Euroopas reisides jätavad paljud inimesed Norra vahele selle kalliduse tõttu. Kuigi on tõsi, et Norra ei ole eelarvesõbralik sihtkoht, on see üks kauneimaid riike maailmas, konkureerides loodusliku ilu poolest selliste ikooniliste sihtkohtadega nagu Uus-Meremaa ja Island.
Kõige tipuks on norralased imelised inimesed, peaaegu kõik räägivad vabalt inglise keelt, nii et navigeerimine on lihtne ja maalilised fjordid pole kunagi kaugel.
Ja kuna norralased armastavad loodust, on palju tasuta õues toimuvaid tegevusi, mis võivad teie päeva täita ilma rahakotti tühjendamata.
Fjordid
Kõrgetest kaljudest ümbritsetud Norra fjordid on maailmakuulsad ja hingematvalt kaunid. Geirangerfjord ja Nærøyfjord Bergeni lähedal on kaks kõige populaarsemat. Teised vaatamist väärt fjordid: Aurlandsfjord (Flåmi lähedal), Lysefjord (Stavangeri lähedal) ja Trollfjord (Tromsø lähedal).
Oslo
Oslo on ilus väike linn, kus elab veidi alla 700 000 inimese. Siin saate sirvida rahvusgaleriid, uurida Akerhusi kindlust, vaadata viikingilaevade muuseumi, vaadata kuningapaleed või veeta pärastlõuna Aker Brygge sadamakail jalutades. Ärge jätke vahele ka Vigelandi skulptuuriparki!
Bergen
Bergen on koduks tonnidele matkaradadele ja mõnele riigi kõige maalilisemale fjordile. Tutvuge kalaturuga, jalutage läbi ajaloolise Gamle Bergeni, ronige keskaegsesse Rosenkrantzi torni või matkake üles Fløyeni mäel, et saada maaliline vaade allolevale linnale.
Lofootid
Lofootid (Lofoten) on maaliline piirkond kaugel põhjas, kuhu jõudmiseks tasub pingutada (ja kulutada). Selle mäed, fjordid, elusloodus ja aeglasem elutempo muudavad selle koha maagiliseks. Seal on suurepärane kalapüük ja palju võimalusi virmaliste nägemiseks.
Trondheim
Erksate ja värvikate hoonete poolest tuntud Trondheim on rahulik linn, mis on täis tudengeid. See asub keset riiki ja on lõbus sihtkoht pidutsemiseks ja hiliste õhtute nautimiseks. Jalutage kindlasti läbi Bakklandeti naabruskonna, vaadake Vanalinna silda ja külastage suurejoonelist Nidarose katedraali.
Mida teha Norras
- Sööge Bergeni kalaturul: Iga päev avatud turg pakub enamat kui lihtsalt kala. Tulge siia, et heita pilk linna kohalikule kultuurile ja ajaloole (see turg pärineb aastast 1200 ühine ajastu!). Avastage palju kioske, tehke mõned pildid ja vaadake veepiiri. See on vaid lühikese jalutuskäigu kaugusel paljudest muuseumidest ja galeriidest (läheduses on kunstimuuseum, hansamuuseum ja leepramuuseum). Kui teil on juurdepääs kööki, võtke õhtusöögiks kaasa kala. See on üks soodsamaid kohti värske kala ostmiseks linnas!
- Vaadake Vigelandi skulptuure: Kui olete Oslos, ärge jätke neid skulptuure külastamast! Frogneri pargis asuv ainulaadne kollektsioon on maailma suurim ühe kunstniku loodud skulptuuride väljapanek. Gustav Vigeland lõi kõik 212 kuju selles 80 aakri suuruses vabaõhugaleriis. See on üks populaarsemaid kohti suvel, kus pidada piknikut, lõõgastuda, vaadata ja nautida põgusat suvepäikest. See on ka tasuta!
