Portugali Reisijuht

Portugal on riik, mida on õnnistatud suurepäraste randade, karmi rannajoone, kosmopoliitsete linnade ja uskumatu ilmaga. Nautige suurepärast toitu, rikkalikku veini ja odavaid hindu ning see on ideaalne ja alahinnatud puhkusekoht.

See on üks hinnatumaid riike Euroopas, kuid see on vähem turistide poolt külastatud võrreldes naaberriikidega.

Muidugi, viimastel aastatel on Lissabon tänu madalale elukallidusele muutunud vabakusteliste, väljarändajate ja pensionäride keskuseks. Kuid ülejäänud riigis pole palju muutunud.

Mis kõige parem, vähem rahvahulki tähendab paremat ja rohkem kohalikku kogemust väikese kuluga.

See Portugali reisijuht aitab teil oma reisi planeerida, raha säästa ja oma aega selles vapustavas ja alahinnatud Euroopa “kalliskivis” maksimaalselt ära kasutada!

Portugali Vaatamisväärsused

Imetlege Lissaboni

Lissabon on imeline. Sellel on müstika, ajalugu ja suurepärane toit. Võtke ette reis Püha Jüri lossi, vaadake 16. sajandist pärit UNESCO Belemi torni, imetlege kirikuid (täpsemalt Sé de Lisboa katedraali), kuulake traditsioonilist fado muusikat ja nautige maitsvat kööki. See on üks taskukohasemaid ja alahinnatumaid pealinnu Euroopas!

Külastage Batalha kloostrit

Batalha on linn, mis asub Lissabonist vaid 90-minutilise autosõidu kaugusel. Linnas asub Batalha klooster, mis on ametlikult tuntud kui Võidu Püha Maarja klooster. 1388. aastal ehitatud see on üks Euroopa suurimaid gooti meistriteoseid ja teeb populaarseks ühepäevareisi Lissabonist. Kloostri ehitamiseks kulus 131 aastat ja see on nüüd UNESCO maailmapärandi nimistusse. Hiiglaslikust gooti stiilis ukseavast läbi kõndimine ja kõrguva interjööri nägemine (mis on ääristatud 16. sajandi vitraažidega) on täiesti hingemattev. Sissepääs on 6 EUR, kuid 15 EUR eest on võimalik osta ka kombineeritud pilet Tomari Kristuse kloostri ja Santa Maria kloostri vaatamiseks.

Avastage Assoore (Azores)

Need 9 saart asuvad Atlandi ookeanis 1500 kilomeetri kaugusel Lissabonist. Kõik saared pakuvad aeglast elustiili, ainulaadset elusloodust ja suurepäraseid randu. Need saared on väga mahajäetud teedest ja on hea „teelt eemale“ koht, kuhu minna. São Miguel sobib suurepäraselt matkamiseks ja maantee retkedeks, Picos on suurepärane vein ja São Jorgel on uskumatu loodus, kuid siin ei saa te ühegi saarega valesti minna!

Pidu Lagos’es

Lagos on koht, kus inimesed Portugalis pidutsema lähevad. See on suurepärane koht päikese nautimiseks. Suvel on see noorte reisijate jaoks üks Euroopa peamisi peokohti. siin on ka uskumatud rannad, suurepärane surfamine ja palju ajaloolisi kirikuid. Linn on koduks ka Euroopa esimesele orjaturule, mis on kainestav vaatepilt, mis pärineb aastast 1444.

Nautige Porto’t

Porto on üks Portugali värvikamaid linnu. Veetke aega eksides ja mööda kitsaid allee ja järske treppe, mis viivad maalilise Douro jõeni, lookledes. Hüppa jõe kruiisile, külastage kuulsat Lello & Irmão raamatupoodi, külastage muuseume ja külastage ümbritsevat Duoro orgu ja selle paljusid viinamarjaistandusi (see on piirkond, kust portvein pärineb, sellest ka nimi). See on ka üks kuulsa Camino Portuguesi matka alguspunkte, mis viib Hispaanias Santiago de Compostellasse (mis võtab aega 10–14 päeva, kuigi kindlasti saate teha ka ühepäevase matka või väiksema osa rajast).

