VENEETSIA REISIJUHT

Ikooniliste kanalite, maaliliste gondlite ja käänuliste tänavatega pole üllatav, et Veneetsiat peetakse üheks romantilisemaks linnaks maailmas. Kuid kuigi linn on mesinädalate seas populaarne, on see suur sihtkoht ka ristlejatele ja seljakoti matkajatele.

Peaks olema selge, miks.

Veneetsia on ilus, lõbus ja täis kitsaid tänavaid ja alleesid, kus võib ekselda. See on maagiline koht, mis erineb teistest. Seal on muuseume, paleesid, ajaloolisi linnaväljakuid, mida uurida, ja lõputut gelato-d, mida süüa.

Kahjuks on linn ka kallis ja rohke turism on muutunud tõeliseks probleemiks. Olenemata aastaajast, kohtate rahvahulka. Tegelikult, kui tulete suvel, on see väljakannatamatu (ja kui tulete siis, kui kruiisilaev on sadamas, on see veelgi talumatum!)

Kuid see ei tähenda, et peaksite külastuse vahele jätma!

Rahvahulka saate vältida, kui liigute kesklinnas ringi ja suundute mõnele välissaarele, nagu Burano ja Morano. Turistid kipuvad koonduma mõnesse kohta ja neil on lihtne põgeneda.

See Veneetsia reisijuht aitab teil ületada rahvahulki, säästa raha ja kasutada selles kuulsas Itaalia linnas oma aega maksimaalselt ära!

5 parimat asja, mida Veneetsias näha ja teha

Külastage San Marco basiilikat

Püha Markuse basiilika asub Piazza San Marco väljakul. See on täis hämmastavaid mosaiike ja kujusid ning sellel on Bütsantsi kuplid. Ka selle seinad on kaetud marmoriga. Peaaltar sisaldab väidetavalt ka mõningaid Püha Markuse säilmeid. Külastamine maksab 3 eurot.

Kõndige üle Rialto silla

Sajandeid oli ainuke viis Suurt kanalit ületada Rialto silla kaudu. Selle lõi Antonio da Ponte, kes võitis selle töö eest Michelangelo. Kogu sild on valmistatud Istria kivist. Rahvahulga ületamiseks tulge päikesetõusu ajal.

Tutvuge Doge'i paleega

Doge palee oli Veneetsiat valitsenud hertsogi kodu. Interjöör on täidetud kunstiteostega. Sissepääs on 25 eurot ja sisaldab sissepääsu Correri tsiviil muuseumi, riikliku arheoloogiamuuseumi ja Marciana rahvusraamatukogu monumentaalsetesse ruumidesse.

Osalege karnevalil

Karneval on iga aasta veebruaris kümme päeva kestev maskeraadi hullus. Traditsioon ulatub sajandite taha ja on üks Itaalia suurimaid festivale. Kui teil on raha, võite isegi maksta traditsioonilisel maskeraadiballil osalemise eest! (Broneerige oma majutus varakult, kuna linna majutus saab kiiresti täis broneeritud).

Päevareis Buranosse

Burano on tuntud oma värviliste hoonete poolest; valitsus reguleerib tegelikult sellel saarel majade maalimist, nii et koht säilitab oma võlu ja ajaloo. Rännake mööda tänavaid ja imetlege siinseid kunstigaleriisid ja poode. See teeb peasaarelt suurepärase reisi ja see on palju vähem rahvarohke.

Muud asjad, mida Veneetsias näha ja teha

 • Tehke jalgsimatk – Venice Free Walking Tour korraldab regulaarseid tasuta ekskursioone, mis hõlmavad kõiki tipphetki. See on parim viis eelarvega peamiste vaatamisväärsuste nägemiseks, olles samal ajal ühenduses kohaliku giidiga, kes saab jagada oma siseringi näpunäiteid ja nõuandeid. Lihtsalt andke lõpus oma juhendile jootraha!

Kui soovite investeerida oma kogemustesse ja teha üksikasjalikumat jalutuskäiku, on üks firma Take Walks. Neil on hämmastavad jalutusreisid ja paadireisid üle kogu linna. Nad kasutavad asjatundlikke kohalikke giide, nii et teil pole mitte ainult lõbus, vaid saate ka palju õppida!

