Lennureis on turvalisem kui arvate: siin on põhjus

Siit saate teada, mida numbrid ütlevad

Olete näinud palju lennuõnnetustega filme. Meelde tulevad sellised filmid nagu United 93, We Are Marshall, Air Force One, Die Hard 2, Con Air ja Snakes on a Plane – ja neid on veel kümneid. Kuid ärge laske Hollywoodil veenda teid, et lendamine pole ohtlik. Reaalsus on see, et lennureisid on palju ohutumad ja tõhusamad kui mis tahes muu transpordiliik planeedil.

2016. aastal hukkus kogu maailmas 19 lennuõnnetuses 325 inimest. Selle pinnal võib see tunduda murettekitav statistika. Kuid kui arvestada, et lennureisijaid on rohkem kui 3,5 miljardit, saab selgeks, kui minimaalne on risk tegelikult.

Alustuseks on ülimalt ebatõenäoline, et Teid kunagi lennuõnnetusesse kaasatakse (või teate kedagi, kes on kunagi lennuõnnetuses. Nagu Bowman märgib, on lennuõnnetuse tõenäosus üks iga 1,2 miljoni lennu kohta.) tõenäoliselt ei viibi sa ühel miljonist lennul, surm pole tõenäoline tulemus.

Ainult üks 11 miljonist inimesest satub elu jooksul lennuõnnetuse. Lennukiõnnetuses suremine on nii ebatõenäoline, et Teil on palju suurem tõenäosus:

  • Sündida täiendava sõrme või varbaga (1-500-st)
  • Saada surma meteoriidist (1-700 000-st)
  • Uppumine vannis (1-840 000-st)
  • Mõrvata (üks 18 000-st)

Kui lendate kaubikuna – mida teeb enamik inimesi -, siis on isegi väiksem tõenäosus, et hukkud lennuõnnetuses kui keegi, kes reisib eralennukis.

Teisisõnu, te ei ole tõenäoliselt kaasatud lennuõnnetuses osalejaks. Ja kui Te olete, on Teie ellujäämisvõimalused üsna head. Just seda andmed näitavad. Võite numbreid usaldada või Hollywoodi usaldada. Ja tundub, et esimene võimalus on natuke usaldusväärsem.