Brasiilia Reis

Brasiiliat on võimatu vaid mõne lõiguga kokku võtta. See on Lõuna-Ameerika suurim riik ja koduks kosmopoliitsetele linnadele, nagu Rio de Janeiro ja selle Lunastaja Kristuse maailmaime kuju, laiaulatuslik ja maailmakuulus karneval, Amazonase jõgi ja vihmamets ning arvukalt lopsakat ja taltsutamatut loodust.

Brasiilias on rohkem taime- ja loomaliike kui mujal maailmas, mistõttu on see paradiis reisijatele, kes armastavad õues viibimist. See on koduks ka kõrguvale ja aukartust äratavale Iguazú jugale.

Teisisõnu, selle tohutu ja mitmekesise riigi külastamiseks kulub rohkem kui nädal.

Tutvuge kohalike elanikega Rio Copacabana rannas või veetke õhtu sambat tantsima õppides. Reisige Pantanali või Amazonase jõe märgaladel, jälgides samal ajal eksootilisi metsloomi, nagu tuukaanid ja roosad delfiinid. Nautige grillipüha ja jahutage end caipirinhaga, Brasiilia ametliku suhkruroo vedeliku, suhkru ja laimi kokteiliga.

Mängige kirglikke jalgpalli matše, ilusaid inimesi ja madalaid hindu ning on lihtne mõista, miks Brasiilia on üks populaarsemaid sihtkohti maailmas.

See Brasiilia reisijuht aitab teil oma reisi planeerida, raha säästa, turvaliselt püsida ja selles hämmastavas riigis aega maksimaalselt ära kasutada.

Brasiilia vaatamisväärsused

Külastage Rio de Janeirot

Rio de Janeiros on kümneid muuseume, liivarandu, peokohti, kõrguv Lunastaja Kristuse kuju, Suhkrupätsi mägi ja palju muud. Ükski külastus pole täielik ilma siin peatumata. See on lõbus personifitseeritud, eriti kui tulete karnevali ajal!

Külastage Florianópolist

Florianópolis on üks Brasiilia populaarsemaid rannikulinnu (eriti surfajatele, kes kasutavad suuri laineid). Tänu oma pulbrilistele randadele, odavatele mereandidele ja vingele ööelule on see suur koht ka seljakoti matkajatele. Tulge siia pidutsema, lõõgastuma ja päikest nautima!

Minge Fernando de Noronhasse

Fernando de Noronha oli Brasiilia esimene rahvuslik merepark. Türkiissinise veega liivarannad ja suurepärane snorgeldamine (siin on palju delfiine) võtavad hinge. Korraga on lubatud vähem kui 500 inimest, mis tähendab, et saar on suures osas tühi. See on üks uhkemaid kohti Lõuna-Ameerikas.

Veetke aega Amazonases

Amazon katab 8% maakera pinnast ja on koduks 50%le selle bioloogilisest mitmekesisusest. Selle kogemiseks on palju võimalusi: tehke džungli kruiis mööda Amazoni jõge, tehke giidiga mitme päevane matk või liituge metsloomade ringreisiga. Samuti saate külastada põlisrahvaste kogukondi ja õppida, kuidas nad sellises ainulaadses kohas elavad.

Vaadake Iguazu juga

Need kosed (mis jagavad piiri Argentinaga) on kõrgemad kui Niagara juga – ja kaks korda laiemad! Iga sekund müriseb 12 700 kuupmeetrit vett mööda 275 kaskaadi, mis moodustavad sadade koskede ahela, mis ulatub üle miili. Neid peab nägema. Sissepääs on 72 BRL.

