Berliini Reisijuht

Saksamaa pealinna ja riigi suurima linnana külastavad Berliini peaaegu kõik, kes külastavad “Luuletajate ja mõtlejate maad”. Kuigi algul ei pruugi meeldida sellele linna “tööstuslik” välimus, selle sõmer tunne, kunst, ajalugu ja ööelu hakkavad meeldima . 

Viimase kümnendi jooksul on Berliin muutunud õpilaste, kunstnike, kirjanike ja loominguliste seas uskumatult populaarseks. Neid on köitnud linna odav üür ja kõikehõlmav vaim. Berliinis on pidev liikumistunne.

See linn on üks elavamaid mandril. See on ka tohutu, nii et ärge proovige seda paari päeva jooksul läbi külastada. Pikendage oma viibimist, võtke aega, rentige jalgratas ja ärge kiirustage. Näha on palju.

See Berliini reisijuht aitab teil oma reisi planeerida, raha säästa ja veeta selles elavas metropolis suurepäraselt aega.

5 parimat asja, mida Ameerika Ühendriikides näha ja teha

Külastage Euroopa mõrvatud juutide mälestusmärki

See väli mälestusmärk on austusavaldus miljonitele juutidele, kes hukkusid Teise maailmasõja ajal. See koosneb 2711 suurest ristkülikukujulisest kivist, mis kõik on erineva suurusega. Võite kõndida kivide vahel ja mõtiskleda holokausti ja miljonite inimelude üle, mille see nõudis.

Vaadake Brandenburgi väravat

1791. aastal ehitatud Brandenburgi värav on linna tuntuim maamärk. Külma sõja ajal asus Brandenburgi värav eikellegimaal Berliini müüri taga. Kui müür langes, tulid kõik siia tähistama ja sellest ajast on see jäänud ühtse Saksamaa sümboliks.

Külastage Berliner Domit

Berliini katedraal ehitati algselt 1905. aastal kuningliku õukonna kirikuna, kuid nüüd on see ka muuseum ja kontserdisaal. Kuigi enamik külastajaid peatub lihtsalt fotode tegemiseks, on kaunistatud interjöör kaetud marmorist ja oonüksist, 7269 toruga oreli ja kuninglike sarkofaagidega. Sissepääs on 9 EUR.

Külastage East Side'i galeriid

Selles vabaõhukunstigaleriis on Friedrichshain-Kreuzbergis Berliini müüri osal 105 maali kunstnikelt üle kogu maailma. Enamik maale on poliitilist laadi. Märgid täidavad tee ääres ajalugu, et saaksite õppida ka müüri ja kunsti kohta.

Veedke aega Treptower Pargis

See park asub mahajäetud lõbustuspargi lähedal. Sõitke rattaga, lõõgastuge ühes õlleaias või rentige paat ja aerutage mööda Spree jõge. Külastage Inselgarteni õlleaeda, kus on hiiglaslikud baarikiiged ja juhuslikud tangotunnid.

