Kolumbia Reis

Kolumbiast on kiiresti saamas Lõuna-Ameerika reiside tipphetk. Pärast aastakümneid kestnud võitlust kuritegevuse ja kartellidega on Colombiast saanud digitaalsete nomaadide ja taskukohasete seljakotirändurite keskus. Üha rohkem inimesi külastab päikest võtma ja riigi madalaid elukallidusi nautima.

Alates uskumatutest maastikest ja lopsakatest džunglitest (Kolumbia on koduks 10% maailma bioloogilisest mitmekesisusest), kaunitest randadest, uskumatutest tänavatest, vapustavast arhitektuurist, salsatantsust, maitsvast toidust ja tipptasemel kulinaaria trendidest, iidsetest paikadest Tierradentrost ja San Agustínist, hipist linnad nagu Medellín ja Bogotá, on Colombia reisimise paradiis.

See põhjalik Colombia reisijuht annab teile kõik näpunäited, nipid ja reisijuhised, mida vajate oma unistuste reisi planeerimiseks!

Kolumbia vaatamisväärsused

Ekselge Bogotás

Bogotá on Colombia elav pealinn. Ajalooline kesklinn La Candelaria on täis säravaid koloniaal hooneid, muuseume, restorane, baare, kirikuid ja sajandeid vanu maju. Toiduainete stseen linnas on uskumatu, seal on palju rahvusvahelisi valikuid ja tipptasemel gastronoomia.

Avastage Tierradentro rahvusparki

Kolumbia edelaosas asuv Tierradentro on üks tähtsamaid arheoloogilisi paiku Lõuna-Ameerikas. See sisaldab üle 100 maa-aluse hauakambri, mis pärinevad 10. sajandist e.m.a ja mis on ainsad näited Ameerikas. Kõigi hauakambrite ümber matkamiseks kulub päev või paar.

Jalutage Cocora orus

Cocora orus kasvab Colombia rahvuspuu vahapalm, mis kasvab ligi 60,96 meetri kõrguseks. Selles piirkonnas on ka üks populaarsemaid päevamatkasid riigis. Ületate džungli jõgesid, külastate linnukaitseala ning naudite tähtvaateid ja metsa maastikku. Teekonna matkamiseks kulub umbes viis tundi.

Armuge Medellínis

Medellín on Colombia üks kiiremini kasvavaid linnu. Sellel on piisavalt tegevusi ja tegevusi, et täita nädalaid järjest: mikropruulikojad, muuseumid, jalutuskäigud, avarad pargid, tänavakunst, toidureisid ja turud, uskumatu ööelu ja palju muud.

Matk kadunud linna

Lost City ehitati umbes 800. aastal e.m.a ja sellel on 169 mägedesse raiutud terrassi. See on üks ilusamaid trekke riigis ja sait on vanem kui Machu Picchu! Külastamiseks peate palkama reisikorraldaja (seda ei saa ise teha). Matkad kestavad 4–6 päeva ja maksavad 1 150 000 COP-i.

Mida teha Kolumbias

 • Suunduge Providencia ja San Andrési saartele: neid saari, mis on tegelikult Nicaraguale lähemal kui Colombiale, peetakse üheks Kariibi mere kõige puutumatumaks kohaks. Neil on valge liivaga rannad, vapustavalt selge sinine vesi ja vähe rahvahulki (kuigi tänu mõnele hiljutisele ajakirjandusele muutub Providencia palju aktiivsemaks). Proovige seda teha, kui kümned tuhanded mustad krabid rändavad merre, mis juhtub kaks korda aastas 1-2 nädala jooksul aprillist juulini. Ajastuse määramine pole alati lihtne, kuid vaatepilt on tõesti midagi, mida näha! Nagu mainitud, sobib piirkond suurepäraselt ka sukeldumiseks.
 • Külastage Guatapét: see pueblo on üks Colombia maalilisemaid linnu ja üks maailma värvikamaid, kuna enamikul traditsioonilistel kodudel on nende fassaadide alumisele poolele maalitud seinamaalingud, mis kujutavad loomi, inimesi ja kujundeid. Enamik inimesi tuleb selleks, et ronida mööda järsku (ja rasket) treppi Guatapé (La Piedra) monoliitse kalju tippu, et saada riigi parimaid vaateid. Guatapé on pikk päevareis Medellínist (linna hostelid korraldavad neid kogu nädala jooksul), seega on soovitatav proovida siin vähemalt öö veeta, et te ei kiirustaks ja saaksite piirkonda veidi rohkem nautida.
 • Matk Chingaza rahvuspargis: see on üks Colombia suurimaid looduskaitsealasid, kus elab üle 1000 taimeliigi ja 187 linnuliiki. Siit saate tutvuda Páramo ökosüsteemiga (alpide tundra ökosüsteem) ja selle mõjuga ülemaailmsele veesüsteemile. (Lõbus fakt: peaaegu 80% Bogotá veevarustusest pärineb Chingazast.) Kui kavatsete matkata, on üks parimaid marsruute väljakutseid pakkuv matk Lagunas de Siecha tipp kohtumisele.
 • Matk Mincas: Minca asub Sierra de Santa Marta mägede jalamil. Kunagine unine seljakotirändurite linn on nüüd kuum koht turistidele, kes põgenevad Kariibi mere rannikul valitseva kuumuse eest ja soovivad teha vaikseid matku. Üks parimaid matku siin on Los Pinos, kuid see pole lihtne ja võtab 6-8 tundi (kuigi see on pingutust väärt). Võtke kindlasti kaasa palju vett ja alustage varakult, et te ei jääks pimedasse.
 • Reis Isla Gorgonasse: Kunagine vanglasaar oli Isla Gorgona nüüd osa rahvuspargist, mis asub 48 kilomeetri kaugusel Vaikse ookeani rannikust Calist edelas. Näete madusid, nahkhiiri, ahve ja laiskloomi ning paadireis pakub ka mõningaid võimalusi näha küürvaalasid, haid ja hiiglaslikke merikilpkonni. Näha on ka vangla jäänused. Sissepääs parki on 51 000 COP inimese kohta.
 • Lisateavet kohvi kohta: Colombia on koduks maailma parimatele kohvidele ja istanduste ringkäik on parim viis teada saada, kuidas teie hommikune pruulimine talust tassini jõuab. Salento on parim koht kohvi reiside tegemiseks, kuna see on üks vanimaid linnu kohvikasvatus piirkonnas. Finca El Ocaso Salento istandus pakub üht kõige põhjalikumat külastust kogu protsessi toimimise kohta. Isegi kui te ei ole kohvijooja, tasub selle olulise valdkonnaga tutvumiseks teha ringkäik. Ekskursioonid algavad 25 000 COP-st.
 • Tutvuge Cali kaosega: Colombia suuruselt kolmanda linnana on Cali riigi suhkru- ja kohvitööstuse keskus ning seal on ka suurepärane ööelu. Linn on ka maailma salsa pealinn ja siin on palju kohti, kus salsa tantsu õppida. Lõõgastuge kindlasti ka kuulsal Plaza de los Poetas (Poeetide väljak), pargis, mis on täis kohalike luuletajate elu laadseid kujusid, ja külastage Iglesia de la Ermita (Ermita kirik), mis on üks linna silmapaistvamaid  arhitektuure tänu selle 20. sajandi gooti disainile. Sööge Granada Ave 9N restoranides ja proovige chuleta vallunat (maitsev Colombia roog paneeritud ja marineeritud praetud sealiha kotlettidest).
 • Päevareis Popayáni: Seda tuntakse kui La Ciudad Blanca (valge linn), kuna kõik hooned on värvitud valgeks. Popayán on ka kolledžilinn (siin on kolm ülikooli) ja seal on ka 17 presidenti. Siin on armastatud aeglane elutempo ja üllatavalt jõuline toidumaastik (sööge restoranides La Cosecha Parrillada, Restaurante Italiano y Pizzeria, La Fresa ja Mora de Castilla). Kuigi te ei vaja siin palju aega (tehke jalgsi matk, ronige mäele, vaadake kirikuid ja oletegi valmis), on soovitatav aeglase elutempo nautimiseks kauemaks jääda. Nii suur osa Colombiast on go-go-go; tore on leida koht, kus on rohkem aega “peatuda ja lõõgastuda”.
 • Tantsige ja pidutsege läbi karnevali: see ei pruugi olla Rio de Janeiro, kuid Colombias on suurepärane karnevali hooaeg. Kuigi Barranquilla karneval (mis on suurim) toimub veebruaris, pakuvad Pasto ja Manizales karnevale jaanuari esimesel nädalal. Manizaleses asuv Carnaval de Blanco y Negro on metsik mõnepäevane lõbustus (osalemisel võtke kindlasti kaasa vanad mustvalged riided, sest olete kindlasti jahu, värvi ja vahuga üle ujutatud!).
 • Tehke San Gilis ekstreemsporti: San Gilit, mis asub Bogotást 300 kilomeetrit põhja pool, peetakse riigi vabaõhu pealinnaks. Ekstreemspordi fännidele meeldib see siin. Siin saate sõita raftinguga, paraplaaniga sõita, koopatada, raputada, džunglis matkata ja palju muud. Hinnad varieeruvad, kuid paraplaaniga sõitmise eest tuleb maksta umbes 80 000 COP-i ja parvetamise eest umbes 200 000 COP-i.
 • Lõõgastuge Tayrona rahvuspargis: Kolumbia Kariibi mere rannikul asuv Tayrona uhkeldab pikkade kuldsete randadega, mis on ääristatud kookos palmidega, ja tiheda vihmametsaga, kus on palju lihtsaid päevamatku. Soovitan teil alustada varakult El Zaino suurest sissepääsust ja väljuda pargist läbi Calabazo. See vähe kasutatud marsruut võtab terve päeva ja kui olete Cabo San Juani laagriplatsist möödas, saate viimase poole rajast endale. Tayronas on ka üle 20 sukeldumise koha, sealhulgas laevavrakid ja korallrifid, ning kahe paagiga sukeldumised on vaid 300 000 COP-i. Mõneks ranna ajaks suunduge maalilisse Cabo San Juani. Liivase ranna lõigu lõpus on vaatepunkt, mille tipus on võrkkiikedega onn.
 • Külastage Cartagenat: Cartagena on üks Colombia külastatavamaid sihtkohti tänu paljudele otselendudele ja ristluslaevade külastustele. Linna asutasid hispaanlased 1533. aastal (kuigi selles piirkonnas oli põlisrahvaste asulaid juba 4000 eKr). See on kuulus oma vanalinna, munakivisillutisega alleede rägastiku, lilledega kaetud rõdude ja suurte kirikute poolest avaratel väljakutel. Vaatamata rahvahulgale (ja rahvast on palju), meeldis mulle Cartagena väga. Kuigi turismitegevusi pole palju (saate enamiku neist teha ühe päevaga), teeb selle suurepäraseks külastus kohaks just see: see on koht, kus saate tempo maha võtta, lõõgastuda ja imelist toitu nautida. !
 • Tehke tasuta jalutuskäik: see on parim viis tipphetkede nägemiseks ja ühenduse loomiseks kohaliku giidiga, kes saab vastata kõigile teie küsimustele. Kõikides suuremates linnades on tasuta ingliskeelsed jalutus reisid, mis annavad riigile kindla sissejuhatuse. Lihtsalt veenduge, et andke oma teejuhile lõpus jootraha!
 • Külastage San Agustíni: UNESCO maailmapärandi nimistusse kuuluv San Agustín on väike edelaosas asuv mägilinn, mis on koduks sadadele Kolumbuse-eelsetele kujudele ja matmise küngastele. Selle religioossete monumentide ja megaliitsete skulptuuride kollektsioon on Ladina-Ameerika suurim. Teil on vaja vähemalt ühte täispäeva (kaks, et kõike põhjalikult näha). Sissepääs parki on 25 000 COP inimese kohta.
 • Reis Amazonasesse: Amazonase jõgikond katab peaaegu ühe kolmandiku Colombiast ja on ideaalne koht džungliga tutvumiseks. Leticia on Peruu ja Brasiiliaga piirnev linn ning seda peetakse džungli ekskursioonide ja Amazonase jõe põlisrahvaste külade külastamise hüppepunktiks. Guaviare, Putumayo ja Caqueta piirkonnad on populaarsed ka linnuvaatluse, kose matkade ja parvetamise retkede poolest. Matkamiseks hõlmab enamik ekskursioone sõitmist paadiga Leticiast mööda jõge ja peatumist põlisrahvaste hõimuga enne Amacayacu rahvusparki jõudmist, et alustada matka. Hinnad sõltuvad teie reisi kestusest, kuid eeldate, et maksate vähemalt 150 000 COP-i.
 • Minge sukelduma: Colombia on koduks mõnele suurepärasele sukeldumise kohale. San Andrési ja Providencia ümbruse troopilised veed (mõlemad asuvad Nicaragua ranniku lähedal) on koduks igasugustele kala- ja koralli liikidele. Tayrona rahvuspark on ideaalne koht, kuhu minna, kui soovite mõne uppunud laeva lähedale jõuda, samas kui Gorgona saar on veel üks mereelustiku leviala. Küürvaalad on augustist oktoobrini Gorgona saare ümbruses tavalised ja see on ka ainus koht Colombias, kus vaalhaisid näha. Kahe paagiga sukeldumise eest peaksite maksma umbes 200 000–300 000 COP-i.

Kolumbia hinnad

Majutus – enamik Colombias asuvaid hosteli ühiselamu tubasid maksavad 30 000–45 000 COP öö kohta, kuigi mõnes linnas ja alevites võib neid leida isegi 15 000 COP-i eest. Privaatsed hostelitoad maksavad umbes 40 000 COP-i, kuigi kõrghooajal ja suuremates suurlinna piirkondades võib see olla kahekordne või isegi rohkem. Levinud on tasuta WiFi-ühendus ja toiduvalmistamise võimalus ning paljudes hostelites on ka hommikusöök.

Soodsad hotellid Colombias maksavad umbes 60 000 COP-i öö kohta. Kuid rannikul ja kõrghooajal on enamik kohti lähemal umbes 120 000 COP-ile. Kui soovite peatuda mõnes tõeliselt armsas butiikhotellis, mida riik pakub, maksate öö eest umbes 650 000 COP-i või rohkem.

Airbnb on saadaval suuremates linnades, kus privaatsete tubade hind algab umbes 50 000 COP-ist öö kohta, kuid tõuseb kuni 150 000 COP-i, kui te varakult ei broneeri. Terve kodu või korteri hinnad algavad 150 000 COP-st, kuid keskmiselt on need lähemal 280 000 COP-ist.

Colombias pole palju laagriplatse, kuid hostelid ja külalistemajad lubavad mõnikord oma kinnistule telkida. Need maksavad teilt sama palju kui ühiselamu voodi eest. Vältige siin metsikut telkimist, kuna see pole eriti turvaline.

Kolumbia toit – Colombia toit on põlisrahvaste, Kariibi mere ja Euroopa traditsioonide segu. Kuigi koostisosad ja populaarsed toidud on piirkonniti erinevad, on levinud põhi toitude hulka mais, kartul, maniokk, riis ja kõikvõimalikud troopilised puuviljad (draakonivili, papaia, guajaav, passionfruit). Praetud jahubanaanid, kanasupp, tamales, empanadad, lihapirukad ja röstitud põrsas on vaid mõned maitsvatest populaarsetest roogadest, mida kohtate.

Eine restoranis, kus pakutakse kohalikku toitu, maksab suuremates linnades 10 000–15 000 COP ja maal umbes 6 000–10 000 COP. Samuti võite leida palju odavat toitu, näiteks empanadasid, mille hind on 2500 COP (need teevad parimaid suupisteid). Arepa tänaval on umbes 3000-5000 COP. Ceviche, mis on populaarne kogu riigis, maksab umbes 15 000 COP-i.

Enamik lääne restorane maksab pearoa eest 20 000–30 000 COP-i. Kiirtoidu puhul (mõelge McDonald’sile) oodake kombineeritud söögi eest 15 000–20 000 COP-i.

Baaris saab õlut osta kõigest 4000 COP-i eest, kuid seljakotireisijate baaris maksate tõenäoliselt topelt. Kokteilid, mis on siin väga populaarsed, maksavad umbes 20 000 COP-i.

Toidukaupade ostmine on väga odav, makstes umbes 80 000–100 000 COP nädalas selliste põhitarvete nagu riis, oad, tooted ja liha või mereannid. Enamikul hostelitel on köök, et saaksite endale hommikusöögi ja võileibu valmistada, et toidukulusid vähendada.

Tegevused – Muuseumid maksavad tavaliselt umbes 5000 COP-i. Kohvi reisid maksavad 25 000 COP-i, samas kui kahe paagiga sukeldumine on umbes 300 000 COP-i. Parkide ja looduskaitsealade sissepääs on tavaliselt 25 000-50 000 COP. Paraplaaniga sõitmine maksab umbes 80 000 COP-i, samas kui parvetamine on umbes 200 000 COP-i. 4-6-päevane matk Lost Citysse maksab 1 150 000 COP-i.

Colombia soovituslikud eelarved

Kui reisite Kolumbiasse, on soovituslik eelarve 115 000 COP-i päevas. See eeldab, et ööbite hosteli ühiselamus, valmistate süüa ja sööte odavat tänavatoitu, sõidate ühistranspordiga, piirate joomist ja järgite enamasti tasuta või odavaid tegevusi, nagu tasuta jalgsimatkad ja looduse nautimine.

Keskmise eelarvega 235 000 COP päevas saate ööbida soodsas hotellis või privaatses Airbnb-s, süüa kõik eined väljas, nautida mõnda jooki, võtta ette giidiga ekskursioone, teha paar odavat siselendu ja teha rohkem tasulisi tegevusi, nagu muuseumide külastamine ja toidu ekskursioon.

Luksusliku eelarvega 500 000 COP päevas saate ööbida hotellis, süüa kõikjal, kus soovite, juua rohkem, teha rohkem siselende ja teha mis tahes ringreise ja tegevusi, mida soovite. See on aga luksuse jaoks vaid esimene korrus. Taevas on limiidiks!

Kolumbia reisijuht: raha säästmise näpunäited

Kolumbia on üldiselt odav sihtkoht külastamiseks. Majutus on odav, välja arvatud juhul, kui ööbite suuremates hotellikettides. Seal on palju turge, kus on odav toit, kohalikud vaatamisväärsused on taskukohased ja bussid on odavad. Kuid kui soovite veelgi rohkem säästa, on siin mõned lisa võimalused raha säästmiseks Kolumbias.

Kaubelge taksojuhtidega – Kolumbias puuduvad arvestid. Kuigi lennujaamade hinnad on reguleeritud ja mitte kaubeldavad, on kõik muu vaid teie läbirääkimisoskuse küsimus. Kui kavatsete taksoga sõita, tehke enne autosse istumist kaubelda.

Tehke tasuta jalutuskäike – enamikus Kolumbia suuremates ja keskmise suurusega linnades on tasuta jalutuskäigud. Need on hea viis linna eelarvega tutvumiseks ja giidiga ühenduse võtmiseks, kes vastab kõigile teie küsimustele. Lemmikute hulka kuuluvad Free Walking Tour Cartagena, Free Walking Tour Bogotá ja Real City Tours Medellín.

Sööge nagu kohalikud – siin on lihtne eelarvega süüa, kui järgite kohalikku Kolumbia toitu. Tänavatoit on üliodav, mis võimaldab teil eelarvega hakkama saada. Jätke vahele uhked restoranid ja lääne toit.

Ööbige kohaliku juures – Couchsurfing ühendab teid kohalikega, kes mitte ainult ei anna teile tasuta ööbimiskohta, vaid saavad jagada oma siseringi näpunäiteid ja nõuandeid. See on parim viis raha säästmiseks ja kohalikuga ühenduse loomiseks.

Lendage Viva Airiga – kui plaanite lennata ümber Kolumbia, on Viva Airi parimad pakkumised. Sellel on riigi odavaimad piletid (kuigi see lendab kõige vähem kohtadesse). Parim on broneerida paar nädalat ette. (Kahel suuremal operaatoril LATAMil ja Aviancal on mõnikord ka pakkumised, nii et kontrollige ka nende veebisaite.)

Kasutage miile ja punkte – kui olete reisihäkker, saate oma miile kasutada Aviancal (mis on osa Star Alliance’ist). Kolumbias on ka palju hotellikette, kus saate ka punkte kasutada. Kui teil on miile ja/või punkte, saate neid Colombias läbi põletada – ja lunastamismäärad on suurepärased! Ja kui soovite õppida, kuidas hakata tasuta reisimiseks miile teenima, võib see postitus näidata, kuidas alustada!

Vältige lennufirma lisatasu – mitte-kolumbialastelt küsitakse kõrgemaid lennupiletite hindu kui kohalikelt. Kui vaatate veebisaidi mitte kohalikku versiooni, ei näe te ülisäästlikke odavaid hindu. Sellest mööda saamiseks laadige üles lennufirma veebisaidi kohalikud hispaaniakeelsed versioonid. Seejärel kasutage lehtede tõlkimiseks ja broneerimiseks oma brauseri laiendust! See annab teile madalamad Colombia hinnad ja keegi ei esita teile sisseregistreerimisel piletihinna osas väljakutseid.

Võtke Uber – Uber on odavaim viis Bogotá, Cali ja Medellíni liikumiseks. Sellegipoolest on Uber tegelikult ebaseaduslik, nii et ärge istuge tagaistmel, muidu võidakse teid peatada. Mulle meeldib siin ka Uberi juhtidele jootraha anda, kuna piletihinnad on nii odavad ja nad võtavad riski. Kuid kõik juhid, kellega kohtusin, tegid seda vajadusest – nad ei saaks oma arveid maksta, kui poleks olnud Uberit.

Pakkige veepudel – siinne kraanivesi on üldiselt joomiseks ohutu, nii et võtke kaasa veepudel, et vältida ühekordselt kasutatava plasti ostmist.

Vältige kokteilide joomist – Kolumbias on praegu palju ägedaid kokteilibaare – eriti Medellínis –, kuid need joogid on kallid, tavaliselt maksavad umbes 20 000 COP-i (mõnikord kuni 30 000 COP-i). Kui teil on eelarve, jätke kokteilid vahele ja jääge õlle juurde.

Valmistage oma toitu – kuigi kohalik toit on tõesti odav, saate ka toidupoes ostes raha säästa. See pole nii glamuurne, kuid mõne toidu ostmine aitab teil kulusid vähendada, et saaksite siin-seal rohkem väljas süüa.

Vältige Kariibi mere ranniku hosteleid – Kariibi mere ranniku hostelid olid üsna kahvatud. Need olid kallid ja neil polnud suurepäraseid võimalusi, eriti suuremates “kuurortides” rannaäärsetes linnades nagu Palomino. Selle asemel leiate Booking.com-ist suhteliselt odavaid soodsaid hotelle, mis on odavamad kui hosteli privaatne tuba (ja ainult veidi rohkem kui ühiselamu voodi).

Vältige “Gringolande” – kõik, kus gringode klaster asub, on tavahinnast kaks korda kõrgem. Vältige viibimist piirkondades, kus on palju turiste ja väljarändajaid (nagu Poblado Medellínis, Cartagena vanalinn või Park 93 Bogotá linnas), kuna maksate lõpuks kõige eest rohkem.

Kolumbia transpordivahendid

Ühistransport – kohalik transport on siin odav. Medellíni metroo ühe suuna hind on vaid umbes 2500 COP. Kohalikud bussid on linnades levinuim transpordiliik. Pileti hind on tavaliselt 1000–2500 COP.

Colectivo – Colectivo on Kolumbias väikebuss, ühistakso või suur džiip (ja tegelikult kõik muu, mis teid liigutab). Neid haldavad eraomanikud ja neid kasutatakse peamiselt linnadevahelisteks lühikesteks sõitudeks. Hind tuleb enne tähtaega kokku leppida. Kuna need on tava bussidest kiiremad ja otsesemad, on need ka kallimad.

On väga tavaline, et reisijad kasutavad kollektivat. Autojuhid hüüavad tavaliselt tänavatel möödudes sihtkohtadest või lähenevad teile, et näha, kas lähete nende teed.

Buss – linnadevahelised bussid on kõige levinum viis Kolumbias liikumiseks. Buss Bogotast Medellíni maksab umbes 52 500 ja võtab aega umbes 9 tundi, samas kui buss Ecuadori Quitosse Bogotast maksab umbes 181 000 COP ja kestab üle 24 tunni. Medellínist Manizalesse on 31 000 COP ja Salentost Calisse on 59 000 COP. Keskmiselt kulutate bussile 20 000–40 000 COP-i.

Sellised ettevõtted nagu Expreso Palmira ja Expreso Trejos on usaldusväärsed ettevõtted ning hõlbustavad oma veebisaitidelt sõiduplaanide ja hindade uurimist.

Lendamine – odavlennufirmad on Kolumbias sageli odavamad kui bussid, seega otsige hindade võrdlemiseks kindlasti lende. Vival on kõige odavamad lennud (kuigi neil on ka ranged pagasipiirangud). Lennu Bogotast Medellíni võib näiteks leida juba 55 000 COP-i eest! Broneerige varakult, et leida parimad pakkumised.

Rong – Kolumbias pole ronge.

Autorent – ​​autosid saab rentida kõigest 90 000 COP-i eest päevas, kuigi linnades liikumiseks pole seda vaja. Lisaks, kuna sissemurdmised on tavalised, väldiksin auto rentimist, välja arvatud juhul, kui teete konkreetset reisi linnast kaugemale. Autojuhid peavad olema vähemalt 21-aastased ja neil peab olema rahvusvaheline juhiluba.

Hitchhike – ärge sõitke Kolumbias autoga hääletades. See ei ole ohutu.

Millal minna Kolumbiasse

Kolumbia asukoht ekvaatori lähedal hoiab kliima aastaringselt üsna ühtlane, keskmine päevane temperatuur kõigub ranniku lähedal 24 °C ja kõrgematel kõrgustel 7–17 °C.

Turismi kõrghooaeg on detsembrist märtsini, samuti nädal enne lihavõtteid (Semana Santa). Hinnad on sel ajal kõige kallimad, kuid riigis on üldiselt üsna kuiv. Kui olete tulnud lõbutsema, määrake oma külastus Barranquilla karnevaliks, mis toimub igal veebruaril. See on suurim karneval, kuid ka Pastos ja Manizales on jaanuari esimesel nädalal elavaloomulised karnevalid.

Vihmaperiood on piirkonniti erinev. Mägises Andide piirkonnas on kaks kuiva ja kaks niisket aastaaega. Kõige kuivemad kuud on detsembrist märtsini ja seejärel juulist augustini. Lõuna-Kolumbias sajab sademeid sagedamini, kuid hoovihmad ei kesta kunagi kaua.

Kui plaanite Kolumbias kõike teha – alates mägedes matkamisest kuni randades lösutamise ja varemete külastamiseni –, on detsember-märts kindlasti parim aeg külastamiseks, et saaksite kasutada ideaalseid tingimusi kogu riigis. Lihtsalt olge valmis suuremateks rahvahulkadeks.

Turvalisus Kolumbias

Kolumbia nõuab suurt ettevaatust. Üldiselt on see üldiselt ohutu ja teid ei röövita ega midagi. Kuid maal on endiselt palju pisikuritegevust, eriti öösel.

Tegelikult on Kolumbias selle kohta kohalik väljend: “No dar papaya” (Ära anna papaiat). Sisuliselt tähendab see, et sul ei tohiks olla väljas midagi “magusat” (telefon, arvuti, käekell jne), mis teeks sinust sihtmärgi. Hoidke oma väärisesemed peidus, ärge hulkuge öösiti kohtades, mida te ei tohiks, ärge lehvitage raha, vältige öösel üksinda ööelukohtadest väljumist jne.

Lihtsamalt öeldes: ärge asetage end olukorda, kus inimesed saavad teid ära kasutada.

Ärge siin narkootikume tarvitage. Saate palju pakkumisi, kuid ärge kuuluge nende inimeste hulka. Esiteks on see tohutu solvang kolumbialastele, kes üritavad loobuda oma uimastitega seotud minevikust ega taha olla seotud kartellidega. Teiseks on see ebaseaduslik (kuigi väikesed kokaiini ja marihuaana kogused on dekriminaliseeritud). Kolmandaks on sellega seotud palju vägivalda ja võite sattuda halbadesse olukordadesse. Ärge siin narkootikume tarvitage.

Samuti peaksite olema ettevaatlik sularahaautomaadist raha väljavõtmisel. Võimalusel vältige tänaval sularahaautomaate ja minge pangaautomaati kasutama. Nii saate oma raha diskreetselt ära panna, ilma et teid jälgitaks.

Kui sööte väljas, hoidke seljakott süles või asetage jalg või toolijalg läbi rihma. On väga tavaline, et keegi proovib teie kotti ära haarata, nii et hoidke seda kogu aeg turvaliselt.

Otsige 24-tunnise valvega hotelle või hosteleid. Soovite alati kedagi enda kõrvale juhuks, kui vajad abi.

Usaldage alati oma sisetunnet. Tehke koopiad oma isiklikest dokumentidest, sealhulgas passist ja isikutunnistusest.

Kui teil tekib hädaolukord ja vajate abi, helistage 123.

Venezuela praeguse olukorra tõttu on hea mõte vältida piirilinnu Cúcuta ja Maicao.

Kui te seda kodus ei teeks, ärge kindlasti tehke seda Kolumbias.

Kõige olulisem nõuanne, mida saab pakkuda, on hea reisikindlustuse ostmine. Reisikindlustus kaitseb teid haiguste, vigastuste, varguste ja reisi tühistamise eest. See on igakülgne kaitse juhuks, kui midagi läheb valesti.