Inglismaa Reis

Inglismaa on üks populaarsemaid turismisihtkohti maailmas. Kuigi enamik reisijaid kipub Londonisse peatuma (mis on arusaadav – see on suurepärane linn!), on ülejäänud piirkonnas palju pakkuda ja seal on osa rahvahulgast.

Inglismaa väiksemad linnad, nagu Bath ja Oxford, on nii põnevad kui ka kultuuriliselt rikkad. Ja kuna need pole nii rahvarohked kui Londonis, on need ka natuke odavamad.

The Beatlesi sünnikohal Liverpoolil on rikkalik muusikaline ajalugu, samas kui maapiirkonnas on põnevaid valdusi ja loodusilu. Seal on mägine põhjaosa, Lancasteri ja Cornwalli mäed, Stonehenge, Hadrianuse müür ja Tudori linnad nagu Chester.

Ühesõnaga, Inglismaal on palju näha ja teha. Ja kui jõuate Londonist välja, langevad hinnad dramaatiliselt.

Olenemata teie reisistiilist võib see Inglismaa reisijuht aidata teil reisi planeerida, raha säästa ja siin veedetud aega maksimaalselt ära kasutada.

Inglismaa vaatamisväärsused

Londoni ringreis

Inglismaale ei saa minna ilma Londonit külastamata – isegi kui see on linn, mis sageli pankrotti lööb. Õnneks on Londonis palju vabu turge, tasuta maailmatasemel muuseume ja lõõgastavaid parke, mida saate nautida väikese eelarvega. Siin on ka palju tasuta jalutuskäike!

Sõitke rannikul

Inglismaa rannikulinnad pakuvad lõõgastavat puhkust (eriti kui teil on sõiduk). Kõige populaarsem sihtkoht on Brighton, mis on tuntud oma suvepidude ja festivalide poolest. Kuid ärge jätke tähelepanuta selliseid kohti nagu Weymouth, Dover või Newquay.

Külastage Cornwalli

Cornwall on nagu mini-Uus-Inglismaa – näete, miks inglise asunikud tundsid end uues maailmas koduselt. Nii nagu USA Uus-Inglismaal, on ka Cornwallis mäed, kaunid järved, väikelinnad, imelised matkarajad, suurepärane toit ja isegi veinikelder. See on üks lemmikkohti Inglismaal. Ära jäta seda külastamata!

Veedke päev Bathis

Bath on oma nime saanud linna südames asuvate kuulsate (ja imeliselt hästi säilinud) Vana-Rooma termide järgi. Bill Brysoni heli juhend on kohustuslik. Vannid on linna peamine vaatamisväärsus, kuigi ka kirik ja jõgi on kenad näha.

Avastage järvede piirkonda

Põhja-Inglismaal asuv Lake District on koduks ühele Inglismaa parimatest rahvusparkidest, mistõttu on see ideaalne mäekurude matkamiseks ja põliste järvede ümber purjetamiseks. See on suvel väga populaarne (ja rahvarohke). Väljaspool Cornwalli on see Inglismaa lemmik piirkond.

