ROOMA REISIJUHT

Sajandeid läänemaailma keskuseks peetud Rooma on Caesari sünnikoht ja katoliku kiriku kodu. See on ka täis iidseid ajaloolisi varemeid ja kuhjaga maitsvat toitu.

Rooma pole nagu ükski koht maa peal. Kõnnite mööda tänavat ja näete tuhandete aastate taguste varemete kõrval moodsaid hooneid.

See on linn, mis on täis elu, ilu ja võlu, mis meeldib igat liiki reisijatele. Seljakotiga reisimine on populaarne Eurotripsi soodsate reisijate seas, ajaloohuvilised tulevad varemeid avastama, paarid külastavad Roomat mesinädalatel ning saab nautida linna peeneid söögikohti ja ööelu.

Olenemata teie huvist, ei valmista Rooma pettumust.

See odav Rooma reisijuht aitab teil oma reisi planeerida, navigeerida lõputul hulgal saitidel ja vaatamisväärsustel, õppida, kuidas kaoses ringi liikuda ja säästa raha ühes Itaalia kõige kallimas linnas!

5 parimat asja, mida Roomas näha ja teha

Avastage Colosseumi

Kuigi turistide rida võib tunduda lõputu, ei tasu Colosseumist mööda vaadata. See on ligi 2000 aastat vana ja oli suurim amfiteater kogu Rooma impeeriumis (mahutas 50 000 inimest). Sissepääs on 12 EUR.

Vaadake foorumit ja Palatinuse mäge

Avastage Vana-Rooma asukohta ja kogege kohta, kust Rooma oma impeeriumi haldas. Selle kõrval asub Palatinuse mägi, kus elas Rooma aristokraatia. Samuti tasub hankida juhend konteksti andmiseks ja varemete ellu äratamiseks. Sissepääs on 12 EUR.

Ekskursioon Vatikanis

Ärge lahkuge Roomast, veetmata mõnda aega Vatikanis, et näha paavsti kodu, Püha Peetruse basiilikat, Sixtuse kabelit ja kõiki suurepäraseid muuseume. Piletid on 17 EUR. (Palun riietuge tagasihoidlikult, kuna Basilicas on range riietumisstiil).

Imetlege Trevi purskkaevu

18. sajandi Trevi purskkaev on alati rahvarohke, eriti öösel, kui paarid tulevad romantilise pildi järele. Parim aeg seda kaunist purskkaevu näha on enne hommikusööki, kui rahvast on vähe.

Sööge Trasteveres

See on üks linna lemmik piirkondi, mida uurida. Käänulised alleed on maalilised ja siit leiab tõeliselt suurepärast toitu. Veetke aega ringi jalutades – te ei kahetse seda! Ka siin käib vähem turiste, nii et seal on palju autentsem Rooma hõng!

Muud asjad, mida näha ja teha Roomas

 • Tehke tasuta jalutuskäik – Jalutuskäigud on suurepärane viis linna tundmaõppimiseks. Soovitatav on Rome’s Ultimate Free Walking Tour või New Rome Free Tours. Nende ringkäigud hõlmavad kõiki tippsündmusi ja tutvustavad teile linna eelarvega. Lihtsalt andke lõpus oma juhendile jootraha!

Kui otsite tasulist ekskursiooni, mis ulatub kaugemale ja kaugemale, vaadake Take Walks. Neil on asjatundlikud giidid ja nad viivad teid linna parimate vaatamisväärsuste kulisside taha.

Kui rattamatk on teie kiirus, pakub Fat Tire Tours lõbusaid ja sisukaid rattareise mööda linna. Nende giidid on teadlikud, nende ekskursioonid on taskukohased ja näete kõiki peamisi vaatamisväärsusi (neil on ka suurepärased toidureisid ja kokandustunnid!). Ekskursioonid algavad 35 eurost.

