Lõuna-Aafrika Reisijuht

Lõuna-Aafrika Vabariik pakub hämmastavaid safareid, karme mägesid, maailmatasemel veinitootjaid, lõputut rannajoont ja elavaid linnu nagu Kaplinn. See on maagiline sihtkoht, mida taskukohased reisijad sageli tähelepanuta jätavad.

Enne iseseisvumist 1931. aastal hollandlaste ja brittide poolt annekteeritud Lõuna-Aafrika Vabariik võitles apartheidiga alates 1948. aastast kuni 1990. aastani. Selle pimeda aja jäänuseid on kogu riigis näha tänaseni, kuid asjad on paranenud ja riik on muutunud. hüppeliselt edasi liikunud.

Kuigi Lõuna-Aafrika võitleb endiselt korruptsiooni ja pisi kuritegevusega (vaadake kindlasti oma asju, kui olete siin), teevad selle rikkalik, kuid segane ajalugu, uskumatu loodusilu ja rahvusvaheline kultuur selle väärt peatuspaiga igal ümbermaailmareisil. . Sellel on ka kõige rohkem UNESCO objekte kogu Aafrikas!

See Lõuna-Aafrika reisijuht aitab teil planeerida ideaalset reisi ilma panka rikkumata, et saaksite selles uskumatus riigis oma aega maksimaalselt ära kasutada.

Lõuna-Aafrika vaatamisväärsused

Nautige Kaplinna

Matkake üles Table Mountaini, avastage Kirstenboschi botaanikaaeda, päevitage puutumatutel randadel, külastage Robbeni saart ja minge veinireisile. Kaplinnas on see kõik olemas, nii et veetke siin nii palju aega kui võimalik.

Tutvuge Arpatheidi traagilise minevikuga

Lõuna-Aafrikast sügavama arusaamise saamiseks külastage Joburgis asuvat apartheidi muuseumi, tehke ringkäik Robbeni saarel (kus Nelson Mandela veetis vanglas 18 aastat) ja avastades Soweto (South West TOwnships), apartheidi valitsuse loodud Gautengis. See on pime ja silmiavav ajastu, millest õppida.

Avastage Krugeri rahvusparki

Krugeri rahvuspark on riigi suurim, populaarseim ja kõige aktiivsem uluki kaitseala. See on tohutu park, mille pindala on üle 2 miljoni hektari ja mis on täis metsloomi (sh Big 5). Põhiline kolmepäevane eelarve safari maksab umbes 12 000 ZAR.

Sõitke Garden Route'i

See marsruut ulatub mööda India ookeani Mosseli lahest St Franciscukseni, pakkudes kauneid maastikke, rahulikke randu, maalilisi linnu, maalilisi märgalasid ja laialivalguvaid veinitootjaid. Teekond on vaid umbes 200 kilomeetrit, kuid ärge kiirustage – parem on veeta paar päeva peatudes ja liikudes uudistamas.

Päevareis Eswatini (endine Svaasimaa)

Varem Svaasimaaks nimetatud väike riik nimetati 2018. aastal ümber (Eswatini tähendab “svaasi maad”). Siin on mitmeid suuri ulukiparke ja kaitsealasid, mistõttu on see suurepärane sihtkoht metsloomade vaatamiseks. Külastage kindlasti Hlane Royali rahvusparki. Piirid võivad olla veidi aeglased, seega kontrollige enne minekut ooteaegu.

