Nice Reisijuht

Nice’i külastamine on tore. See asub Prantsuse Rivieral ja on riigi suuruselt teine ​​turismisihtkoht. Nizzas on imelised vaateväljad mäe otsas, restoranid, glamuur, palju maastikke ja kauneid randu.

Kuigi see pole oma ajaloo poolest tuntud, ulatuvad siinsed asulad ilmatu 400 000 aasta taha (siit on leitud Homo Erectuse esemeid). Linna, nagu me seda praegu tunneme, asutasid tõenäoliselt umbes 350 eKr kreeklased. Sellest asulast kujunes välja suur kaubanduskeskus, mis laienes läbi keskaja tänaseks tuntud linnaks.

Tänapäeval on Nice tuntud oma kõrgetasemelise atmosfääri poolest. Linna sära tähendab, et eelarve valikuid on väga vähe, kuid tasub ööbida või paar, et tutvuda vaatamisväärsustega ja imetleda tavaliselt sadamas laiutavat jahti. Paari päeva pärast suunduge lähedalasuvatesse Cote d’Azuri ranna linnadesse.

See Nice’i reisijuht aitab teil oma reisi planeerida, raha säästa ja selles suurepärases linnas oma aega maksimaalselt ära kasutada!

5 parimat asja, mida Nice’s näha ja teha

Jalutage Promenade des Anglais'l

See mereäärne promenaad on üks linna peamisi sõlmpunkte. Müüjad müüvad värskelt valmistatud kreppe ja mis kõige parem, rannas on toredaid restorane. Proovige Le Koudou mereandide jaoks või Les Jardins du Capitole prantsuse klassikuid, nagu tartar.

Suunduge La Colline du Château'sse (lossimägi)

Nice’i loss (Château de Nice) ehitati 11. sajandil, jäädes aktiivseks tsitadelliks kuni 18. sajandi alguseni, mil kuningas Louis XIV käskis see hävitada. Tänapäeval on piirkond, kus loss kunagi asus, populaarne haljasala ja vaateväljak, kust avaneb üks parimaid panoraamvaateid Nizzale ja merele. Võite sõita liftiga või matkata trepist üles, kuid see on pikk ja pikk jalutuskäik. Tavaliselt sõidan liftiga üles ja matkan alla. Võite kõndida promenaadilt või läbi linna.

Lõõgastuge rannas

Nice’i rannad pole ümbruskonnaga võrreldes suurepärased, kuid siiski on mõned tähelepanuväärsed rannad, mida külastada. La Réserve on tuntud kui üks Nizza parimaid randu. Plage Beau Rivage ja Coco Beach on mõlemad üsna kenad.

Rännake Vieux Nice'is

Pealinna mäe all on vanalinn tänavate ja kitsaste alleede rägastik. Seal on arvukalt butiike, turge, kreemi kasutusi ja kohvikuid. Nice oli itaallane kuni Torino lepingu allkirjastamiseni 1860. aastal, seega on Vieux Nice’is väga itaaliapärane hõng.

Vaadake Nice'i sadamat

Port Lympia on suurepärane koht, kus saab vaadata paate, mis tulevad ja lähevad. Suvel saate isegi tasuta parvlaevaga Lou Passagin üle sadama sõita. Siin asuvad ka mõned moodsamad baarid. Bostoni baar ja Ma Nolan’s on mõlemad suurepärased valikud.

