Malaisia Reisijuht

Malaisia ​​on Kagu-Aasia üks alahinnatumaid sihtkohti. Kuigi riigis on seljakoti reisijatest õiglane osa, näeb see vaid murdosa populaarsete naabrite Tai, Kambodža ja Vietnamiga võrreldes.

Alates tihedast Kuala Lumpuri linnadžunglist kuni Perhentiani saarte puutumatute randadeni, interjööri džunglitest kuni maitsva toiduni – Malaisial on reisijatele palju pakkuda.

Avastage teeistandusi Cameroni mägismaal, matkake läbi Gunung Mulu ja Taman Negara suurte rahvusparkide ning imetlege uskumatut metslooma, sealhulgas tiigreid, elevante, päikesekarusid ja palju muud.

Või suunduge Borneole, et otsida metsikuid orangutane, matkata läbi vihmametsa ja imetleda Kinabalu mäe noateravat tippu.

Liiga sageli tuiskavad reisijad läbi Malaisia, olles teel sellistesse kohtadesse nagu Tai või Singapur. soovitatakse mitte teha sama viga, sest siin on palju näha ja teha – ja see kõik on ülisoodne.

See Malaisia ​​reisijuht annab teile parimad külastuskohad, aitab säästa raha ja tagab, et kasutate selles uskumatus sihtkohas oma aega maksimaalselt ära!

Malaisia vaatamisväärsused

Külastage Kuala Lumpuri

Võimalik, et veedate vähemalt paar ööd Malaisia pealinnas Kuala Lumpuris. Külastage kuulsaid Petronase kaksiktorne, vaadake kuulsat Sri Mahamariammani templit, avastage Batu koopaid ja vaadake värvilist liblikaaeda. See on ka suurepärane toidulinn.

Sukelduge Perhentian saartel

Need saared on snorgeldajate ja sukeldujate seas ülipopulaarsed nende riffide ja kristalse vee tõttu, mis on täidetud mitmesuguste korallide, kilpkonnade, haide ja riffikaladega. Need muutuvad iga aastaga populaarsemaks, kuid on kaunis puhkepaik Tai turistidest pakitud saartelt.

Külastage George Towni

George Town on Malaisia kõige lummavam linn, kus on mošeede kõrval Hiina templid ja modernsete pilvelõhkujate seas Briti Raji koloniaalarhitektuur. George Towni ristuvad tänavad kihavad elavate kaupluste, ajalooliste hoonete ja elavate kohvikutega.

Matk Mount Kinabalu rahvusparki

Kinabalu mägi on Malaisia kõrgeim mägi ja populaarne matkarada, mille käigus jõuate tippu läbi tiheda džungli. Sissepääs on 15 MYR, ronimisluba 200 MYR ja kohustuslik kindlustus 7 MYR. Päevas on lubatud ainult teatud arv lube ja peate minema koos giidiga, nii et planeerige ette!

Tutvuge tee istandustega

Cameroni mägismaa on kaetud teeistandustega. Külastage tehaseid tootmisprotsessiga tutvumiseks või lihtsalt lõõgastuge tassi tee ja kohustusliku koogi või skooniga. Veetke siin paar päeva, et jahutada end ülejäänud riigi kuumusest ja matkata mööda piirkonda ääristavaid radu.