- Jalutage Gamle Stavangeris: Üks Stavangeri vanimaid osi, see piirkond koosneb kitsastest munakivi tänavatest, mida ääristavad 18. sajandil ehitatud vanad puitmajad. Siia alla jalutamine on nagu ajas tagasi astumine. Pärast II maailmasõda asendati kõik linna puithooned betoon- ja kivihoonetega, välja arvatud see osa. Vaadake kindlasti piirkonna kohalike kunstnike erinevaid maale, keraamikat ja muid käsitöölisi.
- Vaadake vapustavaid rahvusparke: Norras asuvad maailma kõige silmapaistvamad looduskaunid kohad. 47 rahvuspargiga (ja üle 3000 kaitsealaga) pakub Norra kõike alates koskedest ja liustikest kuni põhjapõtrade, ilveste ja huntideni – ja palju muud! Samuti saate nautida kõikvõimalikke väli tegevusi alates koopasõidust ja kanjonisõidust kuni raftingu ja tõmblukuga sõitmiseni. Kaaluge Jostedalsbreeni rahvuspargi külastust, kus asub Mandri-Euroopa suurim liustik; Blåfjella-Skjækerfjella rahvuspark, kus on palju matkamist ja ka palju metsikuid põhjapõtru; või Jotunheimeni rahvuspark, mis on koduks enam kui 200 mäele, kus saate matkata ja ronida. Kõikidesse rahvusparkidesse on sissepääs tasuta (kuigi parkimise eest tuleb maksta tasu).
- Reis North Cape’ile: Euroopa põhjapoolseim tipp, Norra North Cape, on suurepärane matkamiseks, matkamiseks, maantee retkedeks ja muuks. Asub Oslost peaaegu 2000 km kaugusel ning siin saate tutvuda Finnmarki maakonna sakilise rannajoonega, mis hõlmab kuut rahvusparki. Suvel paistab keskööpäike 2-3 kuud järjest (mais-juuli), talvel on aga 2-3 kuud täielikku pimedust (november-jaanuar). Te ei saa sellest kaugemale!
- Avastage Tromsøt: Ideaalne ööpäevaringseks peoks, Tromsø on suvel linn, mis ei maga, sest päike on 24/7 üleval! Asub polaarjoonel üle 1700 km Olsost põhja pool ja turistid tulevad siia, et kogeda katkematut päikesevalgust linna paljude pubide keskel. Või kui satute külla talvel pimedal ja külmal ajal, võite püüda elavat virmalist. See on ka maailmakuulus kalapüügi sihtkoht ja koduks uskumatutele, postkaardiga täiuslikele fjordidele. Sarnaselt Lofootidele on see üks parimaid fotograafia sihtkohti riigis.
- Tegelege mõne talispordiga: Norra on üks maailma tipp suusatamise sihtkohti! Rauland, Geilo, Skeikampen ja Hemsedal on kõik suurepärased võimalused lumelauaga sõitmiseks, telemark-suusatamiseks (mis segab mäesuusatamist ja põhja suusatamist) ja murdmaasuusatamiseks – ja need kõik on Oslost vaid mõne tunni kaugusel. Lifti piletid on vahemikus 300-450 NOK täiskasvanu kohta. Nädalavahetustel maksate rohkem (ka nädalavahetustel on nõlvad tihedamad).
- Külastage Norra rahvamuuseumi: Oslos on palju muuseume, mis tutvustavad Norra ajalugu ja viikingite lugusid, kuid see on kõige huvitavam. See vabaõhumuuseum, kus on üle 150 hoone, võimaldab teil sukelduda riigi ajalukku. Suurim vaatamisväärsus on Gol Stave’i kirik, mis pärineb aastast 1200 ühine ajastu. Teised uskumatud vaatamisväärsused on 14. sajandi talumajad ja 18. sajandi üürimajad. See on lõbus tegevus, mis ühendab meelelahutuse ja hariduse, seega on see suurepärane valik kõigile, kes reisivad lastega. Sissepääs on 140 NOK.