Mida teha Inglismaal

  • Peatuge Chesteris: see on armastatud alakülastatud sihtkoht. Chesteri keskus näeb välja nagu midagi Charles Dickensi vanast romaanist – Chesteri kodud on tüüpilise viktoriaanliku kujundusega ning vanad kõrtsid, hotellid ja väikesed poed on kõik säilitanud oma võlu ja originaalse välimuse. Chesteris on palju teha, sealhulgas jalutada mööda linnamüüre ja vaadata keskaegseid majaridu, mis tutvustavad ajaloolist arhitektuuri. Chesteri katedraal on üle 1000 aasta vana ja väärt külastamist (see on lisatud ja taastatud, kuid on säilitanud oma keskaegse tunde). Kui soovite midagi veidi kaasaegsemat, minge jõe kruiisile.
  • Külastage Cambridge’i ülikooli kolledžeid: nagu Oxford, koosneb Cambridge’i ülikool erinevatest kolledžitest. 1209. aastal asutatud ülikool on arhitektuuriline rõõm ja tiir linna paljudes hoonetes. Kõige tähelepanuväärsemad on Kingsi ja Queensi kolledžite vapustavad hooned ning St. Johnsi ja Trinity ikoonilised neljarattalised. Kui soovite Cambridge’i ajaloo kohta rohkem teada saada, on palju jalutuskäike, mida juhivad isegi õpilased ise. Ekskursioonid kestavad umbes 90 minutit ja maksavad 20 GBP.
  • Nautige pärastlõunateed: tee on Inglismaal omaette stseen. Kuna ajalugu ulatub tagasi läbi sajandite, saab seda traditsiooni nautida igal eelarve tasemel. Alustades ainult joogist, võite leida omapäraseid teepoode sõna otseses mõttes üle kogu riigi. Seal saate proovida erinevaid teesorte ja kookide valikut, mis sinna juurde sobivad, kui vajate magusat maiuspala. Devonis ja Cornwallis saate juua koore teed, mis on tee skoonide, koore ja moosiga (kuigi neid serveeritakse sageli ka mujal). Pärastlõunatee ehk pärastlõunatee on pikema ajaline ettevõtmine ja see tuleb esmalt näpu võileibade ja pisikeste soolaste küpsetiste, seejärel skoonide (ja koore ja moosiga) ning väikeste kookidega. Mõnes kohas pakutakse selle kõrvale klaasi šampanjat. Enamikus traditsioonilistes teemajades pakutakse pärastlõunateed, kuid kui soovite rohkem juhust ja teie eelarve võib selleni ulatuda, pakuvad suured hotellid seda ka iga päev.
  • Vaadake Buckinghami paleed: Inglismaa kuninga koduks olev Buckinghami palee on põnev vaatamisväärsus, mis on avalikkusele avatud ainult suvel. Kui te ei saa (või ei taha) paleed külastada, saate vaadata suvel kell 11.00 igapäevast valvurite vahetust (see toimub kogu ülejäänud aasta jooksul ülepäeviti). Kui soovite paleega tutvuda, on sissepääs 60 GBP, kuid aeda saate külastada ainult 16,50 GBP eest, kui teil on eelarve.
  • Tutvuge Chatsworthi majaga: Derbyshire’is asuv massiivne ja uhke mõis ehitati 1549. aastal Devonshire’i hertsogi ja hertsoginna jaoks. Kuigi kogu Ühendkuningriigis on palju ilusaid maju ja losse, on see üks hämmastavamaid. See on tegelikult nii rabav, et siin on filmitud lugematu arv filme ja telesarju (sh Peaky Blinders, Jane Eyre ja muidugi Pride and Prejudice). Kodu on populaarkultuuris mänginud rolli alates sellest, kui seda mainiti Jane Austeni raamatus “Uhkus ja eelarvamus” 1813. aastal. Külaskäigul saate seigelda 25 uhkes toas, jalutada 0.43 ruut kilomeetrilistes aedades ja leida uusi karvaseid sõpru. Seal on tegutsev taluõu. Sissepääs on 24 GBP.
  • Tutvuge Oxfordi ülikooliga: 11. sajandil Oxfordis asutatud ülikool on üks maailma vanimaid. Võite külastada Oxfordi paljusid kauneid kolledžeid vaid mõne dollari eest või teha giidiga ringkäigu kogu ülikoolis Bodleiani raamatukogudega (20 GBP). Näete isegi kolledžeid, kus nad filmisid Harry Potteri osi! Kunstiajaloo austajad külastage ülikoolilinnakus asuvas tasuta Ashmoleani muuseumis, kus on muljetavaldavad Ida- ja Vana-Egiptuse kunstikogud.
  • Osalege festivalidel: Inglismaa on tuntud oma festivalide poolest, eriti suvel. Muusika jaoks vaadake kindlasti kuulsat (ja mudast!) Glastonbury festivali või Liverpooli rahvusvahelist muusikafestivali. Lisaks on Ühendkuningriigil kolm suurt Pride’i üritust Londonis, Brightonis ja Manchesteris. See on vaid festivali jäämäe tipp, kuigi igal linnal on palju pakkuda.
  • Vaadake Stonehenge’i: Salisburyst vaid 15 minuti kaugusel asuv Stonehenge on üks maailma vanimaid tehisehitisi (dateeritud 2500 eKr!). Kivide juurde enam üles minna ei saa, aga see on päris põnev koht, seda enam, et meil on siiani väga vähe aimu, kuidas nad kive sinna vedasid. Helituur tasub hankida, et saaksite saidil ajaloolise konteksti. Sissepääs maksab 19,50 GBP kõrghooaja pilet ja 21,50 GBP kõrghooaja pilet.
