Peruu Reis

Peruu on üks populaarsemaid riike Lõuna-Ameerikas ringi reisimiseks, peamiselt tänu oma ikoonilisele maailmaimele Machu Picchule. Reisijad kogunevad Peruusse, et matkata mööda Inkade rada, uurida džungleid ja ahmida läbi Lima uskumatu toidumaastiku.

Kuid kuigi Inkade rada ja Machu Picchu saavad suurema osa tähelepanust, on Peruus palju rohkem näha ja teha, kui soovite sinna minna ja avastama. Kuulsast Titicaca järvest põhjapoolsete randadeni ja elava põlisrahvaste kultuurini – Peruu on täis vaatamisväärsusi ja tegevusi – olenemata teie huvidest.

Kuigi paljud reisijad tulevad lihtsalt nädalaks, et näha tipp hetki, saate siin hõlpsasti veeta kuu või rohkem ja mitte igavleda. Mis kõige parem, Peruus ringi reisimine on odav. Siin külastamiseks pole vaja palju raha (isegi kui matkate inkade rada).

Kasutage seda Peruusse suunduvat reisijuhti oma järgmise reisi planeerimiseks ja tutvumiseks, mida teha, soovitusi ööbimiskoha, raha säästmise ja palju muu kohta.

Peruu vaatamisväärsused

Avastage Machu Picchu't

See legendaarne “inkade kadunud linn” on üks Lõuna-Ameerika enimkülastatud vaatamisväärsusi. Siin on kaunilt säilinud akveduktid, graniidist ja paekivist templid ning muud inkade arhitektuuri vormid. Siia pääsete mööda Inkade rada matkates või rongiga sõites.

Tutvu Lima’ga

Lima on riigi kaootiline ja ilus tutvustus. Külastage Larco muuseumi, et näha selle Kolumbia-eelseid esemeid, Aliaga maja Peruu kunsti ja esemete jaoks ning Plaza Mayori koloniaalaegse ilu jaoks. Öösel suunduge ööelu nautima Barranco piirkonda. See on ka toidu huvilistele!

Lennake üle Nazca liinide

Nazca jooned on iidsete geoglüüfide seeria, mis domineerivad San José kõrbes ja Nazca orus. Kujutatud on üle 10 000 joone ja 300 erinevat taime- ja loomafiguuri. Keegi ei tea tegelikult, kuidas nad sinna sattusid (äkki tulnukad?). Helikopteri- või lennuki reis maksab umbes 340 PEN.

Lõõgastuge Titicaca järve ääres

See järv katab üle 7769,964 ruutkilomeetri ja asub 3810 meetri kõrgusel merepinnast, mistõttu on see maailma suurim kõrgjärv. Järve ümbritsevad linnad on populaarsed turismikeskused ning pakuvad segu koloniaal arhitektuurist ja elavatest turgudest.

Matk Colca kanjonis

Colca kanjon on maailma sügavaim kanjon ja arvatakse, et see on teatud osades kaks korda sügavam kui Grand Canyon. See on suurepärane koht Andide kondorite leidmiseks ja erinevalt Suurest kanjonist on Colca elamiskõlblik.