- Osalege Stavangeri jazzifestivalil: MaiJazz on nädalavahetuse pikkune festival, mis toimub iga aasta mais, kus osalevad maailma tuntuimad jazzartistid. Linn muutub saginaks ja rahvarohkeks, seega broneerige majutuskoht kindlasti aegsasti. Ilm võib samuti olla sombune, nii et võtke kindlasti kaasa ka mantel. Piletihinnad on igal etendusel erinevad (maksad etenduse, mitte festivalipileti eest), ulatudes tasuta kuni 300+ NOK inimese kohta.
- Matk Trolltungas: Bergenist 4 tunni kaugusel asuv see on üks Norra kuulsamaid matku. Trolltunga (mis tähendab norra keeles “trolli keelt”) on 12-tunnine matk, mis viib teid maastiku kohal kõrguva kitsa kivi pika paljandini (kalju näeb välja nagu väljasirutatud keel, sellest ka nimi). Teekond on keeruline, kuid tasu on üks maalilisemaid vaateid kogu riigis. Matkale pääseb ainult juunist-septembrist ilma giidita (teisteks aastaaegadeks vajate giidi). Parkimine maksab 600 NOK sõiduki kohta.
- Tutvuge kuningalossiga: 19. sajandi esimesel poolel ehitatud Oslo kuningapalee oli kuningas Charles III looming, kes valitses sel ajal nii Norrat kui ka Rootsit. Tänapäeval on see monarhi ametlik elukoht (Norra on üks tosinast Euroopa riigist, kus on endiselt monarh). Vaadake kindlasti valvurite vahetust iga päev kell 13.30 (see kestab umbes 40 minutit) ja veetke mõnda aega paleed ümbritsevas 54-aakrilises pargis lõõgastudes. Palee on suvel avatud giidiga ekskursioonideks (ise giidiga ekskursioonid ei ole lubatud), mis maksavad 95 NOK.
- Seigelge ringve muusikamuuseumis ja botaanikaaias: Trondheimis asuvas tagasihoidlikus muuseumis on suurepärane unikaalsete muusikariistade kollektsioon kogu maailmast (kollektsioonis on üle 2000). Muuseum asub botaanikaaias, seega on seal jalutades näha 32 aakrit taimi ja puid. Muuseumis on aeg-ajalt ka pöörlevaid eksponaate, nii et kontrollige veebisaiti, et näha, kas teie külastuse ajal on midagi. Sissepääs on 150 NOK ja alla 15-aastased tasuta.
- Tehke tasuta jalutuskäik: Üks parimaid asju, mida saate uude linna saabudes teha, on jalutada. See on suurepärane võimalus tutvuda maaga ja õppida tundma sihtkoha kultuuri, inimesi ja ajalugu. Oslos ja Bergenis võite leida tasuta jalutuskäike – ekskursioone, mis annavad teile palju rohkem teavet kui ükski juhend. Kindlasti andke oma juhendile lõpus jootraha!
- Matk jutlustaja kantslisse: Preikestolen (jutlustaja kantsel või jutlustaja tool) on Norra üks kuulsamaid vaatamisväärsusi (olete seda ilmselt Instagramis näinud). Ebatavaliselt tasasel ja laial pinnal, mis asub kalju otsas, pääseb Preikestolenisse vaid 4 km pikkusel matkarajal. Kuna külastajaid on aastas umbes 200 000, peaksite kindlasti varakult kohale jõudma, et teha mõned fotod ilma rahvahulgata. Matk on tasuta ja suhteliselt lihtne, kuigi auto parkimise eest tuleb maksta 250 NOK. Juuni-september on parim aeg minna.