Muud asjad, mida Berliinis näha ja teha

 • Veedke aega Potsdami väljakul – 1920. aastatel oli Potsdamer Platz Euroopa kõige elavama liiklusega väljak, kuid see hävis Teise maailmasõja ajal ja jagati seejärel Berliini müüriga. Pärast Saksamaa taasühendamist sai sellest Euroopa suurim ehitusplats. See muudeti “uue Berliini” näituseks, kus on moodne arhitektuur, nagu skyrises, hotellid, kinod, kaubanduskeskused ja massiivne keskväljak.
 • Vaadake kuulsat Reichstagi – Saksa parlamendi asukoht on üks Berliini ajaloolisemaid vaatamisväärsusi. Sellel on selge kuppel (et edendada valitsuse läbipaistvust) ja see tõmbab Berliini suurimaid rahvahulki. Saate kuplit külastada (see on tasuta), kuid peate eelnevalt broneerima. Kuplilt saate nautida panoraamvaateid linnale ja tutvuda parlamendi ajalooga interjööri näitustelt. (Kaasa võtta oma pass, kuna see on sisenemiseks vajalik!).
 • Nautige vaadet Fernsehturmi teletornist Alexanderplatzil – Saksamaa peaväljakul asub ikooniline 368 meetri kõrgune Fernsehturmi teletorn. Võite külastada torni vaateplatvormi, et näha pimestavaid vaateid linnale. Piletid alates 25.50 EUR. Muidu on Alexanderplatz põnev tegevuskeskus, sest inimesed tulevad ostlema, sööma ja aega veetma.
 • Tutvuge Saksa ajaloomuuseumiga – see muuseum hõlmab kõike alates eelajaloost kuni tänapäevani. Siin on palju põhjalikke eksponaate, nii et planeerige selle kõige vaatamiseks paar tundi. See on üks lemmik ajaloomuuseume maailmas, sest see on väga-väga detailne. Tähtsündmuste hulka kuuluvad 3,5 meetri kõrgune vapi sammas aastast 1486, Napoleoni müts 1815. aasta Waterloo lahingust ja personaalarvuti Ida-Saksamaalt. Sissepääs on 8 EUR. Märkus: püsinäitused on renoveerimistööde tõttu suletud kuni 2025. aastani. Ajutised näitused on endiselt saadaval.
 • Suunduge Grunewaldi metsa – kui soovite linnast põgeneda, on Berliini suurim mets ideaalne sihtkoht matkamiseks, piknikuks ja rattasõiduks. Kuumadel suvepäevadel suunduge Kuhhorn Badestrandi, kus on abajas ja rand, kus berliinlased tulevad ujuma ja lõõgastuma. Metsa põhjapoolseimast osast leiate Teufelsbergi, 120 meetri kõrguse keemiamäe. Siin saate matkata, et imetleda vaadet linnale ja näha mahajäetud torni, mida USA kasutas külma sõja ajal kuulamisjaamana. Sissepääs Teufelsbergi on 8 EUR. Ingliskeelsed giidituurid on 15 EUR ja toimuvad pühapäeviti kell 15.00.
 • Minge Zoologischeri aeda ja akvaariumi – see avati esmakordselt 1841. aastal. See on Saksamaa vanim ja Euroopa populaarseim loomaaed. Seal on kaelkirjakud, elevandid, gorillad ja Saksamaa ainsad hiidpandad, aga ka ligi 1300 muud liiki. Akvaarium on sama muljetavaldav ja seal elavad kalad, korallid, meduusid, haid ja palju muud. Loomaaia ja akvaariumi kombineeritud pilet on 23 EUR.
 • Külastage Deutsche Kinematheki – mida sagedamini nimetatakse filmi muuseumiks, see muuseum korraldab aastaringselt festivale. Siiski tasub seda külastada ka põnevate interaktiivsete saksa filmi näituste pärast. Saate tutvuda Saksa filmi ajalooga, proovida ajaloolisi filmitegemise instrumente, uurida kinematograafilise jutuvestmise läbi ja lõhki, vaadata natside propagandafilme ja mängida muuseumi stuudios rohelise ekraani ees oma rolli. Muuseumiteater pakub regulaarselt ka välismaiste ja ajalooliste filmide näitamist. Muuseumi sissepääs maksab 9 EUR koos tasuta audiogiidiga ja filmi vaatamise piletid 8 EUR. Sissepääs on kuu esimesel pühapäeval tasuta.
 • Tutvuge Mauerparki turguga – seda tohutut kirbuturgu peetakse igal pühapäeval, kus müüjad müüvad kõikvõimalikku vanaaegset mööblit, antiikesemeid, kunstiteoseid, raamatuid ja palju muud. Kohalikud kunstnikud loovad oma maalide ja käsitöö müümiseks poe ka ning toidust ja õllest pole puudust. Ärge unustage liituda karaoke sessiooniga väliteatris.
 • Lõõgastuge Tempelhofi väljal – see park asub linna lõunaosas ja on tegelikult vana lennujaama asukoht, mida kasutati Berliini õhutranspordi ajal (kui nõukogude võim üritas linna blokeerida). Kui lennujaam suleti 2008. aastal ja muudeti pargiks, on seal endiselt palju tahvleid, kus saate vana lennujaama kohta teavet saada. 951 hektari suurune park on berliinlaste lemmik, siin jookseb, treenib ja sõidab jalgrattaga palju inimesi. Suvel võtavad inimesed grilliaugud üle. Sissepääsud on avatud päikesetõusust päikeseloojanguni.
