25 asja, mida peate absoluutselt enne lennuki pardale tulekut tegema (vastavalt tavalisele lendajale)

Liiklusega ummistunud lennujaamad. Registreerimis masinate talitlushäired. Pruunid TSA esindajad. Ülehinnatud restoranid. Kaootilised pardale mineku protseduurid. Võitlus õhuliini vähenemise eest… käetoest rääkimata.

Täna on lendamine pandemoniumisne tava. Kui Te ei sega oma protsessis pisut ettevalmistust, see on. Siin on 25 lihtsat strateegiat, mille abil saab iga reisija rahuliku kogemuse saamiseks reisida suhteliselt mugavalt ja rahulikult.

 • Laadige alla ja kasutage oma lennufirma rakendust

Kui Te ei kontrolli kotti, pole põhjust registreeruda laua taga ja oodata järjekorras ega tegeleda lennujaamas sõrmejälgedega plekilise kioskiga. Laadige oma lennufirma rakendus enne tähtaega alla, veenduge, et broneeringu üksikasjad oleksid sisestatud, ja kasutage seda siis registreerimiseks. Nii saate lennujaama jõudes suunduda otse turvalisuse poole. 

 • Hankige lennufirma krediitkaart

Kas Te ei lenda piisavalt, et eliitstaatust teenida? Lennuliinide krediitkaardid, nagu näiteks United Explorer ja ameeriklaste Citi / AAdvantage Platinum Select, pakuvad kaartide omanikele sarnaseid soodustusi nagu eliit, sealhulgas tasuta kontrollitud kotid ja prioriteetne pardaleminek. Mõne sellise kaardi kandmisel saate säästa raha pagasis ja tagada, et õhuliinides leiate rahvahulga ees ruumi.

 • Omage oleku strateegia

Lennuettevõtte staatusest rääkides, kui soovite sel aastal kulda (või hõbedat või plaatina), veenduge, et Teie kõigi lendude broneeringutele oleks lisatud Teie sagedane lennunumber. Isegi kui Te ei lenda oma tavaliste lennuettevõtjatega, on tõenäoline, et teie lennufirma on partneriks mõne teise lennu ettevõttega, kellega tänu alaliitudele sagedamini lendate. Nii saate teenida lennufirma miili staatuse saamiseks iga Teie tehtud lennuga.

 • Kontrollige õhusõidukite alternatiive

Istekohad ja mugavused võivad dramaatiliselt erineda, isegi lennukist lennukini, ühe konkreetse lennukipargi pihustites. Enne broneerimist otsige Routehappy kaudu lende, et näha, millised Teie marsruudil olevad lennufirmad pakuvad kõige mugavamaid kohti ja mugavusi, näiteks istmesisene toide ja WiFi-ühenduse olemasolu. Kui olete asunud lennufirmasse, kontrollige vedaja enda saidil veelkord lennuki tüüpi ja istme kaarti, veendumaks, et lendate soovitud lennukiga. Lõppude lõpuks ei taha Te arvata, et broneerite ühe Qatar Airwaysi QSuitesest ainult juhusliku lamamistooli jaoks.

 • Hinnake oma istumise olukorda

Kas Teile meeldib aken või vahekäik, tasub kontrollida SeatGuru üksikasjalikke istmekaarte, et kinnitada, et Teie valitud koht lennukis ei asu liiga lähedal kambüüsile ega tualettruumidele koos nendega kaasneva müra (ja lõhnaga!).

Jääge organiseerituks

Hoidke kogu oma teave ühes kohas, kasutades rakendusi rakenduses Air in Air või TripIt – kahte rakendust, mis teevad näiteks lennu staatusi, registreerimise aegu, väravate numbreid ja läheduses asuvaid puhkeruumide asukohti ning kinnitavad ajakava ja värava muudatusi.

 • Kontrollige reaalajas aruandeid

Nagu armunud väljavalitu, saavad lennufirma rakendused tavaliselt viimasena teada, millal asjad valesti lähevad. Kasutage FlightStatsi abil oma oleku, õigeaegsete etenduste, ilmastikuolude ja isegi Teie konkreetse lennuki lennuajaloo jälgimist reaalajas, nii et kui lennuk hilineb, võite olla esimene, kes teada saab ja esimene, kes saab uuesti broneeritud.

