Poola Reis

Poola on üks enim alahinnatud sihtkohti ELis. Oma uskumatu ajaloo ja UNESCO maailmapärandi nimistusse kuuluvate objektide, odava toidu, maailmatasemel muuseumide, metsiku ööelu ja rikkaliku loodusega on Poola taskukohase reisimise paradiis. Sellel on kõik, mida leiate Lääne-Euroopast, kuid poole odavamalt!

Enamik reisijaid külastab Krakowit või veedab päeva või paar Varssavis enne naaberriiki lahkumist. Kuigi see on parem kui mitte midagi, on Poolal pakkuda palju rohkem.

Kaunitest parkidest keskaegsete linnadeni, odava õlleni ja karmide rannajoonteni – võite siin veeta nädalaid ja ikkagi ainult pinda kriimustada.

Mis kõige parem, siin on palju vähem turiste kui mujal Euroopas, nii et on lihtne kogeda kohalikku ja autentsemat kogemust.

Kasutage seda Poola reisijuhti oma reisi planeerimiseks, raha säästmiseks ja oma aja parimaks kasutamiseks selles eelarve reisimise paradiisis!

Poola vaatamisväärsused

Külastage Auschwitzi

Auschwitz-Birkenau on endise koondus laagri koht, mida natsid Teise maailmasõja ajal kasutasid. Siia külastus on kainestav, kuid seda ei tohiks vahele jätta. Sissepääs on tasuta, kuid kogemus on palju sisukam koos giidiga, kes oskab konteksti pakkuda. Eeldatavasti maksate giidi eest umbes 520 PLN.

Tutvuge Krakoviga

Krakow on üliõpilaslinn ja üks riigi suurimaid turismisihtkohti (inimestele meeldib siia pidutsema tulla). See linn on ilus, odav ja täis palju tegevusi. Vaadake kindlasti lossi, lähedal asuvaid soolakaevandusi ja maa-aluseid varemeid. Detsembri jõuluturg on ka imeline!

Vaadake Wroclaw’i

Wroclaw on üks Poola vähemtuntud sihtkohti. See imelise arhitektuuriga väike linn on ilus, odav ja rahvahulga vaba. Vaadake kindlasti Raclawice panoraami, mis kujutab 1790. aastatel Kosciuszko ülestõusu ajal toimunud Raclawice lahingut.

Jalutage läbi Bialowieza rahvuspargi

See Valgevene piiril asuv rahvuspark sisaldab viimaseid jäänuseid ürgsest metsast, mis kunagi kattis suurema osa Euroopast. See on ka ainus koht, kus Euroopa piisonid veel looduses elavad. Sissepääs on 6 PLN. Kui soovite giidi, maksate umbes 250 PLN.

Avastage Varssavit

Avastage vanu ja uusi linnu, vaadake lossi, jooge sisse pierogis ja külastage linna hämmastavaid muuseume, mis tõstavad esile Varssavi ülestõusu võitlusi ja juutide getostumist Teise maailmasõja ajal.