Norra hinnad
Majutus – Majutus (nagu kõik Norras) ei ole odav. Hostelite hind on umbes 200 NOK öö kohta 8-kohalise ühiselamu puhul. Privaatsete tubade hind on 700 NOK. Tasuta WiFi-ühendus on standardvarustuses ning enamikul hostelitel on ka kapid ja toiduvalmistamise võimalus, kui soovite ise süüa valmistada.
Enamik hosteleid võtavad voodipesu eest 50 NOK lisatasu, nagu Skandinaavias kombeks. Võite kaasa võtta oma, kuid magamiskotti ei saa kasutada.
Soodsad hotellid algavad umbes 700 Norra krooniga tavalise kahekohalise toa eest, kuid soodsaid hotelle on samuti harva. Keskmise hinnaklassi hotellid (mõelge kolme tärni hotellidele) on palju tavalisemad, nende hinnad algavad umbes 800 NOK-ist. Basseiniga hotelli puhul peate maksma vähemalt 1200 Norra krooni öö kohta.
Airbnb privaatsete tubade hind on umbes 500 Norra krooni öö kohta, samas kui terve korter või maja maksab vähemalt 750 Norra krooni öö kohta.
Metsik telkimine on eelarvesõbralik valik, kuna telkimine on seaduslik (ja tasuta) peaaegu kõikjal riigis. Norras kehtivad rändlus vabaduse seadused (nn Allemannsretten), mis lubavad igaühel kuni kaheks ööks telkida, kui see ei asu haritaval maal. Peate veenduma, et te ei telgi kellegi maja lähedal, et võtaksite lahkudes kaasa kogu prügi ja et te ei viibiks taluniku põllul või aias. Kuid peale selle saate oma telgi püsti panna peaaegu kõikjal!
Kui metsik telkimine teile ei sobi, on laagriplatsid samuti levinud, kuigi paljud nõuavad Camping Key Europe kaarti. Saate selle osta oma kämpingust 160 NOK eest või veebist 140 NOK eest. Enamikul kämpingutel on kaasaegsed ruumid, sealhulgas tualetid ja duššid. Eeldatavasti maksab enamik krunte kahele inimesele ilma elektrita 200-350 NOK öö kohta.
Toit – Norra köök keskendub suuresti mereandidele. Suitsulõhe on kohalike lemmik ja üks riigi põhi toiduaineid. Tursk on samuti ülipopulaarne, nagu ka krevetid ja krabid (kohalikud korraldavad hooajal krabi pidusid). Lambaliha on kõige populaarsem liha ning lahtise võileivad on hea valik nii hommiku- kui ka lõunasöögiks (koosneb tavaliselt tumedast leivast, juustust ja kas lihast, mereandidest või köögiviljadest).
Üldiselt on toit siin kallis. Palju toitu tuleb importida, nii et kõik, mida siin ei kasvatata, läheb kalliks. Tänavatoit, nagu hot dogid, maksab 45 NOK ja tavaliselt leiate odavatest restoranidest “odavaid” eineid alla 200 NOK. Mitmekäigulise eine ja lauateeninduse eest maksate kahekordselt.
Kiirtoit (mõelge McDonald’sile) maksab kombineeritud toidukorra eest umbes 100 NOK-i, samas kui Hiina toit algab 150 NOK-ist pearoa kohta. Tavalise suure pitsa hind on 110 NOK (rohkemate lisanditega pitsa hind 140 NOK).
Baaris maksab õlu umbes 90 Norra krooni, kuigi poest ostes saate selle vähem kui poole hinnaga. Lattes/cappuccino maksab umbes 45 NOK, pudelivesi aga 30 NOK.
Siinne toidupood on odavaim viis eelarvega hakkama saamiseks. Eeldatavasti maksab nädala toidukaubad umbes 725 Norra krooni. See hõlmab põhi toiduaineid, nagu riis, pasta, köögiviljad ja liha või kala.