Kuhu minna Malaisias

 • Minge džunglimatkale: Ärge jätke siin viibides ilma Malaisia lopsakate maastike ja tihedate metsade avastamisest. Cameroni mägismaa on suurepärane koht matkamiseks, kus Tanah Rata pealinnast väljub 14 matkamarsruuti. Enamik matkadest viib jugade ja maaliliste vaadeteni, kuid kui soovite keerukamat matka, peate palkama giidi ja hankima loa. Eco Cameron Tours pakub 4-tunniseid grupireise hinnaga 80 MYR inimese kohta, sealhulgas külastatakse kuulsat Mossy Forest’i (lopsakas mets sõnajalgade, sambla, orhideedega ja jalakäijate laudtee).
 • Ostke turgudel: Sise- ja välisturud, mis töötavad nii hommikul kui õhtul, on kõikjal Malaisias. Turgudelt saate kõike, alates valmistoidust ja toodetest kuni riiete ja suveniirideni. Need on ka suurepärane viis kohaliku kultuuri kogemiseks. Ärge kartke vahetustehinguid ja kauplemist – seda teevad kohalikud! Kui te ei soovi sisseoste teha, tulge siia inimesi jälgima ja kohalikku elutempot kaasa elama.
 • Külastage Masjid Negarat: Malaisia rahvusmošee, see tohutu palvemaja Kuala Lumpuris, mahutab 15 000 inimest. Selle 1965. aastal avatud helesinine tähekujuline kuppel esindab 13 Malaisia osariiki ja viit islami sammast (üle 60% Malaisiast on moslemid). Mittemoslemid on teretulnud külastama rahvusmošeed väljaspool palveaega. Kindlasti riietuge tagasihoidlikult, kuigi saadaval on ka hommikumantlid, mida oma riiete peale panna. Sissepääs on tasuta.
 • Minge metsloomi vaatlema: Malaisias on rikkalik eluslooduse mitmekesisus. Orangutanid, Malaisia tiigrid, monitorsisalikud ja Sumatra ninasarvikud on kõik selle riigi põlisrahvad (Borneo ja Sumatra ning ainsad kohad maailmas, kus elavad metsikud orangutanid). Malaisia rahvuspargid ja looduskaitsealad on parimad kohad, kuhu minna metsloomi vaatama, sealhulgas Taman Negara ja Bako rahvuspark. Orangutanide jaoks minge Borneole. Enamik päevareise maksab alla 500 MYR, samas kui mitme päevased ekskursioonid algavad umbes 1500–2650 MYR.
 • Minge raftingule: Väljaspool sukeldumist on Malaisia tuntud ka oma keeruliste raftingu tingimuste poolest. Siit leiate kõik jõgedel raftingu klassid ja poolepäevase ekskursiooni hinnad algavad umbes 200 MYR-ist. Kuala Kubu Bharu jõgi ja Ulu Slim jõgi on kaks populaarset võimalust.
 • Saage aru Malaisia koloniaalajast: Malaisial on tormiline koloniaalminevik. Riigi annekteerisid portugallased, hollandlased ja britid, enne kui ta lõpuks iseseisvuse saavutas. Selle ajaloo sügavamaks mõistmiseks külastage Malaccat (Melaka). Kuala Lumpurist vaid kahe tunni kaugusel asuv kesklinn kuulutati 2008. aastal UNESCO maailmapärandi nimistusse ning Baba & Nyonya kultuuripärandi muuseum pakub põhjalikku ülevaadet Malaisia koloniaal minevikust. Sissepääs muuseumisse on 16 MYR.
 • Tour Borneo: Malaisiast ida pool asub Borneo, suuruselt kolmas saar maailmas ja kus leidub planeedi kõige mitmekesisemaid vihmametsasid. Ühendage see piiramatute metsloomade (sealhulgas ohustatud orangutanide ja ahvide) ja rikkaliku põlisrahvaste kultuuriga ning saate kord elus reisida. Kui olete kogenud mägironija, võite ronida ka Mount Kinabalu, mis on Malaisia kõrgeim mägi, mille kõrgus on 4095 meetrit.