 • Pidage meeles vedeliku tühjenemist

Pidage meeles, et TSA kontrollpunktide kaudu kantavad vedelikud peavad olema vähem kui 3,4 untsi (100 milliliitrit) ja asetatud läbipaistvasse kotti, mis pole suurem kui neljandik.

 • Liituge juba PreCheckiga

Hoidke need kingad ja vööd peal, jätke vedelikud ja sülearvutid kotti ning loobuge kogu keha skannimisest, saades TSA PreChecki. Saate maksta 85 dollarit PreChecki enda eest või kulutada 100 dollarit globaalse sisenemise eest, mis tagab ka PreChecki (tavaliselt) ning kiirendatud sisserände ja tollile juurdepääsu. Mitu krediitkaarti, sealhulgas Capital One Venture ja Bank of America Premium Rewards kaart, tagastavad Teile kummagi programmi rakendus tasu.

 • Uurige kontrollpunktide kiirust

Mööda halvimaid turvakontrolli punkte enam kui 200 lennuväljal kogu maailmas, vajutades MiFlighti rakenduse rahvahulga alluvuses olevate reaalajas asuvate kontrollpunktide ooteaegadele.

 • Suurendage oma kotti

Uut tuluallikat nähes on paljud lennuettevõtjad kehtestanud kandekottide jaoks ranged suuruse piirangud, mida kotkasilmsed värava agendid rangelt tagavad. Kontrollige oma koti mõõtmeid kodus ja veenduge, et need vastavad Teie lennufirma piirangutele. Pidage meeles, et Euroopa operaatorite limiidid erinevad pisut USA piiridest. Süüdistage seda tavalise ja mõõdiku osas.

 • Koguge oma vidinad

Telefon: kontrollitud. Sülearvuti: kontrollitud. Tahvelarvuti: kontrollitud. Kaamera: kontrollitud. Varulaadija: kontrollitud. Toitejuhtmed: kontrollitud. Reisijad kannavad rohkem elektroonikat kui kunagi varem. Õnneks on palju korraldaja juhtumeid, et hoida kõik teie seadmed ja kaablid käeulatuses ja turvakontrolliks valmis.

 • Eemaldage need akud

Pardal aset leidvate tulekahjude kartuse tõttu on lennufirmad kehtestanud nutika pagasi aku keelamise alates jaanuarist 2018. Kui Teie kotis on aku, olge valmis näitama, et see on eemaldatav juhuks, kui Teie kott tuleb värava kaudu kontrollida. Kuid ärge jätke seda akut tingimata koju. See, et Teie lennuki istmel peaks olema toitepordid, ei taga, et need Teie lennukis töötades tegelikult töötavad.

 • Haara ja mine

Vihkate lennukitoitu, kuid kardate, et unustate ajataju lennujaamas restoranis reas ootamas? Kasutage rakendust Haara, et tellida ja maksta kauba eest osalevates restoranides ja müüjates enam kui 30 USA-s ja Ühendkuningriigis asuvas lennujaamas. Esitage oma tellimus oma sõidule lennujaama ja korjake see üles oma teele värava ette, ilma et peaksite sammu astuma.

 • Ühendage vähema eest

Paljud lennujaamad pakuvad tasuta WiFi-ühendust, kuid ole ettevaatlik häkkerite eest. VPN-i kasutamine pakub kaitset. Mitmed American Expressi krediitkaardid, sealhulgas Starwoodi eelistatud külaliste krediitkaart ja Platinumkaart, pakuvad tasuta Boingo WiFi-ühendust juhul, kui tasuta võrke pole.

 • Salong ümberringi

Miks oodata väravas, kui saate lounge’is mugavalt nautida tasuta WiFi-ühendust ja suupisteid? LoungeBuddy postitab ülevaated kogu maailma lennujaama salongidest, sealhulgas nende sisenemise nõuetest ja sellest, kuidas saate päeva katseid skoorida. Mitmed esmaklassilised krediitkaardid, sealhulgas Chase Sapphire Reserve ja American Expressi Platinum Card, võimaldavad juurdepääsu sadadele Priority Passi salongidele kogu maailmas. Sagedased reisijad võivad kaaluda ka lennuettevõtte spetsiifilisi kaarte, näiteks Delta Reserve või United Club Card, mis viivad Teid konkreetse operaatori klubidesse. Neis olevad agendid saavad Teid aidata ka kiiremini kui terminalis viibivad töötajad ja teid uuesti broneerida, kui midagi Teie reisiplaanidega valesti läheb.