Mida teha Peruus

 • Külastage Chachapoyast: see Andide mägede piirkond oli koduks Chachapoya tsivilisatsioonile, mis elas seal aastatel 500–1432. Täna saate külastada Kuelapi, kindlustatud linna, mida tuntakse kui “Põhja Machu Picchu”. Varemed on ligipääsetavad giidiga ekskursiooni, 4-tunnise matka või köisraudtee kaudu lähedalasuvast Nuevo Tingo linnast 21 PEN edasi-tagasi reisiga. Külastage kindlasti ka Gocta, kaunist juga, mis on 770 meetri kõrgune üks maailma kõrgeimaid. Sinna pääseb Chachapoyasest ekskursiooniga.
 • Tour Trujillo: Trujillo on Peruu teine vanim Hispaania linn. Siin olles külastage Chan Chani arheoloogilist leiukohta, mis on maailma suurim kunagi ehitatud Adobe linna ja suurim Kolumbuse eelne linn. Selle ehitasid Chimu, tsivilisatsioon, mis elas piirkonnas kuni 1470. aastani, mil inkad nad lüüa said. Sissepääs on 10 PEN. Külastage kindlasti ka Huanchacot, väikest kaluri linnakut otse rannas.
 • Vaadake Vikerkaare mäge: tõenäoliselt olete neid värvilisi mägesid sotsiaalmeedias näinud. Viimaste aastate jooksul on Rainbow Mountain muutunud tohutuks turismimagnetiks. Pidage lihtsalt meeles, et päriselus pole värvid nii erksad ja koht on väga rahvarohke (see on väga populaarne sait). Cuscost on saadaval päeva reisid ja mitmepäevased matkad, mis algavad tavaliselt umbes 135 PEN inimese kohta. Kui soovite inimeste hordide eest põgeneda, on olemas ka “Alternatiivne” Vikerkaare mägi (kuigi see on tänapäeval ka üsna hõivatud).
 • Matkake inkade rajal: Machu Picchusse pääseb kõige paremini kuulsa inkade raja kaudu. See mitmepäevane 43-kilomeetrine matk võimaldab teil näha mägesid, džungleid ja järgida inkade läbitud marsruuti. See on tõeliselt tähelepanuväärne matk, kuid see on väljakutseid pakkuv ja teil võib tekkida kõrgustõbi. Selle matka tegemiseks on kaks võimalust: võite registreeruda organiseeritud ringreisil osalemiseks või palgata oma privaatjuhi. Iseseisvalt rada matkata ei saa. Reisid algavad umbes 2700 PEN eest 4-päevase 3-öise ringreisi eest usaldusväärse ja maineka ettevõttega. Matka viimane etapp võib tegelikult olla rahvarohke, nii et kui suudate teha pikema 7-päevase matka, saate enne kohalejõudmist rahva hulkadest jagu saada ja uskumatut maastikku nautida.
 • Külastage Islas Flotantes de los Uros: Urose ujuvad saared võivad kõlada Indiana Jonesi tiitlina, kuid tegelikult on see Titicaca järve inimtekkeliste saarte rühma nimi. Saared on koduks põlisrahvastele Urose inimestele, kes on ehitanud oma majad, saared ja paadid järve kaldal kasvavatest torraroost. See on äärmiselt turistlik sait ja seda on sellisena natuke ära kasutatud, nii et see pole kõigile.
 • Saage oma Amazoni tunne Iquitoses: džungli lukuga Iquitos on Peruu vihmametsade suurim linn, kuhu pääseb ainult paadi või lennukiga. Linn asub Amazonase suudmes ja on ideaalne sihtkoht ökoturismi jaoks. Lähedal asuv Pacaya Samiria rahvuskaitseala on Peruu suurim kaitseala, mille pindala on kaks miljonit hektarit. See on koduks suurele hulgale ligi 1000 linnule, imetajale, kalale, roomajale ja muule. 3-päevane 2-öine ringreis reservaadis algab umbes 1200 PEN-ist inimese kohta.
 • Liivalaud Huacachinas: see väike linn on kõrbeoaas ja teretulnud leevendus pärast matkamist läbi Machu Picchu. See on väga soodne ja siinsed hostelid pakuvad suurepäraseid pakkumisi liivalauasõiduks ja liivakäruga ekskursioonide tegemiseks ümber lähedal asuvate luidete. Kahetunnised ekskursioonid maksavad umbes 50-75 PEN, mis sisaldavad liiva vankri juhti ja liiva laua renti. Enamik ekskursioone väljub umbes kell 16.00, et saaksite luidetel päikeseloojangut püüda. Huacachinas on ka palmipuudega ümbritsetud laguun, mille ümber aerutamiseks saate rentida sõudepaadi. Pooletunnine rent maksab umbes 5 PEN inimese kohta.