 • Vaadake DDR-i muuseumi – see muuseum keskendub elule Ida-Berliinis kommunistliku võimu ajal. Eksponaadid on interaktiivsed ja jagatud, et hõlmata Ida-Berliini igapäevaelu erinevaid aspekte. Seal on isegi jaotis, mis on pühendatud sellele, kuidas idasakslased mässasid kommunistliku võimu vastu, kogudes alasti randadele, et olla “vabad”. Piletid on 12,50 EUR.
 • Külastage Checkpoint Charlie’t – Berliini kõige tuntum sõjajärgne piiriületuspunkt oli Checkpoint Charlie. Endise Ida- ja Lääne-Berliini vahele jääv Friedrichstraße algne piiripost on alles koos sõduri posti ja piiriületus märgiga. Muuseumis on väljapanekud Berliini müüri ajaloost koos väljapanekutega inimestest, kes üritasid läände põgeneda. Sissepääs 14,50 EUR. Audiogiidid ja fotoload on 5 EUR lisatasu eest.
 • Tehke rattaretk – Berliin on suurepärane linn jalgrattaga avastamiseks. Seal on palju temaatilisi ekskursioone, mida korraldavad sellised operaatorid nagu Fat Tire Tours, mis tutvustavad linna, tõstes esile selle ajalugu, toitu ja kultuuri. Hinnad varieeruvad olenevalt ekskursioonist, kuid maksavad 30-70 EUR inimese kohta.
 • Minge maa alla koos Berliner Unterwelten-Museumiga – see ei ole muuseum traditsioonilises tähenduses (kuigi seal on näitus), vaid pigem giidiga ekskursioon punkritesse, õhurünnakute varjupaikadesse ja tunneli süsteemidesse linna all Gesundbrunneni U-Bahnhofis. Näete Ida-Saksamaa põgenemise tunneleid, laskemoona leide ja isegi arheoloogilisi aardeid. Võite laskuda ka BerlinerKindli õlletehase keldrisse ja pärast ekskursiooni mõnda õlut proovida. Ekskursioonid maksavad 15 EUR.
 • Tutvuge juudi ajaloomuuseumiga – see muuseum jälgib juutide saabumist Saksamaale ja nende panust kogu Saksamaa ajaloos, raskusi, millega rahvana silmitsi seisavad, ja juudi kultuuri üldiselt. Nagu enamik Saksamaal asuvaid muuseume, on muuseum tohutu ja nõuab korralikuks uurimiseks paar tundi. See ei süvene holokausti, sest selleks on eraldi muuseum (The Topography of Terror). Sissepääs on tasuta, ajutise näituse piletid maksavad 8 EUR. COVID-i tõttu paluvad nad aeg eelnevalt broneerida.
 • Külastage terrori topograafiat – see muuseum asub kohas, kus II maailmasõja ajal asusid SS ja Reichi julgeoleku peakontor. See dokumenteerib natsirežiimi terrorit ja õudust ahistavate videointervjuudega ellujäänutega, ajalooliste dokumentide, fotode ja muuga. See koosneb ka välja kaevatud vangikongidest, mis asusid ülejäänud Berliini müüri all. Sissepääs on tasuta.
 • Lõõgastuge Tiergartenis – Berliini keskpark on üks kaunimaid linnaparke kogu Euroopas. Tiergarten, mis asutati 1527. aastal Saksamaa valitseva klassi erajahimaana, avati esmakordselt avalikkusele 1740. aastal. Kahjuks sai park II maailmasõja ajal oluliselt kahjustatud; hävitati enamik monumente ja sildu, raiuti maha tuhandeid puid, et neid saaks kasutada küttepuudeks, ja sõja praht kuhjati. Tänapäeval on pargi pindala 2,1 ruutkilomeetrit ja külastajad saavad külastada sõjamonumente, õlle aias õlut rüübata ja vesijalgrattaga (talvel uisutada) järvedel sõita.
 • Tehke paadireis – Spree jõgi voolab läbi Berliini, mis tähendab, et seal on palju kanaleid ja veeteid, millel saate paadituuri teha. See on soojal päeval üsna lõõgastav ja annab linnale uue vaatenurga. Reisid algavad 19 eurost ühetunnise kruiisi eest.
 • Veetke aega Friedrichshaini Markthalle Neunis – kui olete berliinlasest currywurstist ja döner kebabist kõhu täis söönud ning otsite rohkem vaheldust, on see hiiglaslik söögisaal lahe koht, kus päevasel ajal aega veeta, sest seal on värskeid tooteid, delikatessi. esemed ning käsitsi valmistatud leib, pasta ja palju muud. Seal on ka erinevad rahvusvahelise teemaga söögikohad. Tavaline iganädalane turg on avatud teisipäevast pühapäevani kuni kella 18-ni. Neljapäeviti on neil spetsiaalne tänavatoit, kust saate tiibeti momosid, Briti pirukaid, tacosid, Kässpatzenit (pelmeenid juustuga) ja palju muud. Neil on isegi valik käsitööõlut, veine, kohvi ja muid jooke.
 • DDR Trabanti auto rentimine – Trabiworldis saate rentida ühe vana DDR käiguvahetusega Trabanti auto ja sõita “Trabi Safariga” Berliinis ringi (autod on toodetud Ida-Saksamaal). Kruiisi planeeritud marsruudil endise Berliini müüri osa East Side Gallery saitide juures. Lisaks saate lõpus isegi oma “Trabi litsentsi” suveniirina alles jätta. Sõidud maksavad 59 EUR ja kestavad 75 min.

