Fiji Reis

Fiji on saarte kogum, mis ulatub Vaikse ookeani lõunaosas üle 1600 kilomeetri. Siin on kaks peamist saart, Viti Levu ja Vanua Levu, ning ligi 900 väiksemat saart ja suudmeala.

Austroneesia rahvaste poolt tuhandeid aastaid tagasi elama asunud eurooplased jõudsid maale 1643. aastal, kui Hollandi maadeuurija Abel Tasman saared “avastas”. Enam kui 100 aastat hiljem saabus Briti maadeavastaja James Cook ja 1874. aastaks annekteeriti saared ja Britid muutsid need krooni kolooniaks. See kestis kuni 1970. aastani, mil Fidži taasiseseisvus.

Kuigi see on kuulus kalli pudelivee ja uhkete kuurortide poolest, ei pea siinne puhkus kallis olema. Odav majutus ja toit koos tõsiasjaga, et enamik Vaikse ookeani lende sisaldab siin vahemaandumist, muudab saared taskukohaseks külastus kohaks.

See Fiji reisijuht aitab teil oma reisi planeerida, raha säästa ja selles troopilises paradiisis veedetud aega maksimaalselt ära kasutada!

Fiji vaatamisväärsused

Avastage Mamanucas’id

Mamanucas on vee spordihuviliste seas populaarne saarte rühm. Enamik inimesi külastab Nadit päevareisi, et nautida maailma tasemel surfipause, pehmeid korallisid ja uskumatut mereelu. Kuid kui olete päevareisijad, jätke koht teie omaks!

Külastage Suva't

Viti Levu saarel asuv Suva on Fidži pealinn. Suunduge laupäeval munitsipaal turule, et hankida suveniire ja odavat toitu. Kui olete siin juulis või augustis, vaadake Mariamma templis toimuvat tulekõnnifestivali.

Vaadake Fiji muuseumi

See Vaikse ookeani lõunaosa kultuuri ja Fidži ajalugu kirjeldav muuseum on üks Suva parimaid vaatamisväärsusi. Leiate India kunstinäitusi, HMS Bounty säilmeid ja esemeid, mis tutvustavad traditsioonilist Fidži elu, nagu kannibali kahvlid, karpide ehted ja hõimu relvad. Sissepääs on 10 FJD.

Avastage Yasawa'se saari

Yasawa saared on soodsa hinnaga reisijate seas populaarsed oma odava majutuse, odava transpordi ja hilisõhtuste pidude tõttu. Kui lähete, veetke aega mõnel selle keti vähemtuntud saarel, et saada vaiksemaid öid ja soodsamaid hindu.

Minge sukelduma

Nähtavus on fantastiline, sügavusega kuni 40 meetrit. Kuulsad sukeldumiskohad on Astrolabe Reef, Beqa Lagoon ja Rainbow Reef. Eeldatavasti maksate reisi kohta alates 295 FJD.