Mida teha Poolas

  • Vaadake Gdanskis asuvat II maailmasõja muuseumi: Teise maailmasõja muuseum avati 2008. aastal ja on üks parimaid muuseume riigis. See on kaasahaarav kogemus, mis tõesti avab teie silmad surmale ja hävingule, mille sõda vallandas – Poolas ja mujal. Lisaks relvadele, riietele, kirjadele ja kaartidele on olemas terve taasloodud tänav, et anda teile käegakatsutav tunne, mis tunne oleks olnud sõja halvima osa üle elada. Sissepääs 25 PLN.
  • Avastage Tatra mägesid: See mäeahelik, mis on osa Karpaatide mägedest, asub Poola ja Slovakkia piiri lähedal. Siit leiate Tatra rahvuspargi (kaitstud UNESCO ala), mis on suurepärane sihtkoht matkamiseks. Rohkem kui 200 ruutkilomeetril on saadaval palju päevaseid matku, mis ulatuvad 2–12 tunnini. Kuigi te ei saa pargis telkida, on olemas mägimajakesed, kui broneerite ette (need maksavad 35–65 PLN öö kohta, olenevalt peatumiskohast). Enne minekut kontrollige kindlasti ilmateadet ja võtke matkamiseks kaasa rohkelt vett ja päikesekaitset.
  • Külastage Varssavi ülestõusu muuseumi: See muuseum on austusavaldus Varssavi elanikele, kes võitlesid ja surid Poola iseseisvuse eest. 2004. aastal avatud muuseum on koduks sadadele esemetele, mis pärinevad 1944. aasta ülestõusust, mil Poola kodanikud mässasid Saksa okupatsiooni vastu. Ülestõus kestis 63 päeva ja oli II maailmasõja suurim vastupanuliikumine. Seal on relvi, riideid, kirju ja interaktiivseid filme, mis heidavad valgust ühele Poola ajaloo kõige olulisemale sündmusele. Sissepääs on 25 PLN.
  • Tehke tasuta jalutuskäik: Üks parimaid asju, mida saate uude sihtkohta jõudes teha, on jalutada. See on suurepärane võimalus tutvuda maaga ja õppida tundma sihtkoha kultuuri, inimesi ja ajalugu. Walkative pakub tasuta ekskursioone Varssavis, Krakowis, Gdanskis, Poznanis ja mõnes teises linnas üle kogu riigi. Need ekskursioonid pakuvad palju rohkem teavet kui ükski juhend. Kindlasti andke oma juhendile lõpus jootraha!
  • Tutvuge Szczecini maa-aluste tunnelitega: Need betoontunnelid asuvad Loode-Poolas (Saksamaa piiri lähedal) Szczecini linna all. Tunnelid määrati 1940. aastatel pommivarjendiks ja seejärel kasutati neid külma sõja ajal varjendiks. Asub 17 meetrit maa all, siin saate näha II maailmasõja esemeid ja õppida, kuidas varjupaika sõja ajal kasutati. Samuti saate teada, kuidas tunneleid tugevdati külma sõja ajal, et tuumarünnak ellu jääda. Ekskursioonid kestavad umbes tund ja sissepääs on 35 PLN. Tunnelites võib külm hakata, seega võta kampsun kaasa.
  • Külastage Exploseumi: See mahajäetud natside lõhketehas, mille asutas Alfred Nobel (dünamiidi leiutaja), on nüüd avalikkusele avatud muuseum. Siin saavad külastajad teada Alfred Nobelist, tema ettevõttest, sellest, milline oli Poola elanike elu Saksa okupatsiooni ajal, sõja ajal kasutatud relvadest ja kaasaegsetest sõjarelvadest. See on huvitav ja silmiavav muuseum. Bydgoszczis (3 tundi Varssavist põhja pool) asuvas muuseumis kulub uurimiseks 1–2 tundi. Sissepääs on 15 PLN ja sisaldab giidi. Alla 6-aastaseid lapsi sisse ei lubata.
  • Külastage rahu kirikuid: Need on Euroopa suurimad puitkarkassiga kirikud. Asuvad Jaworis ja Swidnicas (Wroclawi lähedal), need ehitati 17. sajandi keskel ja olid esimesed luterlikud kirikud, mis ehitati rooma katoliku Poolas. Kuna kirikud ei olnud katoliiklikud, tohtis neid ehitada ainult puidust ning neil ei võinud olla torni ega kellasid (luterlased ei tohtinud ehitada kivikirikuid, mis võiksid domineeriva religiooniga konkureerida). Tänapäeval kuuluvad need UNESCO maailmapärandi nimistusse. Sissepääs on 12 PLN ja saadaval on helituur. Lihtsalt riietuge kindlasti sobivalt.
  • Tutvuge Schlinderi tehasega: Oskar Schindler oli Saksa tööstur, kes päästis sõja ajal üle 1200 juudi. Tema loo tegi kuulsaks Steven Spielbergi 1993. aasta film “Schindleri nimekiri”. See muuseum asub tema tegelikus tehases Krakowis ja pakub põhjalikku reisi läbi Teise maailmasõja ajaloo, rõhutades, kuidas ta päästis sõja ajal nii palju inimesi, pannes end selle käigus pankrotti. Sissepääs on 28 PLN, kuigi esmaspäeviti on saadaval piiratud arv tasuta pileteid.