Berliini reisikulud

Hosteli hinnad – ühiselamud maksavad 17-25 eurot öö, samas kui privaatsed toad kahele maksavad umbes 45-56 eurot öö. Tasuta WiFi-ühendus ja lukustatavad kapid on kõigi Berliini hostelite standardvarustuses. Enamikus hostelites pakutakse ka tasuta kohvi/teed ning kohapeal on köök ja baar. Vaid vähesed hostelid pakuvad tasuta hommikusööki, kuid paljud pakuvad hommikusööki Rootsi lauas 5-8 euro eest.

Paljud hostelid pakuvad ka rattarenti hinnaga 10-15 eurot päevas ja mõned pakuvad tasuta jalgsimatku. Aja märgiks pakuvad mõned hostelid isegi tasuta COVID-19 testimist.

Soodsate hotellide hinnad – Soodsad hotellid maksavad 50-65 EUR öö kohta. Tasuta WiFi, lameekraanteler ja privaatne vannituba on standardvarustuses, tasuta hommikusöök aga mitte. Paljud hotellid pakuvad hommikusööki Rootsi lauas hinnaga 8-12 EUR.

Airbnb on saadaval kõikjal Berliinis, privaatsete tubade hind on umbes 30–45 eurot öö kohta, täiskorterite hind kevadel 75–100 eurot ja talvel 50–90 eurot.

