Rumeenia Reis

Riigil on pikk (ja tormiline) ajalugu, mis ulatub tuhandete aastate taha. Selle annekteerisid sajandite jooksul arvukad võimud, sealhulgas roomlased, bütsantslased, Püha Rooma impeerium, Ungari ja nõukogude võim (kes jätsid riigi ajalukku eriti tumeda pleki).

Kui varem oli Rumeenia läbimõeldud teest kaugel, siis viimastel aastatel on riigi turistide arv kasvanud. See tähendab, et see on Lääne- ja Kesk-Euroopa riikidega võrreldes veel suhteliselt avastamata ning selle võluvad ajaloolised linnad munakivitänavate ja keskaegse arhitektuuriga on nii taskukohased kui ka harva rahvarohked.

See on tohutu riik, mis sobib suurepäraselt maanteel reisimiseks, matkamiseks ja ajaloohuvilistele.

See Rumeenia reisijuht aitab teil reisi planeerida, raha säästa ja külastusest maksimumi võtta!

Vaatamisväärsused Rumeenias

Tutvuge Brasov'iga

Transilvaanias asuv Brasov on “Dracula lossi” reiside stardiplatvorm. Läheduses on suurepärane matkamine, kaunis ajalooline keskus ja võluvad keskaegsed tänavad. Brasovis on ka lai valik toite, alates kohalikest Rumeenia roogadest kuni maitsvate rahvusvaheliste roogadeni.

Rännake Bukaresti

Bukarestis on terve segu vanaaegsetest hoonetest ja kommunistlikust stiilis betoonplokkidest. Siin on palju muuseume, kalmistuid, ajaloolisi paiku, kaubanduskeskusi ja arhitektuurilisi vaatamisväärsusi. Viimastel aastatel on linn muutunud digitaalsete nomaadide keskuseks. Kuluta vähemalt paar päeva.

Matk Fagarase mägedes

See on üks vinge mitmepäevane matkakogemus, mis viib teid mööda Fagarase peaharja. Marsruut on üks pikimaid ja pidevamaid kõrgmägede traasse Euroopas. Matkajad saavad matkata üle Moldoveanu, Negoiu ja Vista Mare – kolm Rumeenia kõrgeimat tippu.

Külastage Sibiu't

Sibiu külastamine on nagu tagasiminek keskaega. Sellel on suurepärane keskaegne võlu, kaunid vaated ümbritsevatele maastikele, suurepärane toit ja palju rohelust. Ärge jätke vahele Brukenthali muuseumi ja tsitadelli.

Vaadake maalitud kloostreid Bucovina's

Nende Kirde-Rumeenias asuvate kloostrite välisseinad on maalitud keerukate 15. ja 16. sajandi freskodega, millel on pühakud, prohvetid, stseenid Jeesuse elust ja muud religioossed stseenid. Seinad on Bütsantsi kunsti meistriteos ja Rumeenia õigeusklike palverännakute sihtkoht.