 • Vaadake pingviine Paracases: Paracas asub Peruu lõunaosas ja seda nimetatakse mõnikord “vaese mehe galapagoseks” oma muljetavaldava eluslooduse tõttu, mis koosneb enam kui 400 erinevast liigist. Tuhanded linnud, aga ka suured merilõvide ja pingviinide populatsioonid kutsuvad piirkonda koduks. Paracase rahvuskaitseala saate külastada organiseeritud paadireisi kaudu. Minge kindlasti varakult (umbes kell 8 hommikul). Paracase terve päeva ekskursioon sisaldab paadireisi Islas Ballestasesse ja pärastlõunal bussireisi ümber riikliku kaitseala. See maksab umbes 115 PEN.
 • Jalutage läbi valge linna: Arequipa on ilus linn, mille ajalooline keskus on ehitatud peamiselt vulkaanilisest kivist. Tulge külastama uhket Santa Catalina kloostrit, vaatama külmunud inkade muumiat või lihtsalt peaväljakul veiniklaasi taga linna arhitektuuriga tutvuma. See on üks armastatumaid sihtkohti riigis; kõigile, kes siin käivad, meeldib see.
 • Minge El Parque de la Reserva: see Lima kesklinnas asuv park on koduks maailma suurimale purskkaevu kompleksile El Circuito Mágico del Agua. Kokku on 13 erinevat purskkaevu, sealhulgas üllatuste tunneli purskkaev, laste purskkaev ja Fantaasia purskkaev, mille veejoad sünkroniseeritakse õhtuste laservalgus etenduste ajal muusikaga. Park on avatud iga päev kell 15.00-22.00, ilusad värvilised valgus etendused toimuvad kell 18.30, 19.30, 20.30 ja 21.30. Sissepääs on 4 PEN. Park korraldab ka palju üritusi ja on populaarne koht ka koeraomanike seas.
 • Matkake Salkantayl: kui soovite alternatiivi hõivatud Inkade rajale, proovige matkata Salkantayl. See näeb murdosa turiste ja on Inkade raja hinnast poole odavam – kuid sama vapustav! Varemeid pole nii palju, kuid seal on eepilised vaated mägedele ja kuni 5200 meetri kõrgused tipud! Matkad võivad olla erineva pikkusega, kuid 7-päevane matk pakub parimaid vaateid. Peate siiski olema korralikus vormis!
 • Surfake Máncora rannas: mereannid, veesport, ratsutamine ja lõõgastumine on selles populaarses rannakuurordis igapäevane. Máncora on üks Lõuna-Ameerika parimaid randu ning selle aastaringne päikesepaiste ja tohutud lained teevad sellest ka Peruu surfamise Meka. Surfi eratund maksab umbes 80 PEN. Detsembrist märtsini võivad majutushinnad olla kallid, seega on parem broneerida ette.
 • Astuge Batán Grandes ajas tagasi: Batán Grande, tuntud ka kui Sicani arheoloogiline kompleks, on arheoloogiline ala, mis koosneb 50 püramiidist ja hauast, mis arvatakse olevat pärit 100–1000 e.m.a. See Chiclayo lähedal asuv sait oli kunagi iidne Sicani pealinn ja on toonud palju muljetavaldavaid Kolumbuse-eelseid esemeid. Näiteks ühest kuninglikust hauast leiti ligi seitse naela kaaluv kuldne Tumi!
 • Avastage Cusco: see koloniaallinn on peamine turismisihtkoht ja asub inkade ehitatud kivist vundamendil Machu Picchust mitte kaugel. Piirkond on populaarne matkajate, ajaloohuviliste ja peoliste seas, kes tulevad nautima linna ööelu ja festivale. Cusco on vaieldamatu Ameerika arheoloogiline pealinn ja teie Peruu reisi oluline osa. Cusco turistipilet annab sissepääsu enamikule Cusco piirkonna populaarsetele arheoloogilistele paikadele ja vaatamisväärsustele (mõnede märkimisväärsete eranditega, sealhulgas Machu Picchu). Saate osta kas 10-päevase pileti, mis sisaldab sissepääsu 16+ saidile (130 PEN) või ühe mitmest erinevast ringpiletist, mis sisaldab sissepääsu väiksemale arvule objektidele ja kehtib ainult ühe päeva (70 PEN). Külastage oma külastuse ajal kindlasti Coricanchat (15 PEN) ja Sacsayhuamani (sisaldub Cusco turismi piletiga). Suurepärase toidu jaoks minge Green Pointi.