Toit – Saksamaal on toit väga odav. Liha on enamiku toitude, eriti vorstide, põhimaterjal; Saksamaal on üle 1500 erineva vorsti liigi (vorstid on siin tuntud kui “wurst”). Hautised on samuti populaarne traditsiooniline valik, nagu ka kartulipelmeenid ja hapukapsas. Hommikusöök koosneb tavaliselt leivast, lihalõikudest, juustust ja keedetud munadest.

Üldiselt on Berliinis väljas söömine uskumatult taskukohane. Currywurst, kebab ja kiirpitsad on kõik alla 5,50 euro. Parima kebabi saamiseks minge Mustafasse. Umbes 5 euro eest saate kõhutäidise maitsva eine.

Ühes paljudest India, Tai või Türgi restoranidest väljas söömine on Berliinis odavaim viis õhtusöögi nautimiseks. Lõunasöök Vietnami restoranis on umbes 5,50 eurot, India restoranis aga pearoog umbes 6,50-9 eurot.

Rohkem odavaid toite leiate Tai pargist (Preußeni park). Suvel tulevad Tai kohalikud parki maitsvat ja soodsat Tai toitu valmistama. See algas lihtsalt väikese Tai kogukonna kokkutulekuna, kuid nüüd on see tohutu toiduturg, kus pakutakse alla 10 euro eest vingeid eineid.

Fast-casual söögikohtades maksab taldrik šnitslit 6-8 eurot, pitsa 8-10 eurot ja burger 5-8 eurot. Kombineeritud eine McDonald’sis maksab 9 EUR.

Õhtusöögi eest kahele maksate umbes 35 eurot. Eine kallimates restoranides maksab pasta eelroa eest umbes 15-17 eurot, praad aga 23 eurot.

Jookide eest maksab õlu suvalises baaris või õlleaias ca 4 EUR, klaas veini umbes 4,50 EUR, kokteil 7-10 EUR ja cappuccino 3,50 EUR.

Mõned lemmiksöögikohad on Mustafa Gemuse Kebab, Konnopke’s Imbiss, Cocolo Ramen, Burgeramt, Markthalle Neun, MOM’S ja Nah am Wasser.

Kui teete süüa ise, võite nädalas kulutada toidukaupadele juba 45-50 eurot. Nii saate põhi toiduaineid, nagu leib, munad, riis või pasta, hooajalised tooted ja liha. Odavaimad kohad on Lidl, Penny, Netto ja Aldi.

Berliini reisijuht: näpunäiteid raha säästmiseks

Berliin on uskumatult soodne linn, mistõttu nii paljud inimesed üritavad siia kolida. Saate hõlpsasti linna külastada eelarvega ilma palju tööd tegemata. Asjad lihtsalt ei maksa palju raha, välja arvatud juhul, kui proovite end välja lasta. Kui soovite veelgi rohkem raha säästa, saate Berliinis kulusid vähendada järgmiselt.

Kasutage üliõpilaskaarti – Üliõpilaskaardid võivad olla abiks söögi, joogi, majutuse ostmisel ja soodushinnaga muuseumide külastamisel. Küsige alati, kas üliõpilastele on allahindlus.

Sööge tänavatoitu – Berliini tänavatoidu stseen on eepiline. Igal nurgal, eriti turgude ja parkide ümbruses, on karrivorsti putka või kiirtoidu pood. Täidiseid vorste ja burgereid saate osta vaid mõne euro eest, eriti sellistes hõivatud kohtades nagu Mauerpark, Markthalle Neun ja Türgi turg.

Söö Aasia/Türgi toite – kebabi või falafeli saad kätte juba 3 euroga. Nädalavahetustel pakub Thai Park (Preußeni pargis) parimat odavat Tai toitu väljaspool Taid!