Mida teha Portugalis

 • Tutvuge Faroga: Faro on levinud lähtepunkt Algarve piirkonna ekskursioonidele, lõuna piirkonnale, mis on täis suurepäraseid randu, maitsvaid mereande ja palju turiste. Faro ise ei ole rannalinn, kuid sellel on ilus vanalinn ja see on suurepärane koht, kus veeta päev enne rannikuga tutvumist. Linna kohta lisateabe saamiseks ärge jätke mööda katedraali ja munitsipaalmuuseumi.
 • Seiske Euroopa serval: Sagresi neem on Euroopa mandri kõige edelapoolsem punkt. Just siin oli Henry Navigator, üks Portugali impeeriumi ajal auväärsemaid tegelasi, oma kuulsat navigatsioonikooli. Ta oli üks keskseid tegelasi, kes käivitas 15. sajandil avastamise ajastu, mis tõi Portugali kaardile (sõna otseses mõttes). Tema kergemate karavell-laevade väljatöötamine võimaldas uurida Lääne-Aafrikas, mis käivitas ka orjakaubanduse.
 • Proovige Pastéis de natat: see küpsetis on Portugali põhitoit. Neid maitsvaid vanillikreemiga täidetud torte leiate igast pagariärist. Need on autentse toiduelamuse jaoks kohustuslikud ja maksavad umbes 1 euro.
 • Jalutage mööda templite treppe: Sintras asuv Quinta da Regaleira on UNESCO maailmapärandi nimistus, mis koosneb mitmest ajaloolisest hoonest, sealhulgas tohutust paleest ja kabelist. Kuid tipphetk on Initiation Wells, kaks massiivset kaevu, mis ulatuvad kaugele maa alla. Templid ehitasid need oma initsiatsiooni rituaalide jaoks. Võimalikud rüütlid peaksid rändama mööda käänulist treppi alla kinni seotud silmadega massiivsetesse kaevudesse ja liikuma labürindis, enne kui nad valguse kätte jõuavad. Täna saate kaevudel ringi käia ja neid ise uudistada. Sissepääs on 10 EUR.
 • Reis Evorasse: Üks paljudest Portugali UNESCO maailmapärandi nimistusse kuuluvatest objektidest on Evora väike linn, mis pakub hulgaliselt kauneid ja ajaloolisi hooneid. Lissabonist 90 minuti kaugusel ida pool asuv Evora kuulsaim maamärk on Diana tempel, mis on Rooma tempel ja 1. sajandi UNESCO asukoht. Kuid seal on ka Praça do Giraldo, linna peaväljak, mis on võluv koht, kus inimesi jälgida ja kohalikku elutempot omaks võtta. See on Portugali väikelinn oma parimal kujul.
 • Vaadake Braga usumonumente: Portost tund aega põhja pool asuvas kaunis Braga linnas on arvukalt barokk mälestisi, sealhulgas üks riigi tuntumaid vaatamisväärsusi: Bom Jesus Sanctuary (katoliku pühamu ja palverännakute koht). Vana ja uut linna ühendab peaväljak Praça da Republica, mis on suurepärane koht jalutuskäiguks. Ka linna katedraal on külastamist väärt, kuna see on riigi vanim (ehitamist alustati 1509. aastal).
 • Vaadake Santa Maria kloostrit: Lissaboni ja Porto vahel asuv Santa Maria klooster on Euroopa suurim tsistertslaste hoone (tsistertslased on katoliku munkade ja nunnade ordu, mis asutati 1098. aastal). Võite kloostrite, ühiselamute, raamatukogu ja muu kohta rohkem teada saada. Kirikusse on sissepääs tasuta, kuid kloostrisse sisenemine maksab 6 eurot. Säästate raha, ostes 15 euro eest kombineeritud pileti Tomari Kristuse kloostrisse ja Batalha kloostrisse.
