SEVILLE REISIJUHT

Sevilla on Lõuna-Hispaania kunsti-, kultuuri- ja finantspealinn. See on linn, mis on täis uhket arhitektuuri, elavat ajalugu ja imelist toitu.

Algselt Rooma linnana rajatud Sevilla tõusis esile pärast islami vallutust aastal 711. Tänapäeval on linn tuntud oma flamenkotantsu (mis sai alguse Andaluusiast), kauni islami ja euroopa stiile segava arhitektuuri ning kõrvetavate suvede poolest.

Sevilla on suur ülikoolilinn ja väga populaarne välismaal õppivate inimeste seas, mistõttu on see soodsam sihtkoht kui sellised linnad nagu Barcelona või Madrid (see pole ka nii rahvarohke).

See Sevilla reisijuht annab teile kõike, mida peate teadma, et hästi süüa, säästa raha ja näha Sevilla parimaid vaatamisväärsusi!

5 parimat asja, mida Sevilles näha ja teha

Külastage Sevilla katedraali

See rooma katoliku katedraal domineerib suures osas Sevilla siluetist. Andaluusia apelsini puudega ümbritsetud katedraal (tuntud ka kui Püha Maarja katedraal) on üks Sevilla peamisi turismiobjekte. Järjekorrad võivad venida pikaks, osaliselt seetõttu, et jumalateenistuste ajal on lahtiolekuajad piiratud, seega minge kohale varakult. Kuigi võite lihtsalt imetleda vapustavat disaini ja vitraaže väljastpoolt, on katedraal koht, kus Christopher Columbus on maetud, nii et tasub sisse minna. Kellatornist avaneb ka panoraamvaade linnale. Sissepääs on 11 eurot, kui ostate veebist ja 12 eurot isiklikult. Audio giid maksab 5 EUR (4 EUR, kui kasutad äppi).

Avastage Parque de Maria Luisa

See 40.5 hektari suurune avalik park asub ikoonilise Plaza de España ees ning pakub võimalust sirvida aedu, siseõuesid ja skulptuure. Park on Sevilla peamine haljasala ja asub Guadalquiviri jõe lähedal. See 1911. aastal loodud koht on lõõgastav koht lõõgastumiseks, piknikuks ja inimeste vaatamiseks. Ärge unustage monumenti Miguel de Cervantesele, kes kirjutas Don Quijote (monumendi juurde kuulusid varem Don Quijote kujud tema hobusel ja Sancho Panza tema eesli seljas, kuid need on vahepeal kadunud).

Külastage kuninglikku Alcázari

Sevilla kuninglik Alcázar (tuntud ka kui al-Qasr al-Muriq) on Euroopa vanim elamupalee, mis on siiani kasutusel. See pärineb 14. sajandist ja on oluline näide mauride arhitektuurist. Seal on hiiglaslikud galeriid, kaunistatud toad ja kaunid aiad. Palee ehitati kristlikule Kastiilia kuningale Peetrusele moslemite kindluse kohale pärast seda, kui kristlikud armeed linna 1248. aastal tagasi vallutasid. See on ka UNESCO maailmapärandi nimistusse. Üldpilet on 14.50 EUR. Tasuta sissepääs on saadaval esmaspäeva pärastlõunal/õhtul. Kontrollige veebisaidilt konkreetseid aegu.

Vaadake vaadet seene tipust

See suur skulptuuri platvorm Plaza de la Encarnaciónis oli varem parkla, kuid 2011. aastal muudeti see massiivseks avalikuks kunstiprojektiks nimega Las Setas De Sevilla ehk Metropol. Päikesevari. Seeni meenutav struktuur annab varju all olevale väljakule ja seal on kaks 26-meetrist panoraam platvormi, kust saate vaadet nautida. Sissepääs platvormile on 10 EUR.

Tutvuge Plaza de Españaga

Üks Sevilla maalilisemaid kohti, Plaza de España ehitati 1920. aastatel Parque de María Luísa põhjaserva Ibero-Ameerika näituse jaoks. Ainulaadne hoone segab barokk-, renessansi- ja mauride arhitektuuristiile ning seal on väike kanal Veneetsia-laadsete sildade ja gondlitega. Plaza on viimastel aastatel pälvinud palju tähelepanu, kuna see on olnud filmi- ja telesaadete taustaks, nagu Star Wars ja Game of Thrones. Hoone laiaulatusliku kaare ääres olevad seinamaalingud kujutavad erinevaid Hispaania piirkondi ja omavalitsusi. Sellel on ka pingid, millel on keraamiliste plaatidega kujutatud 49 Hispaania provintsi. Sissepääs on tasuta.