 • Kandke mugavat riietust

Tundub, et lennuki salongi kliimaseade hakkab jääkasti ja rösteri vahel vabanema, nende vahel ei ole elamiskõlblikku õnnelikku keskkonda. Ja keegi ei taha puudutada neid idusid õhudüüse, mis niikuinii pakuvad ainult kuiva õhu müra. Riietuge igasse situatsiooni, kandes mitut heledat kihti, ja näeksite välja stiilne.

 • Pistke oma kael välja

Kuna lennufirmad pigistavad bussidesse üha enam istekohti, näib ergonoomika lendavat aknast välja. Õnneks pole reisipadi-tehnoloogia kunagi olnud parem, pakkudes võimalusi igat tüüpi lapsehoidjatele ja magajatele. On aeg investeerida kvaliteetsesse reisimise patja, mis säästab Teie kaela ja selga pika lennu turistiklassi halvimatest tagajärgedest.

 • Tooge oma pudel

Vältige ühekordselt kasutatavat plastikut, tuues endaga kaasa tühja reisi veepudeli. Mõni on ruumi kokkuhoiuks isegi kokkupandav ning rohkem lennuvälju on joogi purskkaevude kõrvale paigaldanud veepudeli tanklad, et muuta oma enda kaasaskandmine palju mugavamaks.

 • Desinfitseerige… kõike

Kõike läbivate ja kõike puudutavate inimeste arvu tõttu on lennujaamad ja lennukid kõige niiskemad kohad. Kaitske ennast nii palju kui võimalik, kui olete oma kätega leppinud desinfitseerivate salvrätikutega oma kätel ja lennuki istmel. Kuna need pole vedelad, nagu käsipuhasti, ei arvestata ka salvrätikuid Teie kantava vedeliku limiidi sisse.

 • Niisutage nagu maniakk

Isegi järgmise põlvkonna reaktiivlennukitel nagu Boeing 787 Dreamliner ja Airbus A350 on salongi õhuniiskuse tase harva 20% (ja tavalennukite korral ainult 8-10%). Selleks, et pärast lendu ei näeks välja nagu kuivatatud ploom, pakkige kerge niisutaja ja kandke seda sageli.

 • Hankige hüpe ajajärgu kohta

Lendate mitmel ajavööndil? Enne lendamist kasutage sellist rakendust nagu Entrain või Timeshifter. Mõlemad aitavad teil reisieelset ajakava järk-järgult oma konkreetsete plaanide ja eelistuste alusel sihtkoha ajavööndi poole nihutada, nii et lendamise ajaks olete juba Jet Lagist ees.

 • Pargi nagu prof

Lennujaamade parklad võivad kiireimate reiside ajal kiiresti täita. Kasutage SpotHero, et broneerida koht eelnevalt üle 40 lennujaama lähedal asuvates partiides kogu USA-s.

 • Mõista oma krediitkaardi kaitset

Lennu hilinemised ja tühistamised juhtuvad. Kui reisite sageli, tasub krediitkaart kaasas kanda, kui teate, et see kaitseb Teid teatud olukordades. Paljud pakuvad hilinemiste, tühistamiste, kaotatud pagasi ja muu hüvitist, kui kasutate neid reisiplaanide tasumiseks. Nii et kui peate kulutama raha ööbimiseks kuskil öösel või teatud esemete asendamiseks, ei lähe see Teie alt välja. Enne reisi lugege hoolikalt läbi oma kaardi soodustuste pakett, et aru saada, mis Teil on õigus ja kuidas seda nõuda.

 • Uurige intelligentset kindlustust

Lisaks viivitustele, tühistamistele ja kaotatud pagasile, mida katavad enamus peamisi krediitkaarte, võiksite kindlustada kalli reisi poliisiga, mis sisaldab sätteid erakorralise meditsiinilise evakueerimise ja mis tahes põhjusel tühistamise kohta. InsureMyTrip.com on mugav ressurss suuremate pakkujate, sealhulgas Allianzi ja AXA reisikindlustuse plaanide võrdlemiseks.