Austraalia on üks populaarsemaid reisi sihtkohti maailmas. Seda tuntakse peamise seljakoti-, telkimis-, maanteereisi ja sukeldumise kohana, kuid olenemata teie reisistiilist on siin midagi, mis teid tõmbab.
Seljakotireis Austraaliasse on seljakotireisijate jaoks kogu maailmas nagu kohustuslik tegevus. See on keskne tipphetk ümbermaailmarajal.
Kuid see pole ainult seljakotirändurite riik.
Austraalia on täis uskumatut loodusilu: Uluru ja Outback, vihmametsad ja põlised valge liivaga rannad ning loomulikult Suur Vallrahu. Sydney sadamasild ja ooperimaja on ikoonilised tehislikud imed ning Melbourne’i kohvikukultuur tekitab tunde, nagu lõõgastuksite Euroopas.
Riik on aga tohutu piiratud transpordivõimalustega väljaspool rannikut ja pole üllatav, et selle külastamine on väga kallis.
Kasutage seda ulatuslikku Austraalia reisijuhti (mis põhineb aastatepikkustel külastustel), et aidata planeerida oma järgmist reisi, et saaksite näha rohkem, kulutada vähem ja saada parima võimaliku reisi.
Sydney
Austraalia suurimas linnas on palju tegevusi, mis aitavad teid hõivatuna hoida. Ronige Sydney sadama sillale, surfake Bondi rannas, pidutsege King’s Crossis, purjetage üle sadama, külastage ooperimaja ja tutvuge Darlingi sadamas maailmatasemel uuendustega.
Külastage Ulurut
Uluru on üks populaarsemaid riigis. Veenduge, et oleksite kohal nii päikeseloojangu kui ka päikesetõusu jaoks, sest mõlemad on võrdselt tähelepanuväärsed. See on päris hingekosutav vaatepilt. Külastage kindlasti aborigeenide keskust, et õppida tundma aborigeenide ajalugu ja kultuuri.
Sukelduge Suurele Vallrahule
Ärge jätke Suure Vallrahu sukeldumist või snorgeldamist tegemata, enne kui see tänu kliimamuutustele lõplikult kaob. Proovige broneerida ettevõte, millel on luba külastada kaldast kaugemal asuvaid kohti, et vältida teiste paatide pealetungi, mis ujutavad kaldale lähemal asuvaid sukeldumiskohti. Reisid algavad umbes 180 AUD-st (130 USD).
Melbourne
Melbourne on palju pingevabam kui Sydney. See on koht, kus saab lõõgastuda jõe ääres, jalutada läbi linnaaedade, süüa imelist toitu, nautida kunsti ja pidutseda St. Kildas.
Purjetage Whitsundays
3-päevane/2-öine purjetamisreis on populaarne viis maailma kaunimate liivasaarte nägemiseks. Whitehaveni rand on lummav ja Whitsunsays tervikuna on postkaardiga täiuslik. Mõnel saarel on kuurordid, kui soovite lõõgastuda, ja seal on ka kämpingud.
Mida teha Austraalias
- Brisbane’i lõunakallas: Brisbane on “ärilinn”, nii et erinevalt Sydneyst või Melbourne’ist pole siin palju “kultuuri”. South Bankis on mõned toredad restoranid ja mõned korralikud pubid, kuid üldiselt ei ole linn üks põnevamaid kohti Austraalias. Siiski tasub peatuda, et lõunakaldal aega veeta ja põhja poole suunduvate reisijatega kohtuda.
- Matk Daintreed: Maailma vanim vihmamets (jah, vanem kui Amazonas) pakub matku, mis ulatuvad lihtsast kuni raskete džungliteni, kauneid mägesid, koskesid ja palju elusloodust. Veetke paar päeva ringi matkates ja turistirikkast Cairnsist väljudes. Kui soovite tõesti läbimõeldud rajalt kõrvale jääda, suunduge Cape Tribulationi ja nautige tõelist rahu ja vaikust (ujuma minnes jälgige lihtsalt meduusid). Piirkonnas on palju reisifirmasid, kuid enim meeldinud on onu Briani reisid (kuigi ta käib rohkem Atherton Tablelandsis ja mitte eriti kaugel põhjas).