Tegevused – tasuta tegevused on siinse mängu nimi. Avastamiseks on palju tasuta radu ja rahvuslikke osi, peate lihtsalt maksma parkimise eest (mis maksab 200-600 NOK sõiduki kohta). Mõnes linnas korraldatakse ka tasuta jalutuskäike ning palju parke, randu ja järvi, kus saate ujuda.
Enamik muuseume ja ekskursioone maksab 100–150 NOK inimese kohta, samas kui rattarent maksab vaid 60 NOK päevas. Liftipileti eest suusatamiseks peate maksma umbes 400 Norra krooni.
Seljakotireisi eelarvega 555 Norra krooni (umbes 55€) päevas saate ööbida hosteli ühiselamus, süüa teha, liikuda ühistranspordiga, piirata joomist ja tegeleda tasuta tegevustega, nagu ujumine ja matkamine. Kui plaanite juua, lisage 50-150 NOK päevas.
Keskmise eelarvega 1325 Norra krooni (umbes 130€) päevas saate ööbida privaatses hosteli toas või Airbnb-s, süüa enamiku einete ajal toiduautodes ja kiirtoidurestoranides, sõita aeg-ajalt taksoga ja juua paar jooki. ja teha tasulisi tegevusi, nagu muuseumikülastused või giidiga ekskursioonid.
Luksusliku eelarvega, mis on 2425 Norra krooni (240€) või rohkem päevas, saate ööbida soodsas hotellis, süüa kõigi oma einete ajal odavates vabaaja restoranides, juua rohkem, rentida ringi liikumiseks auto ja teha tasulisemaid tegevusi, nagu kruiisid. või süsta laenutus. See on aga luksuslik alumine korrus. Taevas on limiidiks!
Norra reisijuht: näpunäiteid raha säästmiseks
Norra on super kallis. Kuid kuigi see ei pruugi olla kõige eelarvesõbralikum sihtkoht, on siin viibimise ajal siiski palju võimalusi säästa. See võtab lihtsalt natuke tööd!
Hankige turismikaart – Parim viis kõigi linna vaatamisväärsuste ostmiseks on hankida linna turismikaart. Oslol ja Bergenil on nii turismikaardid, mis võivad säästa raha, kui plaanite palju näha (nende hulka kuulub ka tasuta ühistransport).
Broneerige ette – kui saate oma transpordi ette planeerida, võite säästa kuni 50% oma rongi- või bussipiletite maksumusest. Viimase hetke ostmine tähendab, et see läheb rohkem kui ükski eelarve reisija saab endale lubada, eriti kui soovite külastada mitmeid sihtkohti Norras. Broneerige ette ja säästke raha!
Olge kaine – 90 NOK joogi kohta (sageli rohkem!) hävitab väljas käimine teie eelarve. Kuigi norralastele meeldib väljas käia ja mõnusalt aega veeta, jätke napi eelarvega joogid vahele!
Ostke oma jooke poest – kui plaanite juua, ostke oma joogid Vinmonopoletist (riigi hallatav alkoholi müüv kauplusekett). Säästate seda tehes 50% või rohkem!
Valmistage ise süüa – Norras on toit väga-väga kallis, nii et parim, mida saate teha, on ise süüa valmistada. Minge toidupoodi ja pidage kinni odavate kohalikest toiduainetest. Väldi väljas söömist!
Sööge odavalt – kui otsustate väljas süüa, on teie odavaimad valikud shawarma ja pizza. Need maksavad tavaliselt umbes 100 Norra krooni ja neid võib leida kõikjalt riigist.
Couchsurf – parim viis kalleid hosteleid vältida on nendesse mitte jääda! Kasutage Couchsurfingut, et suhelda kohalikega ja saada tasuta majutust. See on parim viis raha säästmiseks ja uute sõprade leidmiseks!
Laager – tasuta avaliku telkimise seadused lubavad parkides ja avalikel maadel metsikult telkida tasuta. Üldiselt võite viibida piirkonnas 1-2 ööd, kui olete vaikne ja lugupidav. Lahkuge kindlasti piirkonnast nii, nagu selle leidsite!
