Pariisi Reisijuht

Pariis. Luuletajad, kunstnikud, näitekirjanikud, kirjanikud, ajakirjanikud ja teised on kõik kirjutanud oma armastusest selle linna vastu. See on koht, millest õhkub kultuuri, keerukust, klassi ja stiili. Nagu miljonid enne mind, armusin sellesse linna esimest korda külastades.

Umbes 3. sajandil e.m.a asustasid gallia hõimud ja paar sajandit hiljem vallutasid selle piirkonna roomlased, muutes selle jõukaks asulaks. Aastaks 508 sai Pariis Merovingide dünastia pealinnaks. Viikingid rüüstasid linna aastal 845, kuid see taastus, et tõrjuda edasisi viikingite sissetungi. 12. sajandiks oli Pariis kogu Prantsusmaa majandus- ja kultuurikeskus.

Tänapäeval on Pariis üks vähestest ikoonilistest linnadest maailmas, mis tõesti vastab oma reklaamile. Nagu Hemingway ütles: “Kui teil on vedanud, et olete noorena Pariisis elanud, siis kuhu iganes sa lähed kogu ülejäänud eluks, jääb see sinuga, sest Pariis on liigutav pidusöök.” Ta ei eksinud.

Nii ikooniline kui see ka pole, on Pariis ka hiiglaslik, tuhandete aastate pikkune ajalugu ja palju asju, mida näha ja teha. Kogu Pariisiga tutvumiseks kuluks terve elu. Õnneks on vähese planeerimisega näha tipphetki vaid mõne päeva jooksul.

See Pariisi reisijuht aitab teil oma reisi planeerida, raha säästa ja valguse linna külastusest maksimumi võtta!

5 parimat asja, mida Pariisis näha ja teha

Mõõtke Eiffeli torni

1889. aasta maailmanäituse jaoks ehitatud 300-meetrine torn on inseneritöö, mida kohalikud algselt vihkasid. Nad nimetasid seda “metallist spargliks” ja lootsid, et see rebitakse maha. Nüüd on see linna kõige kuulsam sümbol ja kõik kohalikud ütlevad teile, et nad armastavad seda. See on ilus hoone. Kui kavatsete tippu tõusta, minge sinna varakult, et vältida suurt hulka inimesi. Piletid jäävad vahemikku 16-26 EUR. Tasuda saab ka otsepääsu eest lifti, mis viib teid 52 euro eest. Champ Mars (selle ees olev rohu väljak) on ideaalne koht fotode tegemiseks ja piknikuks.

Tutvuge Versailles' paleega

Kuulsa 17. sajandi palee külastamine nõuab tervet päeva (ärge jätke vahele Marie Antoinette’i kodu ega siin asuvaid avaraid aedu). Algselt jahimajaks ehitas Louix XIV selle rikkaliku palee, et aadlikud Pariisist välja viia, et nad ei plaaniks riigipöördeid. Seda on aastate jooksul laiendatud ja täidetud tuhandete allegooriliste kujude ja sümbolitega, mis tuletasid inimestele meelde, et riigi võim lasub kuningal! Palee on väga rahvarohke, nii et proovige minna tööpäevadel, kuigi suvised nädalavahetused on parim aeg aedade külastamiseks, kuna siis on purskkaevud muusika saatel. Sissepääs paleesse on 18 EUR ja sissepääs kogu kompleksi (koos aedadega) on 27 EUR. Rida vahelejätmise sissepääs maksab 55 EUR.

Avastage Louvre

Louvre on maailma suurim muuseum, kus on tuhandeid ruutmeetreid ruumi ja miljoneid esemeid ja kunstiteoseid (sealhulgas Mona Lisa ja Venus de Milo). Selle kõige nägemiseks vajate vähemalt kahte täispäeva, kuid tipphetki saate teha terve pärastlõunaga. Maksab 17 EUR. Ajastatud vahelejätmise piletid saidilt Get Your Guide maksavad 17 eurot. Kui soovite tõesti rahvahulka vältida, minge kolmapäeva õhtul, kui muuseum on avatud kella 23ni. Pärast kella 19 pole seal peaaegu kedagi.