- Perth: Perth on Austraalia lääneranniku pealinn ja enamikul reisijatel jääb see sageli tähelepanuta. Idarannikult on sinna kulukas välja pääseda, nii et enamik reisijaid väldib seda. Perth on parim koht pühapäevase sessiooni pidamiseks (Austraalia traditsioon juua pühapäeva pärastlõunal). Randadest, toidust ja õllest (võtke kindlasti päevareis Freemantle’i) on Perth lihtsalt fantastiline.
- Avastage Fraseri saart: Maailma suurim liivasaar on populaarne koht telkimiseks, ujumiseks, matkamiseks ja dingode vältimiseks. Võite rentida oma 4WD auto või teha üleöö ekskursiooni läbi saare, mis on kuulus oma mageveejärve (ja dingode) poolest. Saar on ilus, täis järvi, matkaradu ja laiaulatuslikke vaateid. Kahjuks ei saa te läheduses vette minna, kuna see on karm ja täis haisid.
- Cairns: Cairns on Austraalia värav Põhja-Queenslandi. Siit saate külastada Suurt Vallrahu, Daintree vihmametsa, Atherton Tablelandsi, Cape Tribulationi ja palju muud. Cairns on üsna tüüpiline troopiline linn ja siinne elu keskendub rooside nuusutamiseks. Kuna linn on nii palju näha, väärib see väga pikka viibimist. Plaanige külastada nädal, mis annab teile piisavalt aega piirkonnaga tutvumiseks ja veeta aega basseini ääres lösutades.
- Avastage Outback’i: Ükski reis Austraaliasse pole täielik ilma reisita äärmusse, et näha krokodille, orge, järvi ja punast kõrbe. Leidke oma krokodill Dundee, kui uurite Punast keskust ja Lääne-Austraaliat. Peab külastama kohti: Karijini rahvuspark, Kimberlys, Kakadu ja Litchfieldi rahvuspark,
- Matkake Sinimägedes: Otse Sydneyst väljaspool on Blue Mountains suurepärane koht, mida uurida, eriti neliveoliste sõidukite puhul. Kui seiklete ääremaa vihmametsas, näete kängurusid, papagoisid, kookaburrasid ja palju muud. Mõned populaarsemad vaatamisväärsused/matkad siin on Jenolani koopad, Suur kanjon ja varemetes loss.
- Vaadake Karri puid: Üks kõige vähem külastatud vaatamisväärsusi Austraalias on Karri metsad Edela-Austraalias. Need tihedad metsad ja kõrguvad puud kasvavad üle 60 meetri ja on ilus tunnistus riigi mitmekesisest loodusest. Nad on Perthist vaid mõne tunni kaugusel lõunas.
- Külastage Kimberleyt: See piirkond on tuntud oma metsiku looduse poolest, nii et kui teile meeldib õues olla ja te ei pahanda, et asjad muutuvad karmiks, lisage see oma teekonda. Peamiselt sillutamata Gibb River Road kulgeb 660 km ulatuses läbi piirkonna südame, millel on kõrguvad lubjakivikaljud, kurud, kõrbemaastik ja magevee basseinid. 12-päevane telkimisreis piirkonnas maksab umbes 3700 AUD (2800 USD), samas kui 3-päevane ringreis maksab umbes 1150 AUD (860 USD).
- Avastage Kakadu rahvusparki: Tohutu Kakadu rahvuspark on bioloogiliselt mitmekesine looduskaitseala Austraalia põhjaterritooriumil. See hõlmab märgalasid ja jõgesid. See on koduks soolase vee krokodillidele ja kilpkonnadele, aga ka paljudele erinevatele linnuliikidele. Aborigeenide kaljumaalinguid (mis pärinevad eelajaloost) saab vaadata Nourlangie’s, Nanguluwuris ja Ubirris. Darwinist leiate palju ekskursioone. Kindlasti veeda vähemalt üks öö pargis! Kolme päevased ekskursioonid maksavad umbes 950 AUD (711 USD).