Kuhu minna Rumeenias

  • Tutvuge soola kaevandusega: Salina Turda on soolakaevandus Turdas, mis on muudetud maa-aluseks muuseumiks. Kaevandus pärineb antiikajast ja seda kasutati kogu keskajal. Siit saate teada, kuidas töötajad soola pinnale said ja kui töömahukas see protsess oli. Allosas on väike maa-alune järv, kus saate rentida paati ja ringi aerutada ning seal on ka sellised mängud nagu bowling ja minigolf ning isegi vaateratas! See on hea koht lastega külastamiseks. Seal on ka spaa, kui soovite end mõne loodusliku ravi vahendiga ravida. Sissepääs on 50 RON.
  • Avastage Cluj-Napocat: Cluj-Napoca on meeldiv ülikoolilinn, mis asub Rumeenia loodeosas ja suur peatuskoht Ungarist itta saabuvatele inimestele (see on ka odavate lendude keskus). Linn pärineb sajandeid ning seal on palju ajaloolisi kirikuid, muuseume ja varemeid (eriti Cetatuia mäel). Tänu siinsele ülikoolile on linnas palju taskukohaseid restorane ja väga elavat ööelu. Kuigi see pole nii ajalooline ja keskaegne kui paljud teised Rumeenia linnad, kui otsite Rumeenias laheda atmosfääriga linna, on see koht see.
  • Tutvuge Dracula lossiga: Bran Castle on loss, mis inspireeris Dracula lossi Bram Stokeri Dracula versioonis. Brasovi lähedal asuvad külastajad saavad jalutada Transilvaania kuulsaimale krahvile pühendatud tubades, vaadata kuninganna Marie teemaja ja sõita klaasliftiga, et kogeda “Dracula põgenemisteed”. See on “cheesy” ja väga turistlik, kuid ülimalt lõbus! Sissepääs on 45 RON.
  • Avastage Hoia metsa: see kurikuulus mets on sajandite jooksul olnud paljude kummituste ja UFO-vaatluste (nagu ka muude paranormaalsete tegevuste) koht. Tegelikult peetakse seda sageli maailma jubedamaks metsaks. Siin on puud kõverad ja painutatud murettekitavatel viisidel, mida teadus pole suutnud selgitada. Jalutage päevasel ajal tasuta metsas (paljud kohalikud jalutavad ja sörgivad siin) või tehke giidiga öine ringkäik, et saada teavet siin aset leidnud rahutustavate paranormaalsete sündmuste kohta! Öised ekskursioonid maksavad 150-300 RON inimese kohta.
  • Vaadake Alexandru Borza botaanikaaeda: Cluj-Napocas asuvas massiivses botaanikaaias on veerevad rohelised mäed, vaatetorn, roosiaed ja isegi Jaapani aed. 1872. aastal asutatud aias kasvab üle 10 000 taime ja see hõlmab 14 164 hektarit. Seal on kasvuhooned, tiigid ja lai valik piirkondlikke aedu, kus on taimed üle kogu maailma. Sissepääs on 11 RON inimese kohta.
  • Dracula jaht Sighisoaras: 12. sajandil asutatud linn on üks Euroopa ilusamaid ja paremini säilinud keskaegseid linnu. Üks riigi kaheksast maailmapärandi nimistusse kuuluvast paigast on värviliste munakivisillutisega tänavate vaatamiseks palju torne, ehitud kirikuid ja burgerimaju (keskajast ja renessansiajast pärit traditsioonilised majad). See on ka Vlad Tepesi, rohkem tuntud kui Vlad Impaler (teise nimega Dracula), sünnikoht. Ronige kindlasti kellatorni, et avastada linnavaadet. Muude esiletõstetud vaatamisväärsuste hulka kuuluvad ajaloomuuseum, gilditornid (osa linna ajaloolisest kaitsest) ja Scholar’s Stairway (17. sajandist pärit trepp, mida kasutasid koolilapsed).
  • Külastage Pelesi lossi: 1870. aastatel kuningas Carol I jaoks ehitatud loss (mis näeb rohkem välja nagu peen palee või mõisahoone) on rikkalikult kaunistatud ja on suurepärane meeldetuletus luksuslikust elust, mida need valitsejad nautisid. See oli ka esimene loss Euroopas, kus oli elekter. Pärast keerukal territooriumil ja aedades tutvumist võite minna sisse, et vaadata kunsti- ja antiigi kollektsiooni, mis sisaldab üle 4000 relva ja soomust. Lossi esimese korruse külastus maksab 40 RON, ülemiste korruste ekskursioon aga 80 RON.