Seigelge Ladina kvartalis

Notre Dame’i lähedal asuv ajalooline piirkond, Ladina kvartal on täis pisikesi käänulisi tänavaid, mis pöörduvad kummaliste nurkade all ja avanevad väikesteks kohvikutega ääristatud väljakuteks. Alati on tunne, nagu astuksite ajaloos paarsada aastat tagasi. Siin on ka palju restorane, baare ja jazziklubisid.

Külastage Sainte-Chapelle'i

Selle ehitas 1238. aastal Saint Louis, see pidi majutama ristisõdade ajal leitud pühasid säilmeid ja olema ka kuninglik kabel. (Enamasti) originaalne sisekujundus on peen, sealhulgas mõned vähesed allesjäänud originaalsete vitraažide näited Prantsusmaal. See on täiesti ilus. Ärge jätke seda vahele! Tavaliselt on järjekord pikk, kuid muuseumipileti omanikud võivad selle vahele jätta. SISSEPÄÄS maksab 11.50 EUR.

Muud asjad, mida Pariisis näha ja teha

 • Minge muuseumitesse – Pariisis on sadu muuseume, mida tasub vaadata. Vaadake kindlasti Musee D’Orsay suurepärast impressionistlikku tööd, hämmastavat Rodini muuseumi, holokausti muuseumi (üks maailma parimaid), Musee D’Orangerie’d (rohkem impressionistlikke töid) ja huvitavat kanalisatsiooni muuseumi. Muuseumipass on kõige soodsam viis nende vaatamiseks, kuna see annab juurdepääsu enam kui 50 muuseumile Pariisis ja seda ümbritsevas piirkonnas. Kahe päeva pilet maksab 52 eurot, nelja päeva pilet 66 eurot ja kuue päeva pilet 78 eurot.
 • Jalutage mööda Champs Elysees’d – See on üks maailma kuulsamaid tänavaid ja ulatub Triumfikaarest Louvre’i. See on ääristatud kallite poodide ja restoranidega ning see on alati hõivatud, kuid see on suurepärane koht öösel klubides või päeval ostlemiseks. Tulge varahommikul, et näha kohta, mis on täiesti mahajäetud. 
 • Külastage Panthéoni – Ladina kvartalis asuv uus klassitsistlik hoone ehitati algselt kirikuks, kuid muudeti Prantsusmaa kangelaste, sealhulgas Marie Curie, Victor Hugo, Jean-Jacques Rousseau, Louis Braille’i ja Voltaire’i matmispaigaks. Sissepääs 11.50 EUR.
 • Lõõgastuge Jardin Du Luxembourgis – Jardin du Luxembourg (Luksemburgi aed) on Pariisi suurim avalik park, mille pindala on 226 624 ruutmeetrit. Aed, mis loodi esmakordselt 1612. aastal, sisaldab üle saja kuju, monumenti ja purskkaevu, mis kõik on hajutatud. Park oli aastaid tähelepanuta jäetud kuni Prantsuse revolutsioonini, mille järel Jean Chalgrin (Triumfikaare arhitekt) asus parki taastama ja laiendama. Hommikul näete siin palju jooksjaid treenimas. Ühel toredal päeval lõuna ajal pidage koos pargi külastajatega piknikut.
 • Imetlege vaadet Montmartre’ilt – Üle sajandi (alates Belle Époque’ist 19. sajandil) nälginud kunstnike koduks Montmartre’i naabruskonnast avaneb vapustav vaade Pariisile, kunstipärased kohvikud ja baarid, munakivitänavad ning ainuke veinikelder linna piires (Vignes du Clos). Montmartre). See on üks Pariisi ilusamaid osi, isegi kui see on kaotanud osa oma vanast suursugususest. See on suurepärane neile, kes soovivad külastada selliste inimeste nagu Hemingway ja Gertrude Steini hangouti. Ikooniline Sacré-Cœuri basiilika asub mäe otsas. Ronige trepist üles või istuge kaldus muruplatsil ja imetlege hämaras vaateid. Sissepääs basiilikasse on tasuta.
 • Külastage Notre Dame’i – Pariisi gooti meistriteos ehitati aastatel 1163-1334. Ronige põhja tornist lõunasse, et hinnata müüritist ja saada lähivaadet Kimääride galeriist, fantastilistest lindudest ja loomadest, kes vaatavad balustraadi kohal. Välisfassaad on viimastel aastatel puhastatud, kuid sees on natuke seda vana gooti räpast võlu. Torni ronimine maksab 10 EUR. MÄRKUS. Notre Dame on praegu 2019. aasta tulekahju tõttu suletud.
 • Seiske triumfikaare all – See monument asub Charles de Gaulle’i väljaku keskel ja on üks Pariisi kuulsamaid vaatamisväärsusi. 1836. aastal avatud kaar on pühendatud neile, kes hukkusid Prantsuse revolutsioonilises ja Napoleoni sõjas. 13 euro eest saavad külastajad ronida 284 trepist üles kaare tippu, kust avaneb panoraamvaade ja saate teavet linna ajaloo kohta.
