuccino 3 EUR. Pudelivesi supermarketist on 0,50 EUR.
Kui valmistate süüa, maksate toidukaupade, sealhulgas pasta, köögiviljade, kana ja muude esmatarbekaupade eest 30-50 eurot nädalas. Kreekas on lihtne odavalt süüa.
Tegevused – Ajalooliste paikade külastamine üle kogu riigi maksab pilet üldiselt 10-20 EUR (hinna alandamiseks otsige kombineeritud pileteid, mis sisaldavad mitut varemet). Saare tegevused, nagu süsta, purjelauasõit ja banaani paadid, maksavad 25-45 eurot. Saate rentida jalgrattaid hinnaga 15 EUR päev või ATV-d umbes 30 EUR eest. Sukeldumisreisid algavad umbes 90 eurost inimese kohta kahe paagiga sukeldumise eest.
Kreeka soovituslikud eelarved
Kui reisite Kreekasse seljakotiga, on soovituslik eelarve 40-60 eurot päevas. See eeldab, et viibite hostelis, sööte odavat toitu, valmistate osa oma einetest, tegelete ainult tasuta tegevustega, nagu matkamine ja rannas lõõgastumine, piirate joomist ja kasutate liikumiseks kohalikku transporti. Kui külastate Kreeka saari või reisite kõrghooajal, kulutage sellest suuremale summale. Kui plaanite juua, lisage oma eelarvesse 5-15 eurot päevas.
Keskmise eelarvega 90-130 eurot päevas saate külastada mõnda muuseumi ja varemet, peatuda privaatses hosteli toas või Airbnb-s, süüa rohkem, nautida jooke, sõita aeg-ajalt taksoga ja rentida jalgratast või rollerit. ringi liikuma.
Kui hoiate joomist ja kulukaid tegevusi madalal, saate seda hõlpsalt teha kuni 100 euroga päevas. Teisest küljest, kui viibite mõnel kallimal saarel, nagu Mykonos või Santorini, ja joote palju, kulutage umbes 150-180 eurot.
Luksusliku eelarvega, mis on 245 eurot või rohkem päevas, saate ööbida hotellis, süüa kõikjal, kus soovite, juua nii palju kui soovite, teha tasulisi ringreise ja kallimaid tegevusi (nt sukeldumine), rentida auto liikuge ringi ja nautige üldiselt elu ilusamaid asju! See on aga luksuslik alumine korrus. Eeldatavasti maksate saartel kuni 50 eurot päevas rohkem.
Kreeka reisijuht: raha säästmise näpunäiteid
Kreeka on odav. Muidugi on sellised saared nagu Santorini ja Mykonos kallid, kuid enamasti ei kuluta siin palju raha, kui hoiate seda kohalikuna. Siin on mõned lemmikviisid raha säästmiseks Kreekas reisides:
Hankige kombineeritud pileteid – Kreeka ajalooliste vaatamisväärsuste hind on sageli nii, et kombineeritud pileti ostmine on alati soodsam. Kui saidid, mida kavatsete seda pakkuda, ostke see. See säästab teie raha.
Võimaluse korral kasutage punkte – kui olete reisihäkker ja teil on punkte, mida saab kasutada sularahas, on nende kasutamine majutuse broneerimiseks parem, kui peatute odavamates majutusasutustes (kõik, mis on alla 100 euro). Vaid mõne tuhande punkti eest öö kohta saate säästa hulga raha.
Rentige auto – autorent võib Kreekas olla uskumatult odav. Ettetellimisel algavad hinnad vaid 15 eurost päevas. Autojuhid peavad olema vähemalt 21-aastased ja neil peab olema üks aasta. Vaja on ka rahvusvahelist juhiluba.
Kasuta kreeka salati/leiva reeglit – Kui leivakate on 0,50 EUR või Kreeka salat alla 7 EUR, on restoran soodne. Kui kate on umbes 1 EUR ja salat 7-8,50 EUR, on hinnad keskmised. Midagi enamat ja koht on kallis. kasutage seda reeglit, et välja mõelda, kuidas odavates restoranides süüa.
Sööge üliodavalt – güroskoobid ja muud tänavasnäkid maksavad vaid paar eurot ning väikese eelarvega võivad kõhu täis saada vähem kui 10 euroga päevas.
Rentige mopeed – see on odavam kui auto ja lõbus viis erinevate linnade nägemiseks – eriti saartel. Tavaliselt saab mopeedi rentida umbes 14 euroga ööpäevas. Lihtsalt sõitke ettevaatlikult, kuna Kreeka juhid kipuvad olema agressiivsed.
Kasutage ühistransporti – bussid, mis sõidavad mõnikord ebamugava graafikuga, on parim viis Kreekas liikumiseks. Taksod on väga kallid, nii et minimeerige nende kasutamist igal võimalusel ja jääge busside juurde.