Tehke tasuta jalgsimatk – New Europe Tours korraldab iga päev jalgsimatku, mis hõlmavad peamisi vaatamisväärsusi. Samuti korraldavad nad väga madalate hindadega ekskursioone erinevatel ajaloolistel teemadel (kommunism, natsism, juudi ajalugu jne), kui teil on täpsem huvi. Võite osaleda ka Alternatiivse Berliini tuuril, mis tutvustab Berliini kunstilist külge.

Hankige lõunasöögi eripakkumisi – Oranienburgerstr. Näiteks eel- ja pearoa saab väga mõnusates restoranides umbes 6 EUR eest. See on suurepärane võimalus, kui soovite väljas süüa.

Ööbige hostelis, mis sisaldab hommikusööki – kui soovite kulusid vähendada, peatuge ühes linna hostelis, mis sisaldab hommikusööki. Oodata on erinevat tüüpi värsket leiba, müslit, juustu, lihalõike (nt sink, kalkun ja salaami), võib-olla ka keedetud muna ning värskeid puuvilju ja kohvi. See täidab ja säästab teie raha.

Hankige transpordipilet – Kesklinna tsoonides maksab piiramatu sõiduga päevapilet 8,80 eurot ja nädalapilet 36 eurot – palju odavam kui ühe sõidu eest maksta. Saate oma pileteid kasutada kogu rongi-, trammi- ja bussivõrgus, säästes varanduse, kui plaanite palju linna näha.

Hankige Berliini tervituskaart – Berliini tervituskaart pakub tasuta ühistransporti, allahindlusi enam kui 200 vaatamisväärsusele ja tasuta sissepääsu paljudesse tasulistesse muuseumidesse. See võib olla hea tehing, kui lähete paljudesse muuseumidesse. Kahe päeva kaart on 24 eurot, kolme päeva kaart aga 39 eurot. Kaardi saab kuni kuueks päevaks 50 euro eest.

Võtke õlut liikvel olles – õlut saate nautida peaaegu kõikjal Berliinis. Võtke supermarketist või Spätist (nurgakauplus) suur õlu kõigest 0,80 euro eest ja suunduge parki, et päev otsa puhata.

Ööbige kohaliku juures – kui soovite oma reisikulusid vähendada ja samas linnast ka kohalikku ülevaadet saada, kasutage Couchsurfingut. Te mitte ainult ei säästa raha, vaid kohtute kohalike elanikega, kes aitavad teid mahajäetud teelt välja viia. Kuna Berliin on populaarne linn, saatke oma soovid kindlasti ette (eriti suvel!).

Võtke kaasa veepudel – siinne kraanivesi on joomiseks ohutu, nii et raha säästmiseks ja plasti kasutamise vähendamiseks võtke kaasa korduvkasutatav veepudel.

Kuidas Berliinis ringi liikuda

Ühistransport – Berliin on laialivalguv linn, kuid selle metroo (U-Bahn) ja maapealse rongisüsteemi (S-Bahn) kaudu on see uskumatult hästi ühendatud. Saate isegi kiiresti jõuda ääre aladesse. Üksikpilet on 3 eurot ja kehtib kuni 90 minutit. Kui asute väljaspool AB-tsooni, tõuseb pileti hind. Näiteks pilet Brandenburgi lennujaama on 3.80 EUR.

Pileteid saate osta platvormilt või BVG rakenduse kaudu. Hoidke pilet alati kaasas, sest pisteline kontroll rongis on tavaline.

Piiramatu sõiduga päevapilet Zones AB-s (Berliini linn) maksab 8,80 EUR ja nädalapilet 36 EUR. Saate oma pileteid kasutada kogu rongi-, trammi- ja bussivõrgus, kuid kontrollige kindlasti oma marsruuti enne tähtaega.

Berliini kesklinna osade ümber on käputäis trammiliine, kuid need pole nii kiired ega tõhusad kui rongid. Piletihinnad on samad, mis rongil.

Berliinis on ka üle saja bussiliini, mis viivad teid kõikjale, kuhu vaja, eriti nädala õhtuti pärast rongide sulgemist. Piletihinnad on samad, mis rongidel ja trammidel.