  • Lõõgastuge Balea järve ääres: Sibiust 90 minuti kaugusel asuv Balea järv on väärt ühe päeva reis linnast. Fagarase mägedes (mida sageli nimetatakse Transilvaania Alpideks) tulevad paljud inimesed talvel matkama või suusatama (talvel on siia ehitatud isegi jäähotell). Kui soovite matkata, on tähistatud rajad, mis pakuvad nii viie- kui ka üheksa tunniseid marsruute mõnele lähedal asuvale tippkohtumisele. Asudes linnast umbes tunni kaugusel, saate siin bussiga sõita umbes 90 RONi eest.
  • Nautige Maarjamaas kultuurikümblust: see Rumeenia keskaegne piirkond on üks lemmikuid. Traditsiooniline kultuur on siin edukas ja kogemiseks on huvitav segu kohalikust muusikast, käsitsi valmistatud puitkonstruktsioonidest ja värvilistest tekstiilidest. Igas külas on suur puukirik ja keerukad käsitsi nikerdatud puidust väravad (puidutöötlemine on siin sajanditepikkune traditsioon). Seal on ka ainulaadseid kalmistuid, mis tulenevad nende veendumusest, et haua järgne elu on algus, mitte lõpp. Näiteks kivi hauaplaatidel on pidulike sõnade asemel sinised puuristid, millel on naljakad salmid lahkunu kohta. Ärge unustage kommunismi ja vastupanu ohvrite memoriaalmuuseumi ja Elie Wieseli memoriaalmaja (Wiesel oli kuulus rumeenia-ameeriklane, kes kirjutas raamatu “Öö” oma kogemustest holokausti ajal).
  • Matk Tampa mäel: Brasovi kohal kõrguv mägi on suurepärane kiireks matkaks, kui soovite vaadet linnale. Mäel on ka suur silt, mis sarnaneb Los Angelese valge “Hollywoodi” märgiga. Kuigi matk on üsna lihtne ja võtab vähem kui tunni (mägi on vaid 1000 meetri kõrgune), on olemas ka köisraudtee, millega saate tippu sõita 18 RON (edasi-tagasi) eest.
  • Külastage Rumeenia patriarhaalset katedraali: see katedraal Bukarestis valmis 1659. aastal ning lisaks mõnele kaunile freskole (enamik freskodest on rekonstruktsioonid) on alles kõik selle originaalsed sisemaalid ja ikoonid. Välisfassaad on kujundatud Brâncovenesci stiilis ja sisemus on rikkalikult kaunistatud, avar ja värvikas. Acapella koori on eriti muljetavaldav kuulata. Sissepääs on tasuta, kuid riietuge konservatiivselt, kuna see on pidev jumalateenistuse koht.
  • Vaadake Põhja-Dobrudža metsloomi: maakonna kagunurgas asuvas piirkonnas elab üle 400 linnuliigi ja palju kohalikku elusloodust. See on künklik avar, kus on üle tosina järve ja Bulgaaria piiri tagant võib leida rohkemgi. See on üks parimaid piirkondi, mida autoga uurida, kuna saate linnast linna hüpata. Veetke kindlasti aega rannikulinnas Constantas, mis on Rumeenia vanim pidevalt asustatud linn (asutati aastal 600 eKr).
  • Külastage Doonau deltat: Saksamaal asuvast lähtest üle 3000 kilomeetri kaugusel asuv delta on Euroopa suuruselt teine ja paremini säilinud delta (Volga on suurim). Doonau ulatub läbi 10 riigi – rohkem kui ükski teine jõgi maailmas – enne kui suubub Rumeenia (ja Ukraina) kaudu Musta merre. Kogu piirkond on UNESCO maailmapärandi nimistus, mistõttu on see suurepärane looduskaitseala, mida uurida, kui soovite rahvahulgast eemale pääseda. Parema vaate saamiseks võite matkata mööda rannajoont või teha paadiretke mööda vett. Kuigi matkamine on tasuta, maksate kogu päevase paadiretke eest, mis sisaldab lõunasööki, umbes 300 RON. Poolepäevane tuur ilma lõunata on umbes 110-150 RON.
  • Tähistage Hora de la Prislopi: see festival, mis toimub igal augustil, on pidu, mis ühendab Transilvaania, Moldova ja Maarjamaa. Laiemalt tuntud kui Prislopi tants, seal on palju traditsioonilist tantsu ja laulu, kauneid kostüüme, rongkäiku ja vingeid pidustusi. 1730. aastatest pärinev festival tähistab kohalikku ja traditsioonilist kultuuri ning seda ei saa jätta vahele, kui olete selles piirkonnas. Festival toimub riigi põhjaosas Prislop Passis, kuhu koguneb igal aastal kuni 50 000 inimest.