Tooge korduvkasutatav veepudel – Norra kraanivesi on ülipuhas, seega võtke raha säästmiseks ja plastikulu vähendamiseks kaasa korduvkasutatav veepudel.
Sõpradega reisimine – kui rendite autot (see on parim viis ringi liikumiseks), proovige leida inimesi, kes teiega ühineksid, et kulusid jagada. Inimeste leidmiseks võite kasutada Couchsurfingu platvormi või lihtsalt hostelites ringi küsida. See aitab säästa raha gaasi ja rendihindade arvelt – mis võib teie eelarve kiiresti kuluda!
Norra transpordivahendid
Ühistransport – Norra ühistransport on kaasaegne, puhas ja töökindel. Bussid ja trammid on igas linnas tavalised; ainult Oslos on metroosüsteem. Üksikpiletid maksavad umbes 36 NOK ja kehtivad tavaliselt ühe tunni. Ööpäeva pileti saab Oslos 108 NOK ja 7 päeva pileti hinnaga 285 NOK.
Enamiku busside ja trammide peale pääsete ilma piletit näitamata, kuid patrullid on tavalised ja piletita vahelejäämisel on trahvid suured. Ärge riskige – ostke alati pilet!
Buss – bussid on odav viis riigis ringi liikumiseks, kuigi need on aeglased ja üsna piiratud, kuna linnadevahelised vahemaad võivad olla väga suured. Näiteks 8-tunnine sõit Oslost Stavangeri maksab umbes 450 Norra krooni, samas kui buss Oslost Trondheimi kestab umbes 9 tundi ja maksab vähemalt 600 Norra krooni. Eelbroneeringu puudumisel võivad hinnad kahekordistuda.
Rong – Rongid on parim viis Norras liikumiseks (välja arvatud juhul, kui olete maantee reisil). Need on sageli kiiremad kui bussid, maksmata palju rohkem – ja on palju mugavamad. 7-tunnine reis Oslost Trondheimi maksab kõigest 800 Norra krooni, samas kui 6,5-tunnine reis Vergenisse Oslost võib maksta vaid 290 Norra krooni. Reis Oslost Rootsi Göteborgi võtab aega alla 4 tunni ja seda saab teha vähem kui 200 NOK eest.
Broneeringud tuleks teha ette, sest nii võib sageli leida häid pakkumisi. Viimase hetke piletid võivad olla kahekordsed, kui eespool tsiteeritakse!
Lendamine – Norras lendamine ei ole üliodav, kuid ka mitte nii kallis. Oslost jõuate enamikesse riigi sihtkohtadesse (nagu ka sihtkohtadesse Rootsis) kõigest 500 NOK eest (üks suund), kui broneerite varakult ja olete paindlik. Norwegian Air on peamine siseriiklik lennuettevõtja, kuigi SAS lendab ka mitmel suuremal liinil.
Autorent – auto rentimine on parim viis riigiga tutvumiseks, kuid üksi reisides pole see odav. Kui rendid vähemalt nädalaks, maksate sõiduki eest 400 NOK päevas. Gaas on ligikaudu kaks korda suurem kui USA-s, makstes umbes 54 NOK galloni kohta. Enamik rendisõidukeid on samuti manuaalid, seega pidage seda rentimisel meeles (tavaliselt peate automaadi eest rohkem maksma).
Autostop – Norras on siin autostopiga sõitmine võimalik, kuigi see pole eriti levinud. Veenduge, et olete peatee lähedal ja olge valmis ilma kiireks muutumiseks. Proovige ka esinduslik välja näha ja omada märki. Ooteajad võivad olla pikad, nii et veenduge, et teil on paindlikud plaanid.