 • Ekselge Coimbras: Teine ülikoolilinn Coimbra asub Lissaboni ja Portugali vahel ning seal asub üks maailma vanimaid ülikoole (ülikool asutati 1290. aastal ja kolis Coimbrasse 1537. aastal). Seal on kuulus ja ilus vana raamatukogu, mida saate külastada, kuid tõeline asi, mida Coimbras teha, on lihtsalt tiir läbi selle paljude ajalooliste tänavate. Seal on palju kirikuid ja aedu, mida külastada ajalooga tutvudes. See on postkaardi jaoks ideaalne sihtkoht.
 • Osalege Fado etendusel: Fado on kohalikku tüüpi muusika, mis sai alguse Lissabonist. See on üsna kummitav, leinav stiil, mis keskendub sageli vaeste raskustele või mereelule. Muusika ilmus esmakordselt 19. sajandil ja oli populaarne töölisklassi (eriti meremeeste) seas. Sõna “fado” tuleneb tõenäoliselt saatust tähistavast ladinakeelsest sõnast, mistõttu paljud laulud keskenduvad ebaõnne ja kannatuste vältimatusele. Kuigi melanhoolne, on muusika ka ilus ja poeetiline.
 • Matkake Camino’gas: Camino Portugues (Portugali tee) on palverännakute rada, mis ulatub Lissabonist Santiago de Compostelani Hispaanias. See on Prantsusmaa peamise tee järel populaarsuselt teine Camino, kuigi võrreldes põhimarsruudiga on seal murdosa palverändureid. Enamik matkajaid alustab Portost, 280-kilomeetrine teekond võtab aega umbes 10–14 päeva, kuigi pikemaks matkaks on võimalik alustada ka Lissabonist.
 • Suunduge Sintrasse: 18. sajandil kirjutanud inglise luuletaja Lord Byron ütles, et Sintra oli “võib-olla igas mõttes kõige veetlevam [koht] Euroopas”. Kui külastate Lissaboni, peaksite kindlasti pingutama, et tulla siia, et näha selle paleesid, imelisi vaateid ja muuseumikogusid. See on üks ilusamaid kohti kogu riigis. Rong sõidab Lissabonist umbes tund aega ja maksab alla 5 euro.
 • Lisateave Tomari templirüütlite kohta: Tomari linna suur vaatamisväärsus on templiloss ja Kristuse klooster. See oli 12. sajandil templirüütlite peakorter (need olid 1118. aastal asutatud katoliku sõjaväe ordu, mis võitles ristisõdades). UNESCO maailmapärandi nimistusse kuuluv loss oli oluline kaitsepunkt sissetungivate mauride vastu (Põhja-Aafrikast pärit moslemid, kes lõpuks vallutasid osa Hispaaniast ja Portugalist). Sissepääs on 6 EUR või kombineeritud piletiga 15 EUR.
 • Tulge vette: Aveiro, mis asub Portost 72 kilomeetrit lõuna pool, asub nn Silver Coast’il. Sellel väikesel ülikooli linnal on ajalooline keskus, mis on ehitatud kanalitele, millest on saanud hüüdnimi “Portugali Veneetsia”. Tuuled loovad siin head võimalused ka purjelaua sõiduks ja surfamiseks. Surfilaudu saab rentida kõigest 15 euroga päevas, lohesurfi ja purjelaua renti aga umbes 50 euroga. Kui soovite tunde, siis enamik kahepäevaseid kursusi maksavad umbes 130 EUR.