Hinnad Rumeenias

Majutus – Voodikoht 4-8-kohalises hosteli ühiselamus maksab umbes 50-60 RON öö kohta. Privaatne tuba hostelis maksab vähemalt 130 RON öö kohta. Tasuta WiFi-ühendus on standardvarustuses ja paljudel hostelitel on ka toiduvalmistamise võimalus, kui soovite ise süüa valmistada. Enamik riigi hosteleid ei sisalda hommikusööki.

Soodsa hinnaga hotell maksab umbes 150-175 RON öö kohta. Võite leida tube odavamalt, kuid peate jagama vannituba teiste külalistega. Tasuta WiFi-ühendus on levinud ja paljud hotellid sisaldavad ka lihtsat tasuta hommikusööki.

Airbnb on saadaval kogu riigis privaatsete tubadega alates umbes 90 RON öö kohta, samas kui terved kodud/korterid maksavad umbes 130–175 RON.

Telgiga reisijatele on võimalik telkida kogu riigis, kuigi pidage kinni spetsiaalsetest laagriplatsidest. Metsik telkimine on seaduslik, kuid vargused on pisut tavalised, nii et kindlates kohtades on telkida palju turvalisem. See maksab 25-40 RON öö eest tavalise telgi krundi eest.

Rumeenia toit – Rumeenia köök on südamlik, mõjutatud lähedalasuvast Ungarist ja teistest Ida-Euroopa naabritest. Hautised ja vorstid on tavalised põhitoiduained, eriti populaarne on küüslauguvorst. Hapusupp, lambaliha, lihapallid ja lihapirukad on teised populaarsed traditsioonilised toidud. Vein on siin valitud jook, kuna Rumeenia on üks maailma suurimaid veinitootjaid.

Enamik odavaid, kuid kõhtu täis restorani toite (nt šnitsel kartulipudru ja salatiga) maksavad umbes 25–30 RON. Supp on hea võimalus raha säästmiseks, kuna see maksab umbes 12-18 RON ja on üsna rammus (sellega kaasneb tavaliselt ka leivakülg). Eine keskklassi restoranis maksab umbes 50 RONi kolmekäigulise eine eest.

Kiirtoit maksab burgeri või hot dogi eest umbes 9 RON, samas kui kombineeritud eine (mõelge McDonald’sile) on umbes 15–20 RON.

Õlu restoranis või baaris maksab umbes 5–10 RON, klaas veini aga 7–15 RON. Cappuccino maksab umbes 10 RON.

Sellistes turismi sihtkohtades nagu Brasov või Sighisoara oodake, et hinnad on pisut kõrgemad (kuid mitte liiga palju).

Kui ostate ise toidukaubad ja valmistate süüa, maksate umbes 140–190 RON nädalas toidukaupade eest, mis sisaldavad makarone, köögivilju, kana ja muid põhi toiduaineid. Säästke raha, ostes kohalikel turgudel või väikestel teeäärsetel stendidel, kus on tavaliselt kõige odavamad ja värskemad tooted. Rumeenias on ka mitu soodushinnaga supermarketit, nagu Profi, Lidl ja Penny Market.