Mida teha Lõuna-Aafrikas

 • Riemvasmaak kogukonna kaitse ringkäik: 1973. aastal viidi apartheidi ajal sellest piirkonnast sunniviisiliselt välja 1500 inimest. Pärast 1994. aasta valimisi said nad tagasi pöörduda ja nüüd tervitavad külalisi oma kogukonnas. Park asub Kalahari kõrbes, kus on karmid, kuid ilusad maastikud, ainulaadsete kivimite ja poolläbipaistvate roheliste fluoriidi mineraalide leiukohtadega. Siin on palju 4 × 4, matka- ja mägiratta radasid ning palju kuumaveeallikaid. Kui soovite ööbida, on olemas väikesed külalistemajad ja telkimisplatsid.
 • Vaadake pingviine: Aafrika pingviin on ainus mandril pesitsev pingviin. Näete neid Bouldersi rannas või Stoney Pointi looduskaitsealal Betty’s Bay’s (mõlemad asukohad on Kaplinnast lühikese autosõidu kaugusel). Pingviine ei näe sageli väljaspool loomaaedu, seega tasub kindlasti sõita, et näha seda pingviinide kolooniat, kes elab rannas oma parimat elu. Proovige saabuda enne kella 11.00, et saada parimat vaadet pingviinidest, kus on kõige vähem rahvast. Sissepääsutasud jäävad vahemikku 25–152 ZAR.
 • Surfake lainetes Muizenbergi rannas: see on tuntud oma ikooniliste mitmevärviliste majakeste poolest laudteel. See on mitmekultuurilise õhkkonnaga rahulik naabruskond Kaplinnas. Kui soovite laineid lüüa, saate päevaks rentida laua kõigest 250 ZAR ja hüdrokostüümi 150 ZAR eest (saadaval ka tunni võrra odavamalt). Kui te ei tea, kuidas surfata, saate registreerida ka SUP-i või surfitundi mõnes lähedal asuvas surfipoes. Grupisurfitunnid maksavad 235-310 ZAR.
 • Safari teistes rahvusparkides: Kuigi Kruger saab kogu armastuse, vaadake Pilanesbergi rahvusparki, Addo rahvusparki, Umfolozi rahvusparki ja St. Lucia märgalasid. Ilma Krugeri rahva hulgata on teil palju võimalusi elevantide, lõvide, leopardite, ninasarvikute ja muuga lähemalt tutvuda. Johannesburgist on Madikwe uluki kaitseala, Pilanesbergi uluki kaitseala ja Dinokegi uluki kaitseala vaid mõned võimalused lähedal asuvateks safariteks.
 • Osalege ekstreemspordis: Lõuna-Aafrika Vabariik pakub üle 100 ekstreemspordi, sealhulgas benji-hüpped, liiva lauaga hüppamine, langevarjuhüpped, parasailing, džungli tõmblina, sukeldumine ja palju muud! Hinnad on erinevad, kuid eeldatakse, et langevarjuhüpe maksab umbes 2800–3100 ZAR ja benji-hüpe umbes 1400 ZAR. Maailma kõrguselt kolmas benji-hüppepunkt Bloukransi sillal asub siin Lõuna-Aafrikas (216 meetrit). Kui kavatsete haidega puuris sukelduma minna, vältige kindlasti ettevõtteid, kes haide meelitamiseks vetes käivad, kuna see pole eetiline ega jätkusuutlik.
 • Avastage KwaZulu-Natali: Inimesed kogunevad Lõuna-Aafrika idarannikul asuvasse KwaZulu-Natali provintsi (KZN), et lõõgastuda, päevitada, lainetel sõita, imelist toitu süüa, juua ja loomi märgata. KwaZulu-Natali ulukite rikas Zululand ja Elephant Coast põhjaosas pakuvad suurepäraseid metsloomade jälgi. See on ka paljude kuulsate ja võimsate lõuna-aafriklaste sünnikoht, sealhulgas endised presidendid, Aafrika Rahvuskongressi asutaja, apartheidi vastased juhid ja Zulu kuningriigi üks mõjukamaid monarhi Shaka Zulu (1787-1828) . KZN-il on mitmekesised maastikud, huvitavad tegevused ning linnaelu ja maa-hõimu elu. Üks asi, mis on järjepidev kogu piirkonnas, on Zulu kultuuri uhkuse tase.
 • Magage Gandhi majas: kas teadsite, et Mahatma Gandhi veetis Lõuna-Aafrikas 21 aastat? Seal viibides kavandas ja ehitas Gandhi lähedane sõber ja saksa arhitekt Hermann Kallenbach 1907. aastal selle talumaja, mis oli siis aastatel 1908–1909 Gandhi Lõuna-Aafrika baasina. Maja kannab nime Satyagraha House ja see asub Johannesburgis Orchardsis. See on koht, kust Gandhi töötas välja oma passiivse vastupanu plaani Briti impeeriumi vastu. See on kaunilt restaureeritud ja pakub tasuta päeva külastusi või ööbimist ühes oma seitsmest toast (hinnad alates 3080 ZAR).
 • Sõitke Namaqualandi lillemarsruutiga: Namaqualandi lilletee on 650-kilomeetrine autosõidu kaugusel Yzerfonteinist Richtersveldi rahvusparki. Kuigi saate sellega sõita ühe päevaga, jagab enamik inimesi selle osadeks ja võtab aega paar päeva. See piirkond puhkeb värvi merre igal kevadel (peamiselt augusti keskel ja septembri keskpaigas, haripunkti augustis), kui õitseb üle 4000 lilleliigi. Suunduge põhja poole Springboki ja seejärel laskuge lõuna suunas, nii et lilled oleksid teie poole. Lilled on kõige paremini vaadeldavad pilvitutel päevadel kella 10.30–16.00, seega planeerige oma reis vastavalt. Goegapi looduskaitseala pakub ka piknikualasid ja ööbimisvõimalusi. Eeldatavasti maksate öö kohta 320–1200 ZAR.