 • Külastage templeid: Malaisias on lugematu arv kauneid hinduistlikke ja budistlikke templeid, mis on üle kogu riigi laiali. Mõned kõige muljetavaldavamad templid on Batu koopad (Kuala Lumpur), Sri Mahamariamman (Kuala Lumpur), Thean Hou (Kuala Lumpur), Arulmigu Balathandayuthapani (George Town) ja Sam Poh Tong (Ipoh). Kuna enamik templeid on endiselt jumalateenistuste keskus, on sisenemiseks vajalik sobiv riietus. Sissepääs on alati tasuta.
 • Sööge tänavatoitu: Malaisia kultuuride segu tähendab, et siin on uskumatult palju maitsvat ja odavat tänavatoitu. Turud ja teeäärsed kioskid on suurepärased kohad, kus hankida kaupmeeste toitu ja einestada soodsalt. Kuala Lumpuris, Jalan Aloris, Little Indias ja Hiina linnas on palju odavaid toidupoode, mille hinnad algavad 2–4 MYR. Võite võtta ette ka tänavatoidu reisi, et sukelduda põhjalikult toidukultuuri ja -ajalukku umbes 260 MYR eest.
 • Tähistage Deepavalit: Deepavali on hindude tulede festival ja üks suurimaid hindu pidustusi Malaisias. Tuntud ka kui Diwali, Dipavali, Dewali, Deepawali või tulede festival, tähistatakse seda oktoobris või novembris viis päeva. Traditsiooniliselt korraldavad inimesed lahtiste uste päevi, süütavad küünlaid, korraldavad ilutulestikku ja serveerivad India hõrgutisi. Kuala Lumpuris on suurimad pidustused Brickfieldsis (Little India).
 • Aidake merikilpkonni: Malaisia saared on suurepärased kohad kilpkonnade nägemiseks kas sukeldumise, snorgeldamise või vabatahtlikuna. Perhentia saartel võtab Perhentian Turtle Project vabatahtlikke vastu mitmenädalastele viibimistele aprillist septembrini. Kahenädalane vabatahtlik programm maksab 3621 MYR koos toidu ja majutusega. Kogu kogutud raha läheb kilpkonnade abistamiseks, kes seisavad silmitsi kliimamuutuste, elupaikade kadumise ja reostuse tõttu väljasuremisega.
 • Sukelduge Sipadani saarele: Sipadani saar on üks maailma parimaid sukeldumiskohti. Kuulus prantsuse maadeavastaja Jacques Cousteau kuulutas saare “puutumatuks kunstiteoseks” – ja ta ei eksinud! Need kristallveed täidavad barrakuudad, mantaraid, vasarhaid, vaalhaid ning merikilpkonnad. Iga päev antakse välja vaid 176 luba saarel sukeldumiseks, mis maksavad 140 MYR inimese kohta. Kuurordid (asuvad naaber saartel) saavad iga päev kindla arvu lube ja nõuavad, et sukeldujad jääksid nende juurde paar päeva ja sukelduksid ümbritsevatesse piirkondadesse, enne kui saavad Sipadani loa. Kolme sukeldumisega pakett soodsas sukeldumise majas Uncle Chang’s maksab 550 MYR.
 • Avasta Taman Negara rahvuspark: Hinnanguliselt 130 miljonit aastat vana Taman Negara on maailma vanim vihmamets. Võite alustada maailma suurimat varikatus käiku, võtta ette 4 × 4 safari, et otsida elevante ja tiigreid, minna spellunki mängima või külastada mõnda Orang Asli küla (mis kuuluvad riigi põlisrahvaste hulka). Sissepääs on 1 MYR ja 5 MYR, kui soovite pargis pildistada.
 • Lõõgastuge Pulau Langkawis: Tuhandetes erinevates ajakirjades, veebisaitidel ja artiklites esile tõstetud Pulau Langkawi on maaliline puhkepaik enam kui 100 saarest koosneval saarestikus, mis koosneb valgetest liivarandadest ja lõputust päikesepaistest. Pantai Cenang on kõige populaarsem rannapiirkond, eriti restoranide, baaride ja poodide poolest. Kui soovite midagi aeglasemat, külastage mõnda piirkonna traditsioonilist küla, snorgeldage Payari saarel või vaadake Telaga Tujuhi juga saare loodeosas. See on üks parimaid kohti riigis, kus lõõgastuda, päikest võtta ja aeglasemat elutempot nautida.