 • Tähistage Bastille’i päeva – Igal 14. juulil tähistatakse Pariisis suurejooneliste sündmuste seeriaga kurikuulsat Bastille’ rünnakut Prantsuse revolutsiooni ajal. Bastille oli keskaegne relvasalong ja kindlus ning esindas Pariisis kuninglikku võimu. Selle hõivamine oli revolutsiooni üks suurimaid verstaposte. Nendel päevadel toimub tohutu televisiooni paraad ja lõputu ilutulestik (parimate vaadete saamiseks minge Champ de Marsi või Jardins du Trocadéro juurde).
 • Kogege Cinema en Plein Airi – Igal juulil ja augustil laseb Pariis Parc de la Villete’is selle 9. ringkonnas asuva suure välikino ürituse jaoks välja täispuhutava ekraani. See on väga populaarne kohalike elanike seas, kes kipuvad tooma toitu ja veini! Osalemine on samuti tasuta.
 • Külastage Maison du Victor Hugot – See kaunis korter pärineb aastast 1605. Selle kuulsaim elanik oli kirjanik Victor Hugo (raamatute “Les Misérables” ja “Notre Dame’i küürakas” autor), kes kolis siia, kui ta oli 30-aastane. Tema vana korter on praegu tema elule ja kirjutamisele pühendatud muuseum. . Muuseum on üsna väike, kuid Hugo armastajatele on see väga huvitav. Iga tuba on kujundatud nii, et ta tutvustaks konkreetset perioodi tema elus lapsepõlvest kuni surmani. Sissepääs on tasuta.
 • Ronige läbi Pariisi katakombide – Pariisi linna alt leiate tunnelite kärgstruktuuri, mis oli algselt ehitatud kaevandus tunneliteks. Prantsuse vastupanu kasutas neid tunneleid Teise maailmasõja ajal ja 90ndatel õitsesid seal reivipeod. Selles tunneli rägastikus asuvad kuulsad Pariisi katakombid, ossuaarium, mis sisaldab enam kui 6 miljoni pariislase säilmeid. See matmispaik loodi 18. sajandil rahvatervise tõttu ülevoolavate kalmistute pärast. See on üks veidramaid ja lahedamaid kohti Pariisis, mida turistid sageli vahele jätavad. Eelmüügipiletid (koos audiogiidiga) maksavad 29 eurot, viimase hetke piletid maksavad 14 eurot, kui need on saadaval (tihti on need aga välja müüdud).
 • Kuulake Pariisi kuulsat jazz muusikat – Ükskõik, kas eelistate moodsaid klubisid või klassikalisi džässikohti, ei tohiks te Pariisist lahkuda ilma, et oleksite maitsnud muusikat, mis meelitas linna parimaid muusikuid ja artiste. Eriti rohkelt on linnas häid jazziklubisid. 1984. aastal avatud Le Duc des Lombards on üks linna kuulsamaid jazziklubisid. Harry baaris on ka palju suurepärast muusikat.
 • Tehke jalgsimatk – Pariisis on kümneid ja kümneid ettevõtteid, kes katavad kõiki eluvaldkondi, ja võib olla raske mõista kõiki neid lõputuid Viatori ja TripAdvisori kirjeid. Mõned neist on tasuta, nagu New Europe’i tuur, ja liiguvad Pariisi kesklinnas, andes linnast ajaloolise ülevaate. Jalutuskäigud pakuvad hämmastavaid põhjalikke ekskursioone alates umbes 55 eurost. Saate spetsiaalseid juhendeid ja jätate vahele liinid suurte vaatamisväärsuste juurde, nagu Louvre.
 • Jalutage hauakivide vahel – Pere-Lachaise’i kalmistu on Pariisi suurim ja kuulsaim kalmistu. Tegelikult on see maailma kõige külastatavam kalmistu ja rahulik, kummitavalt ilus piirkond, mida tasub uurida. Vaadake tähelepanelikult, et näha kuulsaid haudu (siia on maetud Jim Morrison, Chopin ja Oscar Wilde.) Kalmistu ehitati 1804. aastal, kuid kohalikud pidasid kalmistut linnast liiga kaugel. Sel põhjusel oli Père Lachaise’il esimesel aastal vaid 13 hauda, kuid administraatorid mõtlesid välja plaani viia Pariisi kahe kuulsaima kunstniku Jean de La Fontaine’i ja Molière’i säilmed Père Lachaise’ile üle. Pärast seda tahtsid kõik siia maetud saada!
 • Külastage Mémorial de la Shoah’d – Vaatamata suurepärasele väljapanekule Prantsusmaa, antisemitismi ja holokausti kohta, ei tõmba Mémorial de la Shoah kunagi palju inimesi. Sellest on tõesti kahju, sest siin on palju põhjalikku teavet ja suurepärane kogu. Sissepääs on tasuta.
 • Tehke toidutuur – Pariisi köögi ajaloo ja kultuuri kohta lisateabe saamiseks minge toidu reisile. See on parim viis linnas ringi söömiseks, proovides parimaid toite, mida Pariis pakub, ning samal ajal õppida, mis teeb köögi ainulaadseks. Devour Tours korraldab põhjalikke toidureise, mida juhivad asjatundlikud kohalikud giidid, mis tutvustavad teile toidukultuuri ja selle ajalugu. Kui olete toidusõber, kes soovib rohkem teada saada iga roa ajaloo ja kultuuri kohta, on see ringkäik teie jaoks! Toidureisid jäävad vahemikku 89-109 EUR.