 • Külastage veinitootjaid: Lõuna-Aafrika on üks suurimaid veini eksportijaid maailmas, eksportides igal aastal üle 300 miljoni liitri veini. Külastage viinamarjaistandusi, et maitsta uskumatult värsket veini rahulikul mägisel taustal. Kaplinn on nende ekskursioonide jaoks kõige populaarsem, kuid üle kogu riigi on suurepäraseid veinipiirkondi, sealhulgas rannikupiirkond, Klein Karoo, Breede jõe org, Olifantsi jõgi ja Cape South Coast. Hüppa 8-tunnisele päevasele ringreisile, mis kulgeb veinitehasest veini tehaseni, proovides kõikvõimalikke veine, õppides samal ajal kõike Lõuna-Aafrika veinivalmistamise ajalugu. Ekskursioonid algavad poolepäevase ekskursiooni eest 950 ZAR.
 • Sõitke Sani kuru mööda Aafrika katusele: Sõitke Lesothos Sani kuru mägede marsruudil – ainus tee üle Drakensbergi astangu mägisesse Lesotho kuningriiki. Alates selle esmakordsest avamisest 1955. aastal on Sani Pass pakkunud põnevat reisi, kui see keerleb ja pöörab ülespoole läbi kiviste kaljude, mille tipp on 2873 meetrit (9425 jalga) üle merepinna (sellest ka nimi “Aafrika katus”). Teele on lubatud ainult 4×4 sõidukid, mis on reetlik ja on olnud lugematute õnnetuste kohaks. Alternatiivina ise sõitmisele pakuvad mitmed reisikorraldajad ühepäevaseid ekskursioone, mis maksavad tavaliselt 940 ZAR. Seejärel peesitage oma võitu, nautides jooki Sani Mountain Lodge’is, mis on tuntud kui Aafrika kõrgeim pubi!
 • Vaadake Durbani rannaäärt: Durbani Golden Mile’i rand on aastakümneid olnud populaarne jalgratturite, jooksjate ja rahulike jalutuskärude seas. Samuti saate tutvuda India ringkonnaga, kus on traditsiooniliste kurtade ja sarise kulli viirukite, kaunistatud tikitud kangaste ja aromaatsete vürtside müüjad. Linna muude vaatamisväärsuste hulka kuuluvad KwaMuhle muuseumi, Durbani botaanikaaia, Tala uluki kaitseala, Inanda pärandi raja külastamine või haide ragbi mängu vaatamine. Surfamine on siin veel üks populaarne tegevus tänu ideaalsetele ookeanitingimustele.
 • Minge vaalavaatlusse: Lõuna-Aafrika on üks maailma parimaid kohti vaalavaatluseks. Kui külastate juunist novembrini, on suurepärane võimalus märgata lõunapoolseid vaalu, Bryde’i vaalu ja orkasid. Hermanuse linn, mis asub Kaplinnast 120 kilomeetrit kagus, on paljude riigi parimate vaalavaatlus ettevõtete baasiks. Mõnede mainekate ettevõtete hulka kuuluvad Southern Right Charters, Hermanus Whale Cruises ja Xplora Tours. Kahe tunnise ekskursiooni eest maksate umbes 900–1020 ZAR.
 • Surfake lainetel: Kaplinna lähedal asuv Dungeonsi rand on suurepärane koht aja veetmiseks, kui teil on kogemusi hiiglaslikel lainetel sõitmisega. Tõesti – surfake siin ainult siis, kui olete kogenud professionaal, kuna külm vesi ja ettearvamatud veed on uutele surfajatele ohtlikud. Algajad peaksid külastama Jeffreys Bay (J-Bay), mis asub umbes 75 kilomeetrit Port Elizabethist läänes ja mis on kuulus oma vingete parempoolsete punkt lainete poolest. Muizenberg False Bay ääres on üks parimaid võimalusi talviseks longboardiga sõitmiseks, kui loodetuul tõuseb, ja Durbanis on lained, mis sobivad ideaalselt nii algajatele kui ka professionaalsetele surfajatele. Grupi surfitunnid maksavad koos varustusega umbes 350 ZAR.
 • Avastage Cango koopaid: need koopad, mis asuvad Swartbergi mägedes Lääne-Kapimaa provintsis, on 20 miljonit aastat vanad ja ulatuvad 4 kilomeetrini. Maa-aluste ringkäikude ajal saate näha peeneid stalagmiidi moodustisi ja tutvuda selle ajalooga tõlgendamise keskusest. Tavareis maksab 150 ZAR, samas kui seiklusrikkam (ja pikem) ekskursioon on 220 ZAR, kuigi peaksite seda ekskursiooni tegema ainult siis, kui tunnete mugavalt väga kitsastes kohtades roomates. Külla minnes kandke mõistlikke jalatseid.
 • Matkamine Lauamäele: üks Kaplinna parimaid asju on matkamine Lauamäele. See on järsk ja väsitav tõus, mis võtab aega umbes kaks tundi, kuid vaated on seda väärt. Ülaosas on kena väike kohvik ja munakivisillutisega ala, et saaksite lõõgastuda ja vaadet imetleda, kui olete lõpetanud. Kui olete edukalt tippu jõudnud, saate köisraudteega tagasi alla sõita. Ühe suuna pilet maksab täiskasvanutele 210 ZAR või edasi-tagasi piletid 320–390 ZAR. Kindlasti riietuge sobivalt ja võtke kaasa vett, sest ilm võib üsna kiiresti muutuda.
 • Imetlege Tsitsikamma rahvuspargi suurt puud: see majesteetlik Yellowwoodi puu, mis on hinnanguliselt umbes 800 aastat vana, asub Tsitsikamma rahvuspargis Lõuna-Aafrika aiatee ääres. See eepiliste proportsioonidega puu on 36,6 meetri kõrgune ja selle tüve ümbermõõt on 9 meetrit. Selle puu juurde viib 500-meetrine puidust kõnnitee läbi põlismetsa ja sealt saab Ratel Nature Walki suunaviitasid järgides 3-4-kilomeetrisele jalutuskäigule. Sissepääs on 12 ZAR. Siin viibides saate matkata ka paljudel teistel pargi radadel, mis ulatuvad 80 kilomeetrit mööda rannajoont.