 • Vaadake kirikuid – Roomas on palju kirikuid, nii et ärge kartke minna neisse, kui lähete mööda, et näha kunsti, skulptuure, kaunistusi ja vitraaže. Basilica di Santa Maria Maggiore, mis pärineb aastast 440 CE, on üks muljetavaldavamaid. See on kaetud 5. sajandi mosaiikidega, millel on 36 stseeni Vanast Testamendist. Teiste tähelepanuväärsete kirikute hulka kuuluvad Santa Maria Sopra Minerva, üks väheseid gooti kirikuid Roomas ja tuntud oma sügavsinise võlvlae poolest; ja San Giovanni in Laterano, ametlik Rooma katedraal, mis on koduks Püha Peetruse ja Pauluse peadele.
 • Avastage Ostia Antica – Vana-Rooma sadama Ostia Antica varemed on külastamist väärt. Umbes 2000 aastat tagasi oli see koht elav kaubanduskeskus ja elas 60 000 inimest. Nüüd saate rännata dokkide, korterite, häärberite, vannide ja ladude varemetes. Selle reisi jaoks peaksite planeerima vähemalt pool päeva. Sissepääs 12 EUR.
 • Tutvuge Pantheoniga – Panteon näeb tänapäeval välja nagu peaaegu 2000 aastat tagasi, enne kui sellest sai kirik (algselt oli see Rooma tempel). Hadrianus ehitas selle Agrippa varasema templi kohale ja see on olnud olemas alates aastast 125 e.m.a. Niipea, kui astute läbi raskete pronksuste ja üle marmorpõrandate, võite vaadata üles ja imetleda suurimat tugevdamata kuplit, mis eales ehitatud. See on vaieldamatult üks paremini säilinud hooneid maailmas. Sissepääs on tasuta.
 • Vaadake Hispaania treppe – 1720. aastatel ehitatud Hispaania trepid on Roomas pikk ja suur trepp, mille põhjas on Piazza di Spagna ja ülaosas kõrgub Trinità dei Monti. Kui Hispaania trepid olid kunagi sotsiaalne keskus, kus sai aega veeta ja inimesed vaatasid, siis treppidel istumine nüüd keelatud. See on osa 2019. aastal kehtestatud uutest säilitus meetmetest, mille eesmärk on tagada monumendi säilimine põlvedele. Kuigi te ei saa treppidel viibida, on selle ikoonilise vaatamisväärsuse külastamine kohustuslik ja tippu jõudmiseks võite ikkagi nendest üles ronida.
 • Tutvuge kunstimuuseumidega – Kui teile meeldivad kunstimuuseumid, ei valmista Rooma pettumust. Siin on palju suurepäraseid, millest mitmed on maailma kõrgeimad. Galleria Nazionale d’Arte Moderna on hea lähtepunkt, kuna see on koduks mitmele Itaalia meistriteosele. Galleria Borghese on ka suurepärane, kuna sellel on aiavilla, mis on täis Bernini skulptuure ja Caravaggio, Raphaeli, Tiziani ja teiste meistrite kunstiteoseid. Selle kollektsiooni tellis algselt kardinal Scipione Borghese. Midagi teistsugust leiate MAXXIst, Rooma esimesest riiklikust muuseumist, mis on täielikult pühendatud kaasaegsele kunstile.
 • Osalege La Settimana dei Beni Culturalis – See on 10-päevane üritus, mis toimub iga aasta mais. Sellel kultuuripärandi nädalal on kõik riigi omanduses olevad ja hallatavad vaatamisväärsused, muuseumid ja arheoloogilised paigad tasuta. Sellest paremaid pakkumisi pole! Olge hoiatatud, need saidid on väga rahvarohked, seega saabuge varakult.
 • Vaadake kontserti – Lisaks kaunitele auditooriumi kompleksidele korraldab Rooma sageli maailmatasemel oopereid ja kontserte rahvusvaheliste muusikute esituses. Olümpiastaadion on suvekontsertide leviala ning Viale Pietro de Coubertini ja Parco della Musica auditoorium korraldab üritusi aastaringselt. Pileti hinnad on erinevad, kuid eeldage, et maksate vähemalt 25 eurot.