Malaisia hinnad

Majutus – Voodikoht 4-6-kohalises hosteli ühiselamus maksab 35-70 MYR öö. Voodikoht 10 või enama voodiga toas võib maksta kõigest 20 MYR öö kohta. Populaarsed sihtkohad, nagu Cameroni mägismaa ja Perhentiani saared, on spektri kõrgemas otsas. Privaatne hostelituba maksab umbes 105-130 MYR öö kohta. Tasuta WiFi ja tasuta hommikusöök on tavalised, kuigi enamikul hostelitel pole kööki, kui soovite ise süüa teha.

Telkimine on populaarne sellistes kohtades nagu Taman Negara ja Cameron Highlands, et säästa majutuskulusid. Peate ilma elektrita põhikrundi eest maksma umbes 10–35 MYR öö kohta.

Tasuta WiFi-ühenduse, konditsioneeri ja tasuta hommikusöögiga soodsad hotellid algavad umbes 75–90 MYR öö kohta. Rohkemate mugavustega (näiteks basseiniga) kolmetärnihotelli puhul maksate öö kohta ligikaudu 200–300 MYR.

Airbnb on saadaval kogu riigis, pakkudes peamiselt terveid kodusid ja kortereid, mis on mõeldud spetsiaalselt reisijatele. Need algavad 100–160 MYR öö kohta.

Malaisia köök – Malaisia ​​köögis, nagu ka riigis endas, on erinevad kultuurid. Hiina, India, Indoneesia, Tai ja Singapur on kõik mõjutanud riigi roogasid. Riis või nuudlid on enamiku roogade aluseks ning mereannid ja kala on eriti saartel ja rannikualadel silmapaistvad. Moslemite enamusega riigina on kana ja veiseliha levinud ning need on tavaliselt halal. Populaarsete köögiviljade hulka kuuluvad kapsas, oad, lootosejuur, bataat, taro ja pikad oad.

Mitteametlik rahvusroog on nasi lemak, kookospiimas keedetud, pandanilehega maitsestatud ja erinevate külgedega maitsestatud lõhnav riis, mida serveeritakse tavaliselt hommikusöögiks. Teiste populaarsete Malaisia ​​roogade hulka kuuluvad roti canai (magus või soolane lapileib), ikan bakarlaksa (vürtsikas nuudlisupp) ja paljud erinevad piirkondlikud praetud nuudli- ja riisiroad.

Populaarne on ka aurupaat (teistes riikides tuntud kui hot pot), einestamisviis, mille käigus küpsetate liha ja köögivilju keevas potis.

Tänavatoit (nt täidetud pannkoogid, vardas ja kausid nuudlisupiga) on Malaisias odavaim ja maitsvaim söögiviis. Iga roog maksab ainult 5-15 MYR. Suupisted, nagu vardas, maksavad 2-6 MYR.

Malaisia ​​restoranis pakutava eine eest, sealhulgas nasi lemak ja rojak (hakitud puuvili ja tainas), võite maksta 10–20 MYR. Lihtsad toidud, nagu praenuudlid või kauss supp, ei maksa rohkem kui 13–17 MYR.

Kiirtoit (mõelge McDonald’sile) maksab kombineeritud toidukorra eest umbes 14 MYR, kuid teised lääne toidud võivad olla kahe- või kolmekordsed. Pitsa, burgerid või pasta võivad maksta kuni 50 MYR.

Õlu maksab 13-17 MYR ja klaas veini 20-27 MYR. Kokteilid on üsna kallid, 20–45 MYR, nii et võimaluse korral jätaksin need vahele. Cappuccino on 8–12 MYR.

Nädala toidukaubad maksavad 90–150 MYR selliste põhitoidukaupade jaoks nagu riis, nuudlid, hooajalised tooted ning liha või kala. Pidage kinni kohalikest toiduainetest, sest läänelikud toidud, nagu vein ja juust, hävitavad teie toidueelarve.

Tegevused – Metsloomade päevareisid maksavad umbes 500 MYR, samas kui rafting on umbes 200 MYR poolepäevase reisi eest. Sukeldumise reisid maksavad umbes 550 MYR, rahvuspargid 5-15 MYR ja džungli matkad maksavad umbes 80 MYR. Giidiga toidureisid maksavad umbes 260 MYR inimese kohta.