Mida teha Fijil

 • Proovige kava: Kava, mis on valmistatud samanimelisest juurest, on Fijil valitud jook. See tekitab huultel ja suus tuimust ning lõdvestab. Minge kindlasti “tõusulainele” ja hankige suur tass! Üks parimaid viise kava kogemiseks on osaleda küla tseremoonial (see hõlmab põrandal istumist ja joomise ajal teatud rituaalide järgimist). Mõned ekskursioonid hõlmavad seda, kuid tavaliselt on need kogupäevased külareisid alates umbes 370 FJD. Kui teil on vähe eelarvet, on kõige parem leida kohalikke ja nendega koos juua!
 • Matkake Colo-i-Suva metsaparki: see vihmametsa park on täis eksootilisi linde ja troopilisi taimi. Waisila ojal on umbes 7 kilomeetrit matkaradu, mis viivad mitmete looduslike basseinideni, mis teevad värskendavaid ujumiskohti. See on väike park, kuid see teeb Suvast vaikseks taganemiseks. Sissepääs on 10 FJD inimese kohta.
 • Avastage Bouma rahvusparki: see Taveuni saare põhjaosas asuv rahvuspark on üks riigi peamisi vaatamisväärsusi. Park on kaetud koskedega, mis sukelduvad sügavatesse basseinidesse, mis sobivad ideaalselt ujumiseks, ja ranniku äärsed metsa rajad, mis sobivad ideaalselt matkamiseks. Maalilised Tavoro kosed on külastuskeskuse lähedal, kuid kui soovite teha pingelisemat matka, tehke Vidawa vihmametsa rada. See on poolepäevane giidiga matk (peate tegema ekskursiooni), mis lõpeb koskede juures. Seda juhivad šamaanid, kes tutvustavad teile pargi looduslugu. Ekskursiooni hind on umbes 130 FJD, kuid kui soovite lihtsalt parki külastada, on sissepääsutasu 15 FJD.
 • Külastage Koroyanitu rahvuspärandi parki: see on veel üks ideaalne koht matkamiseks. Võite ronida Castle Rockile üles, et näha linnulennult vaadet Mamanucase ja Yasawa saartele (see on keeruline neljatunnine matk ühe suunaga). Seal on ka kahetunnine matk, mis viib teid mööda hiiglaslikku joast ja Navuratu külla. Pargi sees on kuus keskkonnasõbralikku küla ning kohalikud hooldavad radu ja maastikku (külasid saab külastada). Sissepääs parki on 25 FJD.
 • Minge surfama: Fiji pakub maailma parimaid surfamise võimalusi koos lugematute kuulsate saitidega, nagu Cloudbreak ja Lighthouse Rights. Siinsed pausid pole algajatele ideaalsed, kuid Sigatokas on rahulikumad veed. Suunduge Mamanuca saartele, et proovida boonusena purje- ja lohesurfi. Eeldatavasti maksate terve päeva surfi tundide eest umbes 200 FJD.
 • Külastage magava hiiglase aeda: algselt näitleja Raymond Burri aed (ta mängis 1950-70ndatel telesaadetes Perry Mason ja Ironside), katab Sleeping Giant üle 0,202343 ruutkilomeetri maad ja on täidetud kohalike orhideedega, eksootilised taimed ja troopilised lilled. Džunglis jalutuskäik viib teid mööda tohutust liiliatiigist ja läbi põlismetsa. Sissepääs on 18 FJD.
 • Külastage Sri Siva Subramaniya Swami templit: see on Vaikse ookeani suurim hinduistlik tempel, mis asub Nadi peatänava aluses. Siin näete traditsioonilist draviidi arhitektuuri koos Indiast pärit jumaluste puidust nikerdustega ja uskumatult värviliste laemaalidega. Kindlasti katke põlved ja õlad ning jätke jalanõud ukse taha.
 • Minge raftingule: adrenaliinirohke päeva jaoks minge ülem-Naua jõel parvetama. See lookleb läbi Viti Levu mägismaa, pakkudes koskesid ja igasuguseid kärestikke, mis sobivad suurepäraselt algajatele ja kogenud proffidele. Paljud inimesed kombineerivad raftingut kajakiga mööda jõgesid ja mangroove. See reis on kallis, umbes 480 FJD inimese kohta, kuid see teeb lõbusa päevareisi.
 • Külastage Levuka vana pealinna: Fidži algne pealinn Levuka (asutatud 1820. aastal) asub Ovalau saarel. Väikelinn, kus elab vaid 1100 inimest, on suures osas pääsenud turismi sissevoolust ja on kantud UNESCO maailmapärandi nimistusse selle säilitamiseks kui hilise koloniaalajastu Vaikse ookeani sadamalinnak. Seal on väike kogukonnamuuseum, kuid peale selle pole muud teha kui nautida vaikset atmosfääri, arhitektuuri ja ümbritsevaid maalilisi mägesid.

Fiji hinnad

Hosteli hinnad – Voodikoht 4-6-kohalises ühiselamus maksab umbes 35-55 FJD öö kohta. Kaheksa või enama voodiga toa eest (mõnes ühiselamus on 20–30 voodikohta) maksate 15–20 FJD. Privaatne tuba maksab 85-125 FJD öö kohta. Tasuta WiFi on levinud, kuid seda ei pakuta kõikjal. Ainult mõnes hostelis on toiduvalmistamise võimalus.