- Surfake Gold Coastil: Austraalia on kuulus oma surfamise poolest ja üks parimaid õppimiskohti on Brisbane’i lähedal Gold Coastil. Leiate maailmatasemel lained, laia ranna ja palju saadaolevaid õppetunde. Kui teile Gold Coast ei meeldi, on seal alati Noosa, Byron Bay, Bondi Beach, Perth ja noh, saate aru. Austraalias on palju surfamist! Surfitunnid maksavad umbes 65 AUD ($ 50 USD) kahetunnise klassi eest. Laenutus maksab umbes 60 AUD (44 USD) päevas.
- Tehke veinireis: Ükskõik, kas lähete alla Margret Riverisse, Hunter Valleysse või Barossa Valleysse, on teil palju võimalusi maitsta Aussie veini otse allikast. Veiniriigi külastamine peaks olema teie tegevuste nimekirjas. Kui rendid auto, võid peatuda kauemaks või teha giidiga ekskursioone suurematest linnadest. Parim on asuda piirkonnas ja veeta igas piirkonnas umbes 3–5 päeva, et degusteerida võimalikult palju veini. Eeldatavasti kulutate terve päeva kestvale veinireisile umbes 150 AUD (112 USD).
- Vaadake Ningaloo riffi: Suur Vallrahu saab kogu reklaami, kuid läänerannikul asuv Ningaloo riff on palju parem rifisüsteem. Kuna see on vähem arenenud ja meelitab vähem turiste, on seal tegelikult rohkem kalu ja metsloomi – võite isegi vaalhaidega ujuda! Lisaks tuleb riff mõnel hetkel kaldale nii lähedale, et võite ise selleni ujuda. Rohkem kala + vähem rahvast = parem aeg. Terve päeva kestvad sukeldumisreisid maksavad umbes 215 AUD ($ 161 USD), samas kui snorgeldamis reisid on umbes 185 AUD ($ 138 USD).
- Külastage Lääne-Austraaliat: Riigi kõige tähelepanuta jäänud piirkond on läänerannik, kus riik tõesti särab. Siin saate põgeneda idaranniku rahvahulkade eest, uurida tagamaid, näha Ningaloo riffi, Coral Bay’t, Broome’i, Perthi ja Margareti jõge. See on palju vähem arenenud kui idarannik, iga koha vahel on suurem vahemaa ja mitte nii palju turismiinfrastruktuuri, mis teid ringi liigutaks (buss on õudusunenägu), kuid kui võtate sellest juhendist ühe nõuande kõrvale, peaks see olema külastada seda Austraalia osa. See on versioon riigist, mida oma peas kujutate.
- Vaadake Tasmaaniat: Vaatamata sellele, et kõik teavad selle nime, ei jõua keegi siia kunagi. (See on omamoodi meie tee peamisest turismirajast.) Tasmaanias on suurepärased matkad, kaunid lahed (Wineglass Bay on kõige kuulsam), väikelinnad ja suurepärased inimesed, vaid parvlaeva kaugusel Melbourne’ist. Kui teil on aega, uurige seda riigi kohutavalt alakülastatud osa. Parvlaev mandrilt maksab umbes 100 AUD (75 USD) mõlemas suunas (kuigi loomulikult saate ka lennata).
Austraalia hinnad
Majutus – hostelite hind algab 20 AUD-st (15 USD) öö kohta ühiselamutoa eest, kuigi suurtes rannikulinnades on nende hind kuni 40 AUD (30 USD). Kaheinimesevoodi ja jagatud vannitoaga privaatsed toad jäävad hostelites vahemikku 80–100 AUD (60–75 USD) öö kohta.