Pariisi reisikulud

Hosteli hinnad – Voodikoht 8-12-kohalises ühiselamus maksab 19-22 EUR öö. Voodikoht 4-6 voodikohaga ühistoas maksab 23-30 eurot öö. Kahese privaatse toa hind on alates 85 eurost öö kohta. Suvel on oodata hindade tõusu. Tasuta WiFi-ühendus on standardvarustuses ja enamikul hostelitel on ka toiduvalmistamise võimalus.

Soodsate hotellide hinnad – Soodsad hotellid algavad umbes 85 eurost öö. Oodake põhilisi mugavusi, nagu tasuta WiFi, televiisor, kohvi-/teekeetja ja aeg-ajalt tasuta hommikusöök.

Airbnb-s algavad privaatsed toad 55 eurost, samas kui täiskorterite hind on 85 eurot öö kohta (kuid tavaliselt maksavad need vähemalt kahekordselt, kui te varakult ei broneeri).

Toit – Prantsusmaal on toidul pikk ajalugu ja see on kultuuriga keerukalt läbi põimunud. Värske leib (eriti baguette), maitsvad kohalikud juustud ja rikkalik vein võivad olla köögi stereotüüpsed põhiosad, kuid need on tõesti mõned kohustuslikud toidud riigis. Proovige kindlasti croque monsieur’i (kuum singi ja juustu võileib), pot-au-feu’d (veise hautis), friikartuleid (praad ja friikartulid) ning kui olete tõeline seiklushimuline, võite proovida traditsioonilisi hõrgutisi, nagu konnakoivad, escargot (teod) või foie gras (nuumatud pardi- või hane maksa).