  • Külastage Old Traffordi: on tungivalt soovitatav külastada Manchester Unitedi kodustaadioni, kus on kuulus klubi, teater ja spordiareen. Üle 74 000 istekohaga on see Ühendkuningriigi suurim klubi jalgpallistaadion ja kogu Euroopas suuruselt 11. kohal. Ringreis on suurepärane ja viib teid staadioni istmete alla, mängija salongi ja isegi väljakupoolsesse kaevikusse. Tutvuge kohapealses muuseumis jalgpalli (teise nimega jalgpalli) ajalooga. Sissepääs on 25 GBP.
  • Imetlege Ely katedraali: Tuntud ka kui “soode laev”, on see katedraal nähtav kõikjal väikeses Ely linnas (ja ka kilomeetrite kaugusel). Algselt 12. sajandil ehitatud see on tuntud oma romaani arhitektuuri poolest, millel on vapustav sissepääs ja kaheksanurkne laternatorn. Lady Chapel on suurim kogu Inglismaal. Katedraalis asub ka riiklik vitraažmuuseum, mille kogu hõlmab 800 aastat ja sisaldab vitraaže kogu Ühendkuningriigist ja Euroopast. Katedraali külastamine maksab ainult 8 GBP või saate osta muuseumi ja katedraali kombineeritud pileti hinnaga 12,50 GBP.
  • Lõõgastuge Greenwichi pargis: peetakse üheks Londoni suurimaks pargiks, see on ka üks ilusamaid – ja suurepärane põgenemine linnakärast. Siin on mitmeid ajaloolisi vaatamisväärsusi, aga ka roosiaed, looklevad teed, teemaja, kuninglik observatoorium, riiklik meremuuseum, kohvik ja isegi hirvepark. See on vanim kinnine kuninglik park Londonis ja lõõgastav koht, kus veeta paar tundi raamatuga.
  • Matkake Hadrianuse müüril: kuulutati 1987. aastal maailmapärandi nimistusse, Hadrianuse müür on seisnud alates 2. sajandist. Selle ehitasid roomlased, et hoida keldid Rooma Inglismaalt eemal (see ei töötanud nii hästi). Kuigi võite teha põgusa külastuse, et näha kindlustusi ja iidset müüri paljudes riigi paikades, võite soovi korral ka kogu müüri 135 km pikkusel matkal matkata (enamik inimesi teeb seda 6.-8. päevad).
  • Minge Salisburysse: Stonehenge’ist mitte kaugel on kaunis Salisbury linn. Londonist vaid 1,5-tunnise rongisõidu kaugusel on seal hingekosutav 750-aastane katedraal, mis on koduks Magna Cartale ja hauakambritele, mis pärinevad aastast 1099. Salisbury on üks väheseid kohti, mida Teise maailmasõja ajal ei pommitatud. nii et see on ilusti säilinud. Cathedral Close ja turuväljak on mõlemad Salisburys külastamist väärt, aga ka Old Sarum (mida peetakse Salisbury algseks kohaks) ja Salisbury muuseum.
  • Külastage Bristolit: Paljud inimesed läbivad Bristoli ainult teel Bathi, kuid see on tõesti väärt külastamist. 500 000 elanikuga Bristol on stiilne kolledžilinn, kus on suurepärased söögikohad, suurepärane toit, imelised asjad, mida näha, palju rohelist ala ja palju tegevusi. Peale jalutusretke on  ühe lemmiktegevuste hulgas ka ekskursioon Bristoli romaani stiilis katedraalis, mis ehitati 1148. aastal, King’s Streetil ekslemine ja Cliftoni rippsilla imetlemine. Bristolis on suurepärane muuseum ja kunstigalerii, mis on külastamist väärt ning nautida saab St Nicholase turg. Muud asjad, mida tasub teha, hõlmavad S.S Suurbritanniat, Avoni raudteed ja Blaise’i lossi.
  • Külastage Londoni torni: William Conquerori poolt 1070. aastal ehitatud torn on sajandite jooksul mitu korda laienenud. Üks Ühendkuningriigi peamisi vaatamisväärsusi, siin saate imetleda Inglismaa kroonijuveele, näha ikoonilisi Beefeateri valvureid ja vaadata, kus hoiti Inglismaa kuulsamaid vange. Selle külastamine on aga kallis, makstes 29,90 GBP. Pidage meeles, et järjekorrad on pikad, seega on parem ette planeerida.
  • Lõõgastuge Brightonis: Brighton on suurepärane väike linn nädalavahetuse puhkuseks. Linn on populaarne suvesihtkoht kohalikele elanikele, kes tulevad siia, et lõõgastuda rannas, nautida põgusat suve päikest ja rännata muulil, kus on lõbustusi, karnevali stiilis kioske ja tänavatoitu.
  • Kuulake muusikat Liverpoolis: Liverpoolis on suurepärased muuseumid, kuid maailma popi pealinnana on tegelik põhjus muusika või täpsemalt The Beatlesi jaoks. Beatles Story muuseumis on igasuguseid mälestusesemeid ja teavet kuulsa bändi kohta, kes olid pärit Liverpoolist. Lisaks muusikale on Liverpoolil rikkalik ajalugu ja kultuur ning lõbusad pubid, nii et ärge alahinnake seda.