Soodsate hotellide puhul soovite kulutada vähemalt 75–95 Austraalia dollarit (55–70 USD) kaheinimesetoa, privaatse vannitoa, televiisori ja hommikusöögi eest. Suuremad ketihotellid maksavad umbes 200 AUD (150 USD). Telkimine maksab 15–30 AUD (10–20 USD) öö kohta (odavam, kui võtate kaasa oma telgi, kallim, kui pargite haagissuvilat).
Airbnb puhul maksavad privaatsed toad keskmiselt umbes 85 AUD-i (65 USD) öö kohta, samas kui terved kodud/korterid maksavad vähemalt 100 AUD-i (75 USD) öö kohta, kuigi keskmiselt maksavad need umbes 150 AUD-i (112 USD-d).
Austraalia toit – toit ei ole Austraalias odav! Enamik korralikke restorani eelroogasid maksavad vähemalt 20 AUD (15 USD). Kana ja lambaliha on siin ülipopulaarsed ning lihapirukad on liikvel olles tavaline eine. Tänu riigi Briti juurtele võib kala ja friikartuleid leida ka kõikjalt.
Kiirete suupistete jaoks maksavad võileivad umbes 8–10 Austraalia dollarit (6–7 USD). Kiirtoit on kombineeritud söögikorra eest umbes 15 AUD (10 USD). Parima hinna ja kvaliteedi suhtega toidud on Aasia ja India restoranid, kus saate alla 10 AUD (7 USD) eest tõeliselt kõhtu täis eine.
Kui valmistate eineid, peaksite maksma 100 AUD (75 USD) nädalas toidukaupade eest, mis sisaldavad pastat, köögivilju, kana ja muid põhitoiduaineid.
Tegevused – mitmepäevased tegevused ja ekskursioonid on kallid, üldiselt maksavad 400–540 AUD (295–400 USD). Ühepäevareisid maksavad umbes 135–230 AUD (100–170 USD). Näiteks võib ühepäevane reis Suurele Vallrahule maksta 230 AUD-i (170 USD), samas kui kaheöine purjereis ümber Whitsunday saarte võib maksta kuni 540 AUD-i (400 USD). Kolmepäevane reis Ulurusse Alice Springsist on umbes 480 AUD (355 USD). Jalutusreisid maksavad umbes 50 AUD (35 USD) ja päevareisid veini piirkondadesse on vahemikus 150–200 AUD (112–150 USD).
Kui palju Austraalia külastamine maksab? Seljakotireisijate eelarvega saate seda teha 70–85 AUD eest päevas. See on soovituslik eelarve, eeldades, et ööbite odavas hostelis või kämpingus, valmistate enamiku oma einetest (mõnikord sööte kiirtoitu) ja kasutate kohalikku transporti. Selle eelarvega piirdute enamasti tasuta tegevustega, nagu rannad, matkamine ja tasuta jalgsimatkad.
Keskmise eelarvega, umbes 210 AUD, saate ööbida Airbnb-s, süüa aeg-ajalt restoranis, juua rohkem, nautida linnadevahelisi reise ja näha veel mõnda vaatamisväärsust.
Luksusliku eelarvega 390 Austraalia dollarit või rohkem võite otsida kena hotelli, nautida sageli väljas söömist, juua nii palju kui soovite, rentida auto ja lennata mõne linna vahel. Taevas on pärast seda piiriks!
Austraalia reisijuht: raha säästmise näpunäiteid
Austraalia võib olla külastamiseks väga-väga kallis riik. Kui te ei ole ettevaatlik, lööte kogu oma eelarve kiiresti läbi! Siin on mõned viisid, kuidas Austraaliat külastades raha säästa:
Hankige telefonipakett – telefonifirma Optus pakub suurepäraseid telefonipakette, millel on suurepärane levi kogu riigis. Nende kõne-/tekstisõnumitariifid pole samuti nii kõrged, nii et krediit kestab teile mõnda aega. Vodafone’il on ka häid pakkumisi.