Muud asjad, mida Sevilles näha ja teha

 • Külastage Sevilla katedraali – see rooma katoliku katedraal domineerib suures osas Sevilla siluetist. Andaluusia apelsini puudega ümbritsetud katedraal (tuntud ka kui Püha Maarja katedraal) on üks Sevilla peamisi turismiobjekte. Järjekorrad võivad venida pikaks, osaliselt seetõttu, et jumalateenistuste ajal on lahtiolekuajad piiratud, seega minge kohale varakult. Kuigi võite lihtsalt imetleda vapustavat disaini ja vitraaže väljastpoolt, on katedraal koht, kus Christopher Columbus on maetud, nii et tasub sisse minna. Kellatornist avaneb ka panoraamvaade linnale. Sissepääs on 11 eurot, kui ostate veebist ja 12 eurot isiklikult. Audio giid maksab 5 EUR (4 EUR, kui kasutad äppi).
 • Tehke toidutuur – Sevilla köögi ajaloo ja kultuuri kohta lisateabe saamiseks minge toidu reisile. See on parim viis linnas ringi süüa, proovides parimaid toite, mida Sevillal on pakkuda, ning õppida, mis teeb köögi ainulaadseks. Devour Tours korraldab põhjalikke toidureise, mida juhivad asjatundlikud kohalikud giidid, mis tutvustavad teile toidukultuuri ja selle ajalugu. Kui olete toidusõber, kes soovib rohkem teada saada iga roa ajaloo ja kultuuri kohta, on see ringkäik teie jaoks! Ekskursioonid algavad 89 eurost.
 • Külastage Iglesia de San Isidoro – kuigi see kirik on vähem populaarne kui Sevilla katedraal, peetakse Iglesia de San Isidorot üheks Sevilla kõige muljetavaldavamaks kirikuks. 14. sajandi kirik ehitati endise araabia kindlustuse peale ning selle gooti ja mudejari stiilide suland on Andaluusia unikaalse arhitektuuri tavaline näide. Keeruline disain muudab selle külastamist väärt. Sissepääs on tasuta, kuid riietuge kindlasti lugupidavalt, kuna tegemist on jumalateenistuse kohaga.
 • Nautige kaasaegset kunsti – Centro Andaluz de Arte Contemporáneo (CAAC) on kaasaegse kunsti muuseum, mis asub kesklinnast üle jõe. Endises frantsiskaani kloostris, mis pärineb 15. sajandist (ja oli hiljem keraamiliste plaatide tehas), asub täna muuseum Andaluusia kunstnike kogu. Seal on vahelduvad näitused, nii et vaadake veebisaiti, et näha, mis teie külastuse ajal toimub. Sissepääs on 3,01 EUR, kuid sissepääs on tasuta teisipäevast reedeni kell 19-21 ja laupäeviti kell 11-21
 • Tutvuge Hispaania koloniaal ajalooga – India üldarhiiv on 16. sajandist pärit hoone ja UNESCO maailmapärandi nimistus. See on ehitatud Hispaania renessansi stiilis ja sisaldab suurt kogumit dokumente ja esemeid, mis on seotud Hispaania koloniseerimisega Uue Maailma. Tähtsündmused hõlmavad Columbuse isiklikku päevikut ja Tordesillase lepingut, mis jagas Uue Maailma Hispaania ja Portugali vahel. Sissepääs on tasuta.
 • Külastage flamenko muuseumi – flamenkomuusika ja -tants on Lõuna-Hispaania kultuuri oluline kultuuri element ning Sevilla flamenkomuuseum on suurepärane võimalus selle ainulaadse esitusstiili kohta rohkem teada saada. Muuseumis on palju keeruka disainiga flamenkokleite ja see valgustab tantsu päritolu ajalugu. Muuseumi sissepääs maksab 10 eurot, flamenkoetendused muuseumi teatris 25 eurot.
 • Imetlege kujutavat kunsti – Museo de Bellas Artes on kaunite kunstide muuseum, kus on teoseid keskajast kuni 20. sajandini. Muuseum asub Macarena naabruses hoones, mis pärineb aastast 1594. Hoone kaks korrust on täis maale, skulptuure, mööblit ja käsitööd – paljud Sevilla või Andaluusia kunstnike poolt. Sissepääs on 1,50 eurot ja EL-i kodanikule tasuta.
 • Võtke hispaania keele kursus – Sevilla on välistudengite jaoks populaarne välismaal õppimise koht ja seal on mitmeid keeltekoole. Saate osaleda hispaania keele kursustel vaid ühe nädala või kauemgi. Paljud õpilased valivad Sevilla õppima linna suure üliõpilasarvu, linna taskukohasuse ja ainulaadse Andaluusia kultuuri tõttu. CLICi keeltekool pakub mitmesuguseid kursusi mis tahes arvu nädalate või kuude jooksul, lisaks taskukohaseid eluasemeid neile, kes soovivad peatuda teiste õpilastega või kodumajutuses. Ühenädalane intensiivne hispaania keele kursus CLICis maksab kõigest 205 eurot, kuid olenevalt paketist või mitme nädalasest kursusest on saadaval allahindlused.
 • Vaadake vaadet seene tipust – see suur skulptuuri platvorm Plaza de la Encarnaciónis oli varem parkla, kuid 2011. aastal muudeti see massiivseks avalikuks kunstiprojektiks nimega Las Setas De Sevilla ehk Metropol. Päikesevari. Seeni meenutav struktuur annab varju all olevale väljakule ja seal on kaks 26-meetrist panoraam platvormi, kust saate vaadet nautida. Sissepääs platvormile on 10 EUR.
 • Veedke aega Alamedas – Sevilla parim ööelu on Alameda de Hercules ja selle ümbrus. Suur vabaõhuväljak meelitab ligi paljusid tudengeid ja loomingulisi kunstnikke, kes lõõgastuvad siin joomise, muusika mängimise ja kaubanduskeskust ääristavate tapasebaaride ja õues istumiskohtadega. Paljud piirkonna restoranid ja baarid pakuvad elavat muusikat ning suurepäraseid toidu- ja joogi pakkumisi.
 • Lõõgastuge Guadalquiviri jõel – esimene ümbermaailmareis sai alguse Sevillast, kui portugali maade avastaja Ferdinand Magellan purjetas 1519. aastal mööda Guadalquiviri jõge. Jõgi oli Atlandi ookeani liikluse peamine meretee enam kui 200 aastat, muutes Sevilla kaubanduslikuks keskuseks. läänemaailm 16. sajandil. Nendel päevadel saate nautida jõel sõudmist ja kanuusõitu või lihtsalt kaldal lõõgastuda ja stseeni nautida.
 • Tehke rattaretk – kui soovite tutvuda linna ajalooga ja näha peamisi vaatamisväärsusi, tehke rattaretk. Sõltuvalt sellest, kui peent ekskursiooni soovite, võite kulutada 25-40 EUR kolmetunnisele giidiga rattaretkele Sevillas. Läbite palju maad, mis võimaldab teil näha kõiki peamisi vaatamisväärsusi vaid mõne tunniga. Sevilla Bike Tours korraldab iga päev hommiku- ja päikeseloojangu reise hinnaga 30 EUR, mis sobivad igas vanuses.