Inglismaa hinnad

Majutus – hostelites maksab 10-30 GBP öö ühiselamutoa eest. Mugavuste hulka kuuluvad tavaliselt tasuta internet, hommikusöök, ühine ruum, televiisor ja köök. Hostelite privaatsed toad algavad umbes 50 GBP-st ja tõusevad sealt edasi.

Soodsad hotellid pakuvad sarnaseid mugavusi ja algavad umbes 60 GBP öö kohta kahe üheinimesevoodiga toa eest. Korterite üürimine (nagu Airbnb) maksab privaatse toa eest 35–60 GBP öö kohta, samas kui terved korterid/kodud algavad umbes 80 GBP öö kohta.

Laagriplatse võib leida üle kogu riigi ja enamikul neist on põhilised rajatised (nt vannitoad, elekter ja WiFi). Eeldatavasti maksate telgi püstitamise koha eest 10 GBP öö kohta.

Inglise toit – kuigi Briti köök on immigratsiooni (ja kolonialismi) tõttu hüppeliselt arenenud, on see siiski väga liha- ja kartulimaa. Kala ja krõpsud jäävad populaarseks nii lõuna- kui ka õhtusöögiks, samas kui röstitud ja hautatud liha, vorstid, lihapirukad ja põhiline Yorkshire’i puding on samuti levinud. Karri (ja muud India toidud, näiteks tikka masala) on samuti ülipopulaarne.

Fish and chips või kebab maksavad umbes 5-6 GBP. India ja Aasia toitu saab osta 8-10 GBP eest. Pitsa maksab tavaliselt 6-9 GBP. Kiirtoit (mõelge McDonald’sile) on kombineeritud toidukorra eest umbes 6 GBP.