Lõuna-Aafrika hinnad

Majutus – Voodikoht 4–8-kohalises hosteli ühistoas maksab 250–300 ZAR öö kohta ja umbes 215–230 ZAR öö kohta, kus on 10 või enam voodikohta. Privaatne kahene tuba maksab 600-935 ZAR. Tasuta WiFi on standardvarustuses ja paljudes hostelites on ka tasuta hommikusöök ja/või köök ja bassein.

Telgiga reisijatele leidub laagriplatse üle kogu riigi. Sõltuvalt ruumidest ja asukohast maksate öö kohta 100–400 ZAR.

Kui otsite hotelli, jäävad taskukohased hotellid suurtes linnades kahe- või kahekohalise kaheinimese eest maksma umbes 850–1200 ZARi ja saavad maapiirkondades odavamalt. Standardsete mugavuste hulka kuuluvad WiFi, privaatne vannituba ja konditsioneer. Hotellis, kus on sellised mugavused nagu tasuta hommikusöök ja bassein, maksate öö kohta vähemalt 900 ZAR.

Üldiselt on majutus hinnad kõrgemad Kaplinnas ja Johannesburgis ning kõigis rahvusparkides. Kui soovite oma hindu alandada, mõelge safarile minnes kesklinnast, vähem külastatud linnades ja väljaspool rahvusparke eemale hoidmisele.