Seville reisikulud

Hostelihinnad – Sevilla on seljakotirändurite seas väga populaarne, seega on hostelite jaoks palju võimalusi. Paljud pakuvad luksuslikke ja kiireloomulisi mugavusi, nagu katusebasseinid ja tasuta hommikusöök. Enamik hosteleid asuvad kesklinnas või on kesklinnast lühikese jalutuskäigu kaugusel. Hostelid maksavad 12-20 eurot ühiselamu kohta olenemata aastaajast. Privaatsed toad maksavad vahemikus 55-75 EUR.

Linnast väljas on mõned laagriplatsid, mõned pakuvad privaatset basseiniga majakest 40 euro eest. Telgiga inimestele maksab põhikrunt ühele inimesele 5 EUR.

Soodsad hotellihinnad – Soodsad hotellid maksavad 40-60 eurot öö, kuigi turismi kõrghooajal ja lihavõttepühade paiku on hinnad veidi kõrgemad (umbes 50-100 eurot öö kohta). Kontinentaalne hommikusöök on tavaliselt hinna sees, nagu ka põhilised mugavused, nagu televiisor ja WiFi.

Airbnb on saadaval ka siin, privaatsete tubade hind algab 30 eurost öö kohta (kuid keskmiselt kaks korda rohkem). Terve korter maksab vähemalt 70 eurot öö kohta, kuid kui te varakult ei broneeri, hinnad kahekordistuvad. Paljud sisaldavad kliimaseadet, mis on kasulik kuumal suvehooajal.

Toit – Hispaanias on tugev toidukultuur, kus söögid võivad kesta tunde ja õhtusööki serveeritakse sageli alles pärast kella 20.00. Igas riigi piirkonnas on oma kohalikud toidud ja toidukultuur ning Andaluusia pole erand. Tänu oma asukohale rannikul on selles piirkonnas tohutult palju mereande, sealhulgas karbid ja pescaito frito (praetud kala). Gazpacho on ka siin super levinud, nagu ka Ibeeria sink. Ärge jätke proovimata ka kohalikku šerrit (ilmselt meeldis see William Shakespeare’ile).