Metsikut telkimist taunitakse, kuigi kui reisite telgiga, pakuvad mõned hostelid telgi püstitamiseks soodushinnaga.

Soodsate hotellide hinnad – Soodsad hotellid algavad 135 FJD-st öö kohta. Oodake põhilisi mugavusi, nagu tasuta WiFi ja televiisor.

Fiji ümbruses on palju Airbnb võimalusi. Privaatse toa hind on umbes 48–85 FJD öö kohta, täiskorteri puhul aga keskmiselt 170–290 FJD öö kohta.

Fiji toit – Fiji köök pakub tervislikku segu hooajalistest saadustest, mereandidest ja riisist. Roti ja karri on populaarsed toidud ning mugulad (jamss, maniokk) ja kookospähklid on paljude traditsiooniliste roogade aluseks. Hommikusöögil on tugevad lääne mõjud, mis koosnevad teraviljast, teest/kohvist ja munadest. Lõunasöögiks on tavalised supid, samas kui õhtusöögiks sobivad maitsvad hautised. Proovige kindlasti kala suruwat (kalakarri) ja kokodat (tomatite ja tšilliga marineeritud marineeritud toores kala).

Peateedel ja rohkem asustatud piirkondades on palju teeäärseid toidupoode. Need sisaldavad kohalikke Fiji karreid ja hautisi alla 5 FJD eest. Peaaegu igas linnas saate alla 10 FJD eest suuri taldrikuid dhali, roti ja chutneyga.

Keskklassi restoranis väljas söömine maksab koos joogiga umbes 40–55 FJD. Enamikul saartel sisaldab teie majutus kolm korda päevas, nii et teil pole palju valikut, eriti saartel, kus on ainult kuurort.

Rootsi lauad on samuti populaarsed valikud ja õhtusöögi hind on umbes 65–85 FJD (hommikusöögi eest vähem). Kodumaine õlu maksab baaris umbes 6,50 FJD.

Kuna Fiji on populaarne puhkusekoht, on seal palju kvaliteetseid einestamise võimalusi (tavaliselt kuurortides või hotellides). Neljakäiguline eine maksab umbes 200 FJD või 300 FJD koos veiniga. Üksikud taldrikud maksavad umbes 65–80 FJD mereandide, nagu homaar või krabi, eest.

Kui plaanite ise süüa valmistada, maksavad nädala toidukaubad 65–110 FJD. Pidage lihtsalt meeles, et paljudel turgudel ei lubata teil selliseid tooteid nagu tomatid või sibulad eraldi osta, vaid peate need ostma komplektina. Toidukaupu tasub osta ainult suurematel saartel, kus toit ei sisaldu majutuse hinnas.

Tegevused – Enamik muuseume ja vaatamisväärsusi maksavad 10-20 FJD. Sukeldumisreisid maksavad 295 FJD, samal ajal kui rafting maksab umbes 480 FJD ühepäevase reisi eest. Surfitunnid maksavad umbes 200 FJD. Küla ekskursioonid (sh kava tseremooniad) maksavad umbes 370 FJD.

Fiji soovituslikud eelarved

Kui reisite Fijile seljakotiga, kulutate päevas umbes 105 FJD. See eelarve katab hosteli ühistranspordi, liikumiseks ühistranspordi, söögitegemise ja tänavatoidu söömise, joomise piiramise ning peamiselt tasuta ja odavate tegevuste, nagu matkamine ja ujumine.

Keskmine eelarve, umbes 220 FJD päevas, katab Airbnb privaatses toas ööbimise, suurema osa söögikordadest väljas söömist, mõne joogi nautimist, aeg-ajalt taksoga sõitmist ja tasulisi tegevusi, nagu sukeldumine ja muuseumide külastamine. .