Malaisia soovituslikud eelarved

Kui reisite Malaisiasse, on soovituslik eelarve 115 MYR päevas. See eelarve hõlmab hosteli ühiselamus ööbimist, tänavatoidu söömist, ühistranspordiga sõitmist, alkoholi vahelejätmist ja enamasti tasuta tegevusi, nagu jalgsimatkad, matkamine ja rannas lõõgastumine.

Keskmine eelarve 295 MYR päevas katab privaatse Airbnb või privaatse hosteli toa, rohkem joomise, aeg-ajalt taksoga liikumise, tänavatoidu söömise ja aeg-ajalt istumissöögi ning tasulisemate tegevuste, näiteks muuseumikülastuste tegemise. toidureisid ja sukeldumine.

Luksusliku eelarvega, mis on 520 MYR või rohkem päevas, saate ööbida basseiniga hotellis, süüa restoranides kogu söögikorra, juua rohkem jooke, külastada saari ning teha mis tahes ekskursioone ja tegevusi, mida soovite. See on aga luksuslik alumine korrus. Taevas on limiidiks!

Malaisia reisijuht: raha säästmise näpunäiteid

Malaisias läheb natuke asja ette, kuid siin on siiski lihtne oma eelarvet rikkuda, kui naudite uhkeid eineid ja ekskursioone. Siin on mõned viisid, kuidas Malaisias raha säästa.

Tehke tasuta jalgsimatk – tasuta jalutuskäik on suurepärane viis Kuala Lumpuri avastamiseks eelarvega. Sa ei näe mitte ainult vaatamisväärsusi, vaid võtate ühendust kohaliku giidiga, kes saab jagada oma siseringi näpunäiteid ja nõuandeid.

Reisimine väljaspool hooaega – mussoon hooajal (novembri lõpust veebruari keskpaigani) reisimine on lihtne viis säästa raha lendude ja majutuse pealt. Oluliselt vähema külastajatega on kõik odavam. Halvimate vihmade vältimiseks jätke idarannik vahele.

Tehke vahetustehing oma taksojuhiga – Malaisias taksosid tavaliselt ei mõõdeta (kuigi seda nõutakse suuremates linnades nagu Kuala Lumpur), seega leppige enne teele asumist piletihind kokku. Küsige oma hotelli/hostelli töötajatelt, kui palju peaksite maksma, et teid ei petaks.

Ärge jooge – kuna Malaisia ​​on moslemimaa, siis joomist taunitakse, kuid seda juhtub. Selle piiramiseks on võimud aga joomise väga-väga kalliks teinud, nii et jätke märjuke vahele.

Kasutage Grabi – Grab on nagu Uber ja sageli odavam kui taksod ja tuk-tukid, eriti kui saate Kuala Lumpuri lennujaamast sõitu. Lihtsalt laadige rakendus alla ja minge!

Põgenege linnast – suur osa Kuala Lumpuri populaarsetest piirkondadest on mõeldud turistidele ja võib olla kulukas. Jätke rahvahulk vahele ja suunduge kuhugi, näiteks Pataling Jayasse – väiksemasse lähedalasuvasse linna, kus on kõik KL-i eelised ilma negatiivsete külgedeta.

Pakkige veepudel – siinne kraanivesi ei ole alati ohutu, nii et võtke kaasa filtriga veepudel, et vältida ühekordselt kasutatava plasti ostmist.

Laager – majutuse säästmiseks on võimalik telkida sellistes kohtades nagu Taman Negara ja Cameroni mägismaa. Eeldatavasti maksate põhikrundi eest umbes 10–35 MYR öö kohta.

Sööge tänavatoitu – tänavakioskid on koht, kust osta maitsvat hawker-toitu ja eineid, mis maksavad vaid paar dollarit. Tänavatoit on riigi parim toit – ja kõige odavam!