Kui teil on väike eelarve, võtke kohalikult turult mõned koostisosad ja pidage piknikut ühes linna paljudest parkidest. Enda eine valmistamine maksab umbes 9-15 eurot ja see on lõbus viis lõõgastuda linnas.

Linna kaasavõetud võileibade, kreppide või kiirtoidu söömine maksab üldjuhul 5-10 eurot. Kui soovite restoranis süüa (lõpuks on prantslased tuntud oma kulinaarsete oskuste poolest!), proovige teha “prix-fixe” sööki. See on komplektmenüü, mis pakub 2-3 käigulist lõunasööki hinnaga 20 EUR.

Õhtusöögi eest kenas restoranis koos veiniga maksate 25-40 eurot. Püüdke vältida turismipiirkondi, kus hinnad on umbes 10-30% kõrgemad.

Kiirtoit (mõelge McDonald’sile) maksab kombineeritud söögi eest umbes 9 eurot. Soodne eine juhuslikus restoranis maksab umbes 15 EUR.

Õlu maksab 6-7 eurot, cappuccino/latte aga umbes 3 eurot. Pudelivesi on 1 EUR.

Mõned lemmiksöögikohad linnas on Bouillon Pigalle, Café Marlette Martyrs, Père & Fils, Bong, Crêperie des Arts, Le Det Vin, Five Tea Or’normes, Florence Kahn, Juveniles ja La Recyclerie.

Kui valmistate endale süüa, maksate nädala toidukaupade eest umbes 50 eurot. Nii saate põhi toiduaineid, nagu riis, pasta, leib, hooajalised tooted ja liha.

Pariisi reisijuht: näpunäiteid raha säästmiseks

Kuna Pariisi külastamine on kallis, on oluline leida viise raha säästmiseks. Õnneks on PALJU võimalusi raha säästmiseks, nautides samas linna ilu, võlu ja kööki. Kui soovite oma kulusid vähendada, on siin mõned tõhusad viisid Pariisis raha säästmiseks.

Ostke metroo kaart – Pariisis on üle 300 metroojaama, nii et ühistranspordiga on linnas lihtne liikuda. Päevapilet maksab 13,20 EUR, 10 piletiga pass ehk “märkmik” aga 16,90 EUR (mõlemad on palju soodsamad kui 1,90 EUR üksikpileti eest). Päevapilet nimega ParisVisite pakub ka allahindlusi mõnele suuremale Pariisi vaatamisväärsusele.

Pidage piknikku – nii paljude kaunite parkide ja väli aedade tõttu oleks raske piknikut ära kasutada. Pariisis söömine on odav, kui teete ise sisseoste. Ostke kohalikest poodidest leiba, juustu ja liha ning korraldage väljas piknik. See on lõbus ja maksab murdosa sellest, mida restoranis söömine maksaks.

Hankige Pariisi muuseumipass – see ettemakstud kaart võimaldab juurdepääsu enam kui 70 muuseumile ja monumendile Pariisi ümbruses. Kahe päeva pilet maksab 52 eurot, nelja päeva pilet 66 eurot ja kuue päeva pilet 78 eurot. See sobib suurepäraselt muuseumi punkri jaoks. Kuna enamik inimesi külastab linnas palju muuseume, säästate kindlasti raha.

Hankige Pariisi pass – see on Pariisi muuseumipassi ülisuur versioon inimestele, kes soovivad lühikese aja jooksul palju vaatamisväärsusi külastada. Kahe päeva pääsme saab osta 109 euroga, kolme päeva pileti hinnaga 129 eurot, nelja päeva pileti hinnaga 149 eurot või kuue päeva pileti hinnaga 169 eurot. See sisaldab TON-i vaatamisväärsusi (75+ atraktsiooni), võimalust järjekordadest vahele jätta ja hop-on-hop-off-bussireisi (lisaks kõigele Pariisi muuseumipassis).

Vaadake muuseume tasuta – kõik riiklikud muuseumid pakuvad iga kuu esimesel pühapäeval tasuta sissepääsu. Kui juhtute seda päeva tabama, olge teadlik potentsiaalselt suurtest rahva hulkadest ja pikkadest järjekordadest.