  • Külastage rahvusparki: Poolas on 23 erinevat rahvusparki. Ojcowski rahvuspark (Krakowi lähedal) on väike (12 km) park, mis on täis vapustavaid koopaid ja losse, samas kui Slowinski rahvuspark (Läänemere rannikul), Biebrzanski, Narwianski ja Poleski rahvuspark (kõik asuvad kirdes) pakuvad suurepärast linnuvaatlust. . Bialowieza rahvuspark (Valgevene lähedal) on koht, kus näete Euroopa ainsat metsikut piisonit. Sissepääs parkidesse on 10 PLN inimese kohta. Loodus- ja metsamuuseum maksab lisaks 15 zlotti. Need on suurepärane viis rahvahulgast eemale pääsemiseks ja jalgu sirutamiseks (eriti suvel, kui ilm on ilus, või sügisel, kui lehed muutuvad). Tavaliselt on iga pargi lähedal ka öömajad ja laagriplatsid, kui soovite mõneks päevaks ühenduse katkestada.
  • Avastage Waweli loss: See koht Krakowis on üks paremini säilinud keskaegseid losse kogu Poolas. Siinsed lossid on haruldased, kuna enamik neist hävis aastate jooksul (millest valdav osa hävis II maailmasõja ajal). See 13. sajandil kuningas Casimir III käsul ehitatud UNESCO maailmapärandi nimistus on koduks kunstimuuseumile, kus on keskaegsed seinavaibad, endised Poola kroonijuveelid ja Ottomani impeeriumi aarded. Sissepääs on vahemikus 6–46 PLN olenevalt sellest, mida soovite näha. Suve esmaspäeviti on saadaval tasuta piletid krooni kassasse ja relvahoidlasse.
  • Külastage puidust kirikuid: Riigi kagunurgas paiknev The Wooden Churches of Southern Small Poland koosneb kuuest rooma katoliku kirikust, mis peegeldavad Poola religioosse arhitektuuri erinevaid perioode: keskajast gooti, rokokoo, barokini, aga ka aeg-ajalt sibulakuplit ja Kreeka rist. Nende 15. ja 16. sajandist pärinevate UNESCO kirikute interjöörid olid käsitsi maalitud ja nikerdatud, kusjuures kiriku iga tolli on tõeline kunstiteos. Riietuge külastades sobivalt, kuna need on religioossed jumalateenistused.
  • Tutvuge Wieliczka soolakaevandusega: Selles kaevanduses toodeti lauasoola ja seda kasutati esmakordselt 13. sajandil. Sellest sai üks Krakowi peamisi tööstusharusid ja see oli kasutusel kuni 2007. aastani. Tänapäeval on see UNESCO maailmapärandi nimistus, kus saab imetleda kaevurite poolt soolast ja kivist välja raiutud koopakambrite, kujude, kabelite, lühtrite ja katedraalide üle. ! Kaevandused ulatuvad üle 300 meetri sügavusele ja on koduks ka kaasaegsetele kunstiteostele. Kaevandus asub linnast vaid 13 km kaugusel. Sissepääs on 109 PLN.
  • Jalutage läbi Gdanski: Varem tuntud kui Danzig, Gdansk on kaunis rannikulinn Põhja-Poolas. Suur osa linnast ehitati pärast II maailmasõda uuesti üles, kuid siit leiate endiselt palju ajalugu. Veetke kindlasti aega vanalinnas rännates ja tutvudes kohalike turgude ja väikeste käsitöö poodidega. Ja ärge jätke vahele Püha Neitsi Maarja Taevaminemise Maarja basiilikat, linna kõrguvat 16. sajandi gooti kirikut. Siin on ka suurepärane II maailmasõja muuseum.
  • Imetlege Kalwaria Zebrzydowskat: See 17. sajandist pärit katoliku klooster asub Krakovist tunni kaugusel. Ehitatud manieristlikus (hilisrenessansi) arhitektuuristiilis, kuulutati see 1999. aastal UNESCO kultuuripärandi nimistusse. Kloostrit ümbritsevad üle 5 km palverännaku teed ning 42 kabelit ja kirikut, mida on regulaarselt kasutatud üle 400 aasta. Ekskursioonid on tasuta (kuigi need tuleb eelnevalt broneerida) ja kestavad umbes tund. Annetused on teretulnud.
  • Suunduge Lublini: Lublin on Ida-Poola peamine linn. See oli keskajal oluline kaubandus- ja sõjaline keskus. See kujundas 16. sajandi lõpus välja oma arhitektuuristiili, mis on saanud tuntuks kui Lublini renessanss, kuna linn tõi linna laiendama palju Itaalia arhitekte. Külastage kindlasti lossi, kloostrit ja vanalinna (mida kutsutakse mõnikord ka “Väikeseks Krakoviks” selle sarnasuste tõttu Krakowi vanalinnaga). Seal on ka kainestav osariigi muuseum, mis valgustab Teise maailmasõja surmalaagrite julmusi.
  • Vaadake maailma kõrgeimat paavsti kuju: See paavst Johannes Paulus II (kes sündis Poolas) kuju, mis asub 2,5 tunni kaugusel Varssavist lõuna pool Czestochowas, on 13,8 meetri kõrgune ja on valmistatud klaaskiust. Siin pole tõesti palju muud vaadata, kuid piirkonnas viibides saate teha omapäraseid fotosid!