Tegevused – paljud Rumeenia parimad tegevused (nt matkamine) on tasuta. Samuti võite leida tasuta jalutuskäike mõnes linnas, näiteks Bukarestis, Brasovis ja Cluj-Napocas. Enamik muuseume ja vaatamisväärsusi maksavad 20–40 RON, mitmepäevased matkad aga üle 3000 RON. Jalgratta rentimine maksab umbes 65 RON päevas.

Rumeenia soovituslikud eelarved

Seljakotireisijate eelarvega 140 RON päevas saate ööbida odavas hostelis või laagris, valmistada kõik toidud, kasutada liikumiseks kohalikku transporti, sõita linnade vahel aeglaste rongidega ja teha peamiselt tasuta tegevusi, nagu matkamine ja tasuta jalgsimatkad. .

Keskmise eelarvega, umbes 275 RON, saate ööbida Airbnb-s, süüa enamiku einete ajal väljas, nautida baaris mõnda jooki, sõita aeg-ajalt taksoga, sõita linnade vahel bussidega või sõita ühissõidukiga ja teha rohkem tasulisi tegevusi, näiteks muuseumi- ja lossikülastused.

Luksusliku eelarvega, mis on 440 RONi või rohkem päevas, saate ööbida hotellis, kõik söögikorrad väljas süüa, juua rohkem, rentida ringi liikumiseks auto ja teha mis tahes ekskursioone ja tegevusi, mida soovite. See on aga luksuse jaoks vaid esimene korrus. Taevas on limiidiks!

Rumeenia reisijuht: raha säästmise näpunäiteid

Rumeenia ei paku palju hämmastavaid võimalusi raha säästmiseks, peamiselt seetõttu, et Rumeenia on juba algusest peale väga taskukohane riik. Kuid kui soovite oma kulusid vähendada, on siin lemmikviisid raha säästmiseks riigis:

Hääletamine – Rumeenias on hääletamisega sõitmine ohutu ja üsna tavaline. See ei ole kiireim viis ringi liikumiseks, kuid see toimib, kui teil on eelarve. Lihtsalt veenduge, et teil oleks silt ja usaldaksite sõitu vastu võttes oma sisetunnet. See on suurepärane viis kohalikega ühenduse loomiseks, säästes samal ajal raha.

Sõitke rongiga – Rumeenia rongid on aeglased, kuid need on odavaim viis ringi liikumiseks. Kui teil pole kiiret, sõitke rongiga. Kui lähete pikki vahemaid, on üle riigi ka mõned öörongid.

Ööbige kohaliku juures – miski pole odavam kui tasuta magamine. Couchsurfing ühendab teid kohalikega, kes ei anna teile mitte ainult tasuta ööbimiskohta, vaid saavad teile tutvustada kõiki suurepäraseid kohti, kus näha ja jagada oma siseringi näpunäiteid ja nõuandeid. See on suurepärane kogukond, millest osa saada.

Ostke sooduskaupade kauplustes – kui kavatsete süüa teha või lihtsalt näksite, säästke raha, ostes soodus kauplustes, nagu Profi, Lidl ja Penny Market.

Peatuge Balkan Backpackeri hostelites – kõikjal Rumeenias (ja Balkanil) on hosteleid, mis on osa Balkani seljakotirändurite võrgustikust. Broneerige otse nendes hostelites ja öelge neile, et olete võrgustikust teadlik, et saada oma peatumisest 10% soodsamalt.

Võtke kaasa veepudel – siinne kraanivesi on üldiselt ohutu, seega võtke kaasa korduvkasutatav veepudel, et säästa raha ja vähendada sõltuvust ühekordselt kasutatavast plastist.

Sööge lõunat väljas – kuigi Rumeenias on toit üldiselt odav, võite säästa rohkem raha, kui valmistate ise õhtusööki ja sööte lõunat väljas. Lõunamenüü Rumeenias koosneb tavaliselt kolmest käigust (supp, põhiroog, magustoit) ja võib maksta nii vähe kui 30 RON.