Muud asjad, mida Nice’s näha ja teha

  • Külastage Cours Saleya lilleturgu – Nice on tuntud oma lillede poolest. 1897. aastal avas see esimese linnana maailmas lõikelillede hulgimüügi. See traditsioon kestab tugevalt tänapäevani ja turg on ääristatud kohvikute, kaupluste ja värskete lillede vahekäikudega. Kuigi turg on tuntud oma lillede poolest, on seal ka palju kohalikke tooteid. See on avatud kuus päeva nädalas kella 6.00–17.30, välja arvatud esmaspäeva ja pühapäeva pärastlõunal, kui selle asemel on kirbu- ja antiigiturg (samuti on lahe külastada). Parim aeg külastamiseks on hommikud, kuna lilled on kõige värskemad ja rahvahulk kõige väiksem.
  • Külastage Matisse’i muuseumi – Kunstnik Henri Matisse kolis 48-aastaselt Nice’i ja jäi linna kuni oma surmani 1954. aastal. Just sel ajal maalis Matisse mõned oma kuulsamad teosed, sealhulgas The Sheaf, Nu bleu, Sorrow of the King ja teised. Sissepääs on 10 EUR.
  • Tutvuge Aasia kunstimuuseumiga – Jaapani arhitekt Kenzo Tange, mis asub Phoenixi pargis inimtekkelise järve ääres, kujundas muuseumi Aasia ja Lääne kultuuride kohtumispaigaks. Üks Nizza uuemaid muuseume avas oma uksed 1998. aastal ja sellel on suurepärane India, Hiina ja Kagu-Aasia kunsti kollektsioon. India näitus on erakordselt hea. Sissepääs on tasuta. Samuti toimuvad tasulised (10 EUR) nädalavahetuse töötoad Aasia kunstiliikidest nagu Jaapani ja Hiina kalligraafia ning origami. Traditsiooniline teetseremoonia toimub igal pühapäeval kell 15.00 (10 EUR).
  • Külastage moodsa ja kaasaegse kunsti muuseumi – 1990. aastal uksed avanud MAMAC keskendub sõjajärgsetele tükkidele, mille kollektsioonis on üle 1300 kunstiteose. Muuseumil on neli ühendatud tiiba, millest igaühes on moodne ja kaasaegne kunst. Seal on suurepärane skulptuuride, kontseptuaalsete installatsioonide ja maalide kollektsioon, samuti ajutised pöörlevad näitused. Sissepääs on 10 EUR.
  • Tehke ühe päeva reis Monacosse – Monaco on väike linnriik, mis on tuntud oma luksusliku atmosfääri poolest. Isegi kui te ei saa endale lubada selles luksuslikus linnas viibimist, võite siiski päevaks külastada. Saate veeta päeva avastades kasiinosid, jahte ja šikkaid veekogu ääristavaid restorane. Siin viibides külastage Monaco paleed, 1191. aastal ehitatud lossi. Kuna see on Monaco suveräänse printsi ametlik elukoht, saavad turistid seda külastada ainult hooajaliselt. Külastada saab printsi kabiinid (8 EUR), kuninglikku autokollektsiooni (8 EUR) või lookleda Monaco loomaaedades (6 EUR). Buss kestab 45 minutit ja maksab 1,50 EUR. Rong kestab 20 minutit, piletid algavad 3,50 eurost. Monaco F1 Grand Prix peetakse siin igal aastal mais või juunis, meelitades tuhandeid külastajaid.
  • Vaata Niguliste vene õigeusu katedraali – see katedraal on Lääne-Euroopa suurim ida õigeusu katedraal. Kui üks tsaar Aleksandr II poegadest 20. sajandi alguses pärast meningiiti Nice’is suri, pühitseti see katedraal hiljem talle. Vene revival stiilis ehitatud katedraalil on sinakassinine ja roheliste plaatidega kuplid, mille tipus on hõbedased ristid. Sees on kuldne altar ja elavalt maalitud seinad. Riietuskood on rangelt jõustatud, nii et kui soovite siseneda, ärge kandke lühikesi pükse. Kaameraid ei lubata ka sisse.
  • Tutvuge Musée Nationaliga Marc Chagall – Valgevene juudi päritolu Vene-Prantsuse kunstnik Chagall on tuntud oma kubismi ja ekspressionismi teoste poolest. Vieux-Nice’ist põhja pool Cimiezi naabruses asuv Musée National Marc Chagall sisaldab kunstniku religioosseid teoseid, eriti ülestõusmist ning Iisaki, Aadama ja Eeva ohverdamist kujutavaid tükke. Viiuldaja ja valge kraega Bella kuuluvad tema populaarsemate teoste hulka. 1973. aastal ehitatud Chagall tegutses muuseumis kuni oma surmani 1985. Sissepääs on 8 EUR, kuu esimesel pühapäeval on sissepääs tasuta.
  • Külastage Cimiez Hilli piirkonda – kui külastate Matisse’i muuseumi, leiate end Cimiez Hilli piirkonnast, mis asub Nice’i vanalinnast umbes 2 kilomeetri kaugusel. Kuid selles piirkonnas on veelgi rohkem uurida, sealhulgas vaikne Cimiez kloostri aiad, arheoloogiamuuseum (5 EUR) ja Rooma amfiteatri varemed.
  • Sõitke Wonder Trainiga – Train des Merveilles on kahetunnise rongisõidu kaugusel Nizzast maalilisse Tende mägikülla. Sellel maalilisel sõidul sõidab rong läbi mägede, pakkudes hingematvaid vaateid kurudele, orgudele ja merele. Sõitke kell 9.15 rongiga, et jõuaksite hilishommikul kohale, avastage linna, sööge lõunat, vaadake tasuta muuseumi ja seejärel sõitke õhtul tagasi Nizzasse. Edasi-tagasi pilet on 27 EUR, kuigi suvel on sageli sooduspakkumisi.