Millal Norra minna
Ideaalne aeg Norra külastamiseks on juunist augustini, kui ilm on soe ja päevad pikad. Riik on sel ajal kõige elavam ja kohalikud kasutavad head ilma igal võimalusel. Pargid on alati täis ja tavaliselt toimuvad nädalavahetustel lõbusad üritused. Suvel on temperatuur sageli 20 kraadi Celsiuse järgi. Mitte liiga kuum, kuid piisavalt soe, et ujuda, matkata ja puhata.
Külastamise negatiivne külg on see, et kuna Norras on väga lühike suvi, võivad linnad olla hõivatud, nii et broneerige majutus kindlasti ette. Nagu öeldud, ei ole Norras hõivatud linnad nagu Pariis, Berliin või London.
Õlahooaeg (mai-juuni ja august-september) on samuti sobiv aeg külastamiseks, temperatuuri vahemikus 4-10 °C. Maikuus on tavaliselt korralik ilm aeg-ajalt vihmaga, septembris aga jahedamad temperatuurid ja vahetuvad lehed. Võidate rahvahulka ja saate siiski jalgsi uudistada, ilma et ilm teid segaks (liiga palju).
Vaatamisväärsused suletakse umbes septembris/oktoobris (sealhulgas mõned matkarajad). Päevad lähevad oktoobris varakult pimedaks ja ka temperatuur hakkab sel ajal langema. Kuid ka hinnad langevad ja tõenäoliselt leiate selle aja jooksul odavamaid lennupileteid ja majutust. Pakkige kindlasti kaasa kihid (ja vihmavarustus), kui plaanite külastada sel aastaajal, kuna see võib olla üsna jahe – isegi päeval.
Talv on väga külm ja näeb palju lund ja pimedust. Temperatuurid langevad alla 0°C. Talvise reisimise plussiks on see, et majutus on odavam ja teatud vaatamisväärsuste tasud madalamad. See on ka parim aeg virmaliste vaatamiseks või suusatamiseks, nii et kui plaanite talvel külastada, on veel palju teha!
Turvalisus Norras
Norra on üks turvalisemaid riike maailmas. Tegelikult on see maailma turvalisemate riikide edetabelis 17. kohal! Siiski on sellistes linnades nagu Oslo siiski hea taskuvarastel silma peal hoida, eriti rongijaama ümbruses ja ühistranspordis. Lihtsalt olge oma ümbrusest teadlik ja kasutage tervet mõistust ning teil peaks olema kõik korras.
Üksi naisreisijad peaksid end üksi reisides mugavalt tundma – isegi öösel. Taksod on üsna turvalised ja üksi reisijate vastu on kuritegevus haruldane. Kuid hoidke oma mõistust üleval ja ärge kunagi reisige öösel üksi, kui olete joonud, ohutuse mõttes.
Siinne kraanivesi on ohutu ja puhas – tegelikult on see maailmas puhtaim vesi. Ka siin pole reaalset looduskatastroofide ega terrorismi ohtu.
Kui lähete matkama, võtke alati kaasa vett ja päikesekaitsekreemi. Enne minekut kontrollige kindlasti ka ilmateadet. Kui rendid auto, ära jäta sinna ööseks väärtasju. Kuigi sissemurdmised on haruldased, ei tee turvalisus kunagi haiget!
Hädaolukorras helistage 112 politsei, 110 tulekahju ja 113 kiirabi jaoks.
Päeva lõpus usaldage alati oma sisetunnet. Kui taksojuht tundub imelik, peatage takso ja väljuge. Kui teie hotell on viletsam, kui arvasite, minge sealt minema. Tehke koopiad oma isiklikest dokumentidest, sealhulgas passist ja isikutunnistusest. Ettevalmistus pole kunagi valus!
Kõige olulisem nõuanne, mida saab pakkuda, on hea reisikindlustuse ostmine. Reisikindlustus kaitseb teid haiguste, vigastuste, varguste ja reisi tühistamise eest. See on igakülgne kaitse juhuks, kui midagi läheb valesti.