Astuge turisti rajalt kõrvale – Kreeka on odav riik ja isegi odavam, kui eemaldute turistide saartelt või populaarsetest sihtkohtadest. Pöörduge mööda teed ja näete tavaliselt, et hinnad langevad 30% või rohkem.
Hankige parvlaevapilet – Eurailil on 4- ja 6-reisi parvlaevapilet. Ainus hoiatus on see, et saate sõita ainult Blue Stari ja Hellenic Seawaysi parvlaevadega. Need on tavaliselt suuremad ja aeglasemad parvlaevad ja olenevalt saartest võivad vaja minna kuhugi ühenduse loomist. Peate marsruute eelnevalt uurima, et näha, kas pääse on seda väärt. Ma otsiksin FerryHopperist marsruute, et näha, kas see töötab teie jaoks. Pääsme saate osta Euraili (mitte ELi elanikud) või Interraili (EL-i elanikud) kaudu.
Broneerige ööbimislaevad – Kreeka saartevahelised parvlaevad võivad minna kalliks, kui külastate palju saari. Öise parvlaevaga sõitmine võib säästa kuni poole tavahinnast soodsamalt. Lisaks säästab see öö majutuselt. Veelgi enam, kui broneerite parvlaevad umbes kaks kuud ette, võite säästa kuni 25% piletihinnast.
Külastage väljaspool hooaega – juuli ja august on kõige kallimad kuud, nii et jätke suve keskpaik vahele, kui teil on eelarve. Hinnad lähevad oluliselt odavamaks.
Minge muuseumidesse nende tasuta sissepääsu päevadel – enamikul muuseumidel on mõni päev, mil sissepääs on tasuta. Vaadake üksikasju Odysseuse kultuuri veebisaidilt, kuna need erinevad muuseumiti.
Võtke kaasa veepudel – siinne kraanivesi on üldiselt joomiseks ohutu, nii et raha säästmiseks ja plasti kasutamise vähendamiseks võtke kaasa korduvkasutatav veepudel.
Ööbige kohaliku juures – Couchsurfing on suurepärane viis tasuta ööbimiskoha hankimiseks ja kohalikega kohtumiseks. Kogu riigis on palju võõrustajaid (ma ööbisin ühe juures Ateenas) ja see on minu lemmik viis “päris” Kreekaga tutvumiseks.
Ostke veini poest – poest saad osta suurepärase pudeli veini umbes 4 euro eest. See on palju odavam kui baaris joomine.
Omage ISIC-kaarti – muuseumide ja muude turismiobjektide sissepääsukulude säästmiseks esitage kindlasti kehtiv õpilaspilet. ISIC aktsepteeritakse tavaliselt kohtades, kus välisriigi üliõpilastunnistust ei ole.
Kreeka trsanpordivahendid
Ühistransport – suuremates linnades on ühistransport laialdaselt saadaval. Näiteks Ateenas on fantastiline metroosüsteem, mis algab 1,20 eurost sõidu kohta. Ateenas on ka ulatuslik trammi- ja bussisüsteem. Väiksemates linnades on bussid peamiseks transpordivahendiks ja hinnad on vahemaa lõikes erinevad, tavaliselt alates 1,20 eurost.
Bussid – KTEL on Kreeka peamine bussioperaator. Saate vaadata ajakavasid ja hindu Internetis, kuid nende veebisait on üsna aegunud ja parem on broneerida pileteid tegelikus bussijaamas. Sõit Ateenast Spartasse võtab aega umbes 3,5 tundi ja maksab umbes 20 eurot, Ateenast Thessalonikisse aga umbes 5,5 tundi ja maksab umbes 35 eurot. Thessalonikist Ioanninasse kulub 3,5 tundi ja hind on vaid 13 eurot.
Rongid – rongireisid Kreekas ei ole suurepärased. Rongid on ebausaldusväärsed ja aeglased ning Ateena ja teiste suuremate linnade, nagu Thessaloniki ja Patras vahel on riigis vaid mõned marsruudid. Parem on sõita autoga või bussiga. Kui aga rongi jõuate, kestab reis Ateenast Thessalonikisse umbes 4,5 tundi ja maksab vähemalt 20 eurot.
Parvlaevad – kuna Kreekas on palju saari, peate ringiliikumiseks tegelema parvlaevadega. Eeldate, et kulutate ühe reisi kohta keskmiselt 35 eurot, kuid kui saared on tõesti lähestikku, võite kulutada isegi 12 eurot. Ateenast maksavad enamus parvlaevad Küklaadidele umbes 70 eurot.
Öise parvlaevaga sõitmine võib säästa kuni poole tavahinnast soodsamalt ja säästa ööbimist, nii et kui te ei kiirusta, siis broneerige need!