Lauateenindusega restoranis einestades peate pearoa ja joogi eest maksma umbes 25 GBP.

Õlu maksab umbes 4 GBP, latte/cappuccino aga 2,75 GBP. Pudelivesi on alla 1 GBP.

Nädala toidukaubad maksavad umbes 45–55 GBP. Nii saate põhitoiduaineid, nagu riis, pasta, köögiviljad ja liha. Parimad kohad odavate toiduainete ostmiseks on Lidl, Aldi ja Sainsbury’s.

Tegevused – Enamik Inglismaa muuseume on tasuta, kuigi lossid ja muud vaatamisväärsused maksavad umbes 10-20 GBP. Londoni Tower maksab 29,90 GBP ja Buckinghami palee 60 GBP. Enamik teisi päeva tegevusi (rattasõit, veinireisid, ekskursioonid iidsetele varemetele) on tavaliselt umbes 60–80 GBP.

Inglismaa soovituslikud eelarved

Seljakotireisi eelarve puhul vajate vähemalt 55 GBP päevas. Selle eelarvega ööbite hostelite ühiselamutes, valmistate kõik toidud, piirate joomist, kasutate liikumiseks ühistransporti, sõidate linnade vahel bussiga ja kasutate ära kõik riigi tasuta saidid (tasuta muuseumid, pargid, rannad jne). See on kitsas eelarve, nii et kui soovite rohkem liikumisruumi, lisage veel 10–15 GBP päevas.

Keskmise eelarvega, umbes 120 GBP päevas, saate ööbida privaatses hosteli toas või privaatses Airbnb-s, süüa teha ja odavates pubides või kiirtoiduputkades süüa, teha linnadevahelisi rongireise (kui broneerite varakult), jooge paar jooki, võtke aeg-ajalt takso ja külastage tasulisi vaatamisväärsusi, nagu Westminster Abbey või Londoni Tower.

Luksusliku eelarvega, mis on 255 GBP päevas või rohkem, saate ööbida hotellis, süüa väljas, kus iganes soovite, juua rohkem, sõita liikumiseks takso ja rongiga ning teha rohkem ekskursioone ja tegevusi. See on aga luksuse jaoks vaid esimene korrus. Taevas on limiidiks!

Inglismaa reisijuht: raha säästmise näpunäited

Inglismaa ei ole odav koht külastamiseks. Kuigi Londonist välja jõudes on kõik odavam, on siiski väga lihtne raha läbi põletada, olenemata sellest, kus te viibite. Rongid võivad siin olla naeruväärselt kallid. Siiski pole veel kõik lootus kadunud. Riigis ringi reisides on palju võimalusi raha säästmiseks, kui teate, kust otsida. Siin on parimad viisid raha säästmiseks Inglismaal:

Tehke tasuta jalgsimatk – enamik Inglismaa suuremaid linnu pakub tasuta jalgsimatku. Tavaliselt kestavad need paar tundi ja on suurepärane võimalus linnaga tutvumiseks. Mõnel reisil on isegi konkreetne fookus, näiteks ajalugu, toit või arhitektuur. Lihtsalt andke oma teejuhile jootraha!

Sööge lõunasööki – Teine viis toidukulude vähendamiseks on süüa väljas ainult lõuna ajal.

Kasutage tasuta muuseume – avalikud muuseumid pakuvad tasuta sissepääsu igasse Inglismaa ja Ühendkuningriigi linna. See on suurepärane võimalus õppida tundma riigi mõjukamaid kunstnikke, sukelduda riigi ajalukku ja veeta vihmane päev sentigi maksmata.

Broneerige varakult – broneerige kogu transport aegsasti ette, isegi kui te ei kavatse seda kasutada. Väikese planeerimise korral leiate hinnad umbes 2 GBP eest. Megabus mitte ainult ei sõida bussidega, vaid pakub ka ronge kogu Inglismaal ja on parim võimalus odavateks reisideks kogu riigis.