Nice’i reisikulud

Hosteli hinnad – Nizzas on rannast jalutuskäigu kaugusel mitu hostelit, 4-6-kohalise ühiselamu hind on 22-26 EUR. Voodikoht 8-12 voodikohaga ühiselamus maksab umbes 14-18 eurot öö. Privaatsed toad algavad 60 eurost öö kohta. Oodake standardseid mugavusi, nagu tasuta WiFi-ühendus ja toiduvalmistamise võimalus.

Soodsad hotellihinnad – Soodsaid hotelle, mis asuvad kesklinnas, leiate tasuta WiFi ja konditsioneeriga hinnaga alates 50-65 EUR öö kohta.

Airbnb-st leiate privaatseid tube alates 40 eurost öö kohta ja terveid kortereid alates 65 eurost öö kohta (kuigi kahe- või isegi kolmekordne on tõenäolisem, kui te ette ei broneeri).

Toit – Prantsusmaal on toidul pikk ajalugu ja see on kultuuriga keerukalt läbi põimunud. Värske leib (eriti baguette), maitsvad kohalikud juustud ja rikkalik vein võivad olla köögi stereotüüpsed põhiosad, kuid need on tõesti mõned kohustuslikud toidud riigis. Proovige kindlasti ka croque monsieur’i (kuum singi-juustu võileib), pot-au-feu’d (veisehautis), friikartuleid (praad ja friikartulid) ning kui olete tõeliselt seiklushimuline, võite proovida traditsioonilisi hõrgutisi, nagu konnakoivad, escargot (teod) või foie gras (nuumatud pardi- või hanemaksa).

Kui lähete välja sööma, kulutage eelroogadele 9-13 eurot, pearoale 15-30 eurot, magustoitudele 5-10 eurot ja veinile 4-9 eurot.

Väljas söömise raha säästmiseks proovige teha prix-fixe eine. See on komplektmenüü, mis pakub teile pakkumist 2-3-käigulisele toidule. Lõunasöögi ajal on see odavaim, umbes 15 eurot.

La Rossettisserie Vieux-Nice’is on lihasööja unistus, mille menüü on täis punase liha ja linnuliha roogasid, umbes 17 euro eest. Illia Pasta rue Droite’il Old Nice’is on samuti maitsev valik, alla 15-eurose toiduga. Jean-Médecini naabruses asuv Le Vingt4 on elav Vahemere ja Prantsuse restoran, kus pakutakse tapasid hinnaga 9-16 EUR.

Kiirtoit või valmisvõileivad maksavad ca 6 EUR. Kombineeritud eine McDonald’sis maksab umbes 9 eurot.

Õlu maksab 6-7 eurot, cappuccino/latte aga umbes 3 eurot. Pudelivesi on 1 EUR.

Kui plaanite ise süüa valmistada, saate osta nädalaks toidu kaupu 50 euro eest. Nii saate põhi toiduaineid, nagu pasta, leib, hooajalised tooted ning liha või mereannid.