Madalhooajal leiad hosteleid ja hotelle 10-20% soodsamalt.

Airbnb on ka valik kogu riigis, kuigi see on enamasti saadaval suuremates linnapiirkondades. Eratuba maksab 300–600 ZAR öö kohta, terve kodu või korter aga vähemalt 700–900 ZAR.

Lõuna-Aafrika toit – Lõuna-Aafrika köök on oma koloniseerimise ja immigratsiooni ajaloo tõttu segu põlisrahvaste, Hollandi, Briti, India ja Malaisia ​​kulinaarsetest traditsioonidest.

Eelkõige on Lõuna-Aafrika tuntud oma liha rikaste toitude poolest. Lõuna-aafriklaste lemmik ajaviide on braai, vabaõhu grill, mis sai alguse Johannesburgi linnaosadest. Sageli serveeritakse grilli taldrikuga chakalaka, sibulatest, tomatitest, paprikatest, porganditest ja ubadest koosnev roog ning pap, maisiputru.

Teiste populaarsete roogade hulka kuuluvad bobotie (küpsetatud roog karriga maitsestatud hakklihast, mille peal on muna) ja potjiekos (hautis liha, köögiviljade ja kartulitega). Levinud magustoidud on melktert (vanillikaste) ja malva puding (nagu kleepuv iirise puding).

Üldiselt on Lõuna-Aafrika restoranid üsna taskukohased. Kohvikus maksis mõni kohv ja väike eine 100 ZAR. Traditsioonilises Lõuna-Aafrika köögis serveeritud vabaaja restoranis maksate eine eest umbes 150 ZAR.

Traditsioonilise grilli puhul on hinnad ühele inimesele erinevad, kuid jäävad tavaliselt vahemikku 100-220 ZAR. Kui olete lihasööja, proovige kindlasti biltong (õhukeseks viilutatud õhukuivatatud liha), droewors (õhukuivatatud vorst) ja boerewors (taluniku vorst).

India kogukonnast alguse saanud maitsev roog on bunny chow ehk leivakausis serveeritud vürtsikas karri, mida saab serveerida ka taimetoiduks. Seda rooga leidub tavaliselt tänavatoidu- ja kaasavõetavates kohtades, mis maksab umbes 65–90 ZAR. Istuva India restorani puhul maksate tavalise karritoidu eest 90–140 ZAR.

Kiirtoidu osas maksab eine Nandos või mõnes teises kiirtoiduketis inimese kohta umbes 60-85 ZAR. Hiina kaasavõetav eine maksab umbes 75–125 ZAR.

Mõnusamas restoranis maksab kolmekäiguline eine koos veiniga 280–320 ZAR inimese kohta, kuigi mõned pearoad on saadaval umbes 120 ZAR eest. Sama tüüpi restoranides maksab burger 100-130 ZAR, terve pitsa 120-160 ZAR ja pastaroog 90-155 ZAR.

Maksate õlle eest umbes 30–35 ZAR ja kokteili eest 50–70 ZAR. Klaas veini maksab 45-60 ZAR, pudel aga 120-250 ZAR. Pudel vett maksab 11 ZAR, sooda 20 ZAR ja cappuccino 25 ZAR.

Odav alternatiiv väljas söömisele on toidukaupade ostmine. Nädala põhi toidukaubad ühele inimesele maksavad umbes 400–550 ZAR. Nii saate põhi toiduaineid, nagu riis või pasta, hooajalised tooted ning liha või kala. Kui soovite hoida kulud madalad, vältige kalleid esemeid, nagu kana, veiseliha ja juust.

Lõuna-Aafrika soovituslikud eelarved

Seljakotireisija eelarvega 850 ZAR päevas saate ööbida hostelis, valmistada enamiku oma einet, piirata joomist, tegeleda peamiselt tasuta tegevustega (jalgsi matkad, looduse nautimine) ja kasutada liikumiseks ühistransporti.

Keskmise eelarvega, umbes 1900 ZAR päevas, saate ööbida privaatses hostelis või Airbnb toas, süüa enamiku einete ajal väljas, nautida mõnda jooki, sõita aeg-ajalt taksoga ja tegeleda tasulisemate tegevustega, näiteks käimisega. safaril või surfi tundides.