Hinnad Poolas

Majutus – Voodikoht 8-10 voodikohaga ühiselamus maksab 55-95 PLN öö kohta. Privaatsed toad maksavad 95-175 PLN. Tasuta WiFi-ühendus on standardvarustuses ja enamikul hostelitel on ka toiduvalmistamise võimalus. Tasuta hommikusöök on saadaval ka paljudes hostelites.

Soodsad kahetärnihotellid maksavad 110-160 PLN öö kohta. Tasuta WiFi-ühendus on tavaline ja paljud hotellid sisaldavad ka lihtsat tasuta hommikusööki. Kolmetärnihotelli puhul peaksite maksma 145–195 PLN öö kohta.

Airbnb on saadaval kogu riigis privaatsete tubadega, mille hind on vähemalt 75 zlotti öö kohta, samas kui terved kodud/korterid maksavad vähemalt 100 zlotti (kuigi hinnad keskmiselt kaks korda kõrgemad).

Telgiga reisijatele on kogu riigis palju laagriplatse. Kahele inimesele mõeldud lihtsa telgikrundi eest ilma elektrita maksate umbes 40 PLN öö kohta. Metsik telkimine on lubatud, kui viibite mägedes ja seni, kuni te ei viibi rahvuspargis (Rahvusparkides telkimine on Poolas rangelt keelatud).

Toit – Poola toidud on üsna rammusad, sisaldades tavaliselt kartulit, liha (sealiha ja kana) ning hooajalisi tooteid, nagu peet või kapsas. Hautised ja supid (nagu borš, peedisupp) on populaarsed ja neid leidub enamikus kohalikes restoranides. Pierogid on ka tavaline põhitoode ja neid võib odavalt leida kõikjalt. Mõne traditsioonilise Poola toidu jaoks proovige veisekeelt või seakintsu. Riigis on ka palju traditsioonilisi magustoite, nagu paczki (Poola sõõrik) ja makowiec (mooniseemnekook).

Enamik traditsioonilise köögi odavaid eineid (serveeritakse kohalikes restoranides, mida nimetatakse bar mlecznyks või “piimabaarideks”) maksavad umbes 30–35 PLN. Kolmekäigulise eine koos joogi ja lauateenindusega peaksite maksma 75 PLN. Kiirtoit (mõelge McDonald’sile) maksab kombineeritud eine eest 22 PLN.

Suur pitsa maksab umbes 25-30 PLN, Hiina toit aga umbes 15-20 PLN. Zapiekanki, populaarne Poola tänavasuupiste, mis on nagu pitsa baguette peal, maksab 5–6 PLN.

Õlu maksab 8–12 zlotti, klaas veini aga minimaalselt 12 zlotti. Latte või cappuccino maksab umbes 11 PLN. Pudelivesi maksab 4,5 PLN.

Kui ostate ise toidukaubad ja valmistate süüa, maksate umbes 190 PLN nädalas põhitarvete, nagu pasta, riis, hooajalised köögiviljad ja liha, eest. Kohalikud turud on kõige odavamad kohad värskete toodete ostmiseks. Biedronka on odav toidupood, mida leidub kõikjal.