Sevillas saab väga odavalt süüa. Tapas baarid pakuvad suurepäraseid pakkumisi ning alla 10 euro eest leiate hulga falafeli, shawarma või muude hilisõhtuste suupistetega kaasavõetavaid poode. Enamik tapasebaare pakuvad väikeseid taldrikuid 5-10 euro eest olenevalt roa tüübist.

Kui soovite laiutada, on palju kenamaid tapase restoranid, kus on keerukamad toidud ja uuenduslikud tüüpilised Andaluusia stiilis toidud. Keskklassi tapase restoranid serveerivad väikseid taldrikuid 7-15 euro vahel ja jällegi piisab kahest-kolmest taldrikust tavaliselt ühele inimesele.

Eelroa ja joogiga keskklassi eine eest tasub maksta vähemalt 20 eurot. Odava kiirtoidu puhul (mõelge McDonald’sile) maksab kombineeritud eine umbes 8 eurot.

Õlu maksab juba 2-3 eurot. Klaas sangriat või veini maksab 5 EUR. Latte/cappuccino maksab umbes 1,50 eurot, pudelivesi aga alla 1 euro.

Kui plaanite ise süüa valmistada, kulutage nädala toidukaupadele umbes 40-45 eurot. Nii saate põhi toiduaineid, nagu pasta, riis, hooajalised tooted ja liha.

Sevilla reisijuht: raha säästmise näpunäited

Toit, joogid ja ekskursioonid võivad Sevillas kokku tulla, kui te oma kulutusi ei jälgi. Õnneks on siin palju võimalusi tasuta tegevuste kasutamiseks. Sevillas raha säästmiseks tehke järgmist.

Hankige Tarjeta TurÍstica pääse – kui plaanite sageli bussi või trammi kasutada, hankige see pääse. Ühepäevane pääse maksab 5 EUR ja tagab piiramatu juurdepääsu kogu ühistranspordile. Kolme päeva pilet maksab 10 EUR.

Külastage kuninglikku Alcázari esmaspäeval – esmaspäeviti on Royal Alcázari sissepääs tasuta, seega planeerige raha säästmiseks vastavalt. Konkreetsed kellaajad varieeruvad olenevalt hooajast, seega vaadake ajakohastatud ajakava veebisaidilt.

Ostke ise alkoholi – kuigi Sevilla (ja Hispaanias tervikuna) baarides ja restoranides on joogid vaevalt kallid, saate ise õlut ja veini ostes säästa palju raha. Paljud kohalikud elanikud ostavad õhtuti Alameda de Herculesis oma pudeleid ja joovad avalikult, kasutades ära tänavaesinejaid, bussireid ja muusikuid, kes nädalavahetustel väljakul tunglevad.

Ööbige kohaliku juures – Couchsurfing on suurepärane võimalus säästa raha majutuselt ja saada samal ajal ka kohalikult teavet. Kuigi hostelid ei ole linnas liiga kallid, on see siiski parim viis raha säästmiseks ja reisikogemuse süvendamiseks.

Minge tasuta jalgsimatkale – nagu enamik Hispaanias, on ka tasuta jalgsimatkade kasutamiseks palju võimalusi. Sevillas on suur hulk ja paljud väljuvad Plaza del Salvadorist. Peate lihtsalt oma teejuhile jootraha andma. 

Külastage toidukaupade ja odavate tapaste turge – Triana turg on üks Sevilla peamisi toiduturge ning seal on palju puu- ja köögiviljamüüjaid. Igas suuremas Sevilla linnaosas on toiduturud ja mõnikord on väiksematel, mis asuvad väljaspool peamisi turismi radu, isegi väikesed kohalikud restoranid, kus on suurepärased toidu pakkumised. Mercado de Feria on lemmik. Suupistete, väikeste einete ja toidukaupade ostmine kohalikelt naabruskonna turgudelt võib teie toidu eelarvet vähendada.

Võtke kaasa veepudel – siinne kraanivesi on joomiseks ohutu, nii et raha säästmiseks ja plasti kasutamise vähendamiseks võtke kaasa korduvkasutatav veepudel.

Kuidas Sevilles ringi liikuda

Sevilla paljud turismipiirkonnad või barriod on kõik üksteisele üsna lähedal ja neid saab hõlpsasti jalutada. Kuna aga suvel läheb supersoojaks, on bussi või trammiga sõitmine palju mugavam.