 • Tutvuge Piazza San Marco väljakuga – See on Veneetsia kuulsaim ja suurim väljak (linnaväljak). See on pikka aega olnud veneetslaste populaarne kohtumispaik ja on koduks paljudele olulistele linna vaatamisväärsustele, sealhulgas basiilikale, selle kellatornile, Dogese paleele ja riiklikule arheoloogiamuuseumile. See on kõige muljetavaldavam, kui sellele läheneda veest, sest saate nende vananenud hoonete ulatuse ja ajaloo täieliku aimu.
 • Suunduge Lido saarele – Kui soovite linnast põgeneda, on Lido lähedal asuv saar, kus inimesed käivad rannas puhkamas. Siin on palju maalilisi kanaleid, samuti restorane, kohvikuid ja baare. See on Veneetsiast vaid 20-minutilise vaporetto-sõidu (veebussiga) kaugusel. Edasi-tagasi pilet maksab 10 EUR või 13 EUR eest saab edasi-tagasi pileti, mida saab kasutada ka Lido bussides.
 • Külastage Murano saart – See Veneetsia lähedal asuv saar on kuulsate Murano klaasipuhujate kodu. Kuigi Murano on täis kalleid suveniire (vältige saarelt millegi ostmist, kui teil on eelarve!), saate siiski õpetliku ja lõbusa pärastlõuna õppides ja klaasi puhumise jälgimisel. Muranosse jõudmiseks saab sõita praamiga 8 EUR eest.
 • Tutvuge Rialto turuga – Rialto turg on Veneetsia peamine turg ja see on eksisteerinud viimased 700 aastat. See on tohutu toiduturg, kus on igasuguseid liha, tooteid ja kala. Tulge hommikul, enne kui turg on turistidest üle ujutatud, et jälgida kogu saginat.
 • Tutvuge Peggy Guggenheimi kollektsiooniga – See on massiivne avangardne kunstikogu, mis sisaldab enam kui 200 kunstniku teoseid. Kuigi kaasaegne kunst ei ole lemmikkunst, on lugematu arv sürrealistide, abstraktsete ekspressionistide ja itaalia futuristide teoseid, mis muudavad selle külastamist väärt. Sissepääs 16.50 EUR.
 • Ronige Campanile di San Marcole – See 1912. aastal ehitatud torn Piazza San Marcol on algse Püha Markuse kellatorni koopia (mis ehitati 16. sajandil ja varises kokku 1902. aastal). Peaaegu 100 m kõrgusel seistes öeldakse, et konstruktsiooni iga viimane kui detail on vaste. 10 euro eest ronige üles läbi sisemiste hoonete ja avanevad panoraamvaated linnale.
 • Vaadake Vogalongat – Voga Longa on mittevõistluslik 20-miiline maraton sõudmine, mida korraldatakse igal aastal mais. See traditsioon sai alguse protestina Veneetsia vetes vallutavate mootorpaatide suurenemise vastu. Igal aastal osalevad tuhanded inimesed erinevatel paatidel (mõned inimesed isegi ujuvad!). Seda on uskumatu vaadata ja see on üks aasta suurimaid sündmusi.
 • Külastage riiklikku arheoloogiamuuseumi – Kuigi tegemist on väikese muuseumiga, pärineb riikliku arheoloogiamuuseumi kogu Kreeka skulptuuridest, Rooma büstidest, matusesteeadest ja muudest säilmetest 1. sajandist e.m.a. Piletid on 25 eurot ja sisaldavad sissepääsu Doge’i paleesse, Correri tsiviilmuuseumisse ja Marciana rahvusraamatukogu monumentaalsetesse ruumidesse.
 • Tutvuge Correri tsiviilmuuseumiga – Correri kodanikumuuseumis on ulatuslik kunsti- ja esemekogu, mis tutvustab linna ajalugu, aga ka endiste kuninglike perekonna (sh Napoleon Bonaparte) kodudest pärit töid. Siin saate veeta tunde, vaadates freskosid, iidseid kaarte, kujusid, religioosseid maale ja palju muud. Piletid on 25 eurot ja sisaldavad sissepääsu Doge’i paleesse, riiklikku arheoloogiamuuseumi ja Marciana rahvusraamatukogu monumentaalsetesse ruumidesse.
 • Tutvuge kunstiga Galleria dell’Accademias – Galleria dell’Accademia asutas Napoleon Bonaparte ja see on koduks paljudele 14.–18. sajandi kunstiteostele, sealhulgas Bellini ja Tintoretto meistriteostele. Selle kuulsaim teos on aga Leonardo da Vinci väike tušijoonistus pealkirjaga Vitruvian Man. Piletid on 12 EUR.
 • Avastage juudi getot – Juudi geto on naabruskond, mis asub Veneetsia loodeosas. Seda peetakse maailma esimeseks getoks, mis asutati 1516. aastal, kui linna juudid olid sunnitud siia kolima. Juudid lasti välja ainult päeval ja seejärel suleti ja õhtul valvati tugevalt. Vaatamata oma muret tekitavale ajaloole on juudi geto nüüd täis restorane, poode, muuseume ja sünagooge. See on elav koht uurimiseks, kuid turistid jätavad selle sageli tähelepanuta.
 • Tehke toidutuur – Veneetsia köögi ajaloo ja kultuuri kohta lisateabe saamiseks minge toidureisile. See on parim viis linnas ringi einestamiseks, et maitsta parimaid toite, mida Veneetsia pakub, ning õppida, mis teeb köögi ainulaadseks. Devour Tours korraldab põhjalikke toidureise, mida juhivad asjatundlikud kohalikud giidid, mis tutvustavad teile toidukultuuri ja selle ajalugu. Kui olete minusugune toidusõber, kes soovib rohkem teada saada iga roa ajaloo ja kultuuri kohta, on see ringkäik teie jaoks!