Joo gooni (karbiveini) – Goon on Austraalia seljakotireisijate hosteli rajal kurikuulus. See odav kast veini on parim viis joomiseks, suminaks ja samal ajal palju raha säästmiseks. Jooge seda enne väljaminekut ja säästke raha baaris (kus see on umbes 10 AUD (7 USD) joogi kohta).
Süüa sageli – jällegi pole väljas söömine odav. Parim viis oma kulusid vähendada on valmistada võimalikult palju toite. ALDI on riigi odavaim supermarket, millele järgnevad Coles ja seejärel Woolworths (kuigi mõnikord ei saa te valida, millises kohas saate osta, kuna mõnes väikelinnas on ainult üks).
Autode jagamine – Austraalia on suur riik, kus liikumine võib olla kulukas. Kui reisite koos sõpradega, on mõistlik osta kasutatud auto või matkaauto (või rentida uus mõnelt riigi paljudest rendifirmadest) ja jagada gaasikulud. Samuti saate teiste reisijatega sõita, kasutades selliseid saite nagu Gumtree, Jayride või hosteli teadetetahvlid.
Broneerige ekskursioonid paketina – selles riigis on palju põnevaid tegevusi ja ekskursioone, mis söövad ära iga eelarve. Tegevuste koos broneerimine hosteli või reisibüroo kaudu võib saada teile allahindlust ja säästa sadu dollareid.
Töötage oma toa heaks – paljud hostelid pakuvad reisijatele võimalust majutuse nimel tööd teha. Vastutasuks mõnetunnise koristamise eest päevas saate tasuta voodi, kus magada. Kohustused on erinevad, kuid enamik hosteleid paluvad teil peatuda vähemalt nädalaks. Küsige saabudes töötajatelt, kas seal on võimalusi.
WWOOF – WWOOFing on programm, mis võimaldab tasuta toa ja toitlustuse eest töötada mahefarmides. See on suurepärane võimalus kulusid vähendada ja kohalikku ellu sügavamalt vaadata.
Couchsurf – Austraalias majutus on kallis. Kui plaanite ette, võite tavaliselt leida tõeliselt toredaid Couchsurfingu võõrustajaid kogu riigis. Nii ei ole teil mitte ainult ööbimiskoht, vaid ka kohalik võõrustaja, kes ütleb teile parimad kohad, kuhu minna, ja mida näha.
Täitke oma veepudel – kraanivesi on Austraalias puhas ja joomiseks ohutu. Iga veepudeli 2–3 AUD vähendamine vähendab teie igapäevaseid kulutusi ja vähendab ka teie süsiniku jalajälge!
Austraalia transpordivahendid
Linnatransiit – kõikides Austraalia linnades on usaldusväärsed ja taskukohased avalikud bussisüsteemid. Suuremates linnades, nagu Sydney, Melbourne, Brisbane, Adelaide ja Perth, leiate isegi metrood ja trammisüsteemid. See on odavaim viis linnades reisimiseks. Piletihinnad on vahemikus 3–4 AUD (2–3 USD). Taksod on kallid – jätke need vahele.
Lennureisid – kuna Austraalia pindala on üle seitsme miljoni ruutkilomeetri, võtab riigis ringi liikumine kaua aega. Lendamine on üks tõhusamaid viise linnas hüppamiseks, kuid see pole kõige odavam. Austraalia suuremate lennufirmade hulka kuuluvad:
- Qantas
- Jetstar
- Neitsi
Kuna Tiger Airways (Austraalia odavlennufirma) läks 2020. aastal alla, on Jetstar praegu odavaim variant. Kui broneerite varakult, võite leida igasuguseid pakkumisi (nt Sydneyst Melbourne’i 120 AUD eest). Vastasel juhul maksab Sydney–Melbourne umbes 230 AUD ($ 175 USD), samas kui pikem lend nagu Cairns Perthi on 615 AUD ($ 460 USD) edasi-tagasi!