Nice reisijuht: raha säästmise näpunäiteid

Nice on ehitatud luksus reisijatele. Asudes Prantsuse Rivieral ja paljudele kallitele sihtkohtadele nii lähedal, on see linn, mida inimesed külastavad, et raha kulutada. Kuid kui soovite oma kulusid vähendada, on siin mõned viisid, kuidas Nice’s raha säästa.

Tehke tasuta asju – kasutage kõiki tasuta vaatamisväärsusi, sealhulgas rand, Vieux Nice, Jardin Albert I (linna keskpark) ja Promenade des Anglais, mis täitub öösel muusika ja tänava esinejatega. Siin näete palju ilma sentigi kulutamata!

Hankige French Riviera Pass – saadaval Nice’i turismibüroodes, kongressikeskuses ja erinevates hotellides üle linna. French Riviera Pass annab teile tasuta juurdepääsu paljudele Nice’i ja Côte d’Azuri peamistele muuseumidele, samuti piiramatu reisimine (sh lennujaama) teie valitud aja jooksul. Pääsmed 24-, 48- või 72-tunniseks perioodiks on 26-56 eurot. Pääs sisaldab ka ekskursiooni Old Nice’i giidiga ja Lascarise paleed.

Kasutage Nice’i muuseumipassi – see pääse annab teile 72 tunni jooksul piiramatu juurdepääsu kõigile Nizza muuseumidele. 15 eurot on see suurepärane pakkumine, kui teile meeldivad muuseumid.

Hankige lõunamenüü – kui sööte väljas, tehke seda lõuna ajal ja hankige prix-fixe menüü. Restoranid kogu linnas pakuvad seda komplektmenüüd lõuna ajal ja 10-20 euro vahemikuga on see palju parem pakkumine kui tavaline õhtusöök!

Osalege tasuta jalutuskäikudel – Free Walking Tour Nice’is on tasuta jalutuskäik, mis on suurepärane tutvustus linnaga. Lihtsalt andke lõpus oma juhendile jootraha!

Ööbige kohaliku juures – kui soovite raha säästa ja linnast kohaliku ülevaate saada, kasutage Couchsurfingut. Kohaliku juures viibimine on parim viis linna tunnetamiseks ja siseringi näpunäidete saamiseks.

Võtke kaasa veepudel – kuna siinne kraanivesi on joomiseks ohutu, peaksite raha säästmiseks ja plasti kasutamise vähendamiseks kaasa võtma korduvkasutatava veepudeli.

Kuidas Nice’is ringi liikuda

Ühistransport – ühekordse pileti hind on 1,50 EUR ja see võimaldab piiramatult sõita nii bussis kui ka 74 minutit. Samuti saate osta 10 reisi pileti hinnaga 10 EUR, päevapileti hinnaga 5 EUR ja 7 päeva pileti hinnaga 15 EUR.

Samuti on olemas tasuta liinibuss, mis sõidab mööda Victor Hugo puiesteed ja sõidab enne starti naasmist promenaadile ja vanalinnale. See on punane elektribuss, millele lihtsalt hüppate peale ja maha.

Nizzas on mitu öist bussiliini, mis sõidavad iga päev kella 21.10–10.10, muutes hilisõhtul väljas liikumise lihtsamaks.

Jalgratas – Vélobleu on avalik jalgrataste jagamise süsteem, mis võimaldab teil jalgratastega linnas ringi sõita. Piirkonnas on 175 jaama ja üle 1700 jalgratta. Päevapääs on 1,50 EUR (e-jalgratas 3 EUR), esimesed 30 minutit tasuta. Kui oled rattaga väljas kauem kui 30 minutit, siis teine ​​pool tund 1 EUR ja iga lisatund 2 EUR.

Samuti saate rentida rattaid terveks päevaks kohalikest rattapoodidest, nagu Bike Trip või Booking Bikes. Päevaüür on 10-20 EUR.

Takso – Taksod on Nizzas kallid, baastariifiga 3,50 EUR pluss veel 2,08 EUR kilomeeter. See määr võib õhtuti tõusta, nii et võimalusel jätke taksod vahele – need lisanduvad kiiresti!