Veneetsia reisikulud

Hosteli hinnad – 6-8-kohalise ühiselamu puhul maksab öömaja öömaja hostelis tavaliselt 15-35 EUR. Privaatsed toad algavad 50-100 eurost öö. Tasuta WiFi on standardvarustuses, kuigi enamikus hostelites ei ole toiduvalmistamise võimalust ega tasuta hommikusööki.

Telgiga reisijatele maksab linnast väljas telkimine vaid 15-30 eurot öö eest. Seal on ka väiksed öömajad ja majakesed hinnaga 30-40 EUR.

Soodsate hotellide hinnad – Veneetsia kahetärni hotellituba maksab 65-125 EUR öö. Tasuta WiFi-ühendus on hinna sees ja enamik neist pakub ka tasuta hommikusööki.

Põhisaarel on Airbnb privaatsed toad alates 40-80 EUR öö kohta. Terved korterid maksavad umbes 100-150 eurot öö.

Keskmine toidukulu – Itaalia kööki armastatakse kogu maailmas, kuigi igal Itaalia regioonil on oma maitseomadused. Tomatid, pasta, oliivid ja oliiviõli moodustavad enamiku toitude selgroo, kusjuures menüüs on liha ja kala ning erinevad juustud. Veneetsias on mereannid olulised toidulisandid, populaarseteks traditsioonilisteks roogadeks on bigoli salsas (pasta anšooviskastmes), risotto al nero di seppia (risoto seepiatindiga) ja praetud sardiinid.

Üldiselt on Veneetsias söömine tõesti kallis. Linnas on raske odavalt süüa saada. Kui soovite väljas süüa, on parem minna lõunale, mitte õhtusöögile, kuna lõunamenüüd jäävad sageli alla 20 euro.

Kes tahab sulistada, maksab keskklassi eine koos jookide ja eelroaga 35-50 EUR.

Kiirtoit (mõelge McDonald’sile) maksab kombineeritud toidukorra eest umbes 8 eurot. Pitsa viilude kaupa ja võileivad on tavaliselt vaid 2-7 EUR.

Õlu maksab umbes 5 eurot, latte/cappuccino aga 2 euro lähedal. Pudelivesi on 1 EUR.

Kui plaanite ise süüa teha, maksab nädala toidukaup umbes 50-60 eurot. Nii saate põhi toiduaineid, nagu riis, pasta, tooted ja liha või mereannid.

Veneetsia reisijuht: näpunäiteid raha säästmiseks

Pole tähtis, mis aastaajal te külastate, Veneetsia on kallis. Sellegipoolest on siin mõned viisid, kuidas saate Veneetsiat külastades oma kulusid vähendada:

Ärge sööge Piazza San Marcol – see on piirkond, kus on kõige rohkem turiste, mistõttu on see palju kallim. Vältige siin söömist iga hinna eest, hoolimata sellest, kui ahvatlevad kohvikute siseõued on.

Valmistage toitu – toit on linnas üks suuremaid kulutusi, nii et kui teil on vähe eelarvet, on hea mõte ise süüa valmistada. Säästate tohutult!

Jalutage ringi ja eksige ära – Veneetsia on nii ilus, et on põnev lihtsalt linnas jalutades vaadata vana hoonet, kirikuid, kunstnikke ja, mis kõige parem, inimesi vaadata.

Kasutage soodushinnaga bussipileteid – hankige veebussi päevapilet (või mitmepäevane pääse), kui plaanite palju linnas ringi reisida. See võib säästa raha juba pärast mõnda reisi.

Hankige Venezia Unica pass – kui kavatsete palju vaatamisväärsustega tutvuda, annab see pilet teile allahindlusi parimates muuseumides, ekskursioonidel ja vaatamisväärsustes. Selle hind on mõeldud teie raha säästmiseks, võrreldes eraldi piletite ostmisega. Lähete veebi ja valite aegsasti välja, mida soovite näha. Hind sõltub sellest, mida soovite näha, kuid säästate palju.

Ostge ise alkohol – Poest saate osta suurepärase pudeli veini hinnaga 6 EUR. Oma pudeli hankimine on palju säästlikum viis joomiseks. Istuge ühel väljakul, jooge klaas veini ja vaadake, kuidas maailm möödub.

Ööbige kohaliku juures – majutus on Veneetsias väga kallis. Proovige kasutada Couchsurfingut, et viibida kohalikega tasuta ja leida uus sõber, kes tutvustab teile seda hämmastavat linna.

Minge tasuta jalgsimatkale – see on parim viis linna kohta väikese eelarvega tutvumiseks. Lihtsalt andke lõpus oma juhendile jootraha!

Võtke kaasa veepudel – siinne kraanivesi on joomiseks ohutu, nii et raha säästmiseks ja plasti kasutamise vähendamiseks võtke kaasa korduvkasutatav veepudel.

Kuidas Veneetsias ringi liikuda

Veneetsia on jalakäijate linn. Kui te ei sõida veetakso või ujuv bussiga, kõnnite kõikjal.

Vaporetto – vaporetto on ujuv “buss”, mis viib teid peaaegu kõikjale, kuhu vajate. Need ei ole odavad, ühe suuna piletid maksavad 7,50 eurot. Piletid kehtivad 75 minutit.

Ööpäeva pileti saad 20 EUR, 48 tunni 30 EUR, 72 tunni 40 EUR või 7 päeva 60 EUR eest.

Kui reisite Muranosse, Torcellosse või Lidosse, sõidate sama vaporetto süsteemiga, kuid suuremal paadil, mida tuntakse motonave nime all. Hinnad on samad.

Veetakso – Era veetaksod on uskumatult kallid ja neid tuleks vältida, välja arvatud juhul, kui teil on suur kiire või teil on palju pagasit. Hinnad algavad 15 eurost ja seejärel 2 eurot minutis. Kui soovite tellida oma hotelli veetakso, maksate lisatasu.

Millal minna Veneetsiasse

Veneetsia on suvel kõige aktiivsem. Hinnad tõusevad taevasse ja rahvast on palju. Juunist augustini on temperatuur 18–28 °C. Võimaluse korral vältige sellel ajal külastamist, kuna linnas rahvast on tohutult.

Kevad on ilus aeg külastamiseks, kuna temperatuur on paremini talutav, tavaliselt vahemikus 17–22 °C, ja linn pole liiga rahvarohke.

Ka turism leeveneb sügisel ja talvel ning temperatuurid on jahedamad, vahemikus 4–12 °C. Seda tuntakse aga ka acqua alta (“kõrgevee”) perioodina, mil tänavatel võivad tekkida üleujutused.

Veebruaris võtab linna üle Carnevale. See on suurepärane aeg, kuid oodake kaost ja kõrgeid hindu.

Üldiselt seisate igal ajal silmitsi rahvahulgaga, kuid kui saate vältida suve tipphetki, on linn meeldiv külastada.

Kuidas Veneetsias turvaliselt püsida

Veneetsia on väga turvaline koht seljakotti ja reisimiseks. Nagu enamiku Itaalia linnade puhul, on ka Veneetsia suurim ohutusrisk pisivargused ja taskuvargused. See kehtib eriti rahvarohketes turismipiirkondades ja ühistranspordis, nii et hoidke oma asjadel tähelepanelikult silm peal ja ärge kunagi välgutage oma väärisesemeid väljasõidul.

Nagu igas linnas, hoidke baaris viibides alati oma joogil silm peal. Samuti ärge kunagi kõndige üksi koju, kui olete joobes.

Kui tulete sügisel või talvel, võib teid ohustada acqua alta (“kõrge vesi”). Üleujutused on ookeani taseme tõusu tõttu tavaline nähtus. Valige majutus linna ülemisele osale lähemal, Piazzale Roma või raudteejaama lähedal.

Hädaolukorras helistage abi saamiseks numbril 112.

Usaldage alati oma sisetunnet. Tehke koopiad oma isiklikest dokumentidest, sealhulgas passist ja isikutunnistusest.

Pidage meeles, et kui te seda kodus ei tee, ärge tehke seda Veneetsias!

Kõige olulisem nõuanne, mida saab pakkuda, on hea reisikindlustuse ostmine. Reisikindlustus kaitseb teid haiguste, vigastuste, varguste ja reisi tühistamise eest. See on igakülgne kaitse juhuks, kui midagi läheb valesti.