Sõidujagamine – kui olete oma ajakavas paindlik, kasutage sõidujagamisteenust BlaBlaCar, et püüda kohalikega linnade (või riikide) vahel sõite. Juhid on kontrollitud ja see on täiesti ohutu (kuigi mõnikord ei ilmu sõite, mistõttu peate olema paindlik). Kuigi bussid võivad olla odavamad, on see lõbusam ja tavaliselt kiirem.

Rumeenia transpordivahendid

Ühistransport – bussid ja trammid maksavad enamikus linnades kõigest 2 RONi ühe reisi eest, kuigi sõidukid on sageli ülerahvastatud ja erinevas seisukorras. Bukarestis maksab metroo 3 RON, kuigi päevapilet on vaid 8 RON, mis teeb sellest palju parema tehingu. Iganädalased metroopiletid on 30 RON, mis on kasulik, kui kavatsete sageli ühistransporti kasutada (nädala piletid on saadaval ka bussidele ja trammidele, kuid hinnad sõltuvad marsruudist).

Võrdluseks, Brasovis ja Cluji linnas maksab ühe piletiga sõit avalikus bussis 2–2,50 RON, päevapilet aga 12–14 RON.

Lennud – Rumeenias ringi sõitmine on valik, kui teil on kiire. Kui plaanite ette, võite sageli leida häid pakkumisi. Bukarestist pääsete peaaegu iga riigi lennujaama alla 400 RONiga.

Näiteks Bukarestist Cluji või Timisoarasse saab alla 170 RONi ühe suuna eest. Ryanair, Wizz ja Blue Air (Rumeenia odavlennufirma) on kolm lennufirmat, kes kontrollivad madalaimaid hindu.

Buss – bussid ühendavad kõiki riigi suuremaid linnu, kuigi kuna Rumeenia on suur riik, võivad reisid olla üsna pikad. Näiteks sõit Bukarestist Clujisse maksab umbes 100 RON ja kestab 9 tundi. Sõit Bukarestist Brasovisse kestab umbes 4 tundi ja maksab 50–65 RON.

Erinevalt enamikust riikidest on siinsed rongid paljudel juhtudel soodsamad. Kui teil on eelarve, võrrelge kindlasti busside ja rongide hindu.

Rong – Rumeenia rongid on aeglane (kuid usaldusväärne) liikumisviis. Seal on 3 erinevat tüüpi ronge: InterCity (IC), InterRegional (IR) ja Regional (R). Piirkondadevahelised rongid on kiireimad ja kenamad ning tõenäoliselt need, mida kasutate linnast linna reisimiseks.

Standard istmed (teine ​​klass) on tavaliselt üsna mugavad ja piisavad ka pikkadeks reisideks. WiFi-ühendus ja toitlustus pole saadaval, seega võtke kaasa oma meelelahutus ja toit, kui teil on pikk teekond.

Hindade osas on 9-tunnine sõit Bukarestist Timisoarasse umbes 100 RON, samas kui reis Bukarestist Cluj-Napocasse võtab umbes sama palju aega ja maksab veidi vähem, 90 RON.

Sõidujaam – Uber on saadaval Bukarestis, Cluj-Napocas, Brasovis, Timisoaras ja Iasis. See on odavaim variant, kui teil on vaja kuhugi jõuda ja te ei soovi ühistranspordiga sõita, kuna Rumeenia taksod võtavad kätt ja jalga.

Pikemate vahemaade jaoks kasutage BlaBlaCari. See on suurepärane (ja turvaline) sõidujagamisteenus linnadevahelisteks reisideks. Lihtsalt laadige rakendus alla, looge profiil ja otsige sõite.

Auto – auto rentimine on umbes 70 RON päevas mitmepäevase rendi korral. Lahkudes lukustage alati oma rendiauto, sest rendiautod on suunatud vargustele sagedamini kui kohalikud sõidukid. Autojuhid peavad olema vähemalt 21-aastased.