Malaisia transpordivahendid

Ühistransport – Enamikus Malaisia ​​linnades on suurepärane ühistransport, eriti Kuala Lumpur oma busside, kergraudtee, linnalähirongi ja monorelsiga, mis kõik ühendavad kõiki linnaosasid. Sõit maksab 1-15 MYR. Kui kavatsete kasutada peamiselt ühistransporti, hankige Touch ‘n Go (TnG) kaart, mida saate kasutada kõikides ühistranspordiliikides ja säästate 20% sõidu pealt. Sellele kaardile saate laadida ka piiramatult ühistranspordipileteid.

Kuala Lumpuris proovige kasutada tasuta GO KL City Busi. See on tasuta teenus, mis hõlmab enamikku turistide levialasid, nagu Bukit Bintang ja Chinatown.

Teised linnad, nagu George Town (Penang), on täis linnabusse, mis sõidavad üle kogu saare. Kompleks KOMTAR ja Weld Quay sadamasild on kaks peamist bussijaama. Peate oma juhile teatama, kuhu suundute, kuid tüüpiline ühe suuna hind on 2–7 MYR. Samuti on tasuta bussid, mis sõidavad linna olulistesse kohtadesse, otsige lihtsalt busse, millel on silt “Free CAT Bus”.

Buss – bussid on lihtne ja tõhus viis Malaisias ringi liikumiseks. Eeldatavasti maksate bussireisi eest umbes 5–15 MYR tunnis. Peamiste bussifirmade hulka kuuluvad:

 • Transnatsionaalne
 • Plusliner
 • Aeroline
 • Super kena

Aeroline ja Super Nice on tipptasemel teenused, mis on varustatud kliimaseadme ja mõnikord isegi toitlustusteenusega, kuid need on siiski taskukohased. 5-tunnine buss Penangist Kuala Lumpuri maksab umbes 35-45 MYR, samas kui 3-tunnine buss Kuala Lumpurist Cameroni mägismaale maksab umbes 44 MYR.

Rong – Mandri-Malaisial on 1849 kilomeetrit (1149 miili) raudteed, põhiliin ühendab Singapuri Kuala Lumpuri ja Taiga.

Teenus on kahte tüüpi: kiirrongid, millel on konditsioneer ja kolm erinevat klassi; ja kohalikud rongid, millel on tavaliselt ainult turistiklass ja mis on palju aeglasemad kui kiirrongid. Kõiki opereerib riiklik raudteeteenus Keratapi Tanah Melayu (KTM).

Saate ajakavade vaatamiseks ja piletite broneerimiseks kasutada veebisaiti KTMB.com.my. Broneeringud avatud 30 päeva ette.

Rong Kuala Lumpurist Butterworthi (kus jõuate parvlaevale Penangi) maksab 66 MYR, samas kui 2,5-tunnine reis Ipohist Kuala Lumpuri on 30–45 MYR.

Ida-Malaisias on edasi-tagasi ekskursioonirong, mis sõidab Kota Kinabalust Paparisse ja peatub Kinarutis. Põhja-Borneo raudtee sõidab kogu reisi ja see võtab neli tundi. Maksumus on 345 MYR, mis sisaldab hommiku- ja lõunasööki.

Lendamine – Malaisia ​​kaks juhtivat kodumaist lennufirmat on Malaysia Airlines ja AirAsia. Kuala Lumpuri lennujaamad võtavad kõige rohkem lende, järgnevad Kota Kinabalu ja Penang. Üle riigi on ka mitu väiksemat lennujaama.

Lennu Penangist Kuala Lumpuri võib leida kõigest 100 MYR, samas kui lend Kuala Lumpurist Bangkokki jääb vahemikku 220-600 MYR. Lennud Kuala Lumpuri ja Kota Kinabalu vahel maksavad umbes 225-300 MYR.

Hitchhike – Malaisias on tavaline, et inimesed sõidavad hääletamisega ja kohalikud soovivad reisijaid peale võtta. HitchWikis on lisateavet Malaisias autostopimise kohta.

Autorent – ​​autorent maksab tavaliselt umbes 85 MYR päevas mitmepäevase rendi korral. Jätaksin auto rentimise vahele, kuna ühistransport on kiirem ja odavam ning õnnetused on siin tavalised. Pange tähele, et liiklus liigub siin vasakul.