Peruu hinnad

Majutus – Voodikoht 4–6-kohalises ühiselamutoas maksab 35–65 PEN, samas kui 10+ voodikohaga ühiselamus maksab voodi üldjuhul 25–35 PEN. Kahekohaline privaattuba maksab 115-170 PEN öö kohta. Tasuta WiFi on standardvarustuses ja enamikus hostelites on ka köök või tasuta hommikusöök.

Soodsad hotellitoad koos põhi mugavustega, nagu WiFi, televiisor ja aeg-ajalt tasuta hommikusöök, maksavad umbes 85–105 PEN öö kohta.

Airbnb-s maksavad privaatsed toad umbes 65–80 PEN, tervete kodude hind aga 135 PEN öö kohta.

Telgiga reisijatele on metsik telkimine lubatud seni, kuni te ei viibi kellegi maal.

Peruu toit – Peruus on köök piirkonniti erinev, kuigi võite eeldada, et leiate selliseid põhitoite nagu kartul (enamus maailma kartulitest pärineb siit), kinoa, mereannid ja põlisloomad, nagu merisea ja alpaka.

Proovige kindlasti ceviche’i, mis on rahvusroog (see on värske toore kalaga mereanniroog). Teiste populaarsete roogade hulka kuuluvad praetud veiseliha, röstitud cuy (merisiga), arroz con pato (riis pardiga) ja röstitud kana.

Väljas einestamine Peruus on väga odav.

Tänavatoit on uskumatult odav, makstes tee äärde püstitatud parrillast (grillist) sööki 5-7 PEN. Taldrik toitu tavalises Peruu kööki pakkuvas söögikoha restoranis maksab umbes 7–10 PEN.

Traditsioonilise köögi eine sujuvas restoranis koos lauateenindusega maksab umbes 15-25 PEN. Kui soovite sulistada, maksab kolmekäiguline eine keskklassi restoranis koos joogiga 45 PEN.

Kiirtoit (mõelge McDonald’sile) on kombineeritud söögi eest 18 PEN. Suur pitsa maksab umbes 28-30 PEN.

Õlu maksab umbes 3–7 PEN, klaas veini või latte aga umbes 8 PEN. Pudelivesi on 1,50 PEN. Kokteili hind on 15–20 PEN ja rohkem, kuigi paljudes restoranides on õnneliku tunni eripakkumisi pikendatud (mõnikord isegi terve päeva).

Kui plaanite süüa teha, maksate toidukaupade (nt pasta, riis, hooajalised tooted ja liha) eest nädalas 60–80 PEN. Parimad kohad ostlemiseks on kohalikud turud, kuigi Plaza Vea on ka taskukohaste hindadega suur toidupoodide kett. Arvestades aga seda, kui odav toit siin on, on parem kogu aeg lihtsalt väljas süüa. Ostke turgudelt suupisteid ja puuvilju, kuid sööge kõik muud toidud välja.

Tegevused – reisid arheoloogilistesse paikadesse on tõenäoliselt teie suurim kulu. Päevareis Machu Picchusse maksab umbes 190 PEN, Nazca Linesi helikopterireis 340 PEN ja mitmepäevased reisid mööda Inca Traili maksavad üle 2500 PEN! Sissepääs muuseumidesse on aga odav, alla 38 PEN. Surfitunnid maksavad umbes 80 PEN, samas kui sellised tegevused nagu matkamine ja telkimine on tavaliselt tasuta.

Peruu soovituslikud eelarved

Seljakotireisijate eelarvega 135 PEN päevas saate ööbida hosteli ühiselamus, süüa paar korda väljas odavates kohalikes tänava kioskites ja süüa teha, piirata joomist, sõita bussiga ja teha enamasti tasuta või tasuta. odavad tegevused, nagu rannas lõõgastumine ja matkamine.

Keskmise eelarvega 400 PEN päevas saate endale lubada privaatse Airbnb-toa, süüa kogu oma söögikorra ajal väljas, juua rohkem, sõita aeg-ajalt taksoga ja tegeleda tasulisemate tegevustega, nagu surfamine või päeva reisid.

Luksusliku eelarvega, mis on 750 PENi või rohkem päevas, saate ööbida hotellis, süüa kõikjal, kus soovite, juua nii palju kui soovite, sõita mõne siselennuga ja teha pikema mitme päevase matka Machu Picchu. See on aga luksuse jaoks vaid esimene korrus. Taevas on limiidiks!

Peruu reisijuht: raha säästmise näpunäited

Peruu on üldiselt üsna odav, kuid siin on lihtne toitu ja ekskursioone nautida. Siin on mõned häkkimised Peruus oma kulude vähendamiseks:

Broneerige ringreisid viimasel minutil – kui soovite läbida Inca Traili ja teil on tehingu ootamiseks veidi lisaaega, saate Cuscosse ilmudes ja viimase hetke ekskursiooni broneerides säästa palju raha. Kuud ette broneerimine tähendab kõrgeima hinna maksmist, kuid kui suudate oodata, võidakse teie kannatlikkust tasuda. Ei soovita proovida viimasel minutil hakkama saada, kui olete selle peale otsustanud, kuna see ei pruugi õnnestuda.