Hääletamine – Rumeenias on hääletamisega sõitmine väga lihtne. Lihtsalt tehke juhile selgeks, et sõidate autostopiga, sest mõned juhid nõuavad tasumist, kui seda ei tehta selgeks. Rumeenias autostopimise kohta lisateabe saamiseks kasutage Hitchwiki.

Millal Rumeeniasse minna

Parim (ja populaarseim) aeg Rumeenia külastamiseks on suvel, juunist augustini. Temperatuurid on kuumad ja vihma sajab harva. Sel ajal on oodata umbes 30 °C temperatuuri. Need on turismi jaoks aasta kõige aktiivsemad kuud, kuigi see on märgatav ainult sellistes sihtkohtades nagu Brasov või Sibiu, kus turism on peamine tõmbenumber. Kuid ka siis on rahvamassi palju väiksem kui Lääne-Euroopas.

Õlahooajad (aprilli lõpp-mai ja september-oktoober) on samuti suurepärane aeg külastamiseks. Võitlete rahvahulkadega ja teil on palju mahedamad temperatuurid, mis sobivad ideaalselt kõigile, kes soovivad matkamiseks mäkke suunduda. Kevadel sajab rohkem vihma, kuid sügisel on ka vapustavaid sügisvärve, mis loovad teie reisile kauni tausta (eriti kui reisite läbi Transilvaania).

Talv võib Rumeenias olla üsna külm ja temperatuur langeb alla külmumise. Lumi on tavaline, kuigi mitte rohke, mis võib autoga reisides tingimusi mõjutada. Kui sellised linnad nagu Sighisoara ja Brasov näevad talvel üsna võluvad välja, on Bukarestis palju süngem atmosfäär, mis on tingitud nõukogude arhitektuuri mõjust ja nende toetumisest hallile, mahedale betoonile. Lühidalt, ei soovitaks talvel külastada, kui teil pole konkreetset soovi nautida külma ja vaikseid linnu.

Turvalisus Rumeenias

Rumeenia on väga turvaline riik ja turistide vastu suunatud kuritegevus on siin haruldane. See on turvaline sihtkoht üksi reisijatele, sealhulgas üksik naisreisijatele.

Sellegipoolest võib pisivargusi siiski ette tulla, nii et hoidke oma väärisesemed alati turvaliselt ja silmist eemal. Vargused on kõige levinumad rahvarohkete linnaliinibusside ja trammidega sõitmisel (enamasti Bukarestis), seega võtke sõitmisel kasutusele täiendavad ettevaatusabinõud.

Lisaks võtke auto rentimisel kasutusele täiendavad ettevaatusabinõud. Kuigi teed on ohutud, on rendiautod varguste vastu suunatud rohkem kui kohalikud autod, seega võtke kasutusele ettevaatusabinõud ja lukustage oma sõiduk, kui te seda ei kasuta. Broneerimisel veenduge, et teie kindlustus katab varguse.

Üksinda reisivad naissoost reisijad peaksid tundma end mugavalt omaette avastades, kuigi kehtivad tavapärased ettevaatusabinõud (ärge võtke vastu võõraste jooke, ärge kõndige hilisõhtul üksi jne).

Nagu igas linnas, ärge kunagi jätke oma jooki baaris olles järelevalveta ja ärge kunagi kõndige joobes olles üksi koju.

Hädaolukorras helistage abi saamiseks numbril 112.

Usaldage alati oma sisetunnet. Vältige öösel eraldatud piirkondi ja olge kogu aeg ümbritsevast teadlik. Tehke koopiad oma isiklikest dokumentidest, sealhulgas passist ja isikutunnistusest.

Kõige olulisem nõuanne, mida saab pakkuda, on hea reisikindlustuse ostmine. Reisikindlustus kaitseb teid haiguste, vigastuste, varguste ja reisi tühistamise eest. See on igakülgne kaitse juhuks, kui midagi läheb valesti.