Portugali hinnad

Majutus – üldiselt leiate Portugalis majutuse väga soodsa hinnaga, eriti kui ööbite hostelites. Ühiselamu voodikoht hostelis on 6-8 voodikohaga ühiselamus 15-25 EUR öö kohta. Hostelis asuva privaatse toa hinnad jäävad vahemikku 50-100 EUR öö kohta. Tasuta WiFi ja hoiukapid on standardvarustuses ning enamikus hostelites on ka köök. Paljud pakuvad ka tasuta hommikusööki.

Telgiga reisijatele on võimalik telkida üle riigi hinnaga 10-20 EUR öö eest elektrita põhitelgiplatsil.

Tuba kahetärnihotellis maksab 40-75 EUR öö. Valmistuge põhilisiteks mugavusteks, nagu tasuta WiFi ja televiisor. Mõnikord on hinna sees ka tasuta hommikusöök.

Airbnb-s algavad privaatsed toad 30–50 eurost öö kohta, tervete kodude/korterite keskmine hind on aga 100 eurot.

Toit – kala ja mereannid moodustavad Portugali köögi selgroo (Portugal sööb Euroopas elaniku kohta kõige rohkem mereande). Tursk, sardinhas assadas (grillitud sardiinid), meriahven ja karbid on ühed levinumad põhitoiduained. Teiste populaarsete roogade hulka kuuluvad cozido à portuguesa (keedetud hautis), peixinhos da horta (paneeritud ja praetud köögiviljad) ja vinnutatud sink. Proovige kindlasti ka pregot (veiselihavõileib) või bifanat (sealihavõileib). Kohalikest kohvikutest leiate need vaid 5 euro eest.

Pagaritöökodadest leiab suupisteid hinnaga 2 eurot või alla selle, kergeid eineid ja võileibu umbes 8-10 euro eest ning kiirtoitu umbes sama hinnaga.

Kui soovite kolme käigulist einet koos jookidega, siis kulutate 20 eurole lähemal. Pärast seda on piiriks taevas!

Tavalise restorani söögi eest maksate umbes 10 eurot.

Õlu maksab umbes 3 eurot, latte/cappuccino aga umbes 2,50 eurot. Pudelivesi on alla 1 euro.

Kui teete süüa, maksavad toidukaubad nädala toidu eest umbes 35-45 eurot. See hõlmab selliseid põhitooteid nagu pasta, riis, tooted ja mõned liha- või mereannid.

Portugali soovituslikud eelarved

Seljakotireisijate eelarvega saate Lissaboni külastada umbes 45 euro eest päevas. Selle eelarvega ööbite hosteli ühiselamutoas, valmistate kõik toidud, piirate joomist, kasutate liikumiseks ühistransporti ja jätkate tasuta tegevustega, nagu tasuta jalgsimatkad, randade nautimine ja vanalinnaga tutvumine. Kui plaanite juua, lisage oma eelarvesse 5-15 eurot päevas.

Keskmise eelarvega 125 eurot päevas saate peatuda privaatses Airbnb või privaatses hosteli toas, süüa odavates kohalikes restoranides ja süüa teha, kasutada ühistransporti ja aeg-ajalt taksot, külastada tasulisi vaatamisväärsusi, nagu botaanikaaed, Belem Tower ning nautige baaris jooke.

Luksusliku eelarvega, mille suurus on 235 eurot või rohkem päevas, saate ööbida hotellis, süüa iga söögikorra ajal väljas, juua seda, mida soovite, rentida piirkonnaga tutvumiseks auto ning külastada nii paljusid muuseume ja vaatamisväärsusi kui soovite. See on aga vaid alumine piir luksuse jaoks – kui soovite tõesti välja paista, võite kulutada rohkem!

Portugali reisijuht: raha säästmise näpunäiteid

Enamasti on Portugal uskumatult taskukohane sihtkoht. Toit, majutus, vein – see kõik on väga odav (eriti võrreldes teiste ELi riikidega). Niikaua kui te ei joo palju alkoholi ega söö ülehinnatud turisti restoranides, on teil lihtne säästa, nautides samal ajal palju. Siin on veel mõned võimalused Portugalis raha säästmiseks.

Ööbige pensãos – need pereettevõttena tegutsevad võõrastemajad pakuvad korralikku majutust väga väikese raha eest ja on suurepärane alternatiiv hotellidele.