Külastage katedraale – paljudesse Inglismaa katedraalidesse on sissepääs tasuta. See on suurepärane võimalus näha mõnda Inglismaa 15.–19. sajandi arhitektuuri.

Võtke kaasa veepudel – siinne kraanivesi on joomiseks ohutu, nii et raha säästmiseks ja plasti kasutamise vähendamiseks võtke kaasa korduvkasutatav veepudel.

Hankige Taste of UK kaart – Taste of the UK kaart pakub kuni 50% allahindlust ja 2-1 pakkumisi valitud restoranides. Kaardi saamiseks ei pea te olema Ühendkuningriigi elanik ja esimese kuu liikmemaksu tasumisest loobutakse, mis sobib suurepäraselt enamikule reisijatele.

Sööge pubitoitu – Inglismaal väljas söömine võib päris kalliks minna, aga heade, odavate ja kõhtutäitvate toitude saamiseks külastage kohalikke pubisid. Enamik serveerib toitu ja hea eine saate 10 GBP või vähemaga. Lisaks on pubid suurepärane võimalus inimestega kohtumiseks!

Inglismaa transpordivahendid

Ühistransport – Inglismaal on suurepärane transport peaaegu igas linnas, sealhulgas bussid, rongid ja trammid. Reisipileti hankimine on sageli palju odavam kui üksikpiletite ostmine. Näiteks Londonis maksab ühe suuna pilet metrooga 5,50 GBP, kuid Visitor Oyster Cardi saamine vähendab piletihinda 2,40 GBP-ni sõidu kohta.

Rong – Ühendkuningriigis on riiklik raudteeteenus alati kallis. See on üks asi, mille üle kohalikud armastavad kurta. Reis Londonist Liverpooli võib maksta nii vähe kui 25 GBP või koguni 150 GBP! Londonist Brightonisse maksab tipptundidel umbes 19 GBP ja muul ajal 25 GBP. Piletid Manchesterist Londonisse algavad 29 GBP-st.

Broneerides National Raili pileti rohkem kui nädal ette ja väljaspool tipptundi, saate leida kõige odavamad piletid. Sõidugraafikute ja hindade uurimiseks saate kasutada raudtee veebisaiti.

Hea valik võib olla ka Euraili pass, mis võimaldab reisijatel Euroopat avastada, pakkudes teatud arvu peatusi kindlal ajavahemikul. Lisateabe saamiseks leiate Euraili passide toimimise üksikasjaliku jaotuse.

Buss – odavaim viis riigis ringi sõitmiseks on Megabus, kus hinnad algavad 1 GBP-st. Peate broneerima vähemalt kuu aega ette, kuid isegi kui jätate selle tehingu vahele, on piletihinnad harva üle 10–15 GBP. Flixbusil on ka odavad piletid alates kõigest 3 GBP.

National Express on teine ​​​​peamine bussiettevõte Inglismaal ja nad pakuvad suurepäraseid sooduspileteid täistööajaga üliõpilastele ja alla 26-aastastele inimestele. Pääsmed maksavad 12,50 GBP ja annavad täiskasvanutele 30% allahindlust.

Lendamine – siselennud Inglismaal võivad ettetellimisel olla odavad, kuid kui võtate arvesse lennujaama jõudmist ja sealt tagasi jõudmist, on rongiga sõitmine peaaegu alati kiirem. Odavaimad lennud lennutavad teid sageli ka riigist välja. Näiteks saate lennata Londonist Manchesteri või Liverpooli vaid 35 GBP edasi-tagasi reisi eest. See lend kestab aga 8 tundi, kui lendate kõigepealt Mandri-Euroopasse ja seejärel tagasi Ühendkuningriiki. Ühesõnaga, jäta siit lennud vahele.