Luksusliku eelarvega, mis on 3600 ZAR või rohkem päevas, saate ööbida hotellis, süüa kõikjal, kus soovite, rentida auto, teha rohkem safareid ja seiklussporti, juua rohkem ja teha kõike muud, mida soovite. See on aga luksuse jaoks vaid esimene korrus. Taevas on limiidiks!

Lõuna-Aafrika reisijuht: raha säästmise näpunäited

Lõuna-Aafrikas ringi reisimine ei maksa palju raha. Välja arvatud seiklussport ja tuurid, on kõik suhteliselt odav. Kuid see ei tähenda, et te ei saaks rohkem raha säästa! Siin on mõned näpunäited raha säästmiseks Lõuna-Aafrikas:

Jooge hostelites – enamikul hostelitel on väike baar, kus pärast vaatamisväärsustega tutvumist on hea meel suhelda. Kohalikku õlut ja veini saab siit osta odavamalt kui enamikus baarides ja restoranides. Kui kavatsete jooma, siis see on koht, kus seda teha!

Valmistage ise toitu – ostke toidukaubad soodushinnaga supermarketitest, nagu Pick n’ Pay või Checkers, et oma hostelis süüa valmistada. See vähendab teie kulusid oluliselt!

Püstitage telk – enamikul hostelitel on hoovid, kuhu reisijad saavad telki püstitada. See maksab palju vähem ja teil on endiselt võimalus kasutada vannituba, kööki ja muid mugavusi.

Auto rentimine – oma auto rentimine on parim viis Lõuna-Aafrikas ringi liikumiseks, kuna bussid võivad olla üsna aeglased. Hinnad varieeruvad olenevalt sellest, millist sõidukit ostate, kuid üldiselt on need umbes 500 ZAR päevas.

Võtke kaasa veepudel – siinne kraanivesi ei ole väljaspool linna piirkondi üldiselt ohutu, nii et raha säästmiseks ja plasti kasutamise vähendamiseks võtke kaasa korduvkasutatav veepudel koos filtriga.

Töötage oma toa ja toa heaks – Lõuna-Aafrikas on palju farme ja aktiivne WWOOFing-kogukond. Kui soovite mõnda aega peatuda, vähendage oma toidu- ja majutuskulusid, veetes mõnda aega veinitehases või farmis töötades.

Magage rongis – Shosholoza Meyl rongiteenus ühendab Johannesburgi, Kaplinna, Durbani, Port Elizabethi, Ida-Londoni, Komatipoorti ja Musina. Hinnad varieeruvad olenevalt sellest, kuhu lähete, kuid ühe suuna pilet Kaplinnast Johannesburgi maksab umbes 690 ZAR ja kestab üle 24 tunni.

Lõuna-Aafrika transpordivahendid

Ühistransport – ühistransport on saadaval suuremates linnades, kuigi see on kurikuulsalt ebausaldusväärne (ja ma ei soovitaks ohutuse huvides linnades busside või kaubikutega sõita). Samuti ei soovita ma kindlasti Pretorias või Johannesburgis metrooga sõita, kuna need pole ohutud.

Kui peate kasutama ühistransporti, siis soovitan ainult MyCiTi busse Kaplinnas, mis maksab kuni 20 kilomeetrit (12 miili) 7-13 ZAR, ja People Moverit Durbanis (6 ZAR sõidu kohta või 16,50 ZAR päev). üle andma).

Takso – busside, väikebusside või ühistaksode asemel soovitan kutsuda eratakso. Hinnad on üldiselt madalad ja erinevad linnati. Kaplinnas on keskmised hinnad 12 ZAR kilomeetri kohta, sageli minimaalse tasuga 30 ZAR.

Sõidujagamine – isegi taksodest turvalisem on Uber, mis on saadaval Kaplinnas, Johannesburgis, Pretorias, Durbanis ja Port Elizabethis. Nii soovitan ringi liikuda, kui teil on seal viibimise ajal telefoniteenus.