Millal Malaisiasse minna

Malaisia ​​kaks kõrghooaega toimuvad detsembri algusest jaanuari lõpuni ja seejärel juunist septembri keskpaigani. Esimene turistide kõrghooaeg toimub Hari Raya Puasa (Eid al-Fitr) ajal, mis tähistab ramadaani lõppu. Kontrollige enne, millal see juhtub, kuna kuupäevad on igal aastal erinevad. Malaisia ​​moslemi rahvastik tähistab seda nädala vabaks jätmisega, nii et teie reisid võivad ettevõtete sulgemisel häirida.

Novembri lõpust veebruari keskpaigani saabub kirde mussoon, mis mõjutab suurt osa idarannikust tugevate vihmasadudega. September ja oktoober on läänerannikul kõige sajusemad kuud, vihmasajud kestavad mõnikord tunde. See kehtib ka mägipiirkondades, nagu Cameroni mägismaa.

Üldiselt on parim aeg külastada märtsist novembri alguseni, kui see on kuivem ja vähem niiske. Kohe pärast vihma hooaega külastamine pole ka halb mõte, kuna on endiselt soe, maastik on lopsakas ja täis juga ning turism pole endiselt liiga tihe.

Temperatuurid üle riigi palju ei kõigu. Ööpäeva keskmine temperatuur on 22-32°C, mägedes aga 21°C. Niiskus on aastaringselt kõrge.

Turvalisus Malaisias

Malaisia ​​on turvaline koht seljakotti ja reisimiseks – isegi üksikreisijatele ja üksi reisijatele. Vägivaldsed rünnakud välismaalaste vastu on haruldased.

Pisivargus (sealhulgas koti äravõtmine) on Malaisias kõige levinum kuriteoliik. Väljas olles hoidke oma väärisesemed alati turvaliselt ja käeulatusest eemal, et olla ohutu. See on eriti oluline rahvarohketes turismipiirkondades ja tiheda liiklusega ühistranspordis. Ärge jätke ka midagi väärtuslikku randa järelevalveta.

Üksinda reisivad naissoost reisijad peaksid end siin mugavalt tundma, kuigi öösiti üksi kõndimist tuleks turvalisuse huvides vältida.

Siin on mõned tavalised pettused, eriti Kuala Lumpuris, näiteks taksojuhid, kes üritavad reisijaid ära rebida. Enne taksosse minekut veenduge, et arvesti on sisse lülitatud, või lepige piletihinnas kokku (või võtke selle täielikuks vältimiseks kaasa haaramine).

Kui sööte väljas, hoidke seljakott süles või asetage jalg või toolijalg läbi rihma. See ei lase potentsiaalsetel varastel teie kotti kiiresti ära napsata, kui olete hõivatud söömisega.

Looduses viibides ärge ahve toitke! Nad muutuvad agressiivseks ega karda inimesi. Ärge lähenege ahvidele kiiresti ega andke neile maiustusi, sest nad haaravad kõike, mis on käeulatuses.

Kui teil tekib hädaolukord, helistage abi saamiseks numbril 999.

Lisaks vältige kraanivett, välja arvatud juhul, kui teil on filtriga veepudel. Reisijad peaksid arvestama ka sellega, et Malaisia ​​on tagasihoidlik riik, seega tõmbavad paljastavad rõivad rohkem tähelepanu. Et olla ohutu ja sulanduda, riietu konservatiivselt.

Usaldage alati oma sisetunnet. Tehke koopiad oma isiklikest dokumentidest, sealhulgas passist ja isikutunnistusest. Edastage oma marsruut lähedastele, et nad teaksid, kus te olete.

Kõige olulisem nõuanne, mida saab pakkuda, on hea reisikindlustuse ostmine. Reisikindlustus kaitseb teid haiguste, vigastuste, varguste ja reisi tühistamise eest. See on igakülgne kaitse juhuks, kui midagi läheb valesti.