Mida teha Brasiilias

 • Külastage Brasiiliat: Brasilia on Brasiilia pealinn, mida sageli tähelepanuta jäetakse. See futuristlik linn asutati 1960. aastal ja on modernistliku arhitektuuri keskus, sealhulgas veidrate kausikujuliste ehitistega Rahvuskongress ja Santuário Dom Bosco kirik, millel on pikad kitsad aknad, mis on valmistatud sinisest Murano klaasist, mis kujutab endast tähistaevat. taevas. Külastage 60 000 aakri suurust Parque Nacional de Brasilia ja kõndige kõrgete Cerrado puude vahel mööda radu, otsides samal ajal metsloomi, nagu sipelga- ja pampahirved. See on reisijate poolt liiga sageli tähelepanuta jäetud sihtkoht.
 • Avastage Pantanat: Lääne-Brasiilias asuv Pantanal on maailma suurim märgala, mis ulatub Boliivia ja Paraguay osadesse. Siin elab üle 11 000 loomaliigi, sealhulgas haruldased rabahirved, hiiglaslik sipelgakakk ja hüatsint-araa. Kaks peamist juurdepääsupunkti on Cuiabá ja Campo Grande. Soovitan viimast, kuna see kipub pakkuma soodsamaid majutus- ja reisivõimalusi. Enamik metslooma- ja ekskursioonireise on mitmepäevased ja maksavad vähemalt umbes 825 BRL päevas.
 • Lõõgastuge Recife’is: Riigi idatipus asuv Recife on ideaalne koht, kus soovite lõõgastuda ja nautida mõnda Brasiilia maalilist randa. Boa Viagem, 7-kilomeetrine (4-miiline) liivariba Pina ja Piedade vahel, on väga arenenud ning seal on üüritavate kabiinide ja lamamistoolidega. Piedade on sama ilus, kuid vähem turistlik, ääristatud restoranide ja baaridega, kus kohalikud veedavad aega. Veelgi tagasihoidlikuma rannapiirkonna jaoks minge lõunasse Porto de Galinhasse, kus rand on praktiliselt tühi.
 • Külastage Salvadorit: Salvador on Brasiilia kultuuripealinn tänu oma elavale afro-brasiilia kogukonnale. Recife rannikul asuv Nosso Senhor do Bonfim on suurepärane näide selle kogukonna ainulaadsest vaimust: see on kirik, mis ühendab rahumeelselt katoliikluse ja Candomblé (Lääne-Aafrikast pärit religioon). Lisaks on Pelourinho naabruskonna pastelsetes värvides koloniaal hooned ja munakivi stseenid äärmiselt fotogeenilised ning kui jääte sellesse piirkonda, on teil lihtne juurdepääs poodidele, restoranidele, baaridele ja elavale muusikale.
 • Nähke São Paulot: São Paulo, maailma suuruselt kolmas linn ja suurim Lõuna-Ameerikas, on koduks üle 20 miljonile inimesele. See laiaulatuslik metropol on mõeldud kõigile, kes armastavad metsikut ööelu, elavat muusikat ja peeneid eineid. Iga piirkond on nagu oma mikrolinn ja see on täiesti erinev õhkkond kui Rios. São Paulos on õitsev kunstikogukond, mida saate avastada paljude eksperimentaalteatrite ja art-house kinode kaudu (sh 1959. aastal asutatud sõltumatu tänavateater CineSala).
 • Osalege Rios toimuval fútboli matšil: Fútbol (jalgpall) on siin religioon ning matši ajal valitsev kaos ja põnevus on nakkavad! Rio de Janeiros asuv Maracanã on üks maailma suurimaid staadioneid ja see mahutab 100 000 poolehoidjat. Parimad mängud on kohalikud meeskonnad (Flamengo, Vasco, Botafogo ja Fluminese), sest teile on garanteeritud mäng, mis on täis laulmist, rõõmustamist ja solvamist. Pileteid saate osta meeskondade veebisaitide või FutebolCardi saidi kaudu. Piletid võivad olla nii madalad kui 10 BRL.