Hankige turismikaart – teatud linnad, nagu Porto ja Lissabon, pakuvad turismikaarte, mis pakuvad piiramatut juurdepääsu ühistranspordile (tavaliselt üheks, kaheks või kolmeks päevaks) ning tasuta või soodushinnaga juurdepääsu muuseumidele ja monumentidele. Kui plaanite näha palju kohti, minge kindlasti kohaliku turismi büroosse ja võtke üks neist kaartidest!

Otsige tasuta muuseumikülastusi – mõned muuseumid on pühapäeviti tasuta. Tasuta/soodus tundide kohta lisateabe saamiseks pöörduge kohaliku turismiameti või muuseumi veebisaidi poole.

Ööbige kohaliku juures – kui plaanite ette, leiate Couchsurfingu võõrustajaid tavaliselt kõikjalt riigist. Nii pole teil mitte ainult tasuta ööbimiskoht, vaid saate suhelda ka kohalikega, kes saavad jagada oma siseringi näpunäiteid ja nõuandeid. Lihtsalt saatke oma taotlused suve alguses.

Valmistage süüa – siinsed restoranid on odavad, kuid kogu aeg väljas söömine annab lisa kulutused. Külastage kohalikku turgu, et varuda toidukaupu ja valmistada paar sööki. Säästate tonni!

Võtke kaasa veepudel – siinne kraanivesi on joomiseks ohutu, nii et raha säästmiseks ja plasti kasutamise vähendamiseks võtke kaasa korduvkasutatav veepudel.

Jätke taksod vahele – taksod summeeruvad, nii et kui teil on väike eelarve, jätke taksod vahele ja kasutage metroo- või bussisüsteemi, et minna sinna, kus vajate.

Öelge leivale “ei” – väljas süües võidakse enne sööki tuua lauale valik saia ja oliive. Need ei ole tasuta, seega öelge lihtsalt ei, kui teil on eelarve.

Portugali transpordivahendid

Ühistransport – suuremates linnades, nagu Porto ja Lissabon, on laiaulatuslik ühistransport, sealhulgas rongid, trammid ja bussid. Piletid maksavad üldjuhul 1.20-1.50 EUR.

Rong – Portugalil on suurepärane raudteesüsteem. Piletid on soodsad, sõit Portost Lissaboni maksab umbes 25 EUR. Isegi kiirraudtee on taskukohane (erinevalt paljudest teistest Euroopa riikidest); see on umbes sama hinnaga Porto ja Lissaboni vahel kui tavarong. Rongi reis Braga (kaug-põhjas) Farosse (lõunatipus) maksab 65-75 EUR.

Buss – bussid on odavaim viis avastamiseks ja need ei ole ka eriti aeganõudvad, kuna Portugal pole suur riik. Murdma abuss Lissabonist Lagosesse maksab 15-20 eurot, kaheksatunnine sõit Bragast Farosse aga umbes 30 eurot.

Lissabon on eelarvesõbralike Flixbusi liinide peamine sõlmpunkt kogu riigis. See on odavaim viis Portugalist ja mujale Euroopasse jõudmiseks. Buss Hispaaniasse Madridi maksab umbes 30 EUR.

Lendamine – lendamine on parim viis Assooridele jõudmiseks, kuigi see pole tõenäoliselt seda väärt mandril ringi liikumiseks. Lend Lissabonist Assooridele maksab kõigest 50 eurot, Lissabonist Madeirale aga umbes 40 eurot. TAP Air on Portugali ametlik lennufirma.

Taksod – Taksod algavad 3,50 EUR-st ja tõusevad umbes ,80 EUR kilomeetri kohta. Kui saate, jätke need vahele, kuna need lisanduvad kiiresti!

Sõidujagamine – Uber on saadaval Portugali suuremates linnades, kuid see pole palju odavam kui takso. Soovitame jätta sõidujagamise ikkagi üldse vahele, kui teil on eelarve.