Sõidujagamine – Uber on saadaval Nizzas ja üldiselt odavam kui taksod. Piirkonnas (ja riigis) liikumiseks võite kasutada ka sõidujagamise rakendust BlaBlaCar. See on suurepärane viis eelarvega mööda Euroopat reisida.

Autorent – Mitmepäevase rendi puhul on võimalik rentida autosid kõigest 27 EUR eest päevas. Kui te just ei kavatse linnast välja sõita, soovitame jätta auto rentimise vahele. Parkimine on kallis ja linnas ringi liikumiseks pole autot vaja.

Millal Nice’i minna

Juuni-august on Nice’i külastamiseks kõige kuumemad ja populaarsemad kuud. Temperatuur on keskmiselt 30 °C ja see on siis, kui Lõuna-Prantsusmaa on täis kohalikke ja turiste, kes soovivad päikest võtta. Hinnad on ka kõrgeimad ja peate aegsasti broneerima.

Suvel võib rahvahulk olla kohati üsna suur, eriti randade lähedal ja Old Nice’is. Hinnad tõusevad ka restoranides ja hotellides. Rahvahulga vältimiseks minge mõnesse kohalikku linnaosasse, nagu Jean-Médecin või Carabacel.

Septembris ja oktoobris on keskmine kõrge temperatuur 24°C. See on ideaalne aeg Nizza külastamiseks. Rahvahulgad on tunduvalt väiksemad, mistõttu on see ideaalne aeg rannas lõõgastumiseks ning Old Nice’i ja teiste populaarsete piirkondade tänavatel seiklemiseks.

Detsembrist aprillini peetakse talvehooajaks ja keskmine temperatuur on umbes 12 °C. Sel ajal on hinnad madalamad ja tänavad vaiksemad. Madalamate hindade erand on Nice’i karnevali ajal, mis toimub igal veebruaril/märtsis 14 päeva. Alates 1873. aastast traditsiooniks saanud see on üks parimaid karnevale Euroopas, mis on tuntud oma ülivärviliste päevade, öise tulede paraadi ja kauni lilleparaadi poolest.

Nice’i rahvusvaheline filmifestival toimub igal maikuus, kui linn on üle ujutatud kuulsustest ning rohkem sära ja glamuuri, kui üldse hakkama saab. Broneerige ette, kui külastate sel ajal.

Kuidas Nice’is turvaliselt püsida

Nice on väga turvaline – isegi kui reisite üksinda ja isegi üksi naisreisijana. Vägivaldse kuritegevuse oht on siin väga madal.

Nagu igas sihtkohas, vältige öösel üksi läbi võõraste piirkondade kõndimist ning hoiduge taskuvarguste ja pisivarguste eest. Taskuvargused on levinud turgudel, bussides ja rongides ning muudes rahvarohketes kohtades. Hoidke oma väärisesemed alati turvaliselt ja kättesaamatus kohas, et olla ohutu.

Vältige väärisesemete randa toomist, kuna vees viibides võib juhtuda vargusi. Hoidke oma väärisesemed väljas söömas käies turvalises kohas, kuna võib juhtuda, et kott kistakse ära.

Petitsioonipettus on üsna populaarne, kui keegi palub teil paberile alla kirjutada ja kui olete lõikepuhvrist segamini ajanud, valivad nad teie taskud või nõuavad “annetust”. Keeldu viisakalt kõigist, kes lähenevad lõikelaua või paberitega.

Kui teil tekib hädaolukord, helistage abi saamiseks numbril 112.

Usaldage alati oma sisetunnet. Vältige öösel eraldatud piirkondi ja olge kogu aeg ümbritsevast teadlik. Tehke koopiad oma isiklikest dokumentidest, sealhulgas passist ja isikutunnistusest. Edastage oma marsruut lähedastele, et nad teaksid, kus te olete.

Kõige olulisem nõuanne, mida saab pakkuda, on hea reisikindlustuse ostmine. Reisikindlustus kaitseb teid haiguste, vigastuste, varguste ja reisi tühistamise eest. See on igakülgne kaitse juhuks, kui midagi läheb valesti.