Tegevused – muuseumid on tavaliselt umbes 25 PLN või vähem. Schlinderi tehas maksab 26 PLN, samas kui Auschwitz-Birkenausse sissepääs on tasuta (kuigi giidid maksavad umbes 520 PLN). Rahvuspargid on tavaliselt umbes 10 PLN. Enamikul suurematel turismiobjektidel on igal nädalal vabu päevi/aegu, seega külastage kindlasti iga linna kohalikku turismibürood, et saada teavet allahindluste kohta.

Poola soovituslikud eelarved

Seljakotireisijate eelarvega 160 PLN päevas saate ööbida hosteli ühiselamus, valmistada kõik toidud, piirata joomist, sõita ühistranspordiga ja teha mõnda odavat tegevust, nagu tasuta jalgsi ekskursioonid ja tasuta muuseumide külastamine. Kui plaanite juua, lisage oma eelarvele 10–20 PLN päevas.

Keskmise eelarvega 280 PLN päevas saate peatuda privaatses Airbnb-s, süüa kõikide einete ajal odavates piimabaarides, juua paar jooki, sõita aeg-ajalt taksoga ja teha rohkem tasulisi tegevusi. Näiteks ülestõusu muuseumi külastamine või Auschwitzis ringreis.

Luksusliku eelarvega, mis on 550 PLN või rohkem päevas, saate ööbida hotellis, süüa kõikjal, kus soovite, juua rohkem, rentida ringi liikumiseks auto ja teha mis tahes giidiga ekskursioone ja tegevusi, mida soovite. See on aga luksuslik alumine korrus. Taevas on limiidiks!

Poola reisijuht: näpunäiteid raha säästmiseks

Poola on väga taskukohane riik, nii et seal pole liiga palju näpunäiteid, mis aitavad teil säästa. Te ei kuluta niikuinii palju raha, kui te ei kavatse raha kulutada! Regulaarsete igapäevaste asjade tegemine siin ei kahjusta teie eelarvet. Nagu öeldud, on veel mõned lisaviisid, kuidas saate Poolat külastades raha säästa.

Kasutage sõidujagamise rakendusi – sõidujagamisrakendused, nagu BlaBlaCar, on suurepärane viis riigis odavalt ringi sõitmiseks. Laadite lihtsalt rakenduse alla, otsite reisijaid, maksate väikese tasu ja minge! Kõik on hinnatud ja kontrollitud ning tavaliselt on see mugavam (ja odavam) kui muud transpordiliigid. Linnasiseseks reisimiseks kasutage Uberit. See on odavam kui kohalikud taksod.

Ööbige kohaliku juures – kuigi majutus pole Poolas kallis, on Couchsurfing suurepärane viis majutuskulude alandamiseks. Tasuta ööbimiskoha hankimisega säästate mitte ainult raha, vaid saate ka kohaliku sõbra ja saate oma asukoha kohta siseteadmisi!

Jalgratta jagamine – 10 zloti eest saate registreeruda Varssavi jalgratta laenutus ettevõttes Vetrulio. Pärast registreerumist on jalgratta kasutamine 20 minutit tasuta, mis teeb külastuse ajal linnas ringi põrgatamise põhimõtteliselt tasuta. 20 minuti pärast (kuni esimese tunnini) on see vaid 1 PLN ja järgmiseks tunniks 3 PLN.

Sööge piimabaarides – Mleczny’s (piimabatoonides) saate Poola maitset. Rõõmsad pierogid, omatehtud supid, palju liha ja kohalik õlu maksavad tavaliselt umbes 30 PLN. Kuigi need on lihtne valik, on toit maitsev ja kõhtutäitev!

Hankige turismikaart – teatud linnad, nagu Krakov ja Varssavi, pakuvad turismikaarte, mis pakuvad piiramatut ühistransporti ja tasuta või soodushinnaga sissepääsu muuseumi. Kui plaanite näha palju kohti, minge kindlasti kohalikku turismibüroosse ja võtke üks neist kaartidest! Tavaliselt maksavad need 100-160 PLN.

Võtke kaasa veepudel – Poola kraanivesi on joomiseks täiesti ohutu, nii et raha säästmiseks ja plasti kasutamise vähendamiseks võtke kaasa korduvkasutatav veepudel.