Jalgrattarent – ​​kohalikele meeldib rattaga ringi liikuda ja rattarent on saadaval kõigis suuremates linnades. Tavalise linnaratta saab rentida umbes 10-15 EUR eest päevas.

Auto rent Portugal – ​​Autorent maksab vaid 25 EUR päevas mitmepäevase rendi puhul. See on ülisoodne viis uurida, kas teil on kellegagi kulud jagada (eriti Assooridel). Autojuhid peavad olema vähemalt 18-aastased. Parima rendiauto pakkumise saamiseks kasutage Discover Carsi.

Hääletamine – Portugalis on hääletamisega sõitmine suhteliselt lihtne, kuigi see ei ole eriti levinud. Teil on parimad võimalused jääda ranniku lähedale, kuna seal on suurem liiklus. Planeerige kindlasti ilma suhtes ja võtke kaasa palju vett ja müts, kuna seal võib soojaks minna.

Millal Portugali minna

Kõrghooaeg Portugalis on juuni-augusti suvekuudel. Temperatuurid kõiguvad 23 °C ümber ja populaarsetesse sihtkohtadesse, nagu Porto ja Lissabon, on külastajate sissevool. Hinnad tõusevad ka sel ajal. Kuid üldine atmosfäär ja ilm on suurepärased, seega tasub seda siiski tipphooajal külastada.

Parim aeg Portugali külastamiseks on kõrghooaeg kevadel ja sügisel (aprill-mai ja september-oktoober). Temperatuurid jäävad vahemikku 18–22 °C, nii et see on endiselt piisavalt soe, et õues avastada ja nautida. Rahvast pole nii palju ja hinnad on odavamad, mistõttu on see ideaalne aeg soodsatele reisijatele.

Talv on novembrist veebruarini. Läheb külmaks ja turistide hulk hõreneb märgatavalt. Temperatuurid on erinevates kohtades üsna erinevad, kuid üldiselt on temperatuur keskmiselt 12°C. Võimaluse korral soovitame vältida talvist külastamist, aga kui olete juba mandril, on Portugal üks soojemaid kohti talve veetmiseks.

Turvalisus Portugalis

Portugal on seljakoti reisimiseks ja üksi reisimiseks väga ohutu, kuna vägivaldsed rünnakud on haruldased. Taskuvargused on kõige levinum kuritegu ja seda võib esineda turismipiirkondades ja ühistranspordis. Olge turgudel, tiheda liiklusega tänavatel ja metrood kasutades oma ümbrusest teadlik. Turvalisuse huvides hoidke oma väärisesemed alati turvaliselt ja silmist eemal.

Siinsed uimastid on dekriminaliseeritud, kuid parem on neid vältida, kuna uimastite müümine on endiselt ebaseaduslik. Kui teile lähenetakse ja pakutakse narkootikume, keelduge viisakalt ja jätkake oma teed.

Üksinda reisivad naissoost reisijad peaksid end siin üldiselt turvaliselt tundma, kuid kehtivad tavapärased ettevaatusabinõud (ärge kunagi jätke jooki baari järelvalveta, ärge kõndige joobes olles õhtul üksi koju jne).

Hädaolukorras helistage abi saamiseks numbril 112.

Pidage meeles: usaldage alati oma sisetunnet. Kui taksojuht tundub kahtlane, peatage takso ja väljuge. Kui teie hotell on viletsam, kui arvasite, minge sealt minema. Teil on täielik õigus end olukorrast eemaldada. Tehke koopiad oma isiklikest dokumentidest, sealhulgas passist ja isikutunnistusest. Edastage oma marsruut lähedastele, et nad teaksid, kus te olete.

Kõige olulisem nõuanne, mida saab pakkuda, on hea reisikindlustuse ostmine. Reisikindlustus kaitseb teid haiguste, vigastuste, varguste ja reisi tühistamise eest. See on igakülgne kaitse juhuks, kui midagi läheb valesti.