Ühistransport – Sevillas on lai bussivõrk, mis aitab teil ühest linna servast teise jõuda. Pileteid saab osta pardalt ja need maksavad 1,40 EUR reisi kohta. Ühepäevane reisikaart Tarjeta TurÍstica maksab 5 eurot (3 päeva kaart 10 eurot).

Sevilla trammi süsteem ühendab mõne linna kaugema piirkonnaga (ja see on konditsioneeriga). Tramm on osa samast avalikust bussisüsteemist, seega on piletid sama hinnaga.

Jalgrattarent – ​​rattalaenutus on suurepärane viis raha säästmiseks, vaadates samal ajal vaatamisväärsusi uuest vaatenurgast. Sevilla rentimine maksab umbes 15 eurot päev.

Taksod – Taksod algavad 2,50 eurost, tavatariifiga 1 EUR iga lisakilomeetri kohta. Kui saate, jätke need vahele, kuna hinnad kasvavad kiiresti!

Sõidujagamine – Uber on Sevillas saadaval, kuid see ei säästa teid palju, nii et jätke see vahele ja jääge bussi juurde.

Autorent – ​​Auto rentimise hind on kõigest 25 eurot päevas, kuid te ei vaja Sevillas sõidukit, kui te just ei kavatse linnast lahkuda ja piirkonda avastama. Rentijad peavad olema vähemalt 21-aastased ja neil peab olema rahvusvaheline juhiluba. Parimate rendiautode pakkumiste saamiseks kasutage Discover Carsi.

Millal Sevillesse minna

Nagu enamik Lõuna-Hispaaniast Andaluusias, saab Sevilla palju päikest ja on kuumad suved. Parim aeg külastada on märtsist maini, kui rahvahulk pole veel haripunkti jõudnud, kuid ilm on endiselt soe ja päikeseline.

Lihavõttepühade aeg on Sevillas eriti populaarne kuulsa Feria (suur messi) tõttu, mis meelitab kohale sadu tuhandeid turiste ja usulisi palverändureid. Semana Santa püha nädala osana on see ilus aeg külastada värviliste kleitide ning paljude tänavategevuste ja paraadide tõttu, kuid pühal nädalal muutub see rahvarohkeks ja kalliks.

Suvel (juuni-august) on ilm kuum ja päikesepaisteline, päevane maksimum temperatuur ulatub 38°C-ni. Kuigi linn on suvel elav, võib kuumaga tutvumine olla väga koormav.

Talvekuudel (detsember-veebruar) on mugavam temperatuur, tavaliselt umbes 7-18 °C. Linn on palju vaiksem, mistõttu on see hea aeg külastada, kui soovite rahvahulka võita ja te ei pahanda mõnda jahedat päeva.

Kuidas Sevillas turvaliselt püsida

Nagu enamikul Hispaania linnadel, on ka Sevillal probleem taskuvarguste ja pisivargustega. Alameda de Herculesi ümbrus, populaarne öö elupaik, oli kunagi väga räpane ning kuritegevusest ja uimasti tarbimisest tulvil, kuid seda on viimase kümnendi jooksul palju puhastatud. Siiski jälgige oma kotte öösel välja minnes ja vältige pimedaid ja tühje tänavaid, kui olete üksi. Ühistranspordis liikudes hoidke alati oma varadel silm peal.

Kui lähete öösel välja, võtke kaasa ainult vajalik raha ja ülejäänud jätke oma ööbimiskohta luku taha.

Üksinda reisivad naissoost reisijad peaksid end siin turvaliselt tundma, kuid kehtivad tavapärased ettevaatusabinõud (hoidke alati baaris joogil silm peal, ärge kunagi kõndige joobes üksi koju jne)

Levinud on ka turisti pettused, nii et hoidke silm peal lasterühmadel, kes üritavad teie tähelepanu kõrvale juhtida, kuna tõenäoliselt üritavad nad teie raha ära võtta. Lisaks olge ettevaatlik inimestega, kes pakuvad teie pagasit vedada. Nad võivad proovida teilt suurt tasu nõuda.

Einestades hoidke oma kotid ja asjad lähedal ja kindlalt (eriti väljas olles). Ärge jätke oma asju lauale tellima minnes. Need võivad kiiresti kaduda.

Kui teil tekib hädaolukord, helistage abi saamiseks numbril 112.

Kõige olulisem nõuanne, mida saab pakkuda, on hea reisikindlustuse ostmine. Reisikindlustus kaitseb teid haiguste, vigastuste, varguste ja reisi tühistamise eest. See on igakülgne kaitse juhuks, kui midagi läheb valesti.