Jalgratas – Berliinis on hästi tähistatud jalgratta radadega väga lihtne ringi sõita. Enamik rattarenti algab 5 eurost päevas. Jalgratta jagamisprogrammid, nagu Donkey Republic, nextbike ja Call a Bike, pakuvad laenutust hinnaga 1 EUR 30 minuti kohta või 9 EUR päevas. Nextbike pakub ka päevapileteid hinnaga 3 EUR, millega saad iga laenutuse esimesed 30 minutit tasuta. Sama pakkuv nädalapilet on 15 EUR.

Takso – taksod pole siin odavad, kuid neid tuleb harva kasutada. Baashind on 4 eurot, hiljem lisandub 2 eurot kilomeetri kohta. Kui saate, jätke need vahele.

Sõidujagamine – Uber on Berliinis saadaval, kuid te ei peaks seda palju kasutama, kui üldse, sest ühistransport on siin kiire ja töökindel.

Autorent – ​​mitmepäevase rendi puhul algab autorendi hind 30 eurost päevas, kuid teil pole seda vaja, kui just linnast välja ei lähe. Isegi siis viib bussi- ja rongisüsteem teid tõenäoliselt sinna, kuhu vajate odavamalt. Üürnik peab olema vähemalt 21-aastane.

Parimate autorendihindade saamiseks kasutage Discover Carsi.

Millal Berliini minna

Kevad ja suvi on Berliinis kõrghooajad (eriti mai-september). Kogu linn ärkab ellu, kui inimesed väljuvad 30-kraadist temperatuuri nautima. See on tõesti siis, kui Berliini pargid ja turud ärkavad ellu, nii et proovige selle aja jooksul külastada, kui saate. Lihtsalt broneerige majutus ette.

Kuigi talved on pimedad ja külmad ning temperatuurid langevad 0 °C-ni, ei saja Berliinis palju lund ja jõuluaeg on maagiline – peamiselt tänu linna paljudele jõuluturgudele. Samuti väldite sel ajal turistide rahvast.

Kuidas Berliinis turvaliselt püsida

Berliin on üsna turvaline, kuid nagu kõigis suurlinnades, esineb siin ka pisikuritegevust (näiteks taskuvargused). Olge tihedas ühistranspordis ja rahvarohkete vaatamisväärsuste läheduses, eriti Alexanderplatzil, ettevaatlik. Kahjuks on siin probleemiks ka sularahaautomaatide pettused. Võimalusel võtke raha välja pangast, kus teate, et seal on turvakaamerad ja/või valvurid.

Vägivaldne kuritegevus on haruldane, kuid vältige teatud linnapiirkondi, nagu Kottbusser Tor, Görlitzer Park, Neukölln ja Volkspark Hasenheide pärast pimedat, kui reisite üksi. Warschauer Straße jaama ümbrus on loomulik ööelu keskus, kuhu satuvad alati naeruväärselt purjus inimesed. Olge oma asukoha ja asjade suhtes tähelepanelik, sest see koht on taskuvarguste ja mõnikord isegi kallaletungide leviala.

Pole saladus, et Berliinis on narkootikumid suured. Suur osa uimastivahetusest toimub Kottbusser Toris – kui siit läbi lähete, tehke seda ettevaatlikult.

Baaris viibides jälgige alati oma jooki ja ärge jätke seda kunagi järelevalveta. Lisaks ärge kunagi kõndige joobes olles üksi koju, eriti kui lahkute klubist hilisõhtul.

Hädaolukorras helistage abi saamiseks numbril 112.

Kõige olulisem nõuanne, mida saab pakkuda, on hea reisikindlustuse ostmine. Reisikindlustus kaitseb teid haiguste, vigastuste, varguste ja reisi tühistamise eest. See on igakülgne kaitse juhuks, kui midagi läheb valesti.