Buss – pärast sõitmist on see minu lemmik transpordivõimalus Austraalias. Idarannikul on see ka teie odavaim valik. Läänerannikul on bussid üllatavalt kallid, kuna seal ei liigu palju inimesi üles-alla ja konkurents on piiratud. Idarannikult leiab aga päris soodsaid bussipileteid, eriti kui ette broneerida. Austraalia kaks suuremat bussifirmat on:
Kuna Tiger Airways (Austraalia odavlennufirma) läks 2020. aastal alla, on Jetstar praegu odavaim variant. Kui broneerite varakult, võite leida igasuguseid pakkumisi (nt Sydneyst Melbourne’i 120 AUD eest). Vastasel juhul maksab Sydney–Melbourne umbes 230 AUD ($ 175 USD), samas kui pikem lend nagu Cairns Perthi on 615 AUD ($ 460 USD) edasi-tagasi!
- Greyhound Australia
- Premier
Mõlemad ettevõtted pakuvad mõnikord 1 AUD (0,75 USD) pileteid, kuid enamasti on bussipiletite hinnad umbes 35 AUD (25 USD) (ööbussid on tavaliselt umbes 60–70 AUD (45–50 USD). Greyhound pakub ka mitmeid Bussipääsmed. Nende Whimiti pääsmed ulatuvad 15–365 päeva pikkuseks piiramatuks reisimiseks ja sobivad suurepäraselt kapriisiga reisimiseks (sellest ka nimi). Neid on saadaval 15, 30, 60, 90, 120 ja 365 päevaga 249–1699 AUD (184–1260 USD).
Seljakotireisijate buss – kui soovite reisimise ajal koos teiste seljakotiränduritega pidutseda, broneerige koht Magic Busis. See seljakotireisibuss väljub koos 25 seljakotiränduriga vanuses 18–35 aastat, et 3–4 nädalaks avastada riigi rahvusparke, telkida, lõkkeid ning vahetuid pidusid ja üritusi avastama. Reisid kulgevad Perthist põhja pool Broome’i või idast Melbourne’i iga kuu, nii et peate oma reisi vastavalt ajastama, et see vastaks määratud väljumisele. Teekonnad on alati paindlikud, nii et iga reis on ainulaadne. Püütakse hoida tasakaalus 50% mehi ja 50% naisi, aga ka eri rahvuste tasakaalu, nii et seltskond on alati kirev. Reisid algavad 1200 AUD-st (822 USD) inimese kohta.
Rong – linnatrammide, linnalähirongide ning pikamaa- ja mandriüleste rongide vahel on Austraaliat raudteel laialdaselt näha. Kuid nende kasutamine ei ole nii laialt levinud. Rongiliinid eksisteerivad enamasti idarannikul, riigis on vaid kaks suurt liini: üks läheb põhja/lõuna suunas Melbourne’ist Darwinini ja teine ida/ida Sydneyst Perthi.
Ühe suuna pilet Sydneyst Perthi (3 päeva) on 890 AUD (650 USD). See pole tegelikult odav valik, nii et kui te ei soovi oma kallimaga (või lihtsalt rongide armastamiseks) maalilisel marsruudil, nagu Ghan, sulistada, jätaksin Austraaliasse rongiga reisimise vahele.
Sõidujagamine – kui soovite tõesti raha säästa ja odavalt reisida, otsige endale sõpru, rentige auto või matkaauto ja sõitke mööda maad ringi. Austraalias on sõidujagamine väga lihtne. Igas hostelis on teadetetahvel, kuhu reisijad postitavad sõite, ja veebisaitidel, nagu Gumtree, on aktiivsed sõidujagamise jaotised, kust inimesed otsivad autosid või sõitjaid. Sõidujagamise veebisaidid:
- CoSeats
- Share Ur Ride
Teise võimalusena saate auto osta ka riigist lahkuvate seljakotirändurite või kasutatud autosid müüvate kohalike elanike käest. Tavaliselt leiate kasutatud auto hinnaga 1000–2000 AUD (735–1470 USD). See võib tunduda palju, kuid alati leidub seljakotirändureid, kes soovivad sõitu jagada.