Autorent – ​​autorent võib olla Inglismaal taskukohane valik, mitmepäevase rendi eest makstes vaid 20 GBP päevas. Ärge unustage, et peate sõitma vasakul ja enamik autosid on pigem standardsed kui automaatsed.

Hääletamine – Inglismaal hääletamisega sõitmine on väga turvaline, kuid see võib olla veidi keeruline, kuna see pole siin eriti levinud. HitchWiki on parim veebisait täiendava hääletamise teabe ja näpunäidete jaoks.

Millal minna Inglismaale

Tänu mõõdukale kliimale on Inglismaa aastaringne külastamine nauditav, kuna seal on väga vähe ekstreemseid ilmastikuolusid. Suvi on turismi kõrghooaeg ja temperatuurid on sel ajal kõige soojemad, kuid harva on need üle 30 °C. Kuigi turismiobjektid ja vaatamisväärsused kubisevad inimestest, on õhus ka suurepärane atmosfäär. Inimesed kasutavad sooja ilma maksimaalselt ära ning üle kogu riigi toimub palju üritusi ja festivale.

Kevad (märtsi lõpp-juuni) ja sügis (september-november) on samuti fantastiline aeg külastamiseks, kuna temperatuur on endiselt soe ja rahvahulk on veidi hõredam. Lisaks näete, et aastaaegade vaheldudes õitsevad uhked kevadlilled või sügisel muutuvad lehed värviliseks. Lihtsalt olge valmis väikeseks vihmaks siin-seal.

Talv kestab detsembrist veebruarini ja turismi huvilised hõrenevad dramaatiliselt. Saate siiski teha palju vaatamisväärsusi, kuigi põhja pool (või mägistes piirkondades) võivad mõned vaatamisväärsused olla hooajaks suletud. Temperatuur langeb alla 5°C, seega riietuge soojalt.

Pidage meeles, et Inglismaa on kuulus oma sünge ja kõleda ilma poolest. Vihma võib palju sadada, seega pakkige kindlasti kaasa ilmastiku riided ja veekindlad varustus, olenemata sellest, millal külastate.

Turvalisus Inglismaal

Inglismaa on väga turvaline ja vägivaldse kuritegevuse oht on siin väga madal. Pettusi ja taskuvargusi võib siiski ette tulla tiheda liiklusega piirkondades, eriti Londonis turismi objektide, näiteks Londoni Toweri läheduses. Taskuvargad kipuvad töötama meeskondades, seega olge valvel ja olge ümbritsevaga kursis. Hoidke oma väärisesemed turvaliselt ja silmist eemal ning teiega peaks kõik korras olema.

Baaris viibides hoidke alati oma joogil silm peal ja tooge vajalik raha kaasa ainult siis, kui lähete välja jooma. Jätke oma rahakott ja lisaraha majutuskohta. Ärge kunagi kõndige joobes olles üksi koju.

Kuigi sissemurdmised on haruldased, ärge jätke turvalisuse huvides autot rentides ööseks sinna väärtasju.

Siit saate lugeda levinumate reisi pettuste kohta, mida vältida, kui soovite lisateavet.

Usaldage alati oma sisetunnet. Kui taksojuht tundub imelik, peatage takso ja väljuge. Kui teie hotell on viletsam, kui arvasite, minge sealt minema. Tehke koopiad oma isiklikest dokumentidest, sealhulgas passist ja isikutunnistusest. Edastage oma marsruut lähedastele, et nad teaksid, kus te olete.

Kui teil tekib hädaolukord, helistage abi saamiseks numbril 999.

Üldreeglina on nii, et kui te midagi kodus ei tee, siis ärge tehke seda Inglismaal!

Kõige olulisem nõuanne, mida saab pakkuda, on hea reisikindlustuse ostmine. Reisikindlustus kaitseb teid haiguste, vigastuste, varguste ja reisi tühistamise eest. See on igakülgne kaitse juhuks, kui midagi läheb valesti.