Minge tasuta jalgsimatkale – see on suurepärane võimalus tutvuda nähtud kohtade ajalooga ja vältida peatustest, mida peate nägema, vahele jätma. Free Walking Tour Peruus korraldab ekskursioone, mis juhendavad teid nii Limas kui ka Cuscos. Pidage meeles, et andke juhendile lõpus jootraha!

Peatuge hospedajes – need on pereettevõttena tegutsevad hotellid ja odavaimad majutusvõimalused väljaspool hosteli ühiselamuid. Proovige nendes viibida nii sageli kui võimalik.

Reisimine väljaspool hooaega – odavate reiside jaoks on parim aeg Peruu külastamiseks aprill ja mai või september ja oktoober. Nendel kuudel on hinnad tavaliselt odavamad.

Võtke colectivos – need on odavad bussid, mille sõit maksab umbes 2–10 PEN. Need on veidi segased, kuna neil ei pruugi olla graafikut, kuid alati on ukseisik, kellelt saate küsida, kas buss läheb teie asukohta. Alati pole tähistatud bussipeatusi, seega otsige kogunevaid rahvahulki.

Saate üliõpilastele allahindlusi Kui olete üliõpilane, kandke kindlasti üliõpilaskaarti kaasas. Õpilased saavad suuri allahindlusi (kuni 50% soodsamalt) kõigi Cusco ja seda ümbritsevate piirkondade arheoloogiliste paikade ja muuseumide jaoks.

Võtke kaasa veepudel – siinne kraanivesi ei ole joomiseks ohutu, nii et raha säästmiseks ja plasti kasutamise vähendamiseks võtke kaasa korduvkasutatav veepudel koos filtriga.

Kasutage ühistransporti – kasutage liikumiseks ühistransporti – see on ülisoodne. Ja jätke taksod vahele. Säästate sel viisil terve varanduse!

Sööge päeva eine – need on kindlad toidud, mis sisaldavad sageli mitut taldrikut ja mida restoranid pakuvad 9–13 PEN eest. Otsige ringi, et leida kindla menüüga eineid, mida odavalt väljas süüa.

Peruu transpordivahendid

Ühistransport – linnaliinibussid maksavad umbes 0,50–3 PEN reisi kohta. Saadaval on mikrobussid (colectivos) ja hinnad sõltuvad vahemaast. Reisid maksavad tavaliselt 2–10 PEN, kuigi need on pisut kirglikud ja nõuavad harjumist.

Bussid – bussid viivad teid kõikjale Peruusse ja on taskukohase reisija jaoks kõige tavalisem viis ringi liikuda. Tavaline 10-tunnise bussireisi hind on 40 PEN ringis, olenevalt sellest, kui tore bussifirma on. Bussigraafikute ja hindade vaatamiseks saate kasutada Cruz del Suri. Pidage meeles, et iga teekond läbi mägede on aeglane sõit! Limast Cuscosse kulub üle 21 tunni ja maksab 185 PEN, kuigi ette broneerides saate pileti nii madalalt kui 39 PEN.

Peru Hop on veel üks usaldusväärne ja mugav seljakoti matkajatele mõeldud bussifirma. See buss on hop-on/hop-off-teenus, millega saate sõita kogu riigis. Kolmepäevased reisid Limast Cuscosse algavad 635 PEN-ist, samas kui 7 päeva Lõuna-Peruus maksab 754 PEN.

Air – Peruus on viis rahvusvahelist lennujaama (Lima, Arequipa, Cusco, Iquitos ja Piura) ning üle tosina siseriikliku teenindusega lennujaama. Peamised kodumaised lennufirmad on LATAM, Avianca ja Star Peru.

Sihtkohtade vahel lendamine ei ole alati odavaim valik, kuid see on palju kiirem. Lend Limast Cuscosse kestab veidi üle tunni (erinevalt 21+ tundi bussisõidust) ja hinnad algavad umbes 250 PEN-ist. Limast Arequipasse algab umbes 200 PEN.