Millal Austraaliasse minna
Arvestades, et Austraalia on nii tohutu riik, on kliima ja temperatuurid kohati erinevad. Üldiselt on Austraalia külastamiseks kõige populaarsem aeg aprillist septembrini. Ilm on ilus ja pehme ning suurem osa riigist kuiv ja soe. Avatud on ka kõik populaarsed vaatamisväärsused. Lõuna-Austraalias on märtsist maini (sügisel) suurepärane aeg külastada. Teisest küljest võivad turistide massid olla intensiivsed ja hinnad on palju kõrgemad kui hooajavälisel hooajal. Peate palju asju ette broneerima!
Kui olete tulnud Austraaliasse matkamise huvides, on talv (juunist augustini) hea aeg külastada.
Madalhooaeg on oktoobrist märtsini, mil temperatuurid on liiga kuumad ja niisked ning enamiku inimeste jaoks talumatud – eriti Punases keskuses ja enamikus Lääne-Austraalias. Pluss külg: soodushinnaga reisihinnad! Eriti hotellides ja hostelites.
Oktoobrist aprillini on ka meduuside hooaeg, mis muudab veed ujumiseks või muuks veespordiks ohtlikuks. Kui plaanite nautida Austraalia rannikut, pole see tõenäoliselt parim aeg. Hooaeg kestab Põhja-Austraalias oktoobrist aprillini ja mujal novembrist märtsini.
Turvalisus Austraalias
Austraalia on uskumatult turvaline koht reisimiseks – isegi kui reisite üksi ja isegi üksi naisreisijana. Vägivaldsed rünnakud on haruldased. Inimesed on toredad ja abivalmid ning tõenäoliselt ei satu te hätta. Kui olete suurlinnas, võtke kasutusele tavapärased ettevaatusabinõud nagu mujal.
Usaldage alati oma sisetunnet. Kui taksojuht tundub varjuline, peatage takso ja väljuge. Kui teie hotell on viletsam, kui arvasite, minge sealt minema. Tehke koopiad oma isiklikest dokumentidest, sealhulgas passist ja isikutunnistusest. Edastage oma marsruut lähedastele, et nad teaksid, kus te olete.
Kui te seda kodus ei tee, ärge tehke seda Austraalias viibides. Järgige seda reeglit ja kõik läheb hästi.
Enamik intsidente Austraalias kipub juhtuma seetõttu, et külastajad pole harjunud riigi ainulaadse kliima ja metsiku loodusega. Veenduge, et teil oleks palju päikesekaitsetooteid ja püsige võimalikult hüdreeritud. See kehtib eriti siis, kui sõidate läbi ääreala. Seal on pikki ja pikki vahemaid, ilma linnadeta, nii et kui auto läheb katki, soovite olla valmis. Kui matkate, veenduge, et teate juba varakult, mida oodata. Jälgige madusid ja ämblikke ning kui teid hammustatakse, otsige kohe abi. (Ärge siiski muretsege – kõik need õuduslood hiiglaslikest ämblikest ja tigedatest loomadest on üsna haruldased!) Pealegi, kui olete ujumas, pange tähele punast ja kollast lippu. Kollased lipud näitavad, et ujumistingimused võivad olla ohtlikud; punased lipud tähendavad, et rand on suletud.
Emake loodus Austraalias EI ole jõud, millega tuleb arvestada.
Kõige olulisem nõuanne, mida saab pakkuda, on hea reisikindlustuse ostmine. Reisikindlustus kaitseb teid haiguste, vigastuste, varguste ja reisi tühistamise eest. See on igakülgne kaitse juhuks, kui midagi läheb valesti.