Leedu Reis

Leedu on kõige lõunapoolsem Balti riik. See on ka suurim. Sarnaselt ülejäänud Baltikumiga on Leedu alahinnatud sihtkoht, eriti Ameerika turistide jaoks, kes ei tea sellest ega selle võluvatest (ja taskukohastest) naabritest suurt midagi.

Leedu on koduks veidi alla 3 miljonile elanikule, ning see on muutunud oma armsast minevikust lõbusaks, elavaks ja taskukohaseks soodsaks sihtkohaks.

See pakub segu ajaloost (saate seda jälgida kuni 2000 eKr), kaunist loodust (sellel on tasaseid maid, ohtralt metsi, järvi, randu ja luiteid) ja muljetavaldavat ajaloolist arhitektuuri.

Riigi krooniks on riigi pealinn Vilnius. Lisaks sellele, et vanalinn on UNESCO maailmapärandi nimistus, on linn koduks metsikule ja taskukohasele ööelule, mis on populaarne seljakotirändurite seas.

Lühidalt öeldes lööb Leedu kõvasti üle oma kaalu ja seda ei tohiks taskukohased reisijad varjutada.

See Leedu reisijuht annab teile näpunäiteid ja näpunäiteid, mida vajate, et kavandada ülim seiklus selle odava ja alahinnatud pärliga!

Leedu vaatamisväärsused

Tutvuge Vilniusega

Leedu pealinnas on ajalooline vanalinn, palju tänavakunsti, lahedaid kohvikuid, palju gooti ja keskaegset arhitektuuri ning metsik ööelu. Külastage genotsiidimuuseumi, et saada teavet linna tumeda mineviku kohta, uurida lossikompleksi ja matkata üles Kolme risti mäel, et avastada linna panoraamvaade.

Külastage Kaunast

Kaunase üliõpilaste arv annab sellele linnale noore ja värske õhkkonna. Rännake Freedom Avenuel (peamine ostutänav) ja vaadake üheksandat kindlust, genotsiidi mälestusmärki ja muuseumi. Samuti on vanas tuumapunkris II maailmasõja muuseum ja maaliline merevaatega klooster.

Tulge Palanga randa

Läänerannikul asuv Palanga on pikkade ja laiade liivarandadega, kuhu tulevad lõõgastuma nii kohalikud kui ka turistid. Linna peatänav on täis baare neile, kes soovivad nautida ööelu, ning läheduses on ka palju rohelust, mis sobib suurepäraselt matkamiseks ja jalgrattasõiduks.

Matk Trakai rahvuspargis

Vilniusest vaid 30 km kaugusel asuvas 1992. aastal avatud pargis on üle 32 järve. See on ideaalne päevareis loodusesõpradele. Külastage kindlasti Trakai lossi, mis on Leedu ikooniline 14. sajandi loss. See ehitati saarele keset järve.

Vaadake Euroopa kõrgeimaid liivaluiteid

Leedus asuvad Euroopa kõrgeimad nihkuvad liivaluited. Tänu siin esinevatele spetsiifilistele tuultele võivad luited liikuda kiirusega 15 km aastas ja on varem katnud terveid külasid. Uskumatu on lähedalt näha!

Mida teha Leedus

 • Jooge traditsioonilist mõdu: Leedukad on uhked oma traditsioonilise õllepruulimise üle ja üle riigi on arvukalt mikro pruulikodasid. Lisaks käsitööõllele on saadaval ka kohapeal toodetud mõdu, traditsiooniline käärivast meest valmistatud alkohoolne jook. Mõdu on maailma vanim alkohol ja väidetavalt oli see mõdu Leedus keskajal nii populaarne, et aadliperekonnad tarbisid seda igal nädalal üle 30 vaadi. Nagu õlu, eeldage, et maksate klaasi eest paar eurot.
 • Külastage Ristimäge: Šiauliaist 12 km kaugusel asuvad üle 100 000 risti ja religioosse kuju, mis katavad tervet küngast (93% riigist on kristlased ja enamik neist on katoliiklased). Arvatakse, et kohalikud katoliiklased panid ristid sinna algselt juba 1831. aastal. Aastate möödudes ilmus riste üha juurde. Sellest saidist sai aeglaselt Leedu katoliiklaste populaarne palverännakute koht. Nõukogude okupatsiooni ajal sai Ristimäest rahvusliku trotsi sümbol, kuna nõukogude võim lükkas mäge kolm korda buldooseriga ümber. Leedu rahvas jätkas ristide püstitamist iga kord. Tänapäeval jätavad külastajad sageli risti, lisades kollektsiooni. Sissepääs on tasuta.
 • Külastage illusioonide muuseumi: See muuseum avati 2016. aastal Vilniuses ja seal on umbes 70 eksponaati, sealhulgas optilised illusioonid ja virtuaalne reaalsus. See on lõbus ja omapärane koht külastamiseks, eriti kui külastate lastega. Võite paluda töötajatel selgitada ka iga illusiooni ja näituse taga olevat teadust. Sissepääs on 11 EUR.
 • Külastage Kernavet: Vilniusest 35 km kaugusel asuv Kernave oli Leedu vana keskaegne pealinn. Piirkonnas on igasuguseid linnuseid, matmispaiku ning ajaloo- ja kultuurimälestisi, mis pärinevad hilise paleoliitikumi perioodist. Kuigi keskajal hävitasid linna Saksa rüütlid (katoliku sõjaväeordu), saate siiski varemetes ringi rännata ja piirkonna ajaloo kohta rohkem teada saada. Ärge unustage lähedalasuvat Kernave arheoloogia- ja ajaloo muuseumi. Sissepääs on 3 EUR.
 • Vaadake nõidade mäge: Nõiamägi on puust rahvakunsti väliskulptuuri rada Kura sääre äärses väikelinnas Juodkrantes. See kunstiinstallatsioon äratab metsa oma loominguga ellu, viies külastajad reisile läbi Leedu populaarsemate rahvajuttude ja legendide. Kõik 80 puuskulptuurist on käsitsi nikerdatud kohalike kunstnike poolt ja iga skulptuur kujutab erinevat tegelast rahva- ja paganlikust traditsioonist. Plaanige veeta kõigi skulptuuride vaatamiseks umbes tund. Sissepääs on tasuta.
 • Külastage Suur hertsogite paleed: Vilniuses asuv 17. sajandist pärit barokkpalee ehitati riigi suurvürstide jaoks. Tänapäeval on see ajaloo- ja kunstimuuseum. Saate tutvuda uhkete ja ehitud tseremoonia ruumidega, näha traditsioonilist relvastust ja soomust ning tutvuda palee ajalooga. Suurem osa paleest on rekonstrueeritud, kuna see sai esmalt tulekahjus kannatada ja seejärel venelased hävitasid. Kuid see näitab endiselt hästi, kuidas valitsev klass 17. sajandil elas, ja kirjeldused on tõesti informatiivsed. Sissepääs on 7 EUR.
 • Avastage Anyksciai regionaalparki: Anyksciai regionaal park, mis on hõlpsasti ligipääsetav ühepäeva reisina Kaunasest või Vilniusest, loodi 1992. aastal ja hõlmab uskumatult 153.8 ruut kilomeetrit. Seal on matka- ja jalgrattarajad, arheoloogilised paigad ja ülilahe 300-meetrine puulatvade jalutusrada. Rada on 35 meetri kõrgusel metsa kohal ja sealt avaneb maaliline vaade ümbritsevale maastikule. Seal on ka kõrgemad vaateplatvormid, kust avaneb 360° panoraam vaade pargile. Sissepääs vaid 1 EUR.
 • Külastage üheksanda kindluse muuseumi: Nagu suurel osal Ida-Euroopast, on ka Leedul olnud väljakutseid pakkuv minevik. Üheksanda kindluse muuseumis saate teada selle vägivaldse ajaloo kohta, alates Leedu osast I maailmasõjas kuni nende 20. sajandi rasketööliste vangi laagriteni kuni II maailmasõja ajal toimunud massi mõrvadeni. Muuseum keskendub sõdade julmustele ja nende tagajärgedele ning sellele, kuidas need julmused riiki ja selle inimesi kujundasid. Muuseumi territooriumil asub tohutu 32 meetri kõrgune mälestusmärk 50 000 Leedu juudile, kelle natsid mõrvasid holokausti ajal. Sissepääs on 3 EUR ja giidiga ekskursioonid on lisaks 15 EUR.
 • Avastage Aukštaitija rahvusparki: Vilniusest põhja pool asuvas Aukštaitija rahvuspargis on 400 ruutkilomeetrit männi- ja kuusepuid ning tonni metsloomi (sh metssead). Pargis on palju jõgesid ja järvi (vastavalt 30 ja 100) ning arvukalt matkaradu. Siin on ka paar arheoloogilist leiukohta 9.-12. sajandist. Sissepääs ei ole tasuline, kuid on mõned rangelt kontrollitud alad, mille külastamiseks on vaja luba või pargi töötaja saatja.
 • Käige linnu vaatlemas Kura sääre rahvuspargis: See UNESCO maailmapärandi nimistus asub Leedu rannikul Klaipeda lähedal ja on üks parimaid linnuvaatlus paiku Leedus. Oodake, et siin näete merikala, haukruid, kormorane ja palju muud. Parim aeg külastamiseks on rändehooajal septembris. Sissepääs parki on väljaspool hooaega 5 EUR sõiduki kohta ja suvel 20-30 EUR sõiduki kohta (olenevalt sõiduki suurusest). Külastage kindlasti lähedalasuvat Neringa kuurortlinna, kui olete siin.
 • Külastage kuradimuuseumi: Kui soovite midagi ebatavalist ja tavapärast, külastage Kaunases asuvat kuradimuuseumi. Sellel on õudne kogu, mis koosneb enam kui 3000 maalist, skulptuurist ja muudest kuradi kunstiteostest. Traditsioonilistest religioossetest kujukestest kuni sotsiaalsete kommentaaride poliitiliste teosteni on siin palju näha. Kogumine sai alguse 1966. aastal ja on kasvanud, sest üha rohkem inimesi annetab esemeid. Sissepääs on 5 EUR.
 • Avastage Uzupis: Kui otsite Leedu kunstimaastikku, minge boheemlaslikku Uzupise naabruskonda. Kui Nõukogude Liit riigist lahkus, tuli grupp kunstnikke kokku, et moodustada “Inglite Vabariik”. Nad peavad end iseseisvaks riigiks, mis asub 0.6 ruut kilomeetri suurusel maal. 120 elanikuga on neil isegi oma president, piiskop, kirikud ja kokku neli ametlikku lippu. See on omamoodi Leedu versioon Taani Freetown Christianiast. Enamik jalutuskäike peatub siin, tutvustab teile ümbrust ja tõstab esile “riigi” ajalugu ja arengut.
 • Külastage okupatsioonide ja vabadusvõitluste muuseumi: See muuseum, tuntud ka kui Genotsiidiohvrite Muuseum, avati 1992. aastal Vilniuses. See asub hoones, kus KGB tegutses aastatel 1940-1991. Hoone on endine vangla ja koht, kus režiim rakendas surmanuhtlusi. Tänapäeval on seal näitused, kus saab õppida Leedu iseseisvuse kaotamisest, Nõukogude okupatsioonist ja riigi võitlusest iseseisvuse eest. Sissepääs on 6 EUR.

Leedu hinnad

Majutus – Hosteli ühiselamud algavad 8-12 voodikohaga ühiselamus umbes 8 eurost öö kohta. 4-8 voodikohaga ühiselamu eest tuleb maksta 12 eurot. Tasuta WiFi-ühendus ja toiduvalmistamise võimalus on standardvarustuses ning enamikus peo hostelites korraldatakse pubi külastusi, mis sisaldavad sageli tasuta jooke. Privaatse toa eest tuleb maksta vähemalt 17 eurot öö kohta.

Kõigile, kes reisivad telgiga, on metsik telkimine täiesti seaduslik ja ohutu (ja isegi julgustav). Kui eelistate telkida ametlikul laagriplatsil, on need saadaval üle kogu riigi ja maksavad alates 8 eurost öö eest kahekohalise põhi krundi eest ilma elektrita.

Soodsad hotellid algavad umbes 30 eurost öö kohta kahekohalise või kahe üheinimesevoodiga. Oodake põhilisi mugavusi, nagu televiisor, tasuta WiFi-ühendus ning kohvi-/teekeetja. Mõned hinnad sisaldavad tasuta hommikusööki.

Airbnb on riigis laialdaselt saadaval, privaatsete tubade hind algab 30 eurost öö kohta. Terve kodu või korteri hinnad algavad 40 eurost, kuid üldiselt on see peaaegu kahekordne.

Leedu toit – Leedu köök on tugevalt mõjutatud traditsioonilisest maapiirkonna toidust. Seened (ja muud toidud), peedisupp, suitsuvorstid ja heeringas on kõik tavalised põhitoiduained. Ka marineeritud toidud ja kartul on ülipopulaarsed. Proovige kindlasti rahvusrooga cepelinaid, mis on kartulist valmistatud pelmeenid peekoni kastme ja hapukoorega. Kartulipannkoogid ja praejuustu kohupiim on veel kaks populaarset rooga, millel tasub samuti silma peal hoida.

Väljas söömas käies maksate soodsa kohaliku köögi eine eest 7 eurot. Kiirtoit (mõelge McDonald’sile) maksab kombineeritud toidukorra eest umbes 5 eurot. Pitsa maksab 7-9 eurot. Tai või Hiina toidu puhul peate pearoa eest maksma 7-12 eurot.

Kui soovite sulistada, maksab kohaliku köögi kolmekäiguline eine koos joogiga keskmise klassi restoranis umbes 20 eurot.

Õlle eest tuleb maksta umbes 3,50 eurot. Latte või cappuccino maksab umbes 2,50 eurot, pudel vett aga 1,25 eurot.

Kui plaanite ise süüa teha, maksab nädala toidukaupade eest 30-35 eurot põhitarvete nagu kartul, liha, pasta ja hooajatooted.

Tegevused – Leedus on palju tasuta tegevusi, eriti linnades, kus on tasuta jalutuskäigud ja tasuta sissepääs paljudesse populaarsetesse muuseumidesse. Tasuliste muuseumide ja vaatamisväärsuste eest tasub maksta 5-10 eurot. Väljaspool linna saate matkata, mägirattaga sõita, süstaga sõita või surfata. Enamasti maksavad üürid umbes 10-20 EUR päevas.

Leedu soovituslikud eelarved

Seljakotireisijate eelarvega 40 eurot päevas saate ööbida hosteli ühiselamus, valmistada kõik toidud, piirata joomist, kasutada liikumiseks ühistransporti ja teha peamiselt tasuta tegevusi, nagu matkamine ja tasuta jalgsimatkad. Lisage oma päevaeelarvesse 5-10 eurot, kui plaanite juua.

Keskmise eelarvega 100 eurot päevas saate ööbida Airbnb või privaatses hosteli toas, süüa enamiku einete ajal väljas, nautida paar jooki, sõita aeg-ajalt taksoga ja teha tasulisemaid tegevusi, näiteks külastada. muuseumid.

Luksusliku eelarvega, mille suurus on 220 eurot või rohkem päevas, saate ööbida hotellis, süüa kõik söögikorrad väljas, juua nii palju kui soovite, rentida ringi liikumiseks auto ning teha mis tahes ringreise ja tegevusi te soovite. See on aga luksuslik alumine korrus. Taevas on limiidiks!

Leedu reisijuht: näpunäiteid raha säästmiseks

Sarnaselt ülejäänud Baltikumiga pole ka Leedu nii kallis. Niikaua kui te ei pälvi luksusliku majutuse ja peene söögikohaga, on siin raske üle kulutada. Sellegipoolest, kui soovite säästa lisaraha, siis siin on mõned soovitused:

Kõndige kõikjal – kõik Leedu suuremad linnad on üsna kõnditavad, seega jätke ühistransport vahele, kui soovite mõne euro säästa. Kindlasti jätke ka taksod vahele!

Nautige vabu kohti – üle riigi on palju tasuta parke ja palju tasuta matkaradu. Säästke oma eelarve ja nautige õues olemist!

Tehke tasuta jalutuskäik – Vilnius pakub käputäis tasuta jalutuskäike, et teid linnaga kurssi viia. Lihtsalt andke lõpus oma juhendile jootraha!

Metsik laager – Kui soovite Leedus tõesti raha säästa, on metsik telkimine avalikul maal täiesti seaduslik ja ohutu.

Ööbige kohaliku juures– Couchsurfingu kaudu kohaliku juures peatumine on lõbus viis mitte ainult raha säästmiseks, vaid ka kohtuda teadliku kohalikuga, kes aitab teil linna ja selle inimesi paremini mõista.

Võtke kaasa veepudel – siinne kraanivesi on joomiseks ohutu, nii et raha säästmiseks ja plasti kasutamise vähendamiseks võtke kaasa korduvkasutatav veepudel.

Sõitke bussiga – FlixBus on eelarvesõbralik viis riigis ringi liikumiseks. Neil on WiFi, pistikupesad ja korralikud istmed ööbimiseks ja pikamaa reiside jaoks.

Valmistage ise süüa – paljudes hostelites on köök, nii et kui soovite raha säästa, broneerige kindlasti köögiga majutus. Enda toidukaupade ostmine ei pruugi olla nii glamuurne kui väljas söömas käimine, kuid see säästab kindlasti teie raha.

Leedu transpordivahendid

Ühistransport – Leedu ühistransport on ohutu, puhas ja usaldusväärne. Hinnad on linnati erinevad, kuid Vilniuses maksavad e-piletid 30 minuti eest 0,65 eurot ja 60 minuti eest 0,90 eurot. 1-, 2- ja 10-päevased piletid on vastavalt 5 EUR, 8 EUR ja 15 EUR. Kui maksate otse juhile, maksab ühe suuna pilet 1 EUR.

Taksod – Taksode alghinnad on 1 EUR ja seejärel 0,60 EUR kilomeeter. Kui saate, jätke taksod vahele, kuna need lisanduvad kiiresti!

Rongid – Leedus on rongid kiired ja mugavad. Rongiga pääsete hõlpsasti kõigisse riigi peamistesse linnadesse. 70-minutiline sõit Vilniusest Kaunasesse maksab umbes 6 eurot ja neljatunnine sõit Vilniusest Klaipedasse maksab 22 eurot.

Buss – Leedu bussid on kõige soodsam valik riigis ja naaberriikides reisimiseks. Buss Vilniusest Kaunasesse kestab veidi alla 90 minuti ja maksab umbes 6 eurot. Vilniusest Klaipedasse kulub veidi alla nelja tunni ja maksab 18 EUR. Sõit Vilniusest Riiga Lätisse kestab 4,5 tundi maksab 13 EUR.

Odavlennufirmad – Leedus pole siselende.

Autorent – ​​Leedu teed on hästi hooldatud ja autorent soodsa hinnaga. Mitmepäevase rendi puhul algavad üürid alates 20 eurost päevas. Kuigi mitte tingimata odavam kui bussiga sõitmine, pakub auto omamine palju rohkem vabadust. Lihtsalt veenduge, et teil oleks rahvusvaheline juhiluba (IDP), kuna vajate seda iga riigi autorendi jaoks.

Hääletamine – Leedus on hääletamine turvaline ja suhteliselt lihtne. Sildi omamine ja esinduslik väljanägemine aitab palju sõidu võimalust leida. Lihtsalt vältige öist autostopi. HitchWiki on parim veebisait täiendavate autostop retkede ja -teabe jaoks.

Millal Leetu minna

Nagu nende Põhja- ja Baltimaade naabritel, on ka Leedul lühikesed suved ja pikad talved. Kui soovite mõnda aega rannas veeta, peate külastama juunist augustini. Isegi sel ajal võivad temperatuurid õhtuti jahtuda, nii et pakkige kindlasti kampsun. Suvel on oodata päeva maksimum temperatuuri 20–22°C.

Raha säästmiseks ja suvistest rahva hulkadest üle saamiseks külastage aprilli-mai või septembri-oktoobri õlakuul. Nendel kuudel on ikka piisavalt soe, et õues aega veeta. Rahvuspargid on eriti ilusad sügisel.

Olenemata aastaajast sajab Leedus sageli vihma, seega hoidke vihmamantel alati käepärast. Kui plaanite matkata, võtke kindlasti kaasa veekindel jope.

Turvalisus Leedus

Leedus on vägivaldsed kuriteod haruldased. Pettused ja taskuvargused on siiski piisavalt levinud, nii et Vilniuse tiheda liiklusega piirkondades, näiteks bussijaamades ja rahvarohketes ühistranspordis, peaksite olema valvas.

Kui keegi alustab teiega vestlust, üritades tänaval midagi müüa, või kui teile lähenevad ootamatult väikesed lapsed, olge valvel – keegi võib teie tähelepanu hajutatud ajal teie rahakoti järele sirutada.

Nagu igas sihtkohas, ärge kunagi jätke oma jooki baaris järelevalveta ja ärge kunagi kõndige joobes olles üksi koju. Samuti võtke baari kaasa ainult nii palju sularaha, kui vajate. Jätke oma rahakott koju, välja arvatud ID ja ööseks vajalik.

Kui rendite auto, ärge jätke sinna ööseks väärtasju. Sissemurdmised on haruldased, kuid parem on karta kui kahetseda.

Hädaolukorras helistage abi saamiseks numbril 112.

Usaldage alati oma sisetunnet. Kui taksojuht tundub veider, peatage takso ja väljuge. Kui teie hotell on viletsam, kui arvasite, minge sealt minema. Tehke koopiad oma isiklikest dokumentidest, sealhulgas passist ja isikutunnistusest.

Kui te seda kodus ei tee, ärge tehke seda Leedus!

Kõige olulisem nõuanne, mida saab pakkuda, on hea reisikindlustuse ostmine. Reisikindlustus kaitseb teid haiguste, vigastuste, varguste ja reisi tühistamise eest. See on igakülgne kaitse juhuks, kui midagi läheb valesti.