Luksusliku eelarvega, mis on umbes 470 FJD või rohkem päevas, saate ööbida hotellis, kõik söögikorrad väljas süüa, juua rohkem, reisida saarelt, rentida auto ning teha mis tahes ekskursioone ja tegevusi, mida soovite. See on aga luksuse jaoks vaid esimene korrus. Taevas on limiidiks!

Tipp hooajal (detsember/jaanuar ja juuli) peaksite ootama hotellimajutuste hinnatõusu umbes 10-20%. Kui reisite peamistelt saartelt eemale, näiteks Yasawa saartele, võite eeldada, et maksate neid hindu peaaegu kahekordselt.

Fiji reisijuht: raha säästmise näpunäited

Kui jääte Fiji tasuta ja odavate asjade juurde (nt matkamine ja rannas käimine), saate külastada väga väikese raha eest, ilma et jääksite paljust ilma. Kõige muu jaoks on siin mõned viisid, kuidas Fijil raha säästa.

Kasutage “jagataksot” – nagu nimigi ütleb, võtavad need taksod peale võimalikult palju reisijaid ja maksavad sama palju kui bussipileti hind, mis on hea valik pikemate reiside jaoks.

Sööge suupiste putkades – Fiji odavaimat toitu leiate teedel pikitud suupiste putkadest. Karrit või kala ja krõpse saate osta kõigest 3 FJD eest.

BYO Kõik – kui lähete välissaartele, võtke kaasa nii palju kui võimalik. Põhisaarel on asjad umbes 50% odavamad, nii et säästke raha ja ostke vett, suupisteid ja alkoholi varakult.

Broneerige juht – kui saate kokku võtta paar inimest, palkage juht terveks päevaks. See peaks maksma umbes 100 FJD, kui kauplete, ja see on PALJU odavam kui sõita kõikjale taksoga või võtta rendiauto (kui teil on aega napilt ja ei taha kõikjal ühistransporti kasutada).

Pakkige veepudel – Põhi saarte kraanivesi on üldiselt joomiseks ohutu, kuigi igaks juhuks võtaksin kaasa filtriga veepudeli.

Fiji transpordivahendid

Buss – bussid on Fijil tõhusad ja odavad ning bussiteenuseid pakuvad Coral Sun, Sunbeam ja Pacific Transport. 4-tunnine sõit Suvast peasaarel Nadisse maksab olenevalt kuupäevast ja kellaajast 7-20 FJD. Buss Suva ja Naviti vahel maksab umbes sama palju.

Väiksematel saartel saate bussipeatuses ilmuda ja bussi lipu alla panna. Ükski reis ei tohiks maksta rohkem kui paar dollarit. Minibusse ja ümberehitatud veoautosid on ohtralt!

Praam – parvlaevad sõidavad Viti Levu ja Vanua Levu, Ovalau ja Kadavu ning Vanua Levu ja Tavaeuni saarte vahel. Igal saarel on palju erinevaid marsruute, sageli tehakse iga päev mitu reisi. Piletihinnad algavad umbes 16 FJD-st.

Mõned peamised parvlaevad on:

 • Bligh Water Shipping
 • Goundar Shipping
 • Patterson Brothers Shipping

Välissaartele ei lähe palju teenuseid ning paadid, mis seda teevad, on aeglased ja ebausaldusväärsed. Mõned saared saavad parvlaeva vaid kord kuus! Goundar Shipping külastab Vanuabalavu, Ciciat ja Rotumat, kuid ajakava kontrollimiseks peate eelnevalt helistama.

Lisaks saate Yasawa saartele saartevahelise parvlaevapileti (nimetatakse Bula passiks), mis maksab viie päeva jooksul umbes 458 FJD. Saadaval on ka pikemad pääsmed:

 • 7–8 päeva 603 FJD eest
 • 9–10 päeva 696 FJD eest
 • 11 päeva 773 FJD eest
 • 13 päeva 824 FJD eest
 • 15 päeva 870 FJD eest

Pange tähele, et parvlaevapiletite ettevõte hindab oma pääsmeid USA dollarites, nii et need valuutade ümberarvestused kõikuvad.