Sööge lõuna ajal väljas – toit Pariisis pole odav. Söömine maksab siin palju, kuid lõuna ajal pakuvad paljud restoranid 10-20 EUR-i eelfikseeritud menüüd. See on sama toit, mida ostaksite õhtusöögiks, kuid poole odavamalt. Kui te Pariisis väljas sööte, tehke seda lõuna ajal, et saaksite süüa imelist prantsuse toitu, ilma et see kogu rahakotti sööks!

Valmistage süüa – parim viis raha säästmiseks on ise süüa valmistada. Paljudes hostelites, kämpingutes ja külalistemajades on köök. Kas kööki pole? Pakkige oma konteiner ja lauahõbe ning tehke liikvel olles võileibu ja salateid.

Ööbige kohaliku juures – soovitan tungivalt proovida Couchsurfingu (või sarnaste rakenduste) kaudu peremeest leida, et saaksite endale köögi, ööbimiskoha ja kohaliku sõbra, kes teile ümbrust näitaks. Seltskond on siin väga aktiivne ja sõbralik!

Tehke tasuta jalgsimatk – kui soovite saada Pariisist suurepärast ülevaadet, tehke New Europe Toursi tasuta jalgsimatk. Ärge unustage oma teejuhile lõpus jootraha anda!

Pidage meeles, et vesi on tasuta – kui tellite restoranis vett, küsige kindlasti kraanivett. Nad püüavad pakkuda pudelivett ja võtavad selle eest tasu, kuid kraanivesi on tasuta ja joomiseks ohutu.

Võtke kaasa veepudel – kuna siinne kraanivesi on joomiseks ohutu, peaksite raha säästmiseks ja plasti kasutamise vähendamiseks kaasa võtma korduvkasutatava veepudeli.

Kuidas Pariisis ringi liikuda

Ühistransport – Pariisi ühistranspordi süsteem on üks maailma terviklikumaid ja tõhusamaid. Igas teises kvartalis on metroo (metroo) peatus. Ühekordne metroo/bussipilet maksab 1,90 EUR (bussist ostes 2 EUR).

10 ühekordse piletiga “märkmik” maksab 16.90 EUR. Saate ühe- kuni viie päevase passi (ParisVisite) kõikide ühistranspordi liikide (buss, metroo, tramm ja linnalähirongid, mida nimetatakse RER-iks) kasutamiseks hinnaga 13.20–42.20 EUR. Samuti annab see teile allahindlusi mõnele suuremale Pariisi vaatamisväärsusele. Pileteid saab osta igast metroojaamast.

(Märkus: alla 26-aastastele on saadaval soodsamad päeva piletid, samuti soodushinnad nädalavahetustel ja pühade ajal, kuid neid selgitatakse ainult prantsuskeelsel veebisaidil. Kui oskate hästi prantsuse keelt ja olete alla 26-aastane, võite küsida hoopis need alandatud hinnad.)

RER on maapealne rong, millel on viis liini, mis teenindavad Pariisi ja Il-de-France’i. See töötab täpselt nagu metroo ja kasutab samu pileteid, kuigi peate oma piletit kasutama ka jaamast väljumisel automaatsetes tõkkepuudes (erinevalt metroost). Kui teil on jätkureis metrooga, saate kasutada sama piletit.

Pariisi metroo võrgus on 64 bussiliini. Kui teil on juba ühekordne metroo-/bussipilet, maksab see 1,90 EUR. Vastasel juhul peate ostma pileti bussist hinnaga 2 eurot. Teie ParisVisite pass töötab ka bussis.

Pariisis on neli trammiliini, mis liiguvad mööda linna perimeetrit. Nad töötavad samas piletisüsteemis nagu metroo, RER ja buss.

Lennujaama RoissyBus Paris-Charles de Gaulle’i (CDG) maksab 12 EUR suund. Buss Pariisi-Orlysse (ORY) maksab 9.50-12.10 EUR olenevalt sellest, millise bussiga/kuhu Pariisis lähete.