Rong – nagu ülejäänud Lõuna-Ameerikas, on Peruus raudteesüsteem põhimõtteliselt olematu. Siiski on toredaid turismivõimalusi, nagu PeruRail ja Inca Rail, mis mõlemad sõidavad Ollantaytambo ja Machu Picchu Pueblo (värav Machu Picchu) vahel. PeruRaili piletid algavad 179 PEN-ist. Inca Rail sõidab ka Cusco ja Machu Picchu Pueblo vahel, piletid algavad umbes 220 PEN.

Limast sõidab ainult üks rong: Ferrocarril Central Andino, maailma kõrgeim reisirong, mis sõidab üle Andide Cerro de Pascosse ja Huancayosse. Ühe suuna hind algab 230 PEN-ist. Teenindus on aga piiratud – vahel sõidab rong vaid kord kuus.

Autorent – ​​me ei soovita siin autot rentida, kuna juhid on agressiivsed, teed on halvasti hooldatud ja õnnetused on tavalised.

Hääletamine – siin pole hääletamisega sõitmine tavaline ega soovitatav, kuigi see on võimalik. Pidage lihtsalt meeles, et paljud kohalikud võivad eeldada, et hakkate bensiiniga tegelema. Lisateavet saate Hitchwikis.

Millal Peruusse minna

Peruus on ainult kaks aastaaega: märg ja kuiv. Maist oktoobrini on kuiv hooaeg, novembrist aprillini aga vihma periood. Kõige niiskemad kuud on jaanuarist aprilli lõpuni. See ei ole suurepärane aeg Peruu külastamiseks – vähemalt mitte mägipiirkondades, kus teed ja matkarajad võivad olla blokeeritud või suletud.

Enamik inimesi saabub Peruusse mai algusest novembri lõpuni, kõige aktiivsemad kuud on juuli ja august. Mai ja september on külastamiseks suurepärased kuud, kuna turism aeglustub veidi, kuid temperatuurid on endiselt meeldivad.

Kui soovite mägedes rohkem aega veeta, on juunist septembrini selged päikeselised päevad (aga jahedad ööd). See on hea aeg Inca Traili matkamiseks. See on ka parim aeg Amazonase basseini külastamiseks, kui sääski on vähem.

Detsembrist aprillini võib kõrbe rannikul temperatuur tõusta kuni 25–35 °C, maist oktoobrini temperatuur jaheneb. Kõrgmäestikus võib maist oktoobrini oodata temperatuuri 20-25°C-ni.

Turvalisus Peruus

Peruu on üsna turvaline koht seljakoti kottimiseks ja ringi reisimiseks, üksi reisijatele ja isegi naissoost reisijatele.

Teie suurim mure on pisivargused, mis vohavad suuremates linnades ja öö bussides. Ärge uhkeldage kallite ehete ega asjadega. Võimaluse korral vältige telefoni avalikku väljavõtmist. Lukustage oma kotid öö bussides ja hoidke oma väärisesemed turvaliselt ja silmist eemal. Siin on lihtne röövida, kui te pole siin ettevaatlik (eriti öösel).

Kui olete Limas, ärge kõndige öösel üksi ringi, välja arvatud juhul, kui asute turvalisemates piirkondades (Miraflores ja Barranco). Väiksemates linnades on täiesti turvaline üksinda nii päeval kui öösel ringi jalutada.

Lisaks ärge tegelege uimasti tegevusega. Kui ametivõimud kahtlustavad, et olete isegi vähimatki uimastitega kokku puutunud, võivad korrumpeerunud ohvitserid teid väärkohelda.

Kui lähete matkale, kontrollige eelnevalt ilmateadet ja võtke kaasa palju vett. Kui matkate Machu Picchusse, saabuge varakult, et kõrgusega kohaneda. 1-3 päeva varem võib kõik muutuda!

Hädaolukorras helistage abi saamiseks numbril 011. Kui asute mõnes suuremas linnas, võite pöörduda ka turismipolitsei poole.

Usaldage alati oma sisetunnet. Tehke koopiad oma isiklikest dokumentidest, sealhulgas passist ja isikutunnistusest. Edastage oma marsruut lähedastele, et nad teaksid, kus te olete.

Kõige olulisem nõuanne, mida saab pakkuda, on hea reisikindlustuse ostmine. Reisikindlustus kaitseb teid haiguste, vigastuste, varguste ja reisi tühistamise eest. See on igakülgne kaitse juhuks, kui midagi läheb valesti.