Jälgige oma joomist – sellised linnad nagu Krakov on tuntud oma pidude, pubide ja pikkade õhtute poolest. Need võivad kiiresti koguneda, seega jälgige, kui palju joote. Alustage võimalusel toidupoest oma lemmikjookidega. Säästate sel viisil 50%.

Tehke tasuta jalgsimatk – Poola suuremates linnades võib leida tasuta ekskursioone sellistelt ettevõtetelt nagu Walkative. Need on suurepärane võimalus linnaga tutvumiseks ajaloo, kultuuri ja arhitektuuri tundmaõppimiseks. Lihtsalt anna jootraha!

Poola transpordivahendid

Ühistransport – bussid ja trammid on kõige levinumad viisid igas linnas liikumiseks. Ainult Varssavis on metroosüsteem.

Avalikud bussid ja trammid maksavad umbes 2–5 PLN ühe suuna eest, olenevalt sellest, kui kaugele te lähete. Ühepäevase pileti hinnad algavad 15 PLN-st inimese kohta. Varssavis on 3-päevase ühistranspordi pileti hind 36 PLN.

Buss – Poolal on lai bussivõrk, nii et saate hõlpsalt kogu riigis bussiga ringi reisida, kui teil on eelarve. Flixbus (ja selle partnerettevõte Polski Bus) on parimad võimalused, kuna neil on taskukohase hinnaga mugavad bussid. Näiteks 4-tunnine sõit Varssavist Krakowisse maksab umbes 29 PLN, samas kui 7-tunnine sõit Gdanskisse Varssavist maksab umbes 50 PLN.

Bussides on vannituba, pistikupesad ja WiFi, mistõttu on need hea valik taskukohase reisija jaoks.

Rong – kuigi rongid pole nii odavad kui bussid, on need hea valik pikamaa reiside jaoks. Siin opereerib mitu erinevat tüüpi rongidega ronge. Kolm kõige olulisemat reisijate jaoks on ExpressInterCity Premium (EIP), ExpressInterCity (EIC) ja InterCity (IC).

EIP rongid on kiired ja sõidavad suuremate linnade vahel. Neil on kohad esimeses ja teises klassis ning broneerimine on kohustuslik. Need on uusimad rongid ja neil on söögivagun, kui soovite reisi ajal süüa. Kui broneerite samal päeval, võivad need olla kallid, seega proovige parimate hindade saamiseks eelnevalt broneerida.

KIK-i rongid sõidavad ka suuremate linnade vahel, kuid on veidi aeglasemad. Need on endiselt täiesti turvalised ja mugavad, saadaval on söögiauto ja äriklassi istmed. Kuna teenused pole nii suurepärased, on hinnad siin madalamad kui EIP-rongidel. Olemas on ka esimese ja teise klassi istmed.

IC-rongid on neist kolmest odavaimad, kuid ka kõige aeglasemad, kuna teevad rohkem peatusi. Neil on põhilised mugavused, näiteks pistikupesad.

InterRegio (IR) rongid on veel üks võimalus, kuna need peatuvad enamikus keskmise suurusega linnades. Siin ei ole esimese klassi ega istekohtade broneeringuid, nii et nad võivad olla veidi hõivatud ja mõnikord ei ole neil ruumi pagasi jaoks. Kuid need on taskukohased!

Rong Varssavist Gdanskisse maksab umbes 245 PLN ja kestab umbes 2,5 tundi, samas kui 2-tunnine rong Varssavist Krakowisse on vaid 50 PLN.

Lendamine – Poolas lendamine on suhteliselt odav tänu odavlennufirmadele nagu Ryanair ja Wizz. Varssavist pääsete edasi-tagasi alla 325 PLN eest peaaegu igasse riigi linna.

Näiteks Varssavist Krakowisse kulub veidi alla tunni ja maksab 215 zlotti, samas kui Varssavist Gdanskisse kulub tund ja maksab 180 zlotti.

Samuti on lihtne lennukiga Poolasse/Poolast saada, kuna Wizz ja Ryanair lendavad üle kogu kontinendi. Kui broneerite varakult ja olete paindlik, võite leida lende juba 50 PLN eest sihtkohtadesse kõikjal Euroopas.