Buss – bussid on üldiselt kõige usaldusväärsem linnadevaheline ühistransport, mille reisid maksavad 250–700 ZAR. Kõige populaarsemad operaatorid on:

 • City to City
 • Intercape
 • Translux

Pärast seda, kui Greyhound 2021. aastal Lõuna-Aafrikast lahkus, on Intercape nüüd peamine busside pakkuja, kelle leviala on laialdane kogu riigis. Pikemate vahemaade läbimiseks saate nende ööbimisse Sleepliner bussi valida mugavama lamamistooli.

City to City pakub odavamat ja lihtsat teenust, mida saab kasutada paljudesse ebatavalistesse kohtadesse, sealhulgas linnadesse ja kaevanduslinnadesse.

Põhiliinide hindade osas maksab 18-tunnine buss Kaplinnast Johannesburgi umbes 380-600 ZAR, samas kui 8,5-tunnine buss Durbanist Pretoriasse on 225 ZAR.

Rong – rongisõit on vähem levinud, kuid mugavam ja ohutum kui bussidega. Shosholoza Meyl (Lõuna-Aafrika raudtee) on pikamaarongid, mis teenindavad Kaplinna, Port Elizabethi, Bloemfonteini, Durbani, Ida-Londonit, Johannesburgi, Queenstowni ja Ida-Londonit. Need on mugavad ja turvalised, tehes teel erinevaid peatusi väiksemates linnades. Nii turisti- kui ka turistiklassid on taskukohased valikud.

Ööbimine Johannesburgist Kaplinna maksab umbes 750 ZAR ja on suurepärane sõit koos söögiauto, duši ja majutusega kahe- või neljakohalises kupees (võimaluse korral antakse paaridele kupeed ja üksikud reisijad ja rühmad sektsioonides). Kui reisite üksi ja soovite endale kupeed, peate ostma kaks piletit.

Turistiklass sobib hästi lühemateks päevasteks reisideks; aga sellel ei ole magamiskärusid ning see ei ole mugav ega turvaline ööreisiks.

Turistiklassi liiprid saavad täis broneeritud kuu aega ette, eriti populaarsetel marsruutidel, nii et planeerige ette.

Luksus huvilistele maksab kuulus Blue Train, mis sõidab Pretoriast Kaplinna, luksusliku kahekohalise magamiskoha eest 38 000 ZAR. Reis kestab paar päeva ja sisaldab veini, sigareid, suurepärast toitu ja mugavaid sektsioone. See on uhkeim viis riiki näha!

Lendamine – sõltuvalt marsruudist on siseriiklikud piletid üldiselt taskukohased. See maksab 750 ZAR Kaplinnast Johannesburgi, 1000 ZAR Kaplinnast Durbani või 600 ZAR Pretoriast Durbani. Peamised odavlennufirmad on Kulula ja FlySafair.

Autorent – ​​kui plaanite palju avastada, saate rentida väikese auto hinnaga 500 ZAR päevas. Kontrollige oma hostelist, kas nad soovitavad mõnda kindlat ettevõtet broneerida. Muidu on Lõuna-Aafrikas olemas Around About Cars, Avis, Budget, Hertz ja teised autorendifirmad. Veenduge, et teil on kindlustus ja kogu paberimajandus, sest õnnetused ei ole haruldased.

Saate kasutada oma koduriigi juhiluba, kui see on inglise keeles (või teil on kinnitatud tõlge). Kui aga politsei teid peatab, paluvad nad tavaliselt näha ka teie passi, nii et hoidke oma autos vähemalt koopiat.

Hääletamine – ärge siin kindlasti hääletades autoga sõitke. See ei ole ohutu.

Millal minna Lõuna-Aafrikasse

Parim aeg Lõuna-Aafrika parkide külastamiseks on maist septembrini. Praegu on kuiv hooaeg ja metsloomi on lihtsam märgata, kuna veesilmade ümber on vähem taimestikku, nii et näete loomi, kes kogunevad janu kustutama. Kuna praegu on talv, on hommikud ja ööd jahedad.

Mai ja september on külastamiseks imelised ajad, sest seal on vähem külm ja eriti septembris on metsloomade vaatamine suurepärane. Enamik päevi on päikesepaisteline, vihma on vähe või üldse mitte ja sääski on väga vähe.

Talved on pehmed ja keskmised temperatuurid on umbes 17 °C. Praegu on madalhooaeg, nii et pargid ei ole rahvarohked (välja arvatud Kruger koolivaheajal).