Lendamine – saarte vahele pääsemiseks on lihtsaim viis lennata. Lennud on ka üllatavalt odavad. 30-minutiline lend Nadi ja Suva vahel maksab kõigest 140 FJD. Suvast Koro saarele on umbes 190 FJD ja see kestab 35 minutit. Nadist Cicia saarele on umbes 325 FJD ja see võtab peaaegu neli tundi.

Taksod – Suva ümber sõitmine maksab umbes 10 FJD. Väljaspool Suvat on taksod tavaliselt ilma mõõtmiseta ja enne sisenemist peaksite pileti hinna osas läbi rääkima.

Autorent – ​​auto rentimine ei ole odav, mitmepäevase rendi korral maksab see umbes 120 FJD päevas. Kui te seda sõpradega ei jaga, jätaksin laenutamise vahele. Autojuhid peavad olema vähemalt 21-aastased.

Hitchhiking – siin on hääletamine suhteliselt lihtne ja turvaline, kuigi sõidud on väga levinud vaid suuremate linnade lähedal. Mida kaugemal pealinnast reisite, ootate pikki ootamisi. Rohkem näpunäiteid ja teavet leiate Hitchwikist.

Millal minna Fijile

Fijil on rohkem kui üks kõrghooaeg. Detsember ja jaanuar on väga tegusad, sest austraallased ja kiivid kogunevad koolivaheajal saartele. Juuli on veel üks populaarne aeg suurepäraste temperatuuride jaoks, kuid oodake majutuse kõrgemaid hindu. Detsembris on keskmine ööpäevane maksimum temperatuur 31°C, juulis aga umbes 28°C.

Madalhooaeg on novembris ja seejärel veebruaris-aprillis. Mõlemad perioodid toimuvad Fiji niiskel hooajal, kus on palju vihma ja kõrge õhuniiskus. See võib olla ebamugav, kuid hinnad kipuvad olema madalamad.

Soovitame Fijile põrutada õla hooajal, maist juunini või augustist oktoobrini. Temperatuurid on endiselt soojad, sademeid on vähem ja tsüklonite oht on väike (oktoober-mai on Vaikses ookeanis tsüklonite hooaeg). Sel ajal on endiselt palav, maikuu keskmine ööpäevane temperatuur on 29°C!

Turvalisus Fijil

Fiji on väga turvaline. See on rahulik saareriik, mille pärast siin viibides pole vaja muretseda. Nagu iga sihtkoht, on teie suurim mure väike kuritegu, näiteks taskuvargus. Seda silmas pidades jätke oma väärisesemed koju ja hoidke oma asjadel kogu aeg silm peal, eriti kui olete rannas.

Meeste poole pöörduvad sageli kohalikud, kes üritavad seksitöötajaid või marihuaanat müüa. Mõlemad on ebaseaduslikud, seega keelduge viisakalt ja kõndige minema.

Üksinda reisivad naissoost reisijad peaksid end siin turvaliselt tundma, kuid järgige siin viibides tavalisi ettevaatusabinõusid (ärge jätke oma jooki baaris olles järelevalveta, ärge kõndige joobes olles õhtul üksi koju jne).

Tsükloni hooaeg Vaikses ookeanis kestab oktoobrist maini, seega hoia prognoosil silm peal ja tee vajadusel alternatiivseid reisiplaane. Veenduge, et teil on reisikindlustus, kui külastate sel ajal.

Kui teil tekib hädaolukord, helistage abi saamiseks numbril 911.

Usaldage alati oma sisetunnet. Tehke koopiad oma isiklikest dokumentidest, sealhulgas passist ja isikutunnistusest.

Kui te seda kodus ei teeks, ärge tehke seda Fijil viibides.

Kõige olulisem nõuanne, mida saab pakkuda, on hea reisikindlustuse ostmine. Reisikindlustus kaitseb teid haiguste, vigastuste, varguste ja reisi tühistamise eest. See on igakülgne kaitse juhuks, kui midagi läheb valesti.