Jalgrataste jagamine – Velib on Pariisi avalik ratta jagamisprogramm. Ühekordne reis maksab 3 eurot, ühe päeva pilet 5 eurot ja 3 päeva pilet 20 eurot. Kui soovid välja võtta elektrijalgratta, siis ühe päeva pilet on 10 EUR.

Takso – linnas on taksod kallid (sõidud maksavad minimaalselt 7.10 EUR olenemata sellest, kuhu lähed). Kuna metroo sõidab hilisõhtuni, pole põhjust nendega sõita. Vältige neid, kui saate.

Uber – Uber on Pariisis saadaval, kuid jällegi on see suures osas ebavajalik, kuna ühistransport on nii suurepärane.

Autorent – ​​Pariisis sõitmine on õudusunenägu – isegi kohalikud vihkavad linnas sõitmist. Vältige siin auto rentimist. Te ei vaja seda niikuinii, sest buss ja rong viivad teid lihtsalt ja soodsalt linnast välja.

Millal minna Pariisi

Suvi on Pariisi külastamiseks kõige populaarsem (ja kõige kallim) aeg. Kuigi ilm on optimaalne, tähendab see ka rahvahulka palju ja suuremate vaatamisväärsuste ooteajad on pikad. Kui oled suvel külla, siis broneeri kindlasti majutus ja tegevused aegsasti! Päevased keskmised temperatuurid jäävad 20°C juurde.

Parim aeg külastamiseks on mai-juuni algus ja september-oktoober. Sel ajal on rahvast vähem ja ilm on endiselt päikeseline ja soe. Temperatuur on sageli 20–23 °C, mistõttu on see hea aastaaeg väljas ringi jalutamiseks, ilma et oleks palju kihte peal või kui lämmatav päike teid alla lööks. Ka majutuse ja tegevuste hinnad kipuvad neil kuudel olema madalamad.

Talv võib olla pime ja jahe, kuid kuigi ilm ei pruugi olla ideaalne, on Pariis eriti ilus talvel. See on ka parim aeg odavate lennupiletite ja hotelli pakkumiste leidmiseks. Kuigi Pariis pole kunagi turistidest vaba, muutub see sel aastaajal vähem rahvarohke. See võib olla suurepärane aeg külastamiseks, kui kavatsete veeta suurema osa ajast muuseumides ja ajaloolistes paikades. See on sel ajal ka kõige vihmasem. Ööpäevane maksimum on 7°C.

Kuidas Pariisis turvaliselt püsida

Pariis on väga turvaline ja vägivaldse kuritegevuse oht on väga madal. See tähendab, et nagu kõigis suuremates linnades, võib juhtuda pisivargusi ja taskuvargusi – eriti rahvarohkes ühistranspordis ja tiheda liiklusega turismipiirkondades. Vältige väärisesemete vilkumist ja hoidke oma vara alati turvaliselt ja kättesaamatus kohas.

Üksinda reisivad naissoost reisijad peaksid end siin turvaliselt tundma, kuigi järgitakse tavalisi ettevaatusabinõusid (ärge jätke jooki baaris järelevalveta, ärge kunagi kõndige joobes olles õhtul üksi koju jne).

Ohutuse tagamiseks vältige teatud linnaosades, sealhulgas Gare du Nordis, Stalingradis, Jauresis ja Les Hallesis, üksinda öösel ringi kõndimas.

Siin võib ette tulla pettusi, eriti selliseid, kus inimesed sunnivad teid petitsioonile alla kirjutama ja nõuavad seejärel raha. Lihtsalt vältige seda, et keegi õhutaks teid petitsioonile alla kirjutama, keeldudes viisakalt nende pakkumisest.

Hädaolukorras helistage abi saamiseks numbril 112.

Usaldage alati oma sisetunnet. Vältige öösel eraldatud piirkondi ja olge kogu aeg ümbritsevast teadlik. Tehke koopiad oma isiklikest dokumentidest, sealhulgas passist ja isikutunnistusest.

Kõige olulisem nõuanne, mida saab pakkuda, on hea reisikindlustuse ostmine. Reisikindlustus kaitseb teid haiguste, vigastuste, varguste ja reisi tühistamise eest. See on igakülgne kaitse juhuks, kui midagi läheb valesti.