 • Külastage Castel Sant’Angelot – See ehitis ehitati 1. sajandi lõpus keiser Hadrianuse mausoleumiks. Ajaloo jooksul on see olnud ka paavsti residents ja vangla. Nagu te võib-olla teate Da Vinci koodist, on siin läbipääs Vatikani. See oli kavandatud paavsti põgenemise käiguks hädaolukorras ja seda kasutas 1527. aastal paavst Clement VII. Saate külastada lossi ja tutvuda eksponaatidega; neid on kokku seitse. Terrace of the Angel pakub suurepäraseid linnavaateid. Sissepääs 14 EUR.
 • Tutvuge katakombidega – Roomas on kolm peamist katakombide komplekti, mis on avalikkusele avatud – Praetextatuse katakombid, San Sebastiano katakombid ja San Callisto katakombid. Osa maa-aluseid krüpte on kaunistatud skulptuuride ja freskodega. San Callisto on kõige populaarsem, galeriide labürint ulatub umbes 19 kilomeetrit pikkusesse ja 20 meetri sügavusse. Sissepääs igasse katakombi on 8 EUR.
 • Võtke kokanduskursus – Kui olete toidusõber, on Roomas kokanduskursus kohustuslik. Soovitame Take Walks, kuna seal pakutakse mõnda lemmik kokkamistundi, sealhulgas pasta valmistamise klassi. Nende tunnid kestavad umbes 3 tundi ja on väga põhjalikud. Teil pole mitte ainult lõbus, vaid saate ka palju õppida. Hinnad on erinevad, kuid kulutate umbes 90 eurot.
 • Vaadake Rooma Appia teed – See iidne tee ühendab Roomat kuni Brindisini. See valmis aastal 312 e.m.a ja see on nii hästi säilinud, et näete vankritest jäetud kivide roopaid. Teekonnal on palju huvitavaid vaatamisväärsusi, sealhulgas San Callisto katakombid ja hiiglaslik mausoleum Rooma aadlikule Cecilia Metellile. Paljud inimesed rendivad raja läbimiseks jalgratta, kuid kõndimine on parim viis. Te järgite iidsete roomlaste jälgedes!
 • Veetke aega akveduktide pargis – See suur roheline park on koduks iidsetele akveduktidele, mis kunagi kandsid mägedest linna miljoneid tonne vett. Kuigi park asub linna ääres, on see tõesti suurepärane koht, kus minna ja lihtsalt kohalikega aega veeta. Paki kaasa lõunasöök ja pudel veini ning naudi laiska pärastlõunat mõne 2000-aastase mälestusmärgi varjus.
 • Külastage Piazza Navonat – See on üks Rooma ilusamaid avalikke ruume. See on koduks Bernini Fontana dei Quattro Fiumile, mille vapustavad kujud esindavad maailma suuri jõgesid. Kogu ovaalse kujuga väljak on ääristatud restoranide, gelateriate, kaupluste ja Museo di Romaga. Lähedal on Via della Pace, mis on üks linna fotogeenilisemaid tänavaid. Tõmmake kõnnitee kohvikus tool üles ja võtke see kõik sisse.
 • Tutvuge Centro Storicoga – Pärastlõuna veetmine Centro Storico munakivitänavate rägastikus on üks parimaid tasuta asju, mida saate Roomas teha. Sirvige läbi kitsaste alleede ja tänavate, imetlege barokk stiiliga täidetud kirikuid, tehke paus kohvi joomiseks ja tehke ostlemine paljudes butiikides.
 • Ronige Gianicolole – Gianicolo (või Janiculumi) mägi pakub parimaid vaateid Roomale. See on kuulus koht noortele armastajatele ja turistidele ning siit saate näha mõningaid linna parimaid vaatamisväärsusi, sealhulgas Palazzo Venezia ja Hispaania trepid. Hämaras on ilus, kuid kui tulete sisse päeval, valmistuge keskpäeval kahuri laskmiseks (see on toimunud iga päev alates 1904. aastast).
 • Tehke toidutuur – Rooma köögi ajaloo ja kultuuri kohta lisateabe saamiseks minge toidureisile. See on parim viis linnas ringi söömiseks, et proovida Rooma parimaid toite ning õppida, mis teeb köögi ainulaadseks. Devour Tours korraldab põhjalikke toidureise, mida juhivad asjatundlikud kohalikud giidid ja mis tutvustavad teile toidukultuuri ja selle ajalugu. Kui olete toidusõber, kes soovib rohkem teada saada iga roa ajaloo ja kultuuri kohta, on see ringkäik teie jaoks! Ekskursioonid alates 69 EUR.