Niiske hooaeg (suvi) kestab oktoobrist aprillini. See on pärast esimest vihma, nii et maastik muutub roheliseks ja riik näeb välja lopsakas ja värske. See on parim aeg linnuvaatluseks, sest enamik rändlinde on läheduses. Kui sajab vihma, siis ei saja kaua, nii et tavaliselt võite selle ära oodata. Loomade nägemine on raskem, kuna seal on rohkem lopsakaid maastikke ja rohkem kohti, kus loomi puude ja põõsaste varjata või varjata.

Lõuna-Aafrika osades on suvised kõrgeimad temperatuurid kuni 28 °C, keskmised on lähemal 25 °C. Olge koolivaheaegadel valmistunud rahvusparkides palju suuremateks rahva hulkadeks.

Üldiselt on temperatuurid rannikul aastaringselt ühtlasemad, samas kui sisemaa kuivades/mägipiirkondades on hooajalised temperatuurid kõige suuremad. Isegi Kalahari kõrbes võib öine temperatuur langeda alla nulli. Hea mõte on kaasa pakkida igaks juhuks, sest sageli tehakse nalja selle üle, kuidas Lõuna-Aafrikas saab ühe päeva jooksul kogeda kõiki nelja aastaaega.

Turvalisus Lõuna-Aafrikas

Lõuna-Aafrika nõuab erilist valvsust, sest siin on palju pisikuritegevust. Kuigi tõenäoliselt ei satu te kunagi reaalsesse füüsilist ohtu, on väikesed kuritegevused ja ahistamine lokkav. Vältige kallite varustuse ja palju raha kaasas kandmist, eriti hilisõhtul. Hoidke oma väärisesemed alati turvaliselt ja ärge kunagi riietuge toretsevalt. Andke endast parim, et alati sobida, et te ei paistaks sihtmärgina silma.

Ärge kõndige hilisõhtul üksi ringi. Kui teil on rendiauto, hoidke oma uksed kogu aeg lukus, et vältida vargusi ja auto vargusi. Ärge kunagi jätke midagi oma sõidukisse üleöö, kuna võib juhtuda sissemurdmine.

Üksik naisreisijad tahavad siin olla ettevaatlikud. Vältige võimalusel üksi reisimist ja ärge reisige üksi öösel. Hoidke baaris viibides alati oma joogil silm peal ja olge rahvarohketes kohtades eriti ettevaatlik, sest seksuaalne ahistamine ei ole haruldane.

Kuritegevuse tase on linnades kõrgem (apartheidi ajal asutatud asulad sunniviisilise rassilise segregatsiooni eesmärgil), kuid see ei tähenda, et neid tuleks täielikult vältida. Külastage lihtsalt päevavalgus tundidel, eriti koos kohaliku giidiga.

Olge eriti ettevaatlik Johannesburgis, kus kuritegevuse tase on riigi kõrgeim (kuigi jällegi on see enamasti pisikuritegevus). Kui sõidate, pöörake tähelepanu sellele, mis toimub teie auto taga ja ees. Kui keegi väljub autost ja hakkab teile lähenema, liikuge kiiresti edasi.

Kui kavatsete külastada Hillbrow’d, Bereat, Jouberti parki ja Yeoville’i, tehke seda kindlasti koos kohalikuga, kuna need on riskantsemad linnaosad, mida omal käel uurida.

Kui teil tekib hädaolukord, helistage abi saamiseks numbril 10 111.

Usaldage alati oma sisetunnet ja tehke oma isiklikest dokumentidest, sealhulgas passist ja ID-st, koopiad. Edastage oma marsruut lähedastele, et nad teaksid, kus te olete.

Põhjalikuma ülevaate saamiseks selle kohta, kuidas Lõuna-Aafrikas turvaliselt püsida, vaadake seda postitust, mille kirjutasime ja mis vastab mõnele korduma kippuvale küsimusele ja murele.

Kõige olulisem nõuanne, mida saab pakkuda, on hea reisikindlustuse ostmine. Reisikindlustus kaitseb teid haiguste, vigastuste, varguste ja reisi tühistamise eest. See on igakülgne kaitse juhuks, kui midagi läheb valesti.