 • Nautige Rio karnevali: Rio karneval on eepiline muusika, samba ja peentesse värvilistesse regaalidesse riietatud pidutsejate festival, mida tuhanded tänavad mööda lähevad. See on üks suurimaid pidustusi maailmas (karnevali ajal tuleb iga päev tänavatele 2 miljonit inimest). Kogu tähistamine on viimane hurraa enne paastuaja algust. Karnevali ajal (toimub igal veebruaril) majutuse hinnad kolmekordistuvad, nii et parimate pakkumiste saamiseks broneerige kindlasti palju varem.
 • Proovige capoeira’t: Capoeira on kombinatsioon tantsust, muusikast ja võitluskunstidest, mille orjastatud lääne-aafriklased lõid peaaegu 500 aastat tagasi, et varjata oma võitlustreeningut. See näeb välja nagu breiktants, mis rõhutab voolu konkreetsete seisukohtade üle. Brasiilia suuremates linnades saate registreeruda tutvustustundidele, sealhulgas Rio de Janeiros, kus tunnid algavad 70 BRL-ist. Angola N’Golo on taskukohane kool, mida kontrollida.
 • Õppige sambat: Samba on muusikaline žanr ja tants, mis sündis Rio de Janeiro Afro-Brasiilia kogukondades 20. sajandi alguses. Tänapäeval on see oluline Brasiilia kultuurisümbol, kuid Rio on Brasiilia üks parimaid kohti tantsimise õppimiseks. Rühmatunnid maksavad umbes 105 BRL.
 • Imetlege Ribeirão da Ilhat: Ribeirão da Ilha on Assooride kaluriküla Santa Catarinas Florianópolise lähedal, kus on maitsvad austritoidud, üksildased rannad, munakivisillutisega tänavad ja tarretises majad. Rändage koloniaal tänavatel, külastage Acoriano Casario kirikut ja peatuge muuseumis Ecomuseu do Ribeirão da Ilha, et saada rohkem teavet piirkonna loodus- ja Assooride kultuuriloo kohta. Muuseumi sissepääs maksab 5 BRL.
 • Matk Tijuca rahvuspargis: Tijuca rahvuspark on maailma suurim linna vihmamets, mis ulatub üle 8300 aakri. Piirkonnas elab üle 350 erineva imetaja-, linnu- ja roomajaliigi, sealhulgas ulujaahvid, kes tulid parki tagasi alles hiljuti pärast 100-aastast pausi. Corcovado (Christo) matk läbi Parque Lage’i Corcovado tippu on järsk tõus, kuid see on varjutatud ja kestab vaid umbes kolm tundi. Teine maaliline matk on Tijuca tipuni, mis algab Rio põhja tsoonist ja kulgeb mööda koskedest ja läbi tiheda vihmametsa. See matk kestab vaid umbes kaks tundi ja teid autasustatakse vaadetega Niteroile ja Guanabara lahele. Sissepääs parki on tasuta.
 • Ühendage ennast vooluvõrgust lahti Ilha Grande’s: Te ei tea kunagi pealtnäha, et Ilha Grande troopiline paradiisisaar oli kunagi piraatide peidupaik, pidalitõbiste koloonia ja rangelt turvatud vangla. Tänapäeval tulevad inimesed (eriti lähedal asuvast Riost pärit kohalikud) siia nädalavahetustel, et veeta aega puutumatutes randades, nagu Aventura rand ja Palmas Cove. Siin on käputäis hosteleid ja majutusvõimalusi, kuid enamasti koosneb saar välja arendamata džunglitest ja randadest. Tulge siia puhkama, ühenduse katkestama ja lõõgastuma.
 • Külastage Ouro Pretot: Ouro Preto, 17. sajandi koloniaallinn, on üks Brasiilia maalilisemaid linnu oma eredalt maalitud majade, barokkstiilis kirikute ja suurte lehtedega väljakute poolest. Riost umbes 400 kilomeetrit (250 miili) põhja pool asuv Ouro Preto asub Serra do Espinhaco jalamil orus ning linna ümbritsevatel mägedel on 23 kirikut, mida saate külastada.