Sõidujagamine – BlaBlaCar on linnade vaheliseks reisimiseks parim sõidujagamise võimalus. See on odav, kiire ning draiverid on kontrollitud ja neil on arvustused, nii et see on üsna ohutu. Lihtsalt veenduge, et teil oleks paindlikud plaanid, kuna juhid jäävad sageli hiljaks või muudavad oma plaane täielikult.

Autorent – ​​mitmepäevase rendi puhul algab autorent 75 PLN-st päevas. Juhil peab olema vähemalt üks aasta kehtiv juhiluba ja teatud riikide kodanikelt on nõutav rahvusvaheline juhiluba (IDP).

Hitchhiking – Poola on üks kõige hääletamise sõbralikumaid riike EL-is. Kui teil on silt, mis ütleb, kuhu te lähete, ja näete esinduslik välja, ei pea te tavaliselt sõitu liiga kaua ootama. Abiks on kodumaa lipu olemasolu. HitchWiki on parim veebisait autostoppide kohta lisateabe saamiseks.

Millal Poola minna

Parim (ja populaarseim) aeg Poolat külastada on suvel, juunist augustini. Temperatuurid on kuumad ja vihma sajab harva. Sel ajal on oodata temperatuurivahemikku 17–25 °C (ja põhjas asuva Gdanski ja lõunas asuva Krakowi vahel 1–3 kraadi).

Suvi on ka turismi jaoks aasta kõige aktiivsem aeg, kuid te märkate seda ainult peamistes turismilinnades (näiteks Varssavis ja Krakovis).

Õlahooaeg aprilli lõpus-mai ja septembris-oktoobris on samuti suurepärane aeg külastamiseks, kui temperatuur on vahemikus 5-15 °C. Võidate rahvast ja teil on palju leebemad temperatuurid. Kevadel sajab rohkem vihma, kuid sügisel on imelised sügisvärvid, mis loovad teie reisile maalilise tausta.

Poola talv võib olla üsna külm, temperatuur langeb päeval umbes -1 °C-ni ja öösel -5 °C-ni. Lumi on tavaline, mis võib autoga reisides tingimusi mõjutada. Lühidalt, ei soovita talvist külastust, kui te ei kavatse suusatada või osaleda muudes talvistes tegevustes (nt jõuluturgudel).

Turvalisus Poolas

Poola on väga turvaline riik. Varguse või taskuvarguse oht on siin palju väiksem kui mujal Euroopas. Muidugi peaksite ühistranspordiga sõites ja populaarsetes turismipiirkondades viibides hoidma oma väärisesemed alati turvaliselt ja silmist eemal.

Taksopettused on haruldased, kuid veenduge alati, et teie juht kasutaks arvestit. Kui nad seda ei tee, paluge neil peatuda ja leida takso, mis seda teeb. Võltsitud taksode vältimiseks paluge oma hotelli/hostelli personalil endale takso helistada, et teid ei petta.

Üksikreisijad (sealhulgas naissoost üksikreisijad) peavad Poolat üsna turvaliseks. Siiski peaksite uurima minnes järgima tavalisi ettevaatusabinõusid (ärge võtke võõrastelt jooke vastu, ärge kõndige joobes olles õhtul üksi koju jne).

Siin võib esineda sularahaautomaatide ülelugemist (kui kurjategijad kinnitavad sularahaautomaadi külge varjatud seadme, mis võib teie teavet varastada), seega veenduge alati, et kasutate kinnitatud sularahaautomaate. Kui saate, minge panka oma raha välja võtma (erinevalt välistingimustes kasutatavatest sularahaautomaatidest, mida on lihtsam rikkuda).

Kui rendite siit sõiduki, ära jäta sinna ööseks väärisesemeid. Sissemurdmised on haruldased, kuid parem karta kui kahetseda.

Hädaolukorras helistage abi saamiseks numbril 112.

Kõige olulisem nõuanne, mida saab pakkuda, on hea reisikindlustuse ostmine. Reisikindlustus kaitseb teid haiguste, vigastuste, varguste ja reisi tühistamise eest. See on igakülgne kaitse juhuks, kui midagi läheb valesti.