Erinevaid parvlaeva firmasid on palju ja enamik neist on loodud võrdseteks. Kiired parvlaevad või katamaraanid maksavad palju rohkem (broneerige ette). Saate uurida marsruute ja piletite hindu kasutades FerryHopper ja gtp.gr.
Kui teile sobib aeglasematel parvlaevadel reisimine ja teie marsruudid vastavad saadaolevatele marsruutidele, tasub kaaluda Euraili/Interraili parvlaevapiletit (otsige marsruute FerryHopperist, et näha, kas see teie jaoks sobib).
Lennud – lendamine on kiire ja soodne viis Kreekas ja saarte vahel liikumiseks (kuigi kõigil saartel pole lennujaamu). Ühesuunaline lend Ateenast Santorini või Mykonosesse kestab vähem kui tund ja maksab kõrghooajal umbes 120 eurot ja väljaspool hooaega vaid 40 eurot. Lennud võivad hooajavälisel ajal ette broneerides langeda kuni 10 euroni.
Rolleri laenutus – tõukeratta või ATV rentimine on väga populaarne viis Kreeka paljude osade, eriti saarte avastamiseks. See võimaldab teil uurida omas tempos ja on üsna taskukohane. Rolleri rent maksab 15-25 eurot päevas olenevalt asukohast ja kõrghooajal või väljaspool hooaega, ATV-d aga 30-454 eurot päevas.
Autorent – siin on autorent ülisoodsad, alates vaid 15 eurost päevas mitmepäevase rendi puhul. Oodata on manuaalkäigukastid. Autojuhid vajavad ka enne rentimist rahvusvahelist juhiluba ja peavad olema vähemalt 21-aastased.
Hääletamine – Hitchhiking on ohutu ja levinud paljudes Kreeka osades, eriti saartel. Sellest hoolimata võib olla raske leida sõite väljaspool hooaega, kui liiklus on vähem hõivatud. Lisateabe saamiseks vaadake Hitchwiki.
Millal Kreekasse minna
Kreeka kõrghooaeg on juunist augustini. Temperatuurid kõiguvad 33 °C ümber ja populaarsetesse sihtkohtadesse, nagu Santorini ja Mykonos, on suur külastajate sissevool. Ka selle aja jooksul hinnad tõusevad. Kuid üldine atmosfäär ja ilm on sel ajal suurepärased, seega tasub seda siiski tipphooajal külastada.
Parim aeg Kreeka külastamiseks on õlahooaeg (märts-mai ja september-oktoober). Nendel aegadel on endiselt soe, kuid rahvast pole nii palju ja hinnad on odavamad. Kohalikega on ka lihtsam kohtuda! See on eriti hea aeg Vahemerel aega veeta.
Talv on novembrist veebruarini. Läheb külmaks ja turistide hulk hõreneb märgatavalt. Temperatuurid on põhjast lõunasse üsna erinevad, kohati langeb see kohati 11°C-ni (Ateenas sajab kohati lund). Paljud saared – eriti Santorini ja Mykonos – suleti hooajavälisel ajal peaaegu täielikult. Lühidalt, soovitame jätta talvise külastuse vahele, kui te ei kavatse ainult muuseume külastada.
Kreeka on seljakoti reisimiseks ja üksi reisimiseks väga turvaline. Vägivaldsed rünnakud on haruldased. Pisikuriteod on halvim, mis teiega juhtub, eriti taskuvargused Ateenas, kus see on kõige hullem. Õnneks on Kreeka politsei kurjategijate kallale asunud. Kuid olge turgudel, tiheda liiklusega tänavatel või metrooga sõites siiski oma ümbrusega kursis. Hoidke oma väärisesemed silmist eemal ja tõenäoliselt läheb kõik hästi.
Olge sõites ettevaatlik, kuna Kreeka juhid kipuvad olema agressiivsemad ja mõned teed ei ole eriti hästi hooldatud.
Kui lähete öösel välja, kasutage tervet mõistust ja ärge kunagi kõndige joobes üksi koju. Samuti hoidke oma joogil baaris alati silma peal, et olla ohutu.
Kui lähete matkama, kontrollige alati enne ilma. Kaasa võtta päikesekaitsekreem, vesi ja müts. Siin võib uskumatult palav olla!
Usaldage alati oma sisetunnet. Kui taksojuht tundub imelik, peatage takso ja väljuge. Kui teie hotell on viletsam, kui arvasite, minge sealt minema. Tehke koopiad oma isiklikest dokumentidest, sealhulgas passist ja isikutunnistusest. Edastage oma marsruut lähedastele, et nad teaksid, kus te olete.
Pidage meeles, et kui te ei tee seda kodus, ärge tehke seda Kreekas!
Kõige olulisem nõuanne, mida saab pakkuda, on hea reisikindlustuse ostmine. Reisikindlustus kaitseb teid haiguste, vigastuste, varguste ja reisi tühistamise eest. See on igakülgne kaitse juhuks, kui midagi läheb valesti.