Rooma reisikulud

Hosteli hinnad – Voodikoha eest 6-8 voodikohaga ühiselamus maksa 17-30 EUR öö eest. Privaatsed toad maksavad 50-90 eurot öö. Tasuta WiFi-ühendus ja toiduvalmistamise võimalus on standardvarustuses ning paljud hostelid sisaldavad ka tasuta hommikusööki.

Soodsate hotellide hinnad – Kahe tärni soodsad hotellid algavad 75-100 EUR-st öö. Oodake põhilisi mugavusi, nagu tasuta WiFi, televiisor, kliimaseade ning kohvi-/teekeetja

Airbnb-st leiate privaatseid tube hinnaga 40-95 eurot öö ja terveid kortereid hinnaga 100-150 eurot öö kohta.

Keskmine toidukulu – Itaalia kööki armastatakse kogu maailmas, kuigi igal Itaalia regioonil on oma maitseomadused. Tomatid, pasta, oliivid ja oliiviõli moodustavad enamiku toitude selgroo, kusjuures menüüs on liha ja kala ning erinevad juustud. Gelato on samuti kohustuslik. Roomast leiate roogasid kogu riigist, aga ka palju rahvusvahelisi toite; see on riigi parim söögilinn.

Enamik tavalisi restorani eineid koos veiniga maksavad 15-20 EUR ringis. Turistide kuumades kohtades lisa sellele veel 10 EUR.

Kiired söögid nagu pitsa, paninid ja võileivad maksavad 3-7 eurot. Kiirtoit (mõelge McDonald’sile) on kombineeritud söögi eest umbes 8 eurot.

Kes tahab sulistada, siis kolmekäiguline eine keskklassi restoranis algab 30 eurost.

Õlu maksab umbes 5 eurot, latte/cappuccino aga umbes 1,25 eurot. Pudelivesi on alla 1 euro.

Odavama toidu saamiseks minge Trasteveresse, üliõpilaste naabruskonda, või minge turule ja ostke oma koostisosi.

Kui plaanite ise süüa valmistada, kulutage toidukaupadele umbes 55-65 eurot nädalas. Nii saate põhi toiduaineid, nagu riis, pasta, hooajalised tooted ja liha.

Rooma reisijuht: raha säästmise näpunäiteid

Roomas on lihtne palju raha puhuda, kuna see on üks Euroopa kõige kallimaid linnu. Õnneks on kulude vähendamiseks palju võimalusi. Siin on mõned viisid, kuidas Roomas raha säästa:

Püsige kesklinnast väljas – kui olete valmis ööbima Rooma äärelinnas, saate majutuse pealt palju raha säästa. Toit väljaspool linna on samuti palju odavam ja vaatamisväärsustega tutvumiseks on lihtne rongiga Rooma sõita.

Sööge odavalt – Roomas söödes eelistage turistide restoranide asemel võileiva- ja pitsakohti. Tõeliselt hea ja odava toidu saamiseks külastage üle jõe asuvat Trasteveret.

Hankige turistikaart – kui kavatsete näha palju muuseume, kaaluge mõne Rooma eelarve kaardi ostmist, nagu Roma Pass, Archeologia kaart või Biglietto 4 Musei (nelja muuseumi kombineeritud pilet). Maksate kõigi atraktsioonide eest ühe kindla tasu ja säästate selle käigus palju raha.

Andke leib edasi – mõned restoranid võtavad lauale jäetud leiva eest lisatasu, kuid nad ei räägi teile sellest enne, kui tšekk saabub. Saatke see tagasi, kui te ei soovi saada kiusatust.

Jooge kraanivett – väljas söömas käies küsi kraanivett, vastasel juhul lisatakse arvele automaatselt kallis pudelivesi.

Ostke oma veini supermarketites – poest saate osta suurepärase pudeli veini hinnaga 6-10 EUR. See on palju odavam kui baar.

Ööbige kohaliku juures – kasutage Couchsurfingut, et ööbida kohalike inimestega, kellel on tasuta lisavoodid või diivanid. See on parim viis raha säästmiseks, võttes samal ajal ühendust kohalikuga, kes saab jagada oma siseringi näpunäiteid ja nõuandeid.

Minge tasuta jalutusretkele – see on suurepärane võimalus tutvuda nähtud kohtade ajalooga ja orienteeruda. Rooma tasuta jalutuskäigul on mõned ekskursioonid, mis näitavad teile, mida linnal on pakkuda. Lihtsalt ärge unustage oma teejuhile jootraha anda!

Võtke kaasa veepudel – siinne kraanivesi on joomiseks ohutu, nii et raha säästmiseks ja plasti kasutamise vähendamiseks võtke kaasa korduvkasutatav veepudel.

Kuidas Roomas ringi liikuda

Ühistransport – Roomal on lai ühistranspordivõrk, mis koosneb bussidest, metroost (metroo), trammidest ja trollidest.

Metroo on kiireim viis linnas ringi liikuda. Liini on kolm ja ühekordne sõidupilet, mis kehtib 75 minutit, on 1.50 EUR. Pileteid saate osta kohalikest tubaka poodidest, ajalehekioskitest ja jaamades asuvatest müügiautomaatidest.

Buss viib teid piirkondadesse, mida metroosüsteem ei hõlma, kuid see on Rooma pidevate ummikute tõttu palju aeglasem kui metroo. Piletid on 1,50 EUR.

Piiramatult reisimiseks saab osta ühepäevase pääsme hinnaga 6 EUR. Ühe nädala pilet maksab 24 EUR.

Kui kavatsete palju ühistranspordiga sõita, saate kolme päeva turisti pileti hinnaga 16,50 eurot. See kehtib kõigi ühistranspordi vormide puhul.

Taksod – Taksod on siin väga kallid, seega pole soovitatav nendega sõita. Mõõdik algab 4 eurost ja seejärel tõuseb 1,20 eurot kilomeetri kohta. Vältige neid iga hinna eest!

Uber on Roomas saadaval ja nende hinnad on tavaliselt odavamad kui taksodel. See tähendab, et need pole ikka veel üliodavad, nii et jätke ka Uber vahele!

Jalgrattarent – ​​Roomas jalgrattaga sõitmine võib suure liiklustiheduse (ja mägede) tõttu tunduda pisut hirmutav, kuid kesklinna ümber on jalgrattateid, mis võimaldavad seda. Jalgrattarent algab 14-20 EUR-st päevas.

Autorent – ​​Liiklus Roomas on täiesti kohutav, nii et vältige siin auto rentimist. Isegi kui lahkute linnast, on ringi liikumine ja parkimiskoha leidmine ikkagi õudusunenägu.

Millal minna Rooma

Kõrghooaeg on suvel, juunist augustini. Võitlete pidevalt vaadete pärast Rooma peamistes turismiobjektides, kuid ilm on neil kuudel ka fantastiline (kuigi mõnikord on see talumatult kuum ja niiske). Selle hooaja keskmine temperatuur on umbes 27 °C, kuid augustis tõuseb temperatuur üle 32 °C päevas.

Kui külastate suvel, ärkake varakult, et võite vältida kuumust ja rahvahulka.

Soovitan külastada õlahooajal, mis on aprillist-maist ja septembri lõpust-oktoobrist. See on veidi vähem kaootiline kui suvekuudel ja temperatuur on meeldiv, sageli umbes 18 °C.

Talv on novembrist märtsini. See on Roomas väljaspool hooaega, kuid linn pole kunagi vaikne. Kuigi ümberringi on vähem rändureid, võite siiski oodata vilgast tegevust kõikjal, kuhu lähete. Temperatuur on sel ajal 4-15°C.

Kuidas Roomas turvaliselt püsida

Rooma on väga turvaline koht seljakoti reisimiseks ja reisimiseks – isegi kui reisite üksi või isegi naisreisijana. Pisivargused on siin aga kindlasti probleemiks, nii et hoidke oma väärisesemed turvaliselt ja silmist eemal. Taskuvargad on väga aktiivsed Rooma peamiste vaatamisväärsuste, nagu Colosseum ja Püha Peetruse väljak, läheduses.

Samuti ei ole haruldane, et selles linnas ära kistakse. Te ei tohiks kunagi osta pileteid mitteametlikest piletikassadest. Kui teie poole pöördub keegi, kes müüb pileteid, ignoreerige neid. Samuti veenduge alati, et teie taksojuht kasutaks arvestit.

Nagu igas linnas, ärge kunagi jätke oma jooki baaris olles järelevalveta ja vältige üksi koju kõndimist, kui olete joonud.

Hädaolukorras helistage abi saamiseks numbril 113.

Usaldage alati oma sisetunnet. Tehke koopiad oma isiklikest dokumentidest, sealhulgas passist ja isikutunnistusest.

Kui te seda kodus ei tee, ärge tehke seda Roomas!

Kõige olulisem nõuanne, mida saab pakkuda, on hea reisikindlustuse ostmine. Reisikindlustus kaitseb teid haiguste, vigastuste, varguste ja reisi tühistamise eest. See on igakülgne kaitse juhuks, kui midagi läheb valesti.