Brasiilia hinnad

Majutus – Brasiilia on tohutu riik (see on maailmas suuruselt 5. kohal) ja majutuse hinnad kõiguvad linnati ja hooajati (karnevali ajal tõusevad tohutult). Hinnad sellistes kohtades nagu Rio de Janeiro ja Salvador on üsna ühtlased, kuid rannaäärsetes sihtkohtades, nagu Florianópolis, muutuvad hinnad sõltuvalt aastaajast dramaatiliselt.

4-kohaline ühiselamu maksab umbes 75-85 BRL öö kohta, samas kui voodikoht 6-8-kohalises ühiselamus maksab 60-70 BRL. Kümne või enama voodikohaga ühistubade hind võib olla kuni 55 BRL öö kohta. Kaugemates kohtades, nagu Fernando de Noronha, on kõrgemad hinnad ja ühiselamud maksavad kuni 130 BRL öö kohta.

Privaatne kahene tuba hostelis maksab umbes 225-250 BRL, kuid mõnikord leiate tube isegi 150 BRL öö eest.

Soodne kahetärniline hotellituba kesklinnas maksab 200-230 BRL öö kohta koos konditsioneeri ja hommikusöögiga. Kui olete nõus kesklinnast lahkuma, võite mõnikord leida tube hinnaga kuni 150 BRL öö kohta.

Airbnb on veel üks suurepärane eelarvevõimalus, kus privaatsed toad maksavad keskmiselt umbes 120–150 BRL öö kohta, samas kui terved korterid või kodud algavad umbes 200–250 BRL-iga.

Ranndades ja rahvusparkides on laagriplatse palju. Eeldatavasti maksate põhikrundi eest umbes 40–70 BRL öö kohta. Mugavuste hulka kuuluvad tavaliselt tasuta WiFi-ühendus, vannitoad, sh kuumadušid, ja laadimisjaamad.

Brasiilia toit – Brasiilia köök – nagu ka riik ise – on segu paljudest kultuuridest, millel on Euroopa, Ameerika, Aafrika ja Jaapani mõjud. Sellise suure riigina on toit piirkonniti erinev, rannikul on rohkelt mereande ja lõunas domineerib Brasiilia grill. Riis ja oad on esmatarbekaubad olenemata asukohast.

Tavaliste köögiviljade hulka kuuluvad mugulad nagu maniokk ja jamss, tomatid, punased paprikad, okra ja palju muud. Kuna tegemist on subtroopilise maaga, on seal tohutult erinevaid puuvilju, millest kuulsaim on supertoit açaí, kuigi levinud on ka cupuaçu, mango, papaia, guajaav, apelsin, kannatusvilja ja ananass.

Feijoada, Brasiilia rahvusroog, on lihakas oahautis, mida traditsiooniliselt süüakse kolmapäeva või laupäeva lõunaks. Teiste populaarsete roogade hulka kuuluvad moqueca (kalahautis), polenta, vatapá (leiva, krevettide, kookospiima ja maapähklite hautis) ja (peekon, mis on praetud manioki jahuga ja serveeritud riisi ja ubadega) paljude teiste hulgas.

Mõned populaarsed tänavatoidusuupisted on pão de queijo (juustu saiakesed), acarajé (mustade silmadega herne- ja krevettide fritüürid), coxinha (kanakroketid) ja pastéis (soolased praetud pirukad erinevate täidistega).

Kõik see tähendab, et Brasiilias on nii palju erinevaid toite ja maitseid, et taskukohase toidu leidmiseks ei pea kunagi kaugele minema.

Tänavatoit, nagu pastell (täidisega fritüüritud saiake) või kauss rammusat oasuppi, maksab umbes 8–10 BRL. Võileib ja jook mahlabaaris ei tohiks olla rohkem kui 35–40 BRL, samas kui kombineeritud eine kiirtoidurestoranis (mõelge McDonald’sile) on umbes 30–35 BRL. Eine Hiina kaasavõetud restoranis maksab umbes sama palju, 35 BRL sellise roa eest nagu praetud riis.

Rootsi lauad, kus tasutakse kaalu järgi, on kogu Brasiilias väga levinud. Tavaliselt maksate kilo eest umbes 35 BRL.

Eine odavas restoranis, kus serveeritakse tüüpilisi Brasiilia roogasid, maksab umbes 25–32 BRL. Kahekäiguline eine vabaajarestoranis algab 60 BRL-ist, kuigi rannaäärsetes restoranides võivad hinnad tõusta palju kõrgemaks, sageli alates 80 BRList roa eest.

Kui soovite lõõgastuda, maksab kolmekäiguline eine keskklassi restoranis umbes 150–180 BRL, kuid mõnes kohas Rio de Janeiros või São Paulos võite maksta selle hinna peaaegu kahekordselt.

Kodumaine õlu või klaas majaveini maksab umbes 8-11 BRL, kokteil aga 15-18 BRL. Sooda on 10 BRL ja cappuccino 9 BRL.

Toidukaupade ostmine maksab umbes 100–200 BRL nädalas selliste põhitarvete eest, nagu värsked köögiviljad, pasta, riis ning liha või kala.

Tegevused – sissepääs kuulsa Iguazú juga vaatamiseks on 72 BRL, samas kui jalgpallimängu piletid võivad olla nii madalad kui 10 BRL. Mitme päevased loodusretked maksavad umbes 825 BRL, samas kui sambatunnid maksavad umbes 105 BRL. Capoeira tunnid maksavad umbes 70 BRL. Muuseumi sissepääs on tavaliselt umbes 5 BRL.

Tegevused – Arvestades riigi suurust ja mitmekesisust, on hinnad täpse kirjelduse andmiseks liiga erinevad.

Brasiilia soovituslikud eelarved

Kui reisite Rio de Janeiro seljakotiga, kulutate umbes 210 BRL päevas. See hõlmab hosteli ühiselamus ööbimist, tänavatoidu söömist, osa toidu valmistamist, joomise piiramist, ühistranspordi kasutamist ja peamiselt tasuta tegevusi, nagu rannas nautimine ja matkamine.

Keskmise eelarvega, umbes 420 BRL päevas, saate ööbida privaatses hostelis või Airbnb toas, einestada odavates kohalikes restoranides, sõita aeg-ajalt taksoga, sõita sihtkohtade vahel bussidega, nautida vähe jooke ja tegelege rohkem tasuliste tegevustega, nagu surfamine või sambatunnid.

Luksusliku eelarvega, mis on umbes 675 BRL päevas või rohkem, saate ööbida hotellis, süüa kõik söögikorrad väljas, nautida rohkem jooke, sõita kõikjale taksoga, lennata linnade vahel ning nautida kõiki soovitud ekskursioone ja tegevusi. . See on aga luksuslik alumine korrus. Taevas on limiidiks!

Kui tulete karnevali ajal, oodake, et majutuse ja tegevuste hinnad tõusevad märkimisväärselt (mõnikord kolme- või isegi neljakordseks) – eriti kui broneerite viimasel hetkel.

Kui peatute Fernando de Noronhas, kahekordistage ülaltoodud soovitusi.

Brasiilia reisijuht: raha säästmise näpunäiteid

Brasiilia on üks Lõuna-Ameerika kalleimaid riike, kuid hinnad sõltuvad sellest, kus riigis viibite ja milliseid tegevusi te teete. Brasiilia peamised linnad, nagu Rio de Janeiro ja Sao Paulo, on kallimad kui maapiirkonnad (välja arvatud juhul, kui otsite vähem turiste, nagu Fernando do Noronha). Siin on mõned raha säästmise näpunäited, mis aitavad teil alustada:

Jäta karneval vahele – karneval võib olla lõbus, kuid see on ka ülikallis. Kui teil on eelarve, vältige karnevali ajal külastamist.

Hankige Airpass – kui broneerite oma siselennud ette, võib Airpass säästa teie lendude pealt raha. See on odavaim viis mööda riiki lendamiseks (sellest lähemalt allpool).

Leppige kokku taksohinnad – enne teele asumist leppige taksojuhiga kokku reisi hind. Paljud juhid keelduvad oma arvestit kasutamast ja püüavad teid ära rebida. Suurema osa ajast on palju parem sõita bussiga.

Ööbige kohalikuga – Couchsurfing ühendab teid kohalikega, kes saavad teile pakkuda tasuta ööbimiskoha ning jagada oma siseringi näpunäiteid ja nõuandeid. See on parim viis kohalikega kohtumiseks ja raha säästmiseks.

Pakkige veepudel – siinne kraanivesi ei ole joomiseks ohutu, nii et raha säästmiseks ja ühekordse plastiku tarbimise vähendamiseks võtke kaasa filtriga veepudel.

Külastage väljaspool hooaega – detsember kuni märts on üsna kiire aeg, kuna põhjapoolkeralt pärit inimesed põgenevad talve eest. Proovige neid kuupäevi vältida, kui soovite hindu madalal hoida.

Valmistage eineid – siin väljas söömine võib teie eelarvet hõlpsalt kärpida, nii et proovige jääda kuskile, kus on köök, et saaksite süüa teha. See pole glamuurne, kuid kui elate nagu kohalikud, säästate terve varanduse.

Brasiilia transpordivahendid

Ühistransport – Brasiilia linnatransport on tõhus ja kaasaegne. Paljudes kohtades (nt Rios ja São Paulos) on ulatuslik metroosüsteem. Ühe suuna pileti hind on umbes 5 BRL. Enamikus kohtades saate raha säästmiseks võtta mitmepäevase metrookaardi.

Bussid on igal pool. Üheotsa pilet maksab umbes 3-5 BRL ja nagu metroo puhul, on tavaliselt saadaval mitmepäevased metrookaardid.

Taksod – taksod on soovitatavad õhtuti, kui ühistransport ei pruugi olla nii turvaline. Piletihinnad algavad 6–8 BRL-ist ja tõusevad seejärel umbes 3–6 BRL-ni kilomeetri kohta. Litsentsiga takso hankimise tagamiseks kasutage rakendust nagu 99Taxis. Siit on saadaval ka sõidujagamine nagu Uber.

Buss – Kaugliinibussid on mugav, ökonoomne ja mugav viis riigis reisimiseks. Marsruute on sadu. Brasiilia bussireisid saate ajakavade kontrollimiseks ja piletite broneerimiseks kasutada.

Buss Riost São Paulosse kestab 6,5 tundi ja maksab umbes 80 BRL, kuigi saate broneerida ka magamiskohaga bussi 200 BRL eest. Riost Florianópolisse on 20-tunnine reis, mis maksab umbes 335 BRL tavakoha eest või 450 BRLi voodi eest.

Rong – rongiteenus on piiratud turistidele suunatud aururongiga, mis pakub transporti Sao Joao del Rei ja Tiradentese vahel. See on kallis, nii et ma ei soovita seda teha.

Lendamine – lennureisid on kasulikud, kui proovite riigis piiratud aja jooksul ringi liikuda (eriti kui reisite suurlinnade või selliste kohtade nagu Rio ja Amazonase vahel). Riigi suuremad lennufirmad on:

 • Avianca
 • Azul
 • GOL
 • LATAM

Kui broneerite kaks kuud ette lennu Rio de Janeirost Manausesse (lihtsaim viis Amazoni jõudmiseks), võite leida lennupileti hinnaga kuni 500 BRL. Rio-Salvadori lend maksab umbes 260 BRL, samas kui lennud Brasilia ja São Paulo vahel võivad olla kõigest 155 BRL.

Lennupass on praktiline valik, kui kavatsete 30 päeva jooksul teha palju lende. GOL-iga saate 90-päevase pileti, mille võrgus on neli siselendu, hinnaga 2600 BRL. Azul pakub midagi sarnast nelja lennuga kolme nädala jooksul sama hinnaga. Kui valite selle valiku, kulutate transpordile vähem kui 120 BRL päevas. Brol.com aitab teil leida õige pääsme.

Pidage lihtsalt meeles, et peate need pääsmed eelnevalt broneerima, nii et see ei võimalda paindlikku reisimist. Samuti ei saa te neid passe kasutada populaarsetel ajaperioodidel, nagu karneval ja jõulud/uusaasta.

Autorent – autorent maksab umbes 125 BRL päevas mitmepäevase rendi korral. Kuid teeolud pole siin suurepärased ja juhid on agressiivsed. Pealegi, kuna sissemurdmised ja autovargused on tavalised, jätaksin turvalisuse huvides tõenäoliselt laenutamise vahele.

Hitchwiki – siin pole autostopiga sõitmine eriti populaarne ja seda ei soovitata. Siinsed autojuhid pole just kõige ettevaatlikumad ja jalakäijad saavad sageli löögi.

Millal Brasiiliasse minna

Brasiilia hõlmab nii suurt territooriumi, et riik jaguneb erinevateks kliimapiirkondadeks. “Kõige külmem” osa on kaugel lõunas ja kagus, talvehooaeg kestab juunist septembrini. Brasiillased kurdavad siinse külma üle, kuid see langeb harva alla külma. Suvekuud detsembrist märtsini on kuumad.

Kui jääte Brasiilia rannikualadele kinni, on ilm aastaringselt soe. Talvel (detsembrist märtsini) on temperatuur alati kõrgem kui 25 °C. Päikesepaiste on peaaegu pidev, kuid on ka vihmaperiood, mis kestab oktoobrist jaanuarini. Vihmahooaeg algab Salvadoris ja Recifes sageli varem.

Kirdeosas (Amasoonia ümbruses) on alati kuum, temperatuur tõuseb sageli 40 °C-ni. Päris talvehooaega pole. Manauses ja Amazonase keskosas on kuiv hooaeg juulist oktoobrini. See periood on ka parim aeg Amazonase metsloomade külastamiseks, kuna vesi taandub ja loomad kogunevad kastmisaukudesse. Sama kehtib ka Pantanali kohta.

Kui tulete Brasiilia talvel, leiate palju vähem rahvast ja madalamaid hindu. Minu arvates on see parim aeg siin viibimiseks, kuid ainult siis, kui te ei ürita Põhja-Ameerika talve eest põgeneda.

Kui olete väga eelarvemeelne, ärge tulge veebruarikuusse, kui on karneval ja hinnad tõusevad taevasse!

Turvalisus Brasiilias

Brasiilias peavad reisijad olema valvsad. Taskuvargused ja muud pisi kuriteod on siin levinud, eriti Rios. Ärge välgutage kalleid asju ja hoidke oma telefon ja rahakott alati turvaliselt ja kättesaamatus kohas. Ärge tooge randa ka midagi väärtuslikku. Samuti hoidke oma passi seifis.!

Vältige õhtuti pärast pimedat üksi välja minemist. Kui teil on vaja öösel välja minna, laske oma hostelil/hotellil endale takso kutsuda.

Üksinda reisivad naissoost reisijad tahavad siin olla ettevaatlikud. Vältige võimalusel üksi ringi kõndimist ja kindlasti vältige öösel ringi kõndimist. Hoidke oma joogil alati silm peal (isegi kui seda valatakse) ja ärge kunagi võtke vastu võõraste jooke.

Kasutage pangaautomaate või võtke sõber kaasa, et sularaha väljavõtmisel silma peal hoida.

Autovargused ja sissemurdmised on tavalised, nii et ilmselt väldiksin turvalisuse huvides siin rentimist.

Matkale minnes võta alati kaasa vesi ja päikesekaitsekreem. Enne lahkumist kontrollige kindlasti ilmateadet ja riietuge vastavalt.

Ärge korjake puult vilju ja sööge seda teadmata, mis see on (see võib olla mürgine). Teatud piirkondades on ka Zika viiruse ja/või malaaria oht. Kandke putukapihustit ja kasutage seda sageli.

Usaldage alati oma sisetunnet. Tehke koopiad oma isiklikest dokumentidest, sealhulgas passist ja isikutunnistusest. Edastage oma marsruut lähedastele, et nad teaksid, kus te olete.

Hädaolukorras helistage abi saamiseks numbril 190.

Kõige olulisem nõuanne, mida saab pakkuda, on hea reisikindlustuse ostmine. Reisikindlustus kaitseb teid haiguste, vigastuste